Schelde wint wedstrijd brandweer Nieuwdorp Happening motorrijders camping Retranchement Weer groot aantal inbraken in Goes PZC/streek JIAANDAG 24 MEI 1982 WISSEL BEVELANDEN 5 Kunstenaarscentrum Middelburg houdt avond rond teksten uit de Renaissance MIDDELBURG - Het Zeeuws Kun stenaarscentrum aan de Molstraat in Middelburg houdt vrijdag avond 4 juni een literaire avond in dc eoncert- en gehoorzaal in Mid delburg. Deze avond is, onder het motto 'Wat drijft U hier Sinjoor?' geheel gewijd aan renaissancetek- sten met zang en beeld. Daartoe treedt het Utrechtse gezelschap 'Camerata Trajectina' op, een ge zelschap dat zich heeft gespeciali seerd in hel zingen van renaissan- celiederen. Voorts zullen twee spe cialisten op het gebied van de zes tiende en zeventiende eeuwse let terkunde, dr S. J. Lenselink en drs W. Vermeer, lezingen houden. Camerata Trajectina zal onder meer een aantal psalmen zingen op tekst van Marnix van Sint-Alde- gonde. die het gezelschap speciaal voor deze avond instudeerde. De opzet van de avond in de con certzaal is het publiek kennis te la ten nemen met renaissanceteksten gecombineerd met hetzij muziek hetzij met beeld. „Een moderne le zer loopt het risico gedichten van i bijvoorbeeld) Hooft en Bredero verkeerd te beoordelen omdat deze teksten dikwijls niet bedoeld wa ren om te lezen maar om te zingen. De combinatie muziek en tekst kan niet door moderne lezers ge- neoeeerd worden zonder afbreuk te doen aan de artistieke bedoeling van de auteurs. Hetzelfde geldt voor de emblematiek, waarin de tekst gecombineerd wordt met een afbeelding", aldus het kunste naarscentrum. Dc provinciale bibliotheek zal in de foyer een kleine tentoonstelling inrichten van zeldzame renaissan- ceboekwerken. DERTIG IN EEN WEEK GOES - Het afgelopen weekeinde is een flink aantal inbraken gepleegd in Goes. De afgelopen week meegeteld komt het aantal inbraken en diefstal len in Goes daarmee op zo'n dertig. Een duidelijke oorzaak hiervoor is volgens een woordvoerder van de Goese ge meentepolitie niet aan te geven, al acht men het niet uitgesloten dat de inbraken verband houden met de aan wezigheid van een groep zigeuners die sinds donderdag op het recreatieter rein 'De Piet' heeft gekampeerd. De zi geuners zijn afkomstig uit Lelystad en zijn in de loop van zondag weer ver trokken. Zaterdag kwam een melding binnen dat was ingebroken bij het tuincentrum Wagenaar aan de 's-Heer Hendrikskin- derendijk in Goes. Nadat een berghok was opengebroken werd daar uit een motormaaier gestolen, Het apparaat vertegenwoordigde een waarde van ƒ2700,-. Zaterdag werd ook een inbraak in de Raad Kapelle vergadert over aanleg tennisbanen KAPELLE - De gemeenteraad van Ka pelle neemt dinsdag 25 mei een beslis sing over de aanleg van een derde ten nisbaan in Wemeldinge. Dat gebeurt tijdens de raadsvergadering om 19.30 uur in het gemeentehuis van Kapelle. Het gaat om een krediet van 73.000 gul den. De tennisbaan moet aansluiten bijhet bestaande complex. De raad praat voorts over de Juliana van Stol- bergscliool. Het is de bedoeling dat aan de school een nieuwe kleuterschool wordt ge bouwd. De kosten van de kleuterschool - die de naam Prins Willem gaat dragen - worden geraamd op 246.000 gulden. Tevens komt een kredietverlening aan de orde voor herbestratingen in Kapel le. Schore en Wemeldinge. De raad had eerder toestemming verleend voor een bedrag van 75.000 gulden. De dienst ge meentewerken schat het bedrag nu echter op 100.000 gulden. Een ander punt, uit de vergadering is het jaarpro gramma 1982 specifiek welzijn. Het gaat om een nog niet door de raad goed gekeurd gedeelte hieruit. Gepraat wordt ook over de verbetering van de brandweergarage in Wemeldin ge. Voor de werkzaamheden aan de vloer, het plafond en het maken van een centrale verwarmingsketelruimte wordt een krediet van 14.100 gulden ge vraagd, VAC Borsele doet onderzoek naar gerief huurhuizen HEINKENSZAND - De Vrouwen Ad vies Commissie (VAC) in de gemeente Borsele houdt komende week een woongeriefonderzoek onder de bewo ners van huurhuizen van de woning stichting Borsele. Dit gebeurt in sa menwerking met de gemeente Borsele en de woningstichting. Het doel van dit onderzoek is een beeld te krijgen hoe men alsbewoner de wo ning ervaart. Het onderzoek zal door middel van een enquête op basis van een willekeurige steekproef worden ge houden. Daarbij zijn negen verschillen de types woningen betrokken. De VAC Borsele heeft tot doel, namens de toekomstige bewoners in de ruimst mogelijke zin mee te denken en te pra ten met alle betrokkenen in de procedu re die voorafgaat aan de totstandko ming van woningen en hun omgeving. Deze woongeriefonderzoeken worden nader bestudeerd orr. eventueel te ko men tot bepaalde conclusies. Deze con clusies worden door de VAC gebruikt bij de advisering van volgende nieuw bouw en renovatie-plannen. Politieke avond PPR-Borsele 'S-GRAVENPOLDER - De PPR-afde- ling Borsele houdt vandaag - maandag - een bijeenkomst in het kader van de gemeenteraadsverkiezingen. Het pro gramma begint om 20 00 uur met een kort praatje door de twee eerste kandi daten van de PPR-lijst J. de Koster en D. Tempelman. De Koster praat over democratisering, milieu en woning bouw en Tempelman over welzijn en werkgelegenheid Om 20.45 uur geeft de volksdansgroep 'Meiron' een demon stratie, waarna een pauze volgt. Na de pauze kunnen de aanwezigen ook volksdansen, en informeel praten met de PPR-kandidaten voor de gemeente raad. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw 'Ons Dorpsleven' te 's-Gra- venpolder. Welzijnscommissie Borsele bijeen HEINKENSZAND - De welzijnscom missie van de gemeente Borsele praat dinsdag 25 mei over de stand van zaken rond de deelverordeningen voor het proefproject specifiek welzijn. Aan de orde zal een notitie zijn die aan moet geven welke punten er in de deelveror deningen geregeld moeten worden Ook wordt duidelijk gemaakt in welk stadium de verschillende deelverorde ningen zijn, Verder praat de Borselse welzijnscom missie over het jaarprogramma voor 1983 en de invulling van de verschillen de sectoren. De vergadering van de wel zijnscommissie wordt gehouden in ont moetingscentrum 'De Stenge' te Hein- kenszand en begint om 19.30 uur. Politiek café WISSENKERKE - De PvdA aideling Noord-Beveland houdt donderdag 27 mei politiek café in bar 'Concordia' in Wissenkerke. De avond begint om 19.30 uur. A.^v.../.w Christinaschool aan de Westwal in Goes ontdekt. Hier kwam men binnen via een klapraam. Uit drie lokalen wer den gestolen: één zwarl-wit televisie, een stereo-combinatie en een koffiezet apparaat. Het geheel vertegenwoordig de een waarde van ongeveer 1680,-. Verder deed J. D (25) uit de Belgische plaats Saive aangifte van de diefstal van een broek waarin zaten: een porte feuille met duikbewijs, identiteitsbe wijs, rijbewijs en een onbekend bedrag aan geld. De broek werd uit de auto van de Belg gestolen op zaterdag tussen 21.15 en 22.00 uur aan het Goese Sas. Dit werd mogelijk doordat de rechter achterzijruit van de auto uit de spon ning was gedrukt. Op ongeveer hetzelf de tijdstip zijn van de auto van de Belg F. M. (31) uit Serraing vier kunststof siervelgen gestolen. Deze auto stond ook aan het Goese Sas. De Belg V. A. E. W. (32) uit Antwerpen heeft zondag bij de Goese gemeentepo litie aangifte gedaan van de diefstal van een motorboot en een buitenboordmo tor. Teruggevonden De diefstal werd zondag gepleegd toen de boot nabij camping Katlendijke aan de waterlijn lag. De boot en de mo tor werden later op de dag teruggevon den op Tholen nabij Sint-Maartens dijk. Van de dader(s) ontbreekt ieder spoor. Voorts deed de heer Z. uit Kloetinge aangifte van de diefstal van ongeveer 300,- en enkele zilveren tientjes uit zijn woning aan het Noordeinde. De diefstal moet zondagmiddag zijn ge pleegd. Men is binnengekomen via een klapraam in de keuken, waarna alle vertrekken zijn doorzocht. Ook de heer L. uit Oud-Sabbinge deed aangifte van diefstal uitzijn woningaan de Westlandseweg. Hier werden 1100,- gestolen en enkele sieraden waaronder een bloedkoralen ketting. De dader(s) kwam binnen door het forceren van de achterdeur. Ook hier werden alle ver trekken doorzocht. Beheerscommissie vandorpshuis Kortgene vergaderde KORTGENE - Tijdens de behandeling van de jaarrekening 1981, van het dorpshuis 'De Pompweide' te Kortge ne, door het algemeen bestuur van de beheerscommissie vanhet dorpshuis werd woensdag geconstateerd dat de opbrengst van zaalhuur is verlaagd, terwijl de omzetten van de bar zijn ver hoogd. Verder was men algemeen van mening dat, naar middelen moet wor den gezocht om de personeelskosten te drukken. Ook was men er van over tuigd dat door de energiekosten een verdeelsleutel gemaakt moet worden. Omdat ook nabijgelegen gemeentelijk gebouwen gebruikmaken van energie is het moeilijk om de koste alleen te laten dragen door het dorpshuis. Uitvoerig werd hierna gediscussieerd over de voorbereidingen die gaande zijn voor het midzomerfeest, dat in het dorpshuis zal worden gehouden. Vrij dag 2 juli. Verschillende de attracties zullen dan plaatsvinden. De opbrengst van die attracties zal worden besteed voor het aanschaffen van een piano. Het wordt als een gemis ervaren dat in het dorpshuis geen piano aanwezig is. Het is onaanvaardbaar dat in het dorpshuis dat zo intensief wordt ge bruikt er geen gebruik kan worden ge maakt van een dergelijk instrument, al dus de commissie. Uit het verslag van het eerste kwartaal in 1982 blijkt dat steeds meer gebruik van het dorpshuis wordt gemaakt. Wilhelminaschool in Wolphaartsdijk hield een grote avond WOLPHAARTSDIJK - De openbare la gere Prinses Wilhelminaschool te Wol phaartsdijk heeft in het plaatselijke dorpshuis de jaarlijkse grote avond ge houden. Voor een volle zaal voerden de leerlin gen van de lagere school een aantal to neelstukjes op. De jongste lichting speelde 'Pluimstaartje', de derde- en vierde-klassers zetten 'Wie vaart er mee' op de planken, de oudere leerlin gen voerden 'De omgekeerde wereld' op. Vanavond - maandag - wordt door de Prinses Wilhelminaschool een voor lichtingsavond gehouden over de wet medezeggenschap onderwijs. Die bij eenkomst (in het schoolgebouw) begint vanavond om 20.00 uur. J. Walhout te Heinkenszand wijnkampioen VLISSINGEN - Het Zeeuws Amateur Wijnmakersgilde 'Luctor et Fermento' hield in Vlissingen zijn jaarlijkse onder linge wijnkeuring voor het Zeeuwse kampioenschap. De titel ging naar J. Walhout uit Heinkenszand. Er werden 116 inzendingen ter keuring aangebo den. verdeeld over zeven klassen. De uitslagen per klasse waren als volgt. Wlt-droog: 1 mevrouw J. Sentse-Hulge. Ka pelle: 2 J. Walhout. Heinkenszand; 3 C. Boot. Renesse. wlt-medium 1 J. Walhout. Hein kenszand; 2 S. E. van Oorschot. Bergen op Zoom; 3 U. C J. Brand, Middelburg, witrzoet: 1 J. Walhout,Heinkenszand. 2 A. P. Fontelne. Vlissingen. 3 F Teeuw. Haamstede, rood- dioog: 1 J van de Cingel. Zierlkzee; 2 C. Boot. Renesse: 3 J. Verstelle. Oud-Sabblnge; rood- medium 1 P. de Visser, Krulnlngen. 2 J van Schaik, VUssingen. 3 en 4 W. van de Schree- ven. Hoedekenskerke: 3 en 4 J. C. van Westen- brugge. Mijnsheerenland: rood-droog: 1 en 2 mevrouw Scheele, EUewoutsdyk, 1 en 2 P. de Visser. Kruiningen. 3 F Teeuw. Haamstede; 4 E C J. Brand, Middelburg, rosé 1 mevrouw Visscher-Duivewaarde, Kapelle: 2 U. C, J. Brand. Brand. Middelburg: 3 A P. Fonteïne. Vlissingen. Zeeuws kampioenschap 1982.1J. Walhout, Heinkenszand. 2 P. de Visser, Krul nlngen; 3 U. C. J Brand, Middelburg. Martin Eriks wint trimkoers in Arnemuiden ARNEMUIDEN- Martin Eriks uit Ber gen op Zoom heeft de trimwielerronde in Arnemuidengewonnen. Eriks was met Sjaak Rommers (Rilland) ont snapt waarna ook de Nederlands kam pioen Dre Geers uit Ossendrecht aan sluiting kreeg. Vlak voor het einde slaagde Eriks er in een kleine voor sprong op te bouwen. Bij de dames won Anja Phernambucq uit Ovezande vóór Mia Wyten uit Heerle en Annelies de Ridder uit Arnemuiden. De uitslagen zijn: C-categorie 35 km: 1 Jackie vd. Horst, O.-Souburg; 2 Plet vanZunder, Hoeven; 3 Roel Haanstra, O.-Soburg, 4 Jaap Dourleyn, Heinkenszand; 5 Frans Splkker, B. op Zoom; B-categorie 40 km: 1 Rene Hey- boer, Temeuzen: 2 Jan Smeijers, B op Zoom; 3 Antoon Aarts, Halsteren; 4 Adrie Verijzer, Oudenbosch; 5 Pierre Pennings, Roosendaal; damestrimsters 30 km: 1 Anja Phernam bucq. Ovezande; 2 Mla Wyten, Heerle; 3 An nelies de Ridder, Arnemuiden. 4 Sonja Stom- Koudekerke; 5 Joke van der Hage. 's-Heer Abtskerke; A-categorie 60 km: 1 Martin Eriks, B op Zoom; 2 Dre Geers, Ossendrecht; 3 Sjaak Rommers, Rilland, 4 Ad van Treyn, Halsteren; 5 Rinus van 't Westeinde. 's-Hee- renhoek; puntenstand trimklassement 'Mid- den-'Zeeland A-categorie: 1 Sjaak Rom mers. Rilland 62 pnt, 2 Kees van den Dries, Ovezande 36; 3 Frans van de Berge, Krabben- dljke 34, 4 Wim Hoondert, Heinkenszand ij 5 Leo de Jonge, Lewedorp 30; B-categorie: 1 Johan Gyzel, Yerseke 44: 2 Bertus Wielus, Sluiskil 25. 3 Piet Jochems, Goes; 4 Bram Slabbekoorn, Goes 20,5 Nico de Leeuw, Ril land 15; stand damestrimsters: 1 Apja Pher nambucq, Ovezande 56; 2 Annelies de Rid der, Arnemuiden 54:3 Petra van Derstel, We meldinge 39: 4 Dora Willemse, Grijpskerke 27; 5 Sonja Stompé, Koudekerke 22 Zaterdag29 mei wordtin Wolphaartsdijk een kermlskoers voor trimmers gereden. Het pro gramma luidt; B-trimmers 17.00 uur 140 km); daemestnmmer 18 uur (30 km); A-trimmers 19.15 uur (60 km). Politieke partijen houden info-markt in Colijnsplaat COLIJNSPLAAT- De gezamelijke poli tieke partijen in de gemeente Kortgene houden houden morgen, 25 mei een in fo-markt in dorpshuis 'De Brug' in Co lijnsplaat. De markt gaat om acht uur 's avonds open. Collecte GOES - De opbrengst van de AVO-bus- collecte in Goes bedraagt 5879,12. Tentoonstelling over regentenfamilie Van Gtters in Zeeuws Museum Middelburg MIDDELBURG - 'Van Citters, een Zeeuwse regentenfamilie' is de titel van een expositie die vandaag (van daag) wordt geopend in het Zeeuws Museum in het Abdij-complex in Mid delburg. De tentoonstelling bestaat uit negen panelen, waarvan het eerste de zijdela- kenkoopman Comelis van Citters toont (1523-1599), die zich via Breda en Antwerpen in 1583 in Middelburg ves tigde. Een ander paneel laat de portret ten zien van Aemout van Citters (1561- 1634), die in 1610 heer van Gapinge werd, en van zijn gelijknamige zoon (1633-1696), die van 1680 tot 1695 am bassadeur in Engeland was. De collec tie Van Citters-portretten werd in 1876 gelegateerd aan het Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen en wordt be sloten met een schilderij dat Willem Aemout van Citters toont. Deze leefde van 1741 tot 1811. Het Zeeuws Museum is op werkdagen geopend van tien tot vijf uur Zondags is het museum van half twee tot vijf uur toegankelijk, evenals op tweede pink sterdag. De tentoonstelling duurt tot 23 juni. TENTOONSTELLINGEN BRUINISSE - Hal Gemeentehuis, 8- 12,15 en 13.15-17 uur: 'Klederdracht poppen'; HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur; Oude landbouwwerktuigen, MIDDELBURG - Muziekbibliotheek, 9-17.30 uur- „Door de nacht klinkt een lied" (tot en met 29 mei): De Klos, 10-24 uur: grafiek van Mijn Cornelissen; VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: 'Zes exposities', VLISSINGEN - Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: "Vlissingen gezien door de Vlissinger Ditmar"; WATERLANDKERKJE - 'In den Ko ning', 11-21 uur: grafisch werk van Hilde Barbier: Z1ERIKZEE - Galerie 'Borsboom'. werken van Henk Stapper en Ineke Bakker; Soosactiviteiten homosexuelen Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - De Nederlandse vereniging tot integratie van homose- xualiteit COC houdt vanaf zondag 30 mei wekelijkse zondagavondbijeen komsten voor homosexuelen van alle leeftijden. De soosavonden worden ge houden in het ontspanningscentrum 'De Botte Mommel' aan de Rijtuigweg in Bergen op Zoom, Voor homosexue len van middelbare leeftijd wordt elke tweede en vierde zondag van de maand een soos gehouden, die 's middags om drie uur begint. Minder bezoekers bij Goese Expo GOES - De Goese Expo heeft dit jaar minder belangstelling opgeleverd dan in voorgaande jaren. Weliswaar ligt het aantal van 27.000 bezoekers niet vee! lager dan in 1981. maar volgens organisator A. den Boer was er wel een verschil merkbaar. Hij wijt dat voor namelijk aan het goede weer van dins dag en woensdag. Dat heeft er voor ge zorgd dat een geringer aantal bezoe kers een kijkje kwam nemen in de Goe se veilinghallen. Ondanks het lagere bezoekersaantal zijn er volgens de organisator wel goede zaken gedaan. Hij vertelde dat er 'enorm veel' is verkocht. Vooral de wat duurzamer artikelen deden het goed, zo maakte hij duidelijk. Daarnaast kon den ook de niet-commerciële stands zich in een goede belangstelling verheu gen. Als het aan Den Boer ligt zal er ook volgend jaar weer een Expo in Goes worden georganiseerd. Het iv volgens hem nog niet zo dat de mensen Expo- moe zijn. Den Boer gaf aan dat hij nu al weer 24 inschrijvingen binnen heeft voor een stand op de Expo in 1983. Dat is een hoger aantal dan het vorig jaar aan het eind van de Expo stond inge schreven. Den Boer gaf aan dat hij zal proberen volgend jaar de nadruk van de Expo wat meer op voorlichting te leg gen. In dat verband gaat hij proberen enkele productschappen te interesse ren voor het geven van informatie op de jaarlijkse beurs in Goes. Veere wil 'wild' kamperen tegengaan VÉERE - De gemeenteraad van Veere buigt zich woensdag 26 mei over een collegevoorstel dat tot doel heeft het wild kamperen tegen te gaan. Middel om dat doel te bereiken is het aanpas sen van de algemene politieverorde ning (APV) waarin een verbodsbepa ling wordt opgenomen op grond waar van het verboden is om tussen tien uur 's avonds en acht uur 's morgens in een auto of een tent te slapen op plaatsen die daar niet toe zijn aangewezen. Dergelijke bepalingen zijn al langer van kracht in de andere gemeenten die res sorteren onder de groep Veere van de rijkspolitie. De vergadering waarin dit agendapunt wordt besproken begint 's avonds om half negen in het stadhuis van Veere. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- clo; MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa: Schouwburg, 20 uur: RO-theater met 'Alice'; VLISSINGEN - Bethesda/St.-Joseph- ziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- F1LMVOORSTELLING EERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 uur: Death wish (2), 16 jr.; Roxy II, 20 uur: Pruimenbloesem, 18 jr.; Cinem'Actueel I, 20 uur: Montenegro, 16 jr.; Cinem'Actueel II, 14 en 20 uur: Arthur, al; Cinem'Actueel III, 20 uur: Das Boot, 12 jr.; GOES - Grand, 20 uur: Stripes, a l.; HULST - De Koning van Engeland, 14,30 uur: Bruisende brunettes, 18 jr.; 20 uur: Conan de barbaar, 12 jr.; 20 uur: Stripes, a.l.; 20,15 uur; Das Boot, 12 jr.; 20.15 uur: De Tiroler secretaresse. 16 jr. MIDDELBURG - City. 20 uur: Cannon- ball, run, a.l.; OOSTBURG -Ledel, 20 uur: Wilde exo tische poesjes, 18 jr.; TERNEUZEN -Luxor, 20 uur: Stripes, al,; 20 uur: Stilte rond Christine M., 12 jr.; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: S.O.B., a.l.; Alhambra H, 20 uur; Jaws(I) 12 jr.; VEEL VERSCHIL IN AFWERKING NIEUWDORP - Het brandweerteam van de koninklijke maatschappij 'De Schelde' uit Vlissingen is zaterdag eer ste geworden bij de provinciale eerste klas brandweerwedstri,jden in Nieuw dorp. Op de tweede plaats kwam het team van Ovezande en derde werd Wolphaartsdijk. De beste bevelvoer der was volgens de jury K. Kikkert van de koninklijke maatschappij 'De Schelde'. Opvallend was, vertelde wedstrijdlei der C. Schout uit Vlissingen, het grote verschil tussen de verschillende teams. Zo was er een team dat over de op dracht 50 minuten en 10 seconden deed, maar er was ook een team dat het kar wei in 25 minuten en 30 seconden ge klaard had. Dat verschil werd ook dui delijk merkbaar in de uiteindelijke pun tenwaardering. De opdracht aan de deelnemende teams was het blussen van een brand in de jeugdsoos te Nieuwdorp. die gehuis vest is in de voormalige school tussen een timmermanswerkplaats en een woonhuis. De brandhaard lag bij de bar, waar zich ook nog de barkeeper be vond die alleen was achtergebleven. Het vuur had zich van de bar. via een zachtboard-plafond een weg gebaand naar de boven de bar gelegen ruimte, die werd gebruikt als woonvertrek. Het slachtoffer in de bar moest met pers lucht worden bevrijd door de bevelvoer der of de nummers één en twee van de aanvalsploegen. Dat heeft volgens Schout voor verschillende teams erg veel tijd gekost. De uitbreiding van het vuur naar boven was te bereiken via een luik in de zoldering van de timmer manswerkplaats. Om het de brand weerteams wat gemakkelijker te ma ken was bij het luik nog een houten trap geplaatst. Ook dat verliep echter niet zonder problemen. Er was zelfs één ploeg die het hele luik niet heeft kunnen vinden. Daardoor liepen ook de werktij den nogal uiteen. De Borselse burgemeester drs G. C. G. van den Heuvel reikte na afloop van de wedstrijden de prijzen uit. Hij wees er daarbij op dat het een goede zaak is dat brandweerkorpsen regelmatig hun vaardigheid testen in wedstrijden. Dat is een belangrijke zaak voor het peil van de brandweerkorpsen, aldus» uc burge meester. In dat verband noemde hij ook de steeds groter wordende risico's door het toenemend gebruik van allerlei chemi sche stoffen in de industrie. Vervolgens gaf juryvoorzitter P. Boogerd een uitleg over hoe de jury meende dat de op dracht uitgevoerd moet worden. De uitslag luidt: 1 De Schelde, 584,5 punten, 2 Ovezande 569.5. 3 Wol phaartsdijk 565,5,4 Krabbendijke 558.5 Heinkenszand 554,5, 6 Vlissingen en 's- Heer Abtskerke, beide 553, 8 Arnemui den 521,5, 9 Kamperland 503,5 en 10 PZEM Borssele met 486,5 punten. De eerste twee teams, 'De Schelde' en Ovezande gaan samen met Axel en Westerschouwen over naar de ge westelijke wedstrijden die op 19 juni in het Zuidhollandse Rhoon worden gehouden. Axel en Westerschouwen werden zaterdag 1 mei respectievelijk eerste en tweede bij de provinciale eer- ste-klas wedstrijden in Bruinisse. In Rhoon zullen de vier Zeeuwse teams strijden tegen vier teams uit Zuid-Hol land en waarschijnlijk drie teams uit Noord-Brabant. HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lïjF Zeeland, tel 01184-14045, dag en nacht bereikbaar Het brandweerkorps van Heinkenszand in actie. MM VIERHONDERD DEELNEMERS motor-'freaks' zich uitleven in een grote feesttent op het campingterrein, waar de roek-formatie The Bintangs optrad. Een optreden, dat aldus Nico Konijn, voorzitter van de Eenhoorn-federatie, insloeg als een bom. Na afloop van het Bintangs-optredenwerd er - traditie ge trouw -een groot vreugdevuur ontsto ken. Zondag braken de motorrijders weer hun tentje op en keerden huis waarts. Floor Vriends, eigenaar van 'De Wild- hofdie in het verleden wel eens pro blemen heeft gehad met Hells Angels, was na afloop zeer te spreken over het verloop van het weekeinde. Het als ruig bekend staande motor-volkje had zich naar zijn mening voorbeeldig ge dragen. „De motor-jongens zijn in het leer gekleed en hebben vaak wat lan ger haar. Zolang ze zich aan de regels houden, heb ik er daar echter totaal geen problemen mee". Galerie Marquis in VUssingen toont tot en met 20 juni een grote collectie hedendaagse grafiek. Er zijn werken te zien van Pat Andrea, Hermanns Berse- rik, Marinus Fuit, Jeroen Henneman, Dies de Jonge, Hans Koopman, Benja min Levy, Eric de Nie, V/alter Nobbe, Ron Rooymans, Jan van Riet en Man Ray. field, maai- ook de minder bekende 'broeders' als AJS, Matchless, Ariel en Velocette waren vertegenwoordigd. Za terdagochtend kwamen er nog eens en kele honderden motorrijders bij: de or ganisatoren noteerden in totaal 810 deelnemers, een record-aantal. Er waren in Retranchement zo'n hon derd buitenlandse gasten: Duitsers. Belgen, Engelsen en zelfs twee Denen. De laatsten werden afgelopen weekein de in het zonnetje gezet. Hun kilometer teller was sinds hun vertrek uit Dene marken opgelopen met ruim ellhon- derd kilometer. De Belg Fernand Coos- emans legde beslag op de combinatie- prijs oudste deelnemer/oudste motor. Zaterdagmiddag om twee uur maakten zo'n vijfhonderd motorrijders een korte rijtoer door West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. De bewoners van Cadzand, Bres- kens, IJzendijke, Oostburg en verschil lende andere plaatsen keken hun ogen uit. De honderden motorrijders vorm den met elkaar een lint van twee a drie kilometer. Na terugkeer, omstreeks halfvier, konden de motorrijders deel nemen aan verschillende behendig- heidsproeven en een touwtrekwed strijd.. Het touwtrekken werd gewon nen door de Britse Motorclub uit Bar- neveld. Zaterdagavond konden de honderden RETRANCHEMENT - Honderden mo- lorrijders uit heel het land ontmoetten jlkaar dit weekeinde op camping 'De ü'ildhof te Retranchement. Het mo- lor-treffen ging uit van de Eenhoorn- federatie, een organisatie van Engelse merken-clubs. Zaterdagmiddag maak ten de motorrijders een rijtoer door ffest-Zeeuwsch-Vlaanderen. Men trok teel bekijks. Dé organisatoren van de motor-mee- jng spraken na afloop van een zeer ge slaagde happening. Camping 'De Wild er is in het verleden al meer het tref punt geweest van motorclubs uit den jande. Vorig jaar nog bivakkeerden er je BSA en de Norton-club. Mede door tun positieve ervaringen heeft de Een- hoorn-federatie voor haar jaarlijkse motor-treffen ditmaal het oog laten val- len op de West-Zeeuws-Vlaamse cam ping. Donderdag arriveerden de eerste motorrijders in Retranchement. In de loop van vrijdag liep dat aantal op tot nüm vierhonderd. Het donderdag nog oagenoeg lege campingterrein bood jrijdagavond een bonte aanblik van tentjes en motorfietsen. Uiteraard al leen Engelse merken. 'Japanners' en Duitsers' waren uitgesloten van deel- neming. Niet alleen de bekende merken ïlsNorton, TriumphBS A en Royal En-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 21