René Heijboer winnaar eerste rit Tour du Flic ->s EEN GEZELLIGHEIDSTOCHT VOOR DE HELE FAMILIE Hervormde schippersinternaten willen 'geleide' kamerbewoning Wissel Zeeuws- Vlaanderen MEERTEN DALLINGA LEIDER A-CATEGORIE PZC 'n dijk van een krant Echtpaar uit Zaamslag zestig jaar getrouwd DINSDAG 25 MEI 1982 PZC/streek Geboren op 14 mei JUSHKA DOUGLAS zoon van Douglas Fitzge rald en Nelly van der Goes P O Picnicbay. Magnetic Island 4816. Queensland, Australia. familie berichten Met diepe droefheid is door een noodlottig onge val uit ons midden weggenomen onze lieve zoon, broer, kleinzoon, neef en vriend ADRIE VAN DALE op de jonge leeftijd van 21 jaar. Oostburg: A. van Dale D van Dale-den Dekker Marian en Sjors Denny Ireen Fam. Van Dale Fam. Den Dekker Bertie de Paauw 4501 EJ Oostburg, 23 mei 1982, L. Serierstraat 6. De rouwdienst, welke geleid zal worden door Ds. P. Feenstra zal plaatshebben op donderdag 27 mei om 13.30 uur in de Ned. Hervormde Kerk te Oostburg, waarna de teraardebestelling op de Algemene begraafplaats. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in het Kerkcentrum. Geen bezoek aan huis Heden verloren wij door een noodlottig ongeval onze vriend en clubgenoot ADRIE VAN DALE Wij wensen zijn familie sterkte toe met dit ver lies. Leden en bestuur T.T.V. O.N.A./Aers Oostburg, mei 1982. DANKBETUIGING 28 april is voor ons een onvergetelijke dag geworden Mede namens onze kinderen en kleinkinderen, willen wij familie, buren en kennissen hartelijk danken voor de vele bloemen, felicitaties en cadeaus die we hebben ge kregen op onze 50-jarige bruiloft. J. Sol A. Sol-van Kerkvoort Terneuzen, Fahrenheitlaan 412 mei 1982 Zeer bedroefd maar dankbaar voor wat hij voor ons allen is geweest, is na een kortstondige ziek te van ons heengegaan, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der zieken, op de leeftijd van 80 jaar, in het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil, mijn geliefde echtgenoot, vader, behuwdvader. grootvader, oom en neef ADOLF SERAPHIEN MAENHAUT echtgenoot van mevrouw Irma Leonie De Neve Sas van Gent: I. L. Maenhaut-de Neve Hoek: C. M. van de Velde-Maenhaut S C van de Velde Cor, Wim, Floor en Antometta Bassevelde: D. de Backer-Maenhaut M. A. F. de Backer Patrick en Rudi Sas van Gent: E Maenhaut IJzendijke G. M Lutaert-Maenhaut M. W. Lutaert Johan Sas van Gent: W G E. Maenhaut Sas van Gent: E M. L Maenhaut G R. Maenhaut-Belaert Eric, Emiel. Sandra en Mlrella Sas van Gent: L D Vinke-Maenhaut J. P. C. Vinke Paula. Peter. Lisebeth en Jan Koewacht: A. R E. Maenhaut D. F. M. Maenhaut-Poppe De familie Maenhaut De familie De Neve 4551 GA Sas van Gent, 23 mei 1982. Westdam 5. De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op vrijdag a.s. om 10.00 uur in de Parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te Sas van Gent. waar na de begrafenis op de R.-K. begraafplaats te Sint-Jans-Schorre te Sas van Gent. Donderdag om 19.00 uur gebedsdienst in boven genoemde kerk. Samenkomst voor de uitvaartdienst om 9.45 uur aan de kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Elisabethziekenhuis te Sluiskil. Bezoekdag donderdag van 19.30 tot 20.30 uur Gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Wilt u, indien wij vergeten zijn u een kennisge ving te zenden, deze aankondiging als zodanig beschouwen. Wegens sterfgeval is de zaak VRIJDAG 28 MEI a.s. de gehele dag gesloten. GEBROEDERS W. EN A. MAENHAUT Hazelarenstraat 23, Koewacht. De PZC organiseert in samenwerking met M.A.C. Scheldegouwen op 2e pinksterdag, 31 mei a.s. een FIETSPUZZELTOCHT Start: Markt Middelburg van 13-15 uur Inschrijven v.a. 12.30 uur bij de PZC -caravan op de Marktte Middelburg, of via onderstaande bon. Volwassenen 5,- p.p. Kinderen tot 12 jaar 1,50 p.p. Prijsuitreiking om plm. 18.00 uur in de foyer van de Schouwburg. Onderstaande personen nemen deel aan deze puzzeltocht Volwassenen: Kinderen tot 12 jaar: Insturen aan: Fietspuzzeltocht, p.a. PZC, Markt 51 Middelburg. Inschrijfgeld te voldoen bij de start. ZAAMSLAG - Het echtpaar F. Ha- melink-Jansen uit Zaamslag vier de maandag zijn 60-jarige huwe lijk. Beide echtelieden zijn 80 jaar oud en wonen sinds hun geboorte in Zaamslag. Het echtpaar woon de ruim vijftig jaar in het buurt schap Reuzenhoek en betrok daar na een bejaardenwoning in Zaam slag. Ongeveer twee jaar geleden trokken zij in het bejaardentehuis 'De«Molenhof. De heer Hamelink werkte jaren lang als landarbeider voor hij over stapte naar de wegenbouw. Het echtpaar heeft twee zoons, tien kleinkinderen en elf achterklein kinderen. 's Morgens werd het jubi lerende paar gefeliciteerd door on der andere burgemeester C. Ocke- loen van Terneuzen. 's Avonds wer den de feestelijkheden voortgezet in 'De Kraag' in Zaamslag. IT^T Grandioos assortiment uitlaten ÏK uitsluitend originele uitlaten jéf snelle en vakkundige montage voordelig 1 jaar garantie Het echtpaar F. Hamelink-Jarisen uit Zaamslag vierde zijn 60-jarig huwe lijk. TERNEUZEN - De eerste etappe van de negende Tour du Flic, een vierdaag se rittenwedstrijd voor trimmers in Terneuzen, heeft maandagavond aan getoond dat er weinig veranderingen in de verhoudingen zijn opgetreden sinds de voorgaande krachtmeting. René Heijboer (vorig jaar winnaar van de B-categorie) schreef maandag avond met een overtuigende eindspurt die eerste rit op zijn naam, vlak voor Meerten Dallinga, die daardoor leider werd in de A-categorie. Vlak achter dit duo kwamen de grootste concurrenten van Heijboer. Jan Dubbeldam en Henk Peters over de aankomstlijn. Frans Dubbeldam werd nummer twee van de A-categorie, terwijl Jan de Pooter toch wel de verrassing van deze eerste dag werd door als derde te eindigen in deze categorie. Tijdens de ruim 50 kilometer lange strijd vielen er weimg opvallende aan vallende activiteiten te noteren. Eerste echte durver was Frank Gommers, die zowat na de helft van de wedstrijd een bres probeerde te slaan om het peloton uit te dunnen, maar na de passage in Sluiskil, waar de mannen van Dallinga zich uiteraard aan het venster lieten zien, was het snel gedaan met de poging van Gommers. Pas in de finale kwam de volgende actie en die kwam op naam van Gommers' ploeggenoot Frans van Waterschoot, die al snel enkele honderden meters kreeg. Alleen Piet Hiel kon in zijn wiel aansluiten. Enkele honderden meters voor de aankomst werden zij toch nog teruggepakt door een op hol geslagen peloton onder aanvoering van Frans Dubbeldam. Meerten Dallinga en René Heijboer. In de spurt stond er geen maat op René Heijboer. die iedereen met ruim ver schil wist te kloppen. Opmerkelijk was de derde plaats voor Jan de Pooter. Ook tijdens de rit liet hij zich regelmatig voorin zien. De Tour du Flic, krijgt vandaag (dinsdag) zijn ver volg met een ruim veertig kilometer lange ploegentijdrit naar Zaamslag waarvoor de eerste formatie om 18.30 uur van start zal gaan. De uitslag van de eerste etappe: A-categorie: 1 Meerten Dallinga (Dallinga), 2. Frans Dub beldam (Dallinga): 3. Jan de Pooter (Ronde- werk-Houtepen), 4 Sjaak Lijbaart (Piet Friet); 5 Patrick van Hulle (Van Kouteren- Dieleman/Van Fraassen), 6 Mario Willems (Snugly): 7 R. de Cock (NSM), 8 Henk de Bruin (Walhout-De Visser); 9 Theo Wullems (Wiskerke-De Smit); 10 Joop Dubbeldam (Dallinga). B-categorie- l René Heijboer (Wiskerke-De Smit); 2 Jan Dubbeldam (Dallinga); 3 Henk Peters (De Post-Otheense Kreek); 4 Jo de Bakker (De Post-Otheense Kreek); 5 Piet van Bendegem (Piet Friet); 6 William Ottjes (Mo- ret); 7 Bertus Wieles (Walhout-de Visser); 8 Sjaak Bosnia (Wiskerke-De Smit); 9 Pieter Harms (Dallinga); 10 Jullen van Passel (Wis- kerke-De Smit). Ouderen Biervliet naar Amsterdam BIERVLIET - Op 10 juni houdt de stichting Welzijn voor Ouderen in sa menwerking met de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen een reis naar de Floriade in Amsterdam. De rei zigers zullen 's morgens om 7.30 uur in alle vroegte vertrekken. Via Ooster hout gaat het dan naar Amsterdam, waar de dag wordt doorgebracht. De te rugtocht voert langs de bloembollen streek Lisse-Hillegom. Na een diner in de Wouwse Tol worden de deelnemers omstreeks tien uur weer terugver wacht. Het peloton van de negende Tour du Flic in de bocht. VOOR GROEP VAN 16-17-JARIGEN TERNEUZEN - De Stichting Her vormde Internaten voor de Schippers- jeugd, die het internaat Koningin Juliana in Terneuzen exploiteert, zou graag zien, dat er een aantal experi menten met geleide, kamerbewoning voor jongeren van 16 of 17 jaar wordt begonnen. Deze groep is nu gedwongen het internaat vrij plotseling te verla ten, wanneer ze de schooi heeft afge maakt en aan het werk gaat. „Alhoe wel er in de internaten veel aandacht wordt geschonken aan het zelfstandig worden van de oudere jeugd, heeft de ervaring geleerd, dat het merendeel van deze jongeren, als zij het internaat verlaten, nog begeleiding nodig heeft", schrijft de stichting in het jaarverslag over 1981. Op dit moment is er alleen in Rotter dam een project geleide kamerbewo ning: 'De Loopplank'. De stichting spreekt zich verder uit voor verlaging van de groepsgrootte. Er wordt nog steeds gewerkt met groepen van 18 kin- deren.terwijl andere zogenaamde 'resi dentiele' voorzieningen dat aantal al hebben teruggebracht tot 12. Het mi nisterie van onderwijs en wetenschap pen staat per groep slechts 3,5 groeps- leiders(sters) toe. „Het zou vooral voor de kwaliteit van het werk van grote be tekenis zijn, als er tot verhoging van groepsleiding zou mogen worden over gegaan", aldus het jaarverslag. „Het werken in groepen van 18 kinderen geeft vooral daar problemen, waar kin deren zijn, die om welke reden dan ook speciale, individuele aandacht vra gen". De zeven internaten van de Hervormde Stichting hadden eind vorig jaar een bezetting van 1047 kinderen tegen 1042 in 1980. In Terneuzen steeg het aantal kinderen door het afvloeien van schip- persjeugd bij het internaat 'Baudeloo' in Hulst tot boven de 130. „Omdat se dert de bouw van het internaat de groepsgrootte op 16 had gestaan, leek uitbreiding met een negende groep een goede zaak", schrijft directeur A. E. G. Koers. Onderhandelingen met het ministerie leverden slechts op, dat de capaciteit Kleding, geld en sieraden buit uit woning Aardenburg AARDENBURG - Bij een inbraak in de woning van R. in Aardenburg zijn za terdag kledingstukken, geld en siera den ontvreemd. Zondag deed de gedu peerde aangifte bij de rijkspolitie. Er zijn geen sporen van inbraak of be schadigingen aangetroffen. De waarde van de gestolen goederen was maandag niet bij de politie bekend. De politie heeft een sterk vermoeden van de identiteit van de dader, maar die is nog niet opgespoord. Ook de verblijf plaats van de verdachte is onbekend. Wandelvierdaagse Axel gestart met 158 deelnemers AXEL - In Axel is maandagavond de wandelvierdaagse van start gegaan. Deze eerste dag vertrokken 158 mensen vanaf de sporthal 't Sportuus' richting Koewacht. De te lopen afstanden zijn 5, 10 en 15 kilometer. Ook vandaag, dinsdagkan nog gestart worden voor deze avondvierdaagse om dat de organisatoren een extra dag heb ben ingelast voor deelnemers die een van de andere dagen verhinderd zijn. Inschrijven kan tussen 18.00 uur en 19.00 uur bij de sporthal In dit uur kan tevens gestart worden. De organisatie van de wandelvierdaagse is in handen van de 'sportieve recreatie' afdeling Axel, onder auspiciën van de Zeeuwse wandelbond. Wandelvierdaagse in IJzendijke IJZENDIJKE - De I Jzendi jkse wandel sportvereniging 'Jeugdbelang' houdt van woensdag 26 tot en met zaterdag 29 mei onder auspiciën van de KNBVLO een avondwandelvierdaagse. De orga nisatoren verwachten tussen de 150 en 200 deelnemers. Het is voor de vijftien de maal dat er in IJzendijke een avond wandelvierdaagse wordt gehouden. Evenals voorgaande jaren kunnen de deelnemers weer kiezen uit twee afstan den. vijf en tien kilometer. De start is woensdagavond om 18.30 uur bij café Hofzicht aan de Koninginnestraat Het inschrijfbureau is open vanaf 18.00 uur De avondwandelvierdaagse wordt za terdagavond traditiegetrouw afgeslo ten met een bloemendefilé. De muziek vereniging 'Geduld C ?rwint' en de drumband 'jeugdbelang' verlenen mu zikale medewerking aan het défilé, dat om half acht begint. In verband met bloemendfilé starten de tien-kilometer- lopers zaterdag een half uur eerder. mocht worden opgevoerd van 128 naar 144, op voorwaarde dat de groepsgroot te van 16 naar 18 werd gebracht. „Om alle kinderen te kunnen opvangen moesten wij hier noodgedwongen mee akkoord gaan. terwijl de feitelijke situa tie dit eigenlijk onmogelijk maakte". Het internaat vond een oplossing door de groepsleiding van 3. op 3,5 te bren gen. Gruppo Sportivo vervangt The Nits in Waterlandkerkje WATERLANDKERKJE - Het optre den van de Nederlandse popgroep The Nits in Waterlandkerkje, vrijdag 4 juni tijdens de Meerminnefeesten, gaat niet door. De formatie heeft die dag een op treden in Parijs, en laat daarvoor Wa terlandkerkje schieten. De organisatoren hebben voor een ver vangende groep gezorgd: de bekende popgroep 'Gruppo Sportivo', opge bouwd rond Hans van den Burgt. Het optreden van 'Gruppo Sportivo' begint vrijdag 4 juni omstreeks 21 uur in de feesttent. De Bevelandse groep Laby rinth verzorgt het voorprogramma. Schoolhoofden in Terneuzen bijeen over vandalisme TERNEUZEN - Op de vergadering van hoofdleidsters en hoofden van protes tants christelijke kleuter- en lagere scholen in Terneuzen, onder leiding van de heer P. de Koning, hield de heer C. D. Hindriks, korpschef van de ge meentepolitie Terneuzen, een causerie over vandalisme. De korpschef vertelde onder meer dat in 1981 een bedrag vah 102.000,- uit de openbare kassen moest worden geput om de vernielingen aan openbare ge bouwen en terreinen, waaronder scho len en speelplaatsen te herstellen. Hij zag als een van de mogelijkheden bij het onderwijs de voorlichting en behan deling van vandalisme in 'projectvorm', zoals dat in enkele plaatsen in Neder land gebeurt. Hindnks wilde de moge lijkheden onderzoeken in hoeverre een 'vaste' onderwijsman hiervoor zou kun nen worden ingeschakeld. De onder wijsgevenden sloten zich daarna in gro te lijnen aan bij het door het gemeente bestuur voorgestelde vakantierooster 1982-1983. Aan het slot van de bijeen komst werd afscheid genomen van col lega De Leeuw uit Zaamslag, die bin nenkort met vervroegd pensioen gaat. ANBO-competitie in Sas van Gent ten einde SAS VAN GENT - Het competitie-sei- zoen van de ANBO van de afdeling Sas van Gent is ten einde. De seizoenafslui ting ging gepaard met een gezellige soos-bijeenkomst in het ANBO-onder- komen aan de Paulkrugerdreef te Sas van Gent Tijdens deze bijeenkomst werden de ANBO-kampioenen van 1982 gehuldigd Het betrof hier de prijs uitreiking van het sjoelen - kaarten - en biljarten. Sjoelen: mevrouw Wolff. 2 mevrouw I Ver- straete. 3 mevrouw Meeusen Kaarten 1 Ver meulen-Janssen 2 D IJzendoom en 3 P tie Mey. Biljarten: 1 Davod Wolff. 2 Johnny Hirsch, 3 Robert Verstraete Klaverjassen: le M. Hummeling, 2e C. Hum- meling, 3 M Wolff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24