WPN hield centrale keuring Serooskerke f CPJ Zeeland vierde vijftigjarig bestaan olgend jaar minder herexamens [aritiem Instituut 'De Ruyter' BERICHT VAN DE STUURGROEP WISSEL SCHOUWEN Gunstiger afronding van eindcijfers Vandalisme in centrum Goes TIENJARIGE NARFI BESTE SPORTPAARD EXAMEN lAANDAG 5 JULI 1982 LISSINGEN - Het aantal herexamens van leerlingen aan het Maritiem Insti tuut 'De Ruyter' in Vlissingen (dit jaar 33) zal volgend jaar aanzienlijk minder fajn, als gevolg van een nieuwe regeling voor het afronden van de examencijfers, ]e met ingang van 1 september ingaat. Deze valt veel gunstiger uit voor de jndidaten, omdat 5,5 voortaan wordt afgerond op 6. Tot nog toe vonden alle bondingen naar beneden plaats. Directeur G. K. Brouwer van het Maritiem stituut 'De Ruyter' maakte dit zaterdag bekend tijdens de diploma-uitreiking n de geslaagden, in de sporthal van het instituut. :teur Brouwer erkende, dat het jtal herexamens hoog ls, maar weet it met name aan de ongunstige affon- m van de examencijfers. „Wanneer id voor een schriftelijk examen 5,8 en voor zijn mondeling een 6, dan nrWjgt hij maar een 5 als eindcijfer. Dan jcomt doordat alle afrondingen naar be neden plaats vinden. Dat vind je ner gens op een andere HBO-instelling. Maar gelukkig is dat voor het laatst, ""■•ómdat met ingang van 1 september de- r„M regel wordt aangepast", aldus de heer Brouwer zei niet te weten of financiële over wegingen hierbij een rol hebben ge speeld. Het is echter wel zo, dat de here- -jtamens dit jaar voor de school 60.000 gulden kosten, aan extra diensturen van docenten. Directeur Brouwer sprak Tl Ai fopGOES - Ziekenhuis De Bevelanden, ■He 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- riweio. "^MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 riauun uitzending Rawa; inpVLISSINGEN - BethesdaSt -Joseph- r iaekenhuis. 20-21.30uur: uitzending Ra- idnwa, 'de elilBIOSCOPEN n-1 BERGEN OP ZOOM - Roxy 1,14 uur: nispinocchio, a.l.; 18.45 en 21.15 uur: My mé name is nobody, a.1.; n^Roxy II. 14 uur. Spiderman, al; 18.30 :frien21 uur: S.O.B., a.1.; Cinem'Actueel I, 14, 19 en 21.30 uur: eenThelife of Brian, a.l.; v« Cinem'Actueel II, 14, 19 en 21.30 uur: oo:Dr. No, al; vê Cinem'Actueel III, 20 uur Les uns et les ttaaures. a.l.; 14 uur. Condorman, a.1., ait GOES - Grand, 20 uur: Conan, a.l.; m e HULST -De Koning van Engeland, '0(S 14 30uur. Een wellustig vrouwtje. 18 jr., cee 14,30 en 20 uur: Pruimenbloesem, 18 jr.; eg20uur: Body heat, 16 jr.; 2015 uur: Die bleierne Zeit, 12 jr.; 20.15 ovjuur: Le professionnel, 12 jr.; (IDDELBURG - City, 20 uur: Tess, iOSTBURG - Ledel, 20 uur: Paspoort ïaar pomoparadijs, 18 jr.; ""ERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Sparta- :us, 12 jr.; m&O uur: Le professionnel, a.l.; Wi VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Ida The souud of music, a.l.; Alhambra II, 20 uur: Les uns et les au- tres, a.1.; 'ENTOONSTELLINGEN iAAGTEKERKE - Gebouw Amicitia, 9-12, 13-17 en 19-21 uur. 'Honderd jaar Oranjevorstinne' (tot en met 5 juli); AXEL - Galerie Bellemans: foto's van Arthur Blewanus (tot en met 31 augus tus); BRUINISSE Aquadelta, 9-22 uur: Werken Teun Habermehl (tot 21 augus tus); Dorpshuis, 14-17 en 19-21 uur; 'Honderd aar Oranjevorstinnen' (tot 6 juli); 10MBURG - Badpaviljoen: Foto's van IJ. Mannissen 'Zeeuwse Kusten' (tot 24 jGEÈRVLlET - Galerie GEE'71. aqua rellen van Thea Petiet (tot en met 4 au gustus). jGOES - Hollandse Hoeve. 13-16.30 uur: rOosterschelde, veranderend getij', flo ra en fauna uit Oosterscheldegebied (tot 30 augustus); HEILLE -Landbouwmuseum, 10-12en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen; 'HEINKENSZAN'D - De Stenge. 13 30- (17 uur. '150 jaar Kadaster' (tot en met 9 (juli); HOOGELANDE - Kapel van St.-Maar ten. 13-17.30 uur: Werken Anskje van der Zee (to 16 juli); IHULST - Streekmuseum. 14-17 uur (■Verdronken Hontenisse' (tot 17 juli); MIDDELBURG - Museum, 10-17 uur: 'De ontdekte schijndeugd' grafieken van Cornells Troost (tot en met 19 au- igustusi; j Atelier Prooyenseweg, 10-18 urn- Werken van Eddy Wierenga (tot en met 14 augustus); IBt-John. 9-18 uur: 'Zee en lucht', foto's van Jelle Binsma. TERNEUZEN Artikof, 9 18 uur Werken van Henny van der Klis (tot 28 Juli); Hal Stadhuis. 9-12 en 13-16.30 uur Werken van Terneuzense kunstenaars Mtot en met 16 juli); VEERE - Grote Kerk. 10-17, zon. 14-17 uur. 'Zes exposities' (tot 1 oktoberi; VLISSINGEN - Museum, 10-17 uur 'De visserij in Vlissingen door de eeu wen heen' (tot okt.) en Franse naieve kunst (tot 4 juli): Reptielenzoo Iguana, 14-17.30 uur: Ex posities levende reptielen, amfibieën en Insekten; Scheldestraat 94, 11-21 uur: Oorlogs tentoonstelling; WEMELDINGE Wandelkerk, 10-12 en 13.0-17 uur: 'Tuinen in Nederland' (to 11 juli); ZIERIKZEE - De Witte Raaf: Werken Jaap Reedijk; St.-Lievens Monstertoren, 10-17 uur: Schilderijen van Corrie Paanakker ito 22 augustus); Burgerweeshuis. 10-17 uur: Beelden tuin en klein antiek tot en met 5 augus tus); Gravensteen. 11-17 uur Zomertentoon- stelling de verwachting uit. dat dit bedrag vol gend jaar tot een derde zal zijn terugge bracht. Van de zeven leerlingen voor de radio opleiding moeten vijf kandidaten een herexamen doen en is er een afgewezen. Een kandidaat is voor dit examen ge slaagd. Deze opleiding is echter voor het laatst 2-jarig. De 3-jarige opleiding is al in gang gezet. Directeur Brouwer noemde de 2-jarige opleiding 'te kort' en 'te geforceerd' Directeur Brouwer noemde overigens het totale resultaat, landelijk gezien, heel goed. Het plaatsen van stagiaires en afgestu deerde leerlingen is volgens directeur Brouwer dit jaar redelijk goed gegaan, ondanks de economische problemen en moeilijke situaties op de arbeidsmarkt. „Wij mogen blij zyn, dat nog maar enke len geen werk hebben", zei hy. De heer Brouwer toonde zich verder een tegenstander van maatschappelijke hervormingen door middel van het on derwijs. „Het verstoorde evenwicht m dernaatschappij slaat ook terug op het onderwijs. .Als het onderwijs gaat be palen hoe de maatschappij moet wor den zitten wij verkeerd. Het onderwijs moet de maatschappij volgen en met omgekeerd", aldus de heer Brouwer. Geslaagden R-Achten, Haelen, G Anker. Zonnemalre. R. van Cann, Heerlen; K. Dees, Temeuzen. C. van Dongen. Nijmegen. A. van Elferen. Nij megen. G. van de Flier, Goes, B. van Gemert, Halsteren. D. Glerum. Vlissingen: H Gom- mers, Nijmegen; H. Houben. Melick; D. van de Jagt. Rotterdam; E Jozlasse. Vrouwen polder. A Komen, Usselstein. P. Otten. Bre da; J. Pilaar. Etten-Leur. A van Belzen. Arne- muiden; R. Boers. Doom; A. den Dekker. Uit wijk: W. Groot Bramel. Rijswijk; J. Harkx. Rtjsbergen, H. Heijns, Bergen op Zoom. E. Hofmeester. Vlissingen, R Hoogland, Benne- kom. R. Hoppener. Koudekerke. P Kees. Al melo. J. Michielse. Hoogland. A Puthaar, Rosmalen. G Riezebos. De Lier. H Stigter. Heino; W. Kok. Vreeland: A. Kraat Vlissin gen. J de Maat. Temeuzen; J van Stokkum. Gorinchem. S Sturtewagen, Hapert. A Theunisse, Druten. E Trlmbach. Waalwijk, R. Verblackt, Veldhoven, M. Vloemans. s- Gravenhage. O. Zonneveld. Keerbergen. H. Arendts. Vlissingen, C. Bakker, Eindhoven, E. Berendsen, Arkel; G. Berghuis, Loos- Eenheidscongres van Papoea's Haamstede HAAMSTEDE - Vandaag, maandag, vindt in het perscentrum Nieuwspoort te Den Haag de presentatie plaats van de samenstelling van de eenheidsbe weging Organisasie Papoea Merdeka- Free Papoea Mouvement (OPM-FPM) in het buitenland. Daarover is het afge lopen weekeinde geconfereerd in liet groepshotel 'De Schouwse Boer' te Haamstede. In een eerder dit jaar te Oegstgeest ge houden bijeenkomst, hebben de Pa poea's in Nederland, waaronder de lei ders Nicolaas Jouwe en Markus Kaisie- po. zich bereid verklaard hun onderlin ge verdeeldheid op te heffen, en een sa menwerkingsverband aan te gaan. Voorzitter Fred Korwa van het te Haamstede gehouden 'eerste nationaal progressief congres van West-Papoea in het buitenland' liet zondag desge vraagd doorschemeren, dat het beoog de samenwerkingsverband thans in derdaad gestalte zal krijgen. De OPM voert al bijna twintig jaar een guerrilla-oorlog in wat tegenwoordig West-In an heet, en zoals bekend tot In donesië behoort. Politiehond bijt man bij aanhouding TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Temeuzen heeft zaterdagavond laat in de Dijkstraat de Axelaar A S. aange houden op verdenking van mishande ling van de Temeuzenaar DeC.S. bood bij zijn arrestatie dusdanig verzet - hij werd daarbij ook door cafébezoekers te hulp geschoten - dat de politie gebruik moest maken van een hond Die beet de Axelaar in de rechterhand- S werd naar het bureau afgevoerd en na ver hoor weer vrijgelaten HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, lel 01100- H444 look voor milieuklachlen) Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance» Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar Clir. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10 00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar GOES F/ Op verschillende plaat sen in de gemeente Goes zijn gedu rende het afgelopen weekeinde vernielingen aangericht. Volgens een politiewoordvoerder is er zo wel vrijdagnacht als zaterdag nacht sprake geweest van opval lende baldadigheid door onbeken de daders. Van een winkel in de Wijngaard straat in de binnenstad werden drie ruiten ingegooid. Verder moest de bloembak op de hoek Wijngaard straat en Zusterstraat het ontgel den. Vemielzuchtigen in Goes- Zuid braken een boompje af op de hoek Kastanjestraat-Wilgenstraat, terwijl in Goes-Noord de ruiten van een bushokje en het glas van een voetgangersverkeerslicht aan de Troelstralaan in diggelen gingen Van een telefooncel aan de Christi- nastraat in Wilhelminadorp wer den eveneens de ruiten ingegooid Volgens de politie moeten behalve vermoedelijk ruiten en bloembak in de Wijngaardstraat de vernielin gen aan verschillende daders wor den toegeschreven Dit betreft dan ook nog het beschadigen van enige auto's m de omgeving van het sta tion. drecht, C Koenen Numansdorp. J Mes. Mid delburg, W. van Rhijn. Katwijk aan Zee; H Ris, Ermelo, J Robbers, Nijmegen, F Roh- ling. Hoeven W. Rozenveld. Maarheeze, T Smeitink, Dieren J Speelberg. Melick, N Spiljard. Middelburg. P Stegeman, Arnhem. P Vaes. Middelburg. M Verbaarendse. Ber gen op Zoom. M Verhoeven, Halsleren. P van Vondelen. Woerden; J Wouters. Dor drecht,, J. IJzerman, Lelystad. Radlo-opleidlng: M van Lingen. Apeldoorn Uitslagen HTS-oplelding- SW en S3 J S. van Bezu, Vogelenzang. B Brouwer, Nedei- horst den Berg. J B A Heerbaan, Menal- dum; H. W van der Landen, Megen; H E van der Molen. Lochem; M. Punter. Delfzijl, R- Schoenmaker, Zwljndrecht; B, Scholten, Amsterdam, J. G. Verbeek, W(jk en Aalburg, Nc en A. J. P. Dankers. Waddlnxveen; H R. Gallis, Amsterdam, P. C. de Greef, Laren; A. Hage. Oostvoorne; R A. Hutlng, Nijmegen: R de Jong. Hendrik Ido Ambacht. H. Oude nes, Oudekerk aan de IJssel: J. van der Ster, Emmen. M. P van Tuil. Oost-Souburg: P Verhoef, Maarssen. W Verschuure, Hilver sum; P.J Wansink. Rozenburg; A.W E Wes- dorp. Tholen. Juni was natste maand sinds 1972 VLISSINGEN - De afgelopen juni maand is in Vlissingen de natste ge worden sinds 1972. Er viel zo'n 101 mm regen. De eerste week van juni. een maand die klimatologisch gezien tot de zomer wordt gerekend leverde on danks het verdere verloop van de maand een warmtegolf op. Kapelle- brug noteerde 4 juni met 30,8 graden een tropische dag. Het weer sloeg ech ter op 10 juni om en de rest van de maand bracht koel en wisselvallig weer. De neerslag in de volgende plaatsen m Zee land Vrouwenpolder 96. Noordgouwe en Westkapelle 98 Haamstede 99. Brouwersha ven 105. Middelburg 106. Kerkwerve 113. An- na-Jacobapolder 114. Zierikzee 116. Kapelie 117. Wolphaartsdijk. Smt-Annaland en Oost- Souburg 118. Stavenisse 119, Kapellebrug 122. Kortgene en Schoondijke 124. Biervliet 126. Ovezande 128. Vlissingen 129. Krabben- dijke en Wilhelminadorp 130. Philippine 131, Ritthem en 's-Heerenhoek 132. Tholen 134. Cadzand 136. Temeuzen en Axel 138, Bres- kens 139. Sint-Kruis 143, Rilland 148. Kloos- terzande 174 Hulster koor op de KRO-radio HULST - Morgen - dinsdag - is het Hul ster Gemengd Koor te beluisteren op de KRO-radio. Dat gebeurt om 23.00 uur op Hilversum n in het programma 'Zin in Muziek'. Het betreft hier een al eerder opgenomen radio-programma. Te beluisteren zijn: 'O Salutaris' van Palestrina; 'Exultate' van A. Scarlatti; 'Presulem'; 'II Cigno' van Arcadelt; 'Köllner Markt' van Nicolaus Zangius; 'Echo Lied' van Orlando di Lasso; 'Now is the Month van Thomas Morley; 'Prin- temps' van Paul Hindemith; 'Where you there'bewerkt door Briant Trant en 'Der fröhliche' yan Max Bruch. Eerste vrouwelijke scheeps werk tuig kundige Maritiem Instituut VLISSINGEN - De 22-jarige Cle- mentine Nicolet van Dongen uit Nijmegen is de eerste vrouwelijke scheepswerktuigkundige, die haar opleiding heeft voltooid aan het Maritiem Instituut 'De Ruyter' in Vlissingen. Directeur G. K. Brou wer van het Maritiem Instituut memoreerde zaterdag tijdens de diploma-uitreiking aan de ge slaagden van de school, hoe tien jaar geleden de eerste vrouwelijke stuurman van de school haar di ploma ontving, na het voltooien van haar opleiding in Vlissingen. Clementine van Dongen is overi gens niet de eerste vrouwelijke scheepswerktuigkundige van Ne derland, want op andere opleidin gen in het land zijn ook al vrouwe lijke scheepswerktuigkundigen 'afgeleverd'. Clementine heeft 1 een baan. Zij gaat varen bij de Nedlloyd, waar zij ook haar stage heeft gevolgd. Zij bevestigt desgevraagddat het niet altijd even gemakkelijk is geweest, in een klas met alleen mannelijke leerlingen. „Ik had een kennis in de klas zitten en die heeft mij er door heen gesleept", vertelt zij. Verder wilde ze echter niets meer kwijt over haar ervaringen. Dat het een zware opleidinghaarvoormoetzijn geweest bleek wel uit haar instem mend geknik en gemompel tijdens de toespraak van de geslaagde Enk Berendsen, toen deze sprak over de spnanmng voor en tijdens de exa mens. die zells nadien nog enige tijd aanhielden. „Ja, dat was zo", zei ze dan zacht. Geslaagden School voor Zeevisvaart ARNEMUIDEN - Burgemeester M. J. Markusse van Amemuiden heeft vrij dag de diploma's uitgereikt aan de ge slaagde kandidaten van de School voor de Zeevisvaart in Vlissingen. Voor de beste prestaties en het hoogst gemiddelde cijfer reikte de heer Mar kusse een boek uit aan R. Boone. oplei ding SW VI en aan J Traas, opleiding WS V. Geslaagden SW VI R Boone. J vd Hooft. J A. Robijn en A J J Fenyn. Breskens M G P Goerre. Driewegen M A Allewijn, Krab- bendijke. J. Geluk. Middelburg. M M Bijl, Tholen J van Keulen. D A. van Belzen D Geljon. E v.d Wouw. P J de Feyter. Vlissin gen. J. Padmos. J D v d. Plasse. E C Sinke. Yerseke Verklaringen SW VI. G. P. van Belzen. Ame muiden, J Marijs, Vlissingen SW V J Traas, Baarland; P. Roelse, P. Schu- chardt, Vlissingen Verklaringen SW V A J de Jonge, Kapelle brug, C van Belzen, Middelburg Beperkt certificaat Radio-telefonie: G. P van Belzen, Amemuiden. R. Boone. J. v.d. Hooft, J. A. Robijn, A. A. J. Fenljn, Breskens, M. G. P. Goeree, Driewegen; M. A. AUewijn, Krab- bendijke; J. Geluk, Middelburg; M. M. Bijl, Tholen; J. Marijs, J. van Keulen, G. W van 't Westelnde, D. A. van Belzen, P. J de Feyter, Vlissingen; J Padmos, J. D. v.d. Plasse, E. C. Sinke, Yerseke Een stermerrie met haar veulen tijdens de WPN-premiekeuring in Serooskerke. SEROOSKERKE (W) - Het tienjarige paard Narfï. een ruin van G. Quist uit Amemuiden, is zaterdag gehuldigd als het beste Zeeuwse sportpaard van het Warmbloed Paardenstamboek Nederland (WPN)Dat gebeurde tijdens de cen trale premiekeuring die de afdeling Zeeland van het WPN hield op het terrein van manege De Eendracht in Serooskerke. De keuring werd voor de vijfde maal- gehouden en ter gelegenheid van het eerste lustrum waren er extra show-num mers te zien. Zoals een dressuurdemonstratie door de dames A. Jespers uit Prinsenbeek en S. Malcorps uit Nieuwland, met onder andere een 'pas de deux'. Een ander hoogtepunt van de premiekeuring vormde de demonstratie tuigpaar- den door stal J. Schep uit Bergambacht. Ir M. Sanders uit Ooskapelle adviseur van het WPN. legde uit waarom de keuze op Narfi was gevallen: „Deze ruin heeft de titel te danken aan zijn veelzydigheid. Vorig jaar zat Narfi in de equipe die deelnam aan het Europees kampioenschap 'samengestelde wedstrijd', waarbij de equipe het zilver behaalde". De ruim vijftienhonderd belangstellen den die zich zaterdag in Serooskerke bevonden keken die dag verder naar de keurigen van de één-, twee- en driejari ge merriên, de vier- tot en met zevenja rige merrién met en zonder veulen en de achtjarige merriên en ouder. De kam pioen bij de jongere merriên werd Wei- dyfleur van eigenaar/ okker J. Hanse uit Haamstede. Tot kampioen oudere merrién werd gekozen Us Nova van G. van de Peijl uit Axel. Kampioen tuig- paarden werd Zalyma van J. Brand uit HELE DAG FEEST IN KAPEÜR KAPELLE - De Christelijke Plattelands Jongeren (CPJ) hebben zaterdag in 'De Vroone' te Kapelie uitgebreid het vijftigjarig bestaan van hun organisatie ge vierd. Een afwisselend middag- en avondprogramma bood naast de bijdragen van enige sprekers gelegenheid voor ontmoeting, zang en een receptie. „De CPJ in Zeeland is momenteel een vrij kleine organisatie. Het getal is echter niet het belangrijkst: het gaat om de inhoud en uitstraling van het werk", zo zei voorzit ter P. Blokland van de CBTB West-Nederland in een toespraak. Voorzitter Janti- nus Westerhof van de landelijke CPJ vroeg de aandacht voor de problemen van dc agrarische jongeren, zoals die e; overname. Oud-voorzitter drs J. J. Knibbe stelde in zyn jubileumrede de 'C' centraal 'als bindmiddel en basis van de christelijke plattelandsjongeren'. Knibbe. bekend voorman van de jongeren in de jaren 1946-1956 bracht een aantal gedachten voor voren over het onderwerp Teren leven in een snel veranderende plurifor me samenleving' 'Hardop denkend' vanuit zijn oude Zeeuwse tijd conclu deerde hij onder meer dat de CPJ de oecumene heeft bevorderd en dat ook thans nog doet. Hij eindigde met de wens dat in de samenleving van de ko- e zijn op het gebied van de bedrijfs- mende jaren de mens weer 'centraal' zal komen te staan. En dit daagt ons nu al uit stelling tegen negativisme te ne men. aldus drs Knibbe. die voor de CPJ grote verantwoordelijkheid aangaf voor het bewoonbaar houden van het platteland, en het 'serieus aandacht be steden aan de positie van de vrouw'. Vice-voorzitster Jolien Koole nep de CJP-ers op naar hun verantwoordelijk heid te handelen. „De invulling is wel anders geworden, maar onze doelstel ling is eender gebleven". De vice-voor- zitster signaleerde minder betrokken heid van de leden by de organisatie dan vroeger. Want het hart voor de club is soms maar moeilijk te ontdekken, stel de Jolien Koole. Zij gaf aan dat de 'vette subsidie-jaren' tot het verleden beho ren. „Maar mogelijk kan dit leiden tot meer betrokkenheidzo wenste ze voor de toekomst. Verder traden als sprekers naar voren de heren A. L. Louws. oprichter van de CPJ Zeeland, en voorzitter G. Kooie van de jubileumcommissie. Mevrouw F. Verstraten sprak een gelukwens na mens de CPB. En mevrouw Verhage- Geertse droeg voor uit werk van Nel Benschop en Godfried Bomans Veel waadering bij jong en oud oogstten in de middaguren het jongerenkoor Koudekerke en de folkloristische dan sen van Medio Burgum. Na een receptie en 'lopend buffet traden 's avonds op het podium in 'De Vroone' de vijf regio nale CP J-afdelingen aan. Verder traden op zanger Engel Reinhoudt en de groep 'Estry'. De dansgroep 'Medio Burgum' uit Middelburg zorgde voor een optreden in Walcherse klederdracht Oostkapelle en de titel kampioen tuig- paarden voor de showwagen werd be haald door Teampla van W. Kosten uit Middelburg. De juryleden die de paarden keurden letten daarbij vooral op de verhoudin gen in de lichaamsbouw en de bewegin gen die het paard maakt bij stapdraf en galop. Ir Sanders: „Die bewegingen zyn erg belangrijk om te kunnen zien of het paard het beste te gebruiken is als rij paard of als tuigpaard. De keuring is voor de paarden-eigenaren van groot belang omdat hun paard, uiteraard by een goed resultaat, meer waard wordt. De uitslagen worden namelijk gepubli ceerd in het Nederland stamboekor gaan van het WPN". De uislagen van de Zeeuwse keuring van het WPN luiden als volgt: le premie, éénjarige merrién: Zolady. C van de Peyl. Axel. Zlni, C. van de Peyl. Axel; Zin nia. C van de Peyl. Axel; Zonnefleur. J L. Hanse. Haamstede Tweejarige merrien eerste premie: Weidy- fleur J Hanse Haamsede. WUanka J Come- lissens Nieuw Namen. Wanda Stal Goedhart en C. Zoutendijk Grijpskerke. Wendy M. Ge- lok Gapinge en Watja L. van Gilst Goes. Driejange merriên ster en eerste premie Vi- nente J Goedegebure Biezelinge en D. van Gislt Goes, Vianne J. Mol Goes. Valencia R Je Badts Hulst, Vera J. van Dalen Tholen. Via VltaN van de Kerkhove Koewacht en Vilmo- lna C van de Peijl Axel. t lot en met 7-jarigen stermerriën met veulen, sredlkaat voorlopig keur: Unique. S. L. Kod- ie. Nieuwdorp. Slgmni. C. van de Peyl. Axel, Petite Tout. G. van Leuven, Vogelwaarde, le premie Silly Maid. J J de Jager. Kapelie. Unlta-Utopia. J. L Hanse. F. C van Herpen; MIDDELBURG - Voor het staatsexa men Mavo-3 slaagden de volgende leer- lingen van de Toorenvliedtschool te Middelburg: Joost Cladder. Oost-Souburg. Karin Dekker. Kloetinge Jaco de Dreu, Serooskerke: Ro nald vd Gaag Middelburg; Jenny Hagen. Middelburg, Eric Heijdens. Middelburg; Ro ger de Kok. Goes; Eugéne Kuyt. Vlissmgen; Karin v d Lee. Biggekerke. Janneke van Loo. Middelburg. Ingrid van Ravenzwaaij. Mid delburg. Wlm van Riele. Middelburg; Petra van Schelven. Vlissingen. Miriam Schore, Middelburg. Fleur Veth. Middelburg; Marlies de Voogd. Nieuw en SinLJoosland. Henriet Walboom. Vlissmgen. Diana de Wolf, Vlissin gen; afgewezen twee kandidaten. Voor het examen Mavo-4 slaagden Hans Brikman, Middelburg; Joost Boerma. Vlissingen; Bart Derks. Middelburg; Jan de Hamer. Middelburg. Cees den Hartog. Blgge kerke. Rob Hettema. Vlissingen: Jacob Rink. Rilland Wijnand Simons. Middelburg-, Frank Stronks. Middelburg; afgewezen, één kandidaat KRUININGEN - Aan de school voor Huishoud- en Nijverheidsonderwijs 'Prinses Beatrix' te Kruiningen is aan de volgende leerlingen het 'diploma machieneschrijven' uitgereikt: Barbara Bakker, Krabbendijke, monique Bauer, RLUand-Bath, Nicolle van den Bergen. Hansweert. jolanda Boone. Kruiningen. The Clement. Rilland-Bath; Dianne Fraanje. Kruiningen, marianne Goetheer. Hansweert; Grada van de Griek, Oostdljk; Dian Haver kort. Yerseke. Lian Haverkort, Yerseke. Ka rin Jansen, Kruiningen: Janetta Karman. Yerseke Andrea de Koever, Yerseke, Anne de Koeijer Yerseke. Marijke Kruysse, Krab bendijke. Wilma Lamper. Yerseke. Jolanda Lindenberg. Krabbendijke. Anja van Luyk. Krabbendijke. Willy Molhoek. Gawege. Mar- jon van Nleuwkerk. Kruiningen: EU? van Noorden. Kruiningen; Anr.et van de Oever. Yerseke. Anja van Oost. Yerseke; Marlies Paauwe. Kruiningen Lianne van Pagee, Krabbendijke. Donen Rykhals. Hansweert. Mary-AnnSchner. Kruirungen. Matty Sinke, Kruiningen, Rlanne Sinke Kruiningen; Ma- non Theenaart. Krabbendijke. Nathalie Ur- ger. Yerseke. Maria van de Velde. Krabben- dtjlce; Alice van de Vrede. Krabbendijke; Kla- zien Weststrate. RiUand-Bath; Erna Zand- stra. Hansweert. Manta van Zweden. Krui ningen. Omlranda, P. van Berkel, D. de Korte. Ursa- !a, A. de Nooyer. Oaptnge. Tuigpaarden I-Jarigen Zalyma. J A Brand. OostkapeUe. Zwaantje. M Maljaars. Aagte- kerke: 2-Jarigen. le premie Wenda. M de Vis ser. Aagtekerke; 3-Jarigen. le premie plus ster- Verona, P J Rlemens. Nieuwvliet. 4 tot en met 7-jarige merrién (stamboek) zon der veulen, ster plus le premie- Upsalla H P J den Hamer. Axel Sandra. A Klaase, Ame muiden, Somalia, L van Nieuwenhuyzen, Nieuw- en Sint-Joosland. 4 tot en met 7-jarige stamboekmerrién met veulen, ster plus le premie Usnova. C van der Peyl. Axel, Uefa H, P. J de Hamer, Axel; Utopis. C van de Peyl, Axel, Ulien, C van der Peyl. Axel. Tamara. L. Harinck, Hoedekens- kerke. 8 jaar en oudere merriên met veulen, le pre mie met ster: Parona, J. van 't Westelnde, Oostburg; 8 Jaar en oudere merrién zonder veulen. Paasja. C. A. Telussa, Oost-Souburg. Record-opbrengst rommelmarkt en open-tuin Nisse NISSE - De jaarlijke rommelmarkt in Nisse heeft, samen met de openstelling van de tuin van de familie Po ley, afge lopen weekeinde ruim 12.000 gulden opgebracht. De opbrengst is voor on- derhouds- en restauratiewerkzaamhe den aan de monumentale hervormde kerk van Nisse. De rommelmarkt ln het Dorpshuis van Nisse was ondergebracht in 27 kraampjes Tachtig vrijwilligers zorg den voor de verkoop van gebruikte- en handwerkartikelen. De belangstelling was redelijk en er werd voor meer dan 8000 gulden omgezet. De tuin van de familie Poley kreeg za terdag een record-aantal bezoekers. Meer dan 1400 belangstellenden kwa men een kijkje nemen langs de paden en bloeiende borders. Ook zondag kwa men veel mensen de zomertuin bekij ken. Ouderen Nieuwdorp maakten een reisje NIEUWDORP - De leden van de be- jaardensoos te Nieuwdorp maakten een reisje naar Amsterdam Na een rit door de hoofdstad werd een bezoek gebracht aan de Floriade. Na een mooie dag keerden de ouderen weer voldaan in hun dorp terug. (ADVERTENTIE) jaap van Berkel (voorzitter): 'Attentie, landgenoten automobi listen. Vbor onze administratie ga ik van iedereen die bij Chevron tankt een foto maken Dus even vriendelijk lachen bij de pomp. Al was het alleen maar om die scherpe benzineprijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 23