Happening motorrijders camping Retranchement 'Family '82' in Hoek trok 28.000 bezoekers SASSE VRIJGEZEL IN DE OSSEWEI Wksel Zeeuws-Vlaanderen PZC/ streek ruim vierhonderd deelnemers 5Koninklijk zilvervoor Verhelst, Sas van Gent volgend jaar ruimere opzet Wielerkoers in Hulst MAANDAG 24 MEI1982 5 RETRANCHEMENT - Honderden mo torrijders uit heel het land ontmoetten elkaar dit weekeinde op camping 'De Wildhof te Retranchement. Het mo tor-treffen ging uit van de Eenhoorn federatie, een organisatie van Engelse merken-clubs. Zaterdagmiddag maak ten de motorrijders een rijtoer door West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Men trok veel bekijks. De organisatoren van de motor-mee- ting spraken na afloop van een zeer ge slaagde happening. Camping 'De Wild- hof is in het verleden al meer het tref punt geweest van motorclubs uit den lande. Vorig jaar nog bivakkeerden er de BS A en de Norton-club. Mede door hun positieve ervaringen heeft de Een hoorn-federatie voor haar jaarlijkse motor-treffen ditmaal het oog laten val len op de West-Zeeuws-Vlaamse cam ping. Donderdag arriveerden de eerste motorrijders in Retranchement. In de loop van vrijdag liep dat aantal op tot ruim vierhonderd. Het donderdag nog nagenoeg lege campingterrein bood vrijdagavond een bonte aanblik van tentjes en motorfietsen. Uiteraard al leen Engelse merken. 'Japanners' en ■Duitsers' waren uitgesloten van deel neming. Niet alleen de bekende merken als Norton, Triumph, BSA en Royal En- field, maar ook de minder bekende 'broeders' als AJS, Matchless, Ariel en GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio; MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa; Schouwburg, 20 uur: RO-theater met 'Alice'; VLISSINGEN - Bethesda/St.-Joseph- ziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra wa; FILMVOORSTELLING BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: Death wish (2), 16 jr.; Roxy n, 20 uur: Pruimenbloesem, 18jr Cinem'Actueel I, 20 uur: Montenegro, 16 jr., Cinem'Actueel II, 14 en 20 uur: Arthur, ai.; Cinem'Actueel III, 20 uur: Das Boot, 12 Jr.; GOES - Grand, 20 uur: Stripes, a l.. HULST - De Koning van Engeland, 14.30uur: Bruisende brunettes, 18jr.; 20 uur: Conan de barbaar, 12 jr.20 uur: Stnpes, a.l.; 20.15 uur; Das Boot, 12 jr.; 20.15 uur: De Tiroler secretaresse, 16 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: Cannon- ball, run, a.l.; OOSTBURG -Ledel, 20 uur: Wilde exo tische poesjes, 18 jr.; TERNEUZEN -Luxor, 20 uur: Stripes, a!.; 20 uur- Stilte rond Christine M., 12 jr.; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: S.O.B al.; Alhambra II, 20 uur: Jaws(I) 12 jr.; TENTOONSTELLINGEN BRUINISSE - Hal Gemeentehuis, 8- 12.15 en 13.15-17 uur. 'Klederdracht- Poppen', HEILLE -Landbouwmuseum, 10-12en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen; MIDDELBURG - Muziekbibliotheek, 9-17 30 uur: „Door de nacht klinkt een lied" (tot en met 29 mei); De Klos, 10-24 uur: grafiek van Mijn Cornelissen; VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: 'Zes exposities'; VLISSINGEN - Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: "Vlissingen gezien door de Vlissinger Ditmar"; WATERLANDKERKJE - 'In den Ko ning', 11-21 urn-: grafisch werk van Hilde Barbier; ZIERIKZEE - Galerie 'Borsboom', werken van Henk Stapper en Ineke Bakker; HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel, 01180- 16551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0U84-14645, dag en nacht bereikbaar. Velocette waren vertegenwoordigd. Za terdagochtend kwamen er nog eens en kele honderden motorrijders bij: de or ganisatoren noteerden in totaal 810 deelnemers, een record-aantal. Er waren in Retranchement zo'n hon derd buitenlandse gasten: Duitsers, Belgen, Engelsen en zelfs twee Denen. De laatsten werden afgelopen weekein de in het zonnetje gezet. Hun kilometer teller was sinds hun vertrek uit Dene marken opgelopen met ruim elfhon derd kilometer. De Belg Fernand Coos- emans legde beslag op de combinatie- prijs oudste deelnemer/oudste motor. Zaterdagmiddag om twee uur maakten zo'n vijfhonderd motorrijders een korte rijtoer door West-Zeeuwsch-Vlaande ren. De bewoners van Cadzand, Bres kens, IJzendijke, Oostburg en verschil lende andere plaatsen keken hun ogen uit. De honderden motorrijders vorm den met elkaar een lint van twee a drie kilometer. Na terugkeer, omstreeks halfvier, konden de motorrijders deel nemen aan verschillende behendig- heidsproeven en een touwtrekwed- strijd. Het touwtrekken werd gewon nen door de Britse Motorclub uit Bar- neveld. Zaterdagavond konden de honderden Zeeuws-Vlaamse ouderen bezochten palingfeesten Doel DOEL - Ongeveer tweehonderd leden van de afdelingen Sint-Jansteen, Hei kant, Nieuw-Namen en Graauw van de rooms-katholieke bond van ouderen brachten het voorbije weekeinde een bezoek aan de jaarlijkse palingfeesten in Doel. Hoogtepunten daarvan waren onder meer een vaartocht naar het Verdron ken Land van Saeftmge. Tijdens de vaartocht stond er ook een optreden van Juul Kabas op het programma. De minder goede weersomstandigheden waren er mede de oorzaak van dat de palingfeesten in Doel beduidend min der bezoekers trok dan dat de organisa toren gehoopt hadden. Die vonden vier dagen plaats op het show-schip 'De Flandria MS 20', dat na een afvaart in Doel een tocht over de Westerschelde maakte en een rondvaart door de haven van Antwerpen, 's Middags werd er een vaartocht naar 'De Saeftinge' gehou den, terwijl 's avonds verschillende ar tiesten optraden. Ook daarvoor be stond een matige belangstelling. Politieke partijen praten in De Wipwap inTerneuzen TERNEUZEN - Het bestuur van het kinderdagverblijf 'De Wipwap' in Ter- neuzen heeft vertegenwoordigers van de politieke partijen uitgenodigd om van gedachten te wisselen over kinde ropvang en de financiering daarvan. De bijeenkomst is morgen, dinsdag avond om 20.00 uur in het kinderdag verblijf. PvdA, D'66 en "Links Perspec tief Terneuzen' hebben inmiddels me dewerking toegezegd. motor-'freaks' zich uitleven in een grote feesttent op het campingterrein, waai de roek-formatie The Bintangs optrad. Een optreden, dat aldus Nico Konijn, voorzitter van de Eenhoorn-federatie, insloeg als een bom. Na afloop van het Bintangs-optreden werd er - traditie ge trouw -een groot vreugdevuur ontsto ken. Zondag braken de motorrijders weer hun tentje op en keerden huis waarts. Floor Vriends, eigenaar van 'De Wild hof, die in het verleden wel eens pro blemen heeft gehad met Hells Angels, was na afloop zeer te spreken over het verloop van het weekeinde. Het als ruig bekend staande motor-volkje had zich naar zijn mening voorbeeldig ge dragen. „De motor-jongens zijn in het leer gekleed en hebben vaak wat lan ger haar. Zolang ze zich aan de regels houden, heb ik er daar echter totaal geen problemen mee". Mei-kermis Hulst ontsierd door vechtpartijen HULST - De mei-kermis in Hulst werd zaterdagavond en -nacht ontsierd door enkele vechtpartijen waarbij harde klappen vielen. Slachtoffers werden W. G. uit Terneuzen en L. S. uit Sluiskil. Dit tweetal, dat deel uitmaak te van een groepje jongelui, kreeg het op de Grote Markt aan de stok met een andere groep jongens, waaronder G. R. uit Hulst. Nadat R. eerst de Terneuzenaar een bloedneus had geslagen, kreeg hij het vervolgens met S uit Sluiskil aan de stok, die ook enkele klappen kreeg te infcasseren. De groep Hulst van de rijks politie maakte tegen R uit Hulst pro ces-verbaal op. Later op de avond werd de hulp van de groep Hulst weer inge roepen voor een vechtpartij, waarbij opnieuw G. R. uit Hulst was betrokken. Het slachtoffer was nu H. W. uitTerneu- zen die door de Hulstenaar tegen de grond werd geslagen, waarbij hij een hersenschudding opliep. Bij de tweede vechtpartij is R. uit Hulst door de poli tie aangehouden. Dwergbokje en jasje gestolen in Hulst HULST - Toen W. van T. uit Clinge vrij dagavond een frisse duik in het Hul ster overdekte zwembad had genomen en terug kwam in zijn kleedkamer bleek zijn leren jasje te zijn gestolen. De waarde van het jasje is ongeveer vierhonderd gulden. Ook de familie De B. uit Absdale werd het afgelopen weekeinde het slachtoffer van een diefstal. Daar werd in de nacht van donderdag op vrijdag een dwerg bokje uit'de stal ontvreemd. De politie heeft beide diefstallen in onderzoek. Auto's vernield bij botsing op kruising Breskens BRESKENS - Bij een ongeval op de kruising Dorpsstraat-Kijkuit te Bres kens zondagmiddag omstreeks kwart over twee zijn twee personenauto's vernield. De achttienjarige bestuurder J. P. F uit Breskens komend uit de Kijkuit ver leende geen vrije doorgang aan de be stuurder de 25-jarige Belg G J. C G. uit Oostkamp. die op de Dorpsstraat reed. F die niet in het bezit was van een rijbe wijs reed na het ongeval door maar kon later thuis worden aangehouden De Belg G. werd een bloedproef afgeno men. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. VANAF 1939 VOETBALWERELD HOEK - De gezinsbeurs Family '82 in De Braakman heeft ruim 28.000 bezoekers getrokken. De Internationale Publiciteitsdiensten (IPD) uit Terneuzen, verant woordelijk voor de organisatie, wil het evenement volgend jaar herhalen. Vol gens directeur J. A. Robesin heeft inmiddels negentig procent van de 72 deelne mende bedrijven schriftelijk te kennen gegeven in '83 present te zullen zijn. De zondag stond in het teken van mu ziek en sport. John White's Big Band gaf een koffieconcert in de beurshallen en 's middags trad het Stafmuziek korps van het Leger des Heils uit Am sterdam op. Het bezoekersaantal aan deze eerste uitgaven van Family ('de beurs voor het hele gezin') overtrof ruimschoots de verwachtingen van de IPD. Robesin: „We hadden op 10.000 mensen gere kend. Ik was zelf eerlijk gezegd nogal sceptisch. Maar dit resultaat is onge looflijk: de mensen bleven tot het laatst massaal binnenstromen". Al op hemelvaartsdag was duidelijk, dat IPD met deze vorm van slechtweer- voorziening in de roos had geschoten. Terwijl de organisatoren van de Geu- zenfeesten in Biervliet, die het van de zon moeten hebben, wanhopig poogden om in de stromende regen nog iets van het programma te redden, raakte op de weg van Hoek naar De Braakman het verkeer op sommige momenten volle dig in de knoop door de grote toeloop naar Familiy '82. Dat beeld zou zich de dagen daarop her halen. Robesin denkt bij de tweede edi tie van 'zijn' gezinsbeurs aan een nieu we. ruimere opzet, niet alleen voor de standhouders maar ook van het amuse mentsgedeelte, dat verplaatst wordt naar een afzonderlijke hal. Zaterdagavond omstreeks 21.30 uur huldigden organisatoren en deelne mers de 20 000ste bezoeker: de familie Lampaert uit Aardenburg, die werd be dolven onder de cadeaus. Burgemeester C. Ockeloen van Terneu zen en zijn vrouw kregen vergrotingen aangeboden van foto's van Ockeloens ballonvaart bij de officiële opening van de beurs, woensdagmiddag. De burge meester stapte toen bij radiojournalist en ballonvaarder Hans Zoet in de mand en landde later in de buurt van Philippi ne. De vierde beursdag bood ook een modeshow van de Terneuzense ont werpster Digna Blaauw. Directeur Leo Fermont van het recrea tiecentrum 'De Braakman' reikte de prijzen uit van de windsurfwedstrijden, die op de Braakmankreek waren geor ganiseerd door de watersportvereni ging 'Vremdijck'. De IPD wil binnen veertien dagen met de standhouders aan tafel gaan zitten om de resultaten vaij deze eerste Fami- lybeurs door te nemen en plannen te smeden voor '83. SAS VAN GENT - De vice-voorzitter van de jubilerende voetbalvereniging Corn Boys uit Sas van Gent, C. M. R. Verhelst, is zaterdagmiddag onder scheiden met de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Na ssau. Hij ontving de medaille uit handen van burgemeester W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent op de grote receptie ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de jubilerende voetbalvereniging. Dit vanwege zijn langdurige en belang rijke verdiensten voor het sport- en ont spanningsleven in Sas van Gent. Vanaf 1939 is Verhelst lid van Com Bovs en in 1949 heeft hij met enkele anderen de jeugdafdeling van de voetbalclub opge richt. Daarnaast zorgde hij in 1954 voor het zomeravondvoetbal en heeft hij het zaalvoetbal bij de opening van de sport- hal in Sas van Gent in 1978 gestimu- Disco-bal sloot Geuzenfeesten in Biervliet BIERVLIET - De Biervlietse Geuzen- feesten zijn dit weekeinde afgesloten met een disco-bal, een lezing over fau nabeheer en het Zeeuwse landschap en een discussie over kunst. Het bal werd zaterdagavond gehouden in een grote feesttent aan de Braakman laan. Zo'n vijfhonderd tieners vermaakten zich op muziek van 'Radio Noordzee'. Tegelijkertijd luisterden in de rooms- katholieke basisschool 'De Komme' zo'n zeventig mensen naar een tweetal lezingen. De heer C. Riemslag, mede werker van Staatsbosbeheer, sprak over het faunabeheer, de heer R. Brou wer gaf zijn visie op het Zeeuwse land schap. De lezingen werden verlucht met dia's en een film, Zondagmiddag volgde in 'De Komme' nog een discus sie over kunst. Discussieleider was de heer J. Clement, in het dagelijkse leven verbonden als docent aan het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Auto's beschadigd bij ongeval nabij Sas van Gent SAS VAN GENT - Donderdagavond zijn bij een ongeval op Rijksweg 252 tus sen Sas van Gent en Driekwart, twee auto's zwaar beschadigd en één licht. Het ongeluk gebeurde doordat de be stuurder van een personenauto I. K. uit Polen twijfelde bij het afslaan In de rich ting Philippine. De man zag te laat dat hij bij Driekwart linksaf moest waar door een tegenligger, J. K. uit Vlaardin- gen frontaal op hem botste. Door de enorme klap kwamen beide auto's te gen een stilstaande auto van P. B. uit Sluiskil terecht. Deze auto werd licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor leerd. Sinds 1976 is hij vice-voorzitter van het algemeen bestuur van Com Boys. SAS VAN GENT - De Sasse vrijgezel Herman van Dorst is vrijdag door vele vrienden en bekenden in de ossewei ge zet. Dat gebeurde, zoals de traditie voorschrijft, op zijn dertigste verjaar dag. 's Middags werd hij vanaf zijn huis aan de Beneluxstraat opgehaald door de 'ossewagen'. voor deze gele genheid speciaal getooid met een 'dansmarieke' van de carnavalswagen van bouwvereniging 'De Deurdou- wers'. Herman van Dorst is tien jaar lid van die carnavalsvereniging, waarvan sinds vorig jaar als ere-lid. Bovendien is hij voorzitter/secretaris van de volleybal vereniging Savok. Daarnaast is hij bij zonder actief in het Sasse verenigings leven. Het was dan ook niet verwonder- 11JK jarige 's avonds een hand kwamen drukken in 'De Rijnvaart'. Daar waren vele bloemen, toespraken en geschen ken voor Herman van Dorst. Daarvoor was hij 's middags al in zijn 'ossewagen' door de straten van Sas van Gent gevoerd, waai' de belangstel ling buitengewoon groot was. Driejaar geleden 'trouwde' Herman van Dorst tijdens de carnavalsdagen met de Deur- douwerspop 'Johanna'. Een huwelijk, dat gezien zijn huidige vrijgezellenbe staan, niet lang heeft geduurd. De organisatie van het feest. dat. tot in de kleine uurtjes duurde, was in handen van de carnavalsvereniging De Deur- douwers. De Ventjes en de volleybal club Savok. Burgemeester W. R. V. Dusarduijn speldt vice-voorzitter C. M. R. Verhelst van de voetbalvereniging Corn Boys de versierselen behorende bij de onder scheiding op. Avondvierdaagse Hoek HOEK - De wandelsportvereniging 'Vremdieke' in Hoek heeft voor het ze vende achtereenvolgende jaar een KNBvLO (Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding) avondvierdaagse gehouden in Hoek. In totaal liepen 426 deelnemers de vijf, tien of vijftien kilometer. In groepsverband werd onder andere meegelopen door 'de Vrijbuiters' uit Terneuzen, de sportvereniging 'Vlug heid en Kracht' uit Hoek, het 'Putter- team' uit Hoek en leerlingen van de openbare lagere school 'de Wegwijzer', de christelijke lagere school 't Kompas' en de openbare kleuterschool 't Len teklokje' uit Hoek. Tevens waren er en kele deelnemers uit Gent. Iedereen die aan deze avondvierdaagse meedeed ontving als herinnering het avondvierdaagse-kruis of cijfer op lmt. Op de laatste avond werd ter afsluiting een feestelijk bloemendefilié gehouden met medewerking van de drumband 'de Roffelaars' uit Hoek. KVG in Terneuzen houdt verkoopavond TERNEUZEN - Het katholiek vrou- wengilde in Terneuzen houdt donder dag 27 mei een verkoopavond voor een Melaniaproject. Ditmaal gaat het om ontwikkelingswerk in Zaire. De verkoopavond wordt om 19.30 uur begonnen met een lof voor Maria in de Opstandingskerk. Daarna gaat het KVG naar de parochiezaal naast de Tri- niteitskerk, waar omstreeks 20 uur ei gengemaakte spullen worden verkocht. Ook staat er een bingo op het program ma. De verkoopavond is de laatste acti viteit van het seizoen. Zeehengelen KLOOSTERZANDE - De zeehengel- club 'De Vogel' i^it Kioosterzande hield zondag de derde clubwedstrijd van het seizoen '82-'83 in de Westerschelde na bij het 'Oude Gemaal' in Ossenisse waaraan door 63 hengelaars werd deel genomen. De vangst was redelijk te noemen Na afloop werden in zaal 'Mo dern' bij R. van Kruyssen in Kiooster zande de prijzen uitgereikt. De uitslag: 1 J. de Poorter uit Vogelwaarde, 2 R. Bogaert uit Kioosterzande, 3 R. Lauret uit Kioosterzande, 4 A. Mangnus uit Vo gelwaarde. 5 R. Jonkheym uit Vogel waarde. HULST - Toen J. van H. uit Brussel (B) zaterdag een bezoek bracht aan een meubelbedrijf in Hulst en terug naar huis wilde rijden, bleek zijn auto te zijn aangereden. De achterkant werd daarbij zwaar beschadigd. De dader is spoorloos. HULST - Het Zeeuws-Vlaamse crite riumcircus komt zachtjes aan ook weer op gang. Morgen (dinsdag) bij voorbeeld is er de traditionele koers in het hartje van Hulst. Een wedstrijd, die ieder jaar bol staat van activiteit. Op het bijzonder fraaie, maar ook erg zware parkoers door de Hulster bin nenstad. Het deelnemersveld staat ook nu weer borg voor een interessante confrontatie, die in de middaguren zal worden verreden. Vorig jaar heeft het wielercomité Hulst een proef genomen om van de voor- jaarskoers een avondcriterium te ma ken, maar dat is bepaald geen succes geworden. Vandaar dat dit jaar om 13.30 uur een kleine veertig nieuwelin gen het programma op de Hulsterse Markt zullen openen De Brabander Theo Akkermans is ongetwijfeld één van de belangrijkste kanshebbers voor de zege. Arnold van Goethem cn Perry Pijpelink (beiden behorend tot de nieu we lichting) zullen zich eveneens willen manifesteren in eigen omgeving De nieuwelingen rijden 40 kilometer. Na dat deze categorie gaan er om 15.00 uur meer dan 60 amateurs het parkoers op voor een wedstrijd over 100 kilometer. Onder hen Peter van Acker uit Koe wacht. die in Hulst zal debuteren in een Zeeuwse amateurkoers, nadat hij vori ge week is overgestapt van de junioren naar deze categorie. Favorieten zijn Harry Lugtenburg, Frank Laureijssen, Theo Appeldoorn en Jack van Hooij- donk Van Zeeuwse zijde starten onder meer Hans Moens, Cor Vervaet. Wim de Waal en Bennie van Bunder. Jubileum Corn Boys met feest afgesloten SAS VAN GENT - Met een grootse re ceptie in de bedrijfskantine van de CPC, heeft de jubilerende voetbalver eniging Corn Boys uit Sas van Gent haar festiviteiten rond het vijftigjarig bestaan voorlopig afgesloten. Vele honderden belangstellenden kwamen het bestuur de hand drukken. Onder de belangstellenden waren ook enkele sprekers die unaniem van me ning waren dat Corn Boys een gezonde en levende vereniging is. Burgemeester Dusarduijn van Sas van Gent, was daarin het duidelijkst. „Met zoveel jeugd en een dergelijk arsenaal aan vrij willigers, is het duidelijk dat prestaties in de toekomst niet uit zullen blijven", voegde hfj het bestuur bemoedigend toe. Voor de heer D. de Cooker had de Sasse burgervader nog een oorkonde in petto. Dit vanwege zijn jarenlange inzet als vrijwilliger voor Corn Boys. De Cooker was daarvoor al eerder in 1980 tot erelid van de vereniging. Voorzitter L. E. M. Marquinie werd door KNVB-voorman J. A. Schaaije onderscheiden met de speld van verdienste van de afdeling Zeeland, 's Avonds was er voor alle le den een diner met aansluitend een feestavond. Twee man voor diefstal aangehouden TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Terneuzen heeft zondagmorgen vroeg R. J. uit Goes en E. G. M. S. uit Hulst aangehouden voor een reeks diefstallen uit auto's. Afgelopen weekeinde werden er min stens acht wagens opengebroken In Churchill- en Lorentzlaan, Reamur-, Van der Waals- en Newtonstraat. Daar bij verdwenen onder meer een autora dio, een cassetterecorder, brandblus sers (die in één geval ook werd leegge- spoten), handschoenen, zonnebrillen en een geluidsbox. Inbraak en diefstal Herman van Dorst met zijn 'dansmarieke in de 'ossewagen'. in strandtent NIEUWVLIET - In de nacht van don derdag op vrijdag hebben onbekenden ingebroken in de strandtent bij de duinovergang nabij manege R. te Nieuwvliet-bad. Uit de tent die beheerd wordt door JM uit Oostburg werden etenswaren, rook artikelen, snoep en een radio-cassette- recorder ontvreemd. Dit met een totale waarde van vijftienhonderd gulden. De dader(s) kwam(en) de tent binnen door een hangslot en een deurslot te forceren met een breekijzer. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in de strandtent van A. van de V. uit Cadzand. Uit de strand tent die bij het Zwin te Sluis staat, werd limonade, snoep en dergelijke ont vreemd met een waarde van vierhon derd gulden. De dader(s) kwam(en) de tent binnen door de bodem los te ma ken. Benzine gestolen uit auto's in Zuidzande ZUIDZANDE - Zaterdagmorgen tussen halfdrie en vijf uur hebben onbekenden benzine gestolen uit drie personenau to's te Zuidzande. De auto's stonden in de Garsstraat, de Kamerikstraat en Dorpsstraat. In totaal werd ongeveer vijftig liter benzine ontvreemd. Bellamystraat Terneuzen blijft boos over verkeer TERNEUZEN - Bewoners van de Bell- maystraat in Terneuzen blijven ont- revrdden over de verkeerssituatie in hun buurt. Ze vinden dat b. en w. de proef met de 'verkeersdrempels' moe ten staken en overgaan tot het ontkop pelen van de wijken. Dit schrijft de buurt aan b. en w., de voltallige ge meenteraad en de raadsfracties. Volgens de bewoners hebben eerdere contacten en een brief van 30 november niets uitgehaald. „Wel zijn wij opge scheept met de zogenaamde ribbels, die omwonenden veel geluidsoverlast be zorgen, vooral nu de zomer aanbreekt en men de ramen weer vaker openzet". De proef met de drempels loopt nog tot september. De bewoners zien In het ont koppelen van de wijken niet alleen een betere, maar vooral ook goedkopere op lossing en wijzen er tenslotte op, dat het vrachtvervoer via de Bellamystraat eerder is toe- dan afgenomen. Fietsdriedaagse ouderen Koewacht KOEWACHT - De afdeling Koewacht van de rooms-katholieke bond van ou deren houdt vandaag, maandag, tot en met woensdag in samenwerking met het gecoördineerd bejaardenwerk haar jaarlijkse fietsdriedaagse voor bejaar den en gepensioneerden. Zoals voor gaande jaren lopen de routes ook nu weer door de mooiste stukjes van Koe wacht en omstreken waarin verschil lende bossen alsmede het polderland schap is opgenomen. De afstand be draagt elke avond ongeveer 25 kilome ter waarin ook enkele rustplaatsen zijn opgenomen. Het tempo is aangepast aan de leeftijd zodat iedereen kan deel nemen. Inschrijven elke avond vanaf 18.00 uur in het gemeenschapscentrum 'De Vlaschaard' in Koewacht. De start is steeds om 18.30 uur. geslaagden booglassen lts Oostburg OOSTBURG - Voor het diploma boog lassen voor beginners slaagden aan de Technische School voor West Zeeuwsch-Vlaanderen in Oostburg: F. A. M. Baars, B. C. Hinneman, H. B A. de Houck te Oostburg, R. B. Corijn, L. P. C. Mangnus en P. G. M. M van Rijen te IJzendijke, J. Rooze te Biervliet en R. F. Swartelé te Breskens. Geen van de kan didaten werd afgewezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 17