Afnemende werkgelegenheid in Middelburgse onderwijs Kleuterleidster N. Kusters in Borssele verliet onderwijs Walpot Sint-Philipsland 'Mekanik Kommando' winnaar vanuit Compiègne Kruisvoorronde Vrachtwagenchauffeur werd van schuld botsing vrijgesproken Geen onderscheid kleine en grote gemeenten bij welzijnsplanning COR DEN HOLLANDER wtssa SCHOUWEN VESTIGINGS- EN SPREIDINGSPLAN: 1/2 kilo voor 1,75 Kbkstraat,Goes DONDERDAG 27 MEI 1982 MIDDELBURG - De werkgelegenheid in het kleuter- en lager onderwijs in Middelburg zal tot en met 1995 nog drastisch teruglopen. Ook krijgen scholen van alle signaturen te maken met een verdere teruggang in het aantal leerlingen. Deze verwachtingen worden uitgesproken in het 'vestigings- en spreidingsplan van scholen in het lager en kleuteronderwijs' van het bureau onderwijs van de gemeente Middelburg. De cijfers zijn gebaseerd op de uit- wijs wordt voorspeld is rigoreuzer van gangspunten van de gemeenteraad omvang. Per 1 januari 1981 waren daar voor de toekomstige bevolkingsgroei 156 mensen werkzaam. Verwacht wordt van de gemeente. Daarin wordt uitge- dat het er per 1 januari 1996 31 minder n van een groei van gemiddeld 420 personen tot 1991 en een jaarlijkse groei van gemiddeld 300 mensen daarna. Het vestigings- en spreidingsplan is ge maakt met het oog op de integratie van kleuter- en lager onderwijs tot basison derwijs. In het plan wordt duidelijk ge steld dat een dergelijke prognose slechts een 'indicatief karakter' heeft. Met andere woorden, in de praktijk kunnen er geheel andere cijfers uitrol len (bijvoorbeeld door vertrek of vesti ging van bedrijven van forse omvang). Wat het kleuteronderwijs betreft wordt verondersteld dat het aantal arbeids plaatsen terug zal lopen van 57 tot 50. Vier zou het openbaar onderwijs er in moeten leveren, het protestants christelijk 2 terwijl er bij de Vrije School één arbeidsplaats minder beschikbaar zou zijn. De teruggang die voor het lager onder- zullen zijn. De verliezen liggen hier als volgt: openbaar onderwijs min elf. pro testants christelijk min twaalf, gerefor meerde gemeente-scholen min vier. roomskatholiek min twee en Vrije School min twee. Minder leerlingen Het leerlingcnbestand van de lagere scholen zou van 1 januari 1981 tot en met 1 januari 1996 teruglopen van 4150 naar 3090. Dit betekent 1060 leerlingen minder, een daling van ruim vijfen twintig procent. Het aantal leerlingen van de kleuterscholen gaat in dezelfde periode, ook alweer volgens de progno ses,terug van 1298 naar 1141, hetgeen neerkomt op 12,1 procent. In de nota wordt ervanutt gegaan dat de dertig bestaande lagere scholen in Middelburg alle blijven bestaan en met kleuterscholen samengevoegd worden tot basisscholen. Uit een bijgevoegd overzicht blijkt dat in één geval twee kleuterscholen met een lagereschool wordt samengevoegd. Hierbij gaat het om de (prot.-chr.) lagere school Basis- kwartier en de kleuterschool Speel kwartier die nu al in één gebouw zitten. Hierbij wordt echter ook de kleuter school Modderoord opgevoerd en ge steld dat het aanbeveling verdient te bekijken of deze niet opgeheven kan worden waaarbij de leerlingen dan naar Speelkwartier zouden kunnen uitwij ken. Uit het stuk blijkt verder dat er in twaalf gevallen sprake is van een ge combineerd gebouw waarin zowel kleu ter alsook lagere scholen gehuisvest zijn. Deze geven dus geen problemen bij de integratie tot basisschool. Daar naast zal echter in vier gevallen tot ver plaatsing of nieuwbouw voor kleuter scholen besloten moeten worden, by de lagere scholen komt deze situatie vijf maal voor. In zes gevallen moeten kleu terscholen in gebouwen van lagere scholen worden ondergebracht terwijl het in twee gevallen mogelyk is om kleuterscholen met vlakby staande la gere scholen te koppelen. Tenslotte is er dan nog één school (de gereformeer de lagere Regenboogschool) waaraan geen kleuterschool verbonden is. Het bestuur van deze school is echter al be zig met de oprichting van een kleuter school zodat er toch een basisschool kan worden gesticht. Het is de bedoeling dat het vestigings en spreidingsplan nu naar de mensen in het on derwijs gaat. Zij moeten voor 1 oktober commentaar leveren waarna de nota wellicht nog bijgesteld wordt. RPF Duiveland vergaderde in Nieuwerkerk DUIVELAND - Op vrijdagavond 21 mei vergaderde de afdeling Duiveland van de RPF in de zaal van het gebouw 'Re- hoboth' te Nieuwerkerk onder voorzit terschap van de heer K. T. de Jonge Als spreker trad op J. H. ten Hove, arts te Katwyk. Extra dienst bij de gereformeerde gemeente in Oosterland. OOSTERLAND - Vrijdag 28 mei spreekt voor de oud Gereformeerde Ge meente in Oosterland, in het kerkge bouw aan de burgemeester van der Ha- vestraat ds. A. P. van der Meer, oud ge reformeerd predikant te Kinderdyk. Aanvang half acht. Bij haar afscheid als kleuterleidster in Borssele werden mevrouw N. Kusters (midden) verschillende cadeau's aangeboden. NA BIJNA VEERTIG JAAR ZATERDAGVLIEGERS NOORD ZEELAND Eendrachtsruiters in Oud-Vossemeer houden opent concertreeks in jeugdsoos Goes GOES - In de jeugdsoos van de Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Goes (SJJG) krijgt de levende muziek in de toekomst meer aandacht. Vanaf zater dag 29 mei wordt er ieder weekend een concert gegeven. Verschillende rock en popmuziekstijlen krijgen daarbij de aandacht. De Nymeegse formatie 'Mekanik Kom mando' byt komende zaterdagavond de spits af. Deze groep brengt moderne muziek waarby klank, melodie, ritme en geluid de belangrijke elementen vor men. Het concert van 'Mekanik Kom mando' begint zaterdagavond om 10 uur. De groep opent het muziekseizoen in het SJJG-gebouw aan de Goese Bees tenmarkt. Iedere maand moeten onder meer experimentele muziek, punk, rock en reggae of latin-rock aan bod ko men. 'Mekanik Kommando' maakt mu ziek die te boek staat als modern en experimenteel. De groep heeft inmid dels één langspeelplaat uitgebracht. De teksten gaan over alledaagse onderwer pen. Lasika Pantigay en Peter van Vliet zor gen voor de zang, effecten en bas, Mir jam van Hout speelt synthesizers en Si mon van Vliet zorgt voor de syncussion, ritmes en de vioolpartijen. OFFICIËLE PU BLIK AT IE GEBEENTE GOES OPENBARE BEKENDMAKING - Afvalstoffenverordening Goes. - Wijziging 'Algemene Politieverorde ning Goes' (6e wijziging). Burgemeester en wethouders van de gemeente Goes brengen ter openbare p WesdorP met io% prijs. SINT-PHILIPSLAND - Afgelopen za terdagmorgen zag het er niet naar uit dat de duiven in Compiegne gelost kon den worden vanwege het regenachtige we<^. De meeste afdelingen stelden de lossing dan ook uit tot zondagmorgen, gelukkig klaarde het weer tegen de middag op en gaf als een van de weini gen de afdeling Zeeland het sein de dui ven om 12.30uur(zaterdag)de duiven te lossen. De snelste duiven in Zeelad uit de verschillende regio's was op de Beve- landen een duif van F. D. Hillebrand te Rilland-Bath met 1.561 meter per mi nuut. In Noord-Zeeland van J. Walpot te Sint-Philipsland met 1.507 meter per minuut. In Zeeuws-Vlaanderen van D. Deurwaarder te Terneuzen met 1.497 meter per minuut en op Walcheren van H. Baas en Zoon te Amemuiden met I.490 meter per minuut. 'De Reisduif te Sint-Philipsland; in con cours 361 duiven. Afstand ongeveer 282 kilo meter. Aankomst eerste duif 15.24 uur. snel heid 1.507 meter per minuut. Laatste prijs- duif 15.52 uur snelheid 1.291 meter per mi nuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1J. Walpot; 2 J. C. Verwijs; 3 Joh. Reinhout; 4 J. Reinhout, 5 F. den Braber, 6 K. Reinhout; 7 Vermaas-Verwijs; 8 A. Hooglan der; 9 K. de Frel; 10 Izak. Vermeij. 'Duive land' te Nieuwerker, in concours 330 duiven, afstand ongeveer 262 kilometer. Aankomst eerste duif 15.23 uur, snelheid 1.500 meter per minuut De laatste prjjsduif kwam aan om 16.00 uur. De eerste tien prijswinnende dui ven waren van: 1A Hagesteijn: 2 en 9 L. J. de Bruine3 en 10 Combinatie Knop-Stouten; 4 M. de Bruine; 5 C. J. Krijger; 6 en 8 P. de Bruine; 7 Combinatei IJzelmeeuw. De ver eniging 'Zierick' te Zieiikzee, in concours 277 duiven afstand ongeveer 260 kilometer. Aankomst eerste duif 15.24 uur. snelheid 1 490 meter per minuut. Laatste prysduif 15.55 uur. snelheid 1.263 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1,2,6 en 8 B. P. Wesdorp; 3.7 en 10 L. L. de Hooge. 4 Jac. Verwijs: 5 J. J Vermeule; 9 J. cf Sande. Uitblinker op deze vlucht was B. 'De Zwaluw' minuut Laatste jprijsduif 15.46 uur, snelheid 1.292 meter per minuut. De eerste tien prijs winnende duiven waren van: 1 M. Speijer (Poortvliet), 2,4,6 en 8 R. Vaders; 3 H. Buiten huis; 5 M. Moerland; 7 D. Havermans; 9 P. Vis en 10 J. C. Vaders. Uitblinkers was R. Vaders met 14 prijzen en 23 duiven mee, had 4 prijzen bij de eerste tien. 'De Trouwe Duif te Tbo- len; in concours 145 duiven, afstand onge veer 255 kilometer. Aankomst eerste duif 15.21 uur, snelheid 1 489 meter per minuut Laatste prijsduif 15.43 uur. snelheid 1.322 me ter per minuut De eerste tien prijswinnende duiven waren van1 en 3 C vanLuijk;2en5L. v. d. Klein Jac. zn.; 4 L. Hage; 6 P Laban, 7 W. Theunisse en Zoon. 8 J. Noom; 9 J. M. van Dijke, 10 Jac. van Dljke Kr. Een goede presta tie leverden J. Kegge met 4 van de 6 en J. Noom met 2 van de 3 duiven prijs 'De Reis duif te Scherpenisse; in concours 254 dui ven, afstand ongeveer 255 kilometer aan komst eerste duif 15.21 uur, snelheid 1.477 meter per minuut. Laatste prijsduif 15 49 uur. snelheid 1.271 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1 A. Moerland; 2 en 4 en 5 Jo Moerland; 3 L. de Kwak-Koolaard; 6 Izak Moerland; 7 D. Uil; 8 P. Potappel; 9 A. van Luijk en 10 H Smits. De Reisduif te Zonneinaire; in concours 157 duiven, afstand ongeveer 265 kilometer. Aan komst eerste duif 15.37 uur, snelheid 1.418 meter per minuut. De laatste prijsduif om 16.10, snelheid 1.300 meter per minuut. De ;erste tien prijswinnende waren van; 1 en 2 J. T. M. Steketee; 3,4 en 5 A. de Wilde; 6.7 en 10 L. J. v. d. Wielen; 8 Ph. Steketee; 9 M. Pleune. OUD-VOSSEMEER - De Oudvosse- meerse Eendrachtrijders hebben van de KNWU toestemming verkregen om een voorwedstrijd te organiseren by de jaarlykse Groene Kruisronde voor amateurs, nieuwelingen en junioren die op 19 juni zal worden gehouden. Er wordt gereden over een afstand van 33 kilometer en de start is om 11.00 uur. BORSSELE - Na bijna veertig jaar heeft kleuterleidster N. Kusters uit Borssele een punt achter haar loop baan gezet. Kleuters, lagere school- leerlingen en oud-leerlingen uit Bors- Voorlichtingsmiddag ouderen in Kortgene KORTGENE - T. Roose. leidster be jaardenhulp sociaal centrum, verzorgt vrijdag 28 mei een voorlichtingsmiddag voor ouderen in Kortgene. Het onder werp dat behandeld wordt is 'bejaar denhulp'. De organisatie is in handen van de ouderenbond van Kortgene. Be langstellenden kunnen gratis terecht in het gebouw aan de Kerkgang vanaf 14.30 uur. sele namen woensdagavond in het dorpshuis 'De Vijverzicht' afscheid van de kleuterjuf. Mevrouw Kusters heeft ruim 39 jaar gewerkt aan de pro testants christelijke kleuterschool van het dorp. De verschillende gebeurte nissen uit die periode werden woens dag weer eens extra in het zonnetje ge zet. Bovendien werd ze ruimschoots met bloemen en cadeau's bedeeld. In het officiële gedeelte van de af scheidsreceptie voerden onder anderen de Borselse wethouder G. W. Eyssens van onderwijs en het hoofd van de open bare lagere school in Borssele het woord. Beiden wezen op de grote ver dienste die kleuterleidster Kusters voor het dorp heeft gehad en op de inzet waarmee ze zich over de kinderen heeft ontfermd. Mevrouw Kusters trad destyds in dienst van het bestuur van de protes tants christelijke kleuterschool Irene. In 1967 kreeg deze school een nieuw on derkomen en werd omgedoopt in 'Kin dervreugd'. De laatste jaren is mevrouw Kusters ook betrokken geweest bij de voorbereiding op de toekomstige basis school. Volgend schooUaar gaan de openbare lagere school en de protes tants christelijke kleuterschool van Borssele samen onder één dak in het nieuwe gebouw. Tijdens de receptie waren zo'n 100 leer lingen en 120 dorpsbewoners aanwezig om de scheidende kleuterleidster in de bloemetjes te zetten. De kinderen zon gen 's avonds enkele lofliederen aan het adres van mevrouw Kusters. ZITTING KANTONRECHTER MIDDELBURG Voetbaltoernooien in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De W Vosmeer heeft voor het pinksterweekend 2 toer nooien op het programma staan. Zater dag ontvangt Vosmeer 3 Smerdiek 4 Wemeldinge 4 Chrislandia 3 Vrederust 2 Tholense Boys 4 Stavenisse 3 en WHS 3. De aanvang is 10.30 uur. Op 2e pinksterdag zullen de Vosmeer dames als gastvrouwe optreden voor Dioz Yerseke Kwadendamme NVS Marjola Girls SKNWK en Noordhoek. Ook zy zullen rond halfelf van start kennis dat met ingang van heden gedu- OM-ymuma J.concours 162 duiven, al- rende 3 maanden or. de secretarie tafde stand onEeveer 2=>8kilometer. Aankomsteer- S XÏSSÏÏ ste duif 15.19 uur, snelheid 1.500 meter per de besluiten van de raad der gemeente CONCLUSIEBEVELANDSE WELZIJNSPROEF: Goes van 23 december 1981, nrs. 10a en 10b respectieveUjk inhoudende: - de vaststelling van de 'Afvalstoffen- verordening Goes'; - de vaststelling van een verordening tot wijziging van de 'Algemene Politie verordening Goes' (6e wyziging). De zesde wyziging van de 'Algemene Politieverordening Goes' betreft de aanpassing van een aantal milieubepa lingen in verband met de Afvalstoffen- verordening. Voornoemde verordeningen treden in werking op 28 mei 1982. Beide verordeningen zyn tegen beta ling der kosten op de gemeentesecreta rie verkrijgbaar. Goes, 27 mei 1982. Burgemeester en wethouders van Goes, de 1. secretaris, P. de Bondt de 1. burgemeester, drs. J. Dykgraaf. MIDDELBURG - De 25-jarige vracht wagenchauffeur H. D. uit Oude Tonge werd voor het kantongerecht in Mid delburg vrijgesproken van schuld aan een aanrijding, die op 9 november van het vorig jaar plaatshad op de Strand weg in de gemeente Valkenisse. D. was daar met zijn vrachtwagen vanuit een uitrit de weg opgereden en werd pas op het laatste moment opgemerkt door de bestuurder van een personenauto die volgens D's verklaring met grote snel heid aan kwam rijden. Op de zitting werd D. vertegenwoor digd door zyn gemachtigde mr J. Werle, die vond dat de automobilist ofwel veel te hard gereden had ofwel had zitten suffen. Deze had op het laatste moment krachtig geremd, waarbij zyn remmen blokkeerden en zyn wagen in botsing met de vrachtwagen kwam en uiteinde- lyk tegen een boom belandde. Mr Werle vond dat de aanrijding vermeden had kunnen worden, indien hy attent op de situatie gereageerd had. omdat prak tisch de hele rechter weghelft vrij was en hij dus makkelijk zonder brokken langs de vrachtwagen gekund had. Verkeersschout mr J. C. P. M. Boogers was van mening dat mr Werle hier de zaken omdraaide. „De wet legt de ver plichting om geen hinder te veroorza ken by degene die een uitrit verlaat", vond hy en eiste een boete van 150 gul den voor D.'s rijgedrag. Kantonrechter mr B. J. R. P. Verhoeven oordeelde ech ter dat niet was komen vast te staan dat hij niet de vereiste voorzichtigheid in acht genomen had en sprak hem vrij. De auto van de 57-jarige Goesenaar W. H. de K. werd op 15 juli van het vorig jaar door de Ryksdienst voor het Weg verkeer gekeurd en in orde bevonden. Een maand later werd hy in Middelburg aangehouden omdat hy op de weg was terwijl zyn kentekenbewys zou zijn in gevorderd. Bovendien stelde de techni sche dienst van de gemeentepolitie vast dat er teveel speling in zijn stuurin richting zat. De K. vermoedde dat de speling wel kon zijn veroorzaakt door dat de agent nogal fors aan het stuur had staan rukken, maar mr Boogers was van mening dat het mechaniek daar toch wel tegen bestand moest zijn. Voor de defecte stuurinrichting eiste hij een boete van 60 gulden, maar het ry- den zonder kentekenbewys was vol gens hem niet bewezen. Op de dag van de aanhouding, 15 augustus, was naar zijn mening het vervangende papiertje voor deel m nog geldig en bovendien had De K. kort daarna zijn volledige kentekenpaperassen weer in zyn bezit. Mr Verhoeven was het daarover volle dig eens met de verkeersschout. De 19-jarige Middelburger C. L. kreeg de 10 jaar oude auto van zijn vader ca deau en werd daarmee op 27 augustus van het vorig jaar in Goes aangehou den, omdat het voertuig technische ge breken vertoonde. Er ontbrak een rui tenwisser, de uitlaat was hier en daar doorgeroest en het eveneens doorge roeste voorspatbord was met een flin ke dosis polyester weer toonbaar ge maakt. L. verklaarde dat de auto kort tevoren door de verzekering was goedgekeurd, maar mr Boogers zei geen erg hoge dunk te hebben van verzekeringskeu ringen omdat die volgens hem maar heel oppervlakkig gebeuren. Ily eiste 155 gulden boete en op de opmerking van L. dat hij nog scholier was en alleen maar zakgeld kreeg reageerde de ver keersschout: „Maar u hebt dan toch wel een auto". De kantonrechter hield er rekening mee dat L. niet kon weten dat de verzekeringskeuring niet deugde en bracht de boete terug tot 90 gulden. De politie trof vorig jaar juni in de Beu kenstraat in Oost-Souburg een autow rak aan zonder kentekenplaten en deel Hl. Het wrak werd weggesleept en na enig speuren werd de 27-jarige J. F. J. uit Oost-Souburg geïdentificeerd als de eigenaar. Omdat J. al voorde sleepkos- ten van 169 gulden had moeten op draaien. vorderde de verkeersschout geen boete meer voor het ontbreken van het kenteken. Plattelandsvrouwen Oud-Vossemeer over bloemschikken OUD-VOSSEMEER - Mevrouw Leich- ner uit Poortvliet verzorgde voor een twintigtal plattelandsvrouwen van de afdeling Oud-Vossemeer een gezellige avond over bloemschikken. Na de pau ze werden stukjes en plantjes geruild, Christelijke vrouwen Kortgene bijeen KORTGENE - De afdeling Kortgene van de Nederlands christelijke vrou wenbond houdt vandaag, donderdag, haar maandelijkse bijeenkomst in de oude kosterij in Kortgene. Als spreekster in mevrouw Kempe- Weststraete uitgenodigd. Zy praat over het onderwerp 'Veiligheid in en om de woning'. Deze byeenkomst begint om 19.30 uur. Henk van Ulsen opent tentoonstelling van vier kunstenaars in Kattendijke KATTENDIJKE - Henk van Ulsen opent zaterdag 5 juni om 17.00 uur een tentoonstelling van het werk van vier kunstenaars in galerie Ilona Schmit in Kattendijke. Daar hangen de schilderijen van Maija de Lange. Josche Roverts en Jean Kamps. Christiaan Bruynius heeft er keramische werken staan. De galerie is geopend van donderd ag tot en met zon dag van 14.00 tot 18.00 uur. Van Ulsen opent de tentoonstelling met een voor dracht. OFFICIËLE PU BLIK AT IE GEMEENTE GOES Openbare bekendmaking GOES - In de kaderwet specifiek wel zijn moet geen onderscheid worden ge maakt tussen gemeenten van verschil lende grootte. Dat is de mening van het bestuurdersoverleg voor het proefpro ject dat de kaderwet in de praktijk uit probeert in de zes Bevelandse gemeen ten. Het bestuurdersoverleg heeft de ervaringen tot nu toe met de welzijns planning eens op een rijtje gezet. Dit gebeurde op verzoek van de landelijke stuurgroep ontwikkelingsprojecten, die het kabinet moet adviseren over de invoering van de wet. De welzijnswethouders van de gemeen ten op Noord- en Zuid-Beveland, die sa men het bestuurdersoverleg vormen, spraken zich uit over de vraag of inge wikkelde planprocedures wel passen in een kleine gemeente. Die vraag luidde: moeten geen drastische vereenvoudi gingen worden doorgevoerd voor ge meenten met minder dan 10.000 Voorbereidingsbesluiten: De burgemeester van de gemeente 20 000 inwoners? De leden van het be- Goes maakt ter voldoening aan artikel stuurdersoverleg vonden allemaal dat 22 van de wet op de ruimteiyke orde- de hoofdelementen uit de kaderwet ning bekend, dat de gemeenteraad in 8°ed hebben voldaan. De vervaardi- zyn vergadering van 19 mei 1982 heeft Bin® van een vierjarenplan en de instel- verklaard dat een herziening wordt 11118 van een welzijnscommissie als ad- voorbereid van de navolgende bestem- viesorgaan voor het college van burge- mingsplannen: a. 'De Weitjes', ten behoeve van de xf bouw van een clubgebouw aan de De JVUni-jeUgQUtlg DIJ Graaffstraat te Goes door de korf- f\xz"iz' Unwinnnn balvereniging 'Blauw-Wit'; UIV.IV 111 K-OrtgenC? b. 'Uitbreidingsplan Noord, herziening KORTGENE - De gymnastiekvereni- 1960', ten behoeve van het pand ging OKK te Kortgene houdt zaterdag Zaagmolenstraat 1 te Goes; 29 mei een mini-jeugddag voor kinde- c. 'Herzien uitbreidingsplan 's-Heer ren van de kleuterschool en van de le Arendskerke^ plan in onderdelen, klas van de openbare basisschool op camping 'De Paardekreek' te Kortge ne. Aanmelding om 9.30 uur op de speel tuin 'De Spui'. meester en wethouders willen ze in ie der geval handhaven. Ook een jaarlyks programma moet biy ven, maar dan wel eenvoudiger van opzet, oordeelde het bestuurdersoverleg. Simpeler Wethouder J. A. W. Wisse stelde vast dat het ook voor een kleine gemeente als Wissenkerke achteraf nuttig is ge bleken allerlei zaken met betrekking tot het welzijn op een rijtje te zetten. Maar hij voegde er wel aan toe dat de aanpak in het vervolg wat simpeler zal moeten zijn. Daarmee waren de andere leden van het bestuurdersoverleg het eens. Daarbij dachten ze vooral aan minder zware eisen aan de manier waarop het plaatselijk verenigingsleven subsidie moet aanvragen. Het bestuurders overleg voelde er weinig voor de voor waarden voor grote regionale Instellin gen met beroepskrachten te versoepe len. Wel moet worden gestreefd, zo was de opvatting, naar een geiyke behande ling van bovenlokale instellingen door alle zes gemeenten. Het bestuurdersoverleg sprak zich ook uit voor vereenvoudiging van de spelre gels voor de welzijnsplanning. De Goe se wethouder J. de Graag betoogde dat formele procedures alleen nuttig zijn als ze wat opleveren. Hy meende dat rechtstreekse contacten met verenigin gen vaak zinvoller zijn dan inspraakby- eenkomsten en officiële tervisieleggin- gen. De voorzitter van het bestuurders overleg, Kortgenes burgemeester J. L. D. van der Linde, noemde het tenslotte een opmerkelijke zaak dat de ervarin gen met de kaderwet in de kleine ge meenten en de grotere eigenlijk nauwe lijks verschillen. GEMEENTE WISSENKERKE De burgemeester van Wissenkerke brengt - ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de wet op de ruimtelyke ordening - ter openbare kennis, dat met ingang van 1 juni 1982 en geduren de een maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage liggen de besluiten van de raad van 17 mei 1982 tot vaststelling van: a. het bestemmingsplan 'Rioolwaterzuiverings installatie Bosdyk' en b. de herziene toelichting en voorschriften, deel uitmakende van de 4e herziening van het be stemmingsplan 'Schotsman-Ruiterplaat'. Zy, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, kunnen gedurende boven genoemde termyn bij gedeputeerde staten van Zeeland schriftelijk bezwaren indienen. Wissenkerke, 27 mei 1982. kom 's-Heer Hendrikskinderen', ten behoeve van de bouw van 4 garage boxen aan de Heer Wissestraat te 's- Heer Hendrikskinderen. De desbetreffende voorbereidingsbe sluiten liggen met de daarby behorende tekeningen op de afdeling administra tieve, juridische en financiële zaken, Oostwal 31 te Goes, kamer 114, voor een ieder ter inzage. Goes, 27 mei 1982 De burgemeester van Goes, Mr. W. Blanken Caramaranwedstrijd op camping Kortgene KORTGENE - Zaterdag 29 mei start halfelf voor de 4e maal de traditionele catamaranwedstrijd om de Schoutwis- selbeker van camping 'De Paarde kreek' te Kortgene. De prijsuitreiking vindt plaats om 19.00 uur in 'De Ban- jaard' te Kamperland. RECTIFICATIE In de advertentie in het Nieuwsblad van de Bevelan- den staat abusievelijk ver meld 1.5 kilo tomaten voor 1,75 Dit moet zijn telefoon 11669 GEMEENTE WISSENKERKE De burgemeester van Wissenkerke maakt inge volge artikel 22 van de wet op de ruimtelyke orde ning bekend, dat de gemeenteraad in zyn verga dering van 17 mei 1982 heeft besloten te verklaren dat een herziening wordt voorbereid van het be stemmingsplan 'Buitengebied voor een perceeltje grond gelegen binnen de bestemming bos op de Rui terplaat. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt met ingang van 1 juni 1982 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Wissenkerke, 27 mei 1982. GEMEENTE WISSENKERKE Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken bekend dat zy voornemens zijn om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de wet op de ruimtelyke ordening en artikel 50,8e lid van de woningwet een bouwvergunning te verle nen aan de inspecteur der domeinen te Goes voor het oprichten van een werktuigenloods op een perceel grond, gelegen binnen het bestemmings plan Buitengebied op de Ruiterplaat kadastraal bekend gemeente Wissenkerke, sectie A, nr. 1678 (gedeeltelijk). Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van genoemd bestemmingsplan. De gemeenteraad heeft op 17 mei 1982 verklaard dat een wyziging van het bestemmingsplan wordt voorbereid. De aanvraag om bouwvergunning met bybeho- rende tekening ligt vanaf 1 juni 1982 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende genoemde periode van 14 dagen kan een ieder schriftelyk bezwaren indienen by ons college. Wissenkerke, 27 mei 1982. P. Wisse, burgemeester H. van Strien, wnd. secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 38