Rechter dwingt Fortress tot onderhoud woningen Sympathisanten Palestijnen demonstreerden in Vlissingen Fluoridegehaltes Kanaalzone en Sloe vorig jaar niet gestegen 'Defensie gebruikte mij mogelijk als lokvogel' Minder waterafzet in het eerste kwartaal UITSPRAAK PROEFPROCES SOUBURGERS J. A. Prins overleden Belg halveert ■met kruiser een bemande surfplank MAANDAG 12 JULI 1982 -|PZC/provincie OOST-SOUBURG - De projectontwikkelingsmaatschappij Fortress in Rotterdam moet binnen drie maanden beginnen met het achterstallig onderhoud aan vier woningen in Oost-Souburg. De kantonrechter in Middelburg deed deze uitspraak in een proefproces, dat vijf van de bewoners van de in totaal 210 Fortress-woningen tegen deze Rotterdamse woninggigant hadden aangespan nen. „Hiermee is de weg geopend voor alle Fortress-huurders in Oost-Souburg, die lijdzaam hebben moeten toestaan dat Fortress de afgelopen drie jaar de uit voering van alle onderhoudswerkzaam heden heeft verzuimd", vindt Joke Rei- nieren in Oost-Souburg. ZU maakt deel uit van een bewonerscomité, dat al lang strijd voert tegen de eigenaar van de woningen aan de Nagelenburgsingel, de Zeewijksingel, de Marijkestraat en de Beciusstraat. De kantonrechter in Middelburg heelt in zijn uitspraak niet alleen een termijn genoemd, waarbinnen Fortress met het onderhoud moet zijn begonnen; hij heeft ook bepaald dat het werk binnen twee maanden moet zijn geklaard. Als Fortress in gebreke blijft, zal deze bv honderd gulden per dag per woning moeten uitkeren aan de huurders. De uitspraak van de rechter is de twee de overwinning van de huurders. De strijd begon toen Fortress in oktober 1979 de 210 woningen in oktober 1979 overnam van Scheldestad bv. een on derdeel van De Schelde in VUssingen. Vanaf dat moment, aldus Joke Reinie- ren, heeft Fortress nagelaten de wonin gen te onderhouden. Na verloop van tijd werd de gemeente Vlissingen inge schakeld, die Fortress door middel van een zogenoemde 'artikel 25-procedure' opdracht gaf de woningen te onderhou den. Fortress ging via een AROB-prce- dure in beroep bij de Raad van State, maar verloor De Raad van State legde de bv eind mei op, om het onderhouds werk binnen zes maanden ter hand te nemen. Zo niet, dan zou de gemeente Vlissingen daarvoor zorg kunnen dra gen en Fortress voor de kosten op laten draaien. De vijf bewoners waren het echter beu om zolang te blijven wachten. Omdat het verre van zeker was, dat de Raad van State snel een uitspraak zou doen, trachtte Joke Reinieren de kwestie wat te verspoedigen. Zij stapte naar de Rechtskundige Dienst van het FNV toe, die via mr P. J. Hattink een vorde ring Indiende bij het kantongerecht, met het voor de huurders gunstige re sultaat. Ondanks dit succes vraagt Joke Reinie ren zich af of Fortress het onderhouds werk inderdaad zal uitvoeren. Volgens haar is de kans groot, dat Fortress juist dat bv'tje waarin de Oostsouburgse wo ningen zijn ondergebracht, failliet zal laten verklaren. „Dat is de Fortressbv nummer zeven", legt ze uit, „en het zal me niet verbazen als daar bv nummer acht voor in de plaats komt." Indien het NIEUWSBRIEF WMZ: GOES - De nv watermaatschappij Zuid-West-Nederland heeft in het eer ste kwartaal van dit jaar minder water ingekocht en geproduceerd dan in het vergelijkbare kwartaal van het vorig jaar. Als deze twee perioden vergele ken worden, is een daling van 1,3 pro cent te zien. Deze vermindering wordt veroorzaakt, aldus een mededeling in de nieuwsbrief voor aandeelhouders van de watermaatschappij, door een verminderde afzet aan de zogenaamde supergrootverbruikers. Overigens was met deze daling al in de begroting voor 1982 rekening gehouden. Tot ultimo maart 1982 heeft de WMZ in totaal ruim 1.200.000,- uitgegeven aan investeringen, tegen ruim 1.500.000.- in de overeenkomstige periode van 1982 en bijna 2.000.000.- in die van 1980. In de nieuwsbrief wordt ook een be knopte versie van de herziene begro ting voor 1982 weergegeven. Daaruit blijkt dat het resultaat voor dit jaar be groot wordt op 199.000 gulden; in plaats van 153.000 gulden, zoals aanvankelijk - was voorzien. Een begroot resultaat lPkPflhlllCmQTI van 199.000 gulden is 49.000 gulden min- Ulolllüll der dan het resultaat dat in 1981 is be haald, namelijk 248.000 gulden. Dat komt volgens een mededeling in de nieuwsbrief doordat de som van overige baten minus de lasten ƒ511.000,- on gunstiger is uitgevallen. Daar staat evenwel tegenover dat de gestegen las ten geheel zijn gecompenseerd door de gestegen baten, wat een meevaller van 462.000.- opleverde. De geraamde 199.000,- van 1982 zal als het eindresultaat van dit jaar bekend is, evenals 153.000,- aan rente en 46.000,- resterend resultaat aan de egalisatiereserve worden toegeschre ven. zover komt. dan zal uiteindelijk de ge meente Vlissingen voor de kosten moe ten opdraaien, en daar is ze fel tegen: „Dat is immers geld van de gemeen schap". gegoochel Volgens haar heeft Fortress 'gegoo cheld' met de zogenoemde servicekos ten. „Omdat op onze woningen een ar tikel 25 rustte, mocht Fortress de huur niet verhogen. Daarom schroefden ze de servicekosten maar op. Maar omdat er helemaal geen service werd ver leend, hebben veel bewoners gewei gerd om dat te betalen. In tegenstelling tot ons, zitten degenen die wél betaal den nu op 257 gulden per maand. Ik betaal al drie jaar 227 gulden, en heb nog nooit een dwangbrief gekregen. Het is jammer, dat sommige anderen zo bang zijn. Want alleen als we één blok vormen, kunnen we iets berei ken", zegt ze strijdvaardig. De volgende stap van het bewonersco mité is het mobiliseren van alle andere bewoners, die in de voetsporen kunnen treden van hun vijf voorgangers. Op die manier hopen zij te bereiken dat For tress iets onderneemt tegen de rotte raamkozijnen, rotte deuren, loszittende ramen, losse trapleuningen en dergelij ke „Want het is zonde voor Oost-Sou burg. zo vindt Joke Reinieren. om zo'n wijkje te laten verkrotten. Kijk maar eens wat er met de Fortress-woningen in 'Het Fort' in Vlissingen is gebeurd..." De woningen van Fortress in Oost-Sou burg worden, evenals die in het Vlis- singse 'Fort', beheerd door Kok Beheer bv in Middelburg. Het hoofd van dit kantoor, de heer D. N. M. Schouten, was tijdens het weekeinde niet bereik baar voor commentaar. Een beeld van de demonstratie tegen het Israëlische optreden in Libanon. TEGEN ROL VAN ISRAEL IN LIBANON VLISSINGEN - Ongeveer zestig men sen namen zaterdagmiddag in Vlissin gen deel aan een demonstratie tegen de rol van Israël in Libanon. Zij gaven daarmee gehoor aan een oproep van de organisatoren, de afdeling Walcheren van de Palestijnse vereniging in Ne derland, om te protesteren tegen wat werd genoemd 'een zinloze en on rechtvaardige oorlog, waarmee geen vrede wordt bereikt'. Terwijl de sym pathisanten door het Vlissingse stads centrum liepen en pamfletten uitdeel den aan voorbijgangers, cirkelde bo ven de stad een vliegtuigje dat een sleep meevoerde met de tekst 'solidair met Israël'. Wie voor deze 'tegende- monstratie' verantwoordelijk is, is niet bekend. HOGE CONCENTRATIES IN SLOE VERDWENEN VLISSINGEN - In zijn woonplaats Vlissingen is op 68-jarige leeftijd de heer J. A. Prins overleden. De heer Prins heeft gedurende meer dan dertig jaar geijverd voor samenwerking en opbouw van ziekenhuizen op Walche ren. Eerst als bestuurslid - en vanaf 1966 voorzitter - van de vereniging tot stichting en instandhouding van een christelijk ziekenhuis Bethesda en na de fusie van dit ziekenhuis in 1971 met het katholieke St-Joseph-ziekenhuis, als voorzitter van het nieuwe bestuur. De heer Prins heeft een belangrijke rol vervuld bij deze fusie. Vanaf 1969 was hij intensief betrokken bij de plannen voor het stichten van een streekzieken huis op Walcheren. De Stichting Streekziekenhuis Walcheren is vooral door zijn inspanningen tot stand geko men. De heer Prins was jarenlang directeur van een familiebedrijf in Vlissingen, maar ontplooide daarnaast tal van acti viteiten vooral op het gebied van de zie kenhuisvoorzieningen. De oprichting van een streekziekenhuis op Walcheren beschouwde hij als een levenswerk, waarvoor hij zich tot het laatst van zijn leven heeft ingespannen. In juni van dit jaar moest hij om gezondheidsredenen het voorzitterschap van het bestuur van het Bethesda-St-Joseph-zieken- huis en dat van de stichting Streekzie kenhuis Walcheren neerleggen. De overledene speelde ook een rol bij de totstandkoming van de stichting Zeeuwse Nutsspaarbanken en zette zich in de jaren na de oorlog sterk in voor de restauratie van de gereformeer de kerk in Vlissingen, die door het oor logsgeweld zwaar was beschadigd. Voor zijn vele verdiensten werd de heer Prins in 1976 benoemd tot Ridder m de Orde van Oranje-Nassau. VLISSINGEN - In 1981 is de hoeveel heid fluoriden in het gras van de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone op een zelfde peil gebleven als in 1980, terwijl de in '80 geconstateerde plotselinge zeer hoge fluoride-concentraties in het Sloegebied na maart '81 niet meer voorkwamen. Dit zijn de belangrijkste conclusies uit het jaarverslag van de schaderegelingscommissie veehoude rij Sas van Gent en de werkgroep bege leiding veehouderij Sloegebied. Van beide instanties is dr J. Tesink, hoofd van de Gezondheidsdienst voor Dieren in West-Nederland (gevestigd in Goes) vrijdagnacht geprobeerd een auto in voorzitter. brand te steken, die was geparkeerd Het jaarverslag meldt voorts, dat door bij een garage in de Axelsestraat in de financiële en materiële medewer- Terneuzen. king van Zuid-Chemie in Sas van Gent Zaterdagochtend werd ontdekt dat de (belangrijkste uitstoter van fluoriden in dop van de benzinetank was verwijderd de Kanaalzone) een oplossing is gevon- en vervangen door een krant, die al ge- den v°°r Aet probleem van het zeer on- Poging om auto in brand te steken TERNEUZEN - Een onbekende heeft deeltelijk had vlamgevat. De politie staat voor een raadsel. ADVERTENTIE jtHHft Drukkerij Herseiman bv Pwibin B Sh20 AA Kapeife-T&doonOl 1O2-3210 als het om drukwerk gaat! gezonde drinkwater van vee langs het kanaal van Gent naar Terneuzen. Er zijn putten geslagen, waaruit voor de dieren geschikt drinkwater kan worden gepompt. Deze putten werden nodig, aangezien sinds de verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen met fluoride en chloriden bezoedeld kanaalwater door de dijken sijpelt en terechtkomt in het slootwater, dat de dieren moeten drin ken. Fluoriden zjn, zoals bekend, onge zond voor mens en dier. In het vorige jaarverslag werd reeds melding gemaakt van de weigering van Rijkswaterstaat tot het meebetalen aan de kosten van het slaan van deze putten, hoewel ook de gewestelijke raad van het Landbouwschap in Zee land herhaaldelijk contact over deze kwestie met Rijkswaterstaat heeft op genomen. Behalve het genoemde door sijpelen is er een sterke kwel (transport via het grondwater), die eveneens verontreiniging uit het kanaal in het slootwater laat doordringen. De schaderegehngscommissie en de veehouders in het gebied zijn Zuid-Che mie zeer erkentelijk voor haar mede werking bij het oplossen van dit pro bleem. Het bedrijf betaalde namelijk de helft van de kosten van deze putten, hoewel de bijdrage van de fabriek aan het fluoriden-gehalte van het kanaal water slechts 1 mg per liter is op een totaal fluoriden-gehalte van 8 milli gram per liter kanaalwater. Evenals in voorgaande jaren, bleek op name van fluoriden in het gras het hoogst in de periode januari-maart (2.9 keer zo hoog als in de periode april-sep- tember). Dit verschijnsel wordt in een aparte paragraaf verklaard door een be schrijving van de wegen, die fluoriden volgen bij het 'besmetten'van gras en planten. Door de lucht als gas, in stof- vorm. in regenwater en via de bodem kan de stof de plant binnendringen, maar een deel wordt weer uitgestoten. Bij al deze factoren spelen de klimatolo gische omstandigheden een grote rol. Mede in verband met de 'seizoen-in vloeden' wordt bedrijven waar 's win ters schapen in de weiden verblijven, aangeraden extra maatregelen te ne men om fluorvergiftiging te voorko men. Deze maatregelen bestaan uit het toedienen van anti-fluoridenkorrels en vervangende veevoeders, zoals pulp- brokjes. Zuid-Chemie betaalde in het verslagjaar 1981 174.145,39 aan bege- leidingskosten (de commissie), analyse- kosten en veeschade. Deze laatste be droeg 1.539,80 en komt neer op 0,8 pro cent van de totale kosten, waarmee het belang van de getroffen maatregelen wordt bewezen. Sloegebied De in 1980 geconstateerde plotselinge hoge concentratie fluoriden in het te velde staande diervoedsel in het Sloe gebied waren vanaf april 1981 niet meer aanwezig. In het verslag over 1981 werd ruim aandacht besteed aan deze onverwacht hoge besmetting van gras en bietenblad. De ten gevolge van deze sterke besmetting ontstane scha de bij vee was vrij groot. De door de werkgroep vastgestelde schadever goedingen werden prompt door de be trokken industriële vervuilers, Hoechst Holland en Pchiney Neder land, aan de getroffen veehouders be taald. Het jaarverslag meldt voorts, dat het aantal begeleide bedrijven een kleine uitbreiding onderging, dat de hoeveel heden toegediende anti-fluoridenkor rels in veel gevallen moesten worden vergroot in verband met de fluoridenge- haltes in het veevoeder en dat daar naast op ruime schaal pulpbrokjes moesten worden voorgeschreven van wege gehele of gedeeltelijke afkeuring van de aangelegde bietenbladkuilen (te hoge fluoridengehaltesj. In 1981 werd door de industrie in het Sloegebied een bedrag van 231.442,76 uitgegeven voor begeleidingskosten, analysekosten, kosten van anti-fluori denkorrels. vervangende veevoeders en schadevergoeding voor vee, dat ziek werd en/of moest worden opgeruimd. Deze laatste kostenpost beliep met 9.854.03 4,3 procent van het totale kos- tenpakket. Het jaarverslag eindigt met de opmer king, dat ook in 1981 duidelijk is geble ken dat zonder een passende begelei ding een economisch rendabele vee houderij niet haalbaar is. De demonstratie tegen Israël vertn omstreeks drie uur bij het 'politieker in het buurthuis Scheldebuurt aan* Glacisstraat in Vlissingen. met spz doeken, waarop stond 'Solidariteitn? het Palestijnse en Libanese volk'i 'Geen massamoord in Libanon'. Dec; monstranten liepen via de Badho straat en de Walstraat naar het Bei mypark, om via de Spuistraat en Coosje Buskenstraat weer in de Gis® straat terug te keren. Onderweg scai deerden zij de teksten 'Israël uit Lik- non' en 'Begin moordenaar'. De I had een uitermate rustig verloop. 'Demethoden die Israël in Libanon? bnukt lijken veel op methoden dlea nazi's in de tweede wereldoorlog tegt joden en andere minderheden gebmi ten. Maar Israël mag haar gang gar De westerse wereld wijst terecht, ma doet niets. Er staan teveel eigenbek gen op het spel", aldus de Palestjjs vereniging in de uitgedeelde ten. Ook premier Begin krijgt een re- uit de pan: „In 1948 leidde de terroK Menachem Begin, later nobelprijsr naar voor de vrede, een operatie to by alle 245 inwoners van het Palestij: dorp Deir Yassin uitgemoord wera In 1982 leidt Begin, nu premier van? 'bevriende natie', financieel, militair moreel geruggesteund door een al er. bevriend land, een complete volken moord in het voor Nederland niet au teressante Libanon, wat reeds tiends zend slachtoffers en zeshonderdfc zend vluchtelingen heeft opgeleverf aldus het pamflet. Na de demonstratie keken ongem veertig belangstellenden in het polltla café naar de film 'Het kind', waarin Pi lestijnse kinderen die het slaehtofe zijn van Israëlische luchtaanvalte centraal stonden. Verder waren erdu cussies over de huidige politieke situs tie in het Midden-Oosten. DIENSTPLICHTIGE STEEF BOOT UIT HAAMSTEDE O VER VVDM AFFAIRE- Heilzaam Dat Walcherse jongetje moest door zijn opvoeders regelmatig worden gecorrigeerd omdat het meer en meer zijn gewoonte was geworden krachttermen te gebruikken als iets niet geheel naar wens verliep, waarbij het knaapje zelfs vloeken niet schuwde. Omdat zijn ouders het ventje vol gaarne zagen opgroeien tot een be schaafd en evenwichtig persoon, vestigden zij hun hoop op de heilza me werking die van het bezoeken ener zondagsschool zou kunnen uitgaan. Toen het jongetje voor de eerste maal de zondagsles had bijge woond, vroeg zijn vader hem bij thuiskomst, met oprechte interes se: ,£n, waar hebben jullie het alle maal over gehad?" Waarop zijn zoontje antwoordde: ,J)at zeg ik niet, want dan moet ik wéér vloeken". HAAMSTEDE - Voor Steef Boot uit Haamstede is er eigenlijk maar één conclusie mogelijk: hij is het slachtof fer geworden van fouten en slordighe den van het ministerie van defensie. Door toevalligheden, of simpelweg omdat hij van niets wist, is bij betrok ken geraakt bij een rel rond wat het ministerie militaire geheimen noemt en de WDM, zo legt hij uit. Dat heeft hem 22 dagen gevangenis gekost, waarvan enkele in een isoleercel. De hele geschiedenis begon voor de 23-ja rige dienstplichtig soldaat Steef Boot op donderdag 10 juni. Op dat moment was hij als technisch tekenaar gele gerd in Breda in de Trip van Zoutland- kazerne van het eerste genie comman- dement. Op die donderdag kwam hij als plaatselijk bestuurslid van de sol- datenvakbond WDM in contact met Oscar van Rijswijk, een VVDM-man uit Utrecht. Boot had Van Rijswijk al eerder gespro ken en bij die ontmoetingen was hem gevraagd af en toe eens informatie, die Boot eventueel in handen kreeg, door te spelen naar de WDM in Utrecht. Boot had daarover zijn twijfels, maar dacht dat zoiets in principe geen kwaad kon „Ik dacht dat die informatie gebruikt werd voor het opstellen van alternatie ve boekwerkjes van de WDM, zoals in het verleden het alternatieve Hand boek Soldaat is uitgegeven en een alter natieve richtlijn voor soldaten met sug gesties voor een NBC-aanval inucleair- bac teriologisch-chemische-aan val Het gaat daarbij om ongevaarlijke in formatie waar niets geheimzinnigs aan is". Op maandag 14 juni moest hij voor zijn werk m de kazerne enkele lichtdrukken maken van een brandinstallatie in het oorlogshoofdkwartier in de Cannerberg bij Maastricht. Toen dacht Boot: laat ik meteen maar een afdrukje maken voor de WDM, wie weet wat ze er mee kun nen doen. Steef Boot: „Volgens mij was er niets geheim aan die tekeningen. Omdat ik dacht dat het VVDM-werk toch eigenlijk ook in het belang van de dienst, is, heb ik gewoon een dienst-en- veloppe gepakt om op die manier de tekeningen naar Oscar van Rijswijk te sturen. De dag daarna heb ik naar Utrecht gebeld om te vragen of de teke ningen waren aangekomen, ook ge woon via een diensttelefoon. Ik kreeg Peter van Wijk aan de lijn omdat Oscar van Rijswyk er niet was. Ik vroeg hem de enveloppe aan Oscar te geven en of er nog vragen over de lichtdruk waren. Toen de zaak aan het rollen ging is ook Peter van Wijk opgepakt, terwijl die er volgens mij helemaal niets aan kon doen. Die pakte gewoon de telefoon aan omdat Van Rijswijk er niet was. Geheimen Op woensdag 16 juni moest Boot om 16.00 uur bij zijn kapitein komen. In diens kantoor zaten naast de kaptitein mensen van de marechaussee en twee anderen, die wel hun namen noemden, maar niet wat hun functie was. Toen bleek dat Boot zogenaamde militaire geheimen had doorgespeeld, terwijl hij dat volgens de marechaussee en zijn kapitein niet had mogen doen. Boot: „Om te beginnen is er geen spra ke van dat ik bewust geheimen had doorgegeven. Dan had ik natuurlijk nooit een dienstenveloppe gepakt en later nog eens via de diensttelefoon geïnformeerd of het wel was aangeko men. Verder waren die tekeningen vol gens mij helemaal niet zo geheim. Dat hadden ze in ieder geval tegen mij nooit gezegd". Boot stelt dat er wel meer verzuimd is. Zo kwam hij aan als technisch tekenaar in de kazerne, maar wist men aanvan kelijk niet wat er met hem moest gebeu ren. Eerst moest er een telefoontje naar Den Haag worden gepleegd - aldus Boot - om te informeren of het wel de goede soldaat was die daar moest gaan werken. „Ik ben ook helemaal niet 'ges creend', ze wisten eigenlijk niet goed wat ze met me aan moesten. Je moet, als je daar gaat werken, ook een veilig heidsorder ondertekenen. Daarin staat onder meer dat je geen geheimen zult doorgeven. Die order heb ik nooit ge zien en zeker niet ondertekend. Dat zijn ze nog steeds aan het uitzoeken. Het had ook allemaal een beetje te maken met het feit dat de veiligheidsofficier ziek was. Die had me moeten introduce ren. maar in mijn geval deed een ander dat. Door dat soort 'toevalligheden' zijn er gewoon fouten gemaakt. Ik heb er ook steeds op aangedrongen dat die fouten in de verslagen van de verhoren - die ze me hebben afgenomen - worden vermeld, maar dat kostte erg veel moei te. Ze geven natuurlijk niet graag zelf fouten toe. Het schijnt wel zo te zijn dat ze die zaken momenteel aan het onder zoeken zijn". Steef Boot is de laatste dagen wai ach terdochtig geworden ten aanzien van deze affaire. Er gaan stemmen op dat hij is gebruikt als lokvogel door het minis terie van defensie om Oscar van Rijs wijk in een kwaad daglicht te stellen. Van Rijswijk is lid van de WDM, maar ook van de wat radicalere Bond van Dienstplichtigen (BVDi en volgens Boot heeft hij ook contacten met com munistische groepen. Boot: „Dat laat ste wist ik helemaal niet. Dat is me ver teld. Als ik het had geweten had ik die tekeningen niet doorgegeven. Maar ik was overtuigd van de goede bedoelin gen van de WDM". Het feit dat hij als lokvogel is gebruikt sluit hij niet uit. Zo vindt Steel' Boot het vreemd dat hij als actief WDM'er (en dat was genoeg zaam bekend) op een afdeling werd ge plaatst waar met geheime stukken wordt omgegaan, zoals defensie ver klaart. Ook vindt hij het bij nader in zien opmerkelijk dat hij door allerlei toevalligheden er niet van op de hoogte was gesteld dat hij met geheime zaken bezig was. Voor Boot was het gewoon de tekening van een brandinstallatie. De Schouwse soldaat verwacht dat hij een dagvaarding krijgt om voor de krijgsraad te verschijnen Hij denkt niet vrijgesproken te zullen worden, on danks zijn 'onwetendheid'. Toch ver wacht hy ook geen zware straf te krij gen. Hoofdbestuur Een andere zaak die Boot heeft bezig gehouden is het gedrag van het hoofd- bestuur van de VVDM. De soldaten- bond heeft Boot, Van Rijswijk en Van Wijk onmiddellijk na de arrestatie ge schorst. De algemene ledenvergade ring van de VVDM heeft die schorsing donderdag ongedaan gemaakt en zijn boosheid uitgesproken over die maat regel van het bestuur, van de WDM. Boot vindt dat het VVDM-bestuur voorbarig heeft gehandeld. Zonder te weten of het drietal schuldig of on schuldig was zijn ze geschorst en dat acht hij niet juist. Daar staat volgens hem weer tegenover dat de ledenver gadering in ieder geval het vertrou wen in de WDM weer .wat heeft opge vijzeld. Boot blijft wel lid van de bond. maar hij ziet het er niet meer van komen dat hij zich nog actief zal inzetten Vooral om practische redenen komt dat er niet meer van. Hij heeft nog een maand vakantie tegoed en wil die liefst zo snel mogelijk opnemen en daarna heeft hij nog een maand zijn diensttijd vol te ma ken „Het doel van de WDM is in ieder geval een goed doel en daar wil ik me voor blijven inzetten. Het moet niet zo mo gen zijn dat hogere officieren tegen be paalde soldaten zeggen dat ze ze 'ge bruiken'. Ook het pnncipe 'Bevel is be vel' is niet meer van deze tijd en moet volgens de WDM veranderen", en daar is Boot het roerend mee eens. WOLPHAARTSDIJK - De be- stuurder van een kruiser, de Belg P. M. de H. heeft zondagmiddag omstreeks 15.30 uur op het Veer» Meer een surfplank doormidden gevaren en is daarna doorgevaren zonder zich bekend te maken. Dit gebeurde op het Veerse Meer, ter hoogte van 'De Meerkoet' bij Wolphaartsdijk. Op de surfplank stond op het moment van de bot sing A. E. K. uit Goes. De rijkspoli tie te water kon korte tijd later de Belg aanhouden. Van de surfplank zijn nog slechts twee stukken over. K. kwam met de schrik vry. Bouwbedrijf wil 3 man ontslaan BRESKENS - De bouwmaterialenha: del W. Woittiez en zoon in Breskensfc per 1 augustus 3 van de 10 personeel den ontslaan. Oorzaak van de maats gel is de ongunstige situatie in de boif. sector. De personeelsleden die vertrekken^ werkzaam op de administratie, in Kt magazijn en de produktie. ADVERTENTIE anders fietsen is óók je eigen Tour maken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 2