Brit David Moorcroft absolute wereldklasse Toon van der Steen in topvorm naar huis Du Fossé en halve finales Nijsten naar in Oostburg RUDI KOOPMANS HOUDT EUROPESE TITEL Topposities voor Smyslov en Ribli TIENDE EDITIE VAN BADR0NDE DOMBURG ELS VADER TWEE KEER NET GEKLOPT Solo Zoetemelk in Wonder van Obbicht PZC/ sport Ontslag voor Johnny Broers Crosszege van Jacky Westdorp CARLO STEEL WEER SNELSTE NEDERLAAG SCHAKER DE WOLF Twee winnaars in de lotto WOENSDAG 28 JULI 1982 11 DEN HAAG - De Nederlandse profbokser Rudi Koopmans behoudt zijn Europese titel in het halfzwaargewicht. Dat beeft de Europese Boks Unie (EBU) besloten. Hem zal geen gebruik van verboden stimulerende middelen ten laste worden gelegd. Koopmans was na zijn knock-out-overwinning van 2 Juni tegen de Italiaan Cavina op dopinggebruik betrapt. Koopmans dreigde daardoor alsnog zijn titel kwijt te raken. Bij de controle in Chianciano Therme werden echter procedurefouten gemaakt. Koopman 's advocaat Huizenga spande daarop een kort geding aan tegen de EBU. dat op 10 augustus voor de Rotterdamse rechtbank zou dienen Het besluit van de Europese Boks Unie voorkwam de rechtszaak. HENGELO - David Moorcroft, de Engelsman die deze maanden uit de schaduw van zijn landgeno ten Sebastian Coe en Steve Ovett stapte met een wereldrecord op de 5000 meter en een nieuwe beste Europese prestatie op de 3000 meter, heeft dinsdagavond in Hengelo laten zien dat hij ook op de 1500 meter tot de absolute wereldklasse behoort. De 29-jarige Brit zorgde met een tijd van 3 minuten en 33,79 seconden voor de beste prestatie van de Fanny Blankers-Koen-games, de interna tionale atletiekwedstrijden op het kunststof van het stadion Veldwijk. De Engelsman werd in het slotnummer hartstochtelijk toegejuicht door de ruim 8000 toeschouwers. Moorcroft verkeert in de vorm van zjjn leven. De Engelsman, die in zijn atle- tiekcarrière veelvuldig is geplaagd door blessures, blijkt op dit moment tot vrij wel alles in staat. Nadat de Amerikaan Mare Fricker tot700 meter hetkopwerk had gedaan, nam Moorcroft zelf de lei ding. Alleen de Ier Ray Flynn, die met 3.33,5 aanvoerder van de Europese sei- zoenranglijst is, kon in zijn spoor blij ven maar vormde nimmer een bedrei ging. Flynn moest uiteindelijk drieë neenhalve seconde toegeven op Moor croft, die zijn persoonlijk record, dat op 3.34.3 stond, aanmerkelijk scherper stelde. Voor een aantal Nederlandse atleten, dat in Hengelo gehoopt had te voldoen aan de limieten voor de Europese kam pioenschappen, die van 6 tot en met 12 september in Athene worden gehou den, werden de wedstrijden in Hengelo ondanks de geweldige ambiance, een teleurstelling. Rob Druppers en Arno Körmeling kwamen op de 800 meter een halve seconde tekort. De tegen stand op de 800 meter was het Neder landse tweetal ideaal. De Amerikaan James King, die het openingsnummer van de avond. 400 meter horden in 49,86 seconden had gewonnen, fungeerde als trekker. Hij voerde het tien man sterke veld in even boven de 52 seconden door de eerste ronde. Basis Dat was een voortreffelijke basis om op voort te bouwen. Körmeling en Drup pers waren voorin het veld te vinden met de Nieuwzeelander John Walker en de Keniaan James Maina. Bij het uitko men van de laatste bocht lag het Neder landse tweetal nog in een kansrijke po sitie. Plotseling kwam echter de Brazi liaan Guimaraes binnendoor en zijn aanval kon doorniemand worden opge vangen. De Zuidamerikaan won in 1.46.04 voor Maina (1.46.47), Druppers en Körmeling, die met, een onderling MAARTENSDIJK - Profwielren ner Johnny Broers, door een bron chitis voortijdig uit de Ronde van Frankrijk naar huis teruggekeerd, heeft ontslag gekregen. De leider van Broers' Belgische ploeg, Ber- ten de Kimpe, was hels over het vroege opgeven van de Maartens dijker. „Broers had in de Tour best wat langer kunnen volhouden", betoogde De Kimpe in de ontslag brief aan Broers. De Nederlandse professional, die als knecht steun diende te verlenen aan kopman nen Claude Criquieiion en Eddy Planckaert, is per 1 juli ontslagen. Het ontslag met terugwerkende kracht houdt in. dat de in de twee de etappe (27 juni) afgestapte Broers over de afgelopen maand geen salaris zal ontvangen. Via be stuurder Peter Bonthuis van de Vereniging van Beroepswielren ners (WBW) wil Broers de actie van De Kimpe op zijn gerechtelijke waarde onderzoeken. De laatste weken waren ook over Jos Schip per berichten verspreid dat hij net als Broers van De Kimpe een ont slagbriefhad gekregen. „De Kimpe was woest, toen hij dat verhaal in een Belgisch blad las", reageerde Schipper. „Volgens mij is dat alle maal uit de lucht gegrepen. Ik rijd rustig mijn criteriums in de trui van mijn huidige sponsor". verschil van 0,05 seconden derde en vierde werden, Van de zes Nederlandse atleten, die in middels aan de eisen van de KN AU heb ben voldaan, kwam in Hengelo alleen Ria Stalman aan de start. De Haagse deed het in de absolute windstilte, by discuswerpen altijd een nadeel, voor treffelijk. Drie maal wierp zij de één kilo discus over de 62 meter met als verste afstand 62,84 meter. Woensdagavond komt Ria Stalman bij internationale wedstrijden in Helsinki opnieuw in ac tie. Hetzestal voor Athene zal ongetwij feld nog worden uitgebreid. Kandidaten voor de vergrote ploeg zijn Elly van Hulst en Els Vader. Elly van Hulst kwam dinsdagavond nog niet aan de eis van twee minuten op de 800 meter. Net terug van een trainings kamp in Zwitserland moest ze al het VLISSINGEN - De motorcrosser Jacky Westdorp uit Schoondijke heeft in de afgelopen dagen enkele fraaie resulta ten weten te behalen tijdens een twee tal wedstrijden. Westdorp. die tegenwoordig is aange sloten bij de officiële Belgische bond (BMB), won eerst een confrontatie in Nismes. De enige reeks, die op het pro gramma stond, schreef hij op zijn naam Het betekende zijn twaalfde seizoenze ge inmiddels bij de nationalen 250. Ook bij een wedstrijd in het Limburgse Heerlen, waarvoor hij werd uitgezon den door de BMB, kwam hij uitstekend voor de dag in een gezelschap van inter nationale rijders. Westdorp behaalde via een vijfde, zesde en de negende plaats tijdens de manches in het eind klassement een eervolle zesde plaats. Els Vader kwam op de beide sprintaf standen twee keer een fractie van een seconde tekort. zware werk alleen doen. Na 200 meter nam zij de leiding en stond die niet meer af. Ze zegevierde in 2.01,38 maar had bij echte tegenstand waarschijnlijk, even als vorig jaar, onder de tweeminuten- grens gekomen. Els Vader is geruime tijd uitgeschakeld geweest door een blessure. De Zeeuwse startte afgelopen zondag voor het eerst weer eens. Dins- VLISSINGEN - Juniorwielrenner Car lo Steel uit Axel heeft deze week een overwinning behaald'in het Belgische Temse. Hij was daar de snelste van de in totaal 46 vertrokken junioren. De tijd van Steel over de 95 kilometer be droeg 2.15 uur. In dezelfde race eindig de Eric Vereecken uit Sint-Jansteen op de vijfde plaats. Naast de zege van Steel waren er ook nog enkele tweede plaatsen weggelegd voor Zeeuws-Vlaamse coureurs. In Let- terhoutem, waar 41 amateurs aan de vertreklijn stonden, behaalde Joop Brooijmans uit Kuitaart die klassering vlak achter de Belgische winnaar Luc d'Hoekers. Ad 't Gilde uit Temeuzen finishte daar als vierde en Adrie Schaal- je uit Axel als zeventiende. Wemer Wie me uit IJzendJJke reed in Aalter. Het resultaat was een tweede plaats. De Belg Mamix Lameire won. Ad 't Gilde werd nog zeventiende in Beemem, Hans Harinck uit 's-Heer Abtskerke zestiende in Waasmunster en Henk Re- mij nsen uit Zaamslag klasseerde zich als negentiende in Weeteren ten Ede. Karei van Goethem uit Kloosterzande werd achtste in de amateurkoers van Sinaai en daar werd de Belg Patrick Cocquyt winnaar. Verder was er nog een tweede plaats voor nieuweling Charles de Caluwé uit Temeuzen in Erpe-Mere, waar 42 vertrekkers waren. dagavond werd zij twee maal tweede. Op de 100 meter moest zij met 11.63 de Oostduitse Ines Schmidt 0,04 seconden laten voorgaan en op de dubbele af stand. waarin Schmidt door een blessu re halverwege moest afhaken, was de Australische Denise Boyd met 22,36 één honderste seconde sneller. De belangrijkste uitslagen. 100 meter dames 1 Ines Schmidt (ODD 11.59: 2 Els Vader (Zeeland Sport, Ned) 11.63; 3 Nel lie Cooman (AVR, Ned) 11.77; 4 Helen Bamett (GBri 11.82; 5 'Llliane Meganck (Bel) 12.14, 6 Martha Derby (Sparta. Ned> 12.15. 200 meter dames: 1 Denis Boyd (Aus) 23.36; 2 Els Vader (Zeeland Sport. Ned i 23 37; 3 Lilia- ne van der Ham (Sparta, Ned) 24.41; 4 Lilian Meganck (Bel) 24 49; 5 Martha Derby (Sparta, Ned) 24.50. 800 meter dames: 1 Elly van Hulst (Olym- pia'48. Ned) 2.01.38; 2 Terry Cater (Aus) 2.01.65; 3 Raindy Bjom (Nooi 2.01.89, 4 Inez Vogelgesang (OD1) 2.02.59; 5 Cherry Hanson (GBr) 2.02.94; 6 Annemarie van Nuffel (Bel) 2.03.18. 9 Tineke Kluft (Thor. Ned) 2.07.85. 200 meter heren-1 Don Quarrie (Jam) 21.19; 2 Mano Westbroek (Haarlem. Ned) 21.47; 3 Mi chael Anzara (Ken) 21.49; 4 Dledertk Everts (VenL-tc. Ned21.645 Achmed de Kom (Me tro. Ned) 22.27; 6 Diqk Jorissen (AVR. Ned) 22.47 800 meter heren: 1 Agbertha Gulmares (Bra) 1.46.04; 2 James Mama (Ken) 1.46.47, 3 Rob Druppers (Hellas. Ned) 1.46 62; 4 Arno Kör meling (Sisu. Ned) 1.46.67; 5 Jullen Mlchiels (Bel) 1.47.04; 5 John Walker (NZe) 1 47 22; 7 Mark Handelsman (Isr) 1 47.52; 8 Rudle van Wijngaarden (Bel) 1,47.53,9 James King (VSt) 1 47.86; 10 Arjan Visserman (Impala, Ned) 1 48.36 1500 meter: 1 DavidMoorcorft(GBr)3.33.79.2 Ray Flynn (Ier) 3.37.29: 3 Wilson Waigwa (Ken) 3 38 59; 4 Wybo Lelieveld (De Bataven. Ned) 3.43.45. 5 Sijn Jaspers (Haarlem. Nedi 3 43 46; 6 Kor Louws (De Gemzen. Ned) 3 44 16. 7 Davld Kebenei (Ken) 3.44.39; 8 Christopher Omanbia (Ken) 3.45.20; 9 Gra ham Krouch (Aus) 3.52.90. LAS PALMAS - De voorlaatste partij van Jan Timman voor het voor hem desastreus verlopen interzonale schaaktoernooi in Las Palmas is dinsdag na 42 zetten afgebroken. Zijn tegenstander, de Braziliaan Jaime Sunye- Neto, die zwart had. gaf zijn zet onder couvert af. De verwachting is dat het duel in remise zal eindigen. Door een nederlaag van de Sowjetrus Toekmakov tegen de Zweed Karlsson (een dag eerder reeds bedwinger van Timman) zijn Smyslov en Ribli zo goed als zeker van hun plaatsen in het kandidatentoernooi. De directe confronta tie tussen de koplopers werd na hevige strijd afgebroken. Ribli staat iets beter, maar het is de vraag of dit voordeel voldoende zal zijn voor de winst. De uitslagen van de partijen voor de twaalfde en voorlaatste ronde zijn: Timman (Ned) - Suyne-Neto (Bra) afgebroken. Browne (V St) - Mestel (Eng) afgebro ken. Pinter (Hon) - Psakhis (Sow) afgebroken: Ribli (Hon) - Smyslov (Sow) afgebroken; Bouaziz (Tun) - Larsen (Den) 0-1Suba (Roe) - Petrosjan (Sow) 0.5-0.5. Karlsson (Zwel - Toekmakov iSow) 1-0. Uitslag elfde afgebroken partij elfde ronde Toekmakov - Suba 1-0; stand: 1 Smyslov 8 punten en 1 afg 2 Ribli 7.5 en 1 afg.; 3 Suba. Petrosjan en Toekmakov 7:6 Larsen 6.5:7 Timman en Pinter 5.5 en 1 afg., 9 Bouaziz en Karlsson 5; 11 Psakhis 4.5 en 2 afg.. 12 Mestel 4 en 1 afg 13 Sunye 3.5 en 2 afg., 14 Browne 3 en 1 afg Hier voert Joop Zoetemelk het peloton aan in Obbicht voor Gerrie Knetemann. De Nederlander in Franse dienst zou later met een korte solo de zege voor zich opeisen. OBBICHT - Joop Zoetemelk heeft dinsdagavond de profwielerronde van Obbicht gewonnen. Hij legde de 100 kilometer af in 2 uur, 19 minuten en 11 seconden. Zoetemelk liep in de laatste ronde weg van zijn mede vluchters Adwijnands en Adrie van Houwelingen, die respectievelijk tweede en derde werden. Met nog dertig kilometer voor de wielen was dit trio ontsnapt. René Koppert werd vierde met een achter stand van ruim een minuut Hij won de sprint van een achtervolgende groep van vijf renners. Er waren bij het Wonder van Obbicht ongeveer 15.000 toeschouwers. De uitslag Is: 1 Joop Zoetemelk. 100 kilometer ln 2.19.11, 2 Ad Wijnands op 10 seconden; 3 Adrie van Houwelingen, zt., 4 René Koppert op 1 02; 5 Ad Tak, zt6 Heddy Nieuwdorp. zt., 7 Theo de Rooy, zt; 8 Ad van Peer. zt.; 9 Gerrie Knetemann op 1.28; 10 Jacques van Meer zt GEEN TWIJFELS NA NACHTMERRIE RIJNLAND PALTS DIEREN - In de zesde ronde van het toernooi om het open Nederlandse schaakkampioenschap zijn belangrij ke beslissingen in de top van het klas sement voorlopig uitgebleven. De duels Dieks tegen Wind en Heinbuch tegen Heemskerk werden namelijk af gebroken. Dieks heeft wellicht de iets betere papieren tegen Wind, maar Heinbuch en Heemskerk zullen het waarschijnlijk wel op remise houden. Johan de Wolf uit Middelburg heeft zijn afgebroken partij tegen de Duitser Krumboermer niet meer kunnen red den. De twee pionnen achterstand ble ken toch te veel. In de zesde ronde had De Wolf het op nieuw moeilijk. Hij offerde in de ope ning een pion tegen Van Dijk. maar de verwachte aanval kwam niet uit de verf. Door actief spel wist De Wolf echter toch nog een puntendeling te bereiken. De partij tussen Vosselman uit Tholen en Houtman uit Groningen werd afge broken en zal derhalve nog een tweede zitting vergen. In de reservegroep rukte Leo Hovestadt uit Temeuzen op naar een gedeelde negende plaats. Hij deed dat door concurrent Helfrich uit Rot terdam terug te wijzen. Ook Peter Ton uit Middelburg staat na zijn zege op Rook uit Pernls in de sub top. Hovestadt heeft nu vier punten, terwijl Ton een halfje minder op zijn naam heeft. Wise uit Vlissingen moest in zijn hang- partij tegen Wolters uit Amsterdam ca pituleren. Ook in de zesde ronde zal Wi se voor zijn duel met Bus uit Hoens- broek nog voor een tweede zitting moe ten aantreden. BRUINISSE - De zevende etappe van de wielerronde van Rijnland Palts bete kende de genadeslag voor amateurrenner Toon van der Steen uit Bruinisse. Zeventig kilometer voor de finish zag hij bet peloton langzaam verdwijnen achter de horizon als een ondergaande zon, die nog even wat avondrood ver spreidt om vervolgens door de einder te worden opgeslokt. Geleidelijk werd het op klaarlichte dag pikdonkere nacht. „Heel langzaam ging het licht uit", herin nert Toon van der Steen zich. De 27-jarige coureur uit Bruinisse versloeg die dag slechts de bezemwagen, maar die kwam - net als hij zelf - buiten de tijdslimiet binnen. Op de streep stond alleen bondscoach Piet Libregts hem nog op te wachten. Een paar troostende woorden en dan de trieste reis huiswaarts. Drie maanden geleden stond Toon van Maar de eerste rit betekende gelijk een der Steen nog op het hoogste schavot nachtmerrie. Het magnetisme dat na afloop van de Ronde van Nedersak- doorgaans uitgaat van een peloton, had sen. De oud-Brabander bezorgde bondscoach Piet Lïebregts zijn eerste succes. Met behulp van de rest van de Nederlandse ploeg troefde Van der Steen in die gure aprilweek onder meer een sterk collectief uit het Oostblok af. In de daarop volgende periode was de coureur uit Bruinisse zuinig op zichzelf. Dat bleek een week voor de start van de Ronde van Rynland Palts. Bondsarts Van Opstal oordeelde na een onderzoek dat Toon van der Steen in topvorm ver keerde. Toon van der Steen....geen paniek.... op Van der Steen een averechts effect. „Ik werd naar huis gefietst", geeft hij grif toe. „Voor mij een wonder. Mis schien was het de warmte wel. Het was net alsof alle kracht zo uit m'n benen vloeide". Gelijk gedegradeerd tot de groep der naamlozen. Later werd hij nog een paar keer op vele minuten ge zet. Van der Steen, die bij Piet libregts zo veel vertrouwen genoot dat hij in een vroeg stadium al zeker was van uitzen ding naar de wereldtitelstrijd op de weg in het Engelse Goodwood, was niet vooruit te branden. „Liebregts stond er van te kijken. Toen hij me op de trein zette zei hij: .Je gaat gelijk naar de dok ter. ik zie je wel op het trainingskamp". Woensdag (vandaag) ga ik weer naar Van Opstal". „Zeventig kilometer alleen fietsen be tekent afzien. Maar opgeven doe je toch niet zo snel. Liebregts zei ook dat ik maar moest proberen om er over heen te komen", verklaart Van der Steen, die toch het gevoel gehad moet hebben van iemand die op z'n verjaar dag het liefst een bromfiets zou krij gen. „Maar het is natuurlijk wel zo, dat ik weet wat ik kan. Een slechte week betekent nog geen slecht jaar. Dit hoort er nu eenmaal bij. Je hebt in cri teriums ook jongens die er elk week einde eraf gereden worden, maar elke zaterdag en zondag staan ze er toch weer". Thuis in Bruinisse verdween de fiets voor vier dagen eenzame opslui ting in de schuur, terwijl Van der Steen zichzelf strikte rust oplegde. Afgelo pen zondag klom hij voor het eerst weer in het zadel, maandagochtend trainde hij licht en maandagavond ein digde hij in een criterium in Duizel als tweede. „Er eindigde een ploegmaat van me als eerste", lacht hij tevreden. Bergen „Dit is mijn negende seizoen al als ama teur. Ik heb nog maar zelden een jaar cehad waarin ik geen week had dat ik uit m'n ritme was. Het is niet iets waar over ik zo maar ineens in paniek raak". Desondanks werkte zijn optreden in Rijnland Palts frustrerend. Echt grote bergen moesten er met bedwongen wor den. Af en toe moest er wel een kilome ter of vijf, zes geklommen worden. „Daar zag ik ze gewoon van me van daan rijden. Het zijn wel niet zulke lan ge klimmen, maar als het slecht gaat lijkt het wel oneindig. Na die solo van zeventig kilometer was ik ook helemaal uitgeput Je denkt dan wel veel. maar je hebt niet veel meer te zeggen. Toch is het goed dat ik doorgereden ben toen. Het is wel afzien, maar het is goed voor de conditie. Je verlegt de grens weer een beetje. Ik vind het niet erg om tegen de uiterste grens van je kunnen aan te koersen, maar als Je een etappekoers rijdt en je wilt niet meer dan meerijden en je raakt dan toch aan die grens, dat ls niet leuk natuurlijk. Als je persé wilt koersen danköm je jezelf altijd wel eens tegen, maar het is vervelend als dat al gebeurt wanneer je zo maar meefietst". Een dikke maand vóór het wereldkam pioenschap in Engeland is er bij Toon van der Steen nog geen ruimte voor twijfels. ,Jk heb het gevoel dat ik al weer een stuk opgeknapt ben", zegt hij zelfverzekerd. Met de nationale ploeg gaat hij begin augustus vijf dagen in een trainingskamp in Bosschenhoofd en bovendien rijdt hij zeer waarschijn lijk nog een etappekoers in Zwitser land. „Eerst maar eens zien wat dokter Van Opstal er van zegt. Misschien kwam die inzinking toch wel door de warmte. Ik was drie kilo afgevallen in zeven dagen DEN HAAG - Van lotto 29. van het af gelopen weekeinde, moet de hoofd prijs van bijna 560.000 gulden worden gedeeld door twee inzenders. De uitkeringen van lotto 29 zyn: eerste prijs. 2 winnaars, ieder 279.645.40 bru to; tweede prijs, 7 winnaars, ƒ21.428.50 bruto; derde prijs, 142 winnaars, 1.395,50 bru to; vierde prijs, 5976 winnaars, 33,10; vijfde prijs, 85.957 keer 5,-. Ook in het cijferspel, eerste prijs 100.000 gulden, waren er deze week twee win naars. De tweede prijs zal eveneens twee keer worden uitbetaald. OOSTBURG - De eerste halve finalis ten van het 'Eenhoorn' tennistoernooi zijn gisteren bekend geworden. Barba ra du Fossé en Martine Nijsten wonnen van G. van Omme-C. de Jong en plaat sten zich daarmee in de halve finale van het dames-dubbel B-C. In het heren-enkel B kwamen twee spe lers gemakkelijk in de kwart-finale. Frank van Opstal uit Roosendaal ver sloeg Olaf Kunde met 6-1. 6-2 En de Paryzenaar Philippe Touzet stapte zonder spelen over, omdat Ben Ham berg verstek liet gaan. Het heren-enkel C kent ook'al drie kwart-finalisten; Adrie de Putter zegevierde over Jac ques Trapman met. 6-3. 6-2. terwijl Achin Steffens zich zeer snel bij de laat ste acht plaatste ten koste van Ben Bouwhuis 6-2, 6-1. Peter Willems won gemakkelijk van Ronnie van Remortel: 6-3,6-1. Dezelfde Ronnie van Remortel was wel succes vol in het heren-enkel B. In twee sets versloeg hij de Groedenaar Frederique Bouiilaut. Of zijn succes nog langer zal voortduren, valt te betwijfelen, want ln de volgende ronde ontmoet hij de vori ge winnaar en als eerste geplaatste Claudio Taomasetti. Nog een andere sterke speler diende zich in het heren enkel B aan: de Fransman HervéGault. Hij sloeg kwart-finalist in C Peter Wll- lemse met 6-0, 6-0 van de baan. Het heren-enkel D heeft de derde ronde bijna afgewerkt. De nummers één en twee zijn geplaatst, Egbert Versprille en Mark Marteijn, alsmede Henk Hil- genkamp, Rob de la Rivlère en Mark van der Jagt. Egbert Versprille had weer drie sets nodig. Deze keer tegen de jonge Onno van Quekelberghe 3-6.6-4. 6-1. Opschudding Mark Marteijn won zonder moeite van Leen Dey: 6-3, 6-1. Nogal wat opschud ding ontstond in de wedstrijd tussen Gilbert Vleeschouwer en Pierre Lam- paert. Na het spelen van twee enerve rende sets met twee tie-braks, waren de gemoederen zo hoog opgelopen, dat wedstrijdleider Paul de Bruyckere er aan te pas moest komen, om de twee heethoofden tot de orde te roepen. Uit eindelijk won Gilbert Vleeschouwer met 6-1 in de derde set. Zo tumultueus als het heren-enkel D was, zo verrassend was het dames-en kel D. De onbekende Limburgse Anja Lux versloeg in een party van ruim drie uur de als eerste geplaatste Sas van Gentse Will van Remortel ln drie sets: 7-5, 6-7, 7-5. Saskia Plummen bereikte als eerste D-dame de kwart-finale met een overwinning op A. van de Zweep Opmerkelijk was de overwinning in het heren-enkel C. van Frank Viergever in de vroege morgen op Kees Fraanje: 2-6. 6-4, 7-5. 7-5; T van Dijk-E. Marteijn 6-1,6-4 P Achter kamp-P. de Bruyckere 6-3, 7-6, E. Lukassen- E Verhelst 6-2. 6-1 Dames-enkel C: T. v.d Bossche-I. Mekel 6-4, 6-3. Heren-enkel D: M. v.d Jagt-J. v d Akker 6-2, 7-6; N. Brunet-P v d. Sloot 6-3. 7-5 P Schel- tens-P. Willems 6-0. 6-2. R. de la Riviére-M. Schouten 6-0,6 0; K Wlsslng-J Schülemans 7-6, 3-6. 6-4; H HUgenkamp-L. Frenk 6-0, 6-2. Dames-enkel D A Raes-T Werkman 6-3.6-2, L Wanders-S Gheeraert 6-1.6-4. P van Rei- sen-E. Lukassen 6-3. 6-4 Heren-dubbel B-C P en J Simoen-K en R. Wissing 7-5, 6-3, R Ferber, R. van Remortel- R Metz, B. Stehman 6-0.6-2; S. van Brakel. J Monster-L. Truideman, A. de Putter 6-3, 3-6. 6-4. Ardie Bruyckman, F. Viergever-P Ga- jewski. E. Cohen 6-1. 6-3. E Marteijn. G de Bruyckere-E. Lukassen. H Gold 6-2. 6-3 J Juni. P. Achterkamp-E Cloet. G Hallet 6-4. 6-3 Gemengd dubbel B-C F. Kalwy. S van Op stal I en E. Wondergem 6-1.6-1. E Vogels, H. Pietiet-L. en G Hallet 6-3. 6-1. Dames dubbel B-C M. en I. Wondergem-Th. v.d. Bossche, M. C. Sampon 6-7, 6-1, 6-4. DOMBURG-Voor de meeste amateurs die regelmatig in Zeeland rijden, is de badronde van Domburg een speciale attractie. De Walcherse badplaats staat elk jaar garant voor duizenden toeschouwers langs het fraaie par koers. Door die schitterende entourage staan ook donderdagavond weer vele renners van buiten Zeeland aan het vertrek van de tiende editie. Er zijn in Domburg onder meer aanmeldingen binnen gekomen van Frits Schür, Theo Appeldoorn. Ger van 't Geloof en Chris Holiemans. Die renners zullen het de Zeeuwse amateurtop ongetwijfeld las tig maken. Vorigjaar gaf de badronde in Domburg een enerverend duel te zien tussen Chris Hollemans en Ad Polak. Die twee vluchters waren al vroeg ontsnapt en bleven ondanks een helse jacht tot op de finish vooruit. De Brabander Chris Holiemans won de koers uiteindelijk in de, spurt met Polak. Diezelfde Holle mans is ook donderdag (start om 19.00 uur) één van de kanshebbers. Maar niet alleen Hollemans. want vrij wel de gehele Zeeuwse top gaat in Dom burg van start. In totaal heeft Domburg 81 amateurs ingeschreven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 11