Zwemvierdaagse in Oostburg FIETSCR0SSC0MPETITIE ERG SUCCESVOL GESTART Opnieuw een biljartclub in Draaibrug MOTORCROSS STEKENE TREKT VELE 'AZEN' EN 30.000 BEZOEKERS... Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/sP°rt Fiets- crossers in België Drie Cadzandse duiven aan kop op kringconcours vanuit Orleans ZAAMSLAG BESLUIT MET ZEGE BRIDGEN DINSDAG 25 MEI 1982 tmalm üftVl •■••«{UftftX. taMNM 16 EKSAARDE (B.) - De ope ning van de fietscrosscom- petitie in De Braakman was er oorzaak van dat be duidend minder Zeeuws- Vlaamse jeugd aan de start kwam in het Belgische Ek- saarde. Daar kwamen 283 deelnemers opdagen, een groep waarin ook de Zeeuwse favorieten zaten voor een Belgische titel. In Eksaarde plaatsten de Zeeuws- Vlamingen als volgt: Jaarvergunningen. 7 jaar-1 Jimmy Ver- metrc Hoek (praktisch elke week win naar). 5 Johan Stouthamer Axel; 8Jaar 6 Arjan de Mey Westdorpe; 10 Jaar 1 Mark Mieras Axel. 3 Aschwin van de Abeele Westdorpe. 9 Peter Vermeire Hoek, 10 Erwin Sarfati Sluiskil. 15 Aswin van Damme Zulddorpe: H jaar. 4 Jean Pierre Grandsaert Hulst. 5 Michel Zaan Zulddorpe. 12 jaar 11 Francis IngheLs Axel; 13 jaar. 3 Danny Brustle Hulst, 6 Mark Zaan Zulddorpe, 7 Alberdo Lam mens Hulst, 14 Stanny Samijn Zulddor pe; 14 Jaar; 12 Edwin de la Ruelle Zuid- dorpe. Dagvergunningen: 14 jaar; 2 Paul van Britsom Axel, 15 jaar. 4 Axel School Axel. 6 Jean Marc Hendriks Axel, Meis jes 7-8-9 jaar; 1 Monique Grandsaert Hulst. 13-14-15 jaar; 1 Sylvia van Beve- ren Sluiskil. OOSTBURG - Van zaterdag 29 mei tot en met dinsdag 1 juni wordt in de gemett. lelijke buitenbaden te Breskens, Groede, Schoondijke en IJzendijke voor eerste maal de Oostburgse zwemvierdaagse gehouden. Iedereen kan aan dit recreatieve zwemevenement deelnemen. Om voor een badtas met opschrift in taal 1200meter.-vanaf 13jaar600®. aanmerking te komen dient de volgen- ter, in totaal 2400 meter, de afstand te worden afgelegd: - kinde- Men mag tussentijds uitrusten, doö ren tot en met 12 jaar 300 meter, in to- het water niet verlaten. Voor deelnam aan deze zwemvierdaagse zijn aan kassa's van deze zwembaden inschity formulieren verkrijgbaar. De buitenbaden zijn In bovengenoerj. de periode als volgt geopend: zwembi- den te Breskens, Schoondijke en Uzer, dijke op 29, 30 en 31 mei van 13.00-18.00 uur en op 1 Juni van 13.00-18.00 uur Zwembad te Groede op 29,30 en 31 m; van 10.00-12.00 uur en op 1 juni va: 13.00-19.00 uur. Een beeld van de fietscrosswedstrijden in Ternenzen. TERNEUZEN - De eerste wedstrijd in de Zeeuws-Vlaamse fietscrosscompetitie, zaterdag in recreatiecentrum De Braakman gehouden, is een groot succes geworden. Ondanks de slechte weersomstandigheden die een aantal deelnemers deden afzien van deelname, en het feit dat een groep streekfavorieten zijn kansen op een Belgische titel in Eksaarde verdedigde, kon Flying Dutchman toch nog 60 jongeren inschrijven. 'Geslaagd', oordeelden Dingeman de Koning en Ben Zaan van de Eerste Zeeuwse Fietscrossvereniging Axel (EZFVA) die in totaal zeven wedstrijden voor het kampioenschap 1982 laten verrijden. In die geest liet ook voorzitter Frans nu; 6 jaar: 1 Pascal Varewijck. 2 Ri- Meivin de Jong: 8 jaar; 1 Xander Ken- Matthijs van Flying Dutchman, (zater- chard Martinu; 7 jaar; 1 Emiel Kater, 2 tin, 2 Joris van Waterschoot, 3 Timothy dag gastheer) zich uit. De Terneuzense Francois Wouters, 3 Frank Matthijs, 4 Sittrop, 4 Eddy Lensen, 5 Freddy Diele- vereniging mocht inderdaad tevreden zijn. Immers, naast de goede opkomst van de jeugd voor deze openingswed strijd waren tal van belangstellenden voor deze cross naar het dagrecreatie terrein gekomen, De organisatie had daar voor een wedstrijdbaan gezorgd met 'alles erop en eraan', het peleton dat in verschillende leeftijdsklassen van start ging, zorgden voor een aantal boeiende manches. Het kon eigenlijk allemaal niet fout gaan omdat een groep specialisten ervoor zorgde dat het geheel vlot verliep. Er werd zodoen de een aantrekkelijk en spectaculair programma geboden dat aan elkaar werd gepraat door gelegeriheidscom- mentator Sjaak van de Lijke. Maar niet alleen de races boeiden. Erg veel interesse bestond er voor het optre den van het stuntteam van The Flying Eagles uit Veldhoven onder leiding van 'Crazy Old Daddy' Jan Dingen. In een wervelende show liet de Brabantse jeugd zien wat er op de crossfiets moge lijk was: Pancake-sprongen, cross-upps en full helicopters volgden elkaar in ra zend tempo op. Het hoogtepunt van het optreden bestond lit een nummer waar bij de hele groep over een auto sprong. Met genoegen constateerde EZFVA-be stuurders en Flying Dutchman dat in de wedstrijden heel watjongeren bij het starthek kwamen die hier hun debuut maakten. Gezien het succes van deze competitie-opening verwacht men dat de tweede wedstrijd (tweede pinkster dag op camping Pannenschuur) weer meer deelnemers krijgt. In De Braak man klasseerde het veld zich als volgt op de ereplaatsen: 5 jaar: 1 Maik Cooy- mans, 21st van de Ree, 3 Maurice Marti- man; 9 jaar: Jeremy de Groot. 2 Erwin Ruisen. 3 Angelo Roeland. 4 Jacco Mat thijs, 5 Angelo Coonen, 6 Luc de Bruine, 7 Coletta Sol, 8 Eddy Muys, 9 Sjoerd Hazen; 10 jaar: 1 Alexander de Meyer. 2 Remco de Roer, 3 Ronald Camontier, 4 Johnny Dey. 5 Jean Paul Groosman, 6 Bart Hoogstad; 11 jaar: 1 Milan van de Veldt, 2 Paul de Ceulenaere, 3 Caroline Cleemput, 4 Andy de Meester, 5 Robin Bracke, 6 Edwin Allaart, 7 Jacco Sol. 8 Jens Hoogstad. 9 Bart van Driel, 10 Ed win Franke; 12 jaar; 1 Robin Ploegaart. 2 Marco de Bruine, 3 Sandy de Munck, 4 Johnny de Jong, 5 Jacky Faas. 6 Robert Jansen. 7 Dermis Beekwilder. 8 Edward de Wit, 9 Erwin Vercuyssen, 10 Marco Uytdewilligen; 13 jaar: 1 Alex de Ko ning, 2 Hans de Groot, 3 Michel de Jae ger, 4 Angelo Obrie, 5 John Adriaan- sens; 14 jaar; 1 Johnny Verberkmoes. 2 Pierre Pullena, 3 Remco Schauten. 4 Erwin van Dorst, 5 Jovan Derks, 6 Bart Wijnacker, 7 Huub Lanters; 15-16 jaar: 1 Danny de Muynck, 2 Ivan de Witte, 3 Ronald Wevers, 4 Jacky de Weirdt. (Van een medewerker) BIERVLIET - Liefst vijf duiven uit Cadzand zaten op het kringconcours van de Kring West en Walcheren van uit Orleans in de tien eerste prijzen en het ging in deze kring toch tegen 1661 duiven. Maar de eerste drie plaatsen werden ingenomen door drie duiven van de Getrouwe duif te Cadzanden van die drie nam A. Duininck en Zn. de twee eerste plaatsen voor zijn reke ning met bovendien de wetenschap dat die kringuitslag identiek zal zijn aan de provinciale uitslag, zodat de man nen van de Getrouwe Duif wel zeer hun stempel op dit concours hebben ge drukt. Een buitengewoon geslaagd concours met een (tegen de windrichting is niet te boksen) wel wat te opvallende hegemo nie voor de westerse liefhebbers. Buitengewoon sterk gespeeld is ook het hok van A. Dezutter uit Aardenburg, dat met een 6de, 8ste en 18de prijs be ginnend zich bijzonder onderscheidde in het seriespel, doch bovendien de 1ste hoofdprijs wist te winnen. Bij de eerste vijfentwintig prijswinnaars wisten zich slechts twee Walcherse liefhebbers te plaatsen; L. de Ruyter, Vlissingen en J. Damman. Middelburg. Orleans Kring West en Walcheren met 1661 duiven. 1ste 1298 mpm: 1 en 2 A. Duininck en Zn. Cadzand. 3 A. Vasseur Cadzand. 4 M. de Smet Eede, 5 en 22 G. Schautteet Groede. 6.8 en 18 A. Dezutter Aardenburg. 7 A. de Putter Cadzand, 9 J. Kools Cadzand. 10 A Breljaert Aardenburg, 11 A. Vermeulen en Zn. Bres kens. 12 Jac. Maas idem, 13 V. de Vreeze Eede, 14 D. Verherbrugge Groede. 15 A. de Ruiter en Zn. Vlissingen. 16 E. de Vreeze Eede, 17 A Merelaar Breskens, 19 M. Versprille Bres kens, 20 Reg. Thoames IJzendijke, 21 A Ma- belis Cadzand, 23 A. de Wever en Zn. Schoon dijke. 24 G. Dusarduyn Gz. Groede, 25 J. Damman, Middelburg. JEUGDTOERNOOI VV SLUISKIL SLUISKIL - Ruim vierhonderd pupft Ien en junioren, verdeeld over vier» dertig elftallen, zijn in Sluiskil in actk gekomen tijdens het jaarlijkse jeuff. toernooi van de voetbalverenigia Sluiskil. De eindstanden van diverse categorieën: J. junioren: ITerneuzen Al; 2HontenlsseAl', Sluiskil A 1; 4 Breskens Al en 5 Hoofdpij Al. B-junioren: 1 Terneuzen B2; 2 Temeuis B3; 3 Hontenisse B2; 4 Sluiskil B 1. C-jun» ren: 1 Clinge Cl; 2 Terneuzen C5; 3 SlulskllC en 4 Terneuzen C 6. D-pupillen 1 Ria D11 AZW D13 Clinge Dl4 Sluiskil D15 Ter!» Ie D 1. D 2-pupillcn: 1 Tem. Boys D 2:i Terneuzen D 4; 3 AZW D2; 4 Hoek D 3; Sluiskil D2 en 6 Steen D 3. E-pupillen: I AZW E 1; 2 Tem, Boys E 1; 3 Rla E l,t Sluiskil E 1 en 5 AZW E 1. F-pupilleml Terneuzen F 2 AZW F; 3 Steen F; 4 Hoek? en 5 Sluiskil F. Veteranentoernooi in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - De veteranenaffc ling van de voetbalvereniging Stee houdt zaterdag 5 juni haar jaarlijks Frans Pleunis Wisselbeker veterane- toernooi op de sportterreinen te Sib Jansteen. De wedstrijden worden; twee poules verdeeld van vier clubs. Dt aanvang is 13.30 uur. Deelname vané volgende verenigingen is verzekenLb temos-Etten Leur, Vogelwaarde, Te- neuzen, SDO, Lamswaarde, E Peugeot. Koewacht en Steen. Na afloop zullen de prijzen worden uitgereikt 2 het clublokaal aan de Brouwerijstrai DRAAIBRUG - Draaibrug heeft weer een biljartclub. Vrijdagavond vond de oprichtingsvergadering plaats in café 'Tramzicht' te Draaibrug. In het verle den heeft Draaibrug we! eens een bil jartclub gehad maar die is in rook op gegaan. Het initiatief voor het oprich ten van de biljartclub Draaibrug kwam van de heren George Roets, Ed dy de Wispelaere en Ko Dieleman. Het idee is geboren na het onlangs kam pioenschap van Aardenburg dat een groot succes werd. Tijdens de vergadering werd een be stuur gekozen dat bestaat uit voorzitter George Roets. secretaris Freddy Ball- geer, penningmeester Eddy de Wispe laere. wedstrijdleider Ko Dieleman en lid George Hermie. De club telt nu al 23 leden waarvan er ongeveer elf het ko mend seizoen zullen deelnemen aan de bondscompetitie. Eén team doet in elk geval mee in de libre-competitie. De Draaibrugse biljartclub zal zich aan sluiten bij de Koninklijke Nederlandse Een aantal leden vi Draaibrug bijeen. i de biljartclub in Biljart Bond. In de planning voor het volgend seizoen zijn verder minimaal drie vriendschappelijke wedstrijden opgenomen. Een wedstrijd bestaat dan uit een thuiswedstrijd en een uitwed strijd. Op 26 augustus vangt de club competitie aan. In de week voorafgaan de aan het clubkampioenschap zal de Draaibrugse vereniging een invitatie- toernooi houden. Dit om nog meer le den aan te trekken. Aan het invitatie- toernooi zullen acht plaatselij ke beken de spelers deelnemen. Wie dit zijn is nog niet precies bekend- De wekelijkse oe fenavond is vastgesteld op donderdag avond. Vanaf zeven uur wordt dan ge speeld in hun clublokaal café 'Tram- zicht' te Draaibrug. De biljarters heb ben daar nu de beschikking over een biljarttafel van twee meter. De uitbater van het café, de heer Wispelaere, gaat echter een stuk bij het café bouwen wat dan als biljartzaal zal fungeren. In de nieuwe biljartzaal komt een wedstrijd- tafel te staan die 2,30 meter Is. Heel be langrijke vinden de leden van de club het dat er zo sportief en gezellig moge lijk kan worden gespeeld. TERNEUZEN- De ging Zaamsiag heeft het zoen goed afgesloten. Op bij Volharding kwamen in de ste helft de beste acties ten bij rust kon na 0-1 nog verkeerd gaan. Voor alle zekerheid werd sief ook na de pauze nog even door gevoerd. maar bij de 5-0 voorsprc ging het gas van de plank. Daar door liet men de mogelijkheid lie gen om met dubbele cijfers te win nen. Zaamsiag was, zonder ooitin gevaar te komen, tevreden met 7-2 Marianne Fraanje, Frans Hame link, Sjaak Westerbeeke (2), Frank van Drongelen (een erg goede wed strijd), Kees Fraanje en Pieter Ha melink deden door de winst Zaam siag in de middenmoot finishen. BKC Breskens kwam niet in dewel De club hield het tradiotionele kampeerweekeinde in recreatiege bied De Braakman en komt woensdagavond uit tegen Animo4, Dat gebeurt in Oost-Souburg waar die ontmoeting om 19.15 uur be gint. TERNEUZEN - De bridgeclub 'Luctor' uit Terneuzen speelde in het kader van het tweede gedeelte van een winter competitie de dertiende wedstrijd in hotel 'De Post' in Terneuzen. In de A- groep werd gespeeld met een howell acht met acht paren met een gemiddel de van 84 punten. De uitslag- 1 mevrouw Biesbroeck-de heer Van der Hooft; 2 de heer en mevrouw Llchte- veld. 3 de heer Touw-de heer Dourleyn; 4 de heer WiLlemstein-de heer Vergouwen, 5 de heer en mevrouw Voorhands en de heer Rls- seeuw-de heer Sandrini. In de B-groep werd gespeeld met een howell acht met acht paren met, een gemiddelde van 84 punten, De uit slag: 1 mevrouw Van de Dries-mevrouw Sandrini; 2 mevrouw Hamellnck-mevrouw Timmerman; 3 mevrouw Brouwer-de heer Visser. 4 mevrouw Bruyns-de heer Bies- broeck; 5 de heer en mevrouw Bode. In dc C-groep werd gespeeld met een howell acht met acht paren met een gemiddelde van 84 punten De uitslag-1 mevrouw De Jong-me- vrouw Willemstein; 2 de heer Hamelinck-de heer Verschelling; 3 de heer en mevrouw Dek ker; 4 de heer De Regtrde heer Walrave; 5 mevrouw Reedijk-mevrouw Buys. LAMSWAARDE - De bridgeclub Lams waarde hield een bridgedrive in het ge meenschapscentrum 'De Luifel' in Lamswaarde waaraan door 48 paren werd deelgenomen. Er werd gespeeld in zes lijnen; twee A-, twee B- en twee C- lijnen. De uitslagen-Al-lijn 1 dames Goossen-Klnt, 2 mevrouw Biesbroeck-de heer Van Geel, 3 de heren Remljn-Ramon. A-H lijn: 1 mevrouw Bruyns-de heer Biesbroeck, 2 echtpaar Van DIJ k. 3 mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver. Bi-lijn" 1 echtpaar Bode. 2 me vrouw Brouwer-de heer Visser. 3 mevrouw Pel-de heer Kok. Cl-ljjn: 1 de heren De Kerf- Serrareus, 2 de heren De Vuyst-Poissenler, 3 echtpaar De Kort. CH-UJn: 1 mevrouw Van Hooteghem-de heer Glesen, 2 de dames Job- Cruaon, 3 de dames Dekker-Glllet. STEKENE - Het anders zo rustige Bel gische dorpje Stekene staat eerste pinksterdag weer helemaal in het te ken van de motorcrosssport. Dan zal om 12.45 uur de 35ste internationale motorcross der gelaagputten van start gaan. Stekene zal dan weer bevolkt worden door vele tienduizenden mo torcrossliefhebbers uit België en Ne derland en vooral uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Stekene heeft dit te dan ken aan het feit dat het organiserende comité steeds de beste rijders van de wereld contracteert. Een motorcross met een internationale bezetting die men buiten een Grand Prix vrijwel niet meer te zien krijgt gedurende het hele seizoen. De motorcross der gelaagputten mag dan ook gerust gerekend worden tot de belangrijkste van België. Algemeen se cretaris Pierre Troch van de organise rende vereniging A.M.S Stekene is dan ook heel duidelijk in zijn uiteenzetting: „Voor Steker.e is er geen andere keus meer. Het publiek dat sinds jaren de motorcross in Stekene als de grootste van België ziet, neemt geen genoegen met coureurs van de tweede rang. Van daar dat we ook nu weer kosten noch moeite gespaard hebben om de wereld top in Stekene aan de start te brengen". Als men bij de internationalen, zowel in de 125cc, de 250cc als in de 500cc klasse de deelnemerslijsten bekijkt, dan blijkt dat men daar voor een groot gedeelte in is geslaagd. Totaal komen 65 interna tionale aan de start met daarbij alle cracks uit binnen- en buitenland. Een tegenslag voor de organisatie in Steke ne is, dat enkele bekende Nederlanders zoals Gerit Wolsink, Frans Sigmans en Gerard Rond contractuele verplichtin gen in Budel hebben. Maar buiten dat drietal en de Amerikaan Brad Lackey komt de wereldtop in Stekene aan de start. Drie wereldkampioenen Waar veel organisaties niet in slagen is de A.M.S. Stekene we! in geslaagd: zij brengen zondag drie wereldkampioe nen aan de start. Wordt de klasse inter nationale 500cc zoals gebruikelijk de grote 'spetter' van die motorcross-mid dag. met de wereldkampioenen in de 125CC en 250cc klasse erbij mag daar ook het nodige 'vuurwerk' verwacht worden. De lijst van deelnemers bij de interna tionalen 500cc, die twee manches rijden van 30 minuten, is bijzonder groot. Dat aantal wordt aangevoerd door wereld kampioen en tevens Belgische kam pioen André Malherbe met in zijn spoor alle bekende Belgische vedetten zoals André Vroomans, Mare Velkeneers, Eric Geboers, Ivan van de Broeck, Ed dy Sterckx, Johan Martens, enzo voorts. Zij zullen het moten opnemen tegen een groot aantal bekende buiten landse namen zoals de Nederlanders Benny Wilken, Peter Groeneveld en Re- né van der Made. De Zeeus-Vlaming Krijn Dieleman uit Axel die vorig jaar wel tot de deelne mers behoorde kan dit jaar wegens een blessure niet deelnemen. Uit Amerika komen in Stekene in de 500 cc klasse aan de start: Darrell Brown, Michael Lambert en het opkomende grote ta lent Rory A. Rundie, Jean-Paul Mingels uit Frankrijk en verschillende rijders uit Japan en Luxemburg. Een deelne mersveld met een internationale bezet ting. Dat is ook terug te vinden bij de inter nationalen 250cc dat wordt aangevoerd door de Belgische en wereldkampioen George Jobe die ook dit jaar al verschil lende Grote Prijzen, en wedstrijden meetellend voor het wereldkampioen schap 1982. op zijn naam schreef. De belangrijkste deelnemers zijn hier ver der: Gaston Rahier, Jean-Claude La- guay. Willy van Loon, André Massant, Sylvain Geboers, enzovoorts. Ook hier staan weer een groot aantal buitenlandse troeven tegenover. Zij slechts in één manche over 30 minuten in actie. De deelnemers in de 250cc klas se kunnen, indien zij beschikken over een 500cc motor, ook in die klasse deel nemen. Die mogelijkheid bestaat ook voor de specifieke 500cc rijders in de 250cc klasse. Belgische en wereldkampioen Harry Everts wordt de te 'kloppen' renner in de klasse internationalen I25cc. In deze klasse komen zo'n twintig deelnemers aan de start met buiten de wereldkam pioen alle Belgische renners en een 'keurkorps' van buitenlandse deelne mers. 75.000 gulden Voor het contracteren van het totale deelnemersveld aan internationalen heeft de A.M.S. Stekene zo'n slordige anderhalf miljoen Belgische franks, zeg maar ruim 75.000 gulden, op tafel moeten leggen. „Het wordt te gek met de startgclden. Bedragen van 50.000 tot 100.000 Belgische franks zijn ge woon, maar ja, je moet wel. anders blijft het publiek weg en dan word je wedstrijd tot een 'koersje' gedegra deerd. Je hebt geen andere keus", zegt algemeen secretaris Troch. Dat wil de A.M.S. Stekene duidelijk niet, waarbij het zich elk jaar weer gesteund weet door zo'n slordige 20.000 tot 30.000 toe- •schouwers. Het programma wordt verder omlijst met wedstrijden voor junioren 250 en 500cc en nationalen 125-, 250- en 500cc. Het programma zit hiermee barstens vol tot ruim 18.00 uur. In totaal staan er acht wedstrijden op het programma. De organisatoren van de A.M.S. Steke ne hebben de laatste maanden dan ook dag en nacht gewerkt om het geheel net zoals in de voorbijgaande jaren vlekke loos te laten verlopen. Vooral de hevige regenval van de laat ste weken hebben de gelaag putten, voor insiders beter bekend als het Steengelaag te Stekene, voor een groot gedeelte blank gezet. Maar de inmid dels "ingeschakelde waterpompen zul len er voor moeten zorgdragen dat het parkoers op de eerste pinksterdag droog is. Helemaal droog heeft men dat nog nooit gekregen, maar dat verlangt vooral het publiek ook niet. Water en vooral modder brengen ook elk jaar weer het nodige spektakel tijdens de wedstrijden. Het motorcross-publiek is er mee 'groot gebracht', weet daarom niet beter en houdt er zelfs ook van. De trainingen beginnen om 8 55 uur en duren tot 12.00 uur. Programma wed strijden: 12.45 uur: junioren 250cc (25 minuten); 13.20 uur; nationalen 125cc (30 minuten); 14.00 uur. internationalen 250cc (35 minuten); 14.45 uur: nationa len 250cc (30 minuten); 15.25 uur: inter nationalen 500 cc (30 minuten); 16.10 uur: junioren 500 (30 minuten): 16.50: nationalen 500cc (30 minuten); 17.35 uur: internationalen (30 minuten). Mark Valkeniers

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 44