Irutale uitdaging levert gouden plak op Helmut Dardon laat studie nu voor het schaken Patrick Verhoosel speelt bij Sint Niklaas beter dan in zijn beste jaren 'WIJFELS IVER fK'86 FC Utrecht bereidt :ich voor in Zeeland PZC/sport NA MISLUKTE JAREN BIJ CLUB BRUGGE een winnaar i de lotto MZ speelt tegen landskampioen INTERNATIONAAL TOERNOOI IN SAS VAN GENT RAAS WINT IN EGM0ND ENSDAG 4 AUGUSTUS 1982 f 11 GENEVE - De Fifa acht het niet waarschijnlijk dat de eind ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal van 1986 in Columbia zal kunnen plaatsvinden. De se cretaris van de internationale voetbalfederatie, Joseph Blatter verklaarde namelijk dat hij erg sceptisch stond te genover de mogelijkheden van Columbia een dergelijk eve nement te organiseren. Blatter deed zijn uitspraak in een interview dat dinsdag verscheen in het Zwitserse dagblad 'Journal de Genève'. Blatter stelde daarin onder andere dat wanneer Columbia nog steeds de eindronde van 1986, met 24 landen, zou willen organiseren, men zich zou moeten realiseren wat er allemaal verricht dient te worden op het gebied van telecommunica tie. veiligheidsmaatregelen en transport. „Een commissie onder leiding van Hermann Neuberger. voorzitter van het organisatiecomité van 1982, zal binnenkort naar Columbia reizen om zich op de hoogte te stellen van de mogelijkheden die het land heeft. Zoals bekend zal de Fifa, tijdens zijn verga dering van 16 december in Zürich definitief beslissen over het al dan niet doorgaan in Columbia van de eindronde van 1986." Blatter herinnerde eraan dat reeds vier landen zich hebben aangemeld om eventueel in te springen als vervanger voor Columbia, namelijk Canada, waar tijdens de spelen Montreal voetbal het grootste aantal toeschouwers trok, de Verenigde Staten, Brazilië en Mexico. De secretaris van de Fifa dacht Mexico goede kansen toe wegens de traditie die het voetbal in het Middenamenkaanse land heeft en de voor Latijns-Amerikaanse begrippen stabiele economische en fi nanciële positie IAYAQUIL - Met een probeersel, dat begon als een brutale uitdaging en eindigde met een ïwelijks voor mogelijk gehouden triomftocht heeft de 16-jarige Annemarie Verstappen in ayaquil de internationale zwemwereld met stomheid geslagen. Birgit Meineke, de gedoodverf- jfavoriete, noch Maryberth Linzmeier, de Amerikaanse kampioene, durfde mee te gaan in het ordende tempo, waarmee de jongste deelneemster aan de 200 meter vrije slagfinale van start g. Ze waren geklopt, voordat de race goed en wel halverwege was. Wat een poging tot harakiri I geleken, bleek een meesterzet. stappen keerde met een voorsprong een volle lengte en hield dat ver- 1 ogenschijnlijk moeiteloos vast. Zuidameriaaknse publiek maakte i de laatste meters een compleet car- en toen ze aantikte was er zo'n le van lawaai, dat de nuchtere mster uit Rosmalen eerst enkele ers terugzwom, alvorens ze éen arm aoog durfde te steken, ider de hulp van een staf begelei- 5, die de Oostduitsers ter beschik- g hebben en zonder de basis van dui den kilometers trainingsarbeid die Amerikanen verstouwen, was daar neens - puur natuur - een meisje van vlakke Brabantse land wereldkam- ene. Een meisje bovendien, dat pas N HAAG - Over lotto nummer 30 i het afgelopen weekeinde zullen n topprijzen worden uitgekeerd. Er en namelijk geen winnaars voor de ste- en de tweede prijs. Van het daar- r bestemde bedrag gaat bijna 70.000 den naar de jackpot van lotto 31, het erende gedeelte wordt verdeeld r de derde- en vierde prijs van lotto [uitkeringen zijn: derde prijs, 114 [naars, bruto 3.391,70, vierde prijs, winnaars ƒ77,70, vijfde prijs, 13 keer vijf gulden, winnende nummer in het cijferspel 187361. Het totaal aan prijzen be- igt 68.259,00. Er waren bijna 2000 'naars. Zes cijfers goed: geen win- j. Vijf cijfers goed: twee winnaars, elk bruto 10.000 ontvangen, vier ;rs goed: 15 winnaars van elk 1000. e cijfers goed: 163 winnaars van elk 10. Twee cijfers goed: 1695 winnaars i elk 10. vijf jaar geleden de eerste beginselen van het zwemmen onder de knie kreeg. Op de laatste meters werkte ook Anne- 1 ies Maas zich naar voren en het scheel de slechts een halve armlengte ten op zichte van de verwilderd sprintende Meineke of de jongste en oudste Analis te hadden samen gezorgd voor een to tale Nederlandse triomf. Alsof de eer ste en de derde plaats, die nu op het ereplatform werden ingenomen al niet als een volstrekt unieke gebeurtenis in de na-oorlogse zwemhistorie dient te worden geboekstaafd. Veertien jaar na het olympisch goud van Ada Kok op de 200 meter vlinder slag in Mexico herbergt ons land weer een zwemster, die niemand voor zich duldt. Helemaal onverwacht kwam het niet. De zilveren plak van de avond te voren op de 100 meter vrije slag gaf de Nederlandse ploegleiding en vooral Verstappen zelf een indicatie van de mogelijkheden. Er zullen altijd mensen zijn, die zeggen dat Verstappen in Ecua dor heeft geprofiteerd van het gat dat in de zwemmarkt is gevallen. Een gat dat werd veroorzaakt door het afhaken van de sterkste Oostduitse zwemsters en de terugval van de Verenigde Staten als gevolg van de Moskou-boycot. Beide zaken zijn waar, maar evenzeer is waar dat Verstappen na tussentijden van 27.93, 57.92 en 1.28.41 tot 150 meter nog WATERP0L0-ZEGE GUAYAQUIL - Het Nederlands watcr- poloteam heeft zich na een rustdag goed hersteld van de nederlaag in de eerste ronde tegen Joegoslavië. Via een overwinning met 9-7 op het spijkerhar de Cuba werd de deur naar de laatste vier weer op een kier gezet. Daarvoor is dan wel nodig dat woensdag, op de vrije dag van het zwemprogramma, in het tweede duel in de tweede ronde van het sterke Hongarije wordt ge wonnen. WEDSTRIJDEN IN K0RTGENE, KAMPERLAND EN AXEL "LISSINGEN - Ruim twee weken voor de start van de competitie slaat FC ■Utrecht eind deze week het trainingskamp op in Zeeland. Donderdag, na Heen wedstrijd in Schiedam tegen SW, arriveert de selectie van Han Ber- Bger in Kortgene. „Daar trainen we elke dag", maakte de trainer van FC lUtrecht gisteren duidelijk. En vervolgens staan er nog wedstrijden op het programma tegen Kortgene, Bevelanders en Axel. Dinsdag reist de selec- ffltie van Berger af naar Dordrecht, waar het deelneemt aan het toernooi van iHet was aanvankelijk niet de be- doeling dat FC Utrecht in de Voor bereiding naar Zeeland zou komen. Han Berger: „We zouden eerst naar Duitsland gaan en we hebben ook nog geprobeerd in Limburg. Dat ibleek financieel niet te regelen. We zijn in Zeeland terecht gekomen door het contract met Kees Blum- maard. Die heeft dit jaar het uit stapje naar Zeeland fantastisch verzorgd. Ik heb Blommaard ge vraagd om iets te regelen en dat is allemaal heel vlot gegaan" De aanloop van FC Utrecht naar het nieuwe seizoen is tot nu toe op merkelijk sterk geweest. „We heb ben een toernooi in Hengelo gewon nen met een paar erg goede wed strijden". verzekert Han Berger. „We begonnen met een 5-2 winst op Groningen en in de finale was het 4-3 tegen Haarlem. Daarna hebben Iwe nog met 2-0 gewonnen van Wa- geningen en zondag met 10-1 van een Utrechtse selectie". Vervanger Voorlopig wil Han Berger daar nog geen conclusies aan verbin den. Het is vanzelfsprekend nog te vroeg om het elftal te beoordelen en Berger experimenteert nog al tijd met de vervangers van Leo van Veen. „Het is anders gelopen dan ik had verwacht", zegt hij. „Ik ging er vanuit dat Van Breukelen weg zou gaan, omdat dat zo goed als zeker was. Hij is tenslotte ge bleven en daar kan ik als trainer alleen maar heel blij mee zijn. Het vertrek van Leo van Veen naar Ajax is op zich geen ramp. Hij was voor FC Utrecht een belangrijke kracht weliswaar, maar Van Veen is 36 en veel langer dan een jaar had hij niet meer meegedraaid". De aangewezen man om Leo van Veen te vervangen is Jan van de Akker, die ongetwijfeld een talent vol verdediger is. Maar Han Berger beschikt over meer kandidaten: „Ik zal ook Du Chatinier en Wou ters nog testen op die plaats". En vooral in dat opzicht zijn de wed strijden van FC Utrecht in Kortge ne. Kamperland en Axel interes sant. Het eerste optreden van FC Utrecht is vrijdagavond het duel te gen de W Kortgene. Die wedstrijd begint in Kortgene om half acht. De tweede wedstrijd wordt zater dag in Kamperland tegen Bevelan ders gespeeld, dat net als Kortgene attent heeft gereageerd op de komst van FC Utrecht. De aanvang in Kamperland is 19.00 uur. Axel heeft als derde club het aanbod van Kees Blommaard geaccepteerd. „We wilden eerst een selectie van groot Axel laten spelen", ver klaart Toon van de Velde, de secre taris van Axel. „Het was de bedoe ling dat we in de week zouden spe len. Toen de wedstrijd op zondag werd gezet, viel AZW al af. Daar om speelt nu gewoon het eerste elf tal van Axel". Om die wedstrijd financieel rond te krijgen hoopt Axel op zo'n duizend toeschou wers. Het duel begint zondag avond om half zeven. FC Utrecht won gisteren in Waal wijk een oefenwedstrijd met 5-0 van de algemeen Nederlands amateur kampioen RKC. De ruststand was 2-0. De treffers in dit door 1500 toe schouwers bijgewoonde duel kwa men van Gert Kruys, Willy Carbo, Jan Wouters, Koos van Tamelen en Gerard van der Lem. binnen het schema van het wereldre cord zat. Door de krappe tegenwind en het gebrek aan tegenstand ging de laat ste baan minder hard. Maar nog altijd hard genoeg voor een nieuw nationaal record van 1.59.53, de vierde keer in de geschiedenis, dat de twee minuten- grens werd doorbroken. Alleen Corne lia Ender. Barbara Krause en Cynthia Woodhead waren ooit sneller. Het Nederlands dames-estafetteteam bereikte dinsdag als snelste ploeg de finale op de 4x100 meter vrije slag. De tijd, 3.47,51, betekende tevens een ver betering van het nationaal record, dat sinds 1980 met 3.49,51 op naam stond van het olympisch viertal Wilma van Velsen, Reggie, de Jong, Connie van Bentum en Annelies Maas. De tussen tijden van het viertal van dinsdag wa ren: Verstappen 56,69 sec, Reijers 56,94 sec. Van Velsen 57,34 en Van Bentum 56,56. Jolande van der Meer kwalificeerde zich dinsdagmorgen als één na snelste voor de finale van de 400 meter vrije slag, nog zelfs voor Annelies Maas, die na de 200 meter-race van maandag als de grootste Nederlandse kanshebster gold. Met de verbazingwekkende serietijd van 414,08 haalde de Delftse vier secon den van haar persoonlijk record af. De belangrijkste uitslagen van de finales op de tweede dag van het zwemtoemooi op de wereldkampioenschappen in Guayaquil zijn: 100 meter vlinderslag heren: 1 Matt Grlbble (VSt) 53.88, 2 Michael Gross (WD1) 54.26, 3 Bengt Baron (Zwe) 54 47,6 Edward Maasdijk (Ned) 55.06. 200 meter vrije slag dames: lAnnemarie Ver stappen (Ned) 1.59.53 (Nederlands record), 2Blrgit Meineke (OD1) 2.00.67. 3 Annelies Maas (Ned) 2.00.84. 400 meter wisselslag heren: 1 Ricardo Prado (Bra) 4.19.78 (were drecord), 2 Jens-Peter Bemdt (OD1) 4 23 02 (Oostduits record). 3 Sergei Fessenko (Sov) 4.23.29. 200 meter schoolslag dames, troostronde: 1 Kathy Bald (Can) 2.36A1,2 Petra van Stave ren (Ned) 2.36.51 (Nederlands record), 7 Ria Willemse (Ned) 2.42.34. 4x200 meter vrije slag estafette heren: 1 Ver enigde Staten 7.21.89.2 Sovjet-Unie 7.24.91.3 West-Duits! and 7.25.46.4 Italiè 7.29.31.5 Zwe den 7 29.56, 6 Nederland (Kroes, Schlinge- mann, Drost en Vervoornl 7.30.75 (Neder lands recordi 7 Brazilië 7.36.13. Canada ge diskwalificeerd. Patrick. Verhoosel voor zijn zaak in Beveren Waas. Door Frits Bakker BEVEREN WAAS - Het blijkt de vroegere woning van Jean Marie Pfaff te zijn, waarin Patrick Verhoosel zich een maand geleden heeft gevestigd. In Beveren Waas dus. vlakbij de markt en niet zo ver van het stadion. De doelman van het Elgisch elftal hield er een boetiek in jeans. Ver voor zijn transfer naar Bayeren Munchen had hij de zaak al verkocht en de sinds vorig jaar bij Sint-Niklaas spelende Patrick Verhoosel heeft de boetiek inmiddels overgenomen. De 28- jarige Zeeuwse voetballer had tot voor kort enkele jaren als prof voor Club Brugge gespeeld. „Ik heb bij Sint-Niklaas een stapje terug moeten doen", wil hij best toegeven. „Ik wil hier in Beveren, waar mijn vrouw vandaan komt, aan een toekomst na het voetbal gaan bouwen". Annemarie Verstappen zwaait naar het dol-enthousiaste publiek, dat haar net op verrassende wijze de wereldtitel 200 meter vrije slag dames heeft zien veroveren in 1.59.53 tned. ree.). Annelies Maas. goed voor een bronzen medaille, deelt in de vreugde. De carrière van Patrick Verhoosel is na z\jn doorbraak bij Beveren Waas vaak geteisterd door talloze blessures. Hij heeft het desondanks gemaakt in Bel gië. De Sassenaar stond tijdens die tien jaar weliswaar niet altijd op het hoogste niveau. De transfer naar Club Brugge is bijvoorbeeld een mislukking geweest, omdat hij volgens Han Grijzenhout iets te weinig klasse had. Maar Patrick Ver hoosel heeft dat op tijd ingezien: „Ik weet ongeveer wel wat ik kan", verze kert hij. „Van Grijzenhout heb ik nooit een echte kans gekregen. Maar ik heb er wel alles aan gedaan om zo hoog moge lijk te komen". Hij heeft het Grijzenhout nog vaak kwalijk genmen dat hij in Brugge niet geslaagd is. Een gToot technicus was hij nooit, de blonde Zeeuw, maar wel een verdediger met karakter. „En ik was aangekocht om Fons Bastijns op te vol gen". weet hij nog. „Ik zou dus in de verdediging op rechts gaan spelen. Daar heeft Grijzenhout me nooit opge steld en daarom heb ik een verschrikke lijke hekel aan die man gekregen. Ik heb een hele avond gefeest, toen hij zijn ontslag kreeg". Gunstige invloed Die twee jaar in Brugge hebben nader hand ook een gunstige invloed gehad. Niet alleen omdat Sint-Niklaas voor de spectaculaire opbouw van een nieuw team ook een bod op Verhoosel deed. „Ik heb er ook veel bijgeschaafd aan mijn techniek", vindt hij. „We train den bij Brugge vaak twee keer per dag. Ik heb nu bij Sint-Niklaas daardoor het gevoel dat ik nog nooit zo sterk heb gespeeld". De Zeeuws-Vlaming was een van de MIDDELBURG - Met Koen de Vries, Wim Wegman en Jan-Henk Bomhof beeft Middelburg-Zuid momenteel de sterkste Zeeuwse tafeltennissers in een ploeg verenigd. Zaterdag 21 augus tus speelt dit drietal ter gelegenheid van het vijftienjarig jubileum van MZ wedstrijden tegen landskampioen De Veluwe en Scylla. De confrontatie met de nationale top belooft alleszins inte ressant te worden. Voor het nieuwe toptrio van MZ bete kent het een ongemeen zware opgave om op een middag partij te geven aan De Veluwe (met de gebroeders Van Spanje) en Scylla (met onder andere Patrick Swier). De wedstrijden worden gespeeld in de Slagvaert in Middelburg en duren van half een 's middags tot ongeveer zes uur. SAS VAN GENT - Ooit voorspelden schaakinsiders optimistisch, dat Hel mut Cardon uit Sas van Gent het bin nen afzienbare tijd wel tot internatio naal meester zou brengen. Maar onge twijfeld heeft het jeugdige Zeeuws- Vlaamse schaaktalent dit doel voorlo pig niet meer voor ogen. Zijn vader. Walter Cardon. laat weten: „Hij stu deert aan de universiteit in Leiden en hij heeft een zwaar pakket: zowel wis kunde als natuurkunde. Daar richt hij zich helemaal op en gelukkig maar. want dat is zijn toekomst. Tijd voor schaken heeft hij nauwelijks meer". Toch gaat Helmut Cardon. pas 19 jaar geworden, weer een hoofdrol spelen in het internationale jeugdschaaktoer nooi, dat van donderdag aanstaande tot en met zaterdag 14 augustus in Sas van Gent wordt gehouden. Als win naar van het toernooi van vorig jaar speelt Helmut Cardon dan een twee kamp tegen de nummer twee van vorig jaar, de Italiaan Mario Lanzani. In het afgelopen jaar heeft ook dit schaaktalent uit Sas van Gent onder vonden, dat iedere topsporter zeer re gelmatig - en zo mogelijk dagelijks - moet trainen om zijn niveau te handha ven of te verbeteren. Door de zware stu die in Leiden rest Helmut Cardon nog maar weinig tijd voor het schaken. Hij speelde nog wel de competitiewedstrij den voor zijn club Het- Witte Paard, maar kon nog slechts bij uitzondering eens een blik werpen in schaaklitera tuur. De gevolgen lieten zich merken bij de Nederlandse (jeugdkampioen schappen, waarin hij geen rol van bete kenis speelde en tenslotte als vijfde ein digde. Maar onvoorbereid komt bij zeker niet aan de start voor zijn tweekamp met de Italiaan Lanzani. Dankzij de vakan tie heeft hij weer wat meer aandacht aan het schaken kunnen schenken. Bo vendien zal Helmut Cardon zich willen revancheren voor zijn teleurstellende prestaties tijdens het nationale kam pioenschap. De tweekamp kan dan ook een van de hoogtepunten worden van het negende internationale ECI- schaaktoernooi in Sas van Gent. Organisator Walter Cardon vertelt: „Jaren geleden lieten we altijd een tweekamp verspelen tussen de num mer één en twee van het jaar daarvoor Dat vergde vrij hoge kosten, omdat de twee spelers meestal van ver moesten komen. De strijd was echter vaak niet voldoende. Soms werd er wat al te ge makkelijk remise geschoven en soms was het krachtsverschil toch te groot. We besloten daarom die tweekamp met uit te sluiten, maar het van jaar tot jaar te bekijken. Ditmaal staat het duel dus weer op het programma" Beurtelings organiseren de schaakver enigingen Het Witte Paard uit Sas van Gent en MSV uit Eeklo dit opmerkelij ke internationale jeugdtoemooi. Dit maal is Sas van Gent dus weer aan de beurt. Opgelucht meldt Walter Cardon „We zijn er gelukkig weer in geslaagd ongeveer veertig jongens en meisjes bij gastgezinnen in Sas van Gent en omge ving onder te brengen. De lange duur van het toernooi en de taalproblemen spelen daarbij natuurlijk ook altijd een rol. Maar alles is weer opgelost" Tal van landen zijn opnieuw ingegaan op de uitnodiging om de sterkste jeugdschaker of één van de sterkste spelers af te vaardigen naar dit toer nooi. In de A-groep heeft Nederland vier vertegenwoordigers: Klaas Landsman uit Amsterdam, Michael Riemcns uit Delftzijl en de Zeeuws- Vlamingen Marnix van der Zalm <sc- niorenkampioen van Zeeland) en Nick Dubbeldam. Verder komen er deelne mers uit Schotland, Finland. Zwitser land, Luxemburg, België, Joegoslavië, Ierland, West-Duitsland, Turkije, En geland, Frankrijk, Wales, Italië, Tsje- choslowakije, Denemarken, Noorwe gen en Oostenrijk. De A-groep en dc meisjesgroep spelen negen ronden en de B-groep werkt zeven ronden af. By voorbaat zijn nog geen duidelijke favorieten aan te wijzen. Maar de ge schiedenis heeft wel bewezen, dat het toernooi jaar-in jaar-uit sterk bezet is. In 1974 ging de zege naar David Good man uit Engeland. De sterke Nederlan der John van der Wiel, die het inmiddels tot internationaal meester heeft ge bracht. zegevierde in 1975. Ook in het jaar 1976 kwam er een sterke winnaar naar voren: de Zweed Harry Schüssler. die ook al internationaal meester is. Daarna waren de winnaars: Tarko Su- pancic uit Joegoslavië in 1977, de Deen Erik Pedersen in 1978, de Westduitser Klaus Bisschoff in 1979. de Italiaan Mi- chaele Godena in 1980 en Helmut Car don in 1981. Ook is er een open seniorentoernooi, waarvoor inmiddels al dertig schakers hebben ingeschreven, voornamelijk spelers uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Op vrijdag 6 augustus (aanvang 19.30 uur) en op zaterdag 14 augustus (aanvang 13.00 uur) zijn er voorts nog snel- schaaktoernooien. De wedstrijden worden gehouden in De Roselaer in Sas van Gent. Donderdagmiddag aan staande om drie uur wordt het toer nooi officieel geopend met een receptie in het gemeentehuis. Dan wordt tevens de loting verricht. Diezelfde dag begin nen 's avonds om half zeven de eerste ronden. aankopen van Sint-Niklaas. dat vorig jaar zelfs al was gezakt naar de derde klas in de nationale competitie. Binnen twee jaar wilde de Belgische club terug naar de top. En om dat te bereiken wer den behalve Verhoosel ook bekende spelers als George Leekens. Swat Jans- sens en Jan Simoen aangetrokken. „Dit jaar zijn we kampioen geworden op ze ven wedstrijden van het einde", vertelt Verhoosel. „Zo groot was het verschil met de andere ploegen". Daarna heeft Sint-Niklaas alleen nog Ton van Eenen- naam bij NAC weggehaald om de basis te versterken. Het wat tien jaar geleden in hetZèeuw- se voetbal min of meer verrassend dat Patrick Verhosel werd ontdekt door Be veren Waas. De jonge Sassenaar was bij Ria in Westdorpe nog maar zelden op gemekt als een echt talent. „Er liepen in Zeeland betere voetballers, die het nooit hebben gehaald", realiseert ook Verhoosel zich nog steeds. Karakter „Het is een kwestie van karakter", vindt hij. „De meeste jongens halen het niet, omdat ze niet kunnen incasseren. Een Franz van der Pijl bijvoorbeeld, van wie ze in Zeeland zeiden dat het een geweldige voetballer is. Maar ze zijn mentaal niet sterk genoeg. Ik heb me te pletter moeten werken om iets te bereiken en kijk maar naar Edy de Schepper, dat is ook zo'n jongen met karakter. Ze hebben mij destijds de kans gegeven bij Beveren en ik heb het met twee handen benut". Het bewijs heeft Patrick Verhoosel ge leverd. toen hij na de vele tegenslagen telkens weer terugkwam. Hij heeft bij Beveren zo ongeveer alle voetbalbles sures gehad die hij kan bedenken. „Kniebanden kapot, een scheur in de rugwervel, een operatie aan de lies, en kelbanden gescheurd en een gebroen neus", somt hij voor de vuist weg op. „En verder nog wat klein spul. Die paar hersenschuddingen tellen eigenlijk niet mee. Ik heb daardoor in Beveren in to taal bijna twee jaar aan de kant ge staan". Enkele jaren had Patrick Verhoosel niettemin'een vaste plaats in het elftal van Beveren. Meestal, na een blessure, moest de Zeeuw maanden vanaf de bank toezien. In het laatste jaar bij Be veren speelde hij zelfs maar één wed strijd. „En toen heb ik geluk gehad", zil hij wel bekennen. „Het was net de wed strijd tegen Club Brugge. Alsof ik aan voelde dat het die dag moest gebeuren, speelde ik de pannen van het dak". Aan het eind van die competitie liep het contract van Patrick Verhoosel af na zeven jaar bij Beveren. Hij diende vervolgens een contract bij Clab Brug ge uit van taee jaar. Na het vertrek van Han Grijzenhout kwam de Zeeuw nog wel terug in de basis, maar hij mocht vorig jaar naar Sint-Niklaas. „Ik heb nog een jaar of vijf te gaan", verwacht Patrick Verhoosel. „En het liefst zou ik met Sint-Niklaas nog een paar jaar in de hoogste klas spelen". EGMOND VAN ZEE - Jan Raas heeft dinsdagavond de wielerwedstrijd voor profs 'De Nacht van Egmond' ge wonnen. De Zeeuw toonde zich de snel ste sprinter in een kopgroepje van vier man, waarbij hij onder meer de rappe Theo Smit achter zich hield. Op het bochtige parkoers kwam Raas tot de tijd van twee uur, twintig minuten en elf seconden. Gerrie Knetemann ein digde als vijfde op 56 seconden, zijn ploeggenoot Leo van Vliet won de spurt van een grote achtervolgende groep op een minuut en elf seconden. Dc uitslag is. 1 Jan Raas 100 kilometer ln 2.20,112 Theo Smit, 3 Hennie Kuiper, 4 Joop Zoetemelk, 5 Gerrie Knetemann op 56 sec, 6 Leo van Vlietop 1,11,7 Jos Lammertinkz.t. 8 Stefan Rooks 2.t„ 9 Ad Prinsen z.t,, 10 Fred van Dongen z.t. k

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 11