boekenbot V i,t c '„kcr.ooekenboeken steeds meer te zien en te beleven 3 strips voor 3.-,4.-en 5.- FLORIADE V* 39?5f VROOM \3> DREESM ANN (IOERDAG 15 JULI 1982 steeds meer is er te zien en te beleven op de Floriade aan de Gaasperplas in Amsterdam. Op die )plaszijn er onder meer demonstraties windsurfen, of beter: plankzeilen (7 augustus). Vooral gurnet kinderen bent, die wel eens snel uitgekeken kunnen zijn op de bloemen en plantjes waar jclfzo verrukt van bent, is dat een uitkomst. Er zijn ook muziekuitvoeringen onder het „Verras- (33, in de catalogus) waar ze naar drumbands uit binnen- en buitenland kunnen kijken [luisteren. igsr «fens, op diverse punten in het ter- 1 in kunnen de kinderen zich uitleven vaak komt daar water aan te pas. Jsd ze daarop, als u op een warme <L) nierdag gaat en neem een handdoek W ee. tó® rosarium en daar omheen zijn de P t» in volle bloei. Ga daar kijken en er'jijen, want hier is het mogelijk - zoals in het Haagse Westbroekpark In Winschoten kan - om rozen voor [tuin uit te zoeken. De kwekers heb- p hier hun nieuwe rassen tentoonge- JTjEd die, door deskundigen gekeurd. Oii (oraen worden van getuigschriften en «e onderscheidingen. In geuren en je kleuren stellen de nieuwe rozen idaar aan u voor. iheel mooie plek, niet ver van dat uium. wordt gevormd door de gras die sfeervol zijn aangeplant onder >ressen. Betonplanken als pad ('n idee voor uw tuin?) voeren u langs de hoge bamboes en elegante sier- grassen, waarvan Arundo donax, het pijlriet uit het Middellandse-Zeege- bied, wel vier meter hoog kan worden. Laag bij de grond, bewijst de veldbies (Luzula pilosa) dat siergrasjes ook pri ma als bodembedekkers kunnen funge ren. In uw tuin kunt u ze combineren met varens en in de winter kunnen ze flonkeren van de ijskristalletjes die aan de haartjes op het groene blad worden gevormd. Varens vindt u te kust en te keur, heer lijk fris groen, in de varentuin, die je aan het denken zet. Want wat is zo'n varen- tuin mooi, in al die tere tinten groen, met al die verschillende bladpatronen. Het is een groene oase, die maar door weinigen ontdekt wordt en toch zo vlak bij het Exposarium gelegen. Echt iets voor de liefhebber, evenals de nabii ge legen rotspartij, waar tussen de Arden- ner blokken nog wel het een en ander te beleven valt op uw wandeling, naar de moerascypressen en verder. steeds mooier Zeker, vérder, want de Floriade wordt steeds mooier, elke maand. In de heide- tuin (98) is heel het jaar kleur geweest, maar in juli wordt de aanloop genomen naar augustus, de bloeimaand van vele Calluna's of struikheide, waarmee het in ons land in het wild niet zo best gaat. Dat zou je hier op de Floriade niet zeg gen, mede dank zij de zorgen van de Nederlandse Heidevereniging, die u best goede adviezen wil geven, als u thuis aan de slag wilt. (Adres: Ant- woordnr. 30, 3860 WM Nijkerk). let u, dwalend door die heidetuin ook eens op de begroeiing opzij van de trapjes: geu rende tijm onder andere. Heel fraai is deze maanden het vaste- planteneiland, waanu eveneens met het notitieboekje in de hand kunt rond gaan om op te schrijven welke planten u volgend jaar per se op uw eigen dier baar stukje grond wilt zien bloeien. Bo ven de zaadpluizen en -pluimen van de bodembedekkers uit, torenen, mon nikskap en riddersporen, Mackleya en Achillea. De Astilbes doen hun best be gin juli en de prunella's of bijenkorijes schijnen van geen ophouden te weten. Noteer de namen van de cultuurvarië teiten die hier zijn aangeplant en als u er niet helemaal uitkomt dan liggen er op de leestafels onder de parasols (of -plu's, naar gelang van het weer) allerlei boekwerken aan de ketting om het u mogelijk te maken na te zien of de plant van uw keuze bijvoorbeeld de grond van uw tuin plezierig vindt. wereldprimeur In de internationale hoek hebben de Italianen forse bomen geplant, en de Japanners heel bizarre bomen en na tuurlijk Bonsai's. Daartussen hebben de Chinezen nu hun inzending „Suichi" geopend. Daar kunt u een kijkje nemen in een totaal andere tuinwereld, een we reldprimeur van mini-landschappen met namen als „Penjing" en ,,Pensai", oude culturen die uit Sjanghai naar de Floriade zijn overgevlogen. Er zijn Pen- sai's bij van 140 jaar oud (46, op de plat tegrond). En dan de heemtuinen waar de bottels van de duinroos rijpen, de kaardebollen onvoorstelbaar wterk de grond uit schieten, wedijverend met de toortsen, wie het hoogste komt. Een bloemen weelde op de dijkhelling, waar je 's mor gens vroeg de konijntjes kunt zien rond huppelen die hier helemaal thuis zijn. Trouwens, wie de lange zomeravonden wil benutten kan nu tot zeven uur 's avonds een kaartje kopen om tot zons ondergang te genieten van het vele dat hier te zien is. Ook in de kassen (tot acht uur) en in het Exposarium (tot negen uur). De Floriade gaat op werkdagen om half tien 's morgens open: op zaterdag- en zondagochtend kunnen „vroege vo gels" al om zeven uur naar binnen. Zo vroeg is het daar aan die Gaasperplas heel bijzonder van sfeer Keukengerei rond 1900. Monumentaal platenboek over antiek keukengerei en curiositeiten. Van de meest simpele keukenbenodigd heden tot de vernuftig in r- elkaar gezette machines v van rond de eeuwwisseling C" Groot formaat met talnjke foto's inkleur en zwart-wit Gebonden, met hoes Vast- 4. gestelde prijs was 99 - Nu 29.75 Oog in oog met de natuur. In deze schitterend uitgevoerde natuurboeken is de aarde onderverdeeld in verschil lende leefgebieden. De informatieve en helder geschre ven tekst voert u binnen in de onvoorstelbare rijke ver scheidenheid van de natuur Een monumentale serie met fraaie kleurenfoto's. Een blijvend waardevol bezit Keuze uit Dierenleven: in het gebergte - in de zeeen - in de bossen - op de eilanden - in de woestijnen - in de rivie ren - op de graslanden Prachtig gebonden Vastgestelde prijs was per deel 42 - Nu 14.95 Natuurgidsen in kleur. Vogels van veld, hei en hoogte. Van 24.50 Nu 7.95 Vogels van zee. meer en moeras. Van 24.50 Nu 7.95 Nuttige dieren in kleur. Van 22.50 Nu 7.95 Reptielen en amfibieën. Van 17.50 Nu 6.95 Aquariumplanten in kleur. Van 24 50 Nu 7.95 Tuinheesters en bomen 1 en 2. Per st. van 19.50 Nu 6.95 Tuinplanten in kleur 1 en 2 Per stuk van 19.50 Nu 6.95 Cactussen in kleur. Van 23.50 Nu 7.95 Kevers in kleur Van 28.50 Nu 7.95 Kamerplanten in kleur Van 23.- Nu 7.95 Veldgeologie in kleur. Van 34.50 Nu 9.95 Sterrenkunde in kleur. Van 32.50 Nu 9.95 Edelstenen in kleur. Van 37.50 Nu 9.95 Wij mensen. Een serie vlot leesbare en verhelderende boeken over het leven, geschreven door vakmensen. Elk deel bevat een afgerond geheel en geeft een uit gebreid overzicht van de recente ontwikkelingen en ontdekkingen. Rijk geïllustreerd in kleuren zwart/wit. Keuze uit: Zwangerschap en Geboorte, Babies, De kin derjaren. Opgroeiende jeugd. Doorgroeien in het leven, De middelbare leeftijd, Ouder worden, Mensen onder elkaar, Seksualiteit, Wat is psychologie. Versla ving. Angsten en spanningen. Gebonden. Vastgestelde prijs was per deel 28.25. James Carroll - Ceremonie in rood. Geraffineerd opgezette thriller van formaat over een IRA-aanslag Joseph Hone - Guerilla in Parijs. Politieke thriller van uitzonderlijk kaliber Opdracht er wordt met met de pro-Palestijnse terroristen onderhandeld, wat het lot van de gegijzelden ook zal zijn Tony Williamson - Het do- demans contract. Honderd miljoen dollar voor vijf atoombommen. Een spannend verhaal dat James Bond-liefhebbers zeer zal aan spreken Vastgestelde prijs was per stuk 26- Nu 5.95 Jim Fitzpatrick - Godenstrijd om Erin. In de klassieke Ierse mythe wordt het verhaal over de bloedige broederstrijd om Erin (Ierland) verteld Met schit terende kleurenillustraties Vastgestelde prijs was 29 95 Nu 6.95 Jon Cleary - Zo eerlijk als Harry Mulisch - Oude lucht, koper. Bekwaam uitgedachte Drie meesterlijke verhalen van intrige op 300 blz. Eén van de deze beroemde auteur De beste ooit door Cleary geschre- grens, Symmetrie, Oude lucht, ven romans. Vastgestelde pnjs Paperback, 161 blz, Vastgestel- was 23 50 Nu 7.95 de prijs was 24,50 Nu 7.95 Harold King - Moordenaars moeten sterven. Meedogen loze jacht op Nazi-beulen Een van begin tot eind meeslepen de, zeer spannende roman Vastgestelde prijs was 16.90 Nu 4.95 Algemene Jeugd-encyclopedie. Unieken leerzaam voor jonge kin deren Eenvoudige en duidelijke behandeling van zeer vele onder werpen Rijkelijk voorzien van kleur- tekemngen. In 2 delen (ca. 800 blz Vastgestelde prijs was per stel 119 Nu 39.95 Jan Blokker - Jeroen de grote. Een ongelooflijk, maar heerlijk ver- Peterson - Naar een betere voe ding. Uitgebreide informatie over het gebruik van natuurlijke, gezonde voedingsmiddelen Met kweekme- thoden en recepten Vele foto's en tekeningen. Vastgestelde pnjs was 39.50 Nu 9.95 Avonturen voorde jeugd. Peter Pan, vadertje Langbeen. De heidenda den van Don Quichote, Maria Pop- pins, Maria Poppins en de andere deur. Maria Poppins in het park. Ver rukkelijke avonturen van overbe kende figuren. Perdeel vanaf 14 50 Nu 4.95 Avonturen voor de jeugd. Robinson Crusoe, Sc'natteneiland. De avon turen van Tom Sawyer. De reis om de wereld in 80 dagen. Avontuur lijke verhalen, die blijven boeien Met prachtige illustraties in kleur Vastgestelde prijs was per deel 9.95 Nu 3.95 Sjors en Sjimmie. Wéér een verha lenboek van deze legendarische helden Driedubbeldikstnpalbum van 208 blz Nu 7.95 Jon Cleary - Het masker valt. Walter Hagen - De grote geld- Uitstekend geschreven roman vervalsing van het Derde Rijk. vol menselijke hartstochten, op Een boeiend historisch verslag sprankelend geschreven ro- 364 blz 1 Vastgestelde prijs was van de grootste geldvervalsing man Vastgestelde prijs was 23 50 Nu 7.95 aller tijden Vastgestelde prijs was 29.50 Nu 7.95 Robert Tyler Stevens - Vlucht uit Boekarest. Een spannende. 27 50 Nu 7.95 3:. Grote hoeveelheid stripverhalen. Flintstones, Maja de Bij. Pinocchio. Tweety Sylvester, Wickie. Yogi Beer. Lassy. Noddy. Woody Wood pecker Nu 3 strips 3.- Enorm assortiment strip-pockets. Maja de Bij. Wickie. Pinocchio, Su perhelden. Tweety Silvester, Sind- bad Nu3strips4- Tienduizenden stripverhalen. Al leen op de wereld. Superman. Heidi. Goden uit het heelal, Don Quichote. Calimero. Black Beauty, eva. Nu 3 strips 5- Soothill-Whitehead - Watervogels van de wereld. Eenden, ganzen, zwanen en hoenderkoeten zijn in dit boek m kleur afgebeeld 's Werelds beste fotografen leverden 128 foto's Bij elke foto is een versprei dingsoverzicht toegevoegd Met re gister op Nederlandse en Latijnse benaming. Een must voor de vogel liefhebber Gebonden Vastgestel de pnjs was 57.50 Nu 24.95 Moss/Keeton - Ontmoetingen met het verleden. In dit boek wor den zeven gevallen beschieven van "subjekten", welke via hypnose worden teruggeleid naar een per soonlijkheid uit het verleden. Dit verschijnsel, hypnotische regressie geheten, is een raadselachtig en opwindend gebied van onderzoek. Vastgestelde prijs was 41.50 Nu 14.95

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 15