S0LLEVELD ZET OLYMPIA'S RONDE NAAR ZIJN HAND RAAS KLOPT KUIPER IN RONDE MADE Ludwig wint Vredeskoers Saronni: vader en ritwinnaar Van buiten een meneer, maar van binnen een grote rotzooi BORDEAUX-PARIJS: Tinazzi opvolger Van Springel -|PZC/ sport" Cees Priem teleurgesteld na monsterrit MAANDAG 24 MEI 1982 16 (Door Peter de Jonge) FONTENAY-SOUS-BOIS - Een half uurtje na de finish van de monsterklas- sieker Bordeaux-Parijs heeft Cees Priem rich gewassen en omgekleed. In het smetteloze, grijze kostuum komt hij uit de doucheruimte. Meneer Priem! „Maar dat ben ik alleen aan de buitenkant, hoor", zegt hij met om floerste stem. „Want van binnen is het nog een grote rotzooi. Kapot tot op de draad". De woorden komen moeizaam over zijn lippen. Priem praat als een zieke tijdens een hevige koortsaanval. Na de afschuwelijke krachtsinspan ning van de bijna 600 kilometer lange rit kost zelfs praten hem moeite. Ruim achtentwintig minuten na win naar Marcel Tinazzi is de Raleigh-ren- ner in de Parijse voorstad Fontenay- sous-bois over de eindstreep gekomen. De ogen diep in de kassen, het lichaam onrustig schuddend op de fiets, achter de brede rug van gangmaker Joop Zij laard. Teleurgesteld en uitgepierd. Drie weken heeft Priem getraind om in Bor deaux-Parijs een goede prestatie neer te cunnen zetten. Geen inspanning is hem te veel geweest. Hij maakte regel matig dagen van tien uur, waarvan hij er een paar achter z'n gangmaker fiets te. Al dat moordende werk is voor niets geweest. Hij eindigde als zestien van de twintig deelnemers. Anoniemer kan bij na niet. Geintje „Je snapt het niet", zegt Priem. „Ik heb ook wel van anderen gehoord, dat je Cees Priem:Jfooit meer hersteld". van tevoren niet kunt zeggen hoe je hier rijdt". Zijn voorbereiding is per fect geweest. In tegenstelling tot 1977, toen hij in Bordeaux-Parijs debuteer de met een 5e plaats. Peter Post heeft koste nog moeite gespaard om Priem en diens ploegmaat Ludo Peeters met alle zorg te omringen. Twee ploeglei derswagens, een bus met materiaal, twee mecaniciens, twee verzorgers, twee ploegleiders en vier gangma kers... Die stonden klaar toen het duo donderdag met het vliegtuig in Bor deaux aankwam. Priem was ontspan nen en had zelfs een half uur voor het vertrek, zaterdarmorgen om 02.00 uur tijd voor een geintje. „Om half twee 's nachts heb ik Jan Raas nog gebeld om te vertellen dat ik ging vertrekken. Maar hij nam niet op". De eerste 218 kilometer legden de twin tig deelnemers af zonder de gangma kers, die in Poitiers in actie kwamen. „Vooral voor ons is dat een lastig stuk", laat Peet Verschure (44) uit Hansweert weten. Hij volgde Priem in de ploeglei derswagen. „De eerste honderd kilome ter rijden ze wel 38 per uur, maar er ge beurt niks. Je moet oppassen datje dan niet achter het stuur in slaap valt". Ver schure, na dertien uur autorijden door gezeten en ongeschoren, veerde op toen de demies voor de renners plaatsna men. Priem reed, dat zag hij wel, erg sterk. „Maar", gaat de 31-jarige Priem ver der, „toen begonnen die gekken te de marreren. En niemand wilde er achter aan gaan. Ze zaten naar ons te kijken, want Ludo Peeters was de favoriet. Op een bepaald moment ben ik op kop gaan rijden. Om het tempo aan te ge ven, zodat ze niet meer zouden sprin gen". Hij offerde zich op voor Peeters. Om diens favorietenrol te beschermen. Terwijl Priem juist had gehoopt te kunnen profiteren van het feit dat de Belg als grootste kanshebbers werd beschouwd, werd hij er het slachtoffer van. „Toen er toch weer werd gede marreerd, kwam ik ineens kapot te zit ten. En ik ben nooit meer van die inzin king hersteld". Verschure („het is een barre, boze tocht") probeerde hem op te peppen. Met praten, maar ook met het aange ven van eten en drinken. „Hij kwam gr eventjes over heen, maar langer dan vijftig kilometer duurde het niet. Ter wijl ze bijna allemaal op sommige stuk ken achter de dernie tot zo'n tweeënzes tig kilometer per uur kwam, reed Cees geen moment boven de 45. „Ik kon op den duur geen stukje eten meer weg- krijgen. En ook drinken ging niet. Echt, watje in deze koers meemaakt gebeurt in geen enkele andere wedstrijd. Nou kun je wel afstappen... Maar dan ben je toch ook niet content", vindt Priem. „Je hebt er zoveel voor gedaan en je blijft constant hopen datje er wel over heen komt. Als je afstapt, heb je daar na vyf minuten al spijt van". Dus worstel je door. De motor snort voort, de kilometers asfalt kruipen on der je door en regelmatig trekken je kuitspieren krachtig samen, zoals je in je slaap overvallen kunt worden door een hevige krampaanval. Echt naden ken doe je dan al lang niet meer. „Op een bepaald moment vroeg ik hoever het nog was. 140 kilometer, zeiden ze. Gelukkig, dacht ik, dan zijn we d'r zo". Eindsprint Priem rust uit op de motorkap van de ploegleiderswagen, die trouwens flink is gaan stinken. Hij deelt foto's uit aan bewonderaars en zet er zelfs zijn hand tekening op. Of hij nog eens mee zal doen? „Ludo Peeters zei net tegen me dat hij er nooit van zijn leven meer in zal starten. Ik weet het niet. Misschien als Raas er in de toekomst nog eens heen wil gaan... Dan ga ik wel mee. Maar graag doe ik het niet". Hij duikt in de auto. Terug naar Wemeldinge. Daar moet hij herstellen van dit helse karwei, alleen is hem niet veel rust ge gund. „Morgen moet ik al weer rijden in de ronde van Made", zegt hij nog, voordat hij het portier dichttrekt. „Honderd kilometer. Na Bordeaux-Pa rijs is dat eigenlijk niet meer dan een eindsprint". SCHIJNDEL - Het zware weekeinde van Olympia's Ronde heeft de top van het klassement feitelijk ongewijzigd gelaten. Gerrit Solleveld bleef eerste in het klassement en Jean-Paul van Poppel is nog steeds zijn gevaarlijkste concurrent. Wat wel veranderde is het verschil tussen de aanvoerder en zijn naaste belager. Van enige tientallen se conden maakte de Westlander zater dag bijna twee minuten en dat zegt vooral veel over de kracht van Solle veld. De eerste man uit de 31e ronde, die vo rig jaar in Limburg zjjn leiderstrui moest uittrekken en hem later nog wel tijdelijk terugpakte, versterkte juist in de zwaarste rit zijn positie. Als eenzaam winnaar kwam Solleveld zaterdag op de drafbaan van Schaesberg aan. Met veertig seconden voor ten opzichte van een eerste groep van dertien achtervol gers Zondag is opnieuw geprobeerd de oranje leiderstrui, die hem in alle op zichten uitstekend past, te doen rafe len. Op de terugweg naar Brabant ech ter voerde de ploeg van Jan Gisbers een voortreffelijke verdediging tegen een aanval van Peter Hofland, Alexei Koeli- kov. Joeri Petrov. Wim Bartol, Jan van Dam en René de Boer. Zuinig Omdat de paarse ploeg van Solleveld, op weg van Schaesberg naar het 'thuis- honk' Schijndel zuinig met de krach ten wilde omspringen, kon de kop groep van zes man, die negentig kilo meter buiten de greep van het peloton bleef, een grootste winst van twee mi nuten en 45 seconden opbouwen. Op het moment echter dat het werkelijk spannend w erd, met nog iets meer dan veertig kilometer te rijden, werd de jacht ontketend. Binnen een half uur was het verschil gereduceerd tot seconden en op de streep waren het er welgesteld nog ne gen. „Die zes man (het waren er nog maar vijf, door pech van René de Boer) mochten van mij best wegblijven", ver telde Solleveld na weer een nieuwe lei derstrui te hebben aangetrokken. „Dan zouden wij immers de seconden verde len die op de meet te winnen zijn en niet mannen die misschien werkelijk ge vaarlijk kunnen zijn in het klasse ment" Peter Hofland greep de vijftien secon den voor de eerste plaats in een eind sprint die nog net kon worden afgewik keld voor het aanstormende peloton de vluchters te pakken zou hebben gekre gen. Elastiek Solleveld, veel sterker en zekerder dan vorig jaar („meer ervaring opgedaan, meer geleerd", zei ploegleider Jan Gis bers) weet precies hoeveel rek er in elas tiek zit en hij heeft een ploeg die er door de bank genomen voor kan zorgen dat de spanning niet al te groot wordt. Het tekent de kracht van het zestal van Van Erp, dat alleen door de baanploeg van de Sowjet-Unie voortdurend op zijn kwaliteit wordt getoetst. Maar het doel van de 'rode rijders' in Olympia's Ron de is duidelijk anders dan dat van de makkers van Solleveld. De Sowjets zijn naar Nederland gekomen om te trainen en waar mogelijk wat prijsjes mee te pakken. Van Erp, al meer dan tien jaar een nationale topploeg. wil eindelijk eens een echt succes in de belangrijkste Nederlandse ronde. Dat Immers is wel vaak dichtbij geweest, maar nooit be reikt. Fouten Ieder jaar werden er beslissende fou ten gemaakt, tot in 1981 toe, toen Solle veld vergelijkbaar sterk begon. Hij raakte de trui wel in Limburg kwijt, maar hij pakte hem onmiddellijk weer terug, om vervolgens vlak bij zijn woonplaats, in Zoetermeer. toch weer bij de neus genomen te worden. Iets dergelijks moet dit jaar voorkomen worden. Zaterdag gelukte het vrij ge makkelijk, door de krachtsexplosie van Solleveld in het slot van de Limburgse rit en door het vele werk voor die tijd van zijn gezellen. Zondag ging dat iets moeilijker Niet omdat de etappe zwaarder was. maar omdat de heuvels in het zuidelijkste puntje van Neder land wat sleet hadden achtergelaten Dat bleek bij de keren waarop het veld onder invloed van een hinderlijke dwars wind in stukken viel Waar op dergelijke momenten de andere Neder landse topploegen en de Sowjets vijf of zes man voorin hadden, moest Solle veld - steeds bij de eersten - zijn maten zoeken. Gewoonlijk kwam hij tellend met verder dan twee Na de etappe van zaterdag lijken een paar schakels van de kettmg die de concurrentie moet vastleggen, wat verzwa'- Dat zou in de rest van de week nog k„..nen doorwer ken. De uitslag van de tweede etappe is 1 Solleveld iErp> 200 km in 4 uur 37 min. 26 sec. (met tijdvergoeding 4.37.11); 2 Manakov iSov.i 4.38.14 (4.38.04); 3 Snijders (Meu.) z.t. 14.38,09). 4 Van Poppel (Gaz). 5 Wekema (Bat.); 6 Jonak (Ts).i. 7 Krasnov (Tsj 8 Klem iGaz.).9Hofland<Drl.i. 10Hassink(Ams 1.11 Damen «Meu 12 Foldyna (Tsj 13 Van der Steen (Meu 14 Boom (Erp) allen in dezelfde tijd als Manakov. 15 Petrov (Sov.) 4 39.461 (Bjoerkman (Zwe i. Svensson (Zwei. Dum- memit. Van Keuk en Roozenburg (allen Olympia) hebben de strijd gestaakt. De uitslag van de derde etappe is 1 Peter Hofland iDri.) 170.5 km in 3 45 16 (gem 45 432 km/u., met tijdverg. 3.45,01 2 Jan van Dam (Bat.) z.t. (met tijdverg 3.45.06). 3 Wim Bartol (Dri.iop2sec. (met tijdverg 3.45.13 4 Alexei Koelikov (Sov.) op 4 sec5 Jean-Paul van Poppel (Gaz i op sec 6 Bert Wekema (Bat z.t„ 7 Joeri Petrov (Sov.) z.t„ 8 Dries Klem (Gaz izt 9 Barend Huveneers (Mak >zt.. 10 Ron Snijders Meu.zt11 Luc Aalders Exp z.t.. 12 Nico Holthuis (Renb zt.. 13 Aleksan- der Krasnov (Sov i z.t14 Jan van Wijk (Exp z t.. 15 Henk van Weers (Mar i zt Na drie etappes is het algemeen klassement 1 Gerrit Solleveld (Erpi 11 27 05.2 Jean-Paul van Poppel (Gaz i op 1.43.3 Viktor Manakov (Sov i op 2 00.4 Arte Hassink (Ams.) op 2 09.5 Dries Klein (Gaz.) op 2.23. 6 Peter Hofland (Dri i op 2 29.7 Aleksander Krasnov iSov i op 2.32. 8 Bert Wekema (Bat.) op 2 52 9 Hans Boom (Erp' op 2 54. 10 Toon van der Steen (Meu.i op 3 10, li Ladislav Foldyna (Tgj.) op 3 14, 12 Ron Snijders (Meu.) op 3.17. 13 Joen Petrov (Sov op 3.23.14 Peter Damen (Meu op 3 39.15 Frits van BlnsbergeniBro.i op 5.06 De eindstand in het bergklassement is i Fol dyna (Tsj.) 18 punten. 2 Solleveld lErp) 13, 3 Krasnov (Sov i 9. 4 Van Poppel (Gaz8 5 Petrov (Sov.) 8. De volgende renners hebben een tijdstraf van 30 seconden gekregen Jansen (Gaz Heeren (Gaz i. Nevels iGaz Hoondert (RBG), Her- mans(Mar Van Muiken (Bro lenSmit(Uni). Soepel gaat Gemt Solleveld tegen een van de Limburgse heuveltjes omhoog Hij verbeterde zijn leidende positie in de amateurwedstnid MADE - Jan Raas heeft zondag de profronde van Made gewonnen. In de eindsprint versloeg de 'klassiekerkoning' Hennie Kuiper. De profronde van Made had een eentonig verloop. In de slotfase, toen het begon te regenen, ontsnapte een groepje van zes renners. Daaruit sprong Hennie Kuiper kort voor het einde weg. Raas reageerden en was de snelste in de sprint. In de Brabantse wielerwedstrijd kreeg de Ronde van Midden-Zee land dus een klein aanhangsel Af gelopen vrijdag immers voerden Raas en Kuiper een oorlogje uit. Kuiper reed de hele dag op het wiel van de Zeeuw, die daar in Made kennelijk wraak voor nam De uitslag van de profronde van Made to 1 Jan Raas Cs-Heerenhoeki 100 km in 2.18.23. 2 Hennie Kuiper lOssendrechti zt.. 3 Bert Oosterbosch lOudenbosch) op 10 sec 4 Henk Lubberding (Voorst), z t5 Hans Langerijs(Blokken z t6 Oer Mak z.t.. 7 Theo de Rooy op 32 sec8 Fred van Dongen z.t.. 9 Peter Heeren zt 10 Rudy Pevenage (Bel z t Er waren 10.000 toeschouwers. OOST-BERLIJN - De 35e Vredeskoers, die dit jaar van Praag via War schau naar Oost-Berlijn ging, is gewonnen door Olaf Ludwig. De Oost duitser besliste de twaalfdaagse amateurwedstrijd in zijn specialiteit, de individuele tijdrit. Op de voorlaatste dag overtroefde hij op een par koers rond Neu-Brandenburg Sjakhit Zagretdinov uit de Sowjet-Unie, die winnaar was van de vorige editie, met drie minuten. Ludwig was ook winnaar van de proloog-tijdrit in Praag, maar in een bergetappe viel hij terug naar de 29e positie. Via gewonnen sprints (met tijdvergoedingen) en de tijdrit op de voorlaatste dag sloop hij steeds naderbij. Dat kon ook omdat de Sowjets de koers blokkeerden in de overtuiging dat Zagretdi nov de overwinning niet meer kon ontgaan. Een schromelijke vergis sing. De Nederlanders hebben na de overwinning van Johan Lammerts in de eerste etappe geen rol van be tekenis meer gespeeld. Gerrit Ta- kens was op de veertigste plaats in het eindklassement de beste land genoot. De uitslagen van de elfde etappe zijn. 1. Olaf Ludwig (ODD 30 km 36 47 minuten. 2 Anatoli Jarkin (Sow) op L16: 3. Falk Boden (OD1) op 1.28. 4 Mentsnho Stai- kow (Bul) op 2.04; 5. Andreas Petermann (ODD op 2.09; 6. Jordan Pentschew (Bul) op 2.22; 7. Sergey Soechoroetsjenkov (Sow) op 2.29; 8. Joeri Barinow (Sow) op 2.30; 9. Milan Jurco (T§j) op 2.42; 10. Jiri Skoda (Tsj) op 3.00. De uitslag van de twaalfde en laatste etappe is- 1. Mirceau Romascanu (Roe) en Philippe Saude (Fra) 186 km in 4.27.38; 3. Olaf Ludwig (OD1) op 19 sec.; 4. Patrizio Gambirasio (Ita) op 22 sec.; 5. Sjakhit Zagretdinov (Sow) z.t.; 6. Rikho Soeoen (Sow) z.t.; 7. Marco Vitali (Ita) z.t.; 8. Felix Urbain (Fra) z.t.; 9. Ivan Mis- jenko (Sow) z.t,; 10. Johan Lammerts (Ned) z.t.; 15. Hans Daams (Ned) z.t. Het eindklassement is; 1. Olaf Ludwig (OD1) 45.46.20; 2. Sjakhit Zagretdinov (Sow) op 1.10; 3. Joeri Barinov (Sow) op 1.22; 4. Thomas Barth (ODD op 1.41, 5. Ivan Misjenko (Sow) op 1 44; 6. Lutz Loetsch (ODD op 1.51; 7, Rikhoe Soeoen (Sow) op 2.02; 8. Vladimir Vavra (Tsj) op 2.28; 9. Anatoli Jarkin (Sow) op 2,29; 10 Milan Jurko (Tsj) op 2.35. De klasserin gen van de Nederlanders zijn. 40. Gerrit Takensop 14.21,43. Johan Lammerts op 16.01; 50. John van Asten op 22.03, 66. Hans Daames op 35 44; 69. Ad van der Poel op 38.59. Milkrace In Bournemouth begon zondag de Ronde van Groot-Brittannië. be kend onder de naam Milkrace, voor amateurs met een proloog over 3,54 kilometer. Winnaar werd zeer ver rassend de Noor Hans-Peter Oede- gaard, die voor een regenbui los barstte tot een tijd van vier minu ten en dertig seconden kwam. Amateurrenner Rlnus Verboom uit Goes heeft zaterdag in het Belgi sche Boekhoute een wedstrijd ge wonnen over 112 kilometer. Er wa ren 60 deelnemers. Voor Verboom betekende het z'n tweede seizoen zege. De resultaten van de andere Zeeuwen waren: 4. Cees Spaans; 6. Cees Vleugel, 10. Cees de Nooijer; 13. Daan Smits; 15. Hans Harinck; 18. Jan de Munck. In Moerkerk (B) legde Henk de Jong, na een zware valpartij in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen twee weken terug afgelopen week einde weer actief, zondag beslag op een vijfde plaats. Hans Harinck werd er negentiende. De zege was voor de Belg Marnix Lemaire. Er waren 60 deelnemers en er moesten 120 kilometers worden afgelegd. Nieuwelingen en junioren van de ZRTC Theo Middelkamp kwamen uit in de Dorpenomloop in Noord- Holland. Bij de nieuwelingen werd Patrick Tolhoek negende en Ge rard van Antwerpen 26e. Voor Jan Jansen duurde de koers maar 50 meter. Toen sprongen en wat spa ken uit z'n wiel en omdat de mate riaalwagen voor het pelotoii reed, kon hij meteen stoppen. Tromp won de koers over 64 kilometer. Bij de junioren maakte Pierre Raas deel uit van de elf man sterke kop groep. Hij werd negende Emiel de Waal legde beslag op een 20e plaats. Noud Westerbeke uit Westkapelle won zaterdag in Wouw een wed strijd voor liefhebbers. Sjaak de Kok uit Lewerdorp werd tweede en Willy de Feber won de spurt van het peloton. De koers ging over 40 kilo meter en er waren 58 vertrekkers PALERMO - De rustdag heeft de Italiaanse renners goed gedaan. In hun eigen nationale ronde waren de successen tijdens de eerste week bepaald niet denderend. Het weekeinde na de rustdag echter bracht een dubbel succes. Zaterdag won de jeugdige Moreno Argentin, zondag de kersverse vader van en dochter (Gloria) Giuseppe Saronni. Bovendien verstevigde Francesco Moser, zondag derde, zijn leidende positie in het algemeen klassement met vijf seconden tijdvergoeding tot zes tellen. De negende rit door het Siciliaanse land (225 Gkilometer) verbrokkel de het peloton. Dat gebeurde by de beklimming van de Col d'Enna. In de afdaling ontsnapten twee ren ners: de Italianen Sergio Santama- ria en Leonardo Natale. Tachtig ki lometers lang zwoegden zij een drachtig voort om tenslotte, tien kilometers voor de einstreep te worden overvleugeld door de ach tervolgers. Op de laatste beklim ming waagde de Zweed Tommi Prim een uitval. Het enige dat hij bereikte was een felle reactie van de concurrentie. Argentin plaatste een tegenaanval en met succes. In de eindsprint was hy net iets snel ler dan zijn landgenoot Gianbattis- ta Baronchlli. die als tweede ein digde. De tiende etappe van de Giro stond in het teken van een lange ontsnap ping van de Italiaan Biatta en de Spanjaard Recio. De Pool Czeslaw Lang lanceerde in de slotfase een tegenaanval. Hij wilde alleen naar de vluchters toerijden. Dat ontke tende echter een reactie bij de ove rige leden van de top van het klas sement. De uitslag van de negende etappe is 1 Moreno Argentin (Ita 248 km in 7 uur 10 min. 13 sec (met bon. 7.09.43>gem snel heid 34.587 km p. uur 1,2 Gianbatista Ba- ronchelli Uta.) zt. <7.09,53). 4 Guiseppe Saronni (Ita.) zt. (7.10,08); 5 Francesco Moser (Ita.); 6 Laurent Fignon (Fra i. 7 Mario Beccia (Ita.); 8 Lucien van Impe (Bel I. 9 Silvano Contini (TIta i. 10 Gui seppe Petito (Ita.i; 11 Bernard Hinault (Fra.) allen in dezelfde tijd als de win naar. 100 Bert Pronk op 19.29: 116 Roy Schuiten z.t De uitslag van de tiende etappe 1 Gui seppe Saronni (Ita.) 151 Icm in 3 34 27 (gem 42.257 km/u), 2 Piertno Gavazzi (Ita.); 3 Francesco Moser (Ita.). 4 Ber nard Hinault (Fra 5 Michael Wilson Aus.i. 6 Piro Ghibaudo (Ita. i. 7 Salvato- re Maccali (Zwi 9 Guiseppe Martinelli (Ita.); 10 Eddy Schepers (Belallen in dezelfde tijd als de winnaar Na negen etappes is het algemeen klas sement 1 Francesco Moser (Ita.) 41 31.48, 2 Bernard Hinault (Fra) op 6 sec ij Guiseppe Contini (Ita i 115 Tommi Prim (Zwe. op 37 sec 6 Favrizlo Verza (Ita i op 1 56. 7 Laurent Fignon (Fra i op 2 08, 8 Mario Beccia (Ita op 2 16. 9 Lucien van Impe (Bel.I op 2.42 10 Czeslaw Lang (Pol.) op 2.47 Oosterbosch wint Bert Oosterbosch is zaterdag win naar geworden van de Ronde van Wouw voor beroepswielrenners. Oosterbosch legde de honderd ki lometer af in 2 uur 27 minuten en 10 seconden. In de eindsprint ver sloeg hij medevluchter Aad van den Hoek. Ad Tak werd op 14 se conden derde. De uitslag is. 1 Bert Oosterbosch 100 km in 2 27,10. 2 Aad van den Hoek. z.t.. 3 Ad Tak op 14 sec 4 Johnny Broers zt 5 Jan Raas op 30 sec 6 Heddie Nleuwdorp z.t., 7 JVAN Jonkers zt.. 8 Henk Mut saars z.t.; 9 Hans Langerijs z t.10 Gerne van Gerwen zt. FONTENAY-SOUS-BOIS - De Fransman Marcel Tinazzi is za terdag de opvolger geworden van Herman van Springel als triomfator van de monsterklassieker Bordeaux-Parijs. De voor malige Franse kampioen op de weg had zich zeer degelijk voor bereid op deze wedstrijd over ruim 584 kilometer. In de 79e editie van Bordeaux-Parijs is dat niet zonder gevolgen gebleven. Hij liet de favorieten (de Belgen Ludo Peeters en Ferdi van den Haute) voor wat zij waren en moest in de slotfase slechts afreke nen met zijn landgenoot Maurice le Guilloux, die een minuut moest prijsgeven. De bebrilde Tinazzi reed een intelligen te koers. Hy verraste zyn concurrenten op het moment, dat zij vermoeidheids verschijnselen begonnen te vertonen. Met name Peeters. één van de Belgen uit de ploeg van Peter Post, kon niet reageren op de tempoverhoging van de coureur uit Marseille. Vooraf was hij ge bombardeerd tot de opvolger van zijn landgenoot Herman van Springel („Mijnheer Bordeaux-Parys"). die de monsterrit liefst zeven keer op zyn ere lijst beschreef. Tinazzi had zyn aanval gepland na 499 kilometer in Halherbes. Hy deed het twintig kilometer eerder in gezelschap van Marc Gomez, de winnaar van Mi- laan-San Remo. „Ik profiteerde van een stuk 'vals plat'legde Tinazzi uit. Hy bereikte ermee, dat Peeters moest afha ken. De jacht op Le Guilloux, die op dat moment nog voorsprong had. was kort en hevig. Ook Gomez kon het tempo niet volgen en moest uiteindelyk met de vierde plaats genoegen nemen. Vluchten Tot het moment van de aanval van Ti nazzi waren geen belangrijke gebeur tenissen voorgevallen. Alleen de Fransman Mentheour waagde in de be ginfase een vluchtpoging. Zijn maxi male voorsprong bedroeg 3 minuten en 30 seconden. Hij werd al snel ingelo pen. Tinazzi zette de wedstrijd in de slotfase volledig naar zijn hand. On danks het succes bleef hij uiterst nuch ter. „Ik heb hier verschrikkelijk hard voor getraind. Ik heb laten zien, dat ik, ondanks mijn magere erelijst, een be langrijke wedstrijd kan winnen. Maar indien Herman van Springel zou heb ben deelgenomen zou hij de winnaar zijn geweest", verklaarde de gelukkige Tinazzi na afloop. De uitslag is; 1. Marcel Tinazzi (Fra) 584,5 km in 12.54.32:2. Maurice le Guilloux (Frai op 58 sec., 3. Pascal Poisson (Fra) op 4.51; 4 Mare Gomex (Fra) op 5.58; 5. Ludo Peeters (Bel) op 9.23; 6. Yvon Bertin (Fra) op 10 08; 7 Hubert Mathis (Fra) op 10.20; 8 Ferdi van den Haute (Bel) op 13 21; 9. Mare Durant (Frai op 13 39; 10. Paul Sherwen (GBr) op 14.57.11. Patrick Clerc (Fra) op 15.43. 12 Andre Chalmel (Fra) op 16.35:13 Bernardo Alfonsel (Spa)op20.23. 14. Brano Vicino (Ita) op 23.07; 15 Gilbert Duclos-Lassalla (Frai op 25 30, 16. Cees Priem (Ned) op 28.16; 17 Dominique Arnaud (Fra) op 34 24; 18. Jacques Bossis (Fra) op 34.33; 19 Pierre-Henry Mentehour (Frai op 45.22; 20. Wayne Hildred (Aus) op 1 00.23. Marcel Tinazzi gaat over de streep na 584 kilometer fietsen. - yé

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 16