C Scholieren exposeren in galerie te Middelburg Leerlingen Vlissingse scholengemeenschap kiezen te veel wiskunde t'shirt gratis Geslaagden Oranje Nassau-mavo in Middelburg VAKANTIE P. BAARS vroege vogels: Herenkapsalon PETRIE JOHNGOlDSUmom AUTOSCHADE HOOGERHEIJDE AUTOBEDRIJF WONDERGEM-MELSE Geslaagden aan Goese St. Willibrordcollege -jPZC/streek Geslaagden De Wellinge Middelburg Geslaagden christelijke scholengemeenschap SCHILDERIJTJES BIJ AFSCHEID VAN SCHOOL ZATERDAG 5 JUNI 1982 RECTOR RSG SCHELDEMOND: VLISSINGEN - „Het aantal leerlingen dat het vak wiskunde kiest op de rijks scholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen is de laatste vijf jaren dras tisch hoger dan het landelijk gemid delde. Voor het atheneum bedraagt dat namelijk 12 procent en voor de havo 15 tot 16 procent. Veel leerlingen zeggen het vak nodig te hebben, maar zijn soms te zwakke leerlingen. Als het niet goed gaat komt de leraar in de knoei. Voor grote groepen op school is dat een probleem". Dit zei rector M. J. A. Beilo van de rijksscholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen vrijdag avond tijdens de diploma-uitreiking aan de geslaagden in het Scheldekwar- tier. De heer Beilo merkte verder op. dat de school vaak een waarshuwende vinger opsteekt, waneer een leerling kiest voor wiskunde, maar daar eigenlijk te zwak voor is. Vaak zet de leerling volgens de heer Beilo toch zijn zin door, om als het niet goed gaat de schuld daarvan te ge ven aan de leraar. „Dat is heel frustre rend voor de leraren", zei de conrector. Hij kwair hierop naar aanleiding van het aantal geslaagden van 136 en niet geslaagden van 49, die nog een herkan sing krijgen. Hij noemde dat aantal toch nog vrij groot Als oorzaken daar voor noemde hij de leerlingen die ge brek aan inzet getoond, zij die met een minimum aan prestatie een maximum aan resultaat wilden behalen, maar daarbij net iets hebben misgegokt en ten derde een mogelijk verkeerd ge bruik van de vrijheden op school, bij voorbeeld in het kiezen van keuzevak ken en doorstroming. De heer Beilo zei van mening te zijn, dat deze vrijheden niet zouden moeten worden beperkt, maar dat tegelijk toch ook een goede begeleiding van de leerling moet plaatsvinden. Atheneum: Lizette Bazuin, Jeannette Beck, Walter Bei lo, Karen Bermingham, Richard Boucherie. Peter Braam, Niek Bruggeman. Sylvia de Bruin, Renê Dijkstra, All ar d van de Grulter, Maarten Hasselaar, Charlotte van Helderen, Jacqueline Hollaar, Frank Krieg, Jacky Krombeen. Louis van der Laan. Linda Lu- teyn, Fillp Markwat, Jeroen Messing, Saskia Meijer, Leendert Meyers, Elsemiek ten Pas. Erik Peters, Jan de Rijcke, Jimmy Snijders, Hanco Tigchelaar, Christina van der WerfT, Paul Westmeijer, Sandra Wijkhuys, Marieke van Vssel. Havo: Bernard Bakker. Freddy van Belzen. George van den Berg, Jaap Beije. Hans-Jan Bonsma, Carin Buljs, Peter Bijkerk, Marianne Cie- raad, Erik Dellebeke, Anne-Marie van Dol- der, Anja Eisma, Angelique de Fouw, Diana van der Gaast, IKNGRID Götz, Peter Grims, Kees Hoorweg, Johnny Janse, Sandra Kloet, Rudle Kolijn, Hennie Kuzee.Liesbeth Lagen dijk, Ronnie Louwerse, Yvonne Lust. Peter Lijnse. Caroline Maas, Maria Mast, Guido Mi- lot. Mark Notebaart. Renata Oosterveen. Ad Oppenneer. Anme Oreel, Wndela Poll, Ri chard Provoost. Linda de Quelery, Arthur van Reijmersdal, Erik Roos. Marleen Rijs- dijk, Richard van Rijswijk, Madeion Sam- pon. Martin Smolders, Monica Snoodijk, Remko Stroo. Linda Struijk. Roland Sulkers, Wilco Vermeer, Astxid de Visser. Jacqueline van Vliet, Margo Weeteling, Jan van Zalinge, Annet van Zanten. Mavo: Krista Antheunisse, Francisda Barten, René van Belzen, Richard van den Berge, Arlette Boersma, Ronald Brasser, Marieke v. d. Wal- le. Adrie van Brugh, Mariena Derijcke. Rein- der Douma. Sor\ja Eckhardt, Saskia Eek- hardt. Annemieke Everaers, Robert Floresse, André de Fouw, Pascal Gijswijt, Harm Haas, Sacha Haas. Alfons van Hecke, Ellen Hollar, Monica Kesteloo, Bert Koerselman, Anne- marie Kramer, Mirko Kreytz, Marco de Leeuw. Emmy Loesberg, Ton Luteijn, Erwin Luijk, Frank Meijer, Mare van Nassau, Colin- da de Nooijer, Johnny van Nijnatten, Joost Oranje, Eddy Ouwerkerk, Ronald Post, Er- win Prins, Peter Ramsteyn. Nellie Roelse, Ronald van Roo, Eveline Roozeboom, Rudolf Schout, Nicole Schrier, Jolanda Snaaijer. Pe ter Snaaijer, Jolanda Snoep, Finn Stapel kamp, Marcel Thielen, Sneska Tkalac, Jea- nln de Vries, Ivo v. d. Walle, Monic van der Warf, Anja Wartena, Ingrid Westerdijk, Fran- cisca de Wit. Suzan Zürhaar en Mare de Zwar- Concert 'Apollo' in Domburg DOMBURG - De Domburgse muziek vereniging 'Apollo' geeft maandag 7 ju ni een concert in het openluchttheater in Domburg. De avond begint om 20.00 MIDDELBURG - De volgende leerlin gen slaagden voor de examens van de Oranje Nassauschool voor christelijk MAVO-onderwijs in Middelburg: mavo-3: Ronald Bryan, Linda Hofstee, Dick Klein, Adri de Quillettes, Sjoerd Rlddersma, Mirjam Rootlieb, Pamela Rijborz, Rink Slp- ma. Emma Sum an tri. Kees Versteeg, Irene de Voogd. Voor het examen mavo-4 zijn geslaagd: Katja Adriaanse, Lianne Adriaanse, Peter Antheunisse, Ronald Becks, Dineke van Bel zen, Jean Paul Berkelder, Carla Bezemer, Robbert Bliek, Marion Boot, Sandra Bur gers. Anita van de Burght, Dea Bustraan, Evelyn Castel, Rla Christiaanse, Ina Dekker. Bert Dingemanse, Erwin van Dijk, Hans Elenbaas, Marianne Falhaber, Jacco Feü, Ina Gideonse, Marjolein de Graag. Gert 't Hart, Netty den Hollander, J an Aart de Jager, Adrie Joosse, Henkjan Joosse, Fina van de Ketterij. Jolanda Kluifhout, Jacquelien Koster. Désirée Kramer, Christlaan de Later. Nieske van de Lee. Astrid van Liere, Martin Maranus, Peter Meerman, Jacob Jan Melse, Blaas Meulmeester. Erik de Meij, Jan Meij- ers, Janette Mlnderhoud, Rina de Nooijer, Marja de Nooijer, Ronald Jan de Pagter, Ma rien Peeters, Joke Quist, Joop de Ridder, Re né Roose. Jacky Rotte. Benny Rijborz. Karin de Schipper. Lizetde Schipper, Kees Schroe- vere. Peter Schroevere, Ingrid Sinke. Ewout Swerus, Alex Tevel, Bob Tillema, Désirée van 't Veer, Helml Verton, Lianne Verton, Rudoll Visser, Jaco Vlot, Karei Vogel. René de Voogd, Annette Vos, Martin Wattel, Hans van Wlllegen, Harry Willeboordse, Anton Wisse, Rlnus Witte, Peter van Zalen, Marton Zandee, Bert van der Zanden. Open-deurdienst in 'De Schaapskooi' VLISSINGEN - In 'De Schaapskooi' in Papeoaaienburg wordt zondagavond (6 juni) een 'open-deurdienst' gehouden, die is voorbereid door de evangelisatie commissie Lammerenburg. Het thema van deze dienst - met als voorganger ds A. de Nooij - is 'werk en werkloosheid'. Muzikale medewerking verlenen het accordeonkwintet onder leiding van Harry Schroevers, Bart Vader (trom pet-fluit) en Roel Sinke (orqel). De dienst begint om 19.00 uur. Na afloop is er gelegenheid tot nabespreking van het thema. Geslaagden wy gaan met van vrijdag 11 juni '82 tot en met maandag 5 juli'82 Klein Vlaanderen 99 Middelburg. en onre met mobilofoon uitge ruste glaswagen staat zo bü uil GLASHANDEL ROEGIERS B.V. Brakstraat 11 - 22 - Middelburg OP ZATERDAGMORGEN VAN O0.OO- 1XOO UUR BU AANKOOP VAN EEN BROEK. IN DE MATEN jeugdmodej Weer geopend op dinsdag 8 juni Zandkreekstraat 24, 4335 NN Middelburg. Betaalbaar smullen kan nu ook in Gapinge PZC 'n dijk van een krant John Gold Sunroof de luxe met zwarte rand ook met blank geanodiseerde al rand De nieuwe generatie open daken. Met de voordelen van een soft-top en een gewoon schuifdak zonder de problemen ervan. Zonder ekstra windgeruis, tocht of lekkage* HjtO goedgekeurd Prijzen vanaf 475,- Inklusief BTW en montage Diverse uitvoeringen en groottes leverbaar, voor alle merken en types 5 JAAR Uw dealer is: garantie TELEFOON 01184-18940 4382 KK VLISSINGEN CRUQUIUSSTRAAT 35. U kunt ons vinden: hoek Bonedijkestraat Pr. Roose- Saab kenners weten nu wel dat elk onderdeel van hun wagen in dienst staat van - aktieve of passieve - veiligheid. Getuige de veiligheidskooi; acceleratie; extra krachtige deceleratie dankzij de diagonaal geplaatste, metallisch gevoerde schijfremmen; verwarmde bestuur dersstoel; koplampwissers en noem maar op. Zij weten dat hun Saab - al of niet een Turbo - een gunstig benzineverbruik heeft en hoge inruilwaarde dankzij de lange levensduur. Zij kunnen u dat allemaal wel vertellen, maar zou u dat zelf niet liever even komen testen? Neem een kijkje en maak een proefrit in een Saab 99 of Saab 900. T urbo desgewenst. Voel wat veiligheid is bij Saab- en Lancia-dealer Leyland-service tel. 01184-15220 Industrieweg 31, Vlissingen. MIDDELBURG - Voor het examen chauffeursdiploma B zfln 54 kandida ten geslaagd en twee anderen slaagden alsnog na een herexamen. GOES - Aan het Sint Willibrordcolle ge in Goes slaagden de volgende leer lingen voor het eindexamen: VWO: Karin van As. Goes, Sjaak Beulens, Kwadendamme. Herman Blok, Wemeldinge, Marie-Louise den Boer. Hansweert, Seger Bo nebakker, Goes, Angelique Boonman, Goes, Camiel de Clercq, Middelburg, Frans Corne- lissen, Oost-Souburg, Mare Damman, Mid delburg, Bas Damman, Middelburg, Elize En- gelbert, 's Heerenhoek, Patrick van Eijkeren, Heinkenszand, Rudi Goense Goes, Cor Grim, Oost-Souburg, René de Jonge, Colijnsplaat, Marton de Jonge, Goes. Marcel Kopmels, Goes, Gilly Louissë, Goes, Suzan Meijer, 's Gravenpolder, John Oostdijk, Kwadendam me, Andre Reins. Heinkenszand. Corine Rentmeester. Yerseke. Rineke Rijk. Oude- lande. Indeke Rijk, Kwadendamme. Lian Rijk. Rilland-Bath, Gerben Rodts. Vlissin gen. Astrid Saeijs. Heinkenszand, Fren Smul ders, Middelburg. Jan-Peter Traas, Lewe- dorp, Monique Traas, 's Heerenhoek. Lydia Verbart. Heinkenszand. Marita de Vriend, Vlissingen, Johan de Winter. Nisse. Nicole Zwartelé. Kapelle. 1 kandidaat afgewezen. 4 herkansingen. Havo: Laura Are. 's Heerenhoek, Ellen Bak ker. Colijnsplaat, Bemd-Jan Dekkers, Oost- Souburg, Marco van Berkel. Kapelle, Annet Bonebakker. Goes, Jacqueline Boonman, 's Gravenpolder, Robert van de Bosch. Vlissin gen. Jacqueline Buljsrogge, 's Gravenpolder. Peter-Paul Buijsrogge. Kapelle. Hans Drees- sen. Vlissingen. Jacqueline van de Dries. Goes. Antoine van Duiven. Goes. Heieen Everee. Yerseke. Marie-José Faes, Heinkens zand. Elvera Geljs. Goes. Arno van Gessele. 's Heerenhoek, Bart Goedemondt, Goes, Kees Grim. Lewedorp. Els Grim, Oost-Souburg, Ingrid de Groot. Kapelle, Francis Hopmans, Goes, Hans Huige, 's Heerenhoek, Edwin Ja cobs, 's Gravenpolder, Karin Jeremiasse, Heinkenszand. Sanny de Jonge, Goes, Ro nald Kamps, Vlissingen, Desireé Kopmels, [Goes, Rob Krekelberg, Goes, Anoeska van Krugten. Vlissingen, Lony v. d. Laak, Ril land-Bath, Sandra de LëUw, Vlissingen, Jan- Ferdinand Martens, 's Heerenhoek, Bart van Maurik, 's Gravnapolder, Miijam Menheere, Goes, Jacqueline van Mil, Goes, Erik Nie- rynck, Vlissingen, Gerda Polderman, 's Gra venpolder, Wllco Polillet, Lewedorp, Jolanda Poortvliet. Kwadendamme, René Priem, Goes, Lizeth de Punder, Baarland, René Rammeloo, Yerseke, Hester Regoort, Goes, Hanneke Renne, 's Gravenpolder, Jan Rent meester. 's Heerenhoek, André Schmid, Kloe- tlnge. Douwe Sickler, Kortgene, Rob Simon- se, Hoedekenskerke, Antoin Snoeck, Goes, Sandra Speckens, Vlissingen, Anja Steen bakker, Kwadendamme, Jacky van Steen bergen. Goes. Inge Stevens, Goes, Miranda Traas, 's Heerenhoek, Rita Uitterhoeve, Goes. Henriêtte Verbeem, Goes, Betty Ver min, Kwadendamme. Claudia de Vos, Goes. Karin Westerweele. Borssele, Johnny West- strate, Goes. Karin Willemstein, Goes, Titia Winter, Hansweert, Petra Wouteree, Kwa dendamme. 3 kandidaten afgewezen, 1 kan didaat uitgesteld examen, 20 herkansingen. Mavo4: Annette Baars. Goes, Sjonnïe Bal, Biezelinge Rob Bek, Goes, Robert Benning. Hansweert. Josephien de Boeij, Heinkens zand. Al be rb Jan den Boer, Kloetinge, Caro- lien Boonman, s Heerenhoek, Martin v. d. Borgt. Hansweert, Miriam Bruins. Goes, Cor Courtin, Heinkenszand, Carolien van Dam. Middelburg. Erica Desitter, Vlissingen, Ma- thilde Deusing, Rilland-Bath, Theo Dinge- MIDDELBURG - Aan de scholenge meenschap voor beroepsonderwijs De Wellinge in Middelburg slaagden de volgende kandidaten voor de lascur sus: Gediplomeerd voor elektrisch-lassen in het booglassenbeginners: N. Coban, Y Coban, Y. Erol, M. Kemal, A. Krijger, L. J. de Vries, P. A. Stroo, L. Timmerman, J. P. de Vos, J. L. van Belzen, J. van Iwaarden. A. A, Sol, Middel burg; B. J. van Damme, Driewegen; M. J. Janssen, P. J. Caljouw, A. Koops. Domburg; K. Koppejan, J. J. M. van Tongeren, Zoute- lande: I. J. R. Poppe, J. Louws, K. Poppe, Grtjpskerke; M. J. Murre, A. de Schipper, Yer seke; A. J. van de Wal, J Goedhart Souburg; R. Walraven, Nieuw- en Sint-Joosland; C. Verduyn. Groede, R. Bastiaanse, Vlissingen; P. C. van de Broeke. A. Poppe, IJzendijke: G. J. Otte, Nieuwdorp; L. M. M. Simonse, Hoofd plaat Gediplomeerden elektrisch-lassen gevorder den booglassen: D. H. Couronnel. Souburg", P. van de Buuse. G A. Evertsen, A. Kluyf- hout. Middelburg: L. P. Corbijn, Amemui den. M. C. van de Hiele. Kamperland. J. A. Otte. Nieuwdorp. Gediplomeerd voor beginners in het auto geen lassen en snijden: J. Fijnnout J. Wisse, Middelburg. H. C Meiresonne, Souburg. Gediplomeerd voor elektrisch-lassen begin ners, verklaring praktijk: R. Cimen. S Kan- duman. Middelburg. Geslaagden Nutsacademie te Middelburg MIDDELBURG - Aan de Nutsacade mie voor Pedagogische en Maatschap pelijke Vorming in Middelburg werd de acte Engels MO-A behaald door P. Be- zuyen in Vlissingen en H. J. Sandee in Goes. Voor het examen ter verkrijging van de acte wiskunde MO-A slaagde J. Gommeren uit Roosendaal. mans. Goes. Diana v. d. Dries. Heinkenszand, Jacintha v. d. Dries, Lewedorp. Marianne Everse. Yerseke, Petra Geus, Hoedekensker ke. Jan Goense. Ovezande, Monique Gorter, Oud-Sabbinge, Rens Grimminck, Goes, Jac co de Hond, 's Heerenhoek, Jacintha Hop mans, Goes, Erna Huige, 's Heerenhoek, Yvonne Jasperse, Kwadendamme, Judith de Jonge, 's Heerenhoek, Saskia Kaljser. Goes, Elly de Koster. Goes, Mayella Kouwenhoven, Yerseke. Sander Lentlnk, Colijnsplaat, Eric Lentink, Coijnsplaat, Sander v. d. Maden, Hoedekenskerke, Jan-WillemMarinissen, Hansweert, Paula Martens, 's Heerenhoek. Jan Megens, Hansweert. Steven Meijer, 's Gravenpolder. John Meulblok, Kwadendam me, Peter Nieuwdorp. 's Gravenpolder. Jac queline Pekaar. Kapelle. Lizeth Raas. Hein kenszand, André Reins. Heinkenszand, Wil- ma Rijk, Ovezande, Astrid Schmid. Kloetin ge. Linda Schoor. Ovezande, Jos Siereveld, Colijnsplaat, Jacqueline Slaakweg. Goes, Walter 8mits. Goes. Anita Soetere. Goes. Leo Steur. Goes, Miranda Traas. Heinkenszand. Sylvia de Troye. Middelburg. Armand Uitter hoeve. Goes. Pierre Verbeem. Goes, Monique Verhallen. Goes, Mieke Verheul. Kwaden damme. Monique Verhoret, Colijnsplaat, Lean Vermue, 's Heer Abtskerke. Annegien Verschoore de la Houssaije, Goes, Edwin Voet, Lewedorp. Linda Westdorp. Goes. Eric Weijgere. Hemkeszand. 1 kandidaat afgewe zen. 22 herkansingen. WALCHEREN 5 en 6 juni Centraal alarmnummer 01100-14444 Artsen Vlissingen za. 0.00-24.00 uur: A. J Myn- lieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Zo. 0.00-24.00 uur: D. C. Bom, Badhuisstr. 81, tel. 12233. Visites aanvragen vóór 10 uur, spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zon der afspraak). Middelburg: vrij. 18 00-za. 24.00 uur M. Reüerse, Seisweg 29, tel. 13456, zo. 0.00- 24.00 uur' A. P. Bruinzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Jansen. Perquin en Kodde, zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Amemuiden, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 0.00-24.00 uur: N. Kapteijn, Lekstr. 6, O.-Souburg, tel. 01184-61630, zo. 0.00- 24.00 uur: H. Kapteijn-Snijders (adres zie boven). Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreeuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere, MIDDELBURG - Aan de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren slaagden voor het eindexamen havo 1982 de volgende leerlingen. Marja Aamoutse. Ronald Abresch, Ronald Adriaanse, Martina Arendse, Nicolette Bak ker, Elbert van Bemmel, Peter Bliek, Leo Boer, Joost Boone, Jeannette Bosschart, Jannet Bosselaar, Marika Brueren, Alfred Brijan, David van Buuren. Rien Coppoolse, Matty Crucq, Edwin Deggens, Nancy Dene vers. René van Dlerendocnk, Chris van Dyke, Leisbeth Dingemanse, Coen Duvekot, Annet van Eenennaam, Okke Emmens, Rian van den Ende, Joyce van Etten, Laura Franse, Pter Gispen, Paul de Graaf, Kees Groenewe- gen, Ellne de Groot, DayaHaverman, Eugène Heugen. Jos den Hollander, Caroline Jon- dius. Monique Houtzager. Leanne Imanse, Ingrid Jacobs, Rita Janse, Guido Jansen, Ernst Janssen. Jack Jasperee, Marjan Jobse. Marco Joosse, Yvonne Joosse. Marisca Kas- se. Rita Klemepier, Peter Kleinepier, Ellen Klooté. Rob Knoth, Robbert Kots, Hans Kre- pel. Corinne Krul. Slmon de Later, Theo Lod der. Annelles Looise. Kees Lous. Kees Louws, Wim Louws. Marguerite Luteijn. Carin van Liuijk, Cari van Maldegem. Ria Marteijn, Jos Meijere. Jan Pieter Melis, Johan Mesu, Leni Meulmeester. Matjolein Moens. Caroline Mondeel, Maijolijn Mostert. Wim Neuféglise. Erna Niuewenhuis, Corine Nijsse. Ronald Oostinga. Jan Peene, Ellen Pettinga, Jan Ple- terse. Ellen Poppe, Anneke Poppe. Rlnie Reijngoudt. Frank Riemens, Paul de Rijke. Gerry Roeleveld, Maija Sanderee, Mona Saija, Miijam van Schaik, Erwin Scheers. Aart-Jan Schot, Petra Schot. Marga Schul- ler, Gert Slimmen. Caroline van Sluijs, René de Smit, Iet Snoelj. Erica Spoor. Herman Sterken, Jan Peter Stevense, Agnes Stroo. Rudi Sturm, Wilco Sturm, Carine Tilroe, Jo ke Tissink, Ina Ton, Jan Vellinga, Rob Ver burg, Margreet Versteeg. Rob Visser, Nancy v. d. Vlies, Rlnl de Voogd, Margreet Vos, Peter Vos, Debora Wamere, Martin Wierema, Anne- marie Wijkhuijs, Koen Wisse, Inke Wisse, Jan Willem Wisse. Conny de Witte, Bram de Wolf, Anne-Marie de Wolff, Jannetje Wondergem, Mare v. d. Zee, Iman de Zware, Rieneke van Zweden. De examens worden in juni voortgezet voor de herkansingen en de zieken. eindexamen vwo 1982 de volgende leerlingen: Car linde Adriaanse, Annelein Anderiesse, In ge Antheunisse. Wilma Arendse, Lia Baan, Ada Beije. Ronald Biemans, Leo van Bocho- ve. Neileke Boogaard, Pieter Boot, Ad Braamse, Neileke Brasser, Elly Bustraan, Jo han Coppoolse. Evelyn Dees. Conno ekker, Ineke Dekker, Paul Dekker, Edmond Fok ker, Arlanne Fondse, Agaath Garschagen, Maija v. d. Goes, Aarnoud de Hamer, Lies- beth Hazelaar, Jos Hemelaar, Ingrid Hofman, Jack Hoogenboom, Ad.Hoondert, Jacollne Hoste, Evert Jan IJsselstijn, David Janse, Anke Jeroense, Arja Jobse, Hans Jongepler, Jenatte Joziasse, Paula Kant, Paul Koot wijk, Ronald Korting, Yvette Kraat, Erik v d. Kreeke, Lou Lievense, Anita Markusse, Sl mon Mlnderhoud, Petra v. Nieuwenhijzen, Paul Notebaart, Ieke Paul, Adjo Pot, Cor de Rijke, Arjen Risseeuw, Dina Ruissen, Annet te van Sabben, Petra Schouwenaar, Pauline Tazelaar, André Theune, EUa Vader, Erwin Verhage, Jan Versteeg, Lianne Vinke, Judith de Visser, Marguerithe Verheul, Arjen Vlieger, Klaas Jan de Vires, Joke Wisse. Caro line v. d. Woude. De examens worden in juni voortgezet voor de herkansingen en de ziekea Zanddijk: za. 8.00-zon. 23.00 uur: AC. Kousemaker, Torenstraat 46, Seroos kerke. tel. 01189-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggekerke, Meliskerke: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P K. Noorlander. Middelburgsestr. 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: vrij. 18.00- ma. 8.00 uur: B. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, tel. 01184-2190. Tandarts Spreekuur za. en zon. van 11.00-12, uur: N J. M. Kootstra. Korenbloemlaan la, Arnemuiden, tel. 01182-2929. Dierenartsen L. J. J. Schofaerts en A. Bril. tel. 01185- 2069. Consult alleen na tel. afspraak, vi sites aanvragen van 8-9 uur. Dieren- artsenpraktyk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33A, te Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Apotheken De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt vrijdagmorgen daaropvolgend. Middelburg: L. v. d. Boogert, Vrj). landstr. 79. tel. 27471. Vlissingen: D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 12730. Wijkverpleegkundigen Walcheren-Oost: Middelburg-Stad: L A. v. d. Meer, Middelburgsestraat 66,0.' Souburg, tel. 01184-64893/01100-12228. Zuid, Nieuwland, Arnemuiden: J. de Vries, J. P. Boreelstr. 8, Middelburg, teL 34924/14366. Aagtekerke, Domburg, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, St.-Lau- rens, Veere, Gapinge, Vrouwenpolder: G. v. d. Ende, Vroonstraat 11, Seroos kerke, tel. 01189-1226. Vlissingen (stad): M. E. W. Jansen-van Rens, tel. 01180-27583. Souburg, Ritthem, Papegaaienburg, Westerzicht, Bosschenburg, Paauwen- burg: M. Dekker, tel. 61736. Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle: vr. 19-ma. 8 uur: R. de Visser, Zuidstr. 14, Zoute lande, tel. 01186-1325. Verloskundige vrij. 18-ma. 8 uur: Vlissingen: mevr. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Ned. herv. kerk.: Aagtekerke 10 ds. Vreugdenhil 19 ds. Altena; Amemuiden 9.30, 15 (HD) ds. Schaap; Domburg 10 ds. Hiddink en ds. Nauta; Grijpskerke 10 ds. Sinke, 19 ds. Vreugdenhil; Koude kerke 9.10.30 ds. De Jong; Middelburg: Oostkerk 10 ds. Korevaar, 19 ds. Schaap; Nieuwe Kerk lOds. Fagel; Tho maskapel 10 ds. Schokking; Koorkerk 10.15 dhr. De Jager; Ontmoetingskerk 10 ds. Nell (HA); Engelse Kerk 19 ds. v. Veelen; Nieuw- en St.-Joosland 10.30 dhr. Schoenmaker; Oostkapelle 10 ds. Den Hollander; Oost-Souburg (Oranje plein) 9.30 ds. v. Voorst Vader, 19 ds. Helse; Ritthem 9 dhr. Schoenmaker; Sint-Laurens 10 dhr. Hengeveld; Vlis singen: Sint-Jacobskerk 10,19 ds. Pet tinga (HA); Johanneskerk 9.30 prof. dr. Bakker, 19 ds. Kalis; Ter Reede 19 ds. Makkinga; Bethesda-Sint-Joseph 10 ds. Joosse; Verpleeghuis Der Boede 10.30 ds. Coppoolse; Open Hof 9.30 ds. Hiensch, 17 ds. Meyer; de Schaapskooi 9.30 ds. Meyer, 17 ds. de Nooij; Westka pelle 9.30 ds. Bezemer (HA); Zoutelande 0-10.30 ds. Bruining. Eén van de schilderijen in Monpamasse in Middelburg. Dit is een stadsgezicht van Ferry Prince. MIDDELBURG - Galerie Montparnas- se in Middelburg vormt vanaf morgen (zondag) het onderkomen voor een col lectie schilderijtjes, die zijn gemaakt door elf- en twaalfjarige 'meesters'. De verzameling is het resultaat van een project, dat 22 leerlingen van de zesde klas van de openbare lagere Rijksleer school in de Middelburgse Sint-Sebas- tiaanstraat hebben gehouden in ver band met hun afscheid van de school. De 'kunstenaars' hielden alles in eigen hand. Vanaf het spannen van het lin nen op het raam tot aan het zagen en samenstellen van het lijstje hebben ze alles eigenhandig uitgevoerd. Ze wer den daarbij begeleid door hun onder wijzer, de heer R.D. Miezerus en door de beeldende kunstenaar Kees de Valk, vader van één van de zesde-klassert jes. Tevens werkt hij als consulent bij het Zeeuws Steunpunt Kunstzinnige Vor ming in Middelburg. De Valk: „Met het project wilden we de kinderen laten zien wat er zoal bij het werk van een kunstenaar komt kijken. De scholieren maakten daardoor niet alleen kennis met het schilderen zelf, maar ook met het prepareren van het doek, het mengen van de olieverf, het opbrengen en verwijderen van de verf en met het vernissen en inlijsten. Ook kregen ze maken met het samenstellen en drukken van een katalogus over de expositie en met de verzorging van de andere vormen van publiciteit". Zo drukten de leerlingen zelf de uitnodi gingskaarten voor het bijwonen van de opening en de affiches die de expositie de nodige bekendheid moeten geven. Voor dit doel had een in Middelburg ge vestigde drukkerij een offsetpersje be schikbaar gesteld. De kinderen moesten zich aan twee uit gangspunten houden. Allereerst werd hen gevraagd om datgene uit te beel den waar ze het meest om bezorgd zyn of hetgeen ze als grootste wens voor de toekomst zien. Ten tweede moesten ze uitgaan van een bepaalde vlakverde ling. waarby voor voorgrond en lucht bijna evenveel ruimte was uitgetrok ken. Verreweg de meeste schilderijen beelden de vrees voor de aantasting van het milieu uit. De woorden 'land schap, natuur, stilte en vrede' zyn in bijna elke titel van de schilderijen terug te vinden. Zondagmorgen om half twaalf komen de kinderen met hun ouders naar de galerie, die is gevestigd in de Reiger straat in het Middelburgse centrum. Dan wordt de expositie geopend. De schilderyen zyn dinsdag tot en met za terdag te zien van twee tot zes uur Za terdag 19 juni is de laatste expositie- Geref. Kerk: Amemuiden 9.30 ds. Pas- schier. 14.30 dhr. v. Westen; Domburg 10 ds. Hiddink. 19 drs. Helderman; Ga pinge 10 ds. Obbink, 19 dhr. v. Leerdam, Grijpskerke 10 dhr. Comet, 19 drs. Sin ke: Koudekerke 9.30 ds. Verheul, 19 as Coppoolse; Meliskerke 10 ds. Coppool se. 19 ds. De Craene; Middelburg: Hof- pleinkerk 9.30 ds. Dondorp 14.30,17 ds Eringa; Oostkerk 10 ds. Korevaar; Ge- tuigeniskerk 9.30 ds. Eringa, 14.30 ds. Dondorp; De Hoeksteen 9.30 ds. Goe man, 19 drs. Speelman; Oost-Souburg 9.30 dhr. Heemskerk; Oostkapelle 10,18 ds. Bouwknegt; Serooskerke 10 (HA), 13 ds. Ytsma; Veere 9.30 dhr. v. Leerdam 14.30 ds. Coppoolse; Vlissingen: Petrus- kerk 9.30 ds, De Nooy en kapt. v. d. Ver nis; Open Hof 9.30 ds. Krijger, 17 ds Meijer; Vrouwenpolder 10,19 ds. Poley; Westkapelle 9.30 dhr. Noordam, 14.30 drs. Helderman. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30,14,19 ds, Baayens; Meliskerke 9.30, 14.30, 19 leesd, 9/6 19.30 ds. Venema; Middel burg-centrum 9.30. 14, 18 ds. Venema, Middelburg-Zuid 9.30 Rietdijk 14 lees- dienst; Oostkapelle 10,14.30 leesdiensl; Vlissingen 9.30,16 ds. Paul; Westkapel le 9.30, 14, 18 leesdienst; Zoutelande 9.30,14.30 leesdienst. Ned. Geref. Kerk: Middelburg (Engelse kerk) 9.30- 17 dienst. Geref. Kerk (vrijgem.): Middelburg 9.30,16.30 ds. Nap; Souburg en Vlissin gen (De Lannoystraat) 10.30, 16.30 ds Blland; Vrouwenpolder 9, 14,30 lees dienst. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 16.30 ds. Brandsma; Vlissingen 9.30, li ds. De Graaf. Ver. v. Vrijz. Herv. en Remonstr.: delburg (Koorkerk) 10.15 ds. Kalis; Vlis singen (Ophir) 10.30 mevr. de Weerd- Westra. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 10 ds v. Tuyil van Serooskerken; Vlissingen 10 ds. Buisslng-van Beers. Hersteld aport. zendingsgem.: Vlissifr gen Bakkersgang) 10, 16.30 dienst. Nieuw-Apost. kerk: W.-Souburg (Wes- terbaan) 9.30, 16 dienst; woensdag 20 dienst. Leger des Hei Is; Middelburg 10,19 ma). Wip; Vlissingen 10,19 samenkomst. Bethel Pentecostal temple: Vlissingen (Van Dishoekstr.) wo. 19.30 dienst. Anglic. Kerk: Vlissingen-Oost (Kapel Scheldepoort) 10.30 holy communion, 19.30 evening prayer. Zevended. adv. (zat.): Vlissingen (Het Anker) 9.15 dienst; Middelburg (Doops- gez. Kerk) 10 dienst. Baptistengem.: Middelburg (Kapel Bree 8) 10 br. Laurens. Evang. Bapt. Gem.: Middelburg (LTS Klarenbeek) 10 dienst. Pinkstergemeente: Vlissingen (Johan neskerk) 14.30 dienst. Volle evang. gem.: Middelburg (De Wijngaard, Zuiderbaken) 9.30 ds. v. 4 Zanden (HA); Vlissingen (Filadelfia, Vrouwenstr. 5) 9.45 dienst. Geref. Gem. in Ned.: Middelburg (doopsgez. kerk) 8.45, 14. 18.30 dienst, Westerkerk 9.30, 14, 18 30 leesdienst, Amemuiden 9.30, 14.18 leesdienst. Vrije Evang. Gem.: Westkapelle 9.45 dienst. Kristen Z.-Molukse Kerk in Ned.: Oost- Souburg (wijkcentrum Middenhof) 16 ds. Fader. Mormonen: Vlissingen (Van Raaltestr. 1) 10 dienst. R.K. Kerk: Souburg Martinuskerk zon 10 parochiekoor; Paauwenburg Open Hof zat. 11 eigen zanggroep; 19 samen zang; Vlissingen Lieve Vrouwenkerli zat. 19 gemengd koor, zon. 9.30 dames koor (Ned.) 12; Middelburg Petrus en Pauluskerk zat. 19 en zon 10: Hoeksteen zon. 11.30; Strandkerken: Dishoek zon. 10; Zoutelande Domburg en Vrouwen polder zat. 19 en zon. 10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 4