President Dominicaanse Republiek omgekomen Drama voor tv VAN AGT HAALT UIT NAAR PVDA FAMILIE BERICHTEN Opnieuw Britse staking PZC /binnen-buitenland OMSTANDIGHEDEN NIET DUIDELIJK STOPERA Drees 96 I MAANDAG 5 JUU 1982 Heden overleed geheel onverwachts na een lief devolle verzorging in verpleeghuis 'Ter Valcke' mijn lieve vader en onze lieve opa LEIN HUIJSSOON weduwnaar van Catharina Mol op de leeftijd van 73 jaar. 's-Gravenpolder: Janny Huijssoon-van Stel Karin Joan Leon Goes, 3 juli 1982, verpleeghuis 'Ter Valcke'. Correspondentieadres: Fortrapastraat 14, 4431 BW 's-Gravenpolder. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van 'Ter Valcke', Valckeslotlaan 200 te Goes. Gelegenheid tot bezoek aldaar dagelijks van 15.30 tot 16.00 uur en van 18.30 tot 19.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 7 juli a.s. om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te 's-Gravenpolder vanuit het vereni gingsgebouw, Poelvoordestraat 3. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het verenigingsgebouw. Bedroefd, maar dankbaar voor hetgeen hij voor ons heeft betekend delen wij mede dat na een kort ziekbed toch nog onverwacht van ons is heengegaan mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader en opa JACOBUS GEELHOED op de leeftijd van 79 jaar St.-Laurens: J. Geelhoed-de Muijnck Goes: W. A. Dominicus-Geelhoed C. Dominicus De Lier: A. M. Poppe-van de Vreede A. P. Poppe Kleinkinderen en achterkleinkind 4333 KS Middelburg/St.-Laurens, 2 juli 1982, Kerklaan 22. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg, bezoek dage lijks tussen 17.30 en 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 7 juli a.s. om 13.00 uur op de begraafplaats te St.- Laurens. Vertrek vanaf de ontmoetingsruimte achter de Geref. Kerk te St.-Laurens om 12.45 uur. Na de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren direct bij terugkomst in de boven genoemde ruimte. Heden overleed onze beste zwager en oom JAC. GEELHOED echtgenoot van J. de Munck J. Rijkse K. Verburg-van de Vreede P. van de Vreede M. van de Vreede-de Bad S. van de Vreede-Westveer Chr. van de Vreede J. van de Vreede-de Kok Neven en nichten. Goes, 2 juli 1982. Voor ons geheel onverwacht, nam de Here van ons weg, onze lieve vader en grootvader ANTHONIE STEIJN weduwnaar van Jacomina Poppe in de ouderdom van 81 jaar. Oost-Souburg: P. Steijn L. J. Steijn-Jobse Oostkapelle: P. J. de Rijke-Steijn P. de Rijke Vlissingen: C. Steijn J. Steijn-v. d. Driest Middelburg: A. Steijn C. Steijn-Schreijenberg en kleinkinderen Serooskerke (W.), 3 juli 1982, Noordhoutsstraat 22. Correspondentieadres: Beciusstraat 18, 4388 BC Oost-Souburg. Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur van 17.30-18.30 uur. De rouwdienst, voor familie en belangstellen den. waarin zal voorgaan de heer A. W. W. de Ruijter, zal worden gehouden donderdag 8 juli a.s. om 11.00 uur in de Ger. Kerk, Ds. van Wouwe straat te Serooskerke. waarna de begrafenis zal plaatshebben om 12.00 uur op de begraafplaats te Serooskerke. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemde kerk. Tot onze droefheid werd plotseling uit onze fami liekring weggenomen onze beste broeder en zwa ger ANTHONIE STEIJN weduwnaar van Jacomina Poppe op de leeftijd van 81 jaar. Yerseke: D. Steijn Domburg: M. Steijn E. Steijn-Minderhoud Middelburg: P. Steijn C. Steijn-van Lindt van Erk Domburg: Z. Vreeke-Steijn P. Huibregtse-Steün K. Huibregtse Domburg, 3 juli 1982. Buiten onze schuld eerst heden geplaatst Op 30 juni 1982 is nog onverwacht overleden on ze lieve groot- en overgrootmoeder ADRIANA ANSEMS-SCHOUT weduwe van D. Anseras op de leeftijd van 81 jaar. J. M. Meerman-Wijgman M. Meerman William, Erwin, Emiel Domburg, 2 juli 1982, 'Ter Mantelinge'. Correspondentieadres: Bossenburg 147, 4385 ED Vlissingen. Op haar uitdrukkelijk verzoek heeft de teraarde bestelling in alle stilte te Domburg plaatsgevon den. Begrafenisverzorging v/h Adr. A Hillebrand - Goes Fa. J. HOEKMAN Zn. LANGEWEG 1, 4431 CE 's-GRAVENPOLDER. TEL. 01103-1444-2408 Op Gods tijd werd na een moeitevol leven van ons weggenomen, onze geliefde vader, groot- en overgrootvader JACOBUS VAN EENENNAAM weduwnaar van Adriana Loels in de ouderdom van ruim 83 jaar. Oost-Souburg: N. de Kraker-van Eenennaam C. de Kraker Rees (Wdl.): A. van Eenennaam M. van Eenennaam-Smok Arnemuiden: P van Eenennaam A. van Eenennaam-vanBelzen Nieuw- en Sint Joosland: P. van Eenennaam L. van Eenennaam-Blok Middelburg: P. Koppejan Klein- en achterkleinkinderen Nieuw- en Sint Joosland, 4 juli 1982, Molendijk 9. Correspondentieadres C. de Kraker, Grote Abeele 5, 4388 W Oost-Souburg Vader is opgebaard in de rouwkamer van Gast huis te Middelburg. Bezoekuur van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal D V. plaatsvinden op vrijdag 9 juli 1982 om 12.00 uur op de algemene begraaf plaats te Nieuw- en Sint Joosland. Hieraan voorafgaande vindt voor de familie een rouwdienst plaats in het Dorpshuis, Veerstraat 2 die aanvangt om 11.20 uur en geleid zal worden door de Weleerwaarde Heer Ds. N. Brandsma. Na afloop van de teraardebestelling is er gele genheid de familie te condoleren in het Dorps huis. Buiten onze schuld eerst heden geplaatst Voor ons geheel onverwacht heeft God van ons weggenomen onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder SAARTJE DE KAM-DE HAZE weduwe van Jan de Kam op de leeftijd van bijna 85 jaar. Oost-Souburg: K. T. van der Maas-de Kam M. L. van der Maas Breskens: J. de Kam-de Visser Klein- en achterkleinkinderen Koudekerke. 1 juli 1982. 'Der Boede'. Correspondentieadres Putwijkstraat 4, 4388 HP Oost-Souburg. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum 'De Voorzorg', Industrieweg 20 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen heden, maan dag, van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal worden gehouden dinsdag 6 juli a.s. om 13.15 uur in voornoemd rouwcentrum, waarna de ter aardebestelling zal plaatshebben om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in voornoemd rouwcentrum. Rectificatie „Hij is verlost, God heeft hem welgedaan" Hierbij geven wij kennis van het overlijden van mijn geliefde man en zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader DIGNUS ZANDEE echtgenoot van Cornelia Roozendaal op de leeftijd van 87 jaar. Biezelinge: C. Zandee-Roozendaal Oliver (Can.): J Zandee J. Zandee-van 't Veer Biezelinge: A Zandee J. Zandee-Breeweg 's-Heer Arendskerke J Zandee J Zandee-Francke Oliver (Can.): G. Zandee C. Zandee-v. d. Vliet Klein- en achterkleinkinderen 4421 JV Biezelinge, 2 juli 1982, Noordstraat 10. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 6 juli om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Biezelinge. Vertrek vanuit de consistorie der Ned. Herv. Kerk te Biezelinge om 13.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, ingang Noordzijde. Liever geen bezoek aan huis. Met droefheid geven wij u kennis, dat na 6 jaren van veel zorgen door de HEERE uit ons midden is weggenomen, onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder CORNELIA COPPOOLSE weduwe van Floris Louws in de ouderdom van 90 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. Biggekerke: C. Dekker-Louws P. Dekker Meliskerke W Louws P Louws-Willemse Meliskerke: M. Louws C. Louws-Wisse Meliskerke: D. Louws Kruiningen. M. Louws E. J Louws-Gebraad Koudekerke A. Louws C Louws-Boone Nisse: F. Louws A. Louws-van Weele Wolphaartsdijk: C. Louws A. B. Louws-Westveer Lewedorp; M. de Kok-Louws F de Kok Vlissingen: M van Dommelen-Louws F. B. van Dommelen Meliskerke: S. Louws en klem- en achterkleinkinderen 4365 NL Meliskerke, 4 juli 1982. Klein Mariekerke 12 Gelegenheid tot condoleren aan huis De teraardebestelling zal D V. plaatshebben woensdag 7 juli a.s. om 12.00 uur te Meliskerke. Vertrek van de kerk der Geref. Gem. Meliskerke om 11,45 uur, Geen bloemen t Diepbedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend is na voorzien te zijn van het H. Sacrament der Zieken, van ons heenge gaan onze lieve vader, opa en overgrootvader JOHANNES DRIEDIJK weduwnaar van Martina de Jonge op de leeftijd van 90 jaar. Kinderen, klein- en ach ter kleinkinderen 4 juli 1982. Correspondentieadres: P. Dnedijk, Veerweg 41, 4471 BJ Wolphaartsdijk. De uitvaartdienst zal plaatshebben op donder dag 8 juli in de Parochiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes om 11.00 uur, waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de R.-K. begraaf plaats aldaar. Woensdagavond om 19.00 uur wordt er in de Pa rochiekerk ook een avondwake gehouden tot in tentie van zijn zielerust. Onze vader en opa ligt opgebaard in Huize 'Ter Valcke', Valckeslotlaan 200. Bezoektijd van 15.30 uur tot 16.00 uur Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Uitvaartcentrum, Zuidvlietstraat 37. Samenkomst in de kerk om 10.45 uur. laging „na te streven", in plaats van slechts te „overwegen" zoals het par tijbestuur wilde. Een voorstel om de koopkracht voor de „echte minima" volledig te garanderen haalde het niet. Wel schrapte de partij raad op voorstel van Aantjes de zin dat meer niet-gesubsidieerde woningen ge bouwd moeten worden, wat volgens hem verwachtingen wekt die niet ge realiseerd kunnen worden. Omdat in het bijgestelde programma een norm ontbrak voor het financie ringstekort, sprak de partijraad - met instemming van het bestuur - uit dat een vermindering met 1 procent per jaar het doel blijft. De partijraad aanvaardde de gewijzig de kernwapenparagraaf, die stelt dat geen maatregelen getroffen of nagela ten mogen worden die de ontwape ningsgesprekken in Genève kunnen schaden. Alleen Aantjes en de CDA- jongeren verzetten zich daartegen. De partijraad stelde zaterdag ook de procedure vast voor de kandidaatstel ling voor de kamerverkiezingen. Pre mier Van Agt (oud-KVP), wordt op de lijst gevolgd door minister De Koning (oud-ARP), staatssecretaris Van Leij- cnhorst (oud-CHU) en het kamerlid Van der Toom (rechtstreeks CDA-lid). Fractieleider Lubbers staat als tweede oud-KVP'er op de vijfde plaats. PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC SANTO DOMINGO (AFP/RTR/UPI) - President Antonio Guz- man van de Dominicaanse Republiek is zaterdagavond door schoten om het leven gekomen. Dit is zondagochtend vroeg offi cieel in Santo Domingo bekendgemaakt. De 71-jarige Guzman werd gedood door zijn eigen vuurwapen in zijn werkver trek in het presidentiële paleis en hij stierf op weg naar het ziekenhuis, aldus de bekendmaking. De omstandigheden rond zijn dood zijn niet duidelijk. Vice- president Jacobo Majluta is tot nieuwe president beëdigd. Op een persconfe rentie zou Majluta bekendmaken dat de gekozen president van de Domini caanse Republiek, Salvador Jorge Blanco, zoals voorgenomen op 16 au gustus in zijn ambt zal worden geïnstal leerd. De radiozenders van de republiek speelden treurmuziek en verzekerden het volk van de Caribische natie dat alles rustig was. Naar uit bronnen in het presidentieel paleis is vernomen, had president Guz man zaterdagavond laat op zijn kan toor een onderhoud met zijn schoon zoon en een naaste medewerker. De president verliet, naar verluidt, het kantoor en ging een toilet binnen. En kele ogenblikken later werd een enkel schot gehoord. De minister van defensie van de Domi nicaanse Republiek, generaal Mario Imbert McGrergor, sprak van een onge luk. Een hoge functionaris op het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken, die niet met name genoemd wil de worden, vermoedde dat er sprake was van zelfmoord. Guzman had zich niet voor een nieuwe ambtstermijn beschikbaar gesteld in de presidentsverkiezingen die in mei gehouden zijn. De gekozen president, de liberale jurist Blanco, is lid van Guz- mans Dominicaanse revolutionaire party (PRD). De overleden president was in mei 1978 gekozen na jaren geleefd te heb ben in de schaduw van president Joa quin Balaguer. Hij was een welgesteld zakenman die regeerde met een ploeg van jonge technocraten. Hij had zich in 1961 in de politiek begeven toen Bala guer al president onder dictator Rafael Trujillo Molina was. (Slot van pagina 3) wees erop dat al jaren discussies wor den gevoerd over oplossingen voor de economische crisis, zonder resultaat. Programma De partijraad aanvaardde met krappe meerderheid een voorstel van de CDA- jongeren om afschaffing van de prij- Guzman compensatie in ruil voor belastingver- LONDEN (Reuter) - De meeste Britse treinbestuurders zijn zondag begon nen aan een staking voor onbepaalde tijd. Ze negeerden een oproep van de regering het landsbelang voorop te stellen en aan het werk te blijven. Slechts een handvol van de 8500 trein machinisten die zondag dienst hadden, verscheen op het werk. Een woordvoer der van de Britse spoorwegen zei dat de directie optimistisch is dat zich maan dag meer machinisten zullen melden. De vakbond van treinbestuurders (AS- LEF) besloot afgelopen week tot de sta king uit protest tegen plannen van de spoorwegdirectie om nieuwe dienst roosters in te voeren. Daarin wordt van de werknemers meer flexibiliteit in de werktijden gevraagd. De vakbond wil meer overleg over de plannen en wijst op een 63 jaar oud akkoord dat de ma chinisten een achturige werkdag garan deert. De staking komt nadat begin vo rige week een andere spoorwegbond het werk neerlegde. Die staking duurde Slot van pagina 1) rij bij de Nieuwmarkt. Een gebouw dat bekend is uit de periode dat er acties tegen de metro werden ondernomen. In een gezamenlijke verklaring wordt gesteld dat de gemeente door het heien van de eerste paal voor het complex zelf een einde heeft gemarkeerd van drie jaar vreedzaam papieren protest, De tegenstanders van het bouwwerk noemen de schade die op het bouwter rein is aangericht een fractie van de schade die de gemeente de gemeen schap al heeft berokkend en nog zal toebrengen als ondanks alles de Stope ra gebouwd wordt. Het stadhuis zal samen met het thea tergebouw 500 miljoen gulden gaan kosten. Maar de tegenstanders noemen ook de met-financiële ellende die is ont staan doordat het Waterlooplein voor dit bouwwerk moest worden afgebro ken. Een actiegroep die zich RAM (Revolu tionaire Afbraak Maatschappij) noemt, heeft zondagmorgen brand ge sticht bij het aannemersbedrijf Hillen en Roosen aan de Amsterdamse Prin sengracht. Het bedrijf is als doelwit ge kozen, zo zegt de RAM in ccn verkla ring, omdat het deel uitmaakt van de aanncmerscombinatie Stamuco, die belast is met de bouw van het stadhuis muziektheater. twee dagen en mislukte, al zorgde ze voor veel overlast. Premier Margaret Thatcher deed zater dag een beroep op het patriottisme van de treinbestuurders. Ze wees op het zelfvertrouwen dat Groot-Brittannié heeft herwonnen door de overwinning in de oorlog om de Falkland-eilanden. „We doen oproep tot iedere machinist, zfjn gezin, zijn kameraden en zijn land voorop te stellen door zondag aan het werk te blijven", zo zei de premier. Zowel de directie van de Britse spoor wegen als de ASLEF lijken bereid tot een lang gevecht. Geen vervolging in 'nitriet-affaire' ROERMOND (ANP) - De nitrietvergif- tigingsaffaire die eind december 1980 in yenray twee dodelijke slachtoffers heeft geëist na het eten van nasi goreng van Iglo, zal niet leiden tot een straf rechtelijke vervolging van de produ cent van het betreffende artikel. Dit heeft de officier van justitie in Roer mond mr. H. W. Overbosch, belast met het onderzoek, zaterdag bevestigd. Het vooronderzoek dat meer dan anderhalf jaar heeft geduurd is afgesloten en staat geen andere conclusie toe dan dat schuld in strafrechtelijke zin niet is vast te stellen. „Ik kom daarvoor niet tot een sluitend bewijs", aldus mr. Overbosch. Evenmin zal het bedrijf Zephyr uit Zoe- termeer worden vervolgd dat het koel systeem van de transportwagen had ge leverd waarmee de pakken diepvries nasi waren vervoerd. Dat systeem is gaan lekken en heeft de nasi met nitriet vergiftigd. Of de nabestaanden van de Venrayse slachtoffers een schadevergoeding hebben ontvangen is niet bekend. Pools gezin vlucht met helicopter WENEN (UPI/DPA) - Een Pools gezin van drie personen is zondag in een hef- schroefvliegtuig voor bestuiving van gewassen uitgeweken naar het westen en geland in een dorp bij Wenen na een vlucht over Tsjechoslowakije. In het in Langenzersdorf gelande toestelletje zaten de 26-jarige Miroslaw en de 23- jarige Elisabeth K. en hun drieèneen- halfjarige dochtertje Martha. De fami lie was zondagochtend opgestegen in Neisse aan de Pools-Tsjechoslowaakse grens. In Hollabrunn was een tussen landing gemaakt om te zien of men al in Oostenrijk was. DEN HAAG - Willem DrS hoopt vandaag zijn 96ste üefo jaardag te vieren. we Milieu-organisaties fc demonstreren tegen- Shell in Rotterdam I ROTTERDAM - Zes milieuorganisifl ties hebben zaterdag in Rotterdame&- protcstmars gehouden tegen de zojtQ( noemde „drinsproductie" van Shell«5 het bggeren in de met deze „drinf-gjc sterk vervuilde Eerste PetroleumBf] ven in de Maasstad. Onder „drii^uu verstaat men landbouwbestrijdinoyi middelen die door Shell onder tfjje merknamen Aldrin, Dieldrin, Endrïws en Telodrin worden geproduceerde in de handel gebracht, hoofdzakelijgl bestemd voor derde-wereldlanden,tfjj een petitie eisten de milieuorganiapii ties onmiddellijke stopzetting vanoDa produktie van de „drins" en meendSRc oplossingen te hebben voor de vergt en tigde Eerste Petroleumhaven. cii De petitie werd zaterdagmiddag e aan de Rotterdamse wethouder v milieuzaken Van der Pols aangebi en daarna aan Shell-directeur ir. P. vi Duursen Deze laatste wees stopzetti van de produktie van de hand, hij erop wees dat de „drins" ook in; R1 Verenigde Staten worden gepro ceerd en gebruikt. Shell producedJ4. jaarlijks ongeveer 5000 ton van dezegBo fen. Volgens een opgaaf van de Werd gezondheidsorganisatie raken er 0 de gehele wereld per jaar ongevej 500.000 mensen besmet met deze sl fen. Van hen sterven er gemiddeld 5(1 per jaar. Ook zijn de organisaties tegen het bi geren in de met „drins" vergiftigde Ei ste Petroleumhaven. Dit omdat in/20 vreest dat de giffen via de Nieuwe WiVL terweg en de Noordzee in het Wadde Th gebied terecht zullen komen. All tre JASPER, ARKANSAS (RTR) - Een jonge Amerikaanse man en zijn vrouw verklaarden zaterdag ten overstaan van verbijsterde politiemensen en cameramensen van de televisie dat zij aanstaande woensdag zouden her rijzen, waarop zij knielden en op elkaar schoten. De man, Keith Haigler, werd ge dood en zijn vrouw, Kate, levensge vaarlijk gewond. Het echtpaar, beiden lid van een van de vele vreemde godsdienstige sekten die in de 'bible belt' van het diepe zuiden van de Verenigde Sta ten bloeien, schoot op elkaar na een autobus van een lijndienst te heb ben gekaapt. Het paar liet alle 18 passagiers ongedeerd vrij nadat het een halve uur televisietijd had gekregen die het had geëist om te kunnen bekendmaken dat de lei der van de 131 gelovigen tellende sekte de 'messias' uit de bijbel was. De televisiefilmers, die het halve uur vastlegden voor een plaatselijk televisiekanaal, vertelden dat de politie gedurende vier en een half uur had geprobeerd de Haiglers te bewegen tot het laten vallen van hun vuurwapens. Het paar, allebei in de twintig, kwam tenslotte uit de bus, knielde met het gezicht naar elkaar en opende het vuur. Beiden werden licht gewond. Vervolgens schoten zij op de politie, die het vuur beantwoordde. De Haiglers schoten vervolgens op elkaar ter wijl zij op de grond lagen en me vrouw Haigler trof haar man dode lijk. De sektieleider, de 53-jarige Emo ry Mayo Lamb, bijgenaamd 'Fou' ('father of us'), weigerde zich naar het toneel te begeven, hoewel hij maar op een paar honderd meter afstand woont. „Misschien voelden Keith en Kate dat zij iets doen moesten en deden zij het." verklaarde hij. Lamb, die zichzelf de Tang-verbei de verlosser' noemt, zei niet ver baasd te zijn over het geloof van de Haiglers in wederopstanding. Dne- en-een-halve dag nadat hij de dood zou hebben gevonden, zal hij ook herrijzen, zei hij. In een briefje hadden Keith en Ka- te Haigler bepaald dat hun licha men niet op de gebruikelijke wijze gebalsemd en begraven mochten worden, zodat zij uit het graf kon den opstaan. Het paai', dat volgens televisiefil mer Gerry White tijdens het inter view zeer goed bij zinnen was, zwoer dat als het gedood zou wor den, het woensdag tot het leven zou terugkeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 22