VOOR DE ZESDE KEER EN BRITSE WINNAAR Jongelings seizoen in en Jasperse v het C-team va iuropacup voor Aston Villa DEELNEMERS TRANSAT AL VER UIT ELKAAR Solleveld raakt zijn koppositie kwijt Baronie klaagt Middelburg aan Besloten tot een lening? Finata Bank. Om verstandig geld van te lenen. luitsers met vuurwapens naar cupfinale Belg De Windt trainer Terneuzen damm M7 Duitse lotto VAN BRACHT DAMES VEERE IN VOORRONDE (ONDERDAG 27 MEI 1982 OTTERDAM - Voor het zesde achtereenvolgende jaar heeft Aston Villa, na Liverpool (drie maal) iNottingham Forest (twee maal) de Europese beker voor landskampioenen naar Groot-Brittan- ië gebracht. Woensdagavond wonnen de Engelsen in een niet uitverkocht Feyenoord-stadion in botterdam (48.000 toeschouwers) met 1-0 van Bayern München, dat in 1974, 1975 en 1976 de iuropese beker veroverde. Ie overwinning leverde de Engelse spe- dat deze finale meer kwaliteit in zich een premie van 25.000 gulden op. lar dat was slechts een aardige b(j- omstigheid bij het sportieve succes. Iston Villa verdiende in deze qua spel- eil matige 26e finale de overwinning oor zijn grotere agressiviteit en nim- oer aflatende ijver. Halverwege de ïeede helft, toen Bayern München reep op de wedstrijd leek te krijgen, «slisten de Engelsen het duel op ty- ilsch Britse wijze. Op links kon Morley uorgaan en zijn voorzet op maat kon oor de vrijstaande Withe opvallend ge- oakkelijk langs doelman Muller wor- |en getikt: 0-1 lok na die treffer bleef Bayern Mün- ben volharden in zijn tweespitsensys- feeem maar Rummenigge en Honess N regen ook toen geen centimeter van un respectievelijke bewakers Evans JU n Mortimer. Voor Bayern München pji as het een slot van een teleurstellend «izoen, waarin ook de Westduitse titel "jj terd gemist. De Zuidduitse club is in 0j, «t komende seizoen echter wel zeker jjj ran Europees voetbal omdat onlangs Je Westduitse beker werd veroverd al Csernai, de verliezende trainer, ilelde het nuchter, bijna afstandelijk ast. „Aston deed wat wij niet kon- was het simpele commentaar ian de trainer van Bayern München, j? J!e scoorden, wij niet en daarom heb- en zij de zege in de finale verdiend", j, diet is niet gelopen zoals ik gehoopt d{ iad", stelde hij vast. „Ik dacht dat er meller gespeeld zou worden. Dat was ilet het geval. Overigens vond ik wel had dan de eindstrijd van vorigjaar tus sen Liverpool en Real Madrid Zijn tegenspeler Tony Barton gaf on omwonden toe dat Aston Villa het moeilijk heeft gehad „We hebben de eerste twintig, misschien vijfentwintig minuten weliswaar gedomineerd maar daarna is het erg moeilijk geworden. We hadden de rust hard nodig om weer tot onszelf te komen. In de tweede helft kwamen we goed terug. Het winnende doelpunt was daar een logisch gevolg van". Aston Villa, in de kleedkamer gen- strueerd dat de Westduitse defensie niet waterdicht was, begon direct na de rust te drukken. De Engelsen liepen op elke bal en in de eerste vijf minuten de den zich al meer gevaarlijke momenten voor het Westduitse doel voor dan in de eerste helft. In de 52e minuut wisselde Bayern zijn eerste speler: Guttler ver ving Mahy. Een solo van Augenthaler leek na 56 minuten goede mogelijkheden te bie den. Na een lange rush miste de West- dutser echter de kracht nog goed te richten. Hij schoot naast. Dornberger kreeg drie minuten later ook een goede kans na een combinatie tussen Breitner en Rummenigge. De middenvelder schoot laag in. maar Spink had toch weinig moeite met het vangen van de bal. Na ruim een uur zag Augenthaler een kopbal door Swain van de lijn ge haald. Bayern München kreeg zelf steeds meer greep op het spel. Maar in de 66e minuut viel het doelpunt aan de andere kant. Op links ging Tony Morley snel door en zijn voorzet op maat be reikte Peter Withe. die Muller van dichtbij kansloos liet: 0-1 ADVERTENTIE Zo scoorde Peter Withe <links) de goal die Aston Villa de winst bezorgde, üe voorzet is van Tony Money en Augemnaier is verrast. Met een slappe inzet passeert Withe de vallende doelman Muller van Bayern. 2* Be.sl uit dan meteen dat u een goed advies wilt hebben. Oostburg, Nieuwstraat 3. tel. 01170-4059. Vlissingen, C. Buskenstraat 184-186, lel. 01184-16220. Of via uw tussenpersoon. -£ Finata Bank ITTERDAM - Bij het Feijenoord- tdion in Rotterdam zijn woensdag- Kind vier Westduitsers aangehouden, lie vuurwapens bij zich hadden toen ij naar binnen wilden gaan om de Eu- opacupwedstrijd Aston Villa tegen Bayern München bij te wonen. Twee van hen waren ieder in het bezit van rolver, de andere twee van een Daarnaast zijn bij de ingang t stadion nog eens acht West aangehouden, die verschillen en steekwapens bij zich droe- ils, stiletto's, valmessen, een en vechtstokjes. een woordvoerder van de Rot- politie woensdagavond be kendgemaakt Volgens deze woordvoerder is het de eerste keer dat de Rotterdamse politie een voetbalwedstrijd dit soort vuur- ïapens in beslag heeft genomen, 's Mid- is het in Rotterdam met de vele duizenden Britse en Westduitse voet balfans volgens de politie vrij rustig ge bleven. Slechts een dronken Britse sup- lorter werd omstreeks vier uur aange- rauden omdat hij te veel amok maakte Na de wedstrijd is het volgens de Rot terdamse politie in de stad rustig geble ven, De treinen die 's avonds nog naar de veerboot in Hoek van Holland zijn ver trokken, waren vol. Ook daar hebben och geen problemen voorgedaan. In totaal zijn er volgens de politie 22 arrestaties verricht, waarvan acht in de loop van de dag en veertien bij het in gaan van het stadion. Alle arrestanten, ook de vier Westduitsers die een vuur wapen bij zich hadden, zijn inmiddels weer vrijgelaten, De veertien arrestan ten bij het stadion waren allen West duitsers. De acht arrestanten die over- zijn aangehouden waren Britten die wegens dronkenschap zijn aange houden. BREDA - De voetbalvereniging Baronie uil Breda overweegt de tuchtcommissie van de KNVB het ver zoek voor te leggen om Middelburg te laten degraderen uit de tweede klasse van het zondag amateurvoetbal. De Brabanders doen dat naar aanleiding van het feit, dat is bekend geworden hoe Middelburg in het seizoen 1980/1981 een niet-gerechtigde speler onder een valse naam heeft laten meedoen. Wanneer die overtreding destijds zou zijn geconstateerd, zou Middelburg winst punten in mindering hebben gekregen en afgaande op de eindstand van dat seizoen onherroepelijk zijn gede gradeerd. Dat zou dan weer de redding voor Baronie hebben betekend, want die club zakte nu naar de derde klas. Baronie heeft na enige aarzeling besloten de affaire aan te kaarten bij de KNVB. „Wij hebben als vereniging nog al goede contacten met Middelburg en het bestuur was dan ook verdeeld over de vraag of we iets tegen die club zouden moeten doen", betoogt wedstrijd-secretaris Ra demakers. Uiteindelijk werd besloten dat te doen. „Sinds we naar de derde klasse zijn gedegradeerd, ko men er geen nieuwe leden bij onze club. En ook aan de sponsoring is een eind gekomen. Het ls dus voor Baronie belangrijk weer in de tweede klas terecht te komen" De Bredaase voetbalclub maakte de zaak eerst aanhan gig bij het bestuur van het amateurvoetbal, dat de afde ling Zeeland verzocht een onderzoek in te stellen. De afdeling kwam met een antwoord dat, volgens Radema kers. bevestigend noch ontkennend was. „Maar die heb ben natuurlijk liever dat Middelburg op dat niveau blijft spelen". De adjunct-secretaris van het amateurvoetbal J. van der Zeeuw heeft Baronie volgens de wedstrijd secretaris wèl laten weten dat zo'n overtreding niet ver jaart en dat er na een jaar nog altijd de mogelijkheid is om de betrokken club terug te zetten. Dat was aanleiding om de volgende stap voor te berei den en dat betekent het inschakelen van de tuchtcom missie betaald voetbal. „We willen de zaak wel zo snel mogelijk hebben afgerond, omdat de KNVB binnenkort begint met de nieuwe competitie-indeling. En voorop staat dat het er voor ons om gaat terug te keren in die tweede klas. Als bijvoorbeeld zou blijken dat Middel burg een boete van enkele duizenden guldens opgelegd zal krijgen, willen we de zaak liever niet doorzetten", besluit Rade makers. VLISSINGEN - Het deelnemersveld van de Transat 200, de zeilrace van Rotter dam naar New York, heeft zich na een week varen globaal in tweeën gesplitst. De grote jachten zijn inmiddels onder Ierland langs en zitten op de diepe oceaan, de kleinere boten bevinden zich nog tussen Engeland en Ierland, rond de 49° Noord. Volgens de laatste berichten, die overwegend van dinsdagavond dateren, wordt het veld aangevoerd door de Stad Rotterdam van Sjoerd Nauta, op dertig mijl gevolgd door Dirk Nauta met de Prodent, terwijl zo'n tachtig mijl daarachter de Pentax van Adriaan van Stolk vaart. Het meest recente bericht kwam van Karei Stillebroer. Hij meldde gister avond dat zijn Bally zich 14 graden west bevond en dat het kalm weer was. De posities van de andere koplopers geven aan dat de Bally zich bij de 'aanvoer ders' heeft gevoegd. Dinsdag spraken de berichten nog van windkracht zeven tot acht in dat gebied. Sjoerd Nauta meldde dat zijn schip al drie dagen on der een hoek van 35 graden vaart met de wind pal tegen, wat enige aanpas sing vereist. Het zware weer leverde de nodige pro blemen op, met name voor de wat klei nere schepen, zo liet Patrick Schouten van de Samsomte weten. Windkracht vijf a zes is het maximum voor mijn jacht, daarna gaat het minder goed. De zwaardere schepen hebben dan voor deel, de kleintjes komen op de deining vrijwel stil te liggen, deelde hij zijn zegs man op de vaste wal mee. Schoutens navigator Ties van Os moest in het weekemde met behulp van informatie van Van Stolk en een zakagenda een zeekaart fabriceren om in het Kanaal te kunnen navigeren. De echte was thuis achtergebleven. Ook op andere sche pen had men problemen: op de D'Oran- jeboom van Nico Wensveen moest de bemanning zich in leven houden met worstjes; tijd om een fatsoenlijk maal OUD-ZEEUWS ELFTAL TEGEN SEROOSKERKE VLISSINGEN - Het oud-Zeeuws voet balelftal speelt vrijdagavond een wed strijd tegen een voormalig elftal van Se- rooskerke. Die tegenstander is de zoge heten Aduard-ploeg. Met dat elftal speelde Serooskerke in het Groningse Aduard voor de beker. De wedstrijd te gen het oud-Zeeuws elftal wordt ge speeld in Serooskerke en be Kin t om 19.00 uur. op te dienen was er door het zware weer niet. Dit in schrille tegenstelling tot de Pentax. waar men met windkracht ze ven rond de oren nog brood bakt Schip per Adriaan van Stolk voelt zich met dit weer opperbest: zijn zware jacht loopt prima en 'klokte' dinsdag 188 mfjl in 24 uur. Hij heeft dan ook gekozen voor de noordelijke route over de oceaan, waar volgens de weerberichten harde wind te verwachten is. De Orange Nassau van Herman Brinks is intussen achterop ge raakt nadat hij maandag een beman ningslid, Willem van Rijswijk, die aan chronische zeeziekte leed, in Plymouth aan wal moest zetten. Vanaf de kleine jachten, Jon 33 van A- driaan Hameeteman, Vivo van Jan van den Berg en de Alexandra van Ewald Nijenhoff kwamen gunstige berichten over het weer. In het gebied tussen En geland en Ierland is de wind gaan lig gen. Geen van de schepen liep evenwel echte averij op tijdens de 'moeilijke pe riode', Hameeteman liet de achterblij vers bij Van den Berg thuis weten dat het prachtig weer was en genoot men dinsdagavond van een warme maaltijd, Neijenhof, die zondag in het zware weer voor anker ging, deelde mee dat de sfeer aan boord van de Alexandra prima is, een melding die ook van de andere schepen kwam. TF.RNF.U7.KN - ne Rpl? Matirils Hp UnillLU IYI£. DEN HAAG - In de Westduitse lotto kwamen woensdag de volgende win nende getallen uit de bus: 4 -10 -11 -18 - 29 - 32 - 35, reservegetal: 26. In het kans spel 'Spiel 77' zijn woensdag de volgen de winnende getallen getrokken: 6-3-2 - 8 - 0 - 7 - 9. HARDERWIJK - Gerrit Solleveld is woensdag in Olympia's ronde uit de lei derstrui gevallen. Keihard, letterlijk en figuurlijk. In de rit over 173 kilometer van Hoogezand naar Harderwijk ver loor de afgezette voorman bijna vier mi nuten op een kopgroep van twaalf ren ners. Omdat de 21-jarige Alexei Kras- nov uit Leningrad, zesde in de eind sprint, slechts iets meer dan drie minu ten achterstand had in de algemene rangschikking, was het voor Solleveld bekeken. Hard was de onttroning, omdat het ver lies werd veroorzaakt door een ploeg vluchters van zeer beperkte naam en faam. Albert Vosters werd ritwinnaar. Hard ook omdat een grote valpartij iets over de helft van de etappe, het eretri- cot van de leider ernstig beschadigde. Zijn rechterknie, rechterhand en rech terschouder trouwens ook. Op het moment dat Solleveld betrok ken raakte in de valpartij voorin de groep was de achterstand al meer dan tweeèneenhalve minuut. Het ontstaan van dat gat van 150 seconden en het verder uitgroeien van de voorsprong is tekenend voor de bekrompenheid in het peloton, de onvolwassenheid van de Nederlandse amateurwielrennerij en haat en nijd tussen de verschillende Ne derlandse ploegen. De ene dag rijdt het hele veld zij aan zij met Solleveld om, zoals op weg naar Rijssen, de Sowjet-trein in te halen. Woensdag wilde feitelijk niemand een trap extra doen voor een concurrent, die tegelijk collega is in de strijd tegen de immer actieve Sowjet-ploeg, Solleveld herstelde weliswaar binnen enkele uren van zowel tegenvaller als tegenslag. Hij liet zich in de tijdrit niet hinderen door blessures en kwam over de 19,5 kilometer rond Harderwijk uit op 25 minuten en een seconde. Slechts één man was sneller, een seconde maar: Arie Hassink, die anders dan in de mid dag voluit ging, omdat alleen hij en nie mand anders van zijn inspanningen kon profiteren. Door zijn tweede plaats en de daarbij behorende tien seconden tijdvergoe- ding heroverde Solleveld meer dan een halve minuut op Krasnov (zesde), die nog maar een handvol seconden voor staat aan de top van het algemeen klas sement. De uitslag van het eerste gedeelte van de zes de etappe is: 1Albert Vosters (Aar) 174 km in 4.02.32 (met tijdvergoedlng 4.02.17), 2. Anjo van Loon (Dri) op 1 sec. (met, tijdvergoedlng 4.02.23), 3. Teun van Vliet (Ams) z,t, (met tijd vergoedlng 4.02 28), 4 Henk Bouwman (Bat) z.t.. 5. Frits van Binsbergen (Bro) z.t.. 6. Ale xei Krasnov (Sow z.t,, 7. Jiri BartoliclTsjiz.t., 8. Luc Alberts (Exp) z.t., 9. Ad Prinsen (Uni) z.t., 10. Peter van der Knoop lExp) z.t., 11. Frits Schür (Meu) z.t., 12. Oleg Kiennikov (Sow) z.t.. 13. Arie Versluit (Mak) op 3.52,14. Arend Huuveneers (Mak) z.t., 15. Johan Pos- tuma (Rmb) z.t De uitslag van het tweede deel 1 Ane Has sink (Ams) 25,00 (met t, v. 24,45), 2. Gerrit Sol leveld Erpl 25,02 (met tv. 24,51). 3. Jean-Paul van Poppel (Gazi 25,06 (met t.v 25,014. Vik tor Manakov (Sow) 25,07, 5. Joeri Petrov (Sow) 25,15, 6. Alexei Krasnov (Sow) 25.23, 7 Geert Schipper (Bat) 25,23, 8. Henk Boeve (Mar) 25,24, 9. Dick van Egmond (Rbg) 25,32, 10. Marco van der Hulst (Ams) 25,33,11. Milan Jonak (Tsj) 25,33, 12. Frits van Binsbergen (Bro) 25.33, 13. Henk Bouwman (Bat) 25,35, 14. Bert Wekema (Bat) 25,38,15. Peter van der Knoop (Ext) 25,44. De stand in het algemeen klassement na de tijdrit is: 1. Krasnov 24 12,01,2. Solleveld op 6 sec., 3. Manakov op 1,11,4. Hassink op 1.16,5. Van Poppel op 1 38. 6 Wekema op 2.52, 7. Bouwman op 3.30, 8. Klein op 3,46, 9. Van Binsbergen op 3 47, 10. Holland op 4,11, 11. Schür op 4.10,12. Snijders op 4 53,13. Petrov op 4.49,14.VanVlietop5.08,15. Boom op 6.06. TERNEUZEN - De Belg Maurits de Windt (35) wordt de opvolger van Ad Versluijs als trainer van Terneuzen. Hij was vorig jaar trainer van de FC Eeklo, waar hij voor het eind van de competitie ontslag kreeg. Voorheen werkte De Windt onder meer ook bij Boelare en als assistent bij Lokeren en Kortrijk. De Belgische oefenmeester had gerea geerd op de oproep van Temeuzen, na dat het vertrek van Versluijs (naar Eindhoven) bekend was geworden. Ook Cas Hubregtse had (mondeling) gesoii- citeerd. „We waren snel akkoord met De Windt", verzekerde Eugène Lauret, namens het bestuur van Temeuzen. „Hij was belachelijk goedkoop voor ons". Het is inmiddels ook al zeker dat enkele spelers uit de selectie van Temeuzen weggaan. Jos van Mieghem heeft over schrijving gevraagd naar Sluiskil. Den- nis Sanches en Stanley Warner gaan naar Vlissingen. GUAYAGUTL - Rini van Bracht heeft in de zevende ronde van de wereldtitel strijd driebanden in Guayaguil, evenals in de zesde met het kleinst mogelijke verschil zijn partij winnend afgesloten. Zijn tegenstander de jonge Japanner Arai. maakte een achterstand van tien punten in de laatste drie beurten geheel goed. Bij de stand 59-59 miste hij echter, waarvan Van Bracht de partij uitmaak te: 60-59. De stand na zeven ronden is 1 Yoshihara 12 12 1.163:2 Van Bracht 118 0.954, 3 Torres 9 8 0.893; 4 Avalos 8 9 1.126; 5 Halion 8 9 1.102; 6 Muller 812 1.008; 7 D'Oayarzabal 8110.934:8 Arai 610 0.952,9 Viteri 6 8 0.918; 10 Sugumizu 6 8 0.856.11 Ulloa 2 6 0.628,12 Rubio 0 8 0.703. MIDDELBURG - Na het herenteam met Wim Wegman, Koen de Vries en Jan Henk Bomhof, heeft de tafeltennis vereniging Middelburg-Zuid voor vol gend seizoen ook het damesteam rond. Zoals al werd aangenomen is Ingrid van Osselaar teruggekeerd van SintrAloy- sius en zal Sandra Tahapary van 't Zand bij de club komen spelen. De der de speelster is Ankie Kersten, die afge lopen seizoen ook al voor MZ uitkwam. MIDDELBURG - De voetbaldames van Veere gaan een drukke tijd tege moet. Donderdagavond wordt eeret opgetreden als kampioen van Zeeland. Dan gaat het om het districtskam pioenschap en een plaats bij het kam pioenschap van Nederland (op 5 juni in Drachten). Veere speelt donderdagavond ln Rü- land-Bath tegen het bekende Braak huizen. Een ploeg met enkele interna tionals en al jarenlang de top van Ne derland. De wedstrijd begint om half acht en wordt gefloten door Cees Eisma uit Vlissingen. met grensrechters J. van Dalen en J. Dikker. Zaterdagmiddag moeten de Veere-da- mes naar Bergen op Zoom. Veere won namelijk ook de Zeeuwse beker en is tegenstandster van de Brabantse be- kerk ampioen RKTVC uit Tiel. Die wed strijd wordt gespeeld op het terrein van BSC en begint om twee uur. De winnaar van die wedstrijd kan deelnemen aan de poulewedstrijden voor het beker kampioenschap van Nederland op 12 juni. MIDDELBURG/OOST-SOUBURG- Ruim twee maanden terug verklaarde PSV- trainer Thijs Libregts al dat de tijd van miljoenenaankopen ook bij PSV voorbij was. „Ook wij gaan het accent verleggen naar de jeugdopleiding en dc scouting van die jeugd", aldus Libregts in het voetbalweekblad Voetbal International. Hoewel de Eindhovense ploeg daarna nog een fiks bedrag neertelde voor Vitesse- speler Jurrie Koolhof lijkt het er nu op dat die woorden toch wel enige draag kracht hebben gehad. De laatste maanden trokken de scouts van PSV namelijk de provincie in en sloegen ook hun slag in Zeeland. Ronald Jongelings van Middelburg en doelman Johnny Jasperse van RCS werden aangetrokken, terwijl de clubleiding ook Rini Verwest van Zierikzee nog op het verlanglijstje had staan. Verwest wilde echter liever bij de Schouwse ploeg blijven. Voor PSV is het aantrekken van de Ronald Jongelings: „Het is de grote Zeeuwse talenten dus het in de praktijk brengen van het beleid, voor Jongelings en Jasperse is het een droom, die in ver vulling gaat. „Zoiets wil je altijd wel Ik heb er tenminste niet lang over moeten nadenken. Toen PSV met. de voorstel len kwam, wilde ik al meteen tekenen", zegt de 17-jange Johnny Jasperse. En kans Ik kan bij PSV meer leren dan bij Middelburg". Jasperse vervolgt: .Bij RCS was ik vol gend jaar in het tweede team terecht gekomen. Johan Dijkhuizen staat na melijk al zestien jaar in het eerste en heeft veel meer ervaring als Ik. Boven dien past men bij RCS de jeugd niet vroegtijdig in. Nou, dan ga ik liever naar PSV toe" Doelman Johnny Jasperse linksi van RCS en Ronald Jongelings spelen vol gendjaar bij PSV De Eindhovense ploeg zag Jasperse en kele keren aan het werk met RCS A-l en nodigde hem uit voor een proeftrai- ning en een proefwedstrijd. „Ik was niet echt zenuwachtig, maar dat kwam wellicht doordat ik eerst een half uur keeperstraining kreeg van Hans Se- gers (keeper van het C-elftalt. Tijdens de wedstrijd had ik niet veel bijzon ders te doen. Ik deed m'n best en het is uiteindelijk gelukt", merkt de leer ling-straatmaker uit Oost-Souburg la- conoiek op. Ronald Jongelings werd niet uitgeno digd voor een proefwedstrijd. „Het was na het duel met de Zeeuwse B-selectie tegen Noord-Brabant. Jan Rekende as sistent van Thijs Libregts i, die me met de nationale jeugd (Jongelings speelde voor dat vertegenwoordigend elftal drie wedstrijden op een toernooi in Frank rijk, red i al had gevolgd, sprak toen met mijn vader en zei dat PSV mij graag wilde hebben zegt de Atheneum-scho lier. Jongelings stond echter ook nog op de nominatie bij Feyenoord Daar speelde de Middelburgse A-junior wel een proef wedstrijd en de Rotterdamse club wilde hem ook graag inlijven Toch koos hij uiteindelijk voor PSV ..Sportief gezien is PSV aantrekkelijker als Feyenoord. Bij de Rotterdamse club zou ik in de regionale jeugd komen, terwijl ik bij PSV in het tweede elftal (het C-team) mag gaan spelen. Johnny ging ook naar PSV en dat heeft ook nog wel meege speeld". verklaart Jongelings. Op twee augustus begint het grote avontuur voor de twee Zeeuwse talen ten. Concrete toezeggingen over wat PSV met hen in de toekomst wil, heb ben Jasperse en Jongelings nog niet ge kregen van PSV. „Ik sta als derde kee per te boek. Ik moet dus per toerbeurt wedstrijden keepen in het C-team. Wel heeft de clubleiding tegen mij gezegd, dat ze me in vijf a zes maanden willen klaarstomen voor het eerste elftal. De mogelijkheid bestaat natuurlijk altijd datje in moet vallen. Alleen hoop ik dan maar dat dat niet gelijk de eerste maand het geval is", stelt Jasperse. die nu al door zijn omgeving wordt aange sproken met Pim (Doesburg). De RCS- doelman wil naast het voetballen ook aandacht besteden aan zijn maat schappelijke carrière. „Ik heb aan PSV gevraagd of ze naar geschikt werk voor mij wilden uitkijken. Dat doen ze nu en mocht dat niet lukken, ga ik in militaire dienst". Ronald Jongelings (vierde klas van het Atheneum) moet eerst zijn school nog afinaken. „PSV heeft tegen me gezegd dat de school voorop staat en het voet ballen voorlopig op de tweede plaats. Als ik te veel huiswerk heb. mag ik zelfs de training overslaan". Mocht de Mid delburger toch in de problemen komen met zijn studie door het voetballen, kan hij zich altijd nog wenden tot de studie- begeleidingscommissie van de Eindho vense club. Hoewel beide jeugdspelers zich bewust zijn van het feit dat het proffnllieu erg hard is en dat zeker niet iedereen slaagt, willen Jongelings en Jasperse daar nu nog niet aan denken. „We wil len er keihard voor werken om iets te bereiken", zeggen beiden in koor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 17