uny£L*r Maatregelen 'Braakman' tegen 'dijkrecreatie' Taxichauffeur dood gevonden Polen per vliegtuig gevlucht BRITSE TROEPEN STAAN IN BUITENWIJKEN PORT STANLEY Voetbalvereniging Hoofdplaat besloot seizoen met receptie Moord op meisje opgelost Nederlander gedood in Beiroet Rentedaling verwacht WISSEL BEVELANOEN Donateurs van Oude Zeeuwse Kerken waren dag op Tholen Inwoner Hulst bij ongeval in Stekene gedood Eindhovenaar overleden in politiecel T°T 'K 25% korting MAANDAG 14 JUNI 1982 PZC/provincie /binnen-buitenland INWONERS HOEK VERBOLGEN HOEK - Medewerkers van het Recreatieschap 'Braakman' hebben vrijdagmid dag bordjes met 'verboden toegang' erop geplaatst op de Noorddijk, aan de oostkant van de Braakman. Dat gebeurde na overleg met boer Tollenaar, de pachter van de grond bij de dijk. In het weekeinde werd een aantal van de bordjes overigens door onbekenden uit de grond getrokken en in het water gesmeten. Dat gebeurde ook een week geleden al. Toen had het recreatieschap een bord geplaatst, vooreien van het opschrift 'Verboden te zwemmen en verboden te surfen'. Een deel van de Noorddijk na melijk wordt al jaren gebruikt door re creanten. Aanvankelijk deden zich geen problemen voor - er was zelfs spra ke van een 'verworven recht' - maar de laatste maanden nam het aantal 'dfjk- toeristen' dusdanig toe dat het recrea tieschap besloot maatregelen te ne men. Het recreatieschap vindt dat zwem mers en surfers gebruik moeten maken van de faciliteiten op het 'Braakman'- terrein. Dat standpunt leidde in het re cente verleden menigmaal tot botsin gen, vooral tussen het schap en de winds urfvereni ging Zeeuwsch-Vlaan deren. De maatregel van vorige week wekte de woede van een aantal inwoners van Hoek. Ze klaagden over het optreden van het recreatieschap tijdens een ver- Veel belangstelling voor rommelmarkt in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - Vele honderden belangstellenden brachten zaterdag een bezoek aan een rommel- en antiek markt die de stichting 'Steens Carna val' uit Sint-Jansteen hield in een pand in de Brouwerijstraat in Sint-Jan steen. De organiserende stichting sprak na afloop van een geslaagde rommelmarkt. De opbrengst bedroeg netto ongeveer 1700 gulden. Vooral zaterdagmorgen was de belang stelling voor de jaarlijkse rommel markt bijzonder groot, waarbij niet al leen het 'klein spul' maar ook de oude trap-naaimachines en kasten vlot van de hand gingen. Onder de koopwaar be vonden zich verder ook oude school- meubelen en boeken, wasmachines, kinder- en herenfietsen, bankstellen, stoelen, radio's, tv-toestellen en zelfs drie complete slaapkamers. De op brengst komt geheel ten goede voor de carnavalsactiviteiten in 1983 in Sint- Jansteen. Bejaardenreis ZAAMSLAG - De afdeling Zaamslag van de Algemene BIOND VAN Oude ren maakt dinsdag 29 juni een reis naar Belgié. Via Sluis, Brugge enDiksmuide, waar een bezoek wordt gebracht aan de IJzertoren, gaat het naar De Panne, voor een bezoek aan het Malipark. De terugreis gaat via leper, Waregem en Gent. Clingse fanfare hield veiling en rommelmarkt CLINGE - De fanfare "Weldoen door Vermaak' uit Clinge hield afgelopen weekeinde een veiling en rommel markt ten bate van het instrumenten en uniformenfonds. Vrijdagavond werd in zaal De Troubadour een vei ling gehouden, waarbij ruim 180 ver schillende artikelen door veilingmees ter Scheele aan de man werden ge bracht. Zaterdagmiddag werd op het parkeer terrein tegenover zaal De Troubadour een rommelmarkt en fancy fair gehou den. De regen vormde af en toe een gro te spelbreker, zodat de belangstelling minder was dan verwacht. Sterke stijging in export aardappelen vanuit Hansweert HANSWEERT - Van de Ioskadë in Hansweert-oost is zaterdagmiddag, het honderdste schip sinds januari, ge laden met aardappelen, naar Ierland vertrokken. Met deze mijlpaal is te vens een enorme stijging van het aan tal schepen ten opzichte van vorig jaar behaald. In 1981 werden in totaal even eens ongeveer 100 schepen geladen. Het honderdste schip was de 'Belinda' onder Panamese vlag. De honderd schepen hebben tot nu toe ongeveer 60.000 tot 70.000 ton aardappelen gela den. De loskade bij Hansweert-oost zal overigens dc kansaivcrbrcdingsplan- nen niet overleven. Het ligt in de bedoe ling om de 200 meter lange kade af te breken en in Hansweert-oost een nieu we te bouwen van 350 meter. Dit. spe ciaal gelet op de toename van de aard appelexport. gadering van het Contactorgaan. Me vrouw Van Boom:.Het is een prachtig plekje, waar m'n kinderen als het mooi weer is, altijd zijn te vinden. Er zijn mensen uit Hoek, die als ze 's avonds van hun werk komen, nog even in het water willen duiken. Dat kon daar pri ma. Maar het recreatieschap vindt dat die mensen dan eerst maar even een kilometer of vijf om moeten fietsen. Wat maken we het elkaar tegenwoordig toch moeilijk". Overleg Vrijdag vond overleg over de situatie plaats tussen vertegenwoordigers van het recreatieschap, het waterschap 'De Drie Ambachten' en de gemeentepoli tie Terneuzen. Inspecteur A. Vermaire van de politie: „We hebben de situatie bekeken. Omdat er voor dat gebied al lerlei reglementen van kracht zijn, hebben we die bij de betrokken instan ties opgevraagd. We zullen ze bestude ren en dan kijken wat ons te doen staat. Over een paar dagen weten we meer". De politie voelde er overigens weinig voor tegen 'overtreders' op te treden, zolang de boer, die de grond aan de Noorddjjk pacht, geen bezwaar heeft te gen de recreanten. Maar boer Tollenaar bleek die bezwa ren vrijdagmiddag wel degelijk te heb ben. In overleg met het recreatieschap besloot hij dat er een einde moest ko men aan de recreatie op 'zijn' dijk. Tol lenaar zaterdag, op het moment dat al weer een paar verbodsborden in het wa ter dreven: „Het is natuurlijk jammer voor de kinderen.Maar het liep echt de spuigaten uit, de laatste tijd. Er ston den soms wel zestig auto's en dat wordt natuurlijk te gek. Ik heb me er vaak mateloos aan geërgerd, vooral aan de windsurfers. Die bordjes nu alweer weg? Och ja, we wachten het maar af'. Afwachten doen ook de boze inwoners van Hoek. Mevrouw Van Boom: „Ik kan me best voorstellen dat er van sommige kanten bezwaren worden gemaakt, maar dit is toch allemaal wel erg over dreven. Als ze dan al vinden dat er iets moet gebeuren, laten ze dan een kleine heffing instellen of zo. Maar dat gedoe met die borden. spraakje stil bij de bezuinigingen die ook het restauratiewerk treffen. Hij bracht naar voren dat het gelet op die bezuinigingen wellicht zinvoller is ou de panden goed te conserveren in plaats van te restaureren. „Restaureren zal in veel gevallen te duur zijn en dan is het beter de bestaan de toestand te handhaven", aldus Van Aartsen. Hij ontleende deze gedachte aan een conclusie van de bouw- en res tauratiecommissie van de hervormde kerk. Aan het slot van zijn toespraakje riep hij de aanwezigen op te bewerkstel ligen dat het aantal donateurs van de stichting stijgt. Daar is, aldus voorzit ter Van Aartsen, grote behoefte aan. Na de ontvangst in het gemeentehuis stond een lezing door M. P. de Bruin op het programma, met als onderwerp Tholen: stad en eiland. Vervolgens ging het gezelschap naar de onze lieve vrouwekerk in Tholen, waar na een koffietafel stond te wachten in Meulvliet. Daarna volgde een rondrit over het eiland, en werd een bezoek ge bracht aan de Sint Maartenskerk te Sint-Maartensdijk en de kerk van Poortvliet. Met een kopje koffie in het oude gemeentehuis van Poortvliet be sloot men het bezoek aan Tholen. SINT-MAARTENSDIJK - Ongeveer 100 donateurs van de stichting Oude Zeeuwse kerken hebben zaterdag deel genomen aan een excursie naar het ei land Tholen. Het gezelschap werd za terdagmorgen door het Thoolse ge meentebestuur in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk ontvangen. Bij die gelegenheid wees de Thoolse burgemeester E. Baerends er op dat hij blij was dat het in de historie geïnteres seerde gezelschap het eiland had weten te vinden. In zijn toespraak tot de aan wezigen stond hij stil bij de geschiede nis van Tholen. Daarbij wees hij er op dat het eiland in vroeger dagen een veel belangrijker functie vervulde dan te genwoordig, in ieder geval wat het ver voer betreft. Uit üe woorden van de bur gemeester werd duidelijk dat veel reizi gers vroeger via Tholen moesten reizen om de rest van Zeeland te kunnen berei ken. Naast woorden van welkom sprak de heer Baerends ook een compliment uit aan het adres van de organisatie van de donateursdag. Conserveren De voorzitter van de stichting, mr J. van Aartsen, stond in een kort toe- Graaf de Chambure in Bergen op Zoom overleden BERGEN OP ZOOM - Op 83-jarige leef tijd is J. M. L. H. G. Pelletier Graaf de Chambure, bewoner van het landhuis Mattemburgh op de zuidgrens van Ber gen op Zoom, overleden. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden. Het echtpaar (Gravin dc Chambure-Cuy- pers overleed in 1967 op 62-jarige leef tijd) is kinderloos gebleven, wat in houdt, dat het Brabants Landschap, overeenkomstig de wil van het echt paar, het beheer van het landhuis en het park, samen 17 hectare, overneemt. Voor het bouwwerk wordt een bestem ming gezocht. Het landgoed Mattemburgh strekt zich uit over de gemeenten Bergen op Zoom en Woensdrecht. in totaal 367 ha. In 1970 kocht het Brabants Landschap een gebied van 350 ha van de adelijke familie. Het landhuis en het omringen de park werden toen geschonken, onder voorwaarde dat de graaf tot aan zijn dood in het huls bleef wonen en het landhuis en het park bleef beheren. De gravin was een nazaat van P. J. Cuy- pers, die in 1824 burgemeester van Ber gen op Zoom werd. Diens weduwe stichtte de villa Mattemburgh. Haar zoon en kleinzoon breidden de bezittin gen steeds verder uit. Middelburgse brandweer plaatst zich voor landelijke wedstrijd MIDDELBURG - Het brandweerkorps van Middelburg zal op 25 september deelnemen aan de landelijke wedstrij den technische hulpverlening voor brandweerkorpsen, die in Gorkum worden gehouden. Het Middelburgse korps, onder leiding van bevelvoerder J. Reijnoudt, plaatste zich daar zater dag voor, tijdens gewestelijke selectie wedstrijden in Dodewaard. Het korps behaalde de derde plaats, na winnaar Zaandam en Hilvarenbeek. Er deden zestien korpsen mee uit Noord- Holland, Noord-Brabant, Limburg, Gelderland en Zeeland. De eerste drie geklasseerden gaan naar de finale in Gorkum, samen met de drie best geplaatste korpsen uit twee ande re selectiewedstrijden. STEKEN'E (ANP) - De 23-jarige M. He- melaar uit Hulst is zaterdagmorgen vroeg door een verkeersongeval in het Belgische Stekene om het leven geko men. Het slachtoffer reed mee in een personenauto, die door nog onbekende oorzaak in de middenberm terecht kwam en tegen een lantaarnpaal bot ste. De 22-jarige bestuurder van de au to, eveneens een inwoner van Hulst, raakte ernstig gewond, maar verkeert niet in levensgevaar. Het vliegtuigje op Tempelhof. WEST-BERLIJN (RTR/AFP) - Drie jonge Polen zijn za terdag met een klein eenmotorig vliegtuig naar West- Berlijn gevlogen en hebben daar politiek asiel ge vraagd. Naar functionarissen van het Amerikaanse militaire vliegveld Tempelhof, waar de Polen het toestel aan de grond zetten, meedeelden, zijn de Polen uit het zuidelij ke Wroclaw afkomstig. De vluchtelingen hadden het kleine verkenningsvlieg tuig by een particuliere vliegclub bemachtigd. Daarvoor moesten zy eerst een bewaker uitschakelen. Daarna schilderden zij een Russisch kenteken op het toestel. Tussen aanhangers van de geschorste Poolse vakbond Solidariteit en de politie hebben zich zondag in Gdansk en Wroclaw korte incidenten voorgedaan. Het was die dag zes maanden geleden dat in Polen de noodtoestand werd uitgeroepen. De Poolse militaire autoriteiten heb ben zaterdag de vrijlating aangekondigd van 257 geïn terneerden. DRIE ELFTALLEN WERDEN KAMPIOEN Hoofdplaatse dorpsraad, moedigde be stuur en leden aan om op dezelfde voet voort te gaan. Na de muzikale hulde, die de muziek vereniging 'Oefening baart kunst' bracht, dankte voorzitter Ger Siegers alle belangstellenden, 's Avonds was er voor de drie kampioenselftallen een koud buffet, met aansluitend een feest, dat tot in de kleine uurtjes duurde. HOOFDPLAAT - Met een goed bezoch te receptie in de kantine op het sport veld, ter ere van het kampioenschap in de eerste klas afdeling sloot de voet balvereniging Hoofdplaat haar sei zoen af. Ook het tweede elftal en het damesteam zijn kampioen geworden. Onder de circa 150 mensen die het be stuur en de spelers kwamen feliciteren bevonden zich afgevaardigden van tal van voetbal- en plaatselijke verenigin gen. Namens de KNVB afdeling Zee land bood Johan Quaars de Hoofd plaat-aanvoerder van het eerste team. Walter Thomaes, de kampioensbeker aan. In zijn toespraak vertelde Quaars dat het kampioenschap van Hoofd plaat niet direct als een verrassing was gekomen. „Reeds vele wedstrijden voor het einde van de competitie stond het by ons al vast dat jullie kampioen zou den worden", aldus de KNVB-penning- meester, die ook nog herinnerde aan het belangrijke aandeel van de Hoofd plaatspelers in het succes van het Zeeuwse afdelingsvoetbal. Als nieuwtje vertelde Quaars, dat in de vierde klasse KNVB het volgend seizoen waarschyn- iy k twee ploegen, in plaats van één, zul len degraderen. Ook Frans Sudijn, voorzitter van BVGO, een belangenorganisatie voor voetbalverenigingen in Oostburg, noemde het kampioenschap meer dan verdiend en zei verder dat Hoofdplaat met drie kampioenselftallen een voor- treffeiyke prestatie had geleverd. Velen kwamen het bestuur van de vv Hoofdplaat feliciteren met de behaalde Jilly van den Ameele, voorzitter van de resultaten in het afaeloven seizoen. (Slot van pagina 1) de negen doden vielen op de onderzee bootjager Glamorgan, die door Argen tijnse artillerie werd geraakt bij Port Stanley. EINDHOVEN (ANP) - De 38-jarige G. A. uit Eindhoven is zaterdagavond dood aangetroffen in een cel op het Eindhovense hoofdbureau van politie. De man, die bekend stond als alcoho list, is naar alle waarschijnlijkheid ge stikt doordat er vocht, mogelijk zijn eigen braaksel, terecht is gekomen in de longen. Dat heeft een woordvoerder van de poli tie zondagavond meegedeeld. De man was zaterdagmiddag laveloos aange troffen in de Laagstraat. In principe sluit de politie geen dronkaards in maai worden zij overgedragen aan de zorg van familie of bekenden, aldus de woordvoerder. In dit geval besloot men .de man wel mee te nemen naar het bu reau, omdat bekend was dat hy alleen woonde. AMSTERDAM (ANP) - De 19-jarige Rob Snijders uit Diemen, die vrijdag avond in Amsterdam gewond raakte door een schietpartij in een snackbar, is zaterdag in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Snijders werd door een kogel in het hoofd getroffen toen vanuit een auto op de Amsteldijk op een aantal jongeren in de snackbar werd geschoten. COMPLEET séMONTEeeo iNtCLUBieF BTW. 3AAC AKANT IE KAÜETT C TOYOTA COROllA 229F FIAT 12? RENAULT 4 om F.CWl scherp geprijsd wij staan voor u klaar voor elk merk, type en bouwjaar! past altijd, dus snel gemonteerd door ons vakkundig personeel perfekte kwaliteit (uitsluitend 1e montagekwaliteit) VRWfMS.OVEWK TXfEN T Ringbaan West 31, Goes (bij TV-torenl, tel. (01100) 31331 maandag t/m raterdag en donderdagavond geopend Bij beschikking van de ar rondissementsrechtbank te Middelburg d.d. 21 mei 1982 is het faillissement van A. W. K. Verhagen, h.o.d.n. Tandtechisch La boratorium 'Hedwig', wo nende te Kortgene aan de Prinsenweg 1, opgeheven wegens gebrek aan baten. Mr. C. M. Bouvy, curator, Turfkade 3, 4461 AP Goes. BERGMANS SPORTPRIJZEN Stationsweg 13 - Hulst tel. 01140-13600 Het grootste assortiment in Zeeuwsch-Vlaanderen Grote aantallen nog interessantere korting DOCHTER VANAGT GETROUWD W1JCHEN - Carolien van Agt (21), de oudste dochter van premier Van Agt, is zaterdag in het huwe lijk getreden met de 22-jarige Rob Bloem, wachtmeester bij dc rijks politie in Wijchen bij Nijmegen. Het burgerlijk huwelijk werd geslo ten in het gemeentekantoor in Wij chen, waar het jonge paar sinds eni ge tyd woont. De huweiyksvoltrek- king droeg een strikt besloten ka rakter; voor buitenstaanders was de deur van het gemeentekantoor hermetisch gesloten. Het bruidspaar arriveerde, onder grote belangstelling van vooral de vrouwelyke inwoners van Wychen, in een met bloemen versierde jeep. De bruidegom zat zelf achter het stuur van de trouwauto. De huwelijksinzegening had plaats in de Cenakel-kerk in Heilig Land stichting, de woonplaats van pre mier Van Agt. Het schip, blijft operationaal, aldus Nott. Verder hebben Vulcan-bommen- werpers nieuwe bombardementen op het vliegveld van Port Stanley uitge voerd, aldus de minister. Argentinië heeft toegegeven dat de Britse troepen verder in de richting van Port Stanley zijn opgetrokken, en dat er dit weekeinde felle gevechten heb ben plaatsgevonden. De Britse regering is akkoord gegaan met een voorstel van het Internationale Rode Kruis, dat een neutrale zone in Port Stanley wil. Die zone zou dan ex clusief bedoeid zijn voor de inwoners van Port Stanley. Medewerkers van het Rode Kruis zyn de afgelopen dagen in de hoofdstad van de Falkland-eilanden geweest. Zy heb ben laten weten dat daar nog 600 bur gers aanwezig zijn, veel meer dan tot dusver is vernomen. De Britse regering overweegt beroeps- ROTTERDAM (ANP) - De 24-jarige Co- lumbiaan M. H. G. heeft tegenover de Rotterdamse politie bekend dat hij af gelopen zondag de 21-jarige Floretta van der Steen in haar woning in Rot terdam om het leven heeft gebracht. G. had een paar maanden met het meisje samengewoond en bezocht het slacht offer nog regelmatig. De man had al enige tyd het vermoeden dat het meisje een eind aan de relatie wilde maken. De politie vermoedt dat dit de aanleiding is geweest voor de on enigheid die zondagochtend ontstond en waarbij de man het meisje enkele malen in de hals stak. DEN HAAG (ANP) - Van de bombarde menten op de Libanese hoofdstad Bei roet, is de afgelopen vrijdag een Neder lander het slachtoffer geworden, zo is zondag bevestigd door een woordvoer der van het ministerie van buitenland se zaken in Den Haag. Het is de 49-jari- ge H. Velders die om het leven kwam na een bominslag In een flatgebouw in Beiroet, waar hij op dat moment ver bleef. Velders was werkzaam by een Ameri kaanse bank in de Libanese hoofdstad. De bominslag in het flatgebouw eiste het leven van tien andere personen, Zes mensen raakten gewond, aldus de woorvoerder. IN WATER IJSSELMEER AMSTERDAM (ANP) - De 28-jarige Amsterdamse taxichauffeur Jan Sie- belink die sinds woensdagnacht werd vermist is zondagavond dood aange troffen in het water (IJsselmecr) langs de Waterlandse Zeedijk in Monnciken- dam. Het stoffelijk overschot werd ontdekt door een voorbijganger. Over de dood soorzaak on de politie nog niets zeggen. Er wordt zo spoedig mogelijk sectie ver richt. Siebelink keerde donderdagochtend niet uit zyn nachtdienst terug. Zijn taxi werd die ochtend omstreeks acht uur op de Coentunnelweg staande gehou den door de Zaanse politie. Achter het stuur van de van binnen met bloed be smeurde taxi zat de 31-jarige Amster dammer J. W., die volgens de politie dronken was. In de auto werd een be bloed mes gevonden. W. beweerde de wagen leeg te hebben aangetroffen by sportvelden in Oostzaan. W. is de afge- iopen dagen uitvoerig verhoord. Hy blyft bij zijn verhaal, dat hy de taxi on beheerd heeft gevonden en er wat doel loos mee heeft rondgereden. militairen onder de Argentijnse krijgs- gevangenen vast te houden als, ook na de verwachte val van Port Stanley.de Argentijnse junta niet bereid is tot een wapenstilstand. Dit is zondag gemeld door de serieuze Britse zondagskrant The Sunday Times. De krant haalt re geringskringen aan. Frankrijk levert Peru toch Exocet-ra- ketten zo heeft de Peruaanse premier, Manuel Ulloa, vrydag gezegd. (Slot van pagina 1) landse export geheel buiten de gevol gen van de koerswijzigingen blijft. Een derde van de Nederlandse export gaat namelijk naar West-Duitsland, en de verhouding tussen dc gulden en de mark blijft ongewijzigd. Een ander derde deel gaat naar de landen buiten de Europese Gemeenschap; ook dat valt dus buiten de koerswijziging. Het Verbond van Nederlandse Onder nemingen (VNO) is het niet met de mi nister eens. „De export van Nederland se produkten wordt door de herwaarde ring van Europese muntsoorten veel moeilijker", aldus mr. Chris van Veen, voorzitter van het VNO. „De Neder landse exportpositie wordt niet alleen ten opzichte van Frankrijk en Italië aanzienlyk slechter, maar ook ten op zichte van andere Europese landen. Ik ben bang, dat deze verslechterde posi tie blijvend is. We ontmoeten de Franse concurrent nu ook op de Westduitse markt en dat is voor ons ook een aan zienlijke verslechtering", aldus Van Veen. Positieve effecten van de koersaanpas- sing verwacht minister Van der Stee voor het rentepeil in Nederland Dat peil daalde na de twee afgelopen EMS- aanpassingen ook enkele procenten. Volgens een deskundige van het Neder landse ministerie van financiën is bet psychologisch van groot belang dat de gulden steeds weer zijn waarde ver sterkt. „Op de geldmarkt installeer je een gevoel van vertrouwen in de gul den. Je kunt dan een lagere rente bie den, omdat ze die betrouwbare gulden toch wel willen hebben", aldus deze deskundige. Doordat de rente daalt, wordt het lenen van geld goedkoper, en dat zal volgens minister Van der Stee op wat langere termy n de investeringen - en daarmee de werkgelegenheid in Nederland - ten goede komen. Het ingrijpen in de EMS-koersen was noodzakelijk omdat de Franse franc, door een snelle vermindering in waar de, buiten het EMS-verband dreigde te vallen. Het wantrouwen ln de Franse franc komt onder meer voort uit het snel stijgende begrotingstekort en de hoge inflatie in Frankrijk. De Franse centrale bank heeft dit jaar, omgere kend, al zo'n 20 miljard gulden aan re serves verloren bij het steunen van de franc. Afgelopen vrydag vormde een dieptepunt: er kwam nog maarliefst^ miljard gulden steunverlies op éen dag bij. Dat houdt geen enkel land voL Monetaire deskundigen zagen daarom al lang aankomen dat de franc zoumoe- ten devalueren, maar de beslissing werd verhaast door een waardevermin dering van de dollar. Een minder groot Amerikaanse begrotingstekort dan verwacht, zal waarschynlyk tot minder hoge rente in de Verenigde Staten lel den, en daardoor wordt de dollar min der aantrekkelijk. Op de geldmarkt daalde de dollar daardoor in waardeen de grote beleggers gingen over tot aan kopen van de Duitse mark, waardoor deze snel in waarde steeg en het gat tussen mark en Franse franc ineens on overbrugbaar werd. Maatregelen De Franse minister van financiën De- lors kondigde zaterdag in Brussel il een stevig pakket begeleidende (beiui- nigings-lmaatregelen aan om de Fran se devaluatie niet verloren te does gaan in een hogere inflatie. „Het Euro pese Monetaire Stelsel is versterkt uil deze aanpassing gekomen", zei Delors Minister Van der Stee was daarva minder overtuigd. „Het EMS zal nooit erg sterk worden, zolang de financiw'- economische politiek van de landen# uiteenloopt", zei hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 22