Gebouwen en machines van Diepvries naar 'Vooruit' Ad en Tessa Braat jubileren in Zierikzees Burger Weeshuis INTERNATIONAAL PUBLIEK OP VEILING Ch. de Poorter Souburg winnaar vlucht Compiegne Raad Veere oneens met plannen grenswijziging DONDERDAG 27 MEI 1982 BRESKENS - De gebouwen en vrijwel alle machines van het visverwerkingsbedrijf 'Diepvries Breskens' zijn woensdag tijdens de openbare veiling aangekocht door het Breskense transportbe drijf 'Vooruit'. De directie van het visvervoers- en opslagbedrijf, H. en J. Oosterbaan, werd met een eindbod van bijna 1.850.000 gulden eigenaar. Wat er nu met de gebouwen en machines van Diepvries Breskens' gaat gebeuren is nog niet helemaal duidelijk. Oosterbaan wil in ieder geval zelf de gebouwen, de invriesafdeling en de koelcellen houden. Maar of de machines voor de visverwerking in Breskens zullen blijken, kon directeur H. Oosterbaan woensdagavond nog niet zeggen. kingen moeten uitwijzen", merkte hij „Dat hebben we nog in overweging", zei hij. Verder wilde hij niet ingaan op de toekomst. De vraag of de werkzaamhe den van 'Diepvries Breskens' nu behou den zullen blijven, kon hij nog niet beantwoorden. „Dat zullen de bespre- Axelse motorcrosser op eerste plaats bij junioren 250 ZAAMSLAG - Motorcrosser Pascal van der Kelen uit Axel heeft zich het afgelopen weekeinde opgewerkt naar de eerste plaats in de strijd om de BLB- titel bij de junioren 250. In Erembode- gem eindigde hij op een tweede plaats en dat was voldoende om de leiding in handen te nemen. In het dubbele pro gramma van dit weekend (er waren wedstrijden in Erembodegem en Jab- beke) waren wel enkele ereplaatsen weggelegd voor de Zeeuwse crossers, maar overwinningen vielen er niet te noteren. In Erembodegem was er verder een der- ge plaats voor Robert Beijer. In Jabbeke werden bij de debutanten 125 de Vlissingers Leo Stroo en Henk Buys tweede en derde. In deze wed strijd haalde Edward van de Klooster de finish niet, terwijl Frans Lensen bij de Inters-A goed op dreef was. In de eerste reeks ging het nog wat minder met de Axelaar (een zesde plaats), maar in de tweede werd hij als derde afge- vlagd en dat was goed voor de vierde plaats in het eindklassement. Komend weekeinde staat er weer een dubbelprogramma voor de deur. Er wordt dan gestreden om de Pinkster- trofee; zondag in Wachtebeke en maan dag in Frasnes-Buissenal. De uitslagen van afgelopen weekeind" Erebo- degem: Debutanten 125:1 Luc Goffin, België, 4 Kees Sep Vlissingen, 11 Herman de Keijzer Axel, 14 Johnny Fyanut Oostburg, 17 Jaclcy de Paepe Breskens, 21 Ronald Doens Bier vliet, 30 Ronnie Walhout Sluiskil. Debutan ten 250: 1 Martien Vink, 5 Peter Hondervan gers Middelburg, 6 Martien Jansen Sluiskil, 15 Sam Jansen Sluiskil, 36 EvertLeeraert Os- senisse. 45 Johnny Christiaans Koewacht. Junioren 250:1 Gino Perreman, België, 2 Pas cal van der Kelen Axel6 Niek Weemaes Abs- dale, 13 Erwin Adam Westdorpe, 15 Jean- Paul van Rie Hulst. Junioren 500: 1 Peter Dhains België, 3 Robert Beijer Schoondjjke, 7Jos Overbeeke Axel; 16 Robbie Antheunis Axel. Nationalen 125: 1 Dieudonné Stouve- naeckers België, 7 Ronnie Stroo Vlissingen, 11 Johan Schelleman Axel, 17 Ko Walhout Sluiskil. Nationalen 250: 1 Eric Vermeulen België. 5 Adwin Cortvriendt Axel, 11 Hans Koljjn Terneuzen, 15 Noël Weemaes Absdale Nationalen 500:1 Herman Demezel België, 5 Jacky Lensen Philippine, 13 Bram van de Velde Breskens, 14 Jan Verhage Cadzand, In ters B: 1 Genie Doms België, 4 Edward van de Klooster Kapellebrug, 8 Rudie Walhout Sluiskil. Inters A: l John de Meijer België, 4 Frans Lensen. Jabbeke: Debutanten 125:1 Luc Goffin, 2 Leo Stroo Vlissingen, 3 Henk Buys Vlissingen. 7 Herman de Keijzer Axel. 10 Johnny Fyanut, 13 Kees Sep, 15 Jacky de Paepe. 16 Ronald Doens, 25 Ronnie Walhout. Debutanten 250: 1 Martien Vink, 5 Peter Hondervangers, 8 Martien Jansen, 19 Johnny Christiaans, 22 Sam Jansen, 26 Evert Leeraert, 27 Cor Goos- sen Axel, 29 Herman van den Bos koewacht. Junioren 250:1 Gino Perreman, 5 Nielc Wee maes, 8 Pascal van der Kelen, 11 Erwin Adam. Junioren 500:1 Peter Dhanis, 6 Robert Beijer, 15 Robbie Antheunis, 16 Chris de Pooler Axel. Nationalen 125. 1 Diedudonné Stouvenaeckers, 12 Johan Schelleman, 16 Ko Walhout. Nationalen 250: 1 Patrick Desmui België, 4 Adwin Cortvriendt, 11 Hans Kolijn. Nationalen 500:1 Noël van der Steen België, 5 Jacky Lensen, 9 Jan Verhage. Inters B: 1 Des- pienter België, 10 Rudle Walhout. op. Het transportbedrijf'Vooruit' had nau we banden met 'Diepvries Breskens'. De produkten van het bedrijf dat woensdag onder de hamer kwam, wer den gedeeltelijk opgeslagen in de vries cellen van 'Vooruit'. Het transportbe drijf heeft grote belangen bij het be houd van het fileerbedrijf omdat het in het verleden veel werk aan 'Diepvries Breskens' te danken heeft gehad. De verkoop-in-één was het slotakkoord van de openbare veiling, die woensdag de gehele dag in de bovenzaal van de vismijn in Breskens werd gehouden. Al le 537 stukken werden eerst één voor en later in kleine combinaties verkocht, Inpaklijnen en Meerlijnen werden eerst in stukjes, en later als geheel verkocht. Daarbij werden volgens insiders heel redelijke prijzen geboden. Een verpak- kingslijn ging bijvoorbeeld voor ruim 100.000 gulden 'de deur uit'. Buitenland De ruimte boven de vismijn was voor al in de morgenuren druk bezet. De meeste belangstelling kwam uit het buitenland. Ondernemers uit Scandi navië, Duitsland, Frankrijk en Enge land hadden de meeste houten stoel tjes ingenomen en trotseerden de druk kende warmte om de verkoop op de voet te kunnen volgen. Veilingbaas Ar nold Troostwijk moest zijn talenken nis tot op de bodem benutten om zijn internationale gehoor op de hoogte te houden. Het te verkopen voorwerp werd gelijktijdig met zijn aanprijzin gen in gelige plaatjes op een scherm geprojecteerd. PvdA Middelburg heeft ombudsteam MIDDELBURG - De Partij van de Ar beid in Middelburg heeft een ombuds team ingesteld van vier deskundigen dat hulp moet bieden bij vragen over onder meer juridische zaken. Mensen met problemen in de sfeer van huur- en arbeidsrecht, verzekeringen, belastingen, strafrecht en juridische verwikkelingen bij echtscheidingen kunnen een beroep doen op het om- busdteam. Waar het team de deskun digheid mist om de hulpvragenden te helpen zal zij als doorgeefluik dienen naar instanties die wel oplossingen kunnen aandragen. Aanleiding tot de oprichting van het team was de indruk van de PvdA dat steeds meer mensen verstrikt raken in de warwinkel van re gels en instellingen. De PvdA conclu deert dit ondermeer uit het aantal vra gen dat het afdelingsbestuur en de frac tieleden bereikt. De Middelburgers Ton Besselink en Kees Meijler treden in eer ste instantie als kontaktpersoon op voor de hulpvragenden. Andere leden van het ombudsteam zijn Rie Minder hout en Fieke Boersma. Damessociëteit in Vlissingen vierde 15-jarig bestaan VLISSINGEN - De Vlissïngse damesso ciëteit vierde haar 15-jarig bestaan. Het bestuur bood ter gelegenheid van dit jubileum de leden een feestelijke koffie maaltijd aan in het Strandhotel. Daar na voerde de leden het humoristische toneelstuk 'In de koperen op. „Deze spoelmachine, eine spühlmachi- ne, a rinsingmachine... die ziet er goed uit hé? Pas terug van vakantie", zei hij dan, met een wakkere dwalende blik over de noterende, sigaren kauwende, en fluisterend pratende mannen dl- met strakke gezichten, en gespannen bewegingen het verloop volgden. Het af en toe sterk opstekende geroezemoes werd door hem streng 'afgehamerd', één keer gevolgd door de verzuchting: „stil, het lijkt hier wel een kleuterklas. allemaal volwassen kerels..". Ringrijderij voor ongehuwden KOUDEKERKE - Dinsdag 1 juni 1982 wordt te Koudekerke weer de traditio nele ringsteekwedstrijd voor ongehuw den gehouden. Aan deze wedstrijd, wel ke in twee banen zal worden verreden, nemen 44 personen deel. De aanvang van de wedstrijd is gesteld op 8 uur 's morgens en het einde zal ongeveer 17.00 uur zijn- De prijzen zullen dan worden uitgereikt door burgemeester Francke. Sommigen beleefden meer plezier aan het spel dan aan de knikkers, zoals de wat nerveus ogende man, die schijn baar nonchalant, maar scherp rondkij kend de kopers in zich opnam. „Zelf ko pen? Nee zei hij verklarend ..Ik ben meer geïnteresseerd in wie wat koopt. Daarom sta ik hier lekker. Een goed overzicht". De lange trap aan de buitenkant van het gebouw ontwikkelde zich tot de 'wandelgangen', waar de gegadigden in Engels, Duits of Zuiderzeeaccenten on derlinge afspraken maakten, elkaar polsten, een verkoopprijs becommen tarieerden of gewoon even een luchtje kwamen scheppen. Finale Iets na vijven waren alle losse stukken verkocht. Troostwijk kon de totale op brengst bekendmaken: 1.353.270 gul den. Daarna kreeg notaris mr. B. Reus de voorzittershamer in handen, om de verkoop van de onroerende goederen te leiden. Vervolgens werden verschei dene combinaties aangeboden. Voor één bleek er een bod, dat de afzon derlijke verkoop overtrof: onroerende goederen, het machinepark, verpak kingsmaterialen en de werkplaatsin ventaris werden ineens aan de man ge bracht, met de gebroeders Oosterbaan als hoogste bieder. Alleen het prefab- kantoorgebouwtje. een afvalverwer- kïngslijn, en een invriesafdeling vielen daar niet onder. Zodat veel kopers achteraf toch met lege handen naar huis zijn gegaan. Voor de veiling van gebouwen en machines van 'Diepvries Breskens' bestond woensdag een grote belangstelling. WALCHERSE DUIVENRUBRIEK BRIEF NAAR GS VEERE - Alom instemmende geluiden waren er woensdagavond te beluiste ren uit de monden van de gemeente raadsleden in Veere toen zij reageer den op het afwijzende standpunt van het college, van b en w ten aanzien van de grenswijziging van deze kustge- nieente. Hierdoor zou de gemeente Veere onder meer haar deel van het werkciland Neeltje Jans uit handen moeten geven. Gedeputeerde Staten van Zeeland, die op één lijn zitten met het rijk, willen namelijk dat de ge meentegrenzen van de kustgemeenten worden vastgesteld op één kilometer uit de zogenaamde laag-laagwaterlijn. Maar zowel het Veerse college als de raadsleden vinden dat daarmee niet kan worden ingestemd, omdat het op die manier verkregen zeegebied voor de kust veel te klein wordt omnog een ade quaat beleid te kunnen voerenen dat in een gebied dat zonder meer van in vloed is op de recreatieve mogelijkhe den in het achterland. De Veerse be stuurders denken daarbij bijvoorbeeld aan de windsurfsport. In een brief aan het college van gs, waarmee de raad woensdag geheel akkoord ging, schrij ven b en w onder meer: „Het beoefenen van de windsurfsport vindt met name plaats voor het badstrand in Vrouwen polder. Om hinder en overlast voor de plezier- en beroepsvaart te voorkomen, en in het belang van de veiligheid van de windsurfers zelf, is het noodzakelijk dat hier door het gemeentebestuur re gelend kan worden opgetreden". De gemeente Veere acht het daarom noodzakelijk dat de grens wordt ge trokken op een afstand van drie zee mijl (5.555 kilometer) uit de kust. Het Veerse gemeentebestuur wil verder dat het deel van de Veersegatdam dat nu nog onder het territorium van Wis- senkerke valt, bij Veere komt. Dit om dat de dam een geheel vormt met het strand bij Vrouwenpolder. „Wij achten het noodzakelijk dat dit gebied onder de jurisdictie valt van de gemeente Veere, zodat meer eenheid wordt ver kregen in het vaststellen van uniforme voorschriften voor het hele gebied, met name het gedeelte Veersemeer. Dat is trouwens ook gewenst voor de recreant, zodat hij zich niet aan diver se regelingen van verschillende ge meenten heeft te houden", schrijven b en w aan gs. Burgemeester Aan het begin van de raadsvergade ring, die overigens pas om half tien be gon, omdat het wachten was op waar nemend burgemeester B. Arendse, wet houder B. Huijbrecht en secretaris J. Wattel, deelde de heer Arendse mee dat de installatie van de per 1 juni benoem de burgemeester mevrouw G. van Montfrans-Hartman wordt gehouden op 15 juni om twee uur. Het drietal was zo laat omdat zij pas in de loop van woensdagmiddag afreisden naar de woonplaats van de nieuwe burgemees ter, Broek in Waterland. Over dit eerste kennismakingsbezoek zei de waarne mend burgemeester, die voor de laatste maal de voorzitterszetel bezette, „Het is een zeer goed gesprek geweest. De kennismaking is aan beide zijden bij zonder bevredigend verlopen". Van een medewerker MIDDELBURG - De drie Walcherse duivenverenigingen korfden in totaal 626 duiven in voor de wedvlucht van uit Compiegne. Om acht uur werd het startschot gegeven. Het was half be wolkt en de wind was krachtig uit het zuidwesten zodat de duiven met een snelheid van ongeveer 100 kilometer per uur terugkwamen. De prijzen wa ren dan ook snel verdiend. In Souburg won Ch. de Poorter in eigen kring. Zijn duiven eindigden op de eer ste. derde, zesde en tiende plaats. Met slechts een kleine achterstand werd J. Wanjon tweede. In Vlissingen ging de overwinning naar C v. d. Meulen, twee de, met een verschil van enkele centi meters, werden de gebroeders Post en op de derde plaats kwam F. Lacor. In Middelburg ging de zege naar A. Hooft- man. J. Damman eindigde op de tweede plaats en A. Braam en Zn. op de derde. Op Hemelvaartsdag stond er een vlucht vanuit Doornik op het program ma Helaas waren de weersomstandig heden toen zo slecht dat het niet ver antwoord werd geacht te lossen. Vrij dag was het heel wat beter, doch nu was het zich beperkt op de Schelde. Rond negen uur was de mist opgetrokken en om tien over negenkregen de duiven de vrijheid.Ook hier waren de prijzen zeer snel verdiend. De concoursduur was on geveer zeven minuten. Zoals bekend wordt er alleen in Souburg en Middel burg in wedstrijdverband gespeeld. Bij 'De Luchtbode' behaalde de combina tie Karman-Meijers de eerste, tweede, derde, vijfde en zesde plaats. Hoewel het geen fondvlucht was ging de over winning bij Zeelandia naar .a Roeloft. Verder wordt er gespeeld vanuit Dour- dan en de jonge duiven moeten er nu ook aan geloven, zij worden gelost in Doornik. De uitslagen Compiegne: P V 'De Posthoorn' deelname 194 duiven, snelheid eerste duif 1541 meier. C. v. d. Meulen. 2 gebr. Post, 3 F. Lacor. 4C.v Gemert, 5 H. de Vries. 6 F. Wage naar. 7 J Eiff. 8-9 J. Maas, 10 J. v Gemert sr. P.v 'De Luchtbode' deelname 230 duiven, snelheid eerste duif 1560 meter. 1-3-6-10 Ch. de Poorter, 2 J. Wanjon, 4 M. Hlbels, 5 L. Wal lenburg, 7 J. Broeke en zn., 8 J. v. Peenen. 9 A. de Nooijer 2. P.v. 'Zeelandia', deelname 202 duiven, snel heid eerste duif 1550 meter. 1-9 A Hooftman, 2 J Damman, 3-5-7 A. Braam en zn.. 4 R. v. Hercules. 6 M. Jaspers. 8 J. Leeuwens. 10 A Schipper. Concoursclub Walcheren deelname 626 dui ven. 1-3-7 Ch. de Poorter, c J. Wanjon, 4 M. Hibels, 5A. Hooftman, 6 L. v Wallenburg.8 J. Damman, 9 J. Broeke en zn.. 10 J. v. Peenen. Doornik p.v 'De Luchtbode' deelname 200 duiven, snelheid eerste duif 1228 meter 1-2-3- 5-6 Karman-Meijers, 4 A. Vermeulen.7H.Bie- mans, 8-10 B. v. d. Stel. 9 J. Marijs. P v. 'Zeelandia' deelname 140 duiven, snel heid eerste duif meter. 1 A. Roelofs, 2 L. v. Eenennaam, 3 J. Hietbrink. 4-5 A. Kunst. 6 F. Gommers, 7 R. v Hercules, 8 J v. Belzen. 9 L. Davidse, 10 H Hooftman VIJFENTWINTIG JAAR ARTISTIEK VERBOND MIDDELBURG - Schuttershof. 21.30 uur: optreden popgroep 'Bleu Sjunds'. Gasthuis, 20-21-21.30 uur: uitzending Rawa. TERNEUZEN - Julianaziekenhuis, 20.15-22.15 uur: uitzending Radio Julia na. VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra wa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: Banana Joe, a.l. Roxy II, 20 uur: Pruimenbloesem, 18 jr. Cinem' Actueel 1,20 uur: Lemon popsi- cle, a.l. Cinem' Actueel II, 20 uur: Arthur, a.l. Cinem' Actueel IH, 20 uur: Bilitis, 16 jr. GOES - Grand, 20 uur: Stripes, a.l. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: Stripes, a.l.; 20 uur: S.O.B., a.l.; 20.15 uur: Conan, koning der barbaren, 12 jr.; 20.15 uur: Josephine Mutzenba- cher, 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: City of the living dead, 16 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Body heat, 12 jr.; 20 uur: Stripes, a.l. VLISSINGEN - Alhambra 1,20 uur: Les uns et les autres, a.l. Alhambra H. 20 uur: Evil under the sun, HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten) Zceuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekelids van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar TENTOONSTELLINGEN AXEL - Streekmuseum, 13.30-17 uur: textielwerken van Annette Fraai-Arzo- ni. BRUINISSE - Hal gemeentehuis, 8- 12.15 en 13.15-17 uur: 'Klederdracht poppen'. GOES - Museum, 10-12 en 13,30-17 uur: aanwinsten museum over 1981 en werken van Gust Dierikx. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. KATTENDIJKE - Galerie Ilona Schmit, 14-18 uur: werken van Ans Wor tel en Geert Jan van Meurs. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-17.30 uur: landschap pen van Herman Bisschop. Muziekbibliotheek, 9-17.30 uur: 'Door de nacht klinkt een lied' (t'm 29/5). Museum, 10-17 uur: 'Van Citters een Zeeuwse regentenfamilie' De Klos, 10-24 uur: grafiek van Mijn Cornelissen, St.-Janstraat 41, 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. ST.-PHILIPSLAND - Gemeentehuis, 14-16 en 20-22 uur: werken Ben van Rooy. VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: zes ex posities. De Schotse Huizen, 10-12.30 en 13,30-17 uur: 'Zeven eeuwen Veere'. VLISSINGEN - Galerie Marquis, 13.30- 17.30 uur: grafisch werk. Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Vlis- ZIERIKZEE - Vijfentwintig jaar 'Braatjes' in Zierikzee. En twintig jaar beeldende kunst en antiek in het Zie- rikzeese Burger Weeshuis. De bewo ners, Ad en Tessa Braat, gaan een en ander vieren met een grote overzichts tentoonstelling. In de hun meest geëi gende omgeving: het weeshuis. „Want in feite hebben we tot nu in eigen huis altijd alleen maar beperkt aan groeps tentoonstellingen meegedaan", zet Braat uiteen. Ad en Tessa presenteren de vele tiental len resultaten van hun duurzaam geble ken artistiek verbond van 4 tot 14 juni, en onder het aansprekende motto: 'Van nul tot nu, van ons voor u'. Op 5 en 5 juni houden zij open dagen voor 'stad en ei land'. Alle andere belangstellenden uit het Zeeuwse zijn speciaal welkom op 12 juni. tussen 10.00 en 17.00 uur. Het Zierikzeese weeshuis wordt als in stelling al genoemd in 1531. In het ge bouw vormt met name de regentenka mer vanouds een bezienswaardigheid. De plafondschildering dateert van 1628. En voor de hand liggend vindt Braat dan ook juist de regentenkamer te hebben gekozen als 'vast gegeven' voor het opbouwen van zijn jaarlijkse zomerten toonstellingen Verplicht „Contractueel zijn we trouwens ver plicht om de regentenkamer ter bezich tiging open te houden", vertelt hij. Ad derlandse beeldhouwers - en tevens gaan bemiddelen voor verzamelaars die uit eigen collectie antiek wilden ver kopen. Vandaar ook ons verlangen om zelf ook eens een uitgebreide tentoon stelling te houden. Want door dit alles ontstond een situatie waardoor wij zelf maar vrij beperkt voor de dag konden komen". Tessa vervaardigt haar door de jaren heen bij velen tot ver buiten het Schouwse in trek raakte schalen en va zen. Potterie van apart karakter, vooral wat de glazuren betreft. En ze blijft het allemaal zelf doen, „Natuurlijk, de hele ambachtelijke boel". Intussen heeft Ad Braat (63) er mede bijna 25 jaar opzitten als tekenleraar. „Maar dat voor de klas staan was in m'n handel en wandel van zeven werkdagen in de week in feite een rustpunt", zegt hij. Beeldhouwer Braat volbracht in zijn Zierikzeese jaren 33 grote opdrachten en zo'n 200 beelden. „Juist in deze da gen kom ik in dozen en kasten weer al lerlei oud werk tegen. En ik verheug me erop daarmee nu eindelijk eens te kun nen laten zien, hoe ik na klassieke be ginjaren en een abstracte periode, uit eindelijk weer tot figuraties ben geko men". singen gezien door de Vlissinger Dit- en Tessa Braat kpmen er rond voor uit mar WATERLANDKERKJE - 'In den Ko ning', 11-21 uur: grafisch werk van Hilde Barbier. ZIERIKZEE - Galerie 'Borsboom' werken van Henk Stapper en Ineke Bakker dat de exploitatie van het weeshuis steeds een zaak van passen en meten is om 'rond te komen'. Braat: „Noodge dwongen door al te grote tekorten moesten we in 1968 overgaan op ver kooptentoonstellingen - werk van Ne- Ad en Tessa Braat in de Regentenkamer van het Zierikzeese Burger Weeshuis. Brandweer onderscheidt leden op korpsavond MIDDELBURG - De Gemeenlebrand- weer in Middelburg houdt vrijdag 4 ju ni een korpsavond in de kazerne. De avond begint om 20.00 uur. Tijdens die bijeenkomst zal burgemeester P.A. Wolters van Middelburg in een toe spraak afscheid nemen van de heer J. Mondee) die negenentwintig jaar als vrijwillige brandwacht eerste klas aan de Middelburgse brandweer ver bonden is geweest. Aansluitend reikt de heer Wolters diploma's uit aan le den van ondermeer de eerste en tweede brandwacht, de jeugdbrandweer, de persluchtmaskerdragers en de hulp verlening. De cursus hulpverlening is een nieuwe cursus die sinds kort ook in Zeeland te volgen is. Zij werd ingesteld omdat de taak van de brandweer steeds meer een verschuiving ondervindt. De hoofd taak, het blussen en voorkomen van branden, maakt steeds meer plaats voor het verlenen van hulp. Oorzaak van die verschuiving is de toegenomen drukte op de wegen en het vervoer van allerlei gevaarlijke stoffen via autowe gen, spoorlijnen en binnenwateren. De teruggang in de 'brandjes' wijt de Mid delburgse brandweer aan de verbeterde brandpreventie. Op de korpsavond zal burgemeester Wolters A. v.d. Mast en J.N.M. Jacobse onderscheiden vanwege hun zilveren jubileum bij de brandweer. J. de Klerk, J. Joziasse en J.M. v.d. Pas ontvangen het brandweerkruis omdat ze twaalf en een half jaar bij de brandweer actief zijn. Ook mevrouw Alewijns zou om de zelfde reden met een brandweerkruis onderscheiden moeten worden. Twaalf en een halfjaar zorgde zij dagelijks voor het onderhoud van de kazerne. Maar omdat een brandweerkorps op dit mo ment nog een typische mannenwereld is, is het niet mogelijk haar het kruis aan te bieden. In plaats daarvan zal de burgemeester haar een medaille en een oorkonde overhandigen. De burgemeester zal aan commandant J. de Klerk het nieuwe blusvoertuig 536 overdragen. Het nieuwe voertuig is uitgerust om bluswerkzaamheden met hoge- en met lagedruk uit te voeren. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum: 26 mei 1982. Bintje laten april: 29.80: november: 25.00; april 35/50 23.00; bieden april: 29.70; november 24.50; april 35/50 22.50; 50 mm opw. slot april. 29.80; november 25.00; april 35/50 22.50; stemming april kalm; no vember: kalm; openstaande posities april: plus 2 is geworden 621: november: onveran derd 220. april 35/50 plus 15 is geworden 57; april 35/50 25, dag april: 19. Omzet november 3 x 25.00; april 19 te weten 12 x 29.50; 5x 29.30: 2 x 29.80; april 35/50 25 te weten 19 x 22.50; 1 x 22.40; 5 X 22.50. Tuinb.veiling Walcheren t M.-burg. 26 mei: aardapp eerstel, gr. 273-347, dr. 300, kr. 251; pipo gr. 50-55; bintje gr 5; tomaten A 100-193; B 100-195; C 146. CC 100-124: aard beien 89-149; bloemen petunia 10-12; verbena 13: ijskruid 5, zilverdust 5. alyzum 5; salvia 10-13; groenten: parika I 470-573; sla 12-24; postelein 128-152, komkommers 31/36 32-39; 41/61 27-62; 61/7565,76/9167-90, Stek50-65; kr. 23-50; boskroten 50-125; kroten kg. 156; prei 48-60; rabarber 38-59; spitskool 16-42: rode kool 49; andijvie 30-51spinazie 38-55, kassnij 340-651, bosuien 36-60; uien rode 5; uien bo. 64, dr 35-36; gr 56-60; krulpeterselie 120-200; bospeen 162-195» witlof A 160-346; radijs 23- 63; ramanas 35, rode kool A10-28; kasprinces- sen 873-889; raapsteel 27-32: bloemkool afw 47-97; 6 80-234, 8 61-175; 10 54-113; 12 52, bos- peterselie 16; bossel 22-42 Veiling Bergen op Zoom Woensdag 26 mei. Aardbeien glas per doosje 78-1,32. natuur-aardbeien per kilogram 6,30- 6,32; Golden Delicious 94-2,04; aardappelen 63-66; bloemkool 50-3,10; spitskool 15-23; ra- barber 25-35, spinazie 20-23; bospeen 1,62- 1,65, waspeen 2.10-2,30. kroten 44-1,38; bos kroten 25-56; kas-snijbonen 4,40-6,20. kas- princessebonen 6.80-7,30: peulen 16,50. prei 66-86. sla 12-30; komkommers per stuk 31-81 per kilogram 56; tomaten 4,60-10.90; bos uien 21-30; uien 30-53; radijs 19-29, asperges per kilogram 60-7,20; bos selder 28-37, kervel 95- Zaalvoetbaltoernooi bij de haven van Vlissingen VLISSINGEN - Zondag 23 mei werd het tweede zaalvoetbaltoernooi van de personeelsvereniging van de Haven van Vlissingen gehouden in de Basken- burg te Vlissingen. De uitslag: 1 Hoechst Boys: 2 Haven van Vlis singen .4. 3 DSIS; 4 Douane Vlissingen, 5 PVS: 6 Pechiney7 Haven van Vlissingen B; 8 Haven van Vlissingen C. Zaterdagvliegers J. Toutenhoofd te Westkapelle wint provinciaal concours vanuit Epernay Van een medewerken COLIJNSPLAAT - Het bijzonder mooie weer van jongstleden zaterdag gaf de egelegenheid de duiven vroeg te lossen en zo gebeurde het ook. oM 06.50 uur gingen de manden te Epernay open en konden de 5.064 duiven die voor het provinciaal concours waren gezet de reis huiswaarts aanvangen. De wind dreef de duiven naar de kust, daar vie len dan oook de duiven die de hoogste snelheden bereikten. Omdat een ge deelte van de duiven vanaf de kust met tegenwind weer landinwaarts moest ging dit ten koste van de snelheid van die duiven. Aldus waren er bij de eerste tien prijs- duiven negen bij uit Walcheren en dan hoofdzakelijk Westkapelle spelend in rayon C, en een duif uit rayon F Dit waren ook de beide rayons waarvan duiven snelheden behaalden van meer dan 1.400 meter per minuut. Een duif van J. Toutenhoofd deed het bijzonder snel en won dan ook het provinciaal concours. Deze 5-jarige duif doffer be reikte een snelheid van 1.484 meter per minuut. De tweede Plaats was voor D. Deurwaarder uit Temeuzen spelend uit rayon F hij wist als enige van de 10 eer ste zich tussen de spelers van uit rayon C te plaatsen. De laatste prijsduif be reikte nog een snelheid vna 1.210 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven van het provinciaal concours waren van: 1J. Touten- hoofd; 2 D. Deurwaarder, 3 Th. van Alphen, 4 en 8 P. Hengst; 5 mevrouw Simpelaar; 6 K Roelse. 7 Kees Ko, 9 A. Stroo, 10 A J. Sturm. De eerste vijf prijswinnende duiven uit elk rayon waren van: rayon A: 1 L. de Hooge (snelheid 1.331 meter per minuut); 2 G J. Bakker; 3 combinatie IJzelenberg; 4 J Krijger. 5 J den Hengst. Rayon B. 1J. Walpot (snelheid 1.299 meter per minuut); 2 C. v. d. Berge; 3 M. J. Laban; 4 W. Theunisse en Zoon: 5 J Moerland. Rayon C: 1 J. Toutenhoofd (snelheid 1.484 meter per minuut) 2 Th. van Alphen; 3 P. Hengst; 4 mevrouw Simpelaar; 5 K. Roelse. Rayon D 1 A. Abrahamse (snel heid 1.397 meter per minuut); 2 H. C. Verburg en Zoon; 3 J. Corré, 4 Izak v. d. Sande. 5 J Houtekamer; rayon E: 1 Jac. Neels (snelheid 1.353 meter Per minuut); 2 J. Dekker; 3 M. Minnaard; 4 en 5 gebroeders Clement. Rayon F: 1D. Deurwaarder (snelheid 1.437 meter per minuut); 2 en 3 De Mul-Claeijs; 4 W. van Hoe ve; 5 Ab van Hoeve. H. Baas en zoon uit Arnemuiden winnaars vanuit Compiègne ARNEMUIDEN - Afgelopen zaterdag morgen zag het er niet naar uit dat de duiven in Compiegne gelost konden worden vanwege het regenachtige weer. De meeste afdelingen stelden de lossing dan ook uit tot zondagmorgen. Gelukkig klaarde het weer tegen de middag op en gaf als een van de weini gen de afdeling Zeeland het sein de dui ven om 12.30 uur zaterdag) de duiven te lossen. De snelste duiven in Zeeland uit de ver schillende regio's was op de Bevelan- den een duif van F. D. Hïllebrand te Rilland-Bath met 1561 meter per mi nuut. In Noordzeeland van J. Walpot te Sint-Philipsland met 1507 meter per minuut. In Zeeuwsch-Vlaanderen van D. Deurwaarder te Terneuzen met 1497 meter per minuut en op Walcheren van H. Baas en Zoon te Arnemuiden met 1490 meter per minuut. 'De Voorwaarts' te Arnemuiden, in concours 463 duiven, afstand ongeveer 239 kilometer Aankomst eerste duif 15,10 uur, snelheid 1490 meter per minuut. Laatste prijsduif 15.36 uur snelheid 1284 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van" 1 H. Baas en Zoon. 2 en 6 Jos Schroevers; 3 C. J J. v d. Graaff; 4 M. Schroevers; 5 Joh. van Bel zen en Zoon; 7 Ko Schroevers: 8 Ad. Meer man; 9 L. de Nooijer; 10 Arjan de Nooijer. Uitblinkers op deze vlucht waren Arjan de Nooijer met 3 van de 3: J. Dingemanse met 3 van de 4; Jos Schroevers met 2 van de 3 en H. Baas en Zoon met 6 van de 9 duiven prijs. 'De Scheldevliegers' te Vlissingen; in con cours 290 duiven, afstand ongeveer 233 kilo meter. Aankomst eerste duif 15.06 uur, snel heid 1486 meter per minuut Laatst prijsduif 15.34 uur. snelheid 1265 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1R Schuuring, 2 K. Pleljte, 3 P. Alebregtse. 4 en 8 R. Spinnewijn; 5 T. Wesseling; 6 W Daane en Zoon; 7 J. Sponselee; 9 L. Lievense; 10 W. van Nieuwlande en Zoon. Uitblinkers waren J. van Castel met 3 van de 4; J Lens met 4 van de 6, L. Lievense met 5 van de 9 en R. Spinnewijn met 8 van de 16 duiven prijs. 'De Zwaluw' te Westkapelle; in concours 437 duiven, afstand ongeveer 238 kilometer. Aan komst eerste duif 15.16 uur, snelheid 1462 me ter per minuut. Laatste prijsduif in Zoutelan- de om 15.43 uur. snelheid 1217 meter per mi nuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van. 1H. Corré (Domburg); 2 er 8 Füp- se-de Witte. 3 en 6 S. Maas. 4 J. Melis en Zoon. 5 en 9 L. Dingemanse; 7 Kees en Ko. 10 J Toutenhoofd. Een goed percentage scoorden Kees en Ko met 6 van de 11J. de Witte met 3 van de 4 en L. Dingemanse met 4 prijzen en 7 duiven mee. 'De Telegraaf te Middelburg; in concours 397 duiven, afstand ongeveer 238 kilometer. Aan komst eerste duif 15.12 uur. snelheid 1459 me ter per minuut, Laatste prijsduif 15.41 uur, snelheid 1243 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van 1 C Hoek en Zoon; 2 C. L. Daane; 3 K. Brand; 4 en5 W M. Walraven; 6 F. Koopman; 7 H. v. d. Voorde; 8 JP "t Gilde; 9 G. Baan en 10 A. Davidse. De uitblinkers waren 't Gilde met 5 van de 8. Veerhoek met 5 van de 8; Adriaanse met 4 van de 6, van het Veer met 4 van de 6 en Van de Voorde met 4 van de 7 duiven prijs. Tentoonstelling kantklossen in Middelburg MIDDELBURG - Mevrouw Lia Bau- meister, secretaris van de landelijke kantkloskringen, verleent donderdag 3 juni haar medewerking aan een ten toonstelling die Zeeuwse kantklossen- de vrouwen houden in gebouw 'De Schakel' in Middelburg. De expositie duurt van twee uur tot half vijf. Viswedstrijd Zoutelande ZOUTELANDE - De visclub 'De Kno- raene' te Zoutelande hield de 6e wed strijd van het seizoen op het Zuiderstrand. De 36 deelnemers vingen 19 boven- en 8 ondermaatse vissen. DE uitslag: 10. Turlette; 2K. Verhage. 3 M. v. Sluys, 4 P. Kodde sr5 S. Maas; 6 A. de Lange sr.; 7 J. de Rijke; 8 C. v d. Voorde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 5