„Publiek bepaalt wat wel of niet mooi is" 3 Opdracht havenmeester genegeerd: schipper schuldig zonder straf Vrijwilligerswerk Middelburg op een andere leest geschoeid Knetemann lost startschot voor negende '24 Uur van Oostburg WISSFl BFW1MHMN WHSÊL SCHOUWEN PZC/streek Vlissingse speelstad trok 250 kinderen Koffers gestolen in Terneuzen Speelweek in Lammerenburg VOLLE TERRASSEN HAVENPLEIN Veel belangstelling voor Zierikzeese toeristendagen VRIJDAGAVOND OM ACHT UUR WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1982 KANTONGERECHT TERNEUZEN TERNEUZEN - De Duitse binnenschipper F. B. is dinsdag door de Terneuzense kantonrechter 'schuldig verklaard' zonder straf, omdat hij op 18 december van het vorig jaar de aanwijzingen van de Terneuzense Havendienst in de wind had geslagen en had vastgemaakt aan het remwerk van de oostelijke buitenhaven. Officier van justitie mr J. Hage had 120 gulden geèist. De schipper, vertegen woordigd doorzijn raadsman, had de aanwijzingen om door te varen naast zich neer gelegd omdat hij niet verder durfde. De raadsman onderstreepte dat de schipper slecht bekend was in het havengebied, bovendien problemen had met de radarinstallatie aan boord, terwijl het ook nog eens flink mistte. Dat alles speelde zich rond middernacht af. kantonrechter mr B. J. R. P. Verhoeven had wel begrip voor de handelswijze van de schipper, ofschoon die formeel gezien 'fout' zat. Er waren volgens de kantonrechter duidelijk verzachtende omstandigheden: de radar was stuk, het zicht amper driehonderd meter en het schip was bovendien geladen met gasolie. Voor Verhoeven reden genoeg om wel een 'schuldig' uit te spreken, maar er verder geen straf aan te verbin den. De 19-jarige Temeuzenaar W. M. G. had op 14 mei van dit jaar een echte pech dag. De politie betrapte hem maar liefst drie keer op rij op het rijden zonder rij bewijs. Eerst om minddemacht in de Banekertstraat. 's middags op de Sloe- laan en tegen zessen in de Azaleastraat. 'G. behoort tot de zeer hardnekkigen", zei officier van justitie mr Hage dan ook, en eiste verbeurdverklaring van de auto en twee weken voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar. Kantonrechter Verhoeven was iets milder: G. was de tweede keer niet aangehouden en hoorde dus later pas dat hij drie keer was gesnapt. Daarvan kon dan ook geen waarschuwend effect uitgaan, zodat de kantonrechter be sloot om G. de auto te laten houden in in plaats daarvan vijfhonderd gulden boete te geven. „Dat kunt u bept beta len als u de auto zoals beloofd meteen verkoopt", zei hij. Behalve de geldboete kreeg G. twee we ken voorwaardelijke hechtenis. De zaak tegen de 42-jarige G. van D. uit Koewacht werd aangehouden. Hij had twee jaar geleden een hond gekocht, zonder die eerst te laten inenten. Op grond van een vergunning voor de han del in honden mocht dat niet. Maar Van D. had op dat moment die vergunning al opgezegd, zodat hij er zich ook niet meer aan hoefde te houden. Dat zei hij tenminste dinsdag voor het kantonge recht Mr Verhoeven hield de zaak aan om die verklaring te onderzoeken. De 29-jarige caféhouder W. C. R. uit Sas van Gent kreeg een boete van zestig gulden omdat hij eind vorig jaar zijn uitspanning te lang had opengehou den. Om half twee 's nachts zaten er nog mensen binnen, terwijl de zaak om één uur 's nachts gesloten had moeten zijn. Hage had hetzelfde bedrag geëist. VLISSINGEN - De tiende Vlissingse speelstad trok dinsdag 250 kinderen naar de Gildeweg. Ondaks de warmte hielden de kinderen zich weer inten sief bezig met het treffen van voorbe reidingen die uiteindelijk de terugkeer van tovenaar Merlijn naar zijn tijdge noten moet bewerkstelligen. Deze tovenaar 'verdwaald* in de tijd stroom, had s'morgens in alle vroegte de vlaggemasten die de hutten in speel stad versieren, naar een hutje boven in de heuvels verplaatst. De speelstad- deelnemers vonden bij het terughalen van de vlaggemasten een brief waarin acht opdrachten stonden die de kinde ren moesten uitvoeren om terug in de tijd te gaan. Daarmee hielden zij zich de hele dag bezig. Vandaag, woensdag komt een negende opdracht van Mer lijn. De ontknoping van de gebeurtenis sen van de speelstaddagen kan tijdens de slotavond door de kinderen en hun ouders worden verwacht. Dit slotfeest begint om 19.00 uur en zal zich afspelen in de gildentijd. Veel kinderen hebben dan ook al Middeleeuwse kostuums ge maakt. Beiaardconcert Jan Bezuijen in Veere VEERE - De beiaardier van Goederee de Jan Bezuijen (28), speelt donder dagmiddag en zaterdagavond op het carillon van de stadhuistoren van Vee- re. Donderdagmiddag van drie tot vier uur strooit hij de klanken van de vol gende werken over het middeleeuwse stadje uit: Sonate van Van Noordt, Four Pieces van Purcel, volksliedjes, bewerkt door B. Winsenius, de Rubens mars en het Beiaardlied van Benoit, Andante en Allegro van Van den Gheyn. Sonate van Galuppi, Melodie in F van Rubenstein, Vapensiero van Ver di, Balletmuziek van Schubert en Pas- sacaglia van Bos. Zaterdagavond Drengt Bezuijen de vol gende werken ten gehore: Concerto van Walther, Het waren twee koningskinde ren van J. Lerinckx, Andante en Allegro van De Gruijtter TERNEUZEN - Bij de bushalte aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen zijn zondagavond twee koffers van mejuf frouw M. P. uit Veenendaal gestolen. Dat gebeurde toen ze in een telefooncel stond te bellen. In de bagage zaten on der meer een fototoestel en een dwars fluit 'Reunion Jazzband' speelt in Domburg DOMBURG - De 'Reunion Jazzband' treedt vanavond (woensdag) op in het openluchttheater aan de Ooststraat in Domburg. De formatie is in 1965 opge richt en telt zeven leden. De meesten van hen speelden vroeger bij de 'Dutch Swing College Band'. De band heeft vier elpees op zijn naam staan en is enkele malen te gast geweest bij het Northsea Jazzfestival in Den Haag. Het optreden van deze dixielandgroep be gint vanavond om acht uur. De 23-jarige W. A. J. M. uit Koewacht kreeg een boete van 335 gulden omdat hij 106 kilometer per uur had gereden op de weg van Terneuzen naar Axel waar een maximumsnelheid geldt van vijftig kilometer per uur. Het was niet de eerste keer dat M. te hard reed. „Er reed een auto vlak achter me, en ik had nogal wat geld op zak van een motor die ik net verkocht had. Ik dacht dat ze daarop uit waren, maar toen bleek het de politie te zijn", verweerde M. zich. De 25-jarige H. J. G. uit Hulst stond voor de tweede snelheidsovertreding binnen één jaar terecht. Hij reed 82 kilo meter per uur op een plaats waar maar vijftig is toegestaan. Dat kostte hem dinsdag 290 gulden, conform de eis van de officier van justitie. De 43-jarige O. J. de S. uit Kloosterzande werd vrijge sproken van de aanklacht dat hij een dijk had afgebrand tussen Graauw en Nieuw-Namen. De tenlastelegging klopte niet. De S. had zelf geen afval verbrand. Enkele kinderen wel, een klein vuurtje met wat vuil wat op de dijk was blijven liggen. Maar daar had De S. ze geen opdracht voor gegeven, zoals in de tenlasteleg ging stond. Hage oordeelde dat de dag vaarding en het proces-verbaal niet klopte en vroeg vrijspraak. Mevrouw M. v.d. V. uit Lamswaarde kreeg veertig gulden boete omdat ze haar kentekenbewijs deel drie niet in de auto had. Hage had zeventig gulden geëist. Voor dezelfde overtreding kreeg mevrouw B. H. uit Terneuzen een boete van zestig gulden, ofschoon ze haar 'deel drie' wel los in de auto had liggen. J. H. uit Axel kreeg een boete van vijftig gulden omdat hij in Terhole zeventig kilometer per uur had gereden, twintig kilometer te hard. A. H. uit Hulst kreeg een boete van veertig gulden omdat hij zijn auto had geparkeerd aan de Gent sepoort in zijn woonplaats. De Hulster horeca-ondernemer A. J. van N. moest voorkomen omdat hij zon der vergunning alcoholhoudende drank had geschonken bij een maaltijd. Maar volgens Van N. was het alcohol vrij bier geweest. Hij had een voorbeeld flesje meegenomen om zijn bewering te staven. Daar nam kantonrechter Ver hoeven geen genoegen mee. Hij hield de zaak aan om de verbalisanten te horen. Deel drie De Sassenaar H. G. kreeg een boete van vijftig gulden omdat hij deel drie van zijn kentekenbewijs niet voor het raam van zijn auto had zitten. De boete viel lager uit dan de eis (75 gulden) om dat de Belg niet zo goed op de hoogte was van de regelingen en wel moeite had gedaan om het deel te bemachti gen. R. van D. uit Koewacht moet een boete betalen van 120 gulden omdat zijn tele visie niet was geregistreerd. Mr Hage had 145 gulden geëist. P. S. uit Hontenisse kreeg twee keer honderd gulden boete omdat hij zowel bij het kruispunt Oudelandseweg-Zel- denrustlaan in Terneuzen, als enkele honderden meters verderop bij de krui sing Sint-Anna door het rode licht was gereden. T. G. uit Hoek moet honderdvijftig gul den betalen omdat hij langs de rijksweg vuil had verbrand in opdracht van zijn werkgever, waterschap De Drie Am bachten. E. J. van W. uit Terneuzen had in juni van dit jaar 88 kilometer per uur gereden op de Guido Gezellestraat in Terneuzen, en kreeg daarvoor dinsdag een boete van zestig gulden. Miss voor ronde van Kortgene gekozen KORTGENE - Voor de zaterdag te ver rijden wielerkoers in Kortgene is mejuf frouw Brigitte Bergman wederom tot rondemiss gekozen. Ook vorig jaar nam zij deze taak op zich. Brigitte Bergman woont in Utrecht, maar behoort tot de vaste gasten van de camping 'De Paar dekreek' in Kortgene. waar zij ook nu weer de vakantie doorbrengt. Extra kerkdienst in Sint Annaland SINT-ANNALAND - De gereformeerde gemeente in Sint Annaland houdt don derdag 12 augustus een extra kerk dienst om half acht. Voorganger is ds D. Rietdijk uit Middelburg Zuid. VLISSINGEN - De speeltuinvereni ging 'Lammerenburg' houdt van 9 tot en met 13 augustus voor kinderen van vier tot twaalf jaar voor de vijfde maal een speelweek op het speeltuinterrein aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen. Het motto van de speel week is 'De Mid deleeuwen'. De speeltuin is iedere dag geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Het programma van ae vyme speel week van de speeltuinvereniging 'Lam merenburg' vermeldt de bouw van ten ten, stokbrood bakken, handenarbeid, speurtochten, film en een optreden van het kindertheater van de speeltuin. Donderdag 12 augustus wordt de be heerder van de speeltuin, de heer Wisse, vanwege zijn eerste lustrum bij de speeltuin in zonnetje wordt gezet. Voor de bouw van tenten heeft de speeltuin vereniging nog oude lakens, lappen, ou de gordijnen en stokken nodig. Kreekloop vanuit Westkapelle WESTKAPELLE - De VW Westkapel- le houdt zaterdag 7 juli een kreekloop, die begint om half acht. Gestart wordt vanuit het Groene Kruisgebouw. De af stand bedraagt 2750 of 5500 meter. WERKGROEP OMGEVORMD TOT VERENIGING MIDDELBURG - De werkgroep vrij willigerswerk van het project 'Mensen Zonder Baan' in Middelburg gaat een nieuw koers varen. Als eerste stap beeft de groep zichzelf omgevormd tot een vereniging, die wordt geleid door een gekozen bestuur. Verder wil het vrijwilligerswerk een 'minder bureau cratische' richting gaan volgen. „We blijven nu niet meer afwachten of de werkloze naar ons toe komt, maar gaan hem zelf uit z'n isolement halen", zegt de kersverse verenigingsvoorzitter Rob Langhout. Hierbij denkt hij bij voorbeeld aan het organiseren van kof fieochtend en andere bijeenkomsten. Verder wil de nieuwe vereniging bin nenkort eens met alle instellingen die regelmatig gebruik maken van de diensten van vrijwilligers, om de tafel gaan zitten. 'Professioneel maar onbetaald' noemt Langhout de nieuwe vereniging, die of ficieel 'Vrijwilligersvacaturebank Mid delburg en Omstreken' heet. De doel stelling van deze 'vacaturebank' wijkt nauwelijks af van die van de voormalige werkgroep: Het plaatsen van degenen die vrijwilligerswerk willen verrichten bij instellingen die wel wat hulp kunnen gebruiken, maar die daarbij geen geld hebben voor een beroepskracht. De ver eniging treedt bij het inzetten van vrij- ZIERIKZEE - Het uitgesproken strandweer heeft de organisatoren van de Zierikzeese Toeristendagen giste ren weinig reden tot klagen gegeven. Ondanks het zeer warme weer was het vooral in de morgenuren bepaald weer flink druk in het Oosterscheldestadje. In de loop van deze vierde toeristendag van deze zomer namen velen weer een zit op de terrassen van de horeca met name op het Havenplein, waar onder meer optraden het orkest Mart Mell and the Mellows, en de dansgroep Top Hat Showdancers. Op de oude ambach ten markt in de Sint Domusstraat be speelde Aijo de Koning zijn electro- nisch orgel, terwijl verder nog een ac cordeonist en een paardentram door de binnenstad trokken. Leden van de schietvereniging 'Doel naar hoger' uit Wolphaartsdijk trokken doorlopend belangstelling op het Havenpark, waar in de laaiende hitte op geanimeerde wij ze wedstrijden wipschieten werden ge houden. Voorzitter Hans Lindhout van de eve nementencommissie van de Zierikzee se VW zei desgevraagd dik tevreden te zijn over het aantal bezoekers van het toeristische gebeuren, dat overigens dinsdag toch wel flink achterbleef bij dat van vorige week. „Maar als je na gaat hoe heet het was, dan is het toch weer flink druk geweest. En als dit de komende tijd zo doorgaat vind ik het prima", aldus de heer Lindhout. Overigens tekende hij aan er naar te streven om volgend jaar zo mogelijk wat hij noemde 'exclusievere kramen' aan te trekken dan dit seizoen het geval is. Dit mede om die Zierikzeenaars te vreden te stellen, die te kennen hebben gegeven dat zij de huidige opzet van de markt wat aan de 'gewone kant' vinden, stelde Lindhout, die overigens zeer po sitief oordeelde over de inbreng van de plaatselijke ondernemers. Zo steunt de horeca ons dit jaar met een extra financiële bijdrage", aldus de voorzitter van de evenementencommissie. willigere in overlegmet de Gemeentelij ke Sociale Dienst, waardoorde vrijwilli gere hun eventuele uitkering behou den. Alleen de niet op winst gerichte instellingen komen voor het opnemen van vrijwilligere in aanmerking. Verheugd constateren Langhout en de medebestuureleden Frans Klaver en Ron Groen dat hun vereniging respect af lijkt te dwingen door deze wijze waar op ze, ondanks het vakantieseizoen, vrijwilligere heeft geworven en ingezet bij de bestrijding van het bacterievuur in de provincie. Verder meent Lang hout dat het vrijwilligerswerk wat vriendelijker bejegend wordt nu de overheid lijkt te erkennen dat 'er voor de zeshonderdduizend werkelozen toch niet hetzelfde aantal banen gecreëerd kan worden'. Project Een andere reden voor Langhout en de zijnen om de zaak eens een beetje te reorganiseren, is het feit dat de Wal- cherse plattelandsgemeenten moge lijkheden bestuderen om onder leiding van één gezamenlijke coördinator een vrijwilligersproject op te zetten. Een taakafbakening lijkt daarom raad zaam Met het eventuele plattelands- vrijwilligersproject wil de Middel burgse vacaturebank overigens heel graag samenwerken. De vacaturebank voor vrijwilligere in Middelburg heeft dinsdagmorgen zijn eerste ledenvergadering gehouden in het gebouw van de Stichting Opbouw werk Middelburg aan de Dam 59 in de Zeeuwse hoofdstad. Daar zal het voor lopig gehuisvest blijven. Het Vormings werk Jong-Volwassenen krijgt binnen kort een brief waarin het wordt bedankt voor het huisvesten van de werkgroep tot aan het begin van deze zomer. De vrijwilligersvacaturebank, die zich offi cieel bij de Kamer van Koophandel heeft ingeschreven, vergadert maan dag 16 augustus opnieuw in het SOM- gebouw aan de Dam. Dan komen de statuten aan de orde. De vergadering begint 's morgens om half elf. OOSTBURG - Vrijdagavond om 20.00 uur lost Gerrie Knetemann het start schot voor de negende uitgave van de '24 Uur van Oostburg', een trimspekta- kel, dat ieder jaar weer duizenden Programma voor '24 Uur van Oostburg' OOSTBURG - In het programma van de negende.uitgave van de '24 Uur van Oostburg' is ten opzichte van eerdere edities niet veel veran derd. Er staan vijf trimronde's op het programma, drie afvalritten en één ploegentijdrit. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Vrijdag: 20.00 uur: vooretelling van de ploegen; 20.30 uur: eerste afval- rit: 21.30 uur: eerste trimronde; 22.15 uur: ploegentijdrit; 23.00 uur: tweede trimronde. Zaterdag: 00.00 uur: neutralisatie; 10.00 uur: derde trimronde; 12.00 uur: neutralisatie; 14.00 uur: twee de afvalrit; 15.00 uur: vierde trim ronde; 17.00 uur: derde afvalrit; 18.00 uur: vijfde trimronde; 20.00 uur: einde laatste trimronde. mensen naar de West-Zecuws-Vlaamse centrumplaats brengt. Naast de ge bruikelijke trimronden en klassemcn- tritten zijn er ook nu weer enkele ande re programmaonderdelen, zoals een touwtrekwedstrijd (waaraan zal wor den deelgenomen door ploegen uit de kernen van Groot-Oostburg) en een ploegleidersspel. Volgens bestuurslid Adrie Jansen is het aantal deelnemers iets minder dan bij voorgaande edities. „Normaal zaten we met de 24 Uur altijd in het laatste week einde van de bouwvakvakantie, maar doordat die dit jaar erg vroeg viel, valt het jammer genoeg niet meer samen". In totaal zijn er zevenentwintig forma ties ingeschreven voor deze negende '24 Uur', vijf minder dan vorig jaar, toen er tweeëndertig equipes van vijf man aan de start verschenen. „Ik verwacht er overigens nog wel enkele ploegen bij, zodat de uiteindelijke deelname niet ver onder die van vorig jaar zal komen te liggen. Bovendien is vijfendertig for maties wel het maximum, waar we mee kunnen werken. Voornamelijk in het belang van de veiligheid zullen we bij het bereiken van dat aantal de inschrij ving stopzetten", verduidelijkt Adrie Jansen. De ploegen bestaan uit vijf trimmers, waarbij onderscheid is gemaakt in A- en B-categorie. „Bij de A's worden de ploegen met wedstrijdtrimmers inge deeld, terwijl de formaties met louter toerfietsers de B-categorie vormen. Vo rig jaar hebben we dat voor de eerste maal toegepast en dat is ons goed be vallen. Daardoor kunnen de mindere ploegen ook in aanmerking komen voor een hoge klassering", merkt Jansen daarover op. In totaal zijn er thans elf ploegen bij de A-afdeling ingeschreven, terwijl er zestien formaties van start zullen gaan bij de B's. Ook deze negende '24 Uur van Oost burg' is weer georganiseerd door het speciaal hiervoor opgerichte comité, bestaande uit: Arnold Huisman. Adrie Jansen, Ad Sanderee, Joop van de Branden, Rein van der Helm en Chris Francke. Om alles in goede banen te leiden in de '24 Uur van Oostburg' is er ook ditmaal beroep gedaan op enkele juryleden, van wie de meesten al sinds de eerste editie meewerken. Het betreft Poot Scher- beijn, Leo van Hijfte, Piet Bruggeman, Johnny Claeïjs en mevrouw Claeijs: Miel Verstraete zal optreden als mlcro- fonist. De hal van het Goese stadhuis met deze maand kunstwerken van Jopie Minnaard. GOESE STADHUIS JAREN VOLGEBOEKT GOES - „Wie bepaalt nu eigenlijk wat kunst is. Ik niet in ieder geval". Woorden van Piet Spelier, uitbater van het lunchcafé Stadhuis te Goes en in die hoedanigheid ook organisa tor van talrijke exposities in de hal van dat stadhuis. Exposities van vooral amateur-kunstenaars en een enkele keer van mensen die zich pro fessioneel bezig houden met het ma ken van kunst. Iedereen is voor Piet Spelier gelijk. Dat er voor een expo sitie in de hal veel belangstelling be staat bewijst wel het feit dat de ruimte al drie jaar vooruit is volge boekt. Tot juni 1985 kan er niemand meer bij. Om die reden heeft Spelier een eind gemaakt aan het boeken van exposities. Eerst wil hij door de voorraad heen. Over een jaar be kijkt hij of er weer nieuwe afspra ken gemaakt kunnen worden. En dat terwijl de hal van het stadhuis steeds onaantrekkelijker wordt als expositieruimte. Het wordt de toe schouwers steeds moeilijker ge maakt om rustig van het gebodene te genieten. Eerst kwam het VW-kan- toor in de hoek en Spelier heeft nu ook eendeel van de rujmte nodig voor het stallen van zijn serveerwagens met luifels. Hij ziet zelf ook wel in dat dat de expositieruimte niet helemaal ten goede komt, maar stelt er tevens een aantal andere overwegingen te genover. Volgens Spelier had de VW geldgebrek en zochten ze naar een plaats in de binnenstad. De hal van het stadhuis vormde daarbij een goedkope oplossing die de VW goed kon gebruiken. Tevens kun je daar mee. aldus Spelier, de gemeenschap van dienst zijn. En de kunstenaars schijnen het niet erg te vinden gelet op het grote aantal dat zich aan meldt voor een plaatsje in de hal. De serveerwagens staan er wegens ge brek aan een andere geschikte ruim te in het gebouw. Het initiatief om kunst in de hal te hangen ontstond een jaar na de opening van het lunch café en nu sieren al weer zo'n 8 jaar de meest uiteenlopende werken de mu ren van de oude voormalige vleeshal. Aanvankelijk was het de bedoeling de hal gewoon wat op te sieren, maar die gedachte werd langzaam omge vormd tot het houden van tentoon stellingen. De gemeente zou eerst ook de rganisatie op zich nemen, maar dat zag Spelier niet zitten: „Dat doe ik liever zelf Wie weet wat ze dan allemaal in die hal neerzetten of han gen. Je moet toch ook rekening hou den met het functioneren van het lunchcafé. Dat betekent dus dat er voor al te grote beelden die bijvoor beeld de doorgang versperren geen plaats is. Daarom houd ik het liever zelf in de hand". Er is kennelijk wel behoefte aan ex positieruimte in Goes, gelet op de grote belangstelling voor de hal van het stadhuis. Alleen het museum te Goes houdt wel exposities, maar die duren vaak langer, zodat er geen plaats is voor veel kunstenaars. Het gemeentebestuur zou zich die vraag naar expositieruimte kunnen aan trekken. Toch is dat volgens Speller geen haalbare zaak: „Zodra zich een ambtenaar met het exposeren gaat bemoeien, dan kost het geld. Deze hal is gratis, maar vrijwel iedere an dere ruimte moet betaald worden als er een tentoonstelling in wordt ge houden. En als er dan ook nog eens ambtenaren zijn die dat moeten gaan regelen, dan wordt het steeds duur der. De uren die die mensen er in ste ken moeten ook betaald worden, ter wijl ik het er zo maar tussendooi doe". Dat wil overigens niet zegger dat het allemaal van een leien dakji gaat. Het kost meestal wel een paai uur per maand voordat alles geregek is. En dan zijn er wel mensen die zeg gen: Spelier zal er wel beter van wor den. Maar volgens mij komen er meei mensen naar het lunchcafé, die dar meteen even naar de kunstwerker kijken dan omgekeerd". Hij hoeft ook van te voren de kunst werken niet te zien, omdat ij zichzel! niet degene acht die moet beoorde len of iets wel of geen kunst is. „Er is altijd wel een publiek voor bepaalds kunstwerken. Het moet wel heel erg zijn als werkelijk niemand het moo: vindt". De praktijk heeft hem geleerd dal zijn klanten landschapjes en aqua rellen met vergezichtjes het mooisl vinden. En hij heeft ook al weer te horen gekregen dat de expositie var de maand juli (iedere kunstenaar kar een kalendermaand lang exposeren, niet zo in de smaak viel. Het kunstge- beuren in de hal heeft ondertussen wel een soort vast publiek opgele verd. Er zijn volgens de uitbater var het lunchcafé verschillende mensen die aan het begin van de maand even hun hoofd in de hal steken om te kij ken wat er die maand weer hangt Het gebeurt ook wel dat kunstwer ken gekocht worden, al loopt dal steeds meer terug. Spelier wijt dal aan de economische situatie en het daarmee gepaard gaande gebrek aan zwart geld. Alleen de schilderijtjes van landschappen liggen nog goed in de markt. In de maand augustus exposeert Jo pie Minnaard uit Heinkenszand wandkleden en schilderijen, septem ber Salma Timmerman uit Zaandam met olieverfwerkjes en houtsnedes, oktober C. Breeschoten uit Mono- foort met ikonen en olieverf, novem ber mevrouw Weiten (de echtgenote van een voormalige huisarts uit Goes) woonachtig in Den Haag met textiele kunst en in december Guus- je Inkel uit Hoogerheide met oliever ven. De exposities zijn te bezichtigen op maandag tussen 09.00 uur en 17.30 uur en van dinsdag tot en met zater dag van 09.00 uur tot 18.00 uur met uitzondering van donderdag omdat de hal dan geopend is tot 21.00 uur. --- VOOR MÉÉR DAN KADOS ALLEEN OO vlissingen goes GEMEENTE BORSELE Ontwerp-bestemmingsplan Lewedorp West I De burgemeester van Boreele maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dathetontwerp van het bestemmingsplan "Lewedorp West I', met ingang van 5 augustus 1982 gedurende een maand voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ontwikkeling, Stenevate 10 te Hein kenszand, ter inzage ligt. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ont- werp-bestemmingsplan schriftelijk indienen bij de gemeenteraad. Heinkenszand, 4 augustus 1982. De burgemeester voornoemd, A. M. Jansen, wnd. GEMEENTE BORSELE Ontwerp-bestemmingsplan 's-Heer Abtskerke, gedeelte 'Colenshoek' De burgemeester van Boreele maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan 's-Heer Abtskerke. ge deelte 'Colenshoek' met ingang van 5 augustus 1982 gedurende een maand voor een ieder ter ge meentesecretarie, afdeling ruimtelijke ontwikke ling, Stenevate 10 te Heinkenszand. ter inzage ligt. Gedurende deze termijn kan een ieder even tuele bezwaren tegen het ontwerp-bestemmings plan schriftelijk indienen bij de gemeenteraad. Heinkenszand, 4 augustus 1982. De burgemeester voornoemd, A. M. Jansen, wnd. GEMEENTE WISSENKERKE HINDERWET Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend "dat zij "bij be schikking van 27 juli 1982 een hinderwetvergun ning hebben verleend aan de heer J. A. W. Wisse voor het oprichten en in werking hebben van een agrarisch bedrijf op het perceel plaatselijk be kend Baas Huisweg 15 te Kamperland. De strekking van deze beschikking is aan aanvra ger een hinderwetvergunning te verlenen onder een aantal voorwaarden. De beschikking ligt op de afdeling algemene za ken van de gemeentesecretarie te Wissenkerke ter inzage en wel van 4 augustus 1982 tot en met 3 september 1982 op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede na afspraak (tel. 01107-1655, toestel 23) op 10.17, 24 en 31 augustus 1982 van 18.00 tot 21.00 uur. Beroep tegen deze beschikking kan worden inge steld door: a. de aanvrager; b. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; c. de betrokken adviseurs; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hfj redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen; Het beroepschrift moet worden gericht tot H. M. de Koningin en worden ingediend binnen één maand na dagtekening van deze kennisgeving bij de raad van state Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de wet op de raad van state een verzoek doen om schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de raad van state, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Wissenkerke, 4 augustus 1982. Burgemeester en wethouders van Wissenkerke, de burgemeester, P. Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 20