WPN hield centrale keuring Serooskerke CPJ Zeeland vijftigjarig bestaan Volgend jaar minder herexamens jMaritiem Instituut 'De Ruyter' PZC/streek TIENJARIGE NARFI BESTE SPORTPAARD EXAMEN BERICHT VAN DE STUURGROEP MAANDAG 5 JULI 1982 ïUNSTIGER AFRONDING VAN EINDCIJFERS LISSINGEN - Het aantal herexamens van leerlingen aan het Maritiem Insti- iut 'De Ruyter' in Vlissingen (dit jaar 33) zal volgend jaar aanzienlijk minder jn. als gevolg van een nieuwe regeling voor het afronden van de examencijfers, it met ingang van 1 september ingaat. Deze valt veel gunstiger uit voor de andidalcn, omdat 5,5 voortaan wordt afgerond op 6. Tot nog toe vonden alle frondingen naar beneden plaats. Directeur G. K. Brouwer van het Maritiem istituut 'De Ruyter' maakte dit zaterdag bekend tijdens de diploma-uitreiking de geslaagden, in de sporthal van het instituut. Ilrecteur Brouwer erkende, dat het antal herexamens hoog is, maar weet at met name aan de ongunstige afron- ingen van de examencijfers. „Wanneer >mand voor een schriftelijk examen 5,8 eeft en voor zijn mondeling een 6, dan irijgt hij maar een 5 als eindcijfer. Dan omt doordat alle afrondingen naar be leden plaats vinden. Dat vind je ner- ens op een andere HBO-instelling. laar gelukkig is dat voor het laatst, mdat met ingang van 1 september de- e regel wordt aangepast", aldus de leer Brouwer. jij zei niet te weten of financiële over wegingen hierbij een rol hebben ge peeld. Het is echter wel zo. dat de here- ;amens dit jaar voor de school 60.000 ulden kosten, aan extra diensturen an docenten. Directeur Brouwer sprak GOES - Ziekenhuis De Bevelanden. 15 30-16 30 uur: uitzending Nomen Nes- cio. MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21.30 uur. uitzending Rawa, VLISSINGEN - BethesdaSt.-Joseph- jiekenhuis. 20-21.30 uur uitzending Ra wa; BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy 1.14 uur: Pinocchio. a.l.; 18.45 en 21.15 uur: My name is nobody, a.l.; Roxy n, 14 uur: Spiderman, al; 18.30 en 21 uur: S.O.B., a.l.; Slnem'Actueel I. 14, 19 en 21.30 uur: The life of Brian, a.1.; Cinem'Actueel II, 14, 19 en 21.30 uur: Dr No. a.l.; Cinem'Actueel m, 20 uur: Les uns et les aures, a.l.; 14 uur: Condorman, a.l., GOES - Grand. 20 uur; Conan, a.l HULST -De Koning van Engeland, 14 30 uur: Een wellustig vrouwtje, 18 jr.; 14.30 en 20 uur: Pruimenbloesem, 18jr.; 20 uur: Body heat, 16 jr.; 1.15 uur: Die bleieme Zeit, 12 jr.; 20.15 uur: Le professionnel, 12 jr.; MIDDELBURG - City. 20 uur: Tess. tl.; OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Paspoort naar pornoparadijs, 18 jr.; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Sparta- cus, 12 jr.; 120 uur: Le professionnel, a.l.; 'LISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: The souud of music, a.l.; Alhambra II, 20 uur: Les uns et les au- a.l.; TENTOONSTELLINGEN AAGTEKERKE - Gebouw Amicitia, 9-12, 13-17 en 19-21 uur: 'Honderd jaar Oranjevorstinne' (tot en met 5 juli); AXEL - Galerie Bellemans: foto's van Arthur Blewanus (tot en met 31 augus tus); BRUINISSE - Aquadelta, 9-22 uur: Werken Teun Habermehl (tot 21 augus tus); Dorpshuis, 14-17 en 19-21 uur: 'Honderd jaar Oraryevorstinnen' (tot 6 juli); DOMBURG -Badpaviljoen: Foto's van J. Marinissen 'Zeeuwse Kusten' (tot 24 juli); GEERVLIET - Galerie GEE '71. aqua rellen van Thea Petiet (tot en met 4 au- Igustus); GOES - Hollandse Hoeve. 13-16.30 uur: 'Oosterschelde, veranderend getij', flo ra en fauna uit Oosterscheldegebied (tot 30 augustus): HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen, HEINKENSZAND - De Stenge. 13.30- 17 uur: '150 jaar Kadaster'(tot en met 9 juli); HOOGELANDE - Kapel van St.-Maar ten, 13-17.30 uur Werken Anskje van der Zee (to 16 juli); HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: nt Verdronken Hontenisse' (tot 17 juli); MIDDELBURG - Museum. 10-17 uur: "De ontdekte schijndeugd' grafieken van Cornelis Troost (tot en met 19 au gustus); Atelier Prooyenseweg, 10-18 uur: Werken van Eddy Wierenga (tot en met 14 augustus); 8t.-John, 9-18 uur: 'Zee en lucht', foto's van Jelle Binsma; TERNEUZEN - Artikof. 9-18 uur: 'Verken van Henny van der Klis (tot 28 juli); Hal Stadhuis. 9-12 en 13-16.30 uur: Werken van Temeuzense kunstenaars erdf (tot en met 16 juli): VEERE - Grote Kerk, 10-17, zon. 14-17 nuf uur: 'Zes exposities' (tot 1 oktober); VLISSINGEN - Museum, 10-17 uur: 'De visserij in Vlissingen door de eeu- ngfwen heen' (tot okt.) en Franse"naïeve kunst (tot 4 juli); Reptielenzoo Iguana, 14-17.30 uur: Ex- nüf posities levende reptielen, amfibieën en insekten; Scheldestraat 94, 11-21 uur: Oorlogs tentoonstelling; WEMELDINGE - Wandelkerk, 10-12 en 13.0-17 uur: 'Tuinen in Nederland' (to 11 juli); Z1ERIKZEE - De Witte Raaf Werken Jaap Reedijk; St-Lievens Monstertoren. 10-17 uur: Schilderijen van Corrie Paanakker (to 22 augustus), Burgerweeshuis. 10-17 uur: Beelden tuin en klein antiek tot en met 5 augus tus); Gravensteen. 11-17 u stelling; Zomertentoon- HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 look voor milleuklachten) Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251, van 10 00-24.00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar de verwachting uit, dat dit bedrag vol gendjaar tot een derde zal zijn terugge bracht. Van de zeven leerlingen voor de radio opleiding moeten vijf kandidaten een herexamen doen en is er een afgewezen. Een kandidaat is voor dit examen ge slaagd. Deze opleiding is echter voor het laatst 2-jarig. De 3-jarlge opleiding is al in gang gezet. Directeur Brouwer noemde de 2-jarige opleiding 'te kort' en 'te geforceerd'. Directeur Brouwer noemde overigens het totale resultaat, landelijk gezien, heel goed. Het plaatsen van stagiaires en afgestu deerde leerlingen is volgens directeur Brouwer dit jaar redelijk goed gegaan, ondanks de economische problemen en moeilijke situaties op de arbeidsmarkt, „Wij mogen blij zijn, dat nog maar enke len geen werk hebben", zei hij De heer Brouwer toonde zich verder een tegenstander van maatschappelijke hervormingen door middel van het on derwijs. „Het verstoorde evenwicht in de maatschappij slaat ook terug op het onderwijs. „Als het onderwijs gaat be palen hoe de maatschappij moet wor den zitten wij verkeerd Het onderwijs moet de maatschappij volgen en niet omgekeerdaldus de heer Brouwer Geslaagden R. Achten. Haelen. G Anker. Zonnemaire. R van Cann. Heerlen; K. Dees. Temeuzen; C. van Dongen. Nijmegen. A. van Elferen. Nij megen; G. van de Flier, Goes, B. van Gemert, Halsteren. D. Glerum. Vlissingen, H. Gom- mers. Nijmegen. H. Houben. Melick. D van de Jagt. Rotterdam: E. Joziasse. Vrouwen polder: A Komen. IJsselstein; P Otten. Bre da; J. Pilaar. Etten-Leur: A van Belzen. Ame- muiden; R. Boers, Doom; A. den Dekker. Uit wijk; W. Groot Bramel, Rijswijk; J. Harkx. Rijsbergen, H. Heijns. Bergen op Zoom, E. Hofineester. Vlissingen; R. Hoogland. Benne- kom: R. Hoppener. Koudekerke. P Kees. Al melo; J. Michielse. Hoogland. A Puthaar, Rosmalen. G. Riezebos. De Lier: H Stigter. Helno, W Kok. Vreeland; A. Kraat. Vlissin gen; J de Maat. Temeuzen; J. van Stokkum. Gorinchem. S. Sturtewagen. Hapert. A Theunisse, Druten. E Trunbach. Waalwijk. R Verblackt, Veldhoven, M. Vloemans, 's- Gravcnhagc, O. Zonneveld, Keerbergen, H. Arendts, Vlissingen, C. Bakker, Eindhoven, E. Berendsen, Arkel, G Berghuis, Loos- Eenheidscongres van Papoea's Haamstede HAAMSTEDE - Vandaag, maandag, vindt in het perscentrum Nieuwspoort te Den Haag de presentatie plaats van de samenstelling van de eenheidsbe weging Organisasie Papoea Merdeka- Free Papoea Mouvement (OPM-FPM) in het buitenland. Daarover is het afge lopen weekeinde geconfereerd in het groepshotel 'De Schouwse Boer' te Haamstede. In een eerder dit jaar te Oegstgeest ge houden bijeenkomst, hebben de Pa poea's in Nederland, waaronder de lei ders Nicolaas Jouwe en Markus Kaisie- po, zich bereid verklaard hun onderlin ge verdeeldheid op te heffen, en een sa menwerkingsverband aan te gaan. Voorzitter Fred Korwa van het te Haamstede gehouden 'eerste nationaal progressief congres van West-Papoea in het buitenland' liet zondag desge vraagd doorschemeren, dat het beoog de samenwerkingsverband thans in derdaad gestalte zal krijgen. De OPM voert al bijna twintig jaar een guerrilla-oorlog in wat tegenwoordig West-Irian heet. en zoals bekend tot In donesië behoort. Meliskerke wint derde driekamp AAGTEKERKE - De ploeg van Melis kerke heeft zaterdag in Aagtckerke de jaarlijkse driekamp van de gemeente Mariekerke gewonnen. De driekamp tussen de drie tot de gemeente Marie kerke behorende dorpen Aagtekerke, Grijpskerke en Meliskerke werd dit jaar voor de derde keer gehouden door de gezamenlijke oranjeverenigingen. De Meliskerkenaren behaalden met 17 punten een eerste overwinning. De twee voorgaande keren ging Grijps kerke met de hoogste eer strijken. De Aagtekerkse ploeg deed de laatste plaats van de afgelopen jaren nu over aan Grijpskerke en werd tweede met slechts 1 punt achterstand op de ploeg van Meliskerke. Grijpskerke werd laatste met 15 punten. Meliskerke krijgt nu de wisselbeker een jaar in be zit die burgemeester B. van Putten na afloop van de driekamp uitreikte aan Kees Davidsc, de aanvoerder van het winnende team. Zomeractiviteiten SKW Middelburg MIDDELBURG - De zomervakantie activiteiten van het Sociaal Kultureel Werk Middelburg, beginnen vandaag, maandag. De activiteiten worden gehouden in de vorm van bouwspeel plaatsen onder de naam 't Guusdurp'. Deze naam is gekozen omdat de activi teiten veelal in het teken zullen staan van de oude Zeeuwse cultuur. De terreinen waar een en ander zich af speelt zijn: in Nieuw Middelburg naast wijkgebouw Nassaulaan. in Middel- burgZuid op het Meiveld en in Nieuw en Sint Joosland naast kleuterschool 'De Springplank'. De 'Guusdurpen' zijn op de drie locaties geopend van tien tol drie uur 's mid dags. voor de zes- tot twaalfjarigen In Nieuw Middelburg en Middelburg-Zuid kunnen de vier en vijfjarigen terecht op dinsdag 6 en donderdag 8 juli. In Nieuw en Sint Joosland kunnen zfi de hele week terecht, De activiteiten duren van maandag 5 tot en met vrijdag 9 juli drecht; C Koenen. Numansdorp. J. Mes, Mid delburg, W van Rhijn, Katwijk aan Zee, H Ris. Ermelo. J Robbers. Nijmegen. F Roh- Ung, Hoeven. W Rozenveld. Maarheeze. T Smeitink. Dieren. J Speelberg. Melick. N Spiljard, Middelburg: P Stegeman. Arnhem, P Vaes, Middelburg. M. Verbaarendse. Ber gen op Zoom, M Verhoeven, Halsteren. P van Vondelen. Woerden, J Wouters, Dor drecht. J IJzerman, Lelystad Radio-opleiding M van Llngen, Apeldoorn Uitslagen HTS-oplelding SW en S3 J S. van Bezu, Vogelenzang. B Brouwer, Neder horst den Berg. J B A. Heerbaart, Menal- dumHW. van der Landen, MegenH Evan der Molen, Lochem, M. Punter, Delfzijl, R. Schoenmaker. Zwijndrecht; B. Scholten, Amsterdam. J. G Verbeek, Wijken Aalburg: Nc en A' J P Dankers. Waddlnxveen: H R Gallis, Amsterdam; P, C de Greef, Laren; A. Hage, Oostvoorne; R. A. Huting, Nijmegen; R. de Jong, Hendrik Ido Ambacht; H. Oude nes, Oudekerk aan de IJssel, J. van der Ster, Emmen, M. P. van Tuil, Oost-Souburg, P Verhoef. Maarssen, W. Verschuure. Hilver sum; P J WansLnk, Rozenburg; A. W. E Wes- dorp. Tholen Juni was natste maand sinds 1972 VLISSINGEN - De afgelopen juni maand is in Vlissingen de natste ge worden sinds 1972. Er viel zo'n 101 mm regen. De eerste week van juni, een maand die klimatologisch gezien tot de zomer wordt gerekend leverde on danks het verdere verloop van de maand een warmtegolf op. Kapelle- brug noteerde 4 juni met 30,8 graden een tropische dag. Het weer sloeg ech ter op 10 juni om en de rest van de maand bracht koel en wisselvallig De neerslag in de volgende plaatsen in Zee land' Vrouwenpolder 96. Noordgouwe en Westkapelle 98. Haamstede 99. Brouwersha ven 105. Middelburg 106. Kerkwerve 113. An- na-Jacobapolder 114. Zierikzee 116, Kapelle 117. Wolphaartsdijk. Sint-Annaland en Oost- Souburg 118, Stavenisse 119. Kapellebrug 122, Kortgene en Schoondijke 124. Biervliet 126. Ovezande 128. Vlissingen 129, Krabben- dljke en Wilhelminadorp 130. Philippine 131. Rltthem en 's-Heerenhoek 132, Tholen 134. Cadzand 136. Temeuzen" en Axel 138. Bres- kens 139. Sint-Kruis 143, Rilland 148. Kloos- terzande 174. Politiehond bijt man bij aanhouding TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Temeuzen heeft zaterdagavond laat in de Dijkstraat de Axelaar A. S. aange houden op verdenking van mishande ling van de Terneuzenaar De C. S. bood bij zyn arrestatie dusdanig verzet - hij werd daarbij ook door cafébezoekers te hulp geschoten - dat de politie gebruik moest maken van een hond. Die beet de Axelaar in de rechterhand. S. werd naar het bureau afgevoerd en na ver hoor weer vrijgelaten. Eerste vrouwelijke scheepswerktuigkundigt Maritiem Instituut VLISSINGEN Dc 2&-j«ise Cle- mentine Nicolet van Dongen uit Nijmegen is de eerste vrouwelijke scheepswerktuigkundige, die haar opleiding heeft voltooid aan het Maritiem Instituut 'De Ruyter' in Vlissingen. Directeur G. K. Brou wer van het Maritiem Instituut memoreerde zaterdag tijdens de diploma-uitreiking aan de ge slaagden van de school, hoe tien jaar geleden de eerste vrouwelijke stuurman van de school haar di ploma ontving, na het voltooien van haar opleiding in Vlissingen. Clementine van Dongen is overi gens niet de eerste vrouwelijke scheepswerktuigkundige van Ne derland, want op andere opleidin gen in het land zijn ook al vrouwe lijke scheepswerktuigkundigen 'afgeleverd'. Clementine heeft 1 een baan. Zij gaat varen bij de Nedlloyd, waar zij ook haar stage heeft gevolgd. Zij bevestigt desgevraagd, dat het niet altijd even gemakkelijk is geweest, in een klas met alleen mannelijke leerlingen. „Ik had een kennis in de klas zitten en die heeft mij er door heen gesleept", vertelt zij. Verder wilde ze echter niets meer kwijt over haar ervaringen. Dat het een zware opleiding haar voor moetzijn geweest bleek wel uit haar instem mend gekmk en gemompel tydens de toespraak van de geslaagde Erik Berendsen. toen deze sprak over de spnanning voor en tijdens de exa mens, die zelfs nadien nog enige tijd aanhielden. „Ja. dat was zo", zei ze dan zacht Geslaagden School voor Zeevisvaart ARNEMUIDEN - Burgemeester M J. Markusse van Amemuiden heeft vrij dag de diploma's uitgereikt aan de ge slaagde kandidaten van de School voor de Zeevisvaart in Vlissingen. Voor de beste prestaties en het hoogst gemiddelde cijfer reikte de heer Mar- kusse een boek uit aan R Boone. oplei ding SW VI en aan J. Traas, opleiding WS V Geslaagden SW VI R Boone. J v.d Hooft. J. A Robijn en A. J J Fenijn, Breskens. M. G. P Goerre, Driewegen, M. A Allewijn Krab- bendlike: J Geluk, Middelburg, M M. Bijl Tliolen. J van Keulen, D A van Beizen, D. Geljon. E v d, Wouw. P J de Feyter, Vlissin gen, J Padmos. J D. vd Plasse. E C Sinke, Yerseke. Verklaringen SW VI G P van Belzen, Ame muiden, J. Marijs, Vlissingen SW V J. TYaas. Baarland, P. Roelse. P Schu- chardt, Vlissingen Verklaringen SW V A. J de Jonge, Kapelle brug; C. van Belzen, Middelburg Beperkt certificaat Radio-telefonie: G. P. van Belzen, Amemuiden; R. Boone, J vd. Hooft, J A Robijn, A, A. J. Fenijn, Breskens, M. G. P. Goeree, Driewegen; M A. Allewijn, Krab- bendijke; J. Geluk, Middelburg; M. M. Bijl, Tholen; J. Marijs, J van Keulen, G. W van 't Westeinde. D. A. van Belzen, P J de Feyter, Vlissingen; J. Padmos, J. D. v.d. Plasse. E. C. Sinke. Yerseke Een stermerrie met haar veulen tijdens de WPN-premiekeuring in Serooskerke. SEROOSKERKE (W) - Het tienjarige paard Narfi, een ruin van G. Quist uit Amemuiden. is zaterdag gehuldigd als het beste Zeeuwse sportpaard van het Warmbloed Paardenstamboek Nederland (WPN)Dat gebeurde tijdens de cen trale premiekeuring die de afdeling Zeeland van het WPN hield op het terrein van manege De Eendracht in Serooskerke. De keuring werd voor de vijfde maal- gehouden en ter gelegenheid van het eerste lustrum waren er extra shownum mers te zien. Zoals een dressuurdemonstratie door de dames A. Jespers uit Prinsenbeek en S. Malcorps uit Nieuwland. met onder andere een 'pas de deux'. Een ander hoogtepunt van de premiekeuring vormde de demonstratie tuigpaar- den door stal J. Schep uit Bergambacht. Ir M Sanders uit Ooskapelle adviseur van het WPNlegde uit waarom de keuze op Narfi was gevallen „Deze ruin heeft de titel te danken aan zijn veelzijdigheid. Vorig jaar zat Narfi in de equipe die deelnam aan het Europees kampioenschap samengestelde wedstrijd', waarbij de equipe het zilver behaalde". De ruim vijftienhonderd belangstellen den die zich zaterdag in Serooskerke bevonden keken die dag verder naar de keurigen van de één-, twee- en driejari ge merriën, de vier- tot en met zevenja rige merrién met en zonder veulen en de achtjarige merrién en ouder. De kam pioen bij de jongere merriën werd Wei- dyfleur van eigenaar/ okker J. Hanse uit Haamstede. Tot kampioen oudere merriën werd gekozen Us Nova van G. van de Peijl uit Axel. Kampioen tuig- paarden werd Zalyma van J. Brand uit HELE DAG FEEST IN KAPELLE KAPELLE - De Christelijke Plattelands Jongeren (CPJ) hebben zaterdag in 'De Vroone' te Kapelle uitgebreid het vijftigjarig bestaan van hun organisatie ge vierd. Een afwisselend middag- en avondprogramma bood naast de bijdragen van enige sprekers gelegenheid voor ontmoeting, zang en een receptie. „De CPJ in Zeeland is momenteel een vrij kleine organisatie. Het getal is echter niet het belangrijkst: het gaat om de inhoud en uitstraling van het werk", zo zei voorzit ter P. Blokland van de CBTB West-Nederland in een toespraak. Voorzitter Janti- nus Westerhof van de landelijke CPJ vroeg de aandacht voor de problemen van de agrarische jongeren, zoals die er met name zijn op het gebied van de bedrijfs overname. Oud-voorzitter drs J. J. Knibbe stelde in zijn jubileumrede de 'C' centraal 'als bindmiddel en basis van de christelijke plattelandsjongeren'. Knibbe, bekend voorman van de jongeren m de jaren 1946-1956 bracht een aantal gedachten voor voren over het onderwerp Teren leven in een snel veranderende plurifor me samenleving'. 'Hardop denkend' vanuit zijn oude Zeeuwse tijd conclu deerde hij onder meer dat de CPJ de oecumene heeft bevorderd en dat ook thans nog doet. Hij eindigde met de wens dat in de samenleving van de ko mendejaren de mens weer "centraal' zal komen te staan. En dit daagt ons nu al uit stelling tegen negativisme te ne men. aldus drs Knibbe, die voor de CPJ grote verantwoordelijkheid aangaf voor het bewoonbaar houden van het platteland, en het 'serieus aandacht be steden aan de positie van de vrouw'. Vice-voorzitster Jollen Koole riep de CJP-ers op naar hun verantwoordelijk heid te handelen. „De invulling is wel anders geworden, maar onze doelstel ling is eender gebleven". De vice-voor zitster signaleerde minder betrokken heid van de leden bij de organisatie dan vroeger. Want het hart voor de club is soms maar moeilijk te ontdekken, stel de Jolien Koole. Zij gaf aan dat de 'vette subsidie-jaren' tot het verleden beho ren. „Maar mogelijk kan dit leiden tot meer betrokkenheid", zo wenste ze voor de toekomst. Verder traden als sprekers naar voren de heren A. L. Louws. oprichter van de CPJ Zeeland, en voorzitter G Koole van de jubileumcommissie. Mevrouw F. Verstraten sprak een gelukwens na mens de CPB. En mevrouw Verhage- Geertse droeg voor uit werk van Nel Benschop en Godfried Bomans Veel waadering bij jong en oud oogstten in de middaguren het jongerenkoor Koudekerke en de folkloristische dan sen van Medio Burgum. Na een receptie en 'lopend buffet' traden 's avonds op het podium in 'De Vroone' de vijf regio nale CPJ-afdelingen aan Verder traden op zanger Engel Remhoudt en de groep 'Estry' Oostkapelle en de titel kampioen tuig- paarden voor de showwagen werd be haald door Teampla van W. Kosten uit Middelburg. De juryleden die de paarden keurden letten daarbij vooral op de verhoudin gen in de lichaamsbouw en de bewegin gen die het paard maakt bij stapdraf en galop. Ir Sanders: „Die bewegingen zijn erg belangrijk om te kunnen zien of het paard het beste te gebruiken is als rij paard of als tuigpaard. De keuring is voor de paarden-eigenaren van groot belang omdat hun paard, uiteraard bij een goed resultaat, meer waard wordt. De uitslagen worden namelijk gepubli ceerd in het Nederland stamboekor gaan van het WPN". De uislagen van de Zeeuwse keuring van het WPN luiden als volgt: le premie, éénjarige merrién: Zclady, C. van de Peyl, Axel, Zini, C. van de Peyl, Axel; Zin nia. C. van de Peyl. Axel; Zonnefleur. J. L. Hanse. Haamslede. Tweejarige merriën eerste premie: Weidy- (leur J Hanse Haamsede, Wilanka J. Come- lissens Nieuw Namen. Wanda Stal Goedhart en C Zoutendijk Grijpskerke. Wendy M. Ge- lok Gapinge en Watja L. van Gilst Goes. Driejarige merrién ster en eerste premie: Vi- nente J Goedegebure Blezelinge en D. van Gislt Goes. Vianne J. Mol Goes. Valencia R. de Badts Hulst. Vera J. van Dalen Tholen, Vla Vita N van de Kerkhove Koewachten Vilmo- -lna C. van de Peijl Axel. 1 tot en met 7-j arigen stermerrièn met veulen. Dredikaat voorlopig keur Unique. S. L. Kod de Nïeuwdorp. Signini. C. van de Peyl, Axel. Petite Tout. G van Leuven. Vogelwaarde, le premie: Silly Maid. J J de Jager. Kapelle. Unita-Utopla. J. L Hanse. F. C. van Herpen; Omiranda. P. van Berkel. D de Korte. Ursa- la. A de Nooyer. Gapinge Tuigpaarden. 1-Jarigen Zalyma, J. A. Brand, Oostkapelle, Zwaantje. M. Maljaars. Aagte kerke; 2-jarigen. le premie Wenda. M. de Vis ser. Aagtekerke: 3-jarigen. le premie plus ster: Verona. P. J Riemens. Nieuwvliet 4 toten met 7-jarige memèn (stamboek)zon der veulen, ster plus le premie. Upsalla H P. J den Hamer. Axel; Sandra, A. Klaase, Ame muiden. Somalia, I. van Nieuwenhuyzen, Nieuw- en Slnt-Joosland. 4 tot en met 7-jarige stamboekmerrtên met veulen, ster plus le premie Usnova, C. van der Peyl. Axel. Uefa H. P. J. de Hamer. Axel; Utopis. C. van de Peyl, Axel. Uilen. C. van der Peyl. Axel: Tamara, L. Harinck. Hoedekens- kerke. 8 Jaar en oudere merrién met veulen, le pre mie met ster: Parona. J. van 't Westelnde. Oostburg; 8 jaar en oudere merrién zonder veulen Paasja. C. A. Telussa, Oost-Souburg. De dansgroep 'Medio Burgum' uit Middelburg zorgde voor een optreden in Walcherse klederdracht MIDDELBURG - Voor het staatsexa men Mavo-3 slaagden de volgende Ieer- lingen van de Toorenvliedtschool te Middelburg: Joost Cladder. Oost-Souburg: Karin Dekker. Kloetmge: Jaco de Dreu, Serooskerke. Ro nald v.d. Gaag. Middelburg. Jenny Hagen, Middelburg Eric Heljdens, Middelburg; Ro ger de Kok. Goes. Eugéne Kuyt. Vlissingen; Karlnvd Lee. Blggekerke. JannekevanLoo. Middelburg. Ingrid van Ravenzwaaij. Mid delburg. Wlm van Riele. Middelburg; Petra van Schelven. Vlissingen. Miriam Schore. Middelburg; Fleur Veth, Middelburg; Marlies de Voogd. Nieuw en Sint-Joosland: Henriet Walboom, Vlissingen; Diana de Wolf. Vlissin gen: afgewezen, twee kandidaten Voor het examen Mavo-4 slaagden Hans Brikman. Middelburg; Joost Boerma, Vlissingen; Bart Derks. Middelburg; Jan de Hamer, Middelburg; Cees den Hartog, Bigge- kerke. Rob Hettema, Vlissingen; Jacob Rink. Rilland. W(jnand Simons, Middelburg, Frank Stronks, Middelburg, afgewezen, één kandidaat MIDDELBURG - Onderstaande leer lingen van de Streekschool 'Zeeland' behaajden het diploma van de afdeling detailhandel in het kader van het leer lingwezen. J van Belle, Middelburg, R. Coomans. Bieze- llnge. E. Dekker Kapelle, M. den Engelsman. Wolphaartsdijk. A Geelhoed, Amemuiden; A. Hoogerland Nieuwerkerk, B Lamers. Boes; S de Koever, Yerseke. G. Maas, Oost kapelle. K. Noordhoek, Kamperland, L. Min- derhoud. Zuutelande, L. Ostê, Koudekerke; J Schipper. Lewedorp. J de Rijke, Oudelan- de, J Vermeulen. Hoedekenskerke; R. Weg man, Middelburg; A. Schout. Oost-Souburg- MIDDELBURG - Aan de Christelijke Pedagogische Akademie-voor Zeeland te Middelburg, slaagde voor het exa men volledig bevoegd onderwijzer Hans Grochla. wonend te Middelburg. MIDDELBURG - Rien Grootjans te Middelburg slaagde voor het examen 'Schilderen tweede graads' van het Ne derlands Genootschap tot opleiding van leraren voor het onderwijs te Eind hoven. Zomeravondbridge MIDDELBURG - De derde maal dat in hotel 'Walcheren' te Koudekerke zo meravondbridge werd gespeeld heeft het hoogste aantal deelnemers op de been gebracht. Er werden 36 paren in geschreven. De Algemene Bridgeclub uit Middelburg had de zorg voor deze drive op zich genomen. Door het even aantal paren was de indeling gemak kelijk. Groep A en B met respectievelijk het Howell 8 8 en 10 10 systeem Ook nu weer waren punten voor het klasse ment te verdienen. Mevr. v. d. Laan staat momenteel nog aan de leiding met 20 punten op de voet gevolgd door Le Clercq en Ficheroux met elk 18 pun ten. Het beloofd spannend te worden, maar in de nog 6 te spelen wedstrijden kan nog van alles gebeuren. Een off-day en men is van de eerste plaats verdron gen en een heel stuk lager geclasseerd. Uitslag. Groep A paren 1-8: 1 dms. Bennis- Brouwer 109.2dms CrenaUiterwljk-v. Gend 90; 3 Pijl-Groen 69.4 dms. Bosch-Slimmen 88 pnt Gemiddelde 84. A groep paren 9-16: 1 Le Clercq-Flcheroux 109.2 De Graaf-Den Hartog 98.3 dms. Corfijn- v d. Laan 95.4 mevr. Hoevers-te Roller85 pnt Gemiddelde 84 Groep b paren 1-10: 1 v. Dam-Ttjssen 127. 2 Cattoir-Schute 125. 3 v. Leerdam-Janse en Nuijten-Zorr.er 115. 5 Luijcx-Machlelse 113 pnt Gemiddelde 108. Groep B paren 11-20" 1 mevr. Te Roller-v. Laar 125,2 echtp. Conijn en Provllly-De Vos 120, 4 dms Castenmlller-Pieters 115. 5 dms. FUpse-Roose 112 Gemiddelde 108 De volgende drive ui Koudekerke wordt ge speeld op 5 juli 1982 (ADVERTENTIE) Joop van Berkel (voorzitter): "Attentie, landgenoten automobi listen. Voor onze administratie ga ik van iedereen die bi| Chevron tankt een foto maken. Dus even vriendelijk lachen bij de pomp. Al was hetalleen maar om die scherpe benzineprijs". ^5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 5