Geld lokt kart-top naar wedstrijd in Westkapelle 'Walcherse clubs ronselen spelers' Jonge Belg kwam als winnaar uit barrage Vlissingen voor de beker tegen Divo ACHT KLASSEN KOMEN AAN DE START HOOFDPLAAT IN VOORRONDEN TIMMAN PION ACHTER TITEL SE0LT0 Trainer André Wurth tijdens demonstratie: CONCOURS IN ZAAMSLAG PZC/sport ZATERDAG 22 MEI 1982 WESTKAPELLE - Ook op kartgebied vormt Zeeland een uithoek. Daarom valt het niet mee om in deze regio 'toppers' aan de start te krijgen. Onder het motto 'voor geld is alles te koop' heeft de kartclub Zeeland echter een oplossing gevonden, want voor flink wat prijzengeld willen de heren karters hun laag-bij-de-grondse mini-wagentjes maar al te graag van stal halen. Dit weekeinde is het in Westkapelle weer zo ver. Een chipsfabrikant stelde het prijzengeld beschikbaar en de KC Zeeland zorgt verder voor de organisatie. Een flink deel van de Nederlandse top geeft acte de presence op 't Vroon in Westkapelle. der anderen de nationale kampioen Paul ten Broeke uit Haaksbergen. Voort start ook de 14-jarige Leo de HOOFDPLAAT - Zondag-afdelmgs- kampioen Hoofdplaat speelt zondag in het Zuidhollandse Bleiswjjk in de strijd om de voorronden van het Nederlands kampioenschap. De Zeeuwse vertegen woordiger moet het in een halve compe titie opnemen tegen de kampioenen van de districten Gouda. Rotterdam. Dordrecht en Den Haag. De toemooi- winnaar mag deelnemen aan de finale in Zeist. In de kartwereld is het uniek dat er geldprijzen beschikbaar zijn. „We heb ben gelijk gegrepen naar een vrij hoog niveau", zegt voorzitter Geert de Kort van de KC Zeeland. De Zeeuwse club bracht driejaar geleden vijftienduizend gulden bijeen. „En tot op heden heeft nog niemand ons dat nagedaan". Geld zorgen heeft de organisatie nu niet meer. Een chipsfabrikant riep de 'Cro- ky Cup 1982' in het leven en legde gelijk vijftienduizend gulden op tafel, genoeg om heel wat bekende namen naar het Zeeuwse te lokken. „Wij juichen het als club toe dat er steeds meer zakelijke POLOTEAMS VAN SCHELDE SUCCESVOL TERNEUZEN - De waterpoloteams van Schelde Terneuzcn hebben de toon aangegeven in het eigen toernooi voor senioren en jeugd. In de herengroep op kringniveau was Schelde oppermachtig. Het team won alle partijen, van kringkampioen Schel- destroom (met 5-4). Ganze Goes en Bruinvis Sas van Gent. dat puntloos onderaan eindigde. Scheldestroom en Ganze speelden tegen elkaar gelijk en eindigden met 3 punten. Ook bij de aspiranten I (jeugd onder de 16 jaar) won Schelde alle partijen, dit maal van Krabben Bergen op Zoom, dat op 4 punten uitkwam, Onderdak Zierikzee, dat 2 punten verzamelde, en Daphnia Hoeven, dat geen enkele wed strijd won. Het aspiranten I-team van Schelde speelt zondag tegen Brabant en Limburg om de districtstitel. In Deurne kan dan een plaatsje veroverd worden voor de strijd om het landskam pioenschap. Het aspiranten II-team van Schelde A zegevierde in zijn groep over de Zuid westhoek uit Hoogerheide, Schelde B en Bruinvis. BUGOJNO - Jan Timman heeft zijn partij uit de tiende ronde van het grootmeestertoernooi van Bugojno te gen de Joegoslavische grootmeester Ivanovic met enig geluk gered tot aan het afbreken. Ivanovic behaalde voor deel, offerde een stuk voor de aanval, kreeg het later terug, won een pion en kon op een gegeven moment mat in drie zetten geven. In tijdnood overzag hij echter deze mogelijkheid. In de af gebroken stand heeft hij echter nog al tijd de pluspion. De uitslagen van de tiende ronde. NajdorfT (Arg)-Andersson (Zwe) remise. Gli- gorie (Jsl)-Hübner (WD1) 0-1; Ivanovic (Jsl)- Timman (Ned afg.Kasparov (Sow)-Ljbojevic remise. Ivkov (JsD-Kavalek (VSt.) remise; Poloegajevski (Sow)-Larsen (Den) afg.; Pe trosjan (Sow>-Spasski (Sow) remise. De stand na de tiende ronde 1 Kasparov 8 pnt., 2 Poloegajevski 6 pnt en 1 afg. partij. 3 Ljubojevic 6 pnt.; 4 Spasski en Petrosjan, beiden 5.5 punt6 Hübner en An- dersson beiden 5 pnt.. 8 Timman, Larsen en Ivanovic. allen 4.5 pnt. en 1 afg. partij. Arnold Mühren naar Manchester United MANCHESTER - Arnold Muhren wil Ipswich Town verlaten om bij Man chester United te gaan spelen. De 30- jarige Muhren. vele malen internatio nal. heeft in de twee seizoenen dat hij bij Ipswich speelde een belangrijke rol ver vuld. Toernooizege Goes WOLPHAARTSDIJK - Het derde voet baltoernooi van Groot Goes is gisteren gewonnen door zondag-derdeklasser Goes. De finale ging tussen W'ol- phaartsdijk en Goes. Zij waren als winnaar uit de voorronden gekomen. In de eindstrijd won Goes gemakkelijk (5-1). De uitslagen van de voorronden: Poule A Robur - Goes 0-2. Robur - 'S-Heer Arendskerke 1-3. Goes - 's-Heer Arendskerke 2-1 Poule B Kloetinge - SSV 4-0. Wolphaartsdijk - SSV 1-0. Wolphaartsdijk - Kloetinge 1-0. De eindstand 1 Goes. 2 Wolphaartsdijk. 3 's-Heer Arendskerke. 4 Kloetinge. 5 Robur en NACOMPETITIE MIDDELBURG - Voor het kampioen- schajrfpm de 4e klas B van het zondag- afdefingsvoethal moet een na-oompe- titie worden gespeeld. Op Hemel vaartsdag won Axel IV de eerste wed strijd met 2-1 van Oostburg III. Zondagmiddag wordt Biervliet m - Axel IV gespeeld en op pinksterzater dag (29 mei) nog Oostburg III - Biervliet m. De stand is nu Axel IV 1 1 0 0 2 2-1 Biervliet m 0 0 0 0 0 0-0 Oostburg m 10 0 10 1-2 Een andere kampioen werd bekend in de 4e klas B van de Zeeuwse zaterdag competitie Daar moesten Kruiningen III en Yerseke VI een beslissingswed strijd voor de titel spelen. Het werd Kruiningen in. dat na een 0-0 eind stand in de verlenging met 3-0 won belangstelling komt. Tot op heden moeten karters alles uit de eigen zak betalen. Nu wordt dat geld beschikbaar gesteld en wij moeten er verder voor zorgen dat het organisatorisch het neusje van de zalm zal zijn", verklaart Geert de Kort. Ruim honderd karters leven zich zater dag en zondag uit op het bochtige cir cuit in Westkapelle. Acht verschillende klassen komen daarbij aan de start. Nieuw is de zogenaamde recreatieklas se. Een primeur voor Nederland. „Voor de liefhebber die het meer als hobby dan als sport ziet. Het is een goedkope klasse. We willen proberen om er in de toekomst alleen standaard-karts in te laten starten", maakt De Kort duide lijk. In de klasse A-nationaal start on- Bruin uit Sint-Laurens. die volgens De Kort „het hele veld kan hebben". Een andere Zeeuw in deze klasse is Rudie Molhoek uit Kapelle. In de klasse AN- intemationaal starten drie Zeeuwen. Jack Molhoek KapelleTies Verhoe ven (Westkapelle) en Kees Comelis (Oostburg) Ook Nederlands kampioen Piet Hartog (Abbekerki komt hier aan de start. In de klasse 125 natinaal komt Neder lands- en Benelux- kampioen Adrie Verboven (Eindhoven) aan de start. Datzelfde geldt voor de klasse 125 inter nationaal waar Co Dekker (Oud-Beijer- land) met een gelijke erelijst start. Ver der wordt er gerden in de klassen natio naal junioren, internationaal junioren en A-internationaal. Het programma luidt: Zaterdag 10.00 uur officiële training met geluidscon trole; 12.00 uur start tijdrijden; 15.00 uur-17.00 uur voorseries en herkan sing. Zondag: 9.30 uur keuring; 10.30 voorseries; 11.00 uur aanvang finale manches; 18.30 prijsuitreiking. VLISSINGEN - Na de winst tegen Terneuzense Boys is Vlissingen de laatste Zeeuwse club in de bekerstrijd. De Walcherse club speelt zater dagavond (19.00 uur) tegen Divo. In het district Zuid I zijn de kwartfina les voor de komende weken voorzien. Desk heeft zich al geplaatst bij de laatste vier door een overwinning op PSV 2. Behalve Vlissingen - Divo worden „Het is voor Wim absoluut zijn laat- verder nog gespeeld de wedstrijd ste seizoen geweest. Hij heeft al la- TOP - Dosko'32 en TSC komt uit ten weten dat hij stopt". tegen de winnaar van Willem n 2 Uno Animo. Het ziet er ook naar uit dat Vlissin gen de Belg Jean Pierre Zutterman Vermoedelijk speelt Wim de Waal af zal moeten staan. „Waarschijn- voor de beker zijn laatste wedstrij- lijk gaat hij terug naar België", ver den in het eerste team van Vlissin- wacht voorzitter Piet Koster. „Hij gen. Trainer Jo de Waal bevestigde is nog eigendom van Deinze en die tijdens het toernooi van Meeuwen: willen hem verkopen". TERNEUZEN - Door de 7-3- ning die Seolto op Olympia haalde is de ploeg kampioen geworden van de eerste klas afdeling. Iu een matige wedstrijd ondervond de nieuwe kam pioen weinig tegenstand van zijn op ponent, die zonder Bert Mol gestart was en pas na de pauze Jan Lokerse binnen de lijnen bracht. Toen stond het al 4-2 voor Seolto. dat niet tot het uiterste hoefde te gaan om tenslotte met 7-3 te finishen. De doel punten kwamen van Philip van de Lin de (3), Gerry Mol (2). Peter de Pagter en Arya Kluyfhout. Hoewel er nog maar twee kampioenen bekend zijn, speelt Seolto maandag (24 mei) in Oosterhout tegen Voltreffers al voor promotie. De derde kampioen wordt Julianan of Merwic 2. In geval laatstgenoemde ploeg de titel haalt in zijn afdeling, promoveren en Seolto en Voltreffers. Wordt Juliana kampioen, dan komt er een nacompetitie tussen Seolto, Voltreffers en Juliana om twee plaatsen in de derde klas van het dis trict. OOSTKAPELLE - Meer dan ooit wordt er bij de Walcherse clubs in de bovenste regionen driftig gespecu leerd over het ronselen van voetbal lers. Het is een verschijnsel dat vooral in Zeeuwsch-Vlaandercn ieder jaar tot felle discussies leidt. Maar de laatste weken zijn ook op Walcheren de ge ruchten op gang gekomen. Tijdens de trainersdemonstratie van de WON in Oostkapelle gingen gisteren de be schuldigingen over en weer. De meest betichte club was ongetwijfeld Oost kapelle. dat inmiddels met Eugène Fagg (Vlissingen) en Hans de Wispela- re (de keeper van GPC) versterking heeft gekregen. En trainer André Wurth van Middelburg wist ook al te melden dat er nog veel meer spelers benaderd zijn. „Ik zeg niet dat het Oostkapelle is", zaaide de trainer van Middelburg nog enige twijfel. „Maar ik weet al bijna ze ker dat ik vier spelers kwijt ga raken Er is vorige week nog iemand uit de selec tie naar me toegekomen. En hij zei let terlijk; „Ik ben al vier keer benaderd door die en die club". Ik vind dat het mijn goeu reent is om dat uit te zoe ken". Vooralsnog wilde André Wurth nog geen namen noemen van spelers. Wel gaf hij toe: „Het zijn spelers die de laat ste jaren bij Middelburg gekomen zijn". Trainer Jan Meulmeester van Oostka pelle wist echter wel om welke spelers het ging. „Ik ben zelf benaderd door J an de Wilde", verzekerde Meulmeester. „Hij heeft min of meer gevraagd of hij bij Oostkapelle mocht komen spelen. Ik heb toen onmiddellijk gezegd dat ik ook André Wurth in wilde lichten, om dat ik het eerlijk wil spelen. Maar De Wilde heeft me gevraagd om daar nog even mee te wachten". De trainer van de Walcherse kam pioensclub kent ook de andere geruch ten. „Ik word er langzamerhand dood ziek van", zei hij tijdens de bijeen komst van de Zeeuwse trainers. „Ik ben inderdaad door André Wurth ge beld. Hij beweerde dat wij ook Koos Kempe benaderd hadden, maar nie mand wist me te vertellen wie dat had gedaan van Oostkapelle. Ik ontken het, dat wij ook maar één speler hebben geronseld. Vraag het maar aan Eugene Fagg, die uit zichzelf is gekomen. En ook aan De Wispelare en aan De Wilde. Die jongens willen kennelijk zelf graag bij Oostkapelle spelen". Woedend is Jan Meulmeester ook op Arnemuiden: „Vorige week werd er ge beld door Jaap Meerman. Hij vroeg of het waar was, dat Eugène Fagg bij ons vijfenzeventig gulden voor een wed strijd kreeg. En hij zei dat hij voor dat bedrag ook wel bij Oostkapelle wilde spelen Ik begrijp niet waar ze die onzin vandaan halen We hebben later Jaap Meerman gebeld, maar toen bleek dat hij het helemaal niet geweest was. Het was dus een flauw spelletje van Arne muiden. Op die manier proberen ze ach ter de waarheid te komen". Spelerslijst Tijdens de demonstratiedag m Oostka pelle gaf Jan Meulmeester ilmksi „les" op eigen veld. Er was blijkbaar ook door Jaap van Maris, de trainer van Arnemuiden. be weerd dat Oostkapelle aan het ronse len was. Zo had Jan Meulmeester ge hoord: „Van Maris liep te vertellen dat Oostkapelle een lijst had met zeven spelers die wij willen benaderen. Ik ben gelijk naar Van Maris gestapt om uitleg te vragen. Het is te gek om los te lopen, dat Oostkapelle zich op die ma nier zou willen versterken. Ik kan ook wel rond gaan vertellen dat André Wurth met Gerard Schipper heeft staan praten. Stel je voor. dat ik me daar druk over zou maken". ZAAMSLAG - Een zinderende span ning hield het publiek gisteren op het concoursterrein in Zaamslag minuten lang vast. De vraag was: wie zou De Vliegende Hollandertrofee, een geheel uit edelmetaal opgetrokken kunst werkje ter waarde van tweeduizend gul den - eventueel uit te keren in contac ten - mee naar huis mogen nemen? De veertienjarige Belg Stephan van der Walle, die met zijn paard Etoile, dat hij overigens nog maar vier weken onder het zadel heeft, tweede was geworden bij het klassieke M-parcours en het oranjelint had verworven bij het M- springen progressief. Of Roger van Dorst van de Brabantse rijvereniging The Country Riders uit Oudenbosch, die met Country Moretus de hoofdprijs bij het Z-parcours klassiek had wegge- speelt en zich op een tweede plaats had genesteld bij het Z-springen progres sief. Beide combinaties hadden derhalve drie plaatsingspunten gehaald. Een barrage was daarom noodzaak. Het barrageparkoers bestond uit een zestal hindernissen: uitsluitend te overbrug gen door viervoeters met respectabele springkracht. De Belg toonde zich uit eindelijk de beste. Alleen de eindhin- dernis, een oxer parallel van enorm for maat ging tegen de vlakte. Van Dorst deed het minder sterk. Hij maakte drie hindernissen met de grond gelijk. De beste Zeeuw bij het Z-progressief springen was Hans Wieringa. Zijn paard Beauty was één van de weinige die niet in aanraking kwam met het houtwerk. Beauty boog echter wel een maal het weigerend hoofd voor een steilsprong. Weelruiter-clubgenoot Izak van Eyzeren was de beste Zeeuw bij het Z-klassieke parkoers. Hij was met zijn Interpol II één der zes barrage- klanten uit het op Zeeuwse buitencon cours nog nooit vertoonde veld van 45 Z-combinaties. De negende hindernis van het barrageparkoers, een Poolse oxer, was Interpol n echter te veel. De vier springfouten brachten de Zeeuwse combinatie de vijfde prijs. Van Eyzeren klaagde, met veel andere combinaties, na afloop over de bodemgesteldheid. Een gestadig neerplensende regen had de parkoersbodem op sommige plaat sen erg glad gemaakt. Bij het springen in de lichte klasse 'vielen' een drietal Zeeuwen in de prijzen. Arjen de Leeuw van Noord-Beveland werd tweede, Gil- jo Bosman van Walcheren vierde en Mark Geensen van Hulst vijfde. Bij de afdelingsdressuur ging het oranje lint naar het achttal van de Arnemui- dense vereniging Walcheren. A. v. d. Pijl van Zwinruiters met Sanquine won bij de Z-dressuur: 119 punten. De best gehonoreerde dressuurpresta- tie werd in de B-klas geleverd. R. Berth met Comme il Fant van de Zwintuiters behaalde 141 punten. De beste dressuurprestaties van de Zeeuwse deelnemers: ring I achttallen: 1 Walcheren 129 pnt; 4 Zwinruiters 117 pnt: 5 Luctor 113 pnt. Ring n viertallen: 1 Schouwse Ruit® 127 pnt; 2 Oranjeruiters Axel. 121 pnt,3G» we Reyers. 119 pnt Ring III Z-dressuur U v dPeyl. Zwinruiters. 2 G Lapendnx.Zur. ruiters; 6 Cees Steendljk. Reimerswaai Rui IV M-dressuur: 1 E. v. t. Westeinde. Hanti ruiters; 2 Doestra Delfos. Walcheren. 2 k Timmerman, Schouwse Ruiters. Ring V ik dressuur 1 M. v. 't Westeinde, Haringniit« 2 Ineke Goense, Paardebloem, 3 J. Krabte Schouwse Ruiters. Ring VI L-dressuur 2 i( Dees. Haringruiters; 3 S Matheijsen, Huir. Ring VII L-dressuur. l A. Lantsheer, Oran.fr zon; 2 M. de Fouw, Walcheren: 3 L. Kaboard Dakruiters. Ring VUI L-dressuur; 2 C, Duijn- kerke, Oranjezon; 3 M. Dteleman. Lucur Ring IX L-dressuur; 1 H Picavet.Luctor,2I Vermeulen, Zwinruiters; 3 H. Heijse, Scheldt stad. Ring X L-dressuur: 1 E. Punt, Eev drachtruiters; 3 A. Savat. Zwinruiters Ririi XI L-dressuur 1 M. Maljaars. Gouwe Reyes 3 D Messagie. Zwinruiters, Ring XII L-di» suur: 1S. Malcorps, Zwinruiters, 2 J. deNooij- er, Gouwe Reyers; 3 J. Murre, Oraryerultm Ring XIII L-dressuur: 1 N Wondergem. Di]k ruiters, 2 A. Maljaars. Oranjezon Ifo nenklas L, 1S, Hanse. Schouwse Ruiters,2T v d. Bijl, Oranjezon; 3 N. Vos. Oranjezon Mennen klas M: l A. Maljaars, Oranjezon,2F Hanse, Schouwse Ruiters. Aanstaande zaterdag is het ponyconcon eveneens georganiseerd door Luctor if Emergo. ZANDVOORT - Er zal dit jaar toch een Nederlandse grote prijs formule l op Zandvoort plaatshebben. Het gebeurt op zaterdag 3 juli. Op donderdag l en vrijdag 2 juli zijn de officiële trainingen. Vrijdagmiddag kwam het tot een akkoori over de Nederlandse grand prix tussen de koninklijke Nederlandse automobiel club (KNAC) en Zandvoorts circuit-directeur Jim Vermeulen met de FOCA.it club van constructeurs. De amateurs in Nederland hebben nog ruim een week de tijd om over te stap pen naar een andere club. „Als er nog meer spelers weggaan bij Middelburg, dan wil ik dat zo snel mogelijk weten", vindt André Wurth. „Dan kan ik zelf ook nog maatregelen nemen". Het is in middels wel al zeker dat Erik de la Cou- sine van Middelburg overgaat naar De Meeuwen.„Ik verwacht ook dat Jan de Wilde weggaat", moest Wurth later be kennen. „En van Koos Kempe heb ik gehoord dat hij wel degelijk benaderd Een discussie over het „ronselen" kwam er tussen de Zeeuwse trainers in Oostkapelle niet op gang. De WON (onder leiding van Janus Smits) had een te druk bezet programma om daar nog aan toe te komen. Drie Zeeuwse trainers gaven voor een matige op komst (32 man) een demonstratie Zo hield Gerard Olijhoek een jeugdige se lectie van RCS een uur bezig met een training die vooral op baltechniek was gericht. Jan Meulmeester (invaller voor Jaap van Maris...) oefende in het afron den op doel en Jan Dooms iHoek) boei de het gezelschap onder meer met indi viduele testen Tenslotte was er ook nog een demonstratie van Jack Lange- doen. de trainer van Kozakken Boys. Hij demonstreerde spelvormen voor de warming-up. Matige opkomst De Zeeuwse voorzitter van de WON, Janus Smits, was overigens niet te spreken over de belangstelling van de trainers. „Er zijn meer dan honderd trainers aangesloten bij de WON", stelde hij vast. „En dan is een opkomst van dertig man toch zeer matig. Ik mis vooral de jonge trainers, die pas van de cursus komen. Daaruit blijkt weer eens dat er te weinig ambitie is. Ik denk ook dat dat een oorzaak is voor de terugval van het Zeeuwse voetbal. Ze denken tegenwoordig te vlug dat ze het allemaal weten". Maar niet alleen veel jonge trainers lie ten in Oostkapelle verstek gaan. Daar over zei Piet Lindenberg, de cursuslei der: „Meestal zijn dat nog jongens die zelf spelen Ik vind niet dat je die mag verwijten dat ze hier niet zijn". Het was wel opvallend dat de Zeeuwse „toptrai- ners' geen belangstelling toonden. „Ik had toch zeker een Jo de Waal, of een Bert Pentury verwacht We zullen het nog eens navragen, waar die allemaal gebleven zijn' besloot Janus Smits de bijeenkomst. Ere divisie: Willem II - PEC Zwolle. Feyenoord - FC Twente, NEC - Graafschap; Haarlem - Ajax, AZ'67 - Den Haag: Roda JC - Groningen; FC Utrecht - Sparta; G A Eagles - NAC; MW - PSV Alle wedstrijlden worden vanavond, zaterdag aanvang 19.30 uur) gespeeld. 2e klas A. SHO - Heeijansdam, SSC'55 - Good Luck. Altena - Roda Boys; Arnemuiden - WHS 14.30); Oranje Wit - Bruse Boys; RWH - Piershil. Zaterdagcompetitie 2e klas: SSV 1 - Dauwendaele 1; Kats 1 - Bevelanders 1: Racing White 1 - Hoedekenskerke 1; 3e klas A: Waarde 1 - Cadzand 1; 3e klas C: Yerseke 4 - Kloetinge 3. junio rencompetitie hoofdklas A: beslissingswedstrijd: Goes AI - Kloetinge Al (22 mei) te 's-Gravenpolder; hoofdklas B: beslis singswedstrijd: HW BI - Temeuzen BI (29 mei) te Axel. VLISSINGEN - De voetbalteams van Domburg en Zeelandia spelen morgen (zondag) om half drie een beslissingswedstrijd wie met Graauw moet degraderen uit de zondags afaelmgs le klas De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Walcheren in Vlissingen De verliezer degradeert, de winnaar speelt samen met Robur Goes en Walcheren een promotiecompeütie voor twee plaatsen m de le klas. De eerste partij wordt zondag in Goes tussen Robur en Walcheren afgewerkt, aanvang 14 30 uur In de Zeeuwse A-juniorenklas is een beslissingswedstrijd nood zakelijk om aan te geven wie met Steen Al degradeert. Vanmid dag. zaterdag, om twee uur wordt in 's-Gravenpolder door Goes Al en Kloetinge Al de beslissingswedstrijd afgewerkt. De plaat sen In de hoofdklas worden ingenomen door Hontenisse Al en Yerseke Al Wie kampioen wordt van de B-juniorenhoofdklas is pas op pinksterzaterdag bekend Dan spelen m Axel om half drie HVV BI en Terneuzen BI. TENNIS Het tennlsprogramma voor zondag luidt Overgangsklasse B: Schelde 1 - DDH 2. Breda 1 - CC 1 2e klas: DOS 1 - MLTC 2. SBOZ 1 - Smash 1. SBOZ 2 - Warande 3, MLTC 1 - Etten 1 3e klas: Roosendaal 1 - SBOZ 3, Animo 1 - Axel 1, Huybergen 1 - TSI 1. Domburg - Ludo 1 le klas: Ludo 2 - Animo 3. MLTC 4 - DOS 2. Ludo 3 - Schelde 3. N -Beveland 1 - H Ambacht 2. H Ambacht 1 - Kapelle 1MLTC 3 - Dn ve 1Axel 2 - MLTC 5. Animo 2 - Schelde 2. de Meet 1 - 8BOZ 4 Herencompetilie overgangsklasse: Toeg 1 - MLTC 1. Heer Jan 1 - Nieuwkoop 2e klas: Zierikzee 1 - Westrak 1Schelde 1 - Sluis 13e klas: Kapelle 1 - Animo 1, Kruiningen 1 - H. Maantje 1. 4e klas: Vogelvlucht 1- Domburg 1. Drive - H Ambacht 1. Kapelle 2 - MLTC 2. SBOZ 2 - de Meet In het komende weekeinde worden in de zwembaden te Axel Kruiningen en Middelburg plaatsingswedstrijden gehouden voor de Zeeuwse zwemkampioenschappen In Axel komen zowel vandaag, zaterdag als zondag de Zeeuws- Vlaamse zwemmers in aextie. Vandaag, zaterdag komen m Kruiningen en zondag in Middelburg de overige Zeeuwse deelne mers aan de start Er worden in de open 50-meterbaden nog geen snelle tijden verwacht. Het programma voor dit weekend ziet er als volgt uit: promo tieklasse D: HKC - Excelsior; Pernix - VEO; Tjoba - De Vinken 's-H.H. Kinderen, aanvang: 16.00 uur; district 2 Zuid-West le klasse A: Animo - Vriendenschaar. Souburg, aanvang 16 00 uur. ADO - Albatros. GKV - KOAG; Rozenburg - TOP(S), 2e klas C: Kwiek (R) - ONDO; Vitesse - DES. Meervogels - Swift; 2e klas D: Snel - DVS'69; Merwede - IJsselvogels, Ons Eiland - Oranje Wit. Stormvogels - TOP(A). Westkapelle. aanvang 16.00 uur. res. 3e klasse A: Snel 2 - PKC 5; VEO 3 - GKV 3; Pernix 2 - DES 2. Meervogels 2 - Swift 2; junioren B. Swift - Deetos. Voorborcb. aanvang. 16.00 uur; Trekvogels - KVS: Fortuna - De Bermen (23/5); PKC - Ons Eibernest; sen. 1A: Animo 2 - Tjoba 3. Souburg, aanvang-13.00 uur; Luctor 1 - All Ready 1. Terneuzen. aanvang 16.00 uur; Zuidwesters 1 - TOGO 1. Souburg, aanvang: 16.00 uur De jeugdteams van Oemoemenoe nemen ter afsluiting van het seizoen vandaag, zaterdag deel aan een Internationaal jeugd- toemooi in 's-Hertogenbosch. Het damesvijftiental van Oemoe menoe Is zondag van de party by het nationale toernooi van Castricum. waar wordt gespeeld om het officieuze kampioen schap van Nederland. De herenselectie van de Middelburgse rugbyclub komt zondag ook uit in een Internationaal toernooi, dat eveneens in Den Bosch wordt gehouden. SCHAKEN De schaakvereniging Middelburg houdt vanaf vrijdag 28 mei het traditionele zomerschaaktoernooi. In tegenstelling tot an dere jaren is het een open toernooi met als titel 'open kampioen schap van Middelburg' en dus toegankelijk voor iedere scha ker. Gespeeld wordt volgens het Zwitserssysteem, zeven ronden op zeven opeenvolgende vrijdagavonden Inschrijven mhetclublo- kaal 'De Schakel'. Bachtensteene 14 in Middelburg Aanvang wedstrijden. 20.00 uur Dit weekeinde worden op de Westerschelde de wedstrijden om de Yeoman Wisselbeker gehouden. De organisatie voor deze ra ces voor IOR-jachten is in handen van de Noordzeeclub en de wv Breskens. Er worden rond 70 deelnemers verwacht, onder wie alle groten uit de IOR-racery. Er wordt gestart vanaf een schip, vandaag zaterdag, rond hall tien en rond half twee en zondag rond tien uur Op de Grevelingen worden by Scharendyke de Open Nederland se kampioenschappen in de Optimist, de kleinste (internationa le) eenheidsklasse, gehouden, georganiseerd door de wv Scha rendyke Hiervoor hebben zich 88 zeilers In de leefty d van 8 tot 12 jaar aangemeld, die donderdag al begonnen aan de titelstrijd, die tot zondag duurt en in totaal 6 races telt. Een eind verder op de Grevelingen wordt het eerste NKK-weefc- ende van de wv Brouwershaven gezeild. Hiervoor hebben zich ruim dertig jachten aangemeld, die op beide dagen één wedstrijd zullen varen. De voetbalvereniging Jong Ambon le Middelburg houdt vsn daag (zaterdag) op de Nassaulaanvelden zyn jaarlijkse toernooi voor Zuidmolukse elftallen Er doen veertien teams aan het eve nement mee. iets minder dan normaal wegens concurrentie van andere toernooien. Aanvang 10 uur. prijsuitreiking 17 00 uur Simon Tahamata is vandaag wel aanwezig tijdens het toernooi in Middelburg, maar hij speelt, niet mee Eén van de Zeeuwse deelneemsters, tijdens het Z-springen voor paarden in Zaamslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 12