ixcelsior promoveert, maar noet topspelers verkopen... Van Duyse spelenderwijs naar titel op de 10 km ORANJE-HOCKEYERS NOG GELIJK MET FURIEUZE WESTDUITSERS: 3-3 Neuberger: 'Geen 24 landen in Columbia' PZC/sPort KOOP PANORAMA IE TRAGEDIE VAN DE ROTTERDAMMERS eeuws vijf uels geschorst Eriksson (IFK) naar Benfica Woodcock tekent bij Arsenal Feyenoord werd derde in Japan VERDER DEZE WEEK Grote polozege Nederland RKC versloeg Rohda met 2-1 Karpov laatste in strijd Turijn Jan Raas derde Zege Betty Stöve op zieke Austin Verlies voor softbalteam van Marathon Domburg wint zondagbeker van de afdeling iSpERDAG 10 JUNI 1982 lADVERTENTIE gSlNGEN - De Zeeuwse sprintster Els Vader van het Vlissingse Zeeland dbeeft moeten afzeggen voor de landenwedstrijd van de Nederlandse atle- oloeg in Frankfort dit weekeinde tegen West-Duitland, Polen en Italiè. De jjinjse atlete, die zou uitkomen op de 100 en 200 meter vlak en op de estafette joaal 100 meter, wordt sinds enkele dagen geplaagd door een ontsteking op lrtrvelende plaats. Vaders vriend Paul 8turm liet weten, dat er zeer waarschijnlijk operatief ««pen moet worden. Hij zei geen idee te hebben hoe lang Els door dit onge- i uitgeschakeld zou zijn. „Nou heeft ze geen blessure, ze was juist in topvorm en nu krijg je zoiets", verzuchtte Sturm, die bij afwezigheid van de nationale kam pioene op de sprintnummers commentaar leverde. Behalve Els Vader is ook Rob Druppers (ziek) afwezig bij een landenwedstrijd Els Vader wordt op de 100 meter vervangen door Nellie Cooman en op de 200 meter door Lilian van der Ham. die ook Vaders plaats in de estafetteploeg (4x100 meter) inneemt. Als invaller voor Druppers, die op de 800 meter zou starten in Athene waar Neder land aantreedt tegen Griekenland en Oostenrijk, is Frans Witpeerd aangewezen. Voorts wordt de geblesseerde Mario Westbroek op de 100 meter vervangen door Henk Brouwer. een doelpunt van Haverkort. Kramp achtig probeerden de Rotterdammers hun op de eerste divisie afgestemde ca paciteiten ten volle te benutten. Dat kon echter niet. De zenuwen gieren de ploeg door de keel. Evenals zondag tegen VW mankeerde het de Rotterdammers niet aan kan sen: Ridderhof raakte de lat. Den Boer kopte keihard op de grond en toucheer de na rust opnieuw de lat. De verliezen de handsbal van voorstopper Liesdek brak de ban. Draaisma was zeer reso luut: onhoudbaar voor Nederburgh ging de bal in de linkerhoek: 1-1. VVV-Heerenveen FC VW en Heerenveen hebben in Ven- lo ruim tienduizend toeschouwers, on der wie de bondscoaches Kees Rijvers en Rob Baan, een heerlijke voetbal avond voorgeschoteld. Omdat alleen Eindstand nacompetitie Excelsior Heerenveen FC VW Telstar 6 2 1 3 5 10-9 EN'HAAG - Excelsior is na een jaar terug in de eredivisie. De alste wedstrijd, die de Rotterdammers woensdag speelden oor de nacompetitie, eindigde in Velsen tegen Telstar in 1-1. Iterenveen won voorts met 2-1 bij FC VW in Venlo. Dat stond [promotie van Excelsior niet in de weg omdat de Rotterdam iers een veel beter saldo hadden. «Isior ging na afloop op de schou- s. maar het mocht zeker Telstar voor selwillende medewerking bedan- Twaalf minuten voor tijd was ver ier Liesdek van de Noordhollan- s zo vriendelijk geweest hands te jieni ln het eigen strafschopgebied. ymans schoot van elf meter raak. fis de gelijkmaker, waarop Excel- r mim een uur lang zonder succes [Kjaagd. nadat Haverkot Telstar in ïhtste minuut op voorsprong had Of sDorjee. de scheidende trainer van slsior: „De nederlaag van zondag zd VW (0-4) is hard aangekomen, jeeen punt van de promotie verwij- i bent, is het niet zo vreemd dat je (staat van de zenuwen. Wij hebben inde competitie en in de eerste drie cstrijden van de nacompetitie ge lakt. Die laatste duels moeten we ar vergeten". kans is aanzienlijk dat het verblijf [Excelsior in de eredivisie opnieuw «n jaar beperkt blijft. Om het te il van bijna een half miljoen gulden Eie werken, houdt de Kralingse ver- pg uitverkoop. Van de selectie die notie bewerkstelligde, zullen top- ^:ter Den Boer (KV Mechelen), Boe- ?.oda JC) en Piasmans (FC Twente) slsior de rug toekeren. Voor nieuwe kopen ontbreken de financiën, zo de nieuwe trainer Jacobs mag ho lten of meer voetballers van stadge- K Feyenoord te kunnen lenen. Ver is de opvolger van de door het Ex- sor-bestuur te licht bevonden Dor- -oor de vernieuwing van zijn team rewezen op amateurtalent waar- rljverig wordt gespeurd. De tragiek een promovendus anno 1982. voor die promotie kansloze Telstar it opportunistisch de aanval. Dat lieerde al in de achtste minuut in iskamp naar Lierse SUSSEL - De Nederlandse beroeps- «baller Jan Boskamp is tot een over komst gekomen met de Belgische sedivisievereniging Lierse SK. De isods vele jaren bij RWD Molenbeek Rballende Boskamp, die dit seizoen [a Brusselse club in een conflictsi- ra verzeild raakte, tekende een con ti bij Lierse voor de duur van twee t GENEVE - De strafcommissie van de UFA heeft Walter Meeuws van Stan- lud Luik woensdag een schorsing tor vijf wedstrijden in Europees ver- hnd opgelegd. Meeuws werd aan het isdc van de keiharde Europa-cup-II- ble tegen Barcelona uit het veld ge- sloeg toen een tegenstander k hem had geprovoceerd. Overigens tsg zowel Standard als Barcelona b boete van 3.000 Zwitserse francs, iwgens 'wangedrag' van spelers tij- Es de op 12 mei gespeelde wedstrijd, EdoorBarcelona met 2-1 werd gewon er GOTHENBURG - De Zweedse trainer frio Erikssen van de UEFA-bekcr- vinnaarlFK Goteborg, heeft zich voor htt jaar verbonden aan de Portugese topclub Benfica. 34-jarige oefenmeester begint op 29 wibijzyn nieuwe werkgever. „Ik hoop ^Portugal hetzelfde offensieve voetbal to kunnen spelen als ik met Goteborg FHid was te doen", sprak Eriksson jta een persconferentie in Gothen- Na spits Torbjorn Nilsson (naar Kjd«ligaclub Kaiserslautern) ver- Er de Zweedse club. de verrassing van «Europese voetbalseizoen, zijn twee- •Htfsooiilijkheid. Eriksson wordt bij jTK opgevolgd door zijn huidige assis- '«'•Gunder Bengtsson. •ON'DEN - Tony Woodcock heeft een w"lract voor een jaar getekend bij Ar- tooal. Met de overgang van de 27-jarige Wapeler naar de Londense eerstedi- "SKploeg is een bedrag van 500.000 ^sterling (2,3 miljoen gulden) ge- Engelse international heeft driejaar fC Köln gespeeld. MADRID - Hermann Neuberger, vice-voorzitter vn de internatio nale voetbal federatie (FIFA) heeft zich woensdag in Madrid fel tegen stander verklaard van het handha ven van 24 deelnemende landen in de volgende eindronde om de we reldtitel. die over vier jaar in Co lumbia wordt gehouden. „Zoals het er nu voorstaat in Columbia geloof ik dat men daar gewoon geen groot toernooi met 24 deelne mers kan organiseren", zei de Westduitser. De beslissing om Columbia als gastheer te laten fungeren viel al in 1974 toen er nog sprake was van zestien landen m de eindronde. Tij dens het eerstkomende FIFI-con- gres zal een beslissing worden ge nomen over het aantal finalisten in 1986 en de definitieve aanwijzing van het land, dat de eindronde over vier jaar zal herbergen. Neuberger verklaarde op voorhand dat wat hem betreft Columbia de organisa tie van de volgende eindronde uit handen moet worden genomen als de FIFA besluit het aantal van 24 finalisten te handhaven. Alfonso Senior, voorzitter van de Columbiaanse voetbalbond, zal overigens op het FIFA-congres aanwezig zijn volgende maand om aan te tonen dat zijn land wel dege lijk in staat is het gigantische toer nooi naar behoren te verwerken. winst één van de ploegen nog een kans kon geven voor promotie bij een even tueel verlies van Excelsior bij Telstar, werd er tot de laatste minuut met inzet van alle krachten hardverwarmend voetbal gespeeld, dat door de toe schouwers herhaaldelijk met open doekjes werd beloond. VW speelde fantasierijker dan de gas ten uit Friesland, die het meer van krachtvoetbal moesten hebben. Het speelse voetbal van de WV-aanvallers met Taihuttu als absolute uitblinker bracht de Heerenveen-defensie ai di rect in moeilijkheden. Toch duurde het nog tot de achttiende minuut voor VW scoorde Taihuttu ging weer vloeiend langs een tegenstander en zijn voorzet bereikte Verlysdonk, die inkopte: 1-0. In de tweede helft kwamen de Friezen, die het de Venlonaren vooral in de be ginfase moeilijk begonnen te maken, tot enkele gevaarlijke aanvallen. In de 53 minuut kwam een vrije trap van Go- tink via invaller Hoekstra bij Bosman die Vooys kansloos maakte: 1-1. VW TOKIO - Feyenoord heeft een interna tionaal voetbaltoernooi in Japan afge sloten met een gelijkspel tegen win naar Werder Bremen. De Westduitse ploeg had de voorgaande drie wed strijden gewonnen. De eindstand van deze voor 30.000 toeschouwers in To kio gespeelde wedstrijd, 1-1, was al bij rust bereikt. In de 27e minuut bracht Karei Bouwens de Rotterdammers op voorsprong, ne gen minuten voor rust zorgde Thomas Schaaf voor de gelijkmaker. Feyenoord finishte het toernooi achter Werder Bremen en het Japanse team als derde. Japan versloeg in de slotwed strijd de nationale kampioen van dat land. Nippon Kokan, na een ruststand van 3-0, met 5-0. De titelhouder eindig de als vijfde en laatste. De eindstand van het toernooi in Japan is: heeft er daarna alles aan gedaan om weer op voorsprong te komen maar de Venlonaren misten opgelegde kansen. Dat het in de slotminuut toch nog 1-2 werd door Bosman was niet zo belang rijk meer. Toen hadden de honderden transistorradio's het publiek al laten weten dat Excelsior naast Telstar was gekomen en dus zou promoveren. En dat is nog maar één onderdeel van het GRATIS WK-VOETBALBOEK In de nieuwe Panorama: 52 pagina's kleur met alle sterren, alle elf- v tallen, en alle TV-programma's. Rolls Royce rijden in Nederland. DAIinDAHA Hoe rijk moet je zijn? iHu UilHIvlH Het nieuwe gezicht van Blondie. De lessen van de Falkland-oorlog. PANORAMA.GEKOP MENSEN. Werder Bremen Japan Feyenoord Singapore Nippon Kokan 1 0 7 4 3 0 1 6 4 2 115 4 0 13 1 15- 3 13- 4 10- 7 3-14 1-14 HULST - Bijna spelenderwijs is de Belgische atleet Hugo van Duyse gis teravond op de baan in Hulst kam pioen van Zeeland op de 10 kilometer geworden, Af en toe keek deze loper van RKHAV rustig om en enkele malen vertraagde hij duidelijk zijn tred om zijn clubgenoot Jan van Laarhoven ge legenheid te geven in zijn spoor te blij ven. De opzet van Hugo van Duyse was om ook Van Laarhoven een onover brugbare voorsprong op 'concurrent' Huib Dalebout van AV '56 te bezorgen. Dat lukte uitstekend, want met nog ne gen ronden (zo'n 3,5 km) voor de boeg was de voorsprong van het Hulsterse duo ruim 15 seconden. Pas toen achtte Van Duyse de tijd rijp om er alleen van door te gaan. In die laatste 3,5 km liep hij nog bijna een minuut weg bij Van Laarhoven, die gemakkelijk zijn voor sprong op Dalebout behield. In zijn laatste ronde slaagde Van Duyse er zelfs in cm Dalebout te 'dubbelen'. Deze tien kilometer was een hoogte punt tijdens een vrij mager program ma, waarop de rest van de Zeeuwse at- letiekkampioenschappen werd afge werkt. Bij tijd en wijle was deze titel strijd in Hulst allerminst een propagan da voor de Zeeuwse atletiek. Zo konden de estafettenummers niet doorgaan bij gebrek aan belangstelling. En een 800 meter dames met slechts vier deel neemsters toont ook aan dat deze tak van sport momenteel allerminst flo reert in Zeeland. Bij de meisjes B op de 800 meter was het nog erger twee deel neemsters. En tenslotte: bij de heren kon er geen race op de 200 meter wor den gehouden, omdat er in het geheel geen kandidaten voor een Zeeuwse titel waren. Piet Vonck Bij al deze treurnis was de tien kilome ter met twaalf deelnemers nog een ver ademing. Piet Vonck, vorig jaar nog provinciaal kampioen op dit onder deel, was nu een van de ijdwaarne- mers. Hij liet weten: „Het bevalt me uitstekend om 's avonds rustig thuis te zijn. Ik begin er absoluut niet meer aan. Nu weet ik het zeker: ik heb er definitief een streep onder gezet. Mis schien ga ik nog wel eens wat trimmen, maar als wedstrijdlopcr zien ze me niet meer terug". Moeiteloos bleef de titel echter in han den van RKHAV. AI in de tweede ronde nam Van Duyse een voorsprong. Een ronde lang bleef Van Laarhoven bij Da lebout 'hangen'. Toen sprintte hij plot seling alleen naar Van Duyse en samen bouwde dit tweetal aan een besüssende voorsprong, waarbij Jan van Laarho ven overigens niet op kop kwam. Van Duyse later: „Dit was mijn derde wed strijd in vijf dagen. Zaterdag won ik een 10 Engelse Mijl in Middelburg en dins dagavond liep ik nog een 5 k in Brussel. Daarom deed ik het nu in het begin wat rustiger aan en wachtte ik inderdaad een paar maal op Van Laarhoven. Over die laatste drie kilometer ben ik wel te vreden. Toen ging ik weer erg hard". Huib Dalebout verzuchtte: „Ik moest het op karakter doen. Die marathon van Rotterdam had ik nog steeds in de benen, ook al heb ik hem niet uitgelo pen". Min of meer verrassend was de ontkno ping van de 800 meter heren, het twee de hoogtepunt van deze titelstrijd. De 26-jarige André Stroo van Marathon slaagde er voor het eerst in Jan de Waard van Zeeland Sport op deze af stand te verslaan. Reeds 300 meter voor het einde kwam Stroo op kop en sloeg in een lange eindsprint een tegen aanval van De Waard af. Onlangs werd De Waard wel kampioen van Zeeland op de 400 meter: „Snelheid heb ik nog wel, maar door een blessure en griep heb ik lang niet kunnen trainen en daardoor heb ik momenteel te weinig conditie. Maar misschien neem ik za terdag in Veldhoven tegen een Bra bantse combinatie wel revanche, want dan starten André en ik samen op de 800 meter". Kramer. AV '56. 34.47.9; 8 Leo Goudswaard. Spado. 34.54. 9 Jan de Jager. AV '56. 35.07.1; 10 Koos Oggel, AV '56. 36.06.3; 11 Kees Bruins, AV '56, 36.31.5. 800 meter heren: 1 André Stroo, Marathon, 1.57.5; 2 Jan de Waard, Zeeland Sport, 1,57.6; 3 Henk-Peterde Jonge, Schelde Sport, 2.02; 4 Rian van de Broeke, Marathon, 2.03.1; 5 Henk van Sprundel, RKHAV, 2.03.1; 6 Ad Mol, AV '56, 2.04.6; 7 Peter Havermans, Marathon, 2.05.3,8 Laurens Hamellnck, RKHAV, 2.09.2; 9 Helmut Vercammen, 2.10.9,10 Johan Smits. AV '56, 2.12. 800 meter dames: l Irene Pos. Marathon, 2.24 7; 2 Jopie Daane, Marathon, 2.281,3Len ny Notte. Dynamo, 2.32.2; 4 Susan Mannaert. RKHAV, 3.00.9 800 meisjes B l Renate Bakker. Schelde- sport. 2.35.8. 2 Susan Vermeulen. Dynamo. 2.48.2 800 jongens B: 1 Ivar Schutte. Dyna mo. 2.06 1. 2 Laurens DTIalluin. RKHAV. 2 07; 3 Ivo de Bruijn. RKHAV, 2.08.1; 4 Evert I vens. RKHAV. 2.08 6; 5 Fred Bolle. RKHAV. 2.11.1 200 meter jongens A: 1 Alfons FTanke- Vijle. RKHAV. 23.1; 2 Bram Hoogesteger, AV '56. 24.00: 3 Sjouke van de Veen. Schelde- sport, 24.4. 4 Martin van Osselaer. RKHAV. 25.7; 5 LaurensHameltnck, RKHAV.27.1.200 meter jongens B 1 Lauret D'Halluin, RKHAV. 24.7; 2 Richard Bemhard. AV '56, 25.1; 3 Edwin van Doeselaer, Scheldesport, 25.6. 200 meter dames: 1 Christian Lauwers, RKHAV, 26 4; 2 Carolien Lauwers, RKHAV, 26.8; 3 Carla van Doeselaar, Scheldesport, 28.3 (allen meisjes A); 4 Marjo Vermaire, Dy namo, 28.3, 5 Fine Chaar, Scheldesport, 28.7; 6 Maija de Jonge, Scheldesport, 26.2.200 me ter meisjes B: 1 Mirjam Bröckotter. Dynamo, 28.2; 2 Thesse Slootmans, 28.2; 3 Ellen Roose, Scheldesport, 29.7. Uitslagen André Stroo rechtsblijft Jan de Waard duidelijk voor op de 800 meter. 10 km: 1 Hugo van Duyse. RKHAV. 3123.1, 2 Jan van Laarhoven, RKHAV. 32.19 3:3 Huib Dalebout. AV '56.32 44 6; 4 Jaap Oele. AV '56. 32.52.2; 5Tonny Strijdonk. RKHAV. 33.512.6 Henk Nieuwdorp. AV '56, 33.58.3; 7 Akronius UTRECHT - In het zwembad Den Hommel in Utrecht is woensdag een begin gemaakt met een zeslandentoer- nooi waterpolo. De Nederlandse ploeg is in het toernooi gestart met een grote triomf op Canada: 16-7 (5-2, 2-2, 4-2 en 5-1). Cuba verloor van Tsjechoslowakije met 10-6 en Hongarije versloeg Griekenland met 13-8. WAALWIJK - RKC heeft woensdag avond in Waalwijk een wedstrijd voor de nacompetitie om het Nederlands kampioenschap zondagamateurs te gen Rohda met 2-1 gewonnen. Bij de rust was de stand 1-1. Stand RKC Rohda Elinkwijk 3 2 0 1 4 9-7 0 2 4 9-6 3 1 0 2 2 5-10 AMSTELVEEN - De rugblessure van Ties Kruize heeft Nederland bijna een nederlaag tegen aartsrivaal W'est- Duitsland bezorgd. Via een helft uitste kend hockey werd een gelijk spel van 3-3 bereikt, maar als bondscoach Wim van Heumen niet rigoreus het mes zet in het gokspelletje, wordt het schier onmogelijk om de Champions Trophee in de prijzenkast van de hockeybond te houden. Kruize, de Haagse spelmaker, haakte tijdens de warming up af, waar door twee uitgedokterde concepten in een tijdsbestek van vijf minuten moes ten worden gewijzigd. Die drastische omschakeling pakten niet alle spelers op, waardoor de Duitsers terecht onte vreden mochten zijn dat ze bij rust slechts met 1-0 leidden. Dat ze de volle buit, na twee nederlagen niet konden incasseren, werd als een teleurstelling ervaren. Van Heumen was de eerste om toe te geven dat de preparatie op het spclcon- cept en de alternatieve corner met Kruize en Bouwman op deze manier als waardeloos de prullemand in kon. Hij moest teruggrijpen op de ploeg die op de openingsdag de verzamelde hoc- keyelite had verrast met een overwin ning op Australië. Het „never change a winning team" hangt ook Van Heumen aan, maar hij kan en wil er niet omheen dat je Nederlands beste technicus ei genlijk niet op de reservebank kunt la ten zitten. Daarom koos hij voor Krui ze, ten koste van de Hattemmer Erik Pierik, die al even verbaasd was dat hij toch moest opdraven. Tegenover de verstoorde voorbereiding stak de instelling van de Duitsers schril af. De nederlagen tegen Pakistan, maar vooral India, veroorzaakten een explo sieve stemming binnen de Mannschaft van cóach Kiaus Kleiter, maar als de oosterburen een Oranje-schittering in de ooghoeken ontwaren, wordt er altijd een stapje sneller gelopen. Aanvoerder Michael Peter was er alles aan gelegen om zijn 200ste interland winnend af te sluiten, zeker na de kritiek die er over zijn hoofd is uitgestort. Michael Peter ging zijn teamgenoten voor in de jacht op succes en toen de razendsnelle Stefan Blocher, die harder op weg is een legende te worden en Ek- kardt Schmidt voelden dat Arno den Hartog en Diepeveen geen grip op hen en de bal hadden, bleef Nederland slechts overeind via Van Asbeck. de on gekend koele libero Job van der Have en doelman Pierre Hermans, die echter evenmin kon voorkomen dat Blocher de verhouding ook in de score tot uit drukking bracht. Maar, wat de Duitsers zeker niet had den verwacht was de revival van Oran je, dat niets te verliezen had en de 6000 toeschouwers wat meer wilde bieden. Tom van Hek draaide de rollen om. Op ponent Gerd B achmann zag de Amster damse student aan alle kanten langs flitsen en toen Maarten van Grimber gen het vizier ook op scherp had gezet, wankelde de Duitse defensie, die zich volldig het bos in zag gestuurd door Van Grimbergen en afmaker Pierik. Nederland - Vfest-Duitsland 3-3 (0-1). 33 Bloe- cher 01, 37 Van Grimsbergen 1-1. 39 Pierik 21. 44 Bloecher strafcorner i 2-2. 45 Peter strafbal2-3. 50 Bouwman Istrafcorneri 3-3. Scheidsrechters Van Beneden (Bel) en Piit AusToeschouwers: 6 000 In de tweede wedstrijd van wonsdag speelden Pakistan en Australië ook ge lijk: 4-4 (3-21. Stand: Pakistan 3 2 1 0 5 15- 7 India 2 2 0 0 4 7-4 Nederland 2 1 1 0 3 7-6 Australië 2 0 1117-8 West^Duitsland 3 0 12 1 6-12 SowjetrUnie 2 0 0 2 0 4-9 TURIJN - Wereldkampioen Anatoli Karpov uit de Sovejet-Unie bekleedt na vier speeldagen in het internationa le schaaktoernooi van Turijn de laat ste plaats op de ranglijst. Karpov, die. tegen zijn landgenoot Spasski remise speelde, heeft een punt uit drie partij en. De verschillen in het zevenmanstoer- nooi in Turijn, waar Jan Timman we gens oververmoeidheid voortijdig af haakte, zijn echter gering. De uitslagen van de vierde ronde. Karpov (Sov.) - Spasski (Sov i 0,5-0.5; Ljubojevic (Joe.) - Kavalek (V St.) 0,5-0.5; Andersson (Zwe.) - Portlsch (Hon.) afg. De tussenstand na vier ronden: 1 Andersson 2 punten plus 1 afg. (uit 4 partijen). 2 HObner (W.D1.) en Lju- bojevic 2 pnt. (uit 3), 4 Spasski en Kavalek 1,5 pnt. (uit 4); 6 Portlsch 1 pnt. plus 1 afg. (uit 3); 7 Karpov 1 pnt. (uit 3). STIPHOUT - Theo Smit heeft woens dagavond de profronde van Stiphout gewonnen. Bert Oosterbosch moest in" de eindsprint zijn meerdere in Smit er kennen. Jan Raas had in de slotfase van deze ronde, bijgewoond door ongeveer 6.000 toeschouwers, nog geprobeerd 'aan te pikken', maar dat was niet gelukt Hij moest zich tevreden stellen met de der de plaats. De uitslag Is- 1 Theo Smit de 100 km in: 2 15.10;2Bert Oosterbosch z.t;3Jan Raas op 8 seconden; 4 Fons van Katwijk op 11 secon den; 5 Joop Zoetemelk z.t6 Jos Lammerttak z.t7 Adrie van Houwellngen op 15 seconden; 8 Ad Tak z.t.; 9 Leo van Vliet op 20 seconden; 10 Piet van Katwijk z.t. BIRMINGHAM - Betty Stöve heeft woensdag ook baar partij voor de der de ronde damesenkelspel van het in ternationale tennistoernooi in Edg- baston, bij Birmingham, gewonnen. Ze versloeg de als eerste geplaatste Ame rikaanse Tracy Austin. De partij had echter geen normaal ein de. Nadat Betty Stöve de eerste set met 6-4 had gewonnen en in de tweede set met 1-4 was achtergeraakt, staakte Tra cy Austin de strijd wegens een aanval van maagkrampen. „Ik kon op dat mo ment eenvoudig geen stap meer doen", zei de teleurgestelde 19-jarige speelster, die gedurende het laatste weekeinde erg ziek was geweest, maar dacht weer voldoende hersteld te zijn om in het toernooi uit te komen. VLISSINGEN - Na 5 wedstrijdea met grote cijfers gewonnen te hebben, heeft het le softbalteam van Marathon zijn uitwedstrijd tegen Bernisse verlo ren. Een wedstrijd die gespeeld werd in een ongekend vijandige sfeer en waarin Bernisse alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen gebruikte om een overwinning te behalen. De Marathon-dames raakten hierdoor dermate geïntimideerd, dat ze niet ln hun gewone spel konden komen. Uit slag 8-6 voor Bernisse. (De thuiswed strijd tegen deze vereniging werd met 22-1 gewonnen). Na deze wedstrijd, die met sportiviteit (in de meest elementai re zin) en enige deskundigheid en objec tiviteit van de scheidsrechter (voorzit ter van Bernisse...) niets meer te maken had. werd de reeks overwinningen voortgezet. Werpster Winny Toetenel van Mara thon kreeg slechts één honkslag tegen en geen runs. Aanvallend ging het er weer ouderwets aan toe. Veel honksla- gen, veel punten. Opmerkelijk in deze wedstrijd was het spel van Erica van Noppen, die 3 punten scoorde en zelf 2 honkslagen voor haar rekening nam. Voor een debutant in de softbalsport een geweldige prestatie. MIDDELBURG - Volkomen verras send heeft het naar de tweede klas van de zondagafdelingsvoetbalcompetitie gedegradeerde Domburg in een zinde rende finale tegen Lewedorpse Boys de 'zondagbeker' gewonnen. De Walcher- se ploeg sloot de partij, waarin twee spelers uit het veld werden gestuurd, af op 5-2. Na de eerste helft waren de partfjen nog in evenwicht; Domburg had na 14 mi nuten via Donald Waasdorp de leiding genomen en Ad Menheere had "Lebo' binnen twee minuten op gelijke hoogte gebracht Na de hervatting drukte de Walcherse ploeg door: via Leo Roelse (20-meter-schot) werd het na 10 minu ten 2-1 en Tonny HulJbrechtse bracht de stand op 3-1. Op het randje van bui tenspel reduceerde Alex Verdonck de achterstand tot 3-2 en daarna toestan den met geirriteerde spelers. Scheids rechter Blok besloot vervolgens bij een on onoverzichtelijke situatie voor één der doelen de Domburger Piet Huij- brechtse en de Lewedorper Louw Raas wegens slaan uit het veld te sturen. De Bevelandse ploeg was de kluts kwijt en Domburg liep via Donald Waasdorp en Ton Mar an us uit naar 5-2. Als trootst voor de degradatie mag Domburg vol gend jaar in de KNVB bekerstrijd mee spelen. De Nederlander Frans Plantaz is woensdag winnaar geworden van de zesde en laatste etappe van de Ronde van Baden, een wielerronde voor ama teurs. De Nederlander die op de laatste plaats in het algemeen klassement stond ontsnapte in de slotfase van de rit, die van Wertheim naar Ettlingen over 190 kilometer leidde en had bij de finish een voorsprong van 54 seconden opgebouwd. De ronde werd gewonnen door de Zwit ser Siegfried HekimL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 17