Overname Thoolse Beton Industrie nog onzeker Meer samenwerking hervormde gemeenten in Zeeland nodig Ruzie loopt uit de hand Der Boede heeft weer eigen ziekenomroep Vlissingse avondvierdaagse van start met 3000 wandelaars PZC/streek VERWARRING ROND FAILLISSEMENT NA ANDERHALF JAAR 'STILTE' dienst gemeentewerken ten 101-115. snybonen 550-638. krom 344-424 Afscheid van directeur Alleijn Marechaussee winnaar van voetbaltoernooi Veere wil 'wild' kamperen tegengaan EEN DAGJE ROTTERDAM DINSDAG 25 MEI 1982 SINT-MAARTENSDIJK - Het is nog steeds niet duidelijk hoe de toekomst van de Thoolse Beton Industrie in Sint-Maartensdijk er uit zal gaan zien. Er wordt momenteel gewerkt aan de overname van het bedrijf door vijf aannemingsbedrijven uit onder meer Zuid-Holland. Indien deze overna me doorgaat zullen alle zestig personeelsleden van het bedrijf hun baan kunnen behouden. Daar staat tegenover dat in kringen van vakbondsvertegenwoordigers is vernomen dat vandaag (dins dag) een faillissementsaanvraag van de bedrijfsvereniging bij de Middelburgse rechtbank voor zou komen, in verband met achterstallige premies. De directie van de Thoolse Beton Industrie was maandagavond niet bereikbaar voor commentaar. De vijf aannemingsbedrijven die de TBI zouden overnemen moesten aan vankelijk een bedrag van 540.000 op tafel leggen. Nu is daar ook nog eens een schuld van ongeveer 700.000 aan de bedrijfsvereniging bijgekomen. P. J. C. Vegting van de Industriebond FNV noemde het maandagavond dan ook zeer de vraag of de aannemers daar wel mee akkoord kunnen gaan. Aanvanke- BrassbandWilhelmina wint eerste prijs wedstrijd Middelburg MIDDELBURG - De vaandel afdeling van de fanfare 'Oefening baart Kunst' uit Well Ammerzoden is zaterdag win naar geworden van de Nationale Fede ratieve Concertwedstrijd in de Mid delburgse concert- en gehoorzaal. Met een totaal van 314 punten behaalde Oe fening baart Kunst' de eerste prijs met wimpel. De eerste afdeling van de Brassband Wilhelmina' uit Colijns- plaat behaalde het hoogste aantal pun ten van alle Zeeuwse deelnemers. Met een totaal van 303,5 punten sleepte de band een eerste prijs in de wacht en maakte promotie naar de ereafdeling. De Nationale Federatieve Concertwed strijd was georganiseerd door de Zeeuwse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekver enigingen (K.N.F.). De wedstrijd trok ruim 400 belangstellenden. De juryle den P.C. Stalmeier, J.P. Laro en R. Rats, beoordeelden de deelnemende verenigingen ondermeer op zuiverheid, üankgehalte, klankverhouding, arti culatie, samenspel en ritmiek. De jury kende de eerste afdeling van de fanfare TOona' uit Helenaveen in totaal 291 punten toe. 'Wilona' behaalde daarmee ook een eerste prijs en promoveerde naar de ereafdeling. Ook de tweede af deling van de fanfare 'Eendracht maakt macht' uit Den Bommel en de vaandel afdeling van fanfare 'Flora' uit Aals meer behaalden een eerste prijs. 'Een dracht maakt Macht' scoorde 291 pun ten en de Aalsmeerse fanfare kreeg 289 punten toegekend. De eerste afdeling van de Brassband 'Oefening kweekt Kunst' uit Westkapelle, de tweede afde ling van de harmonie 'Volharding' uit Oostvoorne, de vaandelafdeling van fanfare 'Accelerando' uit Sint Anna- land en de vaandelafdeling van harmo nie 7.ekkerkerk' uit. Lekkerkerk kregen een tweede prijs toegekend. De eerste afdeling van de fanfare 'Amicitia' uit Dirksland zag af van deelname aan de concertwedstrijd. lijk zag het er allemaal wel positief uit, aldus Vegting. maandag na een verga dering met de directie van de TBI en de vakbonden:,.'s Middags kreeg Ik echter een domper toen ik hoorde van de fail lissementsaanvraag van de bedrijfsver eniging". Ook zijn collega S. Jorritsma van het CNV wist maandag niet waar hij met de TBI aan toe was. Hij noemde het wel positief dat was overeengekomen dat het personeel in ieder geval de vakan tietoeslag zou krijgen. Daarnaast deel de hij mee dat ook overeen was geko men dat voor het personeel een cao voor de betonlndustrie zou worden af gesloten. „Ik hoop dat we op die toezeg gingen kunnen bouwen", aldus Jorrits ma. Overigens voegde hij er aan toe dat hij nog wel met een groot aantal ondui delijkheden zit, als het gaat om de TBI- affaire. Zo vroeg hij zich af hoe het mo gelijk is dat de surséance van betaling alsmaar wordt opgeschoven. Ook is KOUDE KERKE - De ziekenomroep van verpleeghuis 'Der Boede' in Kou- dekerke gaat, na anderhalf jaar uit de lucht te zijn geweest, per 1 juni weer uitzenden. De radiocommissie die ruim zes jaar radioprogramma's ver zorgde in 'Der Boede8, was anderhalf jaar geleden genoodzaakt met de om roep te stoppen door technische en fi nanciële problemen. De radiocommis sie is nu uitgebreid met twee voormali ge medewerkers van Radio Walcheren (RAWA) die de technische moeilijkhe den hebben verholpen. Ook de finan ciële problemen van destijds zijn opge lost. De kosten van de omroep worden betaald uit de rente van een erfenis die een oud-bewoner van 'Der Boede' een jaar geleden het verpleeghuis naliet. De twee nieuwe medewerkers, me vrouw P. van Antwerpen en de heer A. Aardappeitermijnmarkt Rotterdam. Da tum" 24 mei 1982. Biptje laten april: 29.50; november: 24.70; mei: april: 35/50 mm 22.50; bieden april: 29.30; november 24.50; mei: -; april 35/50 mm: 22.00; 50 mm opw slot april: 29.30; november: 24.70; mei: april 35/ 50 22.50; openstaande posities april 35/50 plus 15 is geworden 27, april: plus 87 is geworden 576 november: min 1 ls geworden 218; mei: min 14 ls geworden nihil; omzet mei: er waren 14 aanzeggingen; nov.: 6. x 24.90 en 1 x 24.70; april: 103 t.w. 30 x 29.50 16 x 29.30; 40 x 29.50; Coöperatieve Tuinbouwveiling 'Walcheren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van maandag 24 mei 1982. Aardappelen Bintjes BO 57-67; DR 24; Pipo GR 46-48; Eersteling 301; GR 246-313; DR 221-250; KR 200-225; bloemen Alysium 5-8; Salvia 13; Verbena 8; Petunia 17-18; tomaten: A1194-; B 1205; CI 149-151; aardbeien 148-155; groenten: Sla 17- 32. Spinazie 20-47. Andijvie 55-77. Postelein 120-177. Spitskool 49-67. Rode kool A 48-58; B nnmnnnt/»„n.IrA. 25. Rabarber 58-67. Bospeen 203-212, Boskro- Sperziebonen 976. Radijs 52-56. Peterselie MIDDELBURG - Ir. D. N. Alleijn neemt per 1 juni ontslag als directeur van de dienst gemeentebedrijven. Hij maakt daarbij gebruik van de moge lijkheid vervroegd uit te treden. Tijdens een bijeenkomst in het stad huis (vandaag) dinsdag nemen burge meester en wethouders sn de dienst hoofden van de gemeente Middelburg afscheid van hem. Deze afscheidsbij eenkomst begint om 16.00 uur. bos 20-21; kg 91-111. Selderij bos 18-58. Ram menas bos 18-20 Uien BO 64; GR 60-61; DR 38. Bos Uien 32. Komkommers 76/91 173-77; 61/76 66-69; 51/61 50-63; 41/5150,41/5150,36/41 40; 31/36 35; 51/61 II 52-53, 41/51 52-53; krom 49. Witlof AII350-353; ABII302-311; stek 152. Winterbloemkool 61 212-243; 81 156-157.4 n 161-231; 6 n 122-227; 8 H 97-159; 10II40-98; 12 11 55-66; 6 UI 46-110, 8 IU 38-80, 15 III 26. Bloemkool 8 n 96; 10II40. Eerste sperziebo nen aangevoerd door J. I. van Soelen uit Vlis- singen, eerste koper L. de Rijke uit Vllssin- J. de Jonge, legden in september vorig jaar hun functie als werkbestuursleden bij de RAWA neer na een conflict met de produktiestaf van die omroep. De produktiestaf klaagde destijds over te weinig inspraak in het programmabe leid dat gevoerd werd door het werkbe- stuur. Ook persoonlijke tegenstellin gen speelden een rol in het conflict. De bestuurscrisis resulteerde in het op stappen van het voltallige werkbestuur van de RAWA. De ziekenomroep in 'Der Boede' zegt volledig los te staan van de RAWA. „Niet uit vijandigheid maar we zijn een op zichzelf staande, interne om roep", aldus adjunct-directeur C. J Smolders van huize 'Der Boede'. De RAWA heeft in het verleden 'Der Boe de' haar diensten aangeboden maar het verpleeghuis wilde daar niet op ingaan. De programma's van de RAWA zijn vol gens de heer Smolders te algemeen. „We willen een omroep die zich duide lijk richt op de bewoners van 'Der Boe de'. Zo moet er in de programma's aan dacht zijn voor de honderdste verjaar dag van een bewoner of voor een uitr stapje dat wordt gemaakt", aldus de heer Smolders. De ziekenomroep in 'Der Boede' bestaat uit een radiocom missie en een programmacommissie. De radiocommissie, gevormd door acht medewerkers, bepaalt het programma beleid. De programmacommissie, be staande uit vijf leden, zorgt voor de uit voering van de radioprogramma's. Vrijwillig Alle medewerkers werken op vrijwillige basis. Het geld waarover huize 'Der Boede' nu beschikt zal dan ook alleen worden aangewend voor materiaalkos ten. Om welk bedrag het exact gaat wil de directie van 'Der Boede' niet noe men, maar volgens de heer Smolders beschikt de omroep jaarlijks over enke le duizenden guldens. De omroep zal drie ochtenden in de week een negentig minuten durend programma uitzen den. Bovendien kunnen de bewoners el ke zondagochtend via de radio de kerk dienst beluisteren. hem niet duidelijk wat er is gebeurd met het geld van de sociale premies, de verzekeringsbijdragen en de andere las ten. die het personeel heeft afgedragen, terwijl het bedrijf - volgens Jorritsma - geen belasting betaalde. Hij had de in druk - zo maakte de CNV-woord voerder duidelijk - dat het geld van het perso neel gebruikt werd om het bedrijfskapi taal aan te vullen. Aan de andere kant wordt Jorritsma weer wat milder gestemd door de mo gelijkheid dat in ieder geval de ar beidsplaatsen bij de TBI veilig gesteld zullen worden. „Het ziet er een beetje naar uit dat er een zogenaamd tech nisch faillissement wordt opgezet en daar heb ik wel wat moeite mee. Op een dergelijke manier de schulden wegwuiven en opnieuw beginnen daar hebben wij bezwaren tegen. Een geluk kige bijkomstigheid is dan nog dat het personeel overgenomen moet wor den", aldus de CNV'er. Zijn collega van de Industriebond FNV, Vegting, verwacht dat bij een eventuele behandeling van de faillissementsaan vraag voor de Middelburgse rechtbank uitstel gevraagd zal worden door de TBI. Dat uitstel moet dan dienen om de zaken met de vijf aannemers rond te praten. Ook daarover rijzen echter weer vragen - aldus Vegting - als de claim van de bedrijfsverenigingjuistis. Je kunt je afvragen of de vijf aannemers bereid zijn die zeven ton ook nog te betalen, zo licht de FNV'er toe. Het is de vakbonds vertegenwoordigers ook niet duidelijk om welke aannemerijen het gaat. Wel is bekend geworden dat er een of meerde re bedrijven uit Zuid-Holland bij zijn. Het zou om enkele wat grotere klanten van de TBI gaan. De start van de Vlissingse avondvierdaagse VLISSINGEN - De Vlissingse avondvierdaagse ging maandagavond met redelijk gunstig weer van start. Ongeveer 3000 wandelaars vertrokken vanaf het club huis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein voor de 5,10, of 15 kilometer. De 5-kiiometerlopers gingen richting Oost-Souburg, de route voor de 10- en 15-kilometer ging in de richting van de duinen. Onder de deelnemers waren groepen van scholen, wandelsportverenigingen, brandweer en perso neelsverenigingen. Ook deden er veel individuelen en gezinnen mee. De eerste indruk van de organisatoren was, dat de deelname van de scholen iets is teruggelopen in vergelijking met vorige jaren. De EHBO afdeling Vlis- singen begeleidde de stoet met acht personen om waar nodig de helpende hand te bieden bij medische proble men. De organisatie is evenals andere jaren in handen van de wandelsportvereniging „De vrolijke tippelaars". Donderdagavond is de feestelijke intocht op het Stad huisplein. BIJ OPHEFFEN PREDIKANTSPLAATSEN EN SCHAAL VERGROTING KAPELLE - Hervormde gemeenten in Zeeland moeten meer oog hebben voor problemen van naburige gemeenten. Dit wanneer er sprake is van opheffing van predikantsplaatsen en daarop volgende combinaties of samenvoeging van gemeenten. Dit concludeerde maandag de Provincia le Kerkvergadering Zeeland van de Nederlandse Hervormde Kerk die in Kapelle vergaderde. De kwestie kwam aan de orde in het jaarverslag van de Provinciale Kerk voogdij Commissie (PKC). Daarin werd de vrees uitgesproken dat de band met gemeenteleden verloren zal gaan wan neer er steeds maar door wordt gegaan met schaalvergroting. Predikanten moeten daardoor een steeds groter ge bied pastoraal gaan bearbeiden aarbij het moeilijker wordt om de gemeentele den allemaal nog te bereiken. Besloten werd dat bij bezoeken van kerkvisitatoren en van de mensen van de PKC gemeenten meer op de morele plicht gewezen zal worden om samen met naburige noodlijdende gemeenten naar een oplossing te zoeken in crisissi tuaties. Duidelijk werd dat dwang maatregelen niet mogelijk zijn vanwe ge de autonomie van de plaatselijke ge meenten. Naar aanleiding van een opmerking in het jaarverslag van de Provinciale Dia- konale Commissie werd tijdens de ver gadering gepleit voor meer samen spraak tussen diakonieën en kerkvoog dijen. Dit voornamelijk ook op finan cieel en begrotingstechnisch terrein. Volgens een wijziging in de kerkorde zijn diakonieën. kerkvoogdijen en zen dingscommissies het verplicht om ie der jaar vooroverleg te hebben over de begrotingen die dan later door de cen trale kerkeraden worden vastgesteld. In de praktijk, zo bleek uit het verslag, gebeurt dit slechts in een handjevol ge meenten. Volgens de vergadering was vooral tra ditionalisme een oorzaak van het ge brek aan de wil tot samenwerking. Hier door kan bijvoorbeeld de situatie ont staan dat een kerkvoogdij in een be paalde gemeente een predikantsplaats op moet heffen terwijl de diakonie goed bij kas zit. De vergadering was het er over eens dat diakonale gelden ook dia- konale gelden moeten blijven maar was van mening dat door veranderingen in het collecterooster scheve verhoudin gen rechtgetrokken konden worden. De Provinciale Kerkvergadering ging verder akkoord met de vaststelling van vier uitgangspunten voor het maat schappelijke activeringswerk (op de GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur; uitzending Nomen Nes- cio. HULST - St.-Liduinaziekenhuis, 10- 11.30 uur: uitzending Radio Nightinga le, MIDDELBURG - De Mug, 21 uur; op treden Jazzkwartet m.m.v. Ella-Rose Mitchell (zang). OOSTBURG - St.-Antoniusziekenhuis en verpleeghuis 'De Stelle', 10-11.30 uur; uitzending Radio Delta. OOST-SOUBURG - De Zwaan, 20 uur: concert van klassieke en moderne gi taarmuziek. VLISSINGEN - Bachten Komme, 19.30-21.30 uur; contactavond Soos Ge handicapten. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Rocy I, 20 uur: Death wish, (2), 16 jr. Roxy H, 20 uur: Pruimenbloesem, 18 jr. Cinem' Actueel I, 20 uur: Montenegro, 16 Jr. Cinem' Actueel II, 14 en 20 uur: Arthur, a.1. Cinem' Actueel m. 20 uur: Das Boot, 12 ]r. GOES - Grand. 20 uur: Stripes, a.l. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: Conan de barbaar. 12 jr.; 20 uur: Stripes, a.l.; 20.15 uur; Das Boot, 12 jr.; 20,15 uur- Bruisende brunettes, 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: The can- nonball run, a.l. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Wilde exo tische poesjes, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Stripes, 8-1.; 20 uur: Bondjesinhun blootje, 18 jr. VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: 8.O.B., a.l. Alhambra n, 20 uur: Jaws 1.12 jr. tentoonstellingen BRUINISSE - Hal gemeentehuis. 8- 12.15 en 13.15-17 uur: klederdrachtpop pen. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: aanwinsten museum over 1981 en v/erken van Gust Dierikx. HEINKENSZAND - De Stenge (biblio theek), 10-12 en 13.30-17 uur; keramiek van het echtpaar Beck-Kokkola. HULST - Burgerzaal Stadhuis. 15-17 uur: expositie over het Koninklijk Huis. KAPELLE - Bibliotheek, 14-17 en 18-20 uur: werken van amateur-kunstenaars. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum. 10-17.30 uur: landschap pen van Hermes Bisschop. Muziekbibliotheek. 9-17.30 uur: 'Door de nacht klinkt een lied' (Urn 29/5). De Klos. 10-24 uur: grafiek van Mijn Cornelissen Museum, 10-17 uur: 'Van Citters, een Zeeuwse regentenfamilie'. VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: zes ex posities. De Schotse Huizen, 10-12.30 en 13,30-17 uur: 'Zeven eeuwen Veere' VLISSINGEN - Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Vlissingen gezien door de Vlissinger Ditmar'. WATERLANDKERKJE - 'In den Ko ning'. 11-21 uur: grafisch werk van Hilde Barbier. 1JZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: 'G. A. Vorsterman van Oijen en J. H. van Dale'. ZIERIKZEE - Galerie 'Borsboom'. Werken van Henk Stapper en Ineke Bakker. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwseh-VIaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel, 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24,00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. VLISSINGEN - Een zich al het hele weekeinde voortslepende ruzie tussen enkele bewoonsters van woningen aan de Kanariesprenk in de Vlissingse wijk Papegaaienburg is maandag, kort na het middaguur, ontaard in een auto rit waarbij enkele groenstroken het moesten ontgelden en een muur van een schuurtje volledig werd vernield. Volgens de politie is niet uitgesloten dat de bestuurster van de auto, de 36- jarige M. J. H., getracht heeft in te rij den op drie vrouwen die zich in de tuin naast en achter het schuurtje bevon den. Mevrouw H., die volgens de poli tie in overspannen toestand verkeer de, is, na behandeling door een arts, ingesloten in het Vlissingse politiebu- De autorit vormde de escalatie van een sinds vrijdag voortslepend meningsver schil tussen de betreffende vrouwen. De achtergronden van die ruzie werden politie, vermoedelijk in te rijden op de drie vrouwen. Zij raakte daarbij echter de schuur, waarvan de achtergevel ge heel werd vernield. Vervolgens reed zij een stukje achteruit en vervolgde haar weg, gedeeltelijk over het pad en ge deeltelijk door de groenstrook achter gisteren niet duidelijk. Maandagmid- de woningen, waarbij ook een tuinhekje dag, even na twaalf uur. stapte me vrouw H-, 'in overspannen toestand' zo- achter een andere woning het moest ontgelden.De schade aan de schuur be- als de politiewoordvoerder zei, in haar draagt naar schatting 4500.-. auto die geparkeerd stond achter de woning van één van de drie vrouwen die behalve mevrouw H., bij de ruzie be trokken waren. Vervolgens trachtte zij, zo luidt de lezing van de Het vernielde schuurtje aan de Kanariesprenk De wilde rit heeft voor nogal wat on rust onder de omwonenden gezorgd: „Dit is een escalatie van de problemen in de wijk", aldus éen van de omwo nenden, A. M. van der Waaij. „Er ge beuren hier wel vaker minder plezieri ge dingen. Dat is volgens mij te wijten aan een verkeerd beleid bij de toewij zing van de woningen". Ook andere omwonenden zijn die me ning toegedaan. Eén van hen spreekt van 'teveel probleemgevallen in een te klein gebied", waardoor sociale opvang door de buurtbewoners onmogelijk wordt. Directeur C. Raas van de woningstich ting Basco, die vrij kort na het gebeurde met een aannemer de schade kwam op nemen, maakte de omstanders duide lijk dat de problemen in de wijk niet een zaak van de stichting zijn Het gaat hier om onderlinge moeilijkheden die tot een uitbarsting zijn gekomen, dat is een zaak voor het maatschappelijk werk". Voor de bewoners wordt de wijk Papegaaienburg een 'buurt waar je ka pot aan gaat', zoals zij zeggen. „Je denkt in een leuke buurt te komen wo nen, waar je kinderen ru6tig op straat kunnen spelen. Niets is minder waar. Mijn dochtertje van vier moet in de car port spelen omdat de straat niet veilig is. Als de gemeente nou nog iets zou doen. dan waren we al een stuk verder. Nee, als het aan mij ligt. ben ik morgen vertrokken", aldus de heer Van der Waaij. Uit de reacties van de omstan ders blijkt dat hij niet alleen staat In zil'n mening. terreinen arbeid en baanloosheid, ener gie. vrede, etnische minderheden en re creatie). Gesteld werd dat men op deze ten-einen diende te werken aan: een meer rechtvaardige maatschappij waarbij de zwakken, ontrechten en ar men in het werk bondgenoten vinden, een leefbare toekomst voor allen die nu en later leven, het bevorderen van een denken waarbij de ander centraal staat zodat polarisatie en vijandsdenken on der mensen en groepen doorbroken kan worden en het ontstaan van een ge meenschap waarbij de aandacht voor mensen met noden centraal staat. Tenslotte werd besloten (nadat eerder de particuliere synode van de gerefor meerde kerken akkoord ging) om in te stemmen met het sturen van een brief aan alle gemeenten in Zeeland. Daarin TERNEUZEN - Het (veld)voetbaltoer- nooi van de Politie Sportvereniging Terneuzen (PSV) met als inzet een ge meentelijke wisselprijs is gewonnen door de koninklijke marechaussee dis trict Zeeland/West Brabant. Op de ter reinen van het Zuidersportpark kwa men gisteren tien ploegne in actie. Ver deeld over twee poules wisten genoem de districtsformatie en de gemeente politie Goes zich als poulewinnaars te klasseren. In de finale demonstreerde de konink lijke marechaussee ten overvloede nog eens over de ploeg met de meeste kwali teit te beschikken. Door de 5-0 zege op Goes ontving ae ploeg de wisselprijs. door burgemeester C. Ockeloen na af loop van het toernooi uitgereikt. De uitslag van hel toernooi 1 Koninklijke Marechaussee district Zeeland/West Bra bant, 2 Gemeentepolitie Goes 3 Ambtena ren gemeente Terneuzen. 4 BOB iRijks wacht). Gent (B). 5 Douane. 6 Luctor (rijkspo litie district Middelburg). 7 Gemeentepolitie Vlissingen, 8 gemeentepolitie Middelburg, 9 DEHO (rijkspolitie groep Sas van Gent), 10 gemeentepolitie Terneuzen. VEERE - De gemeenteraad van Veere buigt zich woensdag 26 mei over een collegevoorstel dat tot doel heeft het wild kamperen tegen te gaan. Middei om dat doel te bereiken is het aanpas sen van de algemene politieverorde ning (APV) waarin een verbodsbepa ling wordt opgenomen op grond waar van het verboden is om tussen tien uur 's avonds en acht uur 's morgens in een auto of een tent te slapen op plaatsen die daar niet toe zijn aangewezen. Dergelijke bepalingen zijn al langer van kracht in de andere gemeenten die res sorteren onder de groep Veere van de rijkspolitie. De vergadering waarin dit agendapunt wordt besproken begint 's avonds om half negen in het stadhuis van Veere. Extra kerkdiensten SINT-ANNALAND - Voor de gerefor meerde gemeente van Sint-Annaland gaat ds. Hage dinsdag 25 mei om 19.30 uur voor in de dienst des woords. Op donderdag 27 mei om 19.30 uur ds. F Mallan uit Rhenen voor. wordt voorgesteld om contacten aan te gaan met kerkelijke ge meenten in de DDR. Deze contacten zouden niet van wege armoede of onderdrukking ge legd moeten worden maar gericht moeten zijn op het ontwikkelen van 'een solidair kritische houding ten op zichte van de samenleving vanuit het Evangelie'. De contacten werden eer der onder meer gelegd door de werk groep DDR die op initiatief van de Pro vinciale Hervormde Jeugd Raad (PJHR) was opgericht. In de brief die nu vanwege de provincia le hervormde en gereformeerde bestu ren naar de gemeenten uitgaat wordt ervoor gepleit om gebruik te maken van mensen die al eens in de DDR geweest zijn of in ieder geval de taal machtig zijn. Verder wordt er herinnerd aan een bezoek dat twee Oostduitse jongeren in september in het kader van de vredes- week aan ons land brengen en waarbij ook Zeeland wordt aangedaan. Zij zul len tijdens een speciale bijeenkomst op 24 september aanwezig zijn waar geïn teresseerden voor de contacten met de DDR voorlichting kunnen krijgen. (ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 5