Gebouwen en machines van Diepvries naar 'Vooruit' Pastoor Bastiaensen: katholieke geloof altijd hetzelfde gebleven Wissel Zeeuws-Vlaanderen INTERNATIONAAL PUBLIEK OP VEILING marktberichten DONDERDAG 27 MEI 1982 PZC/streek BRESKENS - De gebouwen en vrijwel alle machines van het visverwerkingsbedrijf'Diepvries Breskens' zijn woensdag tijdens de openbare veiling aangekocht door het Breskense transportbe drijf 'Vooruit'. De directie van het visvervoers- en opslagbedrijf, H. en J. Oosterbaan, werd met een eindbod van bijna 1.850.000 gulden eigenaar. Wat er nu met de gebouwen en machines van 'Diepvries Breskens' gaat gebeuren is nog niet helemaal duidelijk. Oosterbaan wil in ieder geval zelf de gebouwen, de invriesafdeling en de koelcellen houden. Maar of de machines voor de visverwerking in Breskens zullen blijken, kon directeur H. Oosterbaan woensdagavond nog niet zeggen. kingen moeten uitwijzen", merkte hij „Dat hebben we nog in overweging", zei hij. Verder wilde hij niet ingaan op de toekomst. De vraag of de werkzaamhe den van 'Diepvries Breskens' nu behou den zullen blijven, kon hij nog met beantwoorden „Dat zullen de bespre- Axelse motorcrosser op eerste plaats bij junioren 250 ZAAMSLAG - Motorcrosser Pascal van der Kelen uit Axel heeft zich het afgelopen weekeinde opgewerkt naar de eerste plaats in de strijd om de BLB- titel bij de junioren 250. Ln Erembode- gem eindigde hij op een tweede plaats en dat was voldoende om de leiding in handen te nemen. In het dubbele pro gramma van dit weekend (er waren wedstrijden in Erembodegem en Jab- beke) waren wel enkele ereplaatsen weggelegd voor de Zeeuwse crossers, maar overwinningen vielen er niet te noteren. In Erembodegem was er verder een der- ge plaats voor Robert Beijer. In Jabbeke werden bij de debutanten 125 de Vlissingers Leo Stroo en Henk Buys tweede en derde. In deze wed strijd haalde Edward van de Klooster de finish niet, terwijl Frans Lensen bij de Inters-A goed op dreef was. In de eerste reeks ging het nog wat minder met de Axelaar (een zesde plaats), maar in de tweede werd hij als derde afge- vlagd en dat was goed voor de vierde plaats in het eindklassement. Komend weekeinde staat er weer een dubbelprogramma voor de deur. Er wordt dan gestreden om de Pinkster trofee; zondag in Wachtebeke en maan dag in Frasnes-Buissenal. De uitslagen van afgelopen weekeind: Erebo- degem: Debutanten 125 1 LucGoffin. België, 4 Kees Sep Vlissingen, 11 Herman de Keijzer Axel, 14 Johnny Fyanut Oostburg, 17 Jacky de Paepe Breskens, 21 Ronald Doens Bier vliet, 30 Ronnie Walhout Sluiskil. Debutan ten 250: 1 Martien Vink, 5 Peter Hondervan gers Middelburg, 6 Martien Jansen Sluiskil, 15 Sam Jansen Sluiskil. 36 Evert LeeraertOs- senisse, 45 Johnny Christiaans Koewacht. Junioren 250:1 Gino Perreman, België, 2 Pas cal van der Kelen Axel6 Niek Weemaes Abs- dale, 13 Erwin Adam Westdorpe, 15 Jean- Paul van Rie Hulst. Junioren 500: l Peter Dhains België, 3 Robert Beijer Schoondijke, 7 Jos Overbeeke Axel; 16 Robbie Antheunis Axel. Nationalen 125: 1 Dleudonné Stouve- naeckers Belgie, 7 Ronnie Stroo Vlissingen, 11 Johan Schelleman Axel, 17 Ko Walhout Sluiskil Nationalen 250: 1 Eric Vermeulen België. 5 Adwin Cortvriendt Axel, 11 Hans Kolijn Terneuzen, 15 Noêl Weemaes Absdale. Nationalen 500:1 Herman Demezel België, 5 Jacky Lensen Philippine, 13 Bram van de Velde Breskens, 14 Jan Verhage Cadzand. In ters B: l Gerrie Doms België, 4 Edward van de Klooster Kapellebrug, 8 Rudie Walhout Sluiskil. Inters A: 1 John de Meijer België, 4 Frans Lensen. Jabbeke: Debutanten 125' 1 LucGoffin, 2 Leo Stroo Vlissingen, 3 Henk Buys Vlissingen, 7 Herman de Keijzer Axel, 10 Johnny Fyanut, 13 Kees Sep, 15 Jacky de Paepe, 16 Ronald Doens, 25 Ronnie Walhout. Debutanten 250: 1 Martien Vink, 5 Peter Hondervangers. 8 Martien Jansen, 19 Johnny Christiaans, 22 Sam Jansen, 26 Evert Leeraert, 27 Cor Goos- sen Axel, 29 Herman van den Bos koewacht. Junioren 250:1 Gino Perreman, 5 Niek Wee maes, 8 Pascal van der Kelen, 11 Erwin Adam. Junioren 500:1 Peter Dhanis, 6 Robert Beijer, 15 Robbie Antheunis, 16 Chris de Pooter Axel. Nationalen 125: 1 Diedudonne Stouvenaeckers, 12 Johan Schelleman, 16 Ko Walhout. Nationalen 250: 1 Patrick Desmui België, 4 Adwin Cortvriendt, 11 Hans Kolijn. Nationalen 500:1 Noêl van der Steen België. 5 Jacky Lensen, 9 Jan Verhage. IntersB; 1 Des- pienter België, 10 Rudie Walhout. op. Het transportbedrijf 'Vooruit' had nau we banden met 'Diepvries Breskens'. De produkten van het bedrijf dat woensdag onder de hamer kwam. wer den gedeeltelijk opgeslagen in de vries cellen van 'Vooruit'. Het transportbe drijf heeft grote belangen bij het be houd van het fileerbedrijf omdat het in het verleden veel werk aan 'Diepvries Breskens' te daiiken heeft gehad. De verkoop-in-één was het slotakkoord van de openbare veiling, die woensdag de gehele dag in de bovenzaal van de vismijn in Breskens werd gehouden. Al le 537 stukken werden eerst één voor en later in kleine combinaties verkocht. Inpaklijnen en fileerlijnen werden eerst in stukjes, en later als geheel verkocht. Daarbij werden volgens insiders heel redelijke prijzen geboden. Een verpak- kingslijn ging bijvoorbeeld voor ruim 100.000 gulden 'de deur uit'. Buitenland De ruimte boven de vismijn was voor al in de morgenuren druk bezet. De meeste belangstelling kwam uit het buitenland. Ondernemers uit Scandi navië, Duitsland, Frankrijk en Enge land hadden de meeste houten stoel tjes ingenomen en trotseerden de druk kende warmte om de verkoop op de voet te kunnen volgen. Veilingbaas Ar nold Troostwijk moest zijn talenken nis tot op de bodem benutten om zijn internationale gehoor op de hoogte te houden. Het te verkopen voorwerp werd gelijktijdig met zijn aanprijzin gen in gelige plaatjes op een scherm geprojecteerd. „Deze spoelmachine, eine spühlmachi- ne. a rinsingmachine... die ziet er goed uit hé? Pas terug van vakantie", zei hij dan, met een wakkere dwalende blik over de noterende, sigaren kauwende, en fluisterend pratende mannen die Klaus in Huls wint zaalvoetbaltoernooi HULST - De zaalvoetbalvereniging 'De Hollandse Zaadhandel' uit Hulst hield een geslaagd zaalvoetbaltoernooi in de sporthal 'Den Dullaert' in Hulst. Win naar van het toernooi werd het team van Klaus uit Hulst met negen punten. Na afloop reikte de heer De Guchtin de foyer van de sporthal de prijzen uit. Als scheidsrechters fungeerden de heren G. Leenknegt en W. Rooze. De eindstand: 1 Klaus uit Hulst. 2 Verpoort uit Axel, 3 De Hollandse Zaadhandel uit Hulst, 4 Vervaert uit Axel. 5 Het Wapen van Axel uit Axel, 6 Van Mullem uit Kieldrecht (B). De Zwinhoeve wint Hoofdplaatse 'Krabbentoer' HOOFDPLAAT - De zesde 'Krabben toer' van de Hoofdplaatse trimclub is een succes geworden. Er hadden zich voor de tocht 145 deelnemers gemeld. Eerste werd 'De Zwimhoeve' uit Re- tranchement met een record aantal van 21 trimmers. Een goede tweede was 'Freewheel' uit Schoondijke met 20 deelnemers. De derde plaats werd bezet door trimclub 'Breskens' met 18 deelne mers, terwijl de 4e en 5e plaats respec tievelijk voor trimclub 'Westdorpe' en 'De Pannenschuur' uit Nieuwvliet met ieder 14 deelnemers waren. Sommigen beleefden meer plezier aan het spel dan aan de knikkers, zoals de wat nerveus ogende man, die schijn baar nonchalant, maar scherp rondkij kend de kopers in zich opnam. „Zelf ko pen? Nee..", zei hij verklarend „Ik ben meer geïnteresseerd in wie wat koopt. Daarom sta ik hier lekker. Een goed overzicht". De lange trap aan de buitenkant van het gebouw ontwikkelde zich tot de 'wandelgangen', waar de gegadigden in Engels, Duits of Zuiderzeeaccenten on derlinge afspraken maakten, elkaar polsten, een verkoopprijs becommen tarieerden of gewoon even een luchtje kwamen scheppen. Finale Iets na vijven waren alle losse stukken verkocht. Troostwijk kon de totale op brengst bekendmaken: 1.353.270 gul den. Daarna kreeg notaris mr. B. Reus de voorzittershamer in handen, om de verkoop van de onroerende goederen te leiden. Vervolgens werden verschei dene combinaties aangeboden. Voor één bleek er een bod, dat de afzon derlijke verkoop overtrof onroerende goederen, het machinepark, verpak kingsmaterialen en de werkplaatsin ventaris werden ineens aan de man ge ste ontmoeting zal omstreeks kwart bracht, met de gebroeders Oosterbaan voor vijf zijn afgelopen, waarna de prijs- als hoogste bieder. Alleen het prefab uitreiking wordt gehouden. De volgen- kantoorgebouwtje, een afvalverwer- de ploegen nemen deel aan dit laatste kingslijn. en een invriesafdeling vielen jeugdtoernooi van AZW, Zaamslag, daar niet onder. Zodat veel kopers Yerseke, Rochus (Deurne), Olvac (Ant- achteraf toch met lege handen naar werpen) en uiteraard AZW. huis zijn gegaan. met strakke gezichten, en gespannen bewegingen het verloop volgden. Het af en toe sterk opstekende geroezemoes werd door hem streng 'afgehamerd één keer gevolgd door de verzuchting: „stil, het lijkt hier wel een kleuterklas. allemaal volwassen kerels. Voetbaltoernooi A-junioren in Axel AXEL - De jeugdafdeling van de voet balvereniging AZW uit Axel besluit komende zaterdag de reeks van jeugd- toernooien met de A-junioren, die door de deelname van twee Belgische for maties een internationaal tintje heb ben gekregen. Om 11.00 uur zal de bal de eerste om wentelingen maken tijdens dit toer nooi, waarvoor in totaal vijf teams acte de presénce geven. Alle wedstrijden du ren twee maal vijftien minuten; de laat- Voor de veiling van gebouwen en machines van Diepvries Breskens' bestond woensdag een grote belangstelling. ZUIDZANDE - Eigenlijk hadden de mensen in Ghistelkerke bij Breskens en de Grubekerstraat en Kammerikstraat in Zuidzande liever een iets smaller trottoir, en iets grotere voortuintjes willen hebben. De gemeente ging ak koord, en het bestemmingsplan werd aangepast. Maar de boodschap kwam enigszins verkeerd over bij de dienst openbare werken van de gemeente. In plaats van een smaller trottoir, en méér voortuin, hebben de bewoners van de nieuwbouwstraten in Zuidzande en Ghistelkerke er een extra groen- strookje bij gekregen. De foto maakt de vergissing duidelijk: het strookje is niet bij de tuintjes gevoegd, maar ligt tussen het versmalde trottoir en de oorspronkelijk ge plande trottoirband. Het ligt nu nog braak, maar de gemeente wil de fout galant herstellen door er groen in aan te planten. Waarmee maar gezegd wil zijn, dat als de dienst gemeentewerken eenmaal iets in haar hoofd heeft gezet, het is er niet meer zo gemakkelijk uit verdwijnt. Internationale motorcross in Belgische Stekene STEKENE - In het Belgische Stekene wordt zondag de 35-ste internationale motorcross der Gelaagputten gehou den. Een motorcrossgebeuren met in ternationale bezetting, want naast in ternationalen uit België starten ook toprijders uit Nederland. Duitsland en Engeland. Daarnaast komen drie we reldkampioenen aan de start, André Malherbe in de 500cc-klasse, George Jobé in de 250cc-klasse en Harry Everts in de 125cc-klasse. Een unicum voor motorliefhebbers want de AMS Stekene-organisatie is de enige, naast de Grand Prix die erin ge slaagd is drie wereldkampioenen aan de start te krijgen. Op het programma staan acht wedstrijden. De motorcross begint om 12.45 uur. De internationalen in de 500cc-klasse rijden twee manches van dertig minuten. De internationalen in de 250- en 125cc-klasse rijden één manche. De nationalen in de drie klas sen nemen de overige wedstrijden voor hun rekening. Daarnaast worden wed strijden voor junioren gehouden. Biljart Sluis SLUIS - De Sluisse biljartvereniging T.M.W. hield ter afsluiting van het bil jartseizoen 1981/'82 de jaarlijkse teer- avond in café 'Central' in Sluis. Tijdens deze feestavond werden door de voor zitter dhr. H. van Damme de diverse kampioenen bekendgemaakt en de be kers uitgereikt, dit zowel voor de com petitie libre als voor bandstoten. Einduitslag libre: 1 en kampioen A. van Hal; 2 Th. Tas; 3 R. de Vreeze; bandstoten: l en kampioen A van Hal; 2 R. de Vreeze; 3 W. Groosman. Optreden popgroep in Sas van Gent SAS VAN GENT - Vrijdag 28 mei is er in cultureel centrum 'De Moselaer* te Sas van Geut een optreden van de sym- phonische rockgroep 'Arkus'. Deze groep uit Nieuwegein bestaat 7 jaar en heeft onlangs een lp uitgebracht onder de titel '1914'. Het optreden van de popformatie, waarvn de muziekstijl vergeleken kan worden met Kayak, begint om 20.30 uur.Tevens wordt er die avond een in formatiemarkt gehouden in verband met de komende gemeenteraadsverkie zingen. In het bijzonder de problema tiek van de jongeren wordt deze avond uitvoerig besproken. Politieke verte genwoordigers van alle politieke grope- ringen zijn voor deze avond uitgeno digd. De infomarkt is geopendvan 19.00 tot 21.00 uur, ook in de Roselaer. Vierdaagse Sluise 'Wielertoerist' In samenwerking met de VW Sluis houdt de vereniging 'De Wielertoerist' de 4-daagse van Sluis. Overzicht van de ritten - vrijdag 28 mei sterrit, tussen 16.00 uur en 18.00 uur vanuit café 'Eikenlo' in Sluis; - vrijdag 28 mei Avondtoertocht ach ter voorrijders. Start om 19.00 uur café 'Eikenlo'. Er wordt gereden door het Ur- suler bos: - zaterdag 29 mei. Toertochten van 25 km oplopend met 25 km tot 200 km. Afstand naar keuze. Start om 9.00 uur café 'Eikenlo'; - zaterdag 29 mei. Middagtoertocht, start 14 .00 uur bij café 'Eikenlo' in Sluis; - zondagmorgen 30 mei. Toertocht. Vertrek uit het clublokaal café 'Tram- zicht' te Draaibrug om 9.00 uur; - maandagmorgen 31 mei. Vrije toer tocht. Inschrijven tussen 9.00 uur en 10.00 uur. KPJ Koewacht houdt een dansavond KOEWACHT - De KPJ afdeling Koe wacht houdt zaterdag 5 juni een groot schuurbal in een loods van de firma Baert in de Klapstraat te Koewacht. Het dansorkest 'The Yankee Doodle Session' neemt daarby het muzikale ge deelte voor zijn rekening. De dans avond begint om 20.30 uur. Maria Goossens 'palingprinses' in Belgische Doel DOEL - Maria Goossens uit Hulst is afgelopen weekeinde gekozen tot 'pa ling-prinses' in het Belgische Doel. De miss-verkiezing was één van de vele hoogtepunten tijdens de jaarlijkse pa lingfeesten in het Belgische Schelde- dorpje, die voor de eerste keer gehou den werden op de showboot 'MS Fland- ria 20'. Bij de verkiezing kreeg de Hulsterse en kele punten meer dan Anita van Gas sen uit Nieuw-Namen die hiermee op de tweede plaats eindigde. De derde tot en met de zesde plaats, er waren zes deel neemsters, waren voor Belgische meis jes Naast een beker en een erelint kreeg winnares Maria Goossens uit Hulst ook een vierdaagse reis naar Normandiê aangeboden. Daarnaast gaat ze samen met de tweede en derde prijswinnares- sen drie dagen naar de Rijn- en Moezel streek. De jury voor deze verkiezing be stond uit medewerkers van Nederland se en Belgische dagbladen alsmede en kele BRT-mensen. De beide Nederlandse meisjes scoorden vooral veel punten met hun vlotte pre sentatie, die uiteindelijk doorslagge vend was voor de eerste twee plaatsen MIDDELBURG - Schuttershof, 21.30 uur: optreden popgroep 'Bleu Sjunds'. Gasthuis, 20-21-21.30 uur: uitzending Rawa. TERNEUZEN - Julianaziekenhuis, 20.15-22.15 uur: uitzending Radio Julia na. VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis,20-21.30uur: uitzending Ra wa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 uur: Banana Joe. a.l. Roxy n, 20 uur: Pruimenbloesem, 18 jr. Cinem' Actueel 1,20 uur: Lemon popsi- cle, a.l. Cinem' Actueel n, 20 uur: Arthur, a.l. Cmem' Actueel m, 20 uur: Bilitis, 16 jr. GOES - Grand, 20 uur: Stripes, a.l. HULST - De Komng van Engeland. 20 uur: Stripes, al; 20 uur: S.O.B., a.l.: 20.15 uur: Conan, koning der barbaren, 12 jr.; 20.15 uur: Josephine Mutzenba- cher. 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: City of the living dead, 16 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Body heat, 12 jr.; 20 uur: Stripes, a.l. VLISSINGEN - Alhambra 1,20 uur Les uns et les autres, a.l. Alhambra II. 20 uur: Evil under the sun, a.L HULPCENTRA Noord- en Mldden-Zccland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar TENTOONSTELLINGEN AXEL - Streekmuseum, 13.30-17 uur. textielwerken van Annette Fraai-Arzo- ni. BRUINISSE - Hal gemeentehuis, 8- 12.15 en 13.15-17 uur: 'Klederdracht poppen'. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: aanwinsten museum over 1981 en werken van Gust Dierikx. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. KATTENDIJKE - Galerie Ilona Schmit, 14-18 uur: werken van Ans Wor tel en Geert Jan van Meurs. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-17.30 uur: landschap pen van Herman Bisschop. Muziekbibliotheek, 9-17.30 uur: 'Door de nacht klinkt een lied' (Urn 29/5). Museum, 10-17 uur: 'Van Citters een Zeeuwse regentenfamilie'. De Klos. 10-24 uur: grafiek van Mijn Cornelissen. St,-Janstraat 41. 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. ST.-PHILIPSLAND - Gemeentehuis, 14-16 en 20-22 uur: werken Ben van Rooy. VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: zes ex posities. De Schotse Huizen, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zeven eeuwen Veere'. VLISSINGEN - Galerie Marquis. 13.30- 17.30 uur: grafisch werk. Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Vlis singen gezien door de Vlissinger Dit- mar' WATERLANDKERKJE - 'In den Ko ning', 11-21 uur: grafisch werk van Hilde Barbier. ZIERIKZEE - Galerie 'Borsboom' werken van Henk Stapper en Ineke Bakker. VEERTIGJARIG PRIESTERJUBILEUM IN GOES GOES - „Ik heb het idee dat mensen over grote veranderingen praten bin nen de katholieke kerk, maar die zijn volgens mij niet zo groot. Een aantal organisatievormen is veranderd. Het katholieke geloof en zijn waarden, het wezenlijke, zijn altijd hetzelfde geble ven. Het is als met de vlinder en de rups. Zij zijn hetzelfde al lijken ze to taal niet op elkaar". Pastoor F. W. J. Bastiaensen gelooft niet in aanpassen aan deze tijd: „Aanpassen is het ver schrikkelijkste wat je kunt doen. Vroe ger paste de kerk zich aan het kapita lisme aan. Daardoor zijn hele bevol kingsdelen van de kerk vervreemd, in hoofdzaak veel arbeiders". Bastiaensen viert zondag 30 mei zijn 40- jarig jubileum als priester. Dat gebeurt in de Maria Magdalena kerk in Goes om 10.00 uur tijdens de hoogmis. Bastiaensen werd in 1942 tot priester gewijd. Hy is de eerste tijd zo met de oorlog gezig geweest, dat zijn tweede studierichting, geschiedenis, enigszins in het slop raakte. „Je deed mee waar je kon", vertelt hij. „Af en toe hielp ik wat over de grens of bezocht ik onderdui kers. Ik heb geen echte heldendaden verricht, maar heb op bescheiden schaal illegaal werk gedaan". Het meest boeide hem de intense sa menwerking met mensen van allerlei aard. Zowel kerkelijke als i iet-kerkelij ke mensen. Dat was in Sas van Gent, waar hij tot het einde van de oorlog ge bleven is. „We vochten samen voor een betere tijd en dat kan bijzonder inspire ren. Er zijn nu ook mensen die zoeken naar oplossingen, een betere maat schappij, maar de samenwerking ont breekt. Dat komt omdat we niet samen meer tegen iets zijn". Na de oorlog verhuisde hij naar Stop peldijk, dat hem nog steeds als een har telijk dorp in zijn herinnering bijblijft. Hij kreeg in 1947 een aanstelling als godsdienstleraar aan het Onze Lieve Vrouwe Lyceum in Breda. Dat gaf hem tevens de gelegenheid om zijn geschie deniskennis wat op te vijzelen. „Daar heb ik ongelooflijk veel mensen gezien, jongelui zien opgroeien. Sommige van hen zijn nog steeds vrienden. Een boeiend bedryf waar ik met veel plezier heb gewerkt". Door het vele praten tij dens de dertig lessen per week, moest Bastiaensen een stembandenoperatie ondergaan. Dat deed hem besluiten achter zijn leraarschap een punt te zet ten. „Bovendien liep ik tegen de vijftig en dan gaat toch al je prestatie-curve ten opzichte van jongelui dalen", legt hij uit. „Daar komt nog bij datje soms in het leven nieuwe taken moet opne men". Daarop kwam Bastiaensen in 1967 als pastoor en deken in Steenbergen te recht, waar hij tot in 1972 bleef. „Het viel met mee daar afscheid te nemen", vervolgt hy. „Ik had daar ook een on menselijk grote pastorie, die bijzonder fraai was. En ik hou van mooie dingen". In 1972 kreeg Bastiaensen bericht dat de bisschop hem in Goes wilde plaat sen: ,.Er werd een uitdrukkelijk beroep op me gedaan. Goes trok me ook van meet af aan. Niet alleen ais verblijf plaats. de leefgemeenschap vond ik erg plezierig. Zeeland, de eilanden hebben mij even goed getrokken". Ontreddering Pastoor Bastiaensen in 'zijn' kerk. De jubilaris gelooft dat er momenteel in Nederland sprake is van een vrij grote ontreddering bij veel mensen. „Iedereen is op zoek naar een nieuwe maatschappij. Dat vind ik niet slecht, alleen geloof ik dat het soms tegenvalt. Je ziet dat heel duidelijk in de sekten- wereld, de wereld der agogie. Telkens staan er weer nieuwe messiassen op. Ik kan echter alleen maar mijn algemene indruk geven. Er zijn mensen die ge lukkig zijn met een stickie, alleen vind ik ze beklagenswaardig". De katholieken zijn in de omgeving van de parochie van Bastiaensen sterk in de minderheid. Vijf- tot zesduizend op een bevolking van vijftigduizend. Bastiaen sen ziet veel in de oecumene, de samen werking tussen de verschillende christelijke kerken. „Als er iets is dat me tegenstaat is dat onverdraagzaam heid". verklaart hij. „Ik geloof dat je je beginselen kunt vasthouden en elkaar toch kunt accepteren. Kerkelijke men sen kunnen elkaar zeer hinderlijk we zen, dat maakt me uiterst verdrietig. Laten we in godsnaam in vrede en vriendschap leven met iedereen". De Goese pastoor vertrouwt op een zo danig kerkelijk leven dat het het geloof verdiept van de betrokkene, dat 'het hart verwarmt': „Het meditatieve van de kerk moeten we kunnen behouden. Dat is iets als luisteren naar een mooi stuk muziek". Bastiaensen hoopt dat hij zich in de toe komst mag blijven inzetten voor de mensen. „Op zo'n manier datje zegt. je kunt wat goeds voor ze doen. Want jubi lea gaan voorbij, woorden vervliegen, maar dat is iets wat je leven gelukkig maakt. En", voegt her eraan toe, „als ik wat heb kunnen doen. is het dankzij mijn medewerkers op kerkelijk vlak. Zonder die mensen begin ik niets" Vrijdag wordt in het gebouw van de Zeeuwse koorschool een receptie ge houden om 17.00 uur. Zaterdag geeft de Zeeuwse koorschool en het rooms-ka- tholieke mannenkoor een concert ter ere van de pastoor. Dat gebeurt in de Maria Magdalenakerk om 14.30 uur. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum: 26 mei 1982. Bintje laten apnl: 29.80; november: 25.00: april 35/50 23 00; bieden april: 29 70; november 24.50; april 35/50 22 50: 50 mm opw slot april: 29.80; november: 25.00; april 35/50 22.50; stemming april kalm: no vember kalm; openstaande posities april: plus 2 is geworden 621; november: onveran derd 220 april 35/50 plus 15 is geworden 57; april 35/50 25. dag april19. Omzet november 3 x 25.00; april 19 te weten 12 x 29.50; 5x 29 30: 2 x 29.80; april 35/5025 te weten 19 x 22.50:1 x 22.40; 5 x 22 50. Raad draagt bij in restauratie torens in Groenendijk en in Boschkapelle KLOOSTERZANDE - De kerkbestu ren in Kloosterzande en in Vogelwaar de krijgen van de gemeente Hontenisse elk 15.000 gulden als bijdrage in de res tauratie van de kerktorens in Groenen dijk en Boschkapelle. De gemeente raad van Hontenisse ging hiermee woensdagavond unaniem akkoord. De raadsleden toonden zich zeer verheugd over het voorstel van b. en w. Het raadslid W. Gelderland hoopte dat dit bestluit stimulerend zal worden op de actie van de parochianen van Bosch kapelle. die inmiddels ten behoeve van de restauratie een inzamelingsactie zijn gestart. Het raadslid A. Roctus dankte de raad namens de kerkbesturen. De 30.000 gulden voor de kerkbesturen komt uit een knelpuntenpot. Dat is een potje dat stamt uit de jaren 1980 en 1981 en daar zit nog byna 60.000 gulden in. De restauraties gaan bij elkaar twee ton kosten. Voor een groot gedeelte kunnen de kerkbesturen dat zelf opbrengen. B. en w. hebben in het voorstel mee laten tellen dat de restauratie van de torens van belang is voor het aangezicht van het dorp en - vanwege de uurwerken - voor 'de openbare tijdsaanwijzing'. De kleine agenda werd verder in een vlot tempo afgewerkt. De raad hechtte zijn goedkeuring aan een subsidie in de restauratie van een pand aan de Meer- dijk in Kuitaart, een monumenten- pand. Dat gaat de gemeente jaarlijks 1015 gulden kosten. Eveneens uit de knelpuntenpot wordt een eenmalige subsidie van 750 gulden geput voor het orgelcomité Hengstdijk. Dit comité kampt met een begrotings tekort van ruim 1500 gulden. De gemeente Hontenisse gaat financië le medewerking verlenen aan de werk groep tennisbaan Lamswaarde. De werkgroep krijgt een terrein in huur voor 500 gulden per jaar en de gemeente zal garant staan voor een lening van 25.000 gulden. Dit geld is nodig voor de aanleg van een tennisbaan. Zaterdagvliegers J. Toutenhoofd te Westkapelle wint provinciaal concours vanuit Epernay (Van een medewerker) COLIJNSPLAAT - Het bijzonder mooie weer van jongstleden zaterdag gaf de egelegenheid de duiven vroeg te lossen en zo gebeurde het ook. oM 06.50 uur gingen de manden te Epernay open en konden de 5.064 duiven die voor het provinciaal concours waren gezet de reis huiswaarts aanvangen. De wind dreef de duiven naar de kust, daar vie len dan oook de duiven die de hoogste snelheden bereikten. Omdat een ge deelte van de duiven vanaf de kust met tegenwind weer landinwaarts moest ging dit ten koste van de snelheid van die duiven. Aldus waren er bij de eerste tien prijs- duiven negen bij uit Walcheren en dan hoofdzakelijk Westkapelle spelend in rayon C, en een duif uit rayon F. Dit waren ook de beide rayons waarvan duiven snelheden behaalden van meer dan 1.400 meter per minuut. Een duif van J. Toutenhoofd deed het bijzonder snel en won dan ook het provinciaal concours. Deze 5-jarige duif doffer be reikte een snelheid van 1.484 meter per minuut. De tweede Plaats was voor D. Deurwaarder uit Terneuzen spelend uit rayon F hij wist als enige van de 10 eer ste zich tussen de spelers van uit rayon C te plaatsen. De laatste prijsduif be reikte nog een snelheid vna 1.210 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven van het provinciaal concours waren van: 1J. Touten hoofd; 2 D. Deurwaarder: 3 Th. van Alphen. 4 en 8 P Hengst. 5 mevrouw Simpelaar; 6 K Roelse; 7 Kees Ko. 9 A. Stroo; 10 A J Sturm De eerste vijf prijswinnende duiven uit elk rayon waren van: rayon A: 1 L. de Hooge (snelheid 1.331 meter per minuut): 2 G J. Bakker, 3 combinatie IJzelenberg; 4 J Krijger, 5 J. den Hengst. Rayon BIJ. Walpot (snelheid 1.299 meter per minuut); 2 C. v. d. Berge.3M. J Laban.4W TheunisseenZoon. 5 J Moerland. Rayon C: 1 J. Toutenhoofd (snelheid 1 484 meter per minuut) 2 Th. van Alphen. 3 P. Hengst, 4 mevrouw Simpelaar; 5 K. Roelse. Rayon D: 1 A. Abrahamse (snel heid 1.397 meter per minuut); 2 H. C Verburg en Zoon; 3 J. Corré; 4 Izak v d. Sande; 5 J Houtekamer; rayon E: 1 Jac Neels (snelheid l 353 meter Per minuut): 2 J. Dekker; 3 M. Minnaard; 4 en 5 gebroeders Clement. Rayon F: 1D. Deurwaarder (snelheid l 437 meter per minuut); 2 en 3 De Mul-Claeljs, 4 W van Hoe ve; 5 Ab van Hoeve. Discussie-avond over energie CNV Werkende Jongeren TERNEUZEN - Het district Zeeland van de Werekende Jongeren CNV en de pressiegroep "Watt Minder' houden dinsdag 1 juni een informatie- en dis cussie-avond over het energievraag stuk in de Opstandingskerk in Terneu- zen-Zuid. Aan de hand van een diaserie over ener giebronnen als kolen. olie. aardgas, wind. zon etc. kan er van gedachten worden gewisseld. Energiedeskundi gen, politici of kerngeleerden hebben we op deze avond niet nodig, omdat wij als jongeren vinden dat wij mans ge noeg zyn om over onze toekomst te be slissen." schrijft Werekende Jongeren CNV in de uitnodiging voer de bijeen komst. De avond begint om 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 31