Zinderende spanning bij kampioenschap ringrijden Taptoe Sint-Philipsland Open dag bouwplaats zuiveringsinstallatie Ludiek opgezette onthulling trok weinig belangstellenden WISSEL BEVELANDEN WISS£L SCHOUWEN PZC/streek KWUIT SERVICE CENTRUM KNUIT SERVICE CENTRUM MAANDAG 7 JUNI 1982 DOMBURG I WERD KAMPIOEN Schieting in Ellewoutsdijk BIGGEKERKE - Zaterdag werd in Biggekerke het ere-klas kam pioenschap ringrijden verreden. Dertien drietallen met elk drie rijders uit acht verschillende afdelingen leverden felle strijd om de titel. Dat het een spannende strijd zou worden was algemeen verwacht, maar dit kampioenschap overtrof alle verwachtin gen. Domburg n en Koudekerke m met 58 ringen en Aagtekerke II met 59 ringen. Alleen Ad Paauwe uit Gapinge had toen nog alle ringen gestoken. Eén voor één vielen nu de koplopers af. Zodat tenslotte alleen Domburg I overbleef, omdat zij de gehele middag geen ring meer misten. Het kampioensdrietal be stond uit Hans van Eijzeren en Joost Dorleyn, die beide 28 ringen staken en Chris de Visser met 29 ringen, samen 85 ringen. Wat betreft het wedstrijdverloop aan de kop en de staart van het klassement kan men zonder overdrijving spreken van een zinderende spanning. Aan het eind van de ochtend halverwege de wedstrijd zag het ernaar uit. dat Aagte kerke I hoge ogen ging gooien, want die hadden toen nog maar één ring gemist Gevolgd door Koudekerke n met twee gemiste ringen en Gapinge I en Westka- pelle I met drie gemiste ringen. Onder aan ging het toen tussen Middelburg I met dertig ringen. Koudekerke m met 33 en Domburg n en Aagtekerke H met 36 ringen. Er waren toen nog acht rij ders met alle gestoken ringen. In de loop van de middag schoof het klassement geleidelijk inelkaar en na 24 beurten stonden liefst zeven korpsen op één ring van elkaar, namelijk Dom burg I. Biggekerke I. Aagtekerke I. Koudekerke n en Westkapelle I, allen met 67 ringen. En Gapinge I en Koude kerke I met 66 ringen. Onderaan ston den toen Middelburg I met 52 ringen, Verkeerscontrole Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Bij een ver keerscontrole van de rijkspolitie in Brouwershaven zaterdagavond zijn twee bestuurders van auto's geverbali seerd wegens het rijden onder invloed van alcohol. Energiecentrum in Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De PZEM richt drie dagen lang een 'energiecentrum' in. in het dorpshuis in Sint-Annaland. Bezoekers worden gewezen op de moge- lijkheden van het besparen van energie. Het 'energiecentrum' is geopend dins dag 8 juni tot en met donderdag 10 juni. De openingstijden zijn van 15.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Inbraken Dreischor en Zonnemaire ZONNEMAIRE - Zaterdagnacht is in gebroken in een woning in Zonnemaire en in een woning in Dreischor. Uit beide woningen werd voor een onbekend be drag aan geld en sieraden gestolen. Surfplanken in Eikerzee gestolen ELKERZEE - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in Eikerzee twee surf planken gestolen. De surfplanken wa ren bevestigd op twee Duitse auto's die geparkeerd stonden aan de Elkerzeese- weg. Gevonden voorwerpen politie in Kapelle KAPELLE - Bij de rijkspolitie groep Kapelle zijn de volgende gevonden voorwerpen in de maand mei aangege ven. bankbiljet, zilveren armbandje, zakhorloge aan ketting, dameshorloge, bruine porte monnee, kinder-trainingsjack. herenhorloge, tabakszak cq portemonnee, gouden arm band. sleutelbos met onder andere autosleu tel. trouwring, parkiet Uitreiking diploma's geslaagden Goese laboratoriumschool GOES - Donderdag 1 juli worden de di ploma's uitgereikt aan de geslaagden van de Laboratoriumschool Zeeland. De uitreiking vindt plaats tijdens een feestelijke bijeenkomst in de aula van de school. De aanvang is 14.00 uur. Transport voor Polen terug in Westkapelle WESTKAPELLE - Het voedsel- en kle- dingtransport dat vrijdag voor pinkste ren naar het Poolse Swiebodzin vertrok is vorige week dinsdag teruggekeerd in Westkapelle na de 11 ton aan goederen op de afgesproken plaatsen te hebben afgeleverd. De elf ton aan kleding en voedsel was voornamelijk afkomstig van een inza melingsactie in Westkapelle. Daar naast kwam er materiaal binnen door een korte actie in Sint-Laurens terwijl, ook de Beatrixschool uit Oost-Souburg een bijdrage leverde. De grenspassages leverden tijdens de heen en terugreis nauwelijks problemen op. De chauf feurs. Bo Gabrièlse, Bram Westrate, Jan de Witte (allen uit Westkapelle) en Willem Vogel (Sint-Laurens) v erden in Swiebodzin gastvrij ontvangen. Eerder werd vanuit het Delta College al een transport naar deze op 70 kilometer van de Oostduitse grens gelegen plaats op touw gezet. Bij die gelegenheid ging ook mevrouw L. Caljouw mee als tolk zoals zfj ook bij het nu teruggekeerde transport weer deed. Nachtwandeltocht van 'Tippelaars' uit Vlissingen VLISSINGEN - De wandelsportvereni ging 'De Vrolijke Tippelaars' uit Vlis singen houdt zaterdag voor de twaalfde keer een nachttocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen, een afstand van 75 kilometer. De tocht begint precies om middernacht vanaf café 'De Raay- berg' in Bergen op Zoom. Aansluitend is er ook een dagtocht van Hansweert naar Vlissingen over 45 km. Deze start zondagmorgen om 05.30 uur vanaf café Thalia' in Hansweert. Degradatie Reserve-kampioen werd Koudekerke II na kamp met Biggekerke I, beiden met 84 ringen. De reserve-kampioen bestond uit Arno Francke, 29 ringen. Jan Jobse, 26 ringen en Joke Reijnierse met 29 ringen. Middelburg I en Koude kerke III degradeerden tenslotte naar de eerste klasse met 66 en 67 ringen. Persoonlijk kampioen werd Ad Paau we uit Gapinge, die als enige 30 ringen stak in 30 beurten. Reserve-kampioen werd Rinus Moens uit Aagtekerke, na Schieting WOLPHAARTSDIJK - De handboog vereniging 'Doel en Hoger' uit Wol- phaartsdijk hield een schieting op de staande wip. De uitslag: eerste hoofd vogel J. de Koeyer, Diana Yerseke; tweede hoofdvogel bij loting A. Voet. Soranus Heinkenszand; eerste zijvogel M. J. Verdonk: tweede zijvogel F. J. Os- sewaarde, beiden Doel en Hoger Wol- phaartsdijk; derde zij vogel: L. de Jon ge. ADLM Kwadendamme; vierde zij vogel F. J. Ossewaarde. Doel en Hoger; eerste kal M. C. Repkens, Victoria Kwa dendamme; tweede kal M. van de Kamp. derde kal M. J. Verdonk. beiden Doel en Hoger; vierde kal C. van Weele, Juliana Oudelande. Bejaardenschieting in 's-Heerenhoek ■S-HEERENHOEK - In 'De Koren- beurs' werd een schieting op de liggen de wip voor bejaarden en gepensioneer den gehouden met 29 schutters. De uit slag: eerste hoofdvogel: H. v. d. Dries Concordia; tweede hoofdvogel: A. v. d Bulck Eensgezindheid; eerste zijvogel: H. v. d. Dries Concordia; tweede zijvo gel: J. Rijk Vrije Schutters; derde zijvo gel: Math Koole VIOS; vierde zijvogel: B. v. d. Dries Eensgezindheid (allen 's- Heerenhoek); eerste en tweede kal: C. Rentmeester Willem Teil Ovezande; derde kal: P. MDaat Zorgvliet Elle woutsdijk; vierde kal: P. Daalman ADLM Kwadendamme; meeste kleine vogels: P. Daalman ADLM Kwaden damme 12 stuks. De-vliegende vogel- prijs was voor A. v. d. Dries-Geus Eens gezindheid 's-Heerenhoek. De volgende schieting is op dinsdag 8 juni. Burgerlijke stand GOES Geboren: Raoul, zv W. E. A. M. Kree- mers en M. J. T. de Winter; Willem A. zv A- P. J- Hendrikse en D. T. Hannewijk; Elizabeth, dv A. van Donge en J. van den Berge; Natasja, dv N. de Voogt en E. 'I. J. Neve: Jan M. zv J. M. Kaan en M. Jobse; Abraham J. zv J. A. van Hane- gem en J. van der Hagen; Robbert A. zv P. C. Sonke en E. Hollebrandse; Johan nes A. zv A. van der Welle en H. Geuze; Martijn. zv J. van der Does en M. de Jonge; Eelke.zvG. R SchuurbiersenE. B. Mol; Wilhelmina M. dv A. H. J. M. de Kort en A. L. van Kruiningen; Geertje J. M. dv H. J. Colijn en G. W. Jansen; Cornelia P. dv M. J. Scheele en C. C. P. •Poleij; Krishna, zv H. Toelaram en C. S. Chandi'Naomie M. K. dv J. J. E. Voet en E. M. Waegemakers; Anna H. E. dv J. van Westen en E. Trompert. Getrouwd: J. van der Klooster en J. J. de Koeijer; W. J. de Leeuw en A. E. M. J. Maintz; A. J. Markusse en H. de Leeuw; H. de Jong en J. Geelhoed; B. Wolken- hauer en M. J. J. Boénne; Ch. S. Tang en L. Ch. Cheung; J. M. Schrier en D. C. van der Cingel; F. A. Melsbach en D. W. Twist; N. J. Th. van der Meer en Y. Bourgraaf; R. de Koster en G. A. M. Rijk; L. Palo en C. J. van Burg; D. Mou- thaan en A. Tolhoek; W. J. Dekker en J. A. M. de Jonge. Overleden: A. Vermaat, 66 jr. ev J. M. Wielaard; J. de Waard, 72 jr.; A. L. Wa terman, 38 jr. ev C. J. Goetheer; F. de Koning, 90 jr ev A. de Meij; D. Boei, 86 jr. ev J. Baas; L. Reijnhout, 53 jr. wv C. E. S. de Kok; P. Oosthoek, 91 jr. wv J. Pover. Geslaagden Christelijke mavo Thoien kamp met Chris de Visser uit Dom burg, Rinus Koets en Piet van Malde- gem uit Biggekerke. Anro Francke en Joke Reijnierse uit Koudekerke, Kees Wisse uit Ritthem en Marie Langebee- ke uit Westkapelle. Allen staken 29 rin gen. Dat er fantastisch gereden is. blijkt uit het feit. dat het record van de totaal aantal gestoken ringen weer is verbe terd: van 959 in 1980 naar 980 in 1981 tot 1017 in 1982. En dat is een percentage van 86.92. De uitslag is: 1 en kampioen: Domburg I. 85 ringen, win naar van de wisselbeker van de gemeente Westkapelle plus medaille van Zijne Konink lijke Hoogheid Prins Bernhard, reserve-kam pioen: Koudekerke n met 84 ringen, wissel beker CSM, 3 Biggekerke 1.84 ringen, wissel beker Sport steunt Zonneveld. 4 Aagtekerke I, 83 ringen, wisselbeker Gemeente Vlissin gen: 5 Gapinge 1.83 ringen, wisselbeker Vul kaan Kunstmesthandel; 6 Koudekerke L 82 ringen, wisselbeker Rabo-bank Vlissingen; 7 Westkapelle I. 78 ringen, wisselbeker Brma Minderhoud. Westkapelle; 8 Domburg m, 78 ringen, wisselbeker Rabo bank Koudekerke/ Paauwenburg, 9 Ritthem I met 77 ringen, wis selbeker Boddaert en Co; 10 Aagtekerke II. 75 ringen, wisselbeker Rabo-bank Oostkapelle/ Grijpskerke: 11 Domburg n. 75 ringen, wis selbeker Vllssingse Jagers; 12 Koudekerke III. 67 ringen, beker afdeling Biggekerke di rect in eigendom; 13 Middelburg 1.66 ringen, beker afdeling Biggekerke direct in eigen dom. Persoonlek kampioen Ad Paauwe. Gapinge. winnaar van de wisselbeker Zeeuwse Voeder en Kunstmesthandel met 30 ringen; reserve persooniyk kampioen Rinus Moens, Aagte kerke, 29 ringen, winnaar van de medaille van de ZRV. Uitstapje bejaarden Heinkenszand HEINKENSZAND - Leden van de be- jaardenbond en bejaardensoos in Hein kenszand hebben een busreis gemaakt naar Maastricht. In totaal namen 65 be jaarden aan de bustocht, die via de Bel gische Kempen naar Maastricht voer de, deel. Behalve aan Maastricht werd ook nog een bezoek gebracht aan het drielandenpunt in Vaals. ELLEWOUTSDIJK - De handboogver eniging 'Juliana' te Ellewoutsdijk hield een schieting op de staande wippen, er waren 68 schutters. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel C. Westdorp, Eensgezondheid 's-Heeren hoek; tweede hoofdvogel bij loting P. Verheyke, Zorgvliet Ellewoutsdijk; eer ste zijvogel W. Boudens Willem-Teil, Ovezande; tweede zijvogel C. Westdorp Eensgezindheid 's- Heerenhoek; derde zijvogel M. Verdonk, VIOS 's-Heeren hoek; vierde zijvogel bij loting M. Alle- mekinders, Victoria Kwadendamme; eerste kal J. Platschorre Zorgvliet Elle woutsdijk; tweede kal C. v. 't Westeinde Soranus Heinkenszand; derde kal bij loting Job. de Jonge, Soranus, Hein kenszand; vierde kal bij lotmg N. Schouwenaar, Juliana Oudelande. Meeste kleine vogels I. Helmstrijd Juliana Oudelande. vijf stuks. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel J. v. Prattenburg. Vlieghei Gilze-Rijen; tweede hoofdvogel bij loting P. Traas Victoria Kwadendamme; eerste zijvo gel C. Westdorp Eensgezindheid 's-Hee renhoek, tweede zijvogel en derde L. v. d. Boogaard Willem-Teil Ovezande: vierde zijvogel K. Schipper St. Andries Wemeldinge; eerste kal L. de Jonge A. D. L. M. Kwadendamme; tweede kal P platschorre Zorgvliet Ellewoutsdijk; derde kal W. Boudens Willem-Teil Ove zande; vierde kal bij loting A. v. d. Bulck Eensgezindheid 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels W. Remijnse Ede le Handboog Oudelande, zes vogels. Geslaagden Mavo 'Rehoboth' in Krabbendijke KRABBENDIJKE - Aan de christelijke mavo 'Rehoboth' in Krabbendijke slaagden de volgende personen voor het mavo-4 examen; Jan Bart, Connie Hleftje, Susan Timmerman en Margreet van de Velde te Yerseke; Dinand Blok, Marian Neels en Erik Ruissen te Oost- dijk; Nancy Blok. Leonard Harthoorn. Ma rian Kole en Ton Traas te Rilland, Frans Bor- go, Elly Fonteine, Lydla Franje, Sjako de Goffau. Liesbeth Goud, Ingrid Harthoorn, Gertjan Hoekman, Ronald Hoekman, Wilma van Iwaarden, Kees Kaan, Huib Kaan, Si mon van Koeveringe, Johnny de Kok. Maija Nelisse, Ella Nieuwenhuize, Peter Paauwe. Gerard de Rooij, Lla Rijkse, Albert Schrijver. Corine Sinke. Erik Tramper. Adrie Vercijs en Sarlen Weslstrate te Krabbendijke, Karina de Hamer, Wim van Nieuwenhuijzen en Ine van Weele te Waarde en Frans Lokerse te Kruiningen. Het beeld van Matty Murre met daaromheen van links naar rechts ir C. J. Keulemans, wethouder drs J. Dijkgraaf en de kunstenares. BEELD VAN MATTY MURRE IN GOES INKADER WERELD-MILIEUDAG BATH - Zo'n tweehonderd belangstel lenden hebben het afgelopen weekein de een kijkje genomen bij de in aan bouw zijnde zuiveringsinstallatie bij Bath. Dit bouwwerk van het hoog heemraadschap West-Brabant moet begin volgend jaar voltooid zijn. Het hoogheemraadschap nodigde zaterdag echter al iedereen uit om eens een blik te werpen in de bouwplaats. Medewer kers van het Brabantse hoogheem raadschap deden daarbij een en ander uit de doeken. De bezoekers op deze 'open dag' kwamen zowel uit de direc te omgeving als uit West-Brabant. Een woordvoerder van het hoogheemraad schap liet na afloop weten dat onder de belangstellenden onder meer gemeen tebestuurders, geïnteresseerden in het zuiveringsproces, bezoekers met be zwaren tegen het zuiveringsbedrijf en 'dagjestoeristen' rondliepen. Het hoogheemraadschap organiseerde deze open dag bij de zuiveringsinstalla tie in het kader van de wereld-milieu dag. Ieder jaar wordt een dergelijke ac tiviteit op 5 juni gehouden. Dit keer werd voor het zuiveringswerk bij Bath gekozen omdat hierover onder andere het laatste jaar nogal wat te doen is ge weest. Zo werd een eerste hinderwet- aanvraag om de installatie na voltooi ing van de bouw in werking te stellen afgewezen. Het college van burgemees ter en wethouders van Reimerswaal, die deze hinderwetvergunning moet af geven, vond dat er niet genoeg informa tie over de mogelijke gevaren en voor- zortsmaatregelen in de aanvraag was vermeld. Op dit moment ligt een nieuwe aan vraag van het hoogheemraadschap ter inzage. Bezwaren hiertegen kunnen nog tot eind juni worden ingediend bij het dagelijks bestuur van de gemeente Reimerswaal. De open dag zal, volgens de woordvoer der van het hoogheemraadschap West- Brabant. zeker volgend jaar een keer herhaald worden. In maart 1981 ging de eerste paal voor het afvalwater-zuive- ringswerk de grond in. Het rijk heeft gesteld dat de bouw in januari 1983 vol tooid moet zijn. Het zit er echter niet in dat de werkzaamheden dan al achter de rug liggen. Het hoogheemraadschap mikt nu op april 1983. Het totale project kost ruim 100 miljoen gulden. Het rijk verleent hierin een aanzienlijke subsi die. Wordt de aanvraag voor de hinderwet vergunning verleend, dan kan kort daarop het afvalwater van 24 kernen in West-Brabant en verschillende in dustrieën (onder meer uit het Moer dijk-gebied) worden gezuiverd in deze installatie, waarna het water bij Waar de op de Westerschelde wordt geloosd. GOES - Zaterdagmiddag haalde het fraaie strandweer een streep door de ludiek opgezette onthulling van een beeld van de Goese kunstenares Matty Murre. Ondanks aansporingen vanuit een geiuidswagen om daarbij aanwe zig te zijn lieten de mensen het afwe ten. De onthulling voltrok zich in een kleine kring van genodigden. Het beeld van Matty Murre staat op een voetstuk in de tuin van het gebouw 'De Schrijfavond van Amnesty International in Heinkenszand HEINKENSZAND - Iedere tweede woensdag van de maand wordt er in de woning van Els Bakker-Van Damme aan de Julianastraat 11 in Heinkens zand een schrijfavond georganiseerd van Amnesty International. Een eerste schrijfavond wordt woensdag 9 juni ge houden om 20.00 uur. Belangstellenden kunrten eventueel ook schrijfochten- den bezoeken. Deze worden iedere der de donderdag (vanaf 10.00 uur) gehou den in de woning van Bertien Schulting aan de Strandloperstraat 2. J. Schiettekatte in Nieuwerkerk 25 jaar bij PTT NIEUWERKERK - Met een drukbe zochte receptie in Nieuwerkerk vierde PTT-kantoorhouder J. A. Schiettekat te zijn 25-jarig dienstjubileum. De jubi laris werd daarbij onder meer toege sproken door PTT-directeur van Schouwen H. M. van der Post uit Zierik- zee. die hem tevens de zilveren PTT- speld uitreikte. De heer Schiettekatte was ruim twintig jaar besteller, voordat hij kantoorhouder werd, eerst in Brui- nisse en de laatste jaren in Nieuwer kerk. Villa' aan de Van de Spiegelstraat. „Wij zijn bijzonder blij met de plaatsing van dit fraai gelijnde kunstwerk," zei ir C. J. Keulemans, lid van de werkgroep wooncultuur en cultuurconservenng van de Goese Culturele Raad, die het beeld van kalksteen onthulde. Hij meende dat het kunstwerk er momen teel in het grasveld nog wat 'verloren' Trim wielerklassieker Kamperland verreden KAMPERLAND - Vrijdag werd ln Kamperland de jaarlijkse trim wie lerklassieker gehouden. Deelnemers uit heel Zuid-Nederland verschenen aan de start. De uitslag: Uitslagen damestrimsters 40 km: 1 Sonja Stompé, Koudekerke, 2 Anja Phernambucq, Ovezande, 3 Bertha van der Velde, Heerle. 4 Tonnie Rentmeester. Goes, 5 Petra van der Stel. Wemeldinge. 6 Marianne Wagemakers, Oostkapelle. 7 Jacquelïen van Stee, Herkin- gen, 8 Joop Withagen, Bergen op Zoom, 9 Elly Melissen, Bergen op Zoom, 10 Sylvia de Back, Goes. C-trimmers 50 km: 1 Pieter Brooymans, Ber gen op Zoom, 2 Sjaak Avot, Schoondijke. 3 C. Bril, Ossendrecht. 4 Ad Schipper. Heinkens zand, 5 Sjaak de Punder, Slake, 6 Piet Hart hoorn. Nlsse. 7 N. Rijk, Driewegen. 8 Jaap Dourleyn. Heinkenszand, 9 K. Pieterse. Oude Tonge. 10 Henk Soppele. Bergen op Zoom. B-trimmers 70 km: 1 Kees van der Horst Standardbuiten. 2 Jan Riemens. Koudeker ke, 3 Wlm Stols, Halsteren, 4 Johan Gijzel. Yerseke, 5 Jan Smeijers. Bergen op Zoom. 6 Joop de Smet, Nisse, 7 Bertus Wielus. Sluis kil, 8 Nico de Leeuw, Rilland, 9 Piet Jochems. Goes. 10 Eddie van der Weele. Kloetlnge. A-trimmers 120 km: 1 Johan de Punder. Le- wedorp. 2 Cees Magnus. Heinkenszand, 3 Ad van Treyn, Halsteren, 4 Frans van de Berge, Krabbendijke, 5 Frans Sep. Roosendaal, 6 Leo de Jonge. Lewedorp. 7 Cees van den Dries, Ovezande, 8 G Jacobs, Wouw. 9 Sjaak Rommers, Rilland, 10 Bert Hendriks, Putte. bijstaat. „Maar daarin komt verbete ring door het aanbrengen van een wan delpaadje en bodembedekkers." Matty Murre vond haar werkstuk goed harmoniëren met de fraaie oude bomen in de viilatuin. Zij vertelde uitdrukking te hebben willen geven aan de mogelijk heden van de mens om zich te ontplooi en. Ir Keulemans brak een lans voor het werk van de Goese kunstenares: „Want Matty weet haar talent zelf maar slecht te promoten." In 'De Villa' vinden activiteiten plaats van het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming. Goes beschikt over het kunstwerk in het kader van de beeldende kunste naarsregeling (BKR). Huldigingen tijdens jubileumviering CNV-bond Kapelle KAPELLE - De hout- en bouwbond CNV, afdeling Kapelle-Biezelinge vier de zaterdag het vijftigjarig beslaan van de afdeling. Tijdens een bijeen komst in Kapelle werden enkele jubi lerende leden in de bloemetjes gezet. De heer M. Dekker, mede-oprichter van de afdeling, kreeg voor zijn vijftig jarig lidmaatschap van de bond een ca deaubon uit banden van districts!» stuurder L. J. Reijgersberg. Voor J. Kloosterman was er een gouden bondsinsigne met een lauwertak omdat hij al veertig jaar trouw zijn contributie betaalt. De districtsbestuurder bracht voor de jubilerende afdeling een enve loppe met inhoud mee, die hij overhan digde aan voorzitter J. de Lange. Dele den van de bondsafdeling vierde het halve-eeuwfeest met een gezamelijke maaltijd en gezelschapsspelen. THOLEN - Aan de christelijke mavo in Thoien slaagden voor het diploma ma- vo-4; Corry Aarnoudse. Irma Andriesse. Anton Beurkens. Conny Bolier. Ineke Bout. Kees de Bruljn. Rianne Dekker. Leen Deurloo. Janny Dorst. Aijan van Dijka, Dianne van DiJke. Karin van Dljke. WUma van Dljke, Willy van Djjke. Heieen Geense. Bert Goedegebuure. Jeannet Goedegebuure. Coby de Graaf, Jan de Graaf. Kees Groenewege. Rianne Guil- Jam. Yvette Hagen, Ina Hartog. Ria de Heer. Katy van de hoek. Ria van't Hof. Margareth Jansens. Mary Klaasse. Conny van de Kloos ter. Maartje van de Klooster. Huib Knuist. Lëanne Knuist. Mart Kot. Anton Kwist. Wil- lem-Jan Llgtendag. Marlies van de MaarlCo- rien Menheere, Bert van de Merbel. Johan Moerland, Anita Mosselman, Christiaan Nieuwenhuize. Peter Pipping. Tanny Quist. Janet van de Repe. Janneke van de Repe. Lla Reijngoudt, Kees de Rooy, Fenny de Ruiter. Marleen de Ruisscher, Lia de Rijke. Corlna Schot. Johan Schot, Els van Starkenburg, Nelleke Sturris, InaTheunlsse, Anlta Vaders. Ieteke Verkamman. Rini Vermaas, Ingrid Versluis. Coralien Vogelaar, Thonia de Vos. Anja van de Welle. Elly Westdorp. Leen West- dorp en Apja de Witte. Vier kandidaten krU- gen een herkansing. du.d«li|k« opo««' vtn ad'ti i n Biidtaganmoganruatlangern Profiteren Heer Welleman schrijft in de PZC van 25-5-82 dat 'in die kringen' vrijblijvend met de Bergrede wordt omgesprongen. Ik vermoed echter, dat 'in andere krin gen' het bestaan van de Bergrede nog onbekend is. Paulus zegt ergens: „Verstaat ge ook wat ge leest". Dank zij de linkse oppositie verdien je met niet werken bijna net zoveel als met werken, plus huursubsidie, subsi die studerende kinderen etc. Maar de werkenden - het zijn er niet zoveel meer - draalen wel op voor de premies, belas tingen etc. voor de rest die niet werkt, van baby tot grijsaard. Met 500.000 werklozen presteert het FNV en mijn heer De Kok het toch nog om stakingen uit té roepen, ondanks de velen die graag zouden willen werken. Het is toch te gek, dat soms één gezin vier uitkerin gen krijgt. Ja, dat kan allemaal in een democratisch land. maar we gaan er wel aan te gronde. Zo'n 100.000 geëman cipeerde vrouwen wijzigen de alimenta tie op een inwonertal van 14.000.000. Het PvdA-bestuur moet eens een aan tal nuchtere mensen benoemen, die niet werkloos zijn. Geen Maxen van de Berg. D&t kost de PvdA stemmen, niet door de thuisblijvers. Een paar mannen van het kaliber Drees Sr. Er is een joods spreekwoord dat zegt: Wie schreeuwt heeft pijn. Een andere zaak, de lintjesregen. Door vakantie kon ik niet eerder reageren. Maar de paarden die de haver verdie nen... Toon Hermans, Joop Doderer, Ridder ON. Waarom? Ze worden er toch goed voor betaald Ik mis nog steeds de huisvrouw die 20-30 jaar een gezin heeft gerund. De huisvrouw waar een deel van de economie op steunt (uitgavepa- troon). Ik mis dat meisje van 23 jaar dat na het overlijden van moeder het gezin jarenlang heeft moeten runnen. Enzo voorts. J. B. van Splunder Calsstraat lf Goes Het Thoolse muziekkorps Concordiawas écn van de deelnemers aan de muziekfeesten in Sint-Philipsland 'CONCORDIA' TACHTIG JAAR SINT-PHILIPSLAND - Een taptoe vormde zaterdag één van de hoogtepunten van het muziekfeest rond de jubilerende muziekvereniging 'Concordia' in Sint-Philipsland. De ver eniging bestaat 80 jaar. Na de jubileumvergadering in 'De Druiventros', hield een aantal muziekkorpsen een rondgang door het dorp. De deel nemende muziekkorpsen waren OVM Oud-Vossemeer, Con cordia Thoien, Euterpe Sint-Maartensdijk en Accelerando uit Sint-Annaland, die 's avonds ook de taptoe verzorgden. De taptoe werd besloten met een gezamelijke uitvoering van het Wilhelmus. a UI 5 Q Z 4 is een elektrotechnisch reparatiebedrijf speciaal voor het repareren van uw wasautomaat, vaat wasser. wasdroger, stofzuiger, etc Ongeacht welk merk of waar gekocht Alsook het plaatsen of repareren van uw t v-antenne Ruim 90% van alle reparaties wordt binnen een tijdsbestek van 1-5 werkdagen voor een redeli|ke prijs verhol pen. Werrilaan 31, 4453 CA 01105-1690 of 1270. 's-Heerenhoek, tel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 16