-57. Hard rijden en borrel op: vierhonderd gulden Eigenaars beboet voor overtreding 'vrienden' Boete voor aanrijden fiets na slippartij ZOMERTIJD IN DE HEMA Druk bezocht spelparcours HEMA KANTONGERECHT MIDDELBURG Ad Meerman Arnemuiden, wint vlucht uit Melun KANTONRECHTER WIL NAAM EN TOENAAM 50 20 JUNI VADERDAG DONDERDAG 17 JUNI 1982 MIDDELBURG - De 23-jarige Krab- bendijkenaar F. T. J. O. reed op 22 no vember van het vorig jaar op de Bath- seweg bij Rilland-Bath aanzienlijk harder dan de 50 km per uur, die toege staan was op het weggedeelte waar werken in uitvoering waren. Hij slipte op het natte wegdek, ramde een laad bak en kwam tegen een stapel vlecht- matten tot stilstand. Daarbij werd een passagier gewond aan het gezicht. Ver keersschout mr J. C. P. M. Boogers noemde dit een ernstige aanrijding, daar zijns inziens ook alcoholgebruik een rol speelde bij het ongeluk. O. werd conform de eis veroordeeld tot 400 gul den boete. Minder duidelijk was het waarom J. den B. uit Kloetinge op 9 november naast de Stoofweg in Borsele in de sloot be landde. Volgens hemzelf had hij onge veer 65 km per uur gereden en dat zou de normale snelheid zijn waarmee een bocht in die weg kan worden genomen. Hij meende dat op de weg liggend slik de oorzaak van de slip moest zijn. Kan tonrechter mr B. J. R. P. Verhoeven hield de zaak aan om de verbalisant en Stop Borssele met folderactie bij braderie Middelburg Middelburg - De actiegroep *stop Borssele' begint vandaag (donderdag) tijdens de braderie van Middelburg met een campagne die het motto 'Geen atoombunker in Zeeland' heeft meege kregen. De groep ageert hiermee tegen de voorgenomen bouw van het afval- gebouw bij de kerncentrale van Bors sele. Belangrijkste 'wapen' van de ac tiegroep is een folder over radio-actief afval, die vanuit een kraam in de Lan ge Viele wordt verspreid. De folder levert kritiek op het voortzet ten van het opwekken van kernenergie, hetgeen de groep de hoofdoorzaak van het ontstaan van radio-actief afval noemt. „Een veilige opslag van de zwaar giftige en hoog radio-actieve af valstoffen en de splijtstofstaven zou dit afval zeker voor de tijd van 500.000 jaar van de buitenwereld moeten isoleren", staat in de brochure te lezen. 'Stop Borssele' meent verder dat het gevaar van langdurig blootstaan aan lage stra- lingsdoses, veroorzaakt door de opslag van laag radio-actief materiaal, wordt gebagatelliseerd. „Maar op een defini tieve opslagmogelijkheid is geen enkel uitzicht. Het tijdelijk opslaan van ra dio-actief afval is dan ook zeer voorba rig", aldus 'Stop Borssele'. De folder wijst tenslotte op de gebeurtenissen bij de KEMA in Arnhem 'waar zwaar giftig en radio-actief afval ongecontroleerd in plastic zakken werd begraven op een plaats waar zelfs kinderen konden spe len'. De groep noemt 'dit alles een reden genoeg om door te gaan met haar ac ties'. MIDDELBURG - Zaterdag hadden de duiven op de wedvlucht vanuit Melun te kampen met buien, zodat de vlucht een onregelmatig verloop kreeg. De duiven werden om 6.30 uur in vrijheid gesteld en de zuidwesten wind stelde de vogels in de gelegenheid weer hoge snelheden te halen. Met 1463 meter per minuut was een duif van M. Oudeman in Kapelle het snelste op de Bevelan- den. In Noord-Zeeland wordt deze prestatie geleverd door een duif van A. Gebraad in Scherpenisse, die een snel heid bereikte van 1440 meter per mi nuut, en in Zeeuwsch-Vlaanderen door een duif van J. de Jonge in Terneuzen, die 1428 meter per minuut liet noteren. Op Walcheren was de snelste duif Ad Meerman in Arnemuiden, die tot 1399 meter per minuut kwam. De postduivenvereniging 'De Voorwaarts' te Arnemuiden, in concours 312 duiven, afstand ongeveer 338 kilometer. Aankomst eerste duif 10.32 uur, snelheid 1399 meter per mi nuut. Laatste prijsduif 11.00 uur. snelheid 1242 meter per minuut. De eerste tien prijs winnende duiven waren van: 1 Ad Meerman. 2 Ko Schroevers, 3 L. de Nooijer, 4 G. v. d Voorde. 5 G. Pasman, 6 Jan Meulmeester. 7 J. D. Schroevers, Joh. Ventevogel, 9 Bouw van Belzen. 10 Kees van Belzen. De besten van de week; Joh. Ventevogel 3 van de 3, en G. v. d. Voorde met 4 prijzen en 7 duiven mee. 'De Telegraaf te Middelburg, in concours 235 duiven, afstand ongeveer338 kilometer. Aan komst eerste duif 10.37 uur, snelheid 1388 me ter per minuut. Laatste prijsduif 11.03 uur. snelheid 1236 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van I Ko Sturm, 2 H. de Vries, 3 en 9 J. Roest. 4 W M. Walraven, 5 F. Koopman, 6 G. Baan, 7 W. de Vries. 8 J. Meulmeester en 10 C. Hoek en Zoon. Uitblinker was B. Veerhoek met 5 prij zen en 9 duiven mee. "De Scheldevllegers' te Vlissingen, in con cours 159 duiven, afstand ongeveer 330 kilo meter. Aankomst eerste duif 10.39 uur, snel heid 1331 meter per minuut. Laatste prijsduif 11.06 uur, snelheid 1202 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1 R. Schuuring, 2 P. Alebregtse. (4 prijzen 8 duiven mee). 3,4 en 9 F. Borremans. (5 prijzen 8 duiven mee). 5,6 en 8 W. Daane en Zoon, 7 L. van 8chouwen (2 prijzen 4 duiven mee), 10 J. een getuige over de toedracht te horen. Ook de zaak van J. C. de W. uit Hein- kenszand werd aangehouden. Deze bot ste op 19 september achterop een auto die links stond voorgesorteerd op de se cundaire weg no 11 bij 's Heer Arends- kerke en liep daarbij zelf letsel op. De kantonrechter wilde een medische ver klaring over de gezondheidstoestand van De W. ten tijde van het ongeval om zijn schuld aan de aanrijding te kunnen beoordelen. Ook de schuldvraag betreffende de aaanrijding die op 28 november van het vorig jaar op rijksweg 258 ter hoogte van café „De Melksalon" bij Rilland- Bath plaatshad, werd nog niet beslist. H. van R. uit Krabbendijke wilde juist vanaf de verharde berm de weg oprij den, toen hij tegenover een inhalende tegenligger kwam te staan. Hij had schade aan zijn linker koplamp, maar de andere wagen was er aanzienlijk slechter vanaf gekomen. „Ik heb hem aansprakelijk gesteld en ik wil m'n cen ten terug", zei Van R.. maar mr Verhoe ven maakte hem duidelijk dat hij daar over geen oordeel moet uitspreken. Hij Zangavond Woord en Daad in Middelburg MIDDELBURG - Het comité Walche ren van de reformatorische hulpactie. 'Woord en Daad' houdt morgen (vrij dag) een zangavond in de Zuiderkerk in Middelburg. Het thema van de bijeen komst is 'Roepend om redding'. Naast informatie over projecten van 'Woord en Daad' is er veel tijd uitgetrokken voor zang. Het kinderkoor 'Jong begon nen' en het gemengd koor 'Sch üsan E'duth' uit Middelburg en het mannen koor 'Etan' uit Yerseke verlenen muzi kale medewerking. Ds D. Rietdijk neemt de opening en de sluiting voor zijn rekening. Na afloop is er een verko ping van kleding en houtsnijwerk in de hal van de kerk. De opbrengst hiervan en van de collecte is bestemd voor ver betering van huisjes van arme gezinnen in India. De bijeenkomst begint om half acht. wil meer gegevens van de politie over de zichtsituatie ter plaatse. P. C. J. van der E. uit Yerseke kreeg 150 gulden boete, omdat hij door onvol doende rechts te houden een aanrijding met een tegenligger veroorzaakte op de Violenlaan in zijn woonplaats. Volgens mr Boogers had hij nog 90 cm ruimte gehad om naar rechts uit te wijken en had hij op die manier een botsing kun nen voorkomen. Mr Verhoeven volgde hem in deze visie. Gezamenlijke dienst in kerk in Domburg DOMBURG - Kandidaat R. J. Perk uit Serooskerke (W) gaat zondagavond 20 juni voor in een gezamenlijke gerefor meerd-hervormde kerkdienst, die 's avonds om zeven uur begint in de gere formeerde kerk in Domburg. NCVB Domburg DOMBURG - De afdeling Domburg van de NCVB hield onder leiding van mevrouw L. de Visser de laatste verga dering van het seizoen. In het 'Schut tershof in Domburg behandelden de dames de jaarstukken en andere huis houdelijke zaken. De rest van de avond werd besteed aan het bekijken van dia's. Actie voor dorp in Kameroen bij CSW Middelburg MIDDELBURG - Het comité 'Kom op voor Libamba' (ten bate van een dorp in het Afrikaanse land Kameroen) houdt vrijdag 18 en zaterdag 19 juni een fancy- fair in Middelburg. Deze wordt gehou den in het gebouw van de Christelijke Schoelengemeenschap Walcheren (CSW) aan de Elzenlaan 4 en is speciaal gericht op het geven van steun aan een middelbare school in het Kameroense dorp. Vrijdag is de fancy-fair te bezoe ken tussen 13 en 18 en tussen 19 en 22 uur. Zaterdag van negen tot twaalf 's morgens. KANTONRECHTER MIDDELBURG MIDDELBURG - De Middelburger R. w. B. raakte op 10 december van het vorig jaar met zijn auto in een slip in de S-bocht bij Groot Abeele. Daarbij reed hij een fietser aan, die licht gewond werd en ook diens fiets werd bescha digd. Omdat B. zich begaan met het lot van het slachtoffer had getoond, wilde verkeersschout mr J. C. P. M. Boogers zijn schuld aan het ongeluk met niet meer dan 175 gulden boete bestraft zien en daarbij sloot kantonrechter mr B. J. R. P. Verhoeven zich in zijn vonnis aan. K. van der V. uit Middelburg kwam in september vorig jaar op de Snouck Hu- gronjeweg tussen Gapinge en Vrouwen polder frontaal in aanrijding met een vrachtwagen. De weg is ter plaatse geen 4 meter breed en eigenlijk kunnen er maar net twee personenauto's elkaar passeren. Volgens mr Boogers reed de vrachtauto niet te snel en normaal rechts van de weg en hij concludeerde dat Van der V. dan wel te hard gereden moest hebben. Mr Verhoeven deelde zijn mening en veroordeelde hem con form de eis tot 150 gulden boete. De Kapellenaar F. V. reed op 2 decem ber van het vorig jaar op Achter de Houttuinen in Middelburg naar links een parkeerplaats op. Hij zag daarbij niet dat een bromfiets hem net aan het inhalen was. Deze kwam ten val door dat hij krachtig moest remmen. Mr Boogers vond dat V. beter op het achteropkomende verkeer had moeten letten en vroeg een boete van 100 gul den. De kantonrechter was echter niet van zijn schuld overtuigd en besliste vrijspraak. De 20-jarige S. B. uit Vlissingen is de enige in de familie die in staat is de auto te besturen, maar zijn vaardigheden zijn tot dusver nog niet beloond met een rijbewijs. Kort achtereen werd hij in september twee keer betrapt achter het stuur. Voor de eerste keer eiste de ver keersschout 150 gulden boete, voor de tweede keer wilde hij het tarief ver hoogd zien tot 200 guilden. Erger was dat B. ook zonder verzekering reed en dat wordt door justitie nogal zwaar op gevat Voor de eerste keer eiste mr Boogers 650 gulden boete waarvan 350 voorwaardelijk en voor de tweede keer een week gevangenisstraf voorwaarde lijk. Het vonnis viel aanzienlijk milder uit: Voor het rijden zonder rijbewijs moet B. in totaal 250 gulden boete betalen en voor het rijden zonder verzekering 200 gulden. Hij houdt nog 250 gulden voor waardelijk tegoed als hij dit opnieuw doet. De voorwaardelijke gevangenis straf liet de kantonrechter geheel ver vallen. 'Veere's Genoegen' geeft concert in Grote Kerk Veere VEERE - Het uit zestig muzikanten be staande fanfare-orkest 'Veere's Genoe gen' geeft zaterdag 19 juni om 20 uur een gratis toegankelijk concert in de Grote Kerk van Veere. Vooraf wordt vanaf 19.30 uur een muzikale rondwan deling door het stadje Veere. Het orkest speel t onder leiding van diri gent Bram van Overbeeke. Op het re pertoire staan naast klassieke werken van G. F. Handel en Johan Strauss za terdag populaire bewerkingen en ook oorspronkelijke werken voor blaasor- kest van Eric Ball, Gerard Boedijn, Wil ly Hautvast en Henk van Lijnschooten. Rommelmarkt Oostkapelle OOSTKAPELLE - Op het plein van het kerkgebouw van de gereformeerde ge meente in Oostkapelle wordt zaterdag 19 juni een rommelmarkt gehouden van 9 tot 15 uur. De opbrengst hiervan is bestemd voor zendingsprojecten van de gereformeerde gemeenten en de re formatorische hulpactie 'Woord en Daad'. Naast tweedehandsartikelen zullen bloemen,planten, boeken en kle ding verkrijgbaar zijn. Ook koffie, limo nade, wafels en ter plaatse gebakken vis. Vergaderingen PvdA Vlissingen VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van de PvdA houdt vanavond (donder dag) een vergadering in het wijkcen trum 'Aldegonde' in Westerzicht. Er zal onder meer gesproken worden over de onderhandelingen in de nieuwe gemeenteraad en de aanwezigen krij gen een toelichting op de vorming van het nieuwe college van gedeputeerde staten. Voorts moeten er twee afgevaar digden gekozen worden voor het verkie zingscongres van de PvdA dat in de eer ste helft van juli wordt gehouden. De vergadering begint om 20.00 uur. Maandag 28 juni komt de PvdA Vlissin gen weer bijeen, dan vooreen afdelings vergadering in wijkcentrum 'Aldegon de'. De agenda vermeldt dan als hoofd punten eventuele amendering van het verkiezingsprogramma en bespreking van de kandidatenlijst voor de tweede kamer. Ook deze vergadering begint om 20.00 uur. SKA Vlissingen vergadert over beleidsplan VLISSINGEN - Het algemeen bestuur van de stichting Sociaal Kulturele Ak- tiviteiten Vlissingen (SKA) vergadert maandag 21 juni onder meer over het concept-beleidsplan voor de komende jaren. De vergadering wordt gehouden in buurthuis 'De Zwaan' in Oost-Sou burg en begint om 20.00 uur. Behalve het beleidsplan, waarin de be leidsplannen van de verschillede pro jectraden uit zuinigheidsoverwegingen niet zijn opgenomen, behandelt het al gemeen bestuur het financieel jaarver slag over 1981. Dit verslag zal aan het begin van de vergadering worden uitge reikt en, na een leespauze, ter bespre king worden voorgelegd. Reis bejaarden uit Grijpskerke QRIJPSKERKE - Bejaarden uit Grijpskerke maakten afgelopen dins dag een geslaagde tocht naar het ooste lijk deel van de provincie Noord-Bra bant. Via Breda en 's Hertogenbosch kwam het gezelschap aan in Velp waar de koffie werd gebruikt. Hier kwam ook een VW-hostess in de bus die een groot deel van de dag voor de begeleiding zorgde. Allereerst werd het sluizencom- plex nabij Grave bezocht. Daarna ging het in de richting Sint-Anthonis waar, na de lunch, een twee uur durende tocht in twee paardentrams door het prachti ge Peelland werd gemaakt. Het bezoek aan de provincie werd afgesloten met een rondrit door het historische stadje Grave waarna weer koers naar Grijps kerke werd gezet. Op de terugweg werd voor het slotdiner gestopt bij de Wouw- se Tol. Om 21.45 uur arriveerden de be jaarden weer in Grijpskerke na een door de deelnemers als 'zeer geslaagd' bestempelde dag. VLISSINGEN - Ruim vijfhonderdenvijftig kinderen tussen de zes en twaalf jaar namen woensdag deel aan de jeugdspelen in de Walstraat en Lange Zclke in Vlis singen. Het evenement dat werd gehouden in het kader van de 'De Ruyterherdenking' riep veel enthousiasme op bij de jeugd. De deelnemers legden een spelparcours af dat was ver deeld in dertien secties. De route begon meteen 'snuffel- spel' waarbij de kinderen al snuffelend moesten achter halen welk sterk riekende goed in de verschillende afge dekte bussen was gestopt. Er waren twee pingpongspe- len. Bij het eerste spel brachten de kinderen de balletjes op een plastic bord over naar een emmer. Houten balken blokkeerden de weg naar de eindbestemming. Verder in het parcours manouvreerden de deelnemers de balletjes door een goot in een emmer. Een luidruchtige activiteit was het 'blikken vegen'. Met een bezem schoof de jeugd zoveel mogelijk blikken over een hellend vlak. Pijnlijk voor de medewerkers was het 'timmermansgilde'. Met volle kracht sloeg de jeugd spijkers in een boomstam waarbij de hamer een enkele keer op de duim van de vrijwilligers belandde. De zeephelling, die het spelpar cours afsloot, baarde ook veel opzien. Menig glibberende klimmer zat na afloop onder de groene zeep. De jeugdspelen werden uitgevoerd door de Stichting So ciaal Kultureel Werk en vrijwilligers van Speeltuin d'ou- de Stad en Speelstad. De organisatie was in handen van de Stichting Vlissings Activiteiten Fonds. MIDDELBURG - Drie autobezitter^, die niet konden aangeven wie er met hun wagen een overtreding had be gaan, moesten woensdag voor de kan tonrechter terecht staan. Ook wanneer iemand zelf niet heeft gereden, moet hij toch zonodig de identiteit van de bestuurder bekend kunnen maken, in geval deze een misstap in het verkeer begaat. J. W. uit 's-Heerenhoek had de gewoonte zijn sleutels op de auto te laten zitten zodat zijn vrouw en zoon deze ook konden gebruiken. Dat er vo rig jaar op 1 juli een verkeersovertre ding met die auto was gepleegd kon hij niet weerleggen. Wie het deed bleef in het duister en daarom kreeg de eige naar een boete van 45 gulden. Rommelmarkt 'De Ukkies' in 'Het Woltershuis' VLISSINGEN - De peuterspeelzaal 'De Ukkies' houdt zaterdag 26 juni een fan cy-fair met rommelmarkt in 'Het Wol tershuis' in Vlissingen. Het geheel begint om 9.00 uur en duurt, tot 17.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de vervanging van vloerbedekking in de peuterspeelzaal, die gevestigd is in 'Het Woltershuis'. Een vriend van B. M. V. uit Middelburg reed op 6 september te hard in zijn auto. V. was wel in staat om diens naam en Aanzienlijk minder straf in hoger beroep voor man uit Wemeldinge DEN HAAG - Het Haags gerechtshof heeft in hoger beroep de 33-jarige C. H. uit Wemeldinge veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar, wegens be lediging en mishandelingen. De recht bank in Middelburg had hem hiervoor tien maanden gevangenisstraf opge legd, waarvan drie maanden voor waardelijk. Zowel in Vlissingen als in Hulst was H. nogal eens te keer gegaan, zodat de po litie vaak met hem te doen kreeg. Met een karabijn had hij de ambtenaren van de sociale dienst in Hulst bedreigd en kondigde hij aan de hele boel kort en klein te komen slaan. H. was al vaker veroordeeld, onder meer voor brand stichting. De laatste tijd zou het echter wat beter met hem gaan. laatste adres mee te delen, maar ore zijn huidige verblijfplaats wist hij nieu anders dan dat de man ergens op d> wereldzeeën vaart. Verkeersschout mr J. C. P. M. Boogers vond dit onvoldoe&| de, omdat er naar zijn mening gegevens bekend gemaakt moetens* den dat de man ook opgespoord 'sz worden. Daarom eiste hij een boeten 150 gulden. Kantonrechter mr P. Verhoeven was van mening dat V i het mogelijke gedaan had om de nodie gegevens te verstrekken en sprak hes vrij. Op 20 april 1981 werd er op de Lang straat in Zoutelande een geparkeerd» auto aangereden. Omstanders nans: het nummer op van de wagen die er a oorzaak van was. Ook hadden zij ger-s dat het een Mercedes was en dit Ss weinig ruimte voor twijfel dat het auto van M. J. H. uit St. Laurens sa Deze verklaarde echter dat noch noch de vriend die eerder op diedagi: zijn auto gereden had bij de botsingb Zoutelande betrokken waren. Hij ral absoluut niet wie dat dan wel geweest moest zijn. Voor het in gebreke bUjrs om de identiteit van de bestuurder te kend te maken eiste mr Boogers ]j) gulden boete, maar de kantonrechte kon er niet toe besluiten dat H. ietste verwijten viel en sprak hem vrij. 'De Zwaluw' te Westkapelle, in concours 269 duiven, afstand ongeveer 338 kilometer Aan komst eerste duif 10.44 uur. snelheid 1319me- ter per minuut. Laatste prijsduif 11.09 uur, snelheid 1204 meter per minuut De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1 S. Maas (Zld.), 2 Kees en Ko, 3 A. Stroo, 4 J. Janse, 5 A. Kusse, 6 J. Melis en Zoon, 7 J. Brasser, 8 Minderhoud van Schaik, 9 J. Tou- tenhoofd, 10 L. Heijt. Erg goed pakten Kees en Ko met 7 van de 10, J. Toutenhoofd met 5 van de 8 duiven prijs. Heren chrono-alarm quartz horloge met alle tijd- en datumfunkhes, met stopwatch, met wekker, met verlichting en met edelstalen band. Analoog/digitaal quartz horloge met alle tijd- en datumfunkties, met stopwatch, verlichting, alarm, timer enz. Kompleet met stalen band Digitaal quartz horloge met wek- en uursignaal, verlichting en edelsta len band. Aanbiedingen geldig t/m 19 juni Voor een goede lunch en een rus tig diner tijdens braderie Braderiemenu 29,50 Restaurant Den Gespleten Arent Vlasmarkt25, Middelburg, tel. 01180-36122. Roi SS) GOES houdt Oo: apl tiiei GOES nestel sprak, pels e ttrgat lud c Neder! INFO), werde Kring1 decor voord norm! kelp pets ze procer deze fi geldt i Beurrt de Do meest; perpe Verhei de zet) li al Vpoo{ raw pnjimi een k. tingdi eebea ten za hun g( uur bi Vleesh 0|,V. i! TERN 2015-2 BERG Usur Roxy Cinem re. al Cinem mngd Cinem GOES nel, 12 Hl'LS uur. F 20 uui toufse drome MIDDI TERN ioninf 20 uur vuss Conan Aiham tres,a, TEN'Ti st-a: «ttsu (rerdR AXEL Kantk Axel; BRUI? 12.15 POppei goes "Vans gen uji Hollan «held

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 4