Steeds smallere top Zeeuwse zwemmers op lange baanraces Mariette van Kleven voltooide in zes uur marathonavontuur Lensveld wint Veronica-race EENLINGEN BEHEERSEN ALLE CATEGORIEËN RECORD VAN JOOP LAM: 16 KILOMETER IN 3,5 UUR MAANDAG 5 JULI 1982 SLUIS - De top van de Zeeuwse lange-baanzweramers wordt steeds smaller. Dat maakte de strijd derden meters Paul Post van Ganze in de openingswedstrijd voor het lange baanseizoen in deze provincie, de race over 3 kilometer w^^btabt Skma, 'a™ van Hoeke in België naar Sluis zaterdagmiddag duidelijk. Waren er voorheen bijvoorbeeld op de gcnvoorten Pieter Polderman nog ver- schoolslag nog zeer spannenden gevechten om de overwinning in het vijftal wedstrijden dat de der vo.or°P moesten liggen, in snel zwemkring Zeeland in stand houdt, in het Zeeuwsvlaamse grenstadje was er van enige strijd tussen de Zeeuwen nauwelijks sprake. Zo bouwde bijvoorbeeld Marjan Leijnse van de Stormvogel Vlissingen een voor sprong van bijna drie minuten op haar enige concurrente Mariette van Kleven van Luctor Middelburg op. Daardoor is het Stormvogelmeisje reeds na de eer ste wedstrijd nauwelijks meer in te ha len. Bij de heren schoolslagzwemmers is Wim den Engelsman van Otters uit Axel eenzelfde eenling. De enige. Jan- Kees Mol van de Stormvogel die hem nog de voet had kunnen dwarszetten doet wegens een vakantiejob in het bui tenland niet meer mee aan de volgende lange baanraces. Edwin de Causmaecker van Bruinvis Sas van Gent kon wegens militaire dienst vorig jaar niet aan de Zeeuwse wedstrijden meedoen. In dienst ging zijn conditie danig achteruit, omdat er nauwelijks een mogelijkheid was om te trainen, maar met een paar uur trainen per week (minimaal, vanwege Edwins ploegendienst bij de CPC in Sas van Gent) bleek hij toch opnieuw eerste Zeeuw. Hij zette zijn zegereeksen van voorheen voort alsof er geen runner-up Arco Wagenvoort van Ganze Goes was of een concurrent als Pieter Polderman van Luctor Middelburg, al kon die als excuus aanvoeren, dat hij door studie niet kon trainen. Bij de dames vrije slag van 't zelfde laken een pak. Janine Goethals van Bruinvis nam weliswaar de taak over van de door studie uit het wedstrijdzwemmen 'gestapte' Jolanda Spruijt van Luctor, maar de Sasse tie ner bleek ook een eenling aan de pro vinciale top. In de komende wedstrij den voor de Zeelandbeker is er dan ook geen sprake van enige spanning. Goede startplaats Die was er vorige week in de lange baanwedstrijd in Breda nog wel tus sen Marjan Leijnse en Mariette van Kleven. Ht Middelburgse meisje won toen met een sterke eindsprint, maar in Sluis ging het te hard voor haar. moest ze bekennen. Stormvogeltrainer Wim Buijs had Marjan Leijnse een goe de startplaats gewezen (waar niet zo hard geduwd en getrapt werd) en haar geadviseerd meteen een groep te kie zen. waarin ze meekon. „Dat kon een groep in de voorste gelederen zijn", maakte de Vlissingse trainer duidelijk „want Marjan had goed getraind, iets dat je wel moet doen als je aan lange baanwedstrijden mee wilt doen". Marjan Leijnse had erg snel de goede groep te pakken en ze gaf alles wat ze aan energie had om daar te blijven. Dat leverde haar in het internationale deel nemersveld met de topzwemsters en topzwemmers van Nederland een vijfde plaats op. Ze had aan de finish, 2 minu ten en 48 seconden voorsprong op Ma riette van Kleven, die als haar voor naamste concurrente gold. ,,Ik kon de groep van Marjan niet te pakken krij gen. Het ging te hard voor me", gaf de Middelburgse zwemster grif toe, die vervolgens in haar eentje moest verder ploeteren. De tweede Zeeuwse positie ging zelfs aan haar voorbijdie was voor Christianne Kievit van de Zuidwester uit Middelburg, die totaal elfde werd. Doordat Wim den Engelsman de vlotte start van de nationale toppers niet had kunnen bijbenen, kwam de Zeeuws- Vlaming de gehele wedstrijd 'los' te zwemmen en dat kost heel wat meer kracht dan datje in 'de voeten' van een groep kunt meezwemmen. Niettemin bleef Den Engelsman, die totaal acht ste werd, Jan-Kees Mol (die de sprint won van een groepje Zeeuwen) ruim een minuut voor. Voor de Vlissinger was dit de enige wedstrijd waaraan hij deel nam: in de volgende zes weken gaat hij naar Engeland voor een vakantiejob. Hij assisteert dan weer de leiding van een kostschool in Newbury. Voor Wim den Engelsman begint de aardigheid er op die manier af te gaan. Gelukkig kan hij zich tijdens de Kanaalrace van de Stormvogel tussen Vlissingen en Sou burg nog meten met de nationale top. zodat hij zich wellicht een aantrekkelij ke plaats kan verwerven op de ranglijst van de Zwemkroniekbeker. de hoofd prijs van de nationale lange baanraces. Beetje toevallig Ondanks het achterwege blijven van een snelle start („vroeger ging dat pri ma, maar nu niet meer") had Edwin de Causmaecker zijn Zeeuwse concurren ten snel achter zich gelaten. Eigenlijk gebeurde dat een beetje toevallig. Ed win: „Ik meende, dat ik na enkele hon- tempo ben ik achter ze aan gegaan, tot dat mijn vader, aan de kant meelo pend, me duidelijk maakte, dat ik eer ste Zeeuw was. Het tempo van dat mo ment heb ik toen maar aangehouden". Arco Wagenvoort lag tot bijna een kilo meter voor het einde zelfs achter Pieter Polderman en Eddie de Smit van Schel- destroom Breskens. Daarna ging de Goesenaar hen voorbij. „Ik kwam pas laat in m'n ritme", liet de jonge Wagen voort weten. Op de anderhalve kilometer heen zwom Janine Goethals op de 3000 meter vrije slag dames direct in het spoor van de nationale topzwemsters, waarvan zoals de laatste jaren gebruikelijk is Monique Wildschut van het Haarlemse Njord de toon aangaf Op de terugweg vanuit Hoeke moest het Bruinvismeisje enkele minuten op de Nederlandse top toege ven. maar haar tijd van 40 16 beteken de. dat ze drie minuten sneller had ge zwommen dan vorig jaar. Ook haar ploeggenootje Els van Haelst kwam met een 14e plaats in 43.14 uitstekend voor de dag. Voor twee Zeeuwse zwemmers was Hoeke-Sluis een pechrace. Roel Veen- stra kon de vrije niet meedoen, omdat de Ganzezwemmer een paar dagen te voren een kaakoperatie moest onder gaan. Sandra Verdonk van Schelde- stroom stapte na circa een halve kilo meter schoolslag uit de race. „Het ging niet", meldde ze, „bij de start kreeg ik een trap en onderweg had ik ademha lingsmoeilijkheden". Ongetwijfeld een mentale kwestie. Wel felle strijd Rinus Leenhouts feliciteert Monique Wildschut nadat ze zaterdag de vrije slag bij de dames icon. De dag er na werd ze eerste dame op de zwemmaraXhon in Sluis. In tegenstelling tot de Zeeuwse zwem mers leverde de top van Nederland wel felle strijd. Op de schoolslag won Petra Hlllenius van de Zeeschuimers uit Zandvoort met een seconde voorsprong op clubgenote Marjolein Phaff, die weer vier seconden voorsprong had op Nan cy ter Wolbeek van HPC Heemstede. Bij de heren schoolslagzwemmers was het even spannend: Ron Phaff (Zee schuimers) had twee seconden voor sprong op ploeggenoot Mark Hommes en vijf op Wim Zwiers van ZPC Breda. Monique Wildschut versloeg op de vrije slag Nicole Bernsen van PSV met een seconden. Slechts Edwin Kooijman van Heemstede had op de vrije slag een grote voorsprong opgebouwd op Jack Takken van ZVH Hoorn, die op zijn beurt weer ver voorlag op Guy de Kort van Heemstede. SLUIS - De uitslagen van de lange- baanzwemwedstrijd in Sluis luiden als volgt: 3000 meter schoolslag dames: 1 Petra Hllle nius. de Zeeschuimers 46.04; 2 Marjolein Phaff. de Zeeschuimers 46.05; 3 Nancy ter Wolbeek. HPC 46 09; 4 Ellen Hoogeboon. LZ 1886 50.54; 5 Marjan Leynse, Stormvogel 50.58; 6 Margit de Pon. PSV 51.00:7 Monique Pollaart. HPC 51.04; 8 Arien Vemaert. PSV 51.32. 9 Cortne Leek, ZV Hoorn 53.15; lOMar- gret Blokdijk. ZV Hoom 53.28; 11 Christianne Kievit, de Zuidwester 53.40; 12 Jolande Neve. ZVZoetermeer 53.41; 13Manettevan Kleven, Luctor et Emergo 53 46.14EllesHameling.de Schelde 53.49; 3000 m. schoolslag heren: Ron Phaff. de Zeeschuimers Zandv. 46.20; 2 Mare Hommes, De Zeeschuimers Zandv. 46.22. 3 Wim Zwiers. ZPC Breda 46.25, 4 Koen Lucas De Zeeschuimers Zand 46.36; 5 Klaas van Egmond. DOA Amsterdam 46.40; 6 Leen Bei der. ZV Strijen 47.05; 7 Nico Wempe, de Zee schuimers Zandv. 49.46. 8 Wim den Engels man. de Otters Axel 50 21. 9 Jan-Kees Mol. Stormvogels Vlissingen 51 27; 10 Wies van de Berghe.de Bruinvis Sas v Gent 51.29; 11 Ed win Bons. ZV Oceanus Aalsmeer 51.31. 12 Tonny Vlnke. Scheldestroom Breskens 51.45. 13 Henk Bonnewei. Scheldestroom Breskens 55.33. 14 Eric van Duin. Luctor et Emergo Middelburg 55.56; 3000 meter vrije slag da mes: 1 Monique Wildschut Njord '69 37.48; 2 Nicole Bernsen. PSV 37.49; 3 Esther Kleine. Njord '59 38.06; 4 Petra Minten, PSV 38.17; 5 Babette van Loon. Njord '59 38.48:6 Irene v. d. Laan. Zian-Vitesse 38.59; 7 Linda van Goor. ZVH 39.06; 8 Monique Slinger. HPC 40.08; 9 Janine Goethald, Bruinvis 40.16.10 Aletha v. Elleswyk. ZV Zoetermeer 40.24; 11 WUma de Pon. PSV 40.36; 12 Silvia van Swol. PSV 41.28: 13 Sharon Hurly. PSV 41.27, 14 Els v. Haelst, Bruinvis 43.25; 18 Esther Haak, de Otters Axel 45.02; 26 Petra Eckhardt. Zeelan- dia 47 18; 28 Karin de Poorter, de Otters. 48.17; 29 Marina de Braai, de Schelde, 48.20; 31 Carolien van Sluijs Stormvogel 48 25; 32 Ellen Wagenvoort, de Ganze 48 42; 33 Ingrid v. d. Kallen. PSV 49.03; 34 Ingrid v. Rlel. Zuid wester 49.07. 3000 m vrije slag heren: 1. Edwin Kooyman HPC/Heemstede 34.22: 2. Jack Takken ZVH/ Hoom 35.45.3 Guy de Kort HPC/Heemstede 36.13; 4. Erik van Dartel BZV Solar 36.48, 5 Amoud Comet Njord '59'Haarlem 36 56; 6. Robert Sherbum BLDSAEngeland 36.57. 7. Edo Boomstra PSV/Elndhoven 36.58; 8. Ruud Wörm HPC/Heemstede 36.59; 9. Robert Hulsman PSV/Eindhoven 37.00; 10. Frank van Breugel BZV Solar 37.01; 11. Ton Brou wer PSV 37.02; 12. Mario Modder Njord'59 37.08; 13. Arno Stap Oceanus/ Aalsmeer 37.09; 14. Marcel Vermeer ZV Strijen 37.26, 15. Ge rard Moerland Thialf Enschede 38.42; 16. Cor- né Rouw PSV 38.44; 17 Edwin de Causemae- ker Bruin vis'Sas v, Gent 39.0118, Marcel v. d. Togt DES/Den Haag 40.14; 19. Kees Schelle- kens ZPC/Breda 40 15; 20. Arco Wagenvoort De Ganze/Goes 40.16; 24. Piet Polderman Luctor/Middelburg 41.04; 28 Eddy de Smit Scheldestroom/Breskens 41.22; 35. Eddy Lambert De Otters/Axel 44.25; 36. Frpddy Simpelaar Scheldestroom 44 28; 37. Rick Morsinkkoff Luctor/Middelburg 44,29, 38. Hans Murre De Schelde/Temeuzen 55.00; 39. Peter Bek Zeelandia 45.12; 42. Jean-Pierre Nolet De Otters /Axel 45.32; 45. Peter Claes De Braakman/Hoek 47.29. Mariette van Kleven arriveerde opmerkelijk fris aan de finish in Sluis. Arco Wagenvoort werd misselijk en moest na 6 km opgeven. SLUIS - Ongeveer een hal ve ki lometer van de finish van de Vlaanderen- zwemmarathon in en rond Sluis maak te de enige Zeeuwse deelneemster, Ma riette van Kleven, even 'pas' op de plaats. De Middelburgse zwemster nam de tijd voor een slok vloeibaar voedsel en een perzik. „Alles goed?", wilden de supporters vanaf de kanaal oever weten. ,.'t Gaat best. hoor", liet de Luctorzwemster weten, waarna ze aan de rest begon van de zestien kilo meter lange marathon te water, vol gens Goesenaar Piet Schop, specialist op bet gebied van sportprestatiemoge lijkheden, gelijkwaardig aan een atle- tiekloop van 70 kilometer. Na zes uur, elf minuten en 42 seconden tikte Ma riette van Kleven tenslotte aan het eindpunt in Sluis aan. De Middelburgse was daarmee de eer ste dame op de schoolslag en ze kreeg daarom tijdens de slotbijeenkomst in het raadhuis van het Sluise Belfort het houten kunstwerkje Jantje van Sluis uit handen van Zeelands nieuwe gede puteerde Esther Maris-Koster. Celia Hopman-Tabak, de onverwoestbare 48- jarige huisvrouw uit Hilversum, liep daardoor die prijs ter waarde van onge veer 1000 gudlden mis nadat ze die al enkele malen gewonnen had. Een doorzettertje. die Mariette. Vorig jaar wilde de thans 16-jarige Middel burgse al aan de Sluise zwemmara thon meedoen, maar haar ouders von den haar nog te jong. Ook nu stapte ze als jongste deelneemster te water. De eerste kilometers gingen voortreffe lijk. Mariette 'hanteerde' een sterke slag en bleef lang in het spoor van de heren schoolslagspecialisten. Later kreeg de Middelburgse het moeilijker, maar ze bleef tot dé allerlaatste meters helder van geest de dingen om zich heen bekijken. Dat in tegenstelling tot verschillende oudere deelnemers, die aan de finish nauwelijks meer wisten waar ze waren... Vanaf de afgelopen winter heeft de Mid delburgse zwemster zich op deze mara thon gericht. Ze trainde elke dag een kilometer in het zwembad en twee kilo meter in het Veerse Meer. De afgelopen week dacht ze aan niets anders, volgens Mariette's moeder de reden waarom ze tijdens de lange baanrace de dag tevo ren zo matig presteerde. Volgens plan deed Manette van Kleven, overgegaan naar de 5e klas van de havo-afdeling van de chr scholengemeenschap te Middelburg, steeds anderhalf uur over vier kilometer Op tijd eten Zoals gezegd. Mariette hield de zaken rond zich heen goed in het oog. Haar vader, die meevoer als verzorger op de volgboot, liet weten: „Als we met de boot wat achterbleven, keek ze om. om te zien waar we bleven. Dat is natuur lijk goed voor het zelfvertrouwen. Ze zorgde er ook voor op tijd te eten. Ze nuttige vooral vloeibaar voedsel, sa mengesteld uit vruchtensappen, als mede rijstwater met veel suiker. Dit soort voedselgebruik hebben we in de training op het Veerse Meer uitgepro beerd". Arco Wagenvoort uit Goes was een an dere Zeeuw, die zich voor dit monster evenement ingeschreven had. maar na zes kilometer moest hij, misselijk ge worden de strijd staken. Volgens bege leider Piet Schop, die zeven jaar gele den aan de eerste marathon in Sluis meedeed, was Arco vooral ziek gewor den door de uitlaatgassen van de volg boten. Wagenvoort: „Daarna kreeg ik veel last van de kou en was het met verantwoord om verder te gaan". Piet Schop: ..In de eerste kilometers zwom Arco uitstekend. Hij had een rustige sterke slag. veel beter dan het wilde ge draai. dat hij vaak uitvoert. Het zag er erg positief uit". Wil Wage-voort het vol gend jaar opnieuw proberen. „Mis schien wel", hield de 17-jarite Goese naar zich nog wat op de vlakte. Weer record Winnaar op de vrije slag werd evenals de voorgaande twee jaar de 19-jarige Joop Lam van de Otters uit Hilversum. Hij ging opnieuw sneller dan vorig jaar: toen legde hij de 16 kilometer af in 3 uur 30 minuten en 52 seconden, nu kwam hij binnen de 3,5 uur uit: 3 uur 29 minfften en 31 seconden. Eerste vrije slaAame was opnieuw Monique Wildschut van Njord Haarlem. De 19- jarige Noordhollandse was daarmee (uiteraard) eerste dame op 10,5 minuut Door allerlei oorzaken (kramp, kouwa ren er vrij vroeg (tussen de 4 en 6 kilo meter) tien uitvallers van de dertig ge starte deelnemers. Tijdens de prijsuit reiking door mevr. Maris en 't Vrije- voorzitter Rinus Leemhouts kreeg Piet Janse een legpenning omdat hij voor de tiende maal jureerde in Sluis. Mevr. Ma- ris meldde, dat de provincie geen subsi die meer voor het evenement kan toe- kenne. maar Leenhouts legde er de na druk op. dat de Sluise marathon in elk geval doorgaat. De uitslag voor de vrije slag Is- 1 Joop Lam (Otters Hilversum/ 16 km in 3 29 31. 2 Moni que Wildschut (Njord Haarlem) 3 42 02,3 Ire ne van der Laan (Zian-Vitesse Den Haag) 3.49 30.4 Christophe St Martin (Duinkerken) 3.53 23, 5 Marcel van der Togt (DES Den Haag)4 01 56,6Ton Brouwers(PSV Eindho ven), 7 Robert Sherebum (Engeland) 4.25 17, 8 Vera Zeltsen (Belgie) 4 40.30, 9 Valery St Martin (Frankrijk) 4 43 58. 10 Albert Scher mer iHoorn) 5 24.59, 11 Michel Deprins (Bel gie) 5 33 24, schoolslag 1 Klaas van Egmond (DOK Amsterdam) 5 22.58. 2 Ademar Bruys- se (Belgie) 5 36 13. 3 Mariette van Kleven (Luctor Middelburg) 6.11.42,4 Hans van Vas- tenhoven (Haarlem) 6 23.22,5 Velia Hopman- Tabak (Robben Hilversum) 6.45.44 De 'Controlact' van Lensveld, overall-winnaar van de Veronica-race, in1 de rustige aanloop van de stormachtige nacht. M COLIJNSPLAAT-Jim Lensveld is winnaar geworden van de stormachi-l tige Veronica-race 1982. Hij stuurde zaterdagmiddag om even over half vier zijn jacht Controlact over de finish, net een etmaal na de start. Hijm, bleef de nummer twee de Black Lion van Van Leeuwen in gezeilde tijd zo'n tweeënhal f uur voor, daarmee bewijzend dat zijn jacht wel zeer snel is. Mede door het weer (vrijdagavond kregen de zei Iers te maken met een S{ aantal forse buien met keiharde wind) vielen zeven van de 25 gestarte \y schepen uit: gescheurde zeilen waren daarvan veelal de oorzaak. Voor De Ruyter van de Soeticheut was het uitvallen wel zeer triest; tot dat mo-B)j ment stond hij eerste over alle Deltaweekwedstrijden in de IOR-klassen. Co Een kapotte afsluiter werd hem noodlottig en hij moest de overall-winst ge aan de Black Lion laten. £o: De Zeelandbrugrace voor de kleine IOR-klasse werd nog sterker uitge dund: van de 13 starters werden er maar vijf geklasseerd, waarvan Ar jan Visser met de Mascotte de snel ste bleek te zijn. Nadat de Veronica-racers met een licht windje vrijdagmiddag bij Co- lijnsplaat van start waren gegaan sloeg vrijdagavond tussen tien en twaalf uur de wind toe. Jim Lens veld: „Het was een hele serie buien. Het ene ogenblik ging je ongeloof lijk snel, het volgende moment lag je stil". Hij noteerde fabelachtige snelheden: „Ik voer met waterzui len aan weerskanten. Het ging ver schrikkelijk hard. We moeten zo'n twintig knopen gelopen hebben'. Ook aan boord van andere schepen werd zeer snel gezeild en de super latieven over de snelheden vlogen in het rond. Frank Maas, die aan boord van De Vries meevoer, Boos ter: „ik heb nog nooit zo iets meege maakt". Lensveld raakte nog even in de problemen bij het ronden van de Westhinder, toen de Controlact ging scheren en de giek het water raakte. Het schip kwam evenwel weer recht en hij kon zijn race ver volgen. Ook op de Touch of Glory van de Goesenaar Peter Carels, winnaar in klasse IV werden recods gebroken. „We bleven maar treinen", zo vat bemanningslid David Jan Postma het gebeuren samen, „Je raakt he lemaal in extase". Hoe groot de kracht op de zeilen bij dit weer zijn bleek toen een acht milimeter dik ke spmnakerschoot het spontaan begaf. Niettemin wist Carels. met twee voorzeilen voor de mast, de race te beëindigen voor de zeer ster ke De Vries met de Booster. De deelnemers aan de Zeelandbru grace kregen de storm eveneens over zich heen. Dat gebeurde bij het llchteiland Goeree, toen de schepen voor de wind voeren. Win naar Visser: „we voeren alleen met tweemaal gereefd grootzeil, zonder voorzeilen En dan midden in de nacht, het enige watje zag was het kompas". Henk Fhpse, die zijn plaats op de eigen time-out had in geruild voor de navigatie-tafel op de Mascotte van Visser: „Er waren ook nog hagelbuien, maar gelukkig gingen we voor de wind zodat je die stenen niet in je gezicht kreeg. Met alleen dat dubbel gereefde groot zeil draaiden we toch nog acht mijl in een uur". De zee was in de duis ternis niet te zien, wat een extra handicap betekende: de stuurlui konden niet "op het zeetje" varen en moesten maar afwachten hoe ze in de golven terechtkwamen. Vis ser: „Toen het licht was bleek dat die golven erger waren dan we dachten". Ook de Veronica-racers kampten met dat probleem. Lens veld: „het was een hoge rotzee en we kregen als de kop van het schip even naar beneden ging bakken water over". Johan van der Endt uit Yerseke, die met de Guana Bara klasse III won, vond dat de golven „zo hoog waren als kerktorens". De zeilers uit de NKK- en Ronde- en Platbodemsklassen, die vrijdag een 'binnenwedstrijd' op de Ooster- schelde voeren, hadden geen last van overmatige wind tot laat in de avond dreven hier de jachten over de finish. Stille opgevers Ook dit jaar bleek weer dat de op gevers nog steeds niet begrijpen dat ze een en ander aan de organi satie moeten melden. Ditmaal raakten drie schepen 'kwijt': de Comet of Reimerswaal van Lens hoek de Ravage van Mezger uit de Zeelandbrugrace en de Necesse van Pieters van de Veronica-ra cers. Het fmishcomité verlengde de fi- nishtijd, maar ook toen doken de jachten niet op. Alvorens een zoekactie op touw te zetten begon nen de door eerdere, soortgelijke voorvallen wijs geworden comitéle den eerst een telefonische speur tocht langs alle naburige havens Nadat was vernomen dat de sche pen waren gesignaleerd werd con KJ tact opgenomen met de privé- adressen van opvarenden. Pas toen bleek (weer) dat de schepen al in Va veilige havens waren, zonder daar- fa van iets mee te delen. Er gaan ui- middels stemmen op om dit soort wantoestanden aan te pakken, wel- 'er licht via uitsluiting voor meerdere wedstrijden via sectie zeezeilen van het verbond. Prijzenregen Zondag, bij het besluit van de laat- ste zeilweekeinde werd een regen van prijzen over de besten uitge-jsp stort. Lensveld ging, behalve met Kr de zeer fors bemeten Veronica-cup Mi en de beker voor de eerste plaats in pk klasse IOR-I/II met een nieuwe fffj prijs strijken. Als eerste wordt zijn gei naam vermeld op de barbel in het bij clubhuis van de organiserende wv ces Noord-Beveland, als beste zeiler ga: van zowel Veronica-race als Zee-Ad Iandbrugrace. Visser uit 's-Heerjtér Hendrikskinderen kreeg als win- Ier naar van de Zeelandbrugrace de K( Zeelandbrugbokaal mee en de de Zeelandbrugbeker voor de beste ni: deelnemer in de NKK-klasse ging Wi naar de Eugonia van Van Delft. Ook werden de overall-prijzen uit- gedeeld voor de hele Delta-week. Het Zilveren Schip in de IOR-klas- L se was voor de Black Lion van Van Leeuwen, voor de Soeticheyt van De Ruyter en de Lamstraal van Hellemans. (De laatste was de wed strijdenserie gestart met het oog merk deze prijs binnen te halen, j' maar door een navigatiefout moest Q hij in zijn klasse in de Veronica-rac« [0 genoegen nemen met een tweede U plaats achter de Zeilster van Bern- t hard Loman. De Scheldebel voor de beste NKK- z* er over de hele Deltaweek was voor De Meester uit Zierikzee met de [T6 Vento Volente, voor Bouters Wilde rj Zwaan en de Matjas van De Kort Bij de ronde- en platbodems kan Van Ballegooyen van de Pieter Pa niek de Zilveren Drommedaris weer een jaar in de kast zetten. Ta- selaar van de Laura werd tweede en Van zeevenhooven, de winnaar van vorig jaar, eindigde met de Platte Muyl nu op de derde plaats. De teamprijzen IOR en NKK warenV biede voor de wv Zierikzee, met bij de IOR Wolphaartsdijk als tweede j» en bij de NKK-Noord-Beveland. De Loperprijs was voor de Raya van J Van Seters. i Blauwe ogen 11 Aan het slot van de Deltaweek veegde Hugo de Werd van het wed-1 ff' strijdcomité van De Schelde uit [a Bergen op Zoom de zeilers de man-'c tel uit over de gebeurtenissen in die stad na de race Zierikzee-Ber- gen op Zoom. Tijdens het feest ver- e' oorzaakten een aantal schepelin-1" gen de nodige schade door het bre- ken van glazen en slopen van stoe- len. Het meest verbitterd was D< J Werd evenwel over het lichame- lijk geweld dat tegen de Schelde- 1 voorzitter werd gebruikt toen dez< de zeilers tot een rustiger gedrag wilde manen. Hij moest deze inter- 1 ventie met twee blauwe ogen en verwondingen aan het gezicht be-1 kopen. „En dat nemen we heel n, hoog op," zei De Werd. De uitslagen van de wedstrijden: Vemoclarace. klasse VU: 1 Controlact (Lensveld). 2 Black Lion (Van Leeuwen); III. 1 Guana Bara iVan der Endt); 2 My Way (Nijpels), 3 Veronlerü (Vroege); IV: 1 Touch of Glory (Carels); 2 Booster (De Vries i; 3 Wltwief (Van Holthe/Willemse). V 1 Zeilster (Loman); 2 Lamstraal (Hel lemans); 3 Bigger Spasb (Ellwood); Zee landbrugrace, klasse VI: 1 Garnaal (Janssens); 2 Elan (Van der Heijden); VII/VIII. l Marscotte (Visser); 2 Arriba (Van Brück); NKK 2: 1 Eugenia (Van Delft); 2 Wilde Zwaan (Bouter); 3 Scam per (Haentjes/Dckker); 4:1 Azimut (Job- se); 2 Panakeia (Dogeroml, 6; 1 Emelisse (De Looff); 2 Hydros (Nellsse), 3 Ancor (Van Berkel); 4 Angin Mas (De Jager); 8: 1 Bitter Lemon (De Jonge); 2 Oenstjee (Heijmerink); 10: 1 Elstar (Veen); ronde en platbodems, categorie A; 1 Laura (Ta- selaar); 2 Marendorp (Vrijenhoek); cat B 1 Lemsterlicht (Croon); 2 De Luye Man (Danel); 3 Aladdin (Reijnders); cat, C: 1 Pieter Paniek (Van Ballegooyen); 2 Pietertje (Burmann); 3 Fidelia (Van Rijnsoever).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 12