taad Middelburg akkoord ■net bouw parkeerkelder Meer samenwerking hervormde gemeenten in Zeeland nodig Ruzie loopt uit de hand 'Stadhuis op stelten' Marechaussee winnaar voetbaltoernooi Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/ tARKT MOGELIJK IN FASEN AUTOVRIJ marktberichten BIJ OPHEFFEN PREDIKANTSPLAATSEN EN SCHAAL VERGROTING EEN DAGJE ROTTERDAM fSDAG 25 MEI 1982 streek >lni •*- DDELBURG - De VVD-fractie, in het verleden altijd de grootste voorstander van een parkeer der in het Geere-gebied in Middelburg, stemde maandagmiddag verdeeld toen de Middelburg- Vit gemeenteraad werd gevraagd een krediet voor deze grootschalige parkeervoorziening te verle- „.De liberalen wezen de 8,5 miljoen gulden kostende kelder niet plotsklaps van de hand, maar A.) manier waarop de voorbereidingen waren verlopen, zinde de heren J. Zoek en J. Griep niet. Zij de CDA'er A. J. Peeck konden het niet verkroppen dat slechts één aannemingsbedrijf was rraagd om de bouw voor zijn rekening te nemen. Ook de fracties van PPR en D'66 lieten weten jen de bouw van de parkeerkelder te zijn. De rest van de raad stemde in met het voorstel en jleende het miljoenenkrediet. van een parkeergarage is lan- Bjd in verband gebracht met het au- iij maken van het Plein 40 en de ifct. B en w staan nu echter op het idpunt, en ze herhaalden dat tijdens raadsvergadering, dat 'in overleg (belanghebbenden moet worden be- uof de Markt in fasen autovrij moet den gemaakt'. De PvdA diende een tie in, waarin dit streven nog eens lit op wit werd gesteld. Als deze mo- niet zou worden aangenomen, zo Ide PvdA-fractievoorzitter T. F. C. duin mee, kon op de steun van de laal-democraten aan de parkeerkel- niet worden gerekend. Wethouder Bergshoef (CDA) en de voltallige tties van SGP/RPF en WD verwier- ielerkoers voor tamers IJzendijke lENDIJKE - Het IJzcndijks Pinkster lelercomité houdt dinsdag 1 juni een derkoers voor trimmers in IJzendij- Trimmers in de A-, B- en C-catego- kunnen hieraan deelnemen, spits wordt om 13.00 uur afgebeten orde trimmers in de C-categorie. Het tbrijfbureau is gevestigd in café 'La rte d'or* en is geopend vanaf 11. 30 r, De plaatselijke favoriet in de A- legone is C. Boerman en in de C-cate- iieJ. de Jong. ervlietse school itld een sportdag ERVLIET- De openbare lagere 'Wil- iBekkelszoonschool' hield de jaar- sesportdag. Op deBiervlietsesport- lanen beoefenden de leerlingen het üdlopen, ver- en hoogspringen, het poien en hindernis lopen. De jon- ss hielden daarna nog een lange af- idsloop. Door de leerlingen en ver- Ulende ouders werden aan het eind de sportdag nog gevoetbald en ge- rfbald. gebruikname van albaan IJzendijke ZENDIJKE - Zaterdag wordt de bol- van de nieuwe IJzendijkse bol- iib 'Molenzicht' officieel in gebruik ijd. ^wethouders J. Vergouwe en H. Tho- aesvan Oostburg zullen om 13.30 uur officiële openingshandeling verrich- 1 Vervolgens wordt een openingsbol- gehouden, waarvoor zowel leden iniet-leden zich kunnen inschrijven. pen het PvdA-schrijven; de rest van de raad stemde ermee in. Dat gebeurde aan het eind van de twee de ronde, die aan dit onderwerp was ge wijd, kort nadat wethouder W. P. J. Baars in een fel betoog uiteen had gezet waarom het bouwbedrijf De Delta als enige in aanmerking was gekomen om de parkeervoorziening te bouwen. „In het vrij verre verleden hebben we geko zen voor een integrale aanpak van de Geere. Alle deelnemers waren partners, van wie er sommigen ons zijn ontvallen. De Delta is dus nog steeds een partner, zoals ook de rijksgebouwendienst, de AMRO-bank en de woningbouwvereni ging dat zijn". De eerste twee bouwen, zoals gemeld, kantoorgebouwen op het dak van de kelder. Bovendien heeft De Delta risico's gelopen om aan het pro ject mee te doen. Verder heeft deze maatschappij laten zien dat ze parkeer kelders kan bouwen (het Trefcenter- complex) en ook het feit dat het hier om een Middelburgs bedrijf gaat, speelt volgens de wethouder een rol. „Bij een openbare aanbesteding", waar alle par tijen op hadden aangedrongen, ont valt ons een partner die een kwart van het totale project invult", zo waar schuwde de heer Baars. Hij voegde daaraan toe dat een openbare aanbe steding de aanleg van het project zou vertragen. Hierdoor zouden de kosten stijgen, en dat is juist tegen de uitdruk kelijke wens van de drie grootste frac ties in de raad, die uitspraken dat het beschikbaar gestelde krediet absoluut niet mag worden overschreden. Die toe zegging kregen CDA, WD en PvdA van de heer Baars, 'tenzij er jaren wordt ge wacht tot de gunning'. Verder liet de wethouder weten dat de parkeergarage wordt betaald uit de opbrengsten van het betaald parkeren, die de eerstko mende zeven jaar geheel in deze kelder moeten worden gestoken. Wethouder A. Bergshoef van financiën legde verder uit dat de rijksgebouwendienst en de AMRO-bank samen een investerings bijdrage van 1,2 miljoen gulden leveren en dat zij tevens bedragen in de jaarlijk se variabele exploitatiekosten. Beschouwingen De woordvoerders van de zes raads fracties hielden, zoals gebruikelijk bij de behandeling van projecten met een dergelijke omvang, uitgebreide be schouwingen over de parkeerkelder. CDA-woordvoerder G. Koole sprak van een 'harde noodzaak', bleek voor stander van het invoeren van betaald parkeren op de Kousteensedijk, maar wilde het parkeren aan de rand van hel centrum gratis houden. Mr D. Vos vvd) vroeg zich af of de voorgestelde tariefs verhogingen voor het betaald parke ren voldoende zullen zijn en kreeg op zijn vragen van wethouder Baars te horen dat de vrijkomende gebouwen van de AMRO en de rijksgebouwen dienst door andere takken van rijks- en provinciale overheid zullen worden gebruikt. De heer L. A. Kodde (SGP,/ RPF) sprak zijn waardering uit voor het parkeerkelderproject, vond dat de Markt er nog niet aan toe is om auto vrij te worden gemaakt, pleitte voor gratis parkeren aan Kousteensedijk en Hof van Tange en vroeg of er al met het Trefcenter was gepraat over invoering van betaald parkeren in de kelder van dat grootwarenhuis. Wethouder Baars beantwoordde die vraag bevestigend. De exploitatie-op zet van de parkeerkelder viel bij de heer Kodde overigens niet in goede aarde. „Hoewel wij in feite tegen de kelder zijn, stellen wij ons realistisch op. We moe ten de kans nu grijpen, anders is invul ling van het Geere-gebied niet haal baar", zei de PvdA'er T. F. C. Verduin. B. Vleugel (D'66) vond het risico te groot en PPR-fractievoorzitter A. Ka mermans vond dat de miljoenen die met dit project zijn gemoeid aan verbe tering van de bestaande parkeerruimte en aan het opheffen van de knelpunten van het openbaar vervoer moeten wor den besteed. Hij voorspelde een drasti sche afname van het autogebrui en -be zit in de toekomst en hoopte op een rea listischer plan voor invulling van de Geere. Tot slot liet de heer Baars weten dat het aantal perkeerplaatsen, dat in de kelder wordt gereserveerd voor perso neel van het door rijksgebouwen dienst te bouwen belastingkantoor en van de AMRO-bank, naar zijn mening op andere plaatsen in de stad zal vrij komen. TERNEUZEN - Terneuzen's vroegere stadhuis aan de Noordstraatprome- nade staat in de steigers. Het aannemersbedrijf gebroeders Van der Poel is begonnen met een grondige opknapbeurt van het dak. Donderdagavond beslist de Terneuzense raad over het verhuren van een deel van het gebouw aan fotograaf Wim Sinke. Hij wil er zijn bedrijf en een expositieruimte onderbrengen. Tegen die tijd wordt er - onder het wakend oog van de dienst openbare werken - het nodige aan het complex vertim merd. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum 24 mei 1982. Bintje laten april: 29.50; november: 24.70; mei: april' 35/50 mm 22 50; bieden april; 29.30; november: 24.50; mei: april 35/50mm: 22.00; 50 mm opw slot april: 29 30; november; 24.70; mei; april 35/ 50 22.50; openstaande posities april 35/50 plus 15 is geworden 27: apnl: plus 87 is geworden 576 november: mm 1 is geworden 218. mei: min 14is geworden nlhil.omzet mei: er waren 14 aanzeggingen; nov.: 6. x 24.90 en 1 x 24.70; april: 103 t.w. 30 x 29.50 16 x 29.30; 40 x 29.50; Coöperatieve Tuinbouwveiling 'Walcheren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van maandag 24 mei 1982. Aardappelen Bintjes BO 57-67, DR 24; Plpo GR 46-48; Eersteling 301; GR 246-313; DR 221-250; KR 200-225; bloemen Alysium 5-8; Salvia 13; Verbena 8, Petunia 17-18; tomaten: A1194-; B1205; C1 149-151; aardbeien 148-155, groenten: Sla 17- 32. Spinarie 20-47. Andijvie 55-77. Postelein 120-177. Spitskool 49-67. Rode kool A 48-58; B 25. Rabarber 58-67. Bospeen 203-212. Boskro- ten 101-115. Snijbonen 550-638: krom 344-424. Sperziebonen 976. Radijs 52-56. Peterselie bos 20-21, kg 91-111. Selderij bos 18-58. Ram menas bos 18-20. Uien BO 64, GR 60-61; DR 38. Bos uien 32. Komkommers 76/91 1 73-77; 61/76 66-69:51/6150-63; 41/5150; 41/51 50,36/41 40; 31/36 35; 51/61 H 52-53; 41/51 52-53; krom 49. Witlof A n 350-353; ABII302-311; stek 152. Winterbloemkool 61212-243; 81 156-157; 4 n 161-231; 6 n 122-227; 8 D 97-159; 10 U 40-98; 12 II 55-66; 6 III 46-110; 8 IH 38-80; 15 m 26. Bloemkool 8 n 96; 10II40. Eerste sperziebo nen aangevoerd door J. I. van Soelen uit Vüs- slngen. eerste koper L. de Rijke uit Vllssln- Visclub De Vogel in Hengstdijk hield jaarvergadering HENGSTDIJK - De hengelsportvereni ging 'De Vogel' uit Hengstdijk hield de algemene jaarvergadering in zaal P. de Waal te Hengstdijk. De periodiek aftre dende bestuursleden E. Scheerders en J. van Vliembergen werden bij accla matie herkozen. Als nieuwe leden voor de kascommissie werden A.Reyns en P. de Poorter gekozen. Aan de orde kwam verder het vaststellen van de datums voor de clubwedstrijden. Die worden gehouden op: zondag 13 juni. zondag 11 juli, zondag 22 augustus en zondag 19 september. Alle wedstrijden beginnen om 14.00 uur en duren tot 17.00 uur. De inschrijving voor de wedstrijden staat open van 12.30 tot 13.15 uur in zaal P. de Waal in Hengstdijk. Tijdens de club wedstrijden wordt er gevist aan de zuid kant van het viswater 'De Vogel' in Hengstdijk. Een aanval van rijkspolitie Sas van Gent tegen gemeentepolitie Terneuzen. KAPELLE - Hervormde gemeenten in Zeeland moeten meer oog hebben voor problemen van naburige gemeenten. Dit wanneer er sprake is van opheffing van predikantsplaatsen en daarop volgende combinaties of samenvoeging van gemeenten. Dit concludeerde maandag de Provincia le Kerkvergadering Zeeland van de Nederlandse Hervormde Kerk die in Kapelle vergaderde. chieting DSCHKAPELLE - In café j. v. fchaick te Boschkapelle werd een Meting gehouden op twee liggende Iipen waaraan 50 schutters deelna- wip I hoge vogel M. v. Meelen Ossenis- leerste zijvogel G. Bogaert Wijeken, twee- jUlvogel G v. Esbroeck, Lamswaarde. Ex- ihoge vogel A. Verhoeven, Kloosterzande. aantal kleine vogels (7) R. Hermans ffinlsse. Uitslag wip n hoge vogel P. de zctOssenisse. Eerste zijvogel R. Boone Os- rise. Tweede zijvogel R. Verschoten, bosterzande. Extra hoge vogel Yvonne Vis- lBoschkapelle. Grootste aantal kleine vo- I' (5) Hengstdijk. TERNEUZEN - Het (veld)voetbaltoer- nooi van de Politie Sportvereniging Terneuzen (PSV) met als inzet een ge meentelijke wisselprijs is gewonnen door de koninklijke marechaussee dis trict Zeeland/West Brabant. Op de ter reinen van het Zuidersportpark kwa men gisteren tien ploegne in actie. Ver deeld over twee poules wisten genoem de districtsformatie en de gemeente politie Goes zich als poulewinnaars te klasseren. In de finale demonstreerde de konink lijke marechaussee ten overvloede nog eens over de ploeg met de meeste kwali teit te beschikken. Door de 5-0 zege op Goes ontving de ploeg de wisselprijs, door burgemeester C. Ockeloen na af loop van het toernooi uitgereikt. De uitslag van het toernooi: 1 Koninklijke Marechaussee district Zeeland/West Bra bant, 2 Gemeentepolitie Goes 3 Ambtena ren gemeente Terneuzen, 4 BOB (Rijks wacht), Gent (B), 5 Douane, 6 Luctor (rijkspo litie district Middelburg), 7 Gemeentepolitie Vlissingen, 8 gemeentepolitie Middelburg, 9 DEHO (rijkspolitie groep Sas van Gent), 10 gemeentepolitie Terneuzen. De kwestie kwam aan de orde in het jaarverslag van de Provinciale Kerk voogdij Commissie (PKC). Daarin werd de vrees uitgesproken dat de band met gemeenteleden verloren zal gaan wan neer er steeds maar door wordt gegaan met schaalvergroting. Predikanten moeten daardoor een steeds groter ge bied pastoraal gaan bearbeiden aarbij het moeilijker wordt om de gemeentele den allemaal nog te bereiken. Besloten werd dat bij bezoeken van kerkvisitatoren en van de mensen van de PKC gemeenten meer op de morele plicht gewezen zal worden om samen met naburige noodlijdende gemeenten naar een oplossing te zoeken in crisissi tuaties. Duidelijk werd dat dwang maatregelen niet mogelijk zijn vanwe ge de autonomie van de plaatselijke ge meenten. Naar aanleiding van een opmerking in het jaarverslag van de Provinciale Dia- konale Commissie werd tijdens de ver gadering gepleit voor meer samen spraak tussen diakonieën en kerkvoog dijen. Dit voornamelijk ook op finan cieel en begrotingstechnisch terrein. Volgens een wijziging in de kerkorde zijn diakonieën, kerkvoogdijen en zen dingscommissies het verplicht om ie der jaar vooroverleg te hebben over de begrotingen die dan later door de cen trale kerkeraden worden vastgesteld. In de praktijk, zo bleek uit het verslag, gebeurt dit slechts in een handjevol ge meenten. Volgens de vergadering was vooral tra ditionalisme een oorzaak van het ge- - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- -Ti JUIST - St.-Liduinaziekenhuis, 10- WO uur: uitzending Radio Nightinga- BDDELBURG - De Mug, 21 uur: op- Klen Jazzkwartet m.m.v. Ella-Rose Itchell (zang). -- OSTBURG - St.-Antoniusziekenhuis verpleeghuis 'De Stelle', 10-11.30 uitzending Radio Delta. OST-SOUBURG - De Zwaan, 20 uur: Weert van klassieke en moderne gi- fcarmuziek. jUSSINGEN - Bachten Komme, iS.30-21.3O uur; contactavond Soos Ge- Undicapten. 1LMVOORSTELLINGEN bergen op zoom - Rocy I, 20 uur: teth wish, (2), 16 jr. tayn, 20 uur; Pruimenbloesem, 18 jr. tan' Actueel I, 20 uur: Montenegro, Actueel n, 14 en 20 uur; Arthur, 1 toem' Actueel m, 20 uur: Das Boot, 12 'OES - Grand, 20 uur: Stripes, aJ. HULST - De Koning van Engeland, 20 ®f: Conan de barbaar, 12 jr.; 20 uur: Wpes, a.l.; 20.15 uur: Das Boot, 12 jr.; ®15 uur: Bruisende brunettes, 18 jr. «DDELBURG - City, 20 uur: The can- wnball run, a.l. WSTBURG - Ledel, 20 uur; Wilde exo- j&he poesjes, 18 jr. iERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Stripes, ji;20uur: Bondjes in hun blootje, 18 jr. «JSSINGEN - Alhambra I, 20 uur: BOB., a.l. Uhambra H, 20 uur: Jaws 1,12 jr. TENTOONSTELLINGEN BRUlt^ISSE - Hal gemeentehuis, 8- *15 en 13.15-17 uur: klederdrachtpop GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur' aanwinsten museum over 1981 en werken van Gust Dierikx. HEINKENSZAND - De Stenge (biblio theek), 10-12 en 13.30-17 uur: keramiek van het echtpaar Beck-Kokkola. HULST - Burgerzaal Stadhuis, 15-17 uur: expositie over het Koninklijk Huis. KAPELLE - Bibliotheek, 14-17 en 18-20 uur: werken van amateur-kunstenaars. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum. 10-17.30 uur: landschap pen van Hermes Bisschop. Muziekbibliotheek, 9-17.30 uur: 'Door de nacht klinkt een lied' (t/m 29/5). De Klos, 10-24 uur: grafiek van Mijn Cornelissen Museum, 10-17 uur: 'Van Citters, een Zeeuwse regentenfamilie'. VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: zes ex posities. De Schotse Huizen, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Zeven eeuwen Veere'. VLISSINGEN - Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Vlissingen gezien door de Vlissinger Ditmar'. WATERLANDKERKJE - 'In den Ko ning' ,11-21 uur: grafisch werk v an Hilde Barbier. IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: 'G. A. Vorsterman van Oijen en J. H. van Dale'. ZIERIKZEE - Galerie 'Borsboom'; werken van Henk Stapper en Ineke Bakker. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel, 01100- 14444 (ook voor milieuklachten) Zceuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen In nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24,00 uur - weekends van 20 00-24.00 VLISSINGEN - Een zich al het hele weekeinde voortslepende ruzie tussen enkele bewoonsters van woningen aan de Kanariesprenk in de Vlissingse wijk Papegaaienburg is maandag, kort na het middaguur, ontaard in een auto rit waarbij enkele groenstroken het moesten ontgelden en een muur van een schuurtje volledig werd vernield. Volgens de politie is niet uitgesloten dat de bestuurster van de auto, de 36- jarige M. J. H., getracht heeft in te rij den op drie vrouwen die zich in de tuin naast en achter het schuurtje bevon den. Mevrouw H., die volgens de poli tie in overspannen toestand verkeer de, is, na behandeling door een arts, ingesloten in het Vlissingse politiebu reau. De autorit vormde de escalatie van een sinds vrijdag voortslepend meningsver schil tussen de betreffende vrouwen. De achtergronden van die ruzie werden gisteren niet duidelijk. Maandagmid dag, even na twaalf uur, stapte me vrouw H., 'in overspannen toestand' zo als de politiewoordvoerder zei, in haar auto die geparkeerd stond achter de woning van één van de drie vrouwen die behalve mevrouw H,, bij de ruzie be trokken waren. Vervolgens trachtte zij, zo luidt de lezing van de Stichting 'Blijf van m'n HjP Zeeland, tel. vernielde schuurtje aan de Kanariesprenk 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. H politie, vermoedelijk in te rijden op de drie vrouwen. Zij raakte daarbij echter de schuur, waarvan de achtergevel ge heel werd vernield. Vervolgens reed zij een stukje achteruit en vervolgde haar weg, gedeeltelijk over het pad en ge deeltelijk door de groenstrook achter de woningen, waarbij ook een tuinhekje achter een andere woning het moest ontgelden.De schade aan de schuur be draagt naar schatting 4500,-. De wilde rit heeft voor nogal wat on rust onder de omwonenden gezorgd: „Dit is een escalatie van de problemen in de wijk", aldus één van de omwo nenden, A. M. van der Waaij. „Er ge beuren hier wel vaker minder plezieri ge dingen. Dat is volgens mij te wijten aan een verkeerd beleid bij de toewij zing van de woningen". Ook andere omwonenden zijn die me ning toegedaan. Eén van hen spreekt van 'teveel probleemgevallen in een te. klein gebied", waardoor sociale opvang door de buurtbewoners onmogelijk wordt. Directeur C. Raas van de woningstich ting Basco, die vrij kort na het gebeurde met een aannemer de schade kwam op nemen, maakte de omstanders duide lijk dat de problemen in de wijk niet een zaak van de stichting zijn: „Het gaat hier om onderlinge moeilijkheden die tot een uitbarsting zijn gekomen, dat is een zaak voor het maatschappelijk werk". Voor de bewoners wordt de wijk Papegaaienburg een 'buurt waar je ka pot aan gaat', zoals zij zeggen. „Je denkt in een leuke buurt te komen wo nen, waar je kinderen rustig op straat kunnen spelen. Niets is minder waar. Mijn dochtertje van vier moet in de car port spelen omdat de straat niet veilig is. Als de gemeente nou nog iets zou doen, dan waren we al een stuk verder. Nee, als het aan mij ligt, ben ik morgen vertrokken", aldus de heer Van der Waaij. Uit de reacties van de omstan ders blijkt dat hij niet alleen staat ln zfin mening. brek aan de wil tot samenwerking. Hier door kan bijvoorbeeld de situatie ontr staan dat een kerkvoogdij in een be paalde gemeente een predikantsplaats op moet heffen terwijl de diakonie goed bij kas zit. De vergadering was het er over eens dat diakonale gelden ook dia- konale gelden moeten blijven maar was van mening dat door veranderingen in het collecterooster scheve verhoudin gen rechtgetrokken konden worden. De Provinciale Kerkvergadering ging verder akkoord met de vaststelling van vier uitgangspunten voor het maat schappelijke activeringswerk (op de terreinen arbeid en baanloosheid, ener gie, vrede, etnische minderheden en re creatie). Gesteld werd dat men op deze terreinen diende te werken aan: een meer rechtvaardige maatschappij waarbij de zwakken, ontrechten en ar men in het werk bondgenoten vinden, een leefbare toekomst voor allen die nu en later leven, het bevorderen van een denken waarbij de ander centraal staat zodat polarisatie en vijandsdenken on der mensen en groepen doorbroken kan worden en het ontstaan van een ge meenschap waarbij de aandacht voor mensen met noden centraal staat. Contacten DDR Tenslotte werd besloten (nadat eerder de particuliere synode van de gerefor meerde kerken akkoord ging) om in te stemmen met het sturen van een brief aan alle gemeenten in Zeeland. Daarin wordt voorgesteld om contacten aan te gaan met kerkelijke ge meenten in de DDR. Deze contacten zouden niet van wege armoede of onderdrukking ge legd moeten worden maar gericht moeten zijn op het ontwikkelen van 'een solidair kritische houding ten op- Vrouwensoos Koewacht praat over overgang KOEWACHT - De vrouwensoos Koe wacht hield voor haar leden een bijeen komst in zaal 'Safari' te Koewacht De groep 'VIDO' uit Terneuzen gaf tijdens de bijeenkomst voorlichting over het onderwerp 'Vrouwen in de overgang'. Voor de bijeenkomst bestond veel be langstelling. Schietingen KOEWACHT - In café J de Kind in Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel 1 de Waal. Koewacht, eer ste zij vogel en tweede zij vogel C. v Gassen, Hulst, grootste aantal kleine vogels (6) J. Ver meerden, Sint-Jansteen. Bolling BIERVLIET - Door de Biervlietse bol- club 'Ons Genoegen' werd een wed strijd gespeeld. De uitslagen waren: 1 A. Sij nesael - W. Versluijs, 2 J. de Krijger - P- Raas. 3 P Mareels - P. Jansen 4 Th. de Poor ter-B. Bracke. 5 J. Moens - J. v. d. Velde. 6 Iz. Boerman - J. Dingemanse. Op zaterdag 29 mei houdt de bolelub een plnksterbolling voor de leden, De aanvang van de wedstrijd ls 13.00 uur, zichte van de samenleving vanuit het Evangelie'. De contacten werden eer der onder meer gelegd door de werk groep DDR die op initiatief van de Pro vinciale Hervormde Jeugd Raad (PJHR) was opgericht. In de brief die nu vanwege de provincia le hervormde en gereformeerde bestu ren naar dc gemeenten uitgaat wordt ervoor gepleit om gebruik te maken van mensen die al eens in de DDR geweest zijn of ln ieder geval de taal machtig zijn. Verder wordt er herinnerd aan een bezoek dat twee Oostduitse jongeren in september in het kader van de vredes- week aan ons land brengen en waarbij ook Zeeland wordt aangedaan. Zij zul len tijdens een speciale bijeenkomst op 24 september aanwezig zijn waar geïn teresseerden voor de contacten met de DDR voorlichting kunnen krijgen. (ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 29