Verbeteren waterkwaliteit dure financiële operatie Bakker en v. d. Hoek Zierikzee winnaars vlucht Sint-Quentin SONA f bij Persia korting WISSEL SCHOUWEN PZC/i Eerste paal sportcomplex in Haamstede de grond in Braderie in Scherpenisse door stortbui eerder voorbij Programma voor vakantiespelen in kernen van Reimerswaal KORTINGEN TOT de snelle TOT I Meet aai' 7000 taptïten in voottaa' kleine maten van voor 30 30 \l 60 x 40 -»f W 60 40 MT- 70, 15 JW 96 x 68 J»7 159 117 x 56 245 133» 72 .5297- 345 12678 J»97 118 x 59 -WS7 64- 184 x 94 -3957 135 x 86 -6957 47. 160 x 91 -W9JT 19 327 x 88 -9957- 69 175x116 57 195 x 140 -59507-399 Chinees Jammu Mir Heriz fijn Kirman Afshar Lilihan Heriz Tabriz Habad Berber "Maroc Bibikabad Saman Heriz Lahore Hamadan Darjasin Beloutch Heriz Anatol Shiraz Kashkay Chinees zijde I Razi I Beloutch 1 Kashan I Darvez j Mir *4 Ghom DONDERDAG 15 JULI 1982 streek VERSLAG WATERSCHAP BEVELANDEN Burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer slaat de eerste paal voor de bouw van het sportcomplex Kraayestein in Burgh-Haamstede. BURGH-HAAMSTEDE - Gedeputeer de staten verleenden begin vorige week goedkeuring, en reeds woensdag morgen vond de bouwkundige start plaats van het sport- en recreatieeen- tram Kraayestein te Burgh-Haamste- de. Burgemeester J. L. Niemantsver driet-Leenheer van Westerschouwen bediende de heimachine voor het slaan van de eerste paal. Dit gebeurde onder grote belangstel ling op het bouwterrein aan de Kraaye- steinweg. Want daar verrijst, zoals ge- Veel activiteiten op camping in Baarland BAARLAND - Gedurende de maanden juli en augustus zullen er op camping 'Scheldeoord' in Baarland tal van acti viteiten worden georganiseerd. Hier voor is iedere week een speciaal re creatie-team aanwezig, dat een zo ge varieerd mogelijk programma zal bie den voor alle leeftijdsgroepen. Vaste onderdelen van het programma zijn onder meer: 's morgens om 10.00 uur een clubuurtje, dat vooral afge stemd is op de kleine kinderen, 's mid dags om half vijf voetbal voor junioren, 's avonds om 7 uur voetbal voor senio ren, om half acht volleybal en om kwart voor zeven een voorieeskwartiertje voor de kleintjes. Verder is er op maandag: slagbal met hindernis, tafeltennis-laddercompeti- tie. levend stratego en film. Dinsdag zijn er 's middags strandspelen en een zwemestafette, 's avonds is er een speurtocht. Woensdagmiddag is er wadlopen en stokbrood bakken, 's avonds is er dan een bonte avond. Donderdagmiddag wordt een sport middag gehouden, terwijl er 's avonds een avondwandeling wordt georgani seerd met als slot een film. Vrijdag ziet het programma er als volgt uit: 's middags hutten bouwen en 's avonds schat veroveren. Zaterdag zijn er 's middags teamsport- spelen en 's avonds discotheek» Voor de komende weken staan verder nog op het programma: sportvissen voor ouderen, dropping, zeskamp, Scheldeoordprestatie- loop, avonddriedaagse, bingo en een ridder- dag, afgesloten met een kampvuur Regelmatig zullen er ook orkesten optreden en de activiteiten worden van te voren be kend gemaakt. Deze zomer zullen er verder nog zes kamp diensten op de zondagavonden worden ge houden gehouden. Deze zijn voorbereid door de Interkerkelijke Recreatie-commissie Baarland-Oudelande, die bestaat uit leden van de hervormde gemeente van Baarland en Oudelande en de gereformeerde kerk van Baarland. De diensten worden gehouden op het terrein bi) het zwembad en zijn vrij toegankelijk ook voor belangstellenden van buiten de cam ping. Ze beginnen steeds om zeven uur 's avonds. Het programma voor de eerste dienst is zon dag 18 juli en ziet er als volgt uit: Spreker de heer M. J. Geuze te 's-Heer Arendskerke De muziek tijdens deze dienst wordt verzorgd door het rk jongerenkoor 's-Heerenhoek on der leiding van Daan Boonman SCHERPENISSE - De braderie van Scherpenisse is woensdag voortijdig geëindigd door de hevige onweersbui, die bijna heel Zeeland teisterde. De he vige regenval noopte de standhouden, vroeger dan gedacht hun stands te on i- ruimen. Eerder in de middag had de drukkende warmte al veel mensen onthouden om een kijkje op de braderie te nemen. De organiserende middenstandsvereni ging klaagde dan ook dat de verkoopre sultaten „minimaal" zijn geweest. In de avonduren, toen het weer wat opklaar de, was er toch nog ruime belangstel ling voor het rad van avontuur, het en veloppen trekken van de hengelsport vereniging Zeebaars en bij de gymnas- tiekdemonstratie van GHF. meld, het sport- en recreatiecomplex, bestaande uit een tennishal met drie tennisbanen, een hal voor diverse zaal sporten, vier bowlingbanen, een sport- bar. sportboetiek en een restaurant. Het is de bedoeling van de initiatiefne mers (de bouwondernemers A. en C. Bom) om het door bouwbedrijf Pilli- kaan te bouwen sportcentrum per 1 ok tober te openen en de totale werkzaam heden nog voor de kerstdagen te beëin digen. De bouw voltrekt zich op een ter rein met een oorspronkelijk agra e be stemming. Dit werd mogelijk via een door gs gesanctioneerde zogeheten ar tikel 19-procedure, welke overigens nogal moeizaam tot stand kwam, zo zei burgemeester Niemantsverdriet in een toespraakje. Verder wees ze er nog op dat een even tuele gemeentelijke sporthal geen haal bare zaak was gebleken. „Maar wij ver heugen ons er over dat het particulier initiatief de exploitatie wel ziet zitten. Dit is dan ook een verheugende dag GOES - „Het streven om de waterkwa liteit te verbeteren, of in elk geval niet te doen verslechteren, is een dure fi nanciële operatie. Van bedrijven en burgers worden steeds grotere finan ciële offers gevraagd voor de factor mi lieu. De uiteindelijke vraag van die kant is dan ook gerechtvaardigd of al die offers ook daadwerkelijk de kwali teit van het oppervlaktewater in hun gebied doen verbeteren". Dit stelt het dagelijks bestuur van het waterschap Noord- en Zuid-Beveland in het recent verschenen verslag over de kwaliteit van het oppervlaktewater. Het waterschapsbestuur vindt dat het geld en de inspanningen die aan de ver betering van de waterkwaliteit worden besteed, zeker de moeite waard zijn. „Uit gegevens van de technologische dienst blijkt dat de kwaliteit van het oppervlaktewater binnen het water schap in zijn algemeenheid is verbe terd. Dat daarbij factoren als grote re- KRUININGEN - De onderdelen op de eerste vakantie-speldag in Kruinin- gen, 9 augustus, zijn een film en een fietstocht. Op 10 augustus kunnen de Kruiningse jongeren knutselen en op vossejacht gaan. Een olympisch spel staat 11 augustus op het programma. Voor een boswandeling, verschillende spelen of straatteken kunnen belang stellenden op 12 augustus in Kruinin- gen terecht. Het programma wordt 13 augustus afgesloten met een ruilbeurs, toneel, een play-backvoorstelling, pannekoeken bakken en een bingo. Een puzzel tocht en spelletjes openen de activiteiten in Rilland op 9 augustus. Vervolgens kan de Rillandse jeugd een dag later, 10 augustus meedoen aan een picknick en bosspelen. Het programma vermeldt voor 11 augustus handenar beid en een levend ganzebord. Op 12 augustus is er straattekenen, een puz- zeltocht en een film. Een kindercabaret en een 'arabiscb feest' besluiten het programma in Rilland op 13 augustus. In Krabbendijke luidt het thema: 'Het wilde westen'. De opening van de activi teiten vindt plaats op 10 augustus. Die eerste dag kunnen de jongeren een dorp bouwen, meedoen aan spelletjes of een speurtocht en kostuums maken. De volgende dag, 11 augustus, wordt er ge speeld en gezwommen in Den Inkel en op 't Veld en het strand. Voor 12 augus tus vermeldt het programma eveneens spelen en zwemmen. Vervolgens is er genval en dergelijke ook een rol spelen, doet daaraan niets af', aldus het be stuur van het waterschap. Aangekon digd wordt dat het opgestelde program - ma zal worden doorgezet. Dit houdt onder meer in dat in 1982 ge probeerd zal worden om zowel de grote lozingen vanuit rioleringen, als de gro tere particuliere lozingen en de ver spreide kleine lozingen zoveel als moge lijk te beperken. Op het moment dat op de Bevelanden de rioolwaterzuive ringsinstallaties en de persleidingen er naar toe klaar zijn, wil het waterschap ook de op het oppervlaktewater blij vende lozingen geregeld hebben (en dus binnen de perken laten zijn). Herstel van de kwaliteit van het opper vlaktewater acht het waterschapsbe stuur belangrijk, mede omdat dit water 'al te lang door velen ais een oneindige afvalemmer is beschouwd' Andermaal toont het bestuur van het Bevelandse waterschap zich bezorgd over de 'immense stijging' van de verontreinigingsheffing. Bij de pro vinciale- en rijksoverheden is aange drongen op een beleid dat vertraging van zuiveringswerken mogelijk maakt. „In die zin dat niet langer de ecologische inpasbaarheid als maat staf voor milieu-investeringen moet gelden, maar dat de economische in pasbaarheid mede bepalend dient te zijn", betoogt het waterschapsbestuur. Popgroep Noodweer in soos Brogum ZIERIKZEE - De Nederlandse pop groep Noodweer treedt dinsdag 20 juli op in jeugdsoos Brogum te Zierikzee. De groep bestaat sinds 1979 en de be zetting is: Jos Bloemkolk (zang), Tbeo van Duyl (gitaar en zang), Luc Ever wijn (slagwerk en mondharmonica), Raoul Klcbach (bas), Ralf Ruysink (ge luid en licht). De teksten van Noodweer zijn niet al leen kritisch, waarbij alle heilige huis jes het moeten ontgelden, maar vaak ook erg humoristisch. De band heeft een elpee gemaakt, genaamd 'uithol ling overdwars'. Zelf noemt Noodweer de muziek die de band maakt een smeltkroes van reggae, rock 'n' roll en blues. Het optreden in jeugdsoos Bro gum beegint om 21.00 uur. De zaal is een uur eerder open. voor de gehele gemeenschap. Want de een speurtocht In Den Inkel. Op 13 au- hpnnpiTii oan «nnrl. pn rpprpatipappom. behoefte aan sport- en recreatieaccom modatie op Schouwen is groot en de verenigingen krijgen de kans om verder uit te groeien", aldus de burgemeester. Buiten het complex Kraayestein wor den vier gravel-tennisbanen, een mid- getgolfbaan en een speeltuintje aange legd. gustus kan de Krabbendijkse jeugd een film zien, bouwen aan het dorp, en aan een speurtocht deelnemen. De vakan tie-spelen eindigen op 14 augustus met een optocht door het dorp, pannekoe ken bakken en muziek. Op 15 augustus wordt nog een jeugddienst gehouden in Krabbendijke. ZA TERDAGVLIEGERS NOORD-ZEELAND (Van een medewerker) ZIERIKZEE - Afgelopen zaterdag wa ren zowel de oude als jonge duiven naar Sint-Quentin. Al vroeg om 6.50 uur werden zowel de duiven in deze losplaats in vrijheid gesteld. Het onge veer 200 kilometer lange traject was voor de oude duiven niet meer dan een routinevlucht, terwijl de jonge duiven ook nu weer moeite hadden hun hok- Postduivenveremging De Trouwe Duit' te Tholen. In concours 116 duiven, afstand on geveer 200 kilometer. Aankomst eerste duif 9.28 uur, snelheid 1260 per minuut. Laatste prijsduif 10 09 uur, snelheid 999 per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1, 4 en 10 L. v. d. Klein Sng; 2 A. Kors- man: 3 Joh. Kegge. 5 M. Moeilijker; 6 en 7 C Laban: 8 L Hage; 9 W. Theunisse Zoon. Jonge duiven 288 in concours. Aankomst eer ste duif 9.38 uur, snelheid 1185 meter per mi nuut. Laatste prijsduif 10.49 uur, snelheid 831 ken terug te vinden. Waren de weers- meter per minuut. De eerste tien'prijswinnen- omstandigheden en losplaats voor de oude en jonge duiven gelijk, toch wa ren de behaalde snelheden bij de oude duiven hoger dan bij de jonge. Ook nu waren er weer enkele liefhebbers die bij de jonge duiven gevoelige verliezen leden. De duiven die de hoogste snelheden be haalden bij de oude duiven uit de ver schillende regio's waren uit Noord-Zee land van G. J. Bakker uit Zierikzeemet 1311 neter per minuut, bij de jonge dui ven van c. v. d. Hoek met 1256 meter per minuut eveneens uit Zierikzee. De duif van Bakker is vermoedelijk de snelste uit geheel Zeeland. Uit Walcheren was dit J Toutenhoofd uit Westkapelle. Zijn duif behaalde 1300 meter per mi nuut, bij de jonge duiven T. Wesseling uit Oost-Souburg met 1290 meter per minuut. Op de Bevelanden was J. van Es uit Goes de snelste met 1293 meter per minuut met de oude duiven, bij de jonge duiven was dat M. C. Clement met 1276 meter per minuut uit Kamper land. In Zeeuwsch-Vlaanderen was D. Deurwaarder uit Temeuzen het snelste met zijn oude duif met 1278 meter per minuut, bij de jonge duiven G. Neels, de duiven waren van: 1 Chr. Moeilijker; 2 L. v d. Klein Jac zn; 3 Joh. Hol; 4, 5 en 10 P. La- ban; 6 ne 8 Joh. Deurloo; 7 Joh, Kegge; 9 M. van Haaften, Postduivenvereniging 'De Reisduif te Zon- nemaire. In concours 55 oude duiven, afstand ongeveer 211 kilometer Aankomst eerste duif 9.46 uur, snelheid 1207 meter per minuut. Laatste prijsduif 10.49 uur, snelheid 875 me ter per minuut, De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1 J J. M. Steketee; 2 Ph Steketee 3,6,8.9 en 10 G. Flikweert, 4 en 5 W J. Wiltenburg, 7 C. Wesdorp. Jonge duiven 79 in concours Aankomst eer ste duif 9.54 uur. snelheid 1141 meter per mi nuut. Laatste prijsduif 10.30 uur. snelheid 900 meter per minuut. De eerste tien prijswinnen de duiven waren van 1.4, 5, 6, 9 en 10 L van Duivendijke; 2 A J Flikweert; 3 en 8 Ph. Ste ketee; 7 L J. v. d. Wielen. Postduivenvereniging 'De Reisduif te Scher penisse. In concours 152 oude duiven, afstand ongeveer 198 kilometer Aankomst eerste duif 9 36 uur, snelheid 1195 meter per minuut. Laatste prijsduif 10.07 uur, snelheid 1015 me ter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1 en 6 C. Boller; 2 D. Uil. 3 Izak Moerland: 4 L de Kwak-Koolaard. 5 Jo Moerland; 7 en 10 A Riedijk, 8 mevrouw Scherpenisse en 9 P. Potappel. Jonge duiven in concours 430 Eerst aanko mende duif 9.32 uur, snelheid 1222 meter per eveneens uit Temeuzen met 1256 meter minuut. Laatste prijsduif 10 40 uur. snleheid per minuut. 858 meter per minuut. De eerste tien prijswin- Pnstduivenvereniging 'Zierick' te Zierikzee nende duiven waren van- 1 en 5 C. Bolier; 2 In concours 102 oude duiven, afstand onge- mevrouw Scherpenisse; 3 L. de Kwak-Kool- veer 206 kilometer. Aankomst eerste duif 9.27 laard, 4 en 6 Jo Moerland; 7. 8 en 9 A Moer- uur, snelheid 1311 meter per minuut. Laatste land. 16 prijzen 23 duiven mee); 10 P Suur- prijsduif 9.52 uur, snelheid 1132 meter per mi- land nuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van 1,6 en 7 G. J. Bakker. 2,3.5 en 8 L. L. de Hooge. 4 F. Maijs; 9 M. K. Krijger. 10 M. v. d. Wielen Jonge duiven in concours 460 Aankomst eer ste duif 9.34 uur, snelheid 1256 meter per mi nuut Laatste prijsduif 10.23 uur, snelheid 966 meter per minuut. De eerste tien prijswinnen- Postduivenvereniging 'Duiveland' te Nieu- werkerk. In concours 102 oude duiven, af stand ongeveer 209 kilometer Aankomst eer ste duif 9.43 uur, snelheid 1194 meter per mi nuut. De laatste prijsduif kwam aan om 10.06 uur De eerste tien prijswinnende duiven waren de duiven waren van 1 en 2 C. v. d. Hoek. 3 L, van: 1 en4A.Hageste(jn,2C. J Krijger, 3 en 8 J de Bruijn; 4 L. L. de Hooge. 5 en 6 W. Heij- J A Gebraad; 5 J. v. d. Werf; 6en 10 Combina- boer, 7. H v d Maas; 8 en 10 J. C. Berrevoets tie Dane-Dooge. 7 Combinatie Knop-Stouten en 9 J. Snijders. en 9 A. de Jonge. Conditie Het verslag gaat uitvoerig in op de vele activiteiten die zijn ontplooid om het water in gezonde conditie te brengen en te houden. Diverse bedrijven kre gen processen-verbaal en aanzeggin gen om vuile lozingen te veranderen. De lozingen van de betonfabriek Ha ringman in Goes en de aardappelindus trie Meijer in Kruiningen konden nog niet in een vergunning worden gere geld; alle andere particuliere lozingen van een betrekkelijk grote omvang zijn inmiddels wel onder een vergunning ge bracht. Met de kleine lozingen van af valwater van huishoudelijke aard en de lozingen van gemeenten op het opper vlaktewater ligt het wat dat betreft an ders. Het waterschapsbestuur ver wacht pas omstreeks 1987 een duidelij ke regeling hiervan. Oosterse tapijten en Marokkaanse berbers Nergens slaagt u beter en zo voordelig als bij: MATHEUSE BE WlT^j Uw specialist op het gebied van Perzische tapijten.] Bosstraat 24, Bergen op Zoom, tel. (016401-42216. Opruiming begint ottlclee115 juli. VERMIST in omg. Dregmanstr., 's-Heerenhoek Siamees genaamd Pork Tegen beloning terug te bezorgen!! Inl.: A. de Jonge, 01105-2278. Wij geven ook les aan twee leerlingen tegelijk. Dit heeft grote voorde len. (ook voor uw porte monnee) Informatie? bel (01100) 16808 Westsingel 18-20, Goes. Rijopleiding sinds 1947 "«Punten; 'e(/er tapij, wiJM- eid 9aranfie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24