Boetes voor bezit en handel verboden diergeneesmiddel Tiende Speelstad Vlissingen in middeleeuws kostuum gestoken MOLEN NISSE IN OUDE GLORIE OPVANGHUIS SEROOSKERKEE ERKEND DOOR MINISTERIE Officier: kampeervergunningen gemeente Domburg deugen niet il Overschrijding van rijtijden fors beboet Wesseling en Toutenhoo|| winnaars Sint-Quentin KANTONGERECHT MIDDELBURG Stratenloop in Domburg MAURIZIO NANNUCCI IN DE VLEESHAL KANTONGERECHT MIDDELBURG VAN 26 JULI TOT EN MET 24 AUGUSTUS PZC/streek zes en J. Jongepier acht van de veertie MIDDELBURG - Een aantal Walcherse veehouders moest woensdag voor het hekje van de kanton rechter verschijnen, omdat er op hun bedrijf diergeneeskundige middelen waren aangetroffen, waarvan het bezit verboden is tenzij dat aangetoond kan worden dat ze op voorschrift van een dierenarts zijn verstrekt. Op 15 december van het vorig jaar voerden ambtenaren van de Algeme ne Inspectie Dienst (AID) een grootscheepse controle uit, waarbij nogal wat van deze medicijnen boven water kwamen. Sommige boeren hadden zelfs een groot deel van de dag vastgezeten, omdat justitie wel geïnteresseerd was in de herkomst van de geneesmiddelen. In enkele gevallen leidden de wegen sen wel degelijk de bevoegdheid heb- Weer een ander sprak van „bruut ge- ben om ook het woonhuis bij het bedrijf drag". van de boeren die van 10 00 aan een onderzoek te onderwerpen, tot 16.30 uur had vastgezeten, verklaar- naar P. C. L. uit Zoutelande. maar meestentijds hielden de boeren vol de verboden middelen van onbekenden aan de deur of op veemarkten te hebben gekocht. L. werd tenlastegelegd dat hij de medicijnen, antibiotica en hormoon- preparaten. niet alleen in bezit gehad had maar eveneens had verhandeld. Hij bleef dit ontkennen, maar officier van justitie mr R. D. E. Daverschot achtte het bewijs geleverd en eiste een boete van 1000 gulden tegen hem en zo luidde ook het vonnis van de plaatsvervan gend kantonrechter mr J. M. den Hol lander. Alle boeren die terecht stonden werden zonder onderscheid veroordeeld tot een boete van 390 gulden en verbeurd verklaring van de in beslag genomen geneesmiddelen. Daarbij deed niet ter zake om welke medicijnen het ging en hoeveel ze ervan voorhanden hadden. Mr Daverschot zag hun vergrijp als een delict in de economische sfeer, omdat zij door htm vee zelf te behandelen met de op de zwarte markt verkregen mid delen de kosten van de dierenarts uitr sparen. Hij gaf hun echter de waarschu wing dat het bij een volgende overtre ding niet bij een geldboete zou blijven, maar dat er dan uit een ander vaatje getapt zou worden. Tijdens de zitting waren er nogal wat klachten over het optreden van de AID-controleurs te beluisteren. „Ze hebben alle kasten uitgekrauwd", meldde één van de gedaagden. Een an der noemde de controleur een onmens en kon niet garanderen dat hij bij een volgend bezoek van de man zijn han den thuis zou kunnen houden. Dat gaf mr Daverschot aanleiding hem erop te wijzen dat hij dan ook wegens mishandeling met de justitie in aanra king zou komen. Ook maakte hij de be trokkenen duidelijk dat de AID-men- Verkoping van handwerkclub AAGTEKERKE - De handwerkclub van de hervormde kerk in Aagtekerke houdt donderdag (vandaag) haar jaar lijkse verkoping ten behoeve van de kerk in gebouw Amicitia in Aagteker ke. Er worden onder andere handwer ken, volgens volkssierkunst beschilder de artikelen en dergelijke verkocht. Ook het traditionele naam raden van een boerinnenpop ontbreekt niet. De zaal gaat half acht open. Beiaardconcert Lange Jan MIDDELBURG - In de serie Beiaard concerten die de Gemeentelijke Cultu rele Dienst Middelburg iedere donder dag op het programma heeft staan, wor den vanavond (donderdag) vanaf half acht de 49 klokken van de Lange Jan bespeeld door Chris Bos. Deze Utrech- ste stadsbeiaardier speelt onder andere 'Suite 1956' van Wouter Paap. 'Stort tranen uyt' van Adriaan Valerius en een Improvisatie op het Zeeuwse Volkslied. Molenbouwers plaatsen de wieken op de molen bij Nisse. die. althans aan de buitenkant, nu weer in volle glorie is hersteld NISSE - L)e molen bij het dorpje Nisse, eigenlijk staat hij op het grondge bied van het dorpje 's-Heer Abtskerke, heeft weer het aanzien dat een molen behoort te hebben. Woensdagmorgen werd de kop van de molen met behulp van een hoogwerker op de rest van het bouwwerk geplaatst. Enige tijd later volgden de wieken, waarmee het historische bouwwerk weer in de oude glorie werd hersteld. De kap en wieken zijn in Franeker gemaakt en enkele weken geleden naar Nisse vervoerd. Het installeren van kap en wieken gebeurde onder flinke publieke belangstelling. Onder die belangstellenden bevonden zich ver schillende molenaars, die het niet alledaagse gebeuren met interesse gade sloegen. De molen dateert uit ongeveer 1750 en is een Zeeuwse grondzeiler Het uiterlijk van de molen is nu in orde. Alleen de binnenkant moet nog worden opgeknapt. Het is de bedoeling dat hjj eind augustus draaiklaar is. Half oktober wordt de molen officieel geopend. Concert in Domburg van EUy en Rikkert DOMBURG - In het Openluchttheater in Domburg wordt vrijdag 16 juli een concert gegeven door het duo Elly en Rikkert Zuiderveld met als thema "Hoop". MIDDELBURG - De atletiekvereni ging Dynamo'70 uit Middelburg houdt morgen (vrijdag) haar jaarlijkse stra tenloop in Domburg. De wedstrijd in de Walcherse toeristen plaats gaat over 9600 meter. Zeker is na al dat de winnaar van vorig jaar, de Belg van Campfort, aan de start verschijnt. Hij zal te maken krijgen met een flink aantal Zeeuwse atleten zoals onder an dere Kim Reynierse en de veteranen Kees Weststrate en Ron Abuys. De wedstrijd in Domburg begint om acht uur. John Vermeule, één van de Zeeuwse toppers, komt in Domburg niet aan de start De Dynamo-atleet liep woens dagavond een 3000 meter in Den Haag in de prima tijd van 8.13.0. MIDDELBURG - Morgen - vrijdag - wordt om 17.00 uur de instalIatieAen- toonstelling 'To cut al long story short' van Maurizio Nannucci geopend. Plaats van handeling is de Vleeshal van het stadhuis aan de Markt te Mid delburg. Bij gelegenheid van deze expositie ver schijnt een door Nannucci en Pier Luigi Tazzi samengestelde catalogus met bij dragen van Argan, Belloli, Oliva, Ce- lant, Diacono. Dorfles, Fossati, Martin. Masini, Salvadori. Schilling en Weier- mair. Ook verschijnt een speciale Nan- nucci-editie in beperkte oplage. De tentoonstelling is te zien tot 16 au gustus. MIDDELBURG - Een Kruinings tou- ringcarbedrijf is door de kantonrech ter tot in totaal 2400 gulden boete ver oordeeld, omdat er in zes gevallen overtreding van het rijtijdenbesluit door hun chauffeurs was geconsta teerd. P. van G., die het bedrijf verte genwoordigde, verklaarde dat het dik wijls onmogelijk is, dat deze mensen zich precies aan de regels houden, met name wanneer zij in het buitenland zijn, en dan plotseling met opdrachten worden geconfronteerd van anderen dan hun eigen bedrijf. Zij kunnen daar heel moeilijk nee tegen zeggen. Kantonrechter J. M. den Hollander was bereid de zitting aan te houden om ge tuigen te horen die duidelijk zouden kunnen maken dat het bedrijf er alles aan doet om de chauffeurs niet buiten de toegestane uren te laten rijden. Maar op die uitnodiging wilde Van G. niet ingaan. „Als ergens het rijtijdenbesluit moet worden gehandhaafd, dan is het we) voor buschauffeurs, die de verant woording voor een groot aantal mensen dragen", meende officier van justitie mr R. D. E. Daverschot. Hij vond dat er dan maar een extra chauffeur mee moest, als het onmogelijk was de rij tijden in de hand te houden. Zijn eis werd geheel overgenomen door mr Den Hollander. Iets minder hard werd geoordeeld de twee overschrijdingen van resp. 4 urn en 2 uur, waaraan W. I. K. zich m okto- de te zijn behandeld als een dier. Boven dien vertelde hij dat hem dat al 12 dode biggen had gekost, omdat hij niet thuis kon zijn toen zijn varken moest jongen. „Ik ben al genoeg gestraft", vond hij, maar dat nam niet weg dat hij toch tot dezelfde boete werd veroordeeld als zijn collega's. J Boogaerdt van de Veterinaire Dienst in Den Haag is van oordeel dat de medi cijnen, die onder de antibioticawet val len op de zwarte markt bepaald niet goedkoper zijn en vaak ook nog van slechte kwaliteit. De boeren denken daar duidelijk anders over. Volgens één van hen berekent de dierenarts honderd procent winst op de geneesmiddelen en bovendien kost het hun nog eens de prijs van een con sult. Het is voor hen dan ook heel ver leidelijk, daar zij zelf toch ook enige ervaring hebben opgedaan bij het be handelen van ziektes bij hun vee, op de zwarte markt te kopen wat zij nodig hebben. Huize Groot Welgelegen in Serooskerke. Verkeersmaatregelen rond en in Aagtekerke AAGTEKERKE - In verband met de wielerronde van Aagtekerke die vrijdag 16 juli wordt gehouden zijn er diverse verkeersmaatregelen. Vanaf 17.30 urn- is doorgaand verkeer vrijdag tussen Grijpskerke en Westkapelle en tussen Meliskerke en Domburg niet mogelijk. De omleidingen staan aangegeven. De ronde begint om 18 uur met een wed strijd voor nieuwelingen, gevolgd door de liefhebbers die om 19.30 uur in de Rijsoordselaan van start gaan. Interkerkelijke openluchtdienst in Oostkapelie OOSTKAPELLE - Op initiatief van de gereformeerde kerk en de Nederlands hervormde gemeente van Oostkapelie wordt zondagmorgen 18 juli een geza menlijke openluchtdienst gehouden. Deze vindt plaats op het oude voetbal veld aan de Torenstraat in Oostkapel ie, Dit jaar zullen ook Westduitsc vakantiegangers meewerken aan de dienst. Als thema is gekozen 'Smalle wegen, goede vruchten'. Voorgangers in deze dienst zijn ds A. C. den Hollander (hervormd predikant in Oostkapelie), de heer A. W. W. de Ruiter (kandidaat van de gereformeerde kerk in Oostkapelie) en ds Noike van de Deutsche Evangelische Kirche. Muzi kale medewerking wordt verleend door Rinus Jobse (orgel) Simon Wisse (trompet), het jongerenkoor 'Hans- weert' onder leiding van Ina Janse en kinderen van de kindemevendiensten en de zondagsschool. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de sporthal aan de Torenstraat. Na de dienst is er gelegenheid om ter plaatse koffie of limonade te drinken. De dienst begint om 10 uur. De gebruikelijke och tenddiensten van beide kerken verval len. SEROOSKERKE (W) - Huize Groot Welgelegen in het Walcherse Serooskerke is eindelijk door het Ministerie van CRM erkend als instituut dat gezinnen opvangt die in een crisissituatie verkeren. Eindelijk, want het mi nisterie zou die beslissing al eind februari 1981 nemen. In 1979 werd Groot Welgelegen wel voorlopig erkend maar dat betekende voor directie en medewerkers toch een lange tijd van onzekerheid. De definitieve erkenning staat nog niet zwart op wit. Maar de heer H. M. Strating, interim-directeur van de Vereeniging Kinderzorg Zeeland, waarvan de voorzie ning in Serooskerke een onderdeel is, zei woensdagmid dag dat hij de telefonische toezegging begin deze week heeft gekregen en dat hij de schriftelijke erkenning een dezer dagen in de bus verwacht. De heer Strating: „Ik vind het een erg leuk bericht. Het moest er wel van komen want er wordt, in Groot Welgele gen kwalitatief erg goed werk verricht". De interim-di recteur valt als het ware met zijn neus in de boter wy l.. hij vervult genoemde functie pas sinds 26 juni, To» L vertrok directeur G. J. de Jager, die bijna veertien jaato secpter over Kinderzorg met de daarbij behorende ;n, vanghuizen in Zeeland heeft gezwaaid./ Het moest a heer Strating wel van het hart dat hij de dagprijs diepe persoon voor de opvang in Groot Welgelegen moetw« den betaald, namelijk honderdertig gulden, wat aant hoge kant vindt. „Dat geld wordt door de gemeenten sociale diensten betaald. Ik hoop te kunnen bereikeni de prijs wat kan aldus Strating die nog niet kon zegge hoe lang hij aanblijft. „We zijn bezig met het zoeken nas een geschikte figuur". 1 Huize Groot Welgelegen 'draait' nu ruim tien jaar.O) het ogenblik is de bezetting compleet: negen mensq voornamelijk moeders met kinderen wonen er voor!» |Q pig. Het crisisopvangcentrum is 24 uur per dag geopui en de gemiddelde opnameduur bedraagt 1, ■i). ■rc- MIDDELBURG - De Oostkapellenaar L. W. werd door de kantonrechter bij ver stek veroordeeld tot een boete van 1850 gulden, omdat hij zonder in het bez.it te zijn van een geldige bijzondere kampeervergunning van de gemeente Domburg op 22 en 30 mei j.l. 15 resp. 22 kampeermiddelen op zijn minicamping had staan. Dit gebeurde tijdens de weekends van Hemelvaart en Pinksteren, toen er sprake was van een zeer grote toeristische drukte langs de Zeeuwse stranden. Zijn zaak werd zo snel voor de rechter De heer W. is echter van mening dat de ber schuldig had gemaakt. K.die zijn bedrijf in het ZeeuwsVlaamse Schore heeft, verklaarde dat het in het veever- voer onmogelijk is zich precies aan de tijden te houden. „Je kan met een. la ding levende have niet zomaar stil gaan staan", verdedigde hij zich. Bovendien heeft hij vaak met lange wachttijden voor de pont te maken en als het mistig is moet hij noodgedwongen over Ant werpen rijden. De officier stelde echter vast dat vee- vervoerders niet zijn uitgesloten van de rijtijdenregelingen en eiste een boe te van 420 gulden. Mr Den Hollander verzachtte de pijn nog iets door er 400 gulden van te maken. gebracht, omdat men bij justitie de hoop koestert dat er nog dit seizoen een waarschuwende werking van de straf zal uitgaan, zoals officier van justitie mr R. D. E. Daverschot desgevraagd ver klaarde. Vermoedelijk zullen ook de an- dëre campinghouders die tijdens die drukke dagen werden geverbaliseerd vrij snel voor moeten komen. Maar daar kon mr Daverschot geen exacte uit spraak over doen, omdat het vervol gingsbeleid in deze zaken berust bij zijn collega Van Nierop. De officier wist te melden dat in het ge bied van de groep Veere van de Rijkspo litie op de minicampings gemiddeld het dubbele aantal tenten, caravans etc. was aangetroffen van wat toegestaan is. De gemeente Domburg vormt daarbij een verhaal apart. Het gemeentebe stuur heeft daar aan de campinghou ders vergunningen uitgereikt, waarin sprake is van kampeerplaatsen in plaats van kampeermiddelen, zoals vol gens de officier de kampeerverordening voorschrijft. Volgens hem zou W. heel goed moeten weten dat zijn vergunning niet deugt, omdat hij zelf wethouder van zijn gemeente is. Daarom kan hij zich niet beroepen op een strafuitslui tingsgrond. wat voor de gewone burger wel het geval is, omdat die mag aanne men dat de door B en W verleende ver gunning in orde is. gemeente zelf de bevoegdheid heeft om haar kampeerverordening vast te stel len. „Dit is ook niet zomaar een idee van B en W. maar de hele raad staat er ach ter", deelde hij desgevraagd mee. Met het geven van vergunning voor kam peerplaatsen, loopt men volgens hem vooruit op de regeling die de nieuwe kampeerwet kent. die inmiddels door de tweede kamer is aangenomen maar nog niet in werking is getreden. In de bijzondere voorwaarden van de vergun ning wordt dan omschreven wat er mag ta op een kampeerplaats, b.v. een car"1" met een bagagetent, of twee jeugd! peerders, omdat deze over het i meen maar de helft van de ruimte een kamperend gezin nodig hebte !f« De officier is van oordeel dat del peerwet nog niet gehanteerd kan: rffl den zolang deze geen kracht van heeft. Hij bevestigde overigens dal ook tot de taak van politie en jus behoort om de plaatselijke verarde gen, die per gemeente uiteen ki lopen, te handhaven. Hij betreurd; dat de heer W. niet persoonlijk cj zitting was verschenen om zijn m ven uiteen te zetten. Hij ging nietwL in op de administratiefrechtelijk!! tergronden van de zaak. omdat r; f niet juist vond deze discussie rè [e PZC te voeren- VLISSINGEN De organisatoren van Speelstad Vlissingen, dat dit jaar wordt gehouden van maandag 26 juli tot en met vrijdag 4 augustus op het 'bunkerterrein' aan de Lange- leenweg, verwachten per dag onge veer vijf- tot zeshonderd kinderen. Speelstad '82 staat in het teken van de middeleeuwen. Daaraan wordt vorm gegeven door de bouw van ver schillende middeleeuwse gevels en twee poorten, die toegang verlenen tot het kleuterdorp en de eigenlijke Speelstad. Kinderen van vier tot acht jaar kunnen terecht in het kleu terdorp en kinderen van acht tot dertien jaar in de speelstad. Speelstad Vlissingen wordt voor de tiende keer gehouden en voor de vier de keer op het 'bunkerterrein'. Het vakantie-speelterrein is iedere dag geopend van 9.00 uur tot 16.00 uur. Vrijwilligers zijn momenteel druk be zig met de voorbereidingen. De opzet van Speelstad is groten deels hetzelfde als voorgaande jaren. Kinderen uit Vlissingen. Oost-Sou burg en Koudekerke kunnen er weer een aantal dagen doorbrengen met het bouwen van hutten, het bakken van stokbroden, het maken van mu ziek in de muziektent en boetseren. Naast de activiteiten op het terrein van de Speelstad worden excursies gehouden naar het KNMI, de kinder boerderij. de ruitervereniging 'De Scheldestad', de scheepswerf 'De Schelde' en de marine. Aankleding De aankleding van het speelstad- terrein wisselt ieder jaar met het thema. Dit jaar is het thema niet aan de hand van een enquête onder kin deren op Vlissingse lagere scholen gekozen, maar heeft de werkgroep die Speelstad organiseert, het the ma, vanwege het tienjarig bestaan Speelstad, zelf verzonnen. Midde leeuwse gevels, de toegangspoorten, de kleding van de kinderen en de hutten die de kinderen gaan bou- wenmoeten het thema van dit jaar, de middeleeuwen, gestalte geven. Achter de middeleeuwse gevels die in de loop van volgende week door vrijwilligers worden gebouwd en die ongeveer zeven meter breed en vier meter hoog worden, gaan de bar, de toiletten en andere facilitei ten schuil. De toegangspoorten wor den gemaakt in de vorm van schil den waarin allerlei soorten gereed schap zijn verwerkt. Speelstad Vlissingen is volledig het werk van vrijwilligers In de periode dat Speelstad op volle toeren draait, zijn ongeveer honderd vrijwilligers op het terrein actief. De organisato ren van Speelstad. verenigd in een zelfstandige werkgroep van de stich ting SKA, zijn in januari begonnen met de voorbereidingen. Ondanks het grote aantal vrijwilligers dat bij Speelstad is betrokken en het gerin ge verloop onder de vrijwilligers kan Speelstad altijd nog vrijwilligers ge bruiken. 'Er is natuurlijk altijd plaats voor meer vrijwilligers. Ieder die mee komt werken, verlicht de taak van een ander', aldus één van de organi satoren. Grote hoeveelheden hout'liggen mo menteel op het 'bunkerterrein', maar dat is nog niet genoeg. Speel stad kampt onder andere met een ge brek aan hout en kleding omdat een opslagruimte, een nissenhut, waar in allerlei materiaal van vorig jaar en een caravan voor de behandeling van gewonde kinderen waren opge slagen, ongeveer twee maanden ge leden in vlammen is opgegaan. Het vervoer van de kinderen wordt verzorgd door een busdienst. Iedere dag rijden twee bussen langs ver schillende routes vanuit Oost-Sou burg en een bus vanuit de binnen stad van Vlissingen vanaf 8.30 urn- naar het speelterrein. Deze bussen gaan weer terug om 16.00 uur. De bor den bij de haltes van deze speciale busdiensten zijn oranje geschilderd. De kinderen die op de fiets komen, kunnen voor het eerst dit jaar hun fiets kwijt in een fietsenstalling die op het speelterrein is geplaatst. De opening van Speelstad op maan dag 26 juli wordt gestoken in een middeleeuws jasje. Leden van de Bel gische boogschuttersvereniging 'De Eendracht' houden wip-schietoefe- ningen, waarmee zij beginnen op een teken van burgemeester Westerhout. Wanneer één van de boogschutters de grootste pluim raakt, klapt een grote houten kist met vele met gas gevulde ballonnen open. Speelstad '82 kan vervolgens beginnen. (Van een medewerker) WESTKAPELLE - Afgelopen zaterdag waren zowel de oude- als jonge duiven naar Sint-Quentin. Al vroeg, om 06.50 uur, werden de duiven in deze los plaats in vrijheid gesteld. Het onge veer tweehonderd kilometer lange tra ject was voor de oude duiven niet meer dan een routine vlucht, terwijl de jon ge duiven ook nu weer moeite hadden hun hokken terug te vinden. Waren de weersomstandigheden en losplaats voor de oude en jonge duiven gelijk, toch waren de behaalde snelheden bij de oude duiven hoger dan bij de jonge. Ook nu waren er weer enkele liefheb bers die bij de jonge duiven gevoelige verliezen leden. De duiven die de hoogste snelheden be haalden bij de oude duiven uit de ver schillende regio's waren uit Noord-Zee land van G. J. Bakker uit Zierikzee met 1311 meter per minuut, bij de jonge dui ven van C. v.d. Hoek met 1256 meter per minuut, eveneens uit Zierikzee. De duif van Bakker is vermoedelijk de snelste uit geheel Zeeland. Uit Walcheren was dit J. Toutenhoofd uit Westkapelle. Zijn duif behaalde 1300 meter per mi nuut, bij de jonge duiven T. Wesseling uit Oost-Souburg met 1290 meter per minuut. Op de Bevelanden was J. van Es uit Goes de snelste met 1293 meter per minuut met de oude duiven, bij de jonge duiven was dat M. C. Clement met 1276 meter per minuut uit Kamper land. In Zeeuwsch-Vlaanderen was D. Deurwaarder uit Temeuzen het snelst met zijn oude duif met 1278 meter per minuut, bij de jonge duiven G. Neels. eveneens uit Temeuzen, met 1256 me ter per minuut. Postduivenvereniging 'De Zwaluw' tc West kapelle. In concours 247 oude duiven, aan komst eerste duif 091.4 uur, snelheid 1300 me ter per minuut. Laatste prijsdulf 09.35 uur, snelheid 1141 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1-5 J. Toutenhoofd, 2-3-4 J. Melis en Zn.. 6 J. Bras ser; 7 W Lievense, 8 Flipse-De Witte; 9 Kees en Ko en 10 P Hengst. Voor een goede presta tie zorgden: J Toutenhoofd met vijf van de acht, w Lievense met drie van de vfif; S Maas met vijf van de Uen en W Verstraete met twee van de vier. Bij de jonge duiven 654 in concours. Aan komst eerste duif 09.17 uur, snelheid 1259 me ter per minuut. Laatste prljsduif 10 06 uur, snelheid 940 meter per minuut De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1A, Kusse. 2-6 P. van Rooijen; 3 Kees en Ko; 4-8S.lt 7 E. Melchior: 9 L. Lous; 10 H. Melis. Del ten: P. van Rooijen acht van de tien,,H.Ï CAI Postduivenvereniging 'De Telegraaf «I delburg. In concours 233 oude duire stand 187 kilometer. Aankomst eens .15 uur, snelheid 1286 meter per m Laatste prljsduif 09.33 uur. snelheid 11* ter per minuut. De eerste tien prijswire duiven waren van: 1 W. Hamersma;ü! Gilde; 3-5-7-8 C. L. Daane; 4 W. de Vr.s Abee; 10 A. den Boer. Uitblin Ultbliiüa v 1 L. Daane, met vier van de dertien, I heer met drie van de vijf; C Hoek re. van de zeven. Bij de jonge duiven 496 duiven ln Aankomst eerste duif 09.19 uur, snelbek! meter per minuut. Laatste prijsdulf 09Ki snelheid 998 meter per minuut. De een# prijswinnende duiven waren van 11 Koopman, 2 J. Roest, 3 C. L. Daane, 4CB en Zn.; 5 W. Walraven, 6-7 A. den Bottl Abee en 10 Izak van Sluijs. Uitblinkers waren: A. den Boer met aevcj (erl van de 29; C. Daane elf van de twintig postduivenvereniging 'De Scheldevia te Vlissingen. In concours 176 dulven.üS v ongeveer 181 kilometer. Aankomst K duif 09.10 uur, snelheid 1284 meter ps nuut. Laatste prijsdulf 09.24 uur, srd 1168 meter per minuut. De eerste Oer.? OS winnende duiven waren van: 1-2-3-M Daane en Zn.; 4 J. Daane. 7 J. Lersf Spinnewtjn; 9 J. Castel; 10 J. Izebout Jonge duiven in concours 484 duivte! komst eerste fuid 09.11 uur. snelheid 12* ter per minuut. Laatste prijsdulf 09Ï - snelheid 1057 meter per minuut. De tien prijswinnende duiven waren ras Wesseling. Oost-Souburg; 2-9 J Lensl Daane en Zn.; 4 A. Schroevers; 5-6F.8 mans; 7 H. Lipowski; 8 J. BroeksmaJ Meerman- Postduivenvereniging 'De Voorwaarts'# nemuiden. In concours 176 duiven, a ongeveer 186 kilometer. Aankomst duif 09.16 uur, snelheid 1276 meter je nuut. Laatste prijsdulf 09 34 uur, skP 1136 meter per minuut. De eerste tien winnende duiven waren van: 1-5 Job. v& zen en Zn.; 2 G. v.d. Voorde; 3-4 P J-Ccn* se, 6G. Sierevled;7L.v.d Ketterij:8A* man; 9 L de Nooijer, 10 P. Schroeven Jonge duiven 1001 in concours. DeeeO; 09.18 uur, snelheid 1257 meter per/rf Laatste prijsdulf 09.50 uur. snelheid 1W ter per minuut De eerste tien prijs«9^ duiven waren van 1 Jan Ven te vogel! Marteljn en Zn.3 Joh. Ventevogel; U' meester. 5 A. W v.d. Graaff, 6 Ko Set* 7 G- Ventevogel; 9 J. Crucq; 10 L. P.3f vers. gei Pai Jfl Ph Be DONDERDAG 15 JULI 1982

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 6