Mogelijk kort geding tegen Arnemuiden om tuincentrum Vlissings asiel houdtdag' HTS-HOVERCRAFT Zelfgebouwd voertuig mag niet als brommer op de weg PZC/streek medische diensten Sportwethouder opende tennisbanen Arnemuiden Snelste duif uit Epernay van J. Toutenhoofd L. de Ruijter en zoon wonnen vlucht Compiegne VRIJDAG 21 MEI 1982 ONDERNEMERS: IN STRIJD MET BESTEMMINGSPLAN slist van de hand. Het gesprek, dat de burgemeester en wethouder Jac van Belzen woensdagmiddag over deze zaak voerden met de heer Donkelaar en ■ie Amemuidse winkelier J. H. Stroy, de initiatiefnemer tot het protest, heeft dan ook met het resultaat opgeleverd waarop de twee laatsen hadden ge hoopt: Uitstel van de heropening. De heer Markusse erkent wel dat het mlngsplan, maar voegt daaraan toe dat er al een ontwerp klaar ligt om de be stemming te wijzigen. Dat ontwerp is in de ijskast gezet toen De Groenmarkt in november is gesloten, maar 'de draad zal nu weer worden opgepakt', aldus de burgemeester. Veel belang hecht hij aan een gesprek dat het college volgen de week met de heer Poortvliet zal voe ren, waarin 'heel concreet en schrifte tuincentrum in strijd is met het bestem- Ujk wordt vastgelegd, wat er in het tuin- yVRNEMUIDEN - Het Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond (NCOV) overweegt een kort jeding of een AROB-procedure aan te spannen tegen de gemeente Arnemuiden. Inzet van deze juridische stappen is de heropening van het tuincentrum De Groenmarkt, dat vandaag (vrijdag) na een half jaar dicht te zijn geweest, zijn poorten voor het publiek openstelt. Het NCOV noemt drie argumenten om tegen de heropening in het geweer te komen. Allereerst is het tuincentrum in strijd met het voor het gebied (Van Citters- weg) geldende bestemmingsplan, dat uitsluitend agrarische activiteiten toe laat. Het verhandelen van bloemen, jtniiken en planten zou wellicht onder jee noemer te brengen zijn, maar de verkoop van tuinmeubelen, gereed- jchap, schuttingen, speelgoed, rond hout en dergelijke is daar volgens het NCOV mee in strijd. Op de tweede plaats vreest het ondememersverbond dat de gevestigde middenstand in Ar nemuiden door de heropening van de Groenmarkt zoveel concurrentie wordt aangedaan, dat het verlies aan arbeids plaatsen wel eens groter zou kunnen njn dan de vijf banen die door de hero pening van de Groenmarkt zijn gescha pen. Ten derde wordt de vrees uitge sproken dat de overname van het tuin centrum alleen tot doel heeft om de overgebleven voorraden tegen dump prijzen op de markt te brengen, waarna de zaak na verloop van tijd opnieuw lean worden gesloten. Dit wordt afge leid uit het feit dat De Groenmarkt is overgenomen door de heer M. P. Poort vliet uit Arnemuiden, die een zwager is van de vorige eigenaar A. Groenendijk jr. Of bet inderdaad tot een geding of een procedure zal komen, wordt vol gens de juridische medewerker van het HCOV, de heer Donkelaar uit Zoeter- ineer, vandaag bekend. Burgemeester M. M. Markusse van Ar nemuiden wijst de NCOV-kritiek be- CENTRAAL ALARMNUMMER 01100- 14444. Artsen Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur: A. H. van Dijk. Koudekerkseweg 52, tel. 13459, zo. 0 00-24.00 uur: J. L. R. H. van Pelt, Julia- nalaan 7, tel. 12225. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vrij. 18.00-za. 24.00 uur: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, teL 12637, zo. 0.00-24.00 uur: J. K. Domini- cus, Dam 30, tel. 12830. Visites aanvra gen vóór 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg-Zuid: Patiënten van de artsen Jansen, Perquin en Kodde, zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 0.00 24.00 uur: Th. Bloos, Kanaal straat 70, Oost-Souburg, tel. 01184- 61212, zo. 0.00-24.00 uur: J. F. M. Bergen, laalstraat 89. Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 08.00-zon. 23.00 uur O. Dijkstra, Oostkapelseweg 12, Grijps kerke. tel. 01189-2523. ffestkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggekerke, Meliskerke: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: A. v. d Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. ffest-enMidden-Walcheren: vrij. 18.00- ma. 8.00 uur: A. Stutterheim, Beukel- manstraat 8, Meliskerke, tel. 01186- 1760. Tandarts Spreekuur za. en zon. van 11.00-12.00 uur: H. Steunenberg, Zuiderbaan 18, West-Souburg, tel. 01184-60104. Dierenartsen (ll L. J. J. Schofaerts, (2) en L. A. van Dijk. tel. 01180-13118. Consult alleen na telefonische afspraak, visites aanvra gen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a, tc Oostkapelle, tel. 01188 1443. Be handeling kleine huisdieren op af- Apotheken De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt vrijdagmorgen daaropvolgend. Middelburg: L. v. d. Boogert, Vrijland- straat 79, tel. 27471. Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Bad huisstraat 30-32, tel. 12066. Wijkverpleegkundigen Walcheren-oost Middelburg-Stad: J. W Steenbergen. Noordweg 353, Middel burg, tel. 37238, b.g.g. 12228. Middelburg-Zuid, Nieuwland en Arne muiden: M. C. Karman, Grootmede 96, Middelburg, tel. 23624, b.g.g. 14366. Aagtekerke, Domburg, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, St.-Lau- rens, Veere, Gapinge en Vrouwenpol der: G. v. d. Ende, Vroonstraat 11. Se rooskerke, tel. 01189-1226. Vlissingen: G. Burgers, tel. 01180- 29264. Souburg en Ritthem, Papegaaienburg, Westerzicht, Bossenburgh en Paau- wenburg: N. Filius. tel. 61668. Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle: vr. 19.00- ma. 8.00 uur: R. Scheele, Colijnsplaat 97, Vlissingen. tel. 01184-1325 Verloskundige Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: H. Klompe. Doomenburg 91, tel. 71140. ARNEMUIDEN - Wethouder Jac. van Belzen, onder meer van sportzaken, heeft woensdagavond de twee nieuwe banen van de Arnemuidse iawnten- nisclub De Schenge geopend. De sleutel, waarmee hij de poort in het hek om de banen kon openen, werd hem aangereikt door het jeugdlid Ko Siereveld. Direct daarna werd een van de banen in gebruik genomen met een partij mixed-dubbel. De heer Van Belzen en Henny Vader, voorzitster van de jeugdcommissie van De Schenge, namen het daarbij op tegen secre taresse Tjalina Zandstra en haar medespeler, burgemeester M. M. Markus se. „Zeer vermoeiend", zei deze nadat hij na een half uurtje spelen in een grotendeels geleende tennisuitrusting van de baan was gestapt. De inge bruikname van de twee nieuwe banen werd vervolgens gevierd met een informeel samenzijn in het clubhuis van De Schenge, waar ongeveer ze ventig gasten het glas hieven. Aan de openingshandeling gingen twee toespraakjes vooraf. Allereerst sprak voorzitter Willem de Vries een welkomstwoord tot het college en de raadsleden, van wie de meeste aan de uitnodigingen gehoor hadden gege ven. De voorritter belichtte in vogelvlucht het ontstaan en de bloei van de vereniging, waarna burgemeester Markusse liet weten dat hij veel waarde ring had voor de inbreng van de leden bij het totstandkomen van de uitbrei ding. waardoor het totaal aantal banen nu op vier is gekomen. De banen, gelegen aan de Van Cittersweg in Arnemuiden zijn aangelegd door een aantal leden van De Schenge. Zoals gemeld in de PZC van donder dag 15 april bestond de rol van de gemeente uitsluitend uit het garanderen van een geldlening van vijftig mille, die De Schenge voor de aanleg van d e tennisbanen nodig had. Wel heeft wethouder Van Belzen zich sterk gemaakt om de voor de garantie benodigde raadsgoedkeuring snel in de wacht te slepen, zodat de club niet al te lang met de aanleg zou hoeven te wachten. Uitbreiding van het aantal banen was nodig omdat het ledental is gegroeid tot 240, terwijl er op de wachtlijst nog eens zo'n zestig namen staan. Hoewel De Schenge op verzoek van het Amemuidse gemeentebestuur met op zon dag speelt, zouden de twee bestaande banen evenmin toereikend zijn wan neer de club wel zou besluiten om op die dag van de banen gebruik te maken, liet voorzitter De Vries al eerder weten. centrum wel en niet aan detailhandel bedreven mag worden'. De heer Donke laar heeft, hier zo z'n twijfels over: „Wat gebeurt er als de heer Poortvliet die overeenkomst zal schenden...?", vroeg hij zich af. Aantrekkingskracht Aan het gevreesde verlies aan arbeids plaatsen bij de Arnemuidse midden stand tilt de heer Markusse niet zo zwaar: „Misschien gaat bij enkelen de omzet wat achteruit, maar dat moet nog blijken. Mij lijkt dat De Groen markt zo'n aantrekkingskracht op Ar nemuiden zaJ hebben, dat de midden standers daardoor juist wat graantjes zuilen kunnen meepikken". Verder zei de heer Markusse ervan over tuigd te zijn dat de heer Poortvliet se rieus aan de slag gaat. „De onderhande lingen zijn serieus verlopen. Hoewel er nog wat oude voorraden staan die tegen lage prijzen zullen worden verkocht, kan de nieuwe eigenaar toch niet aan het dumpen blijven. De heer Poortvliet, die in mijn ogen een duidelijke visie heeft, zal toch ook wat willen verdie nen". aldus de heer Markusse. die tot slot de verwachting uitsprak dat de ge meenteraad van Arnemuiden zich in september over de wijziging van het be stemmingsplan kan uitspreken. De heer Poortvliet tenslotte vindt de kritiek op zijn bedrijf wat overtrokken. „Ik ga gewoon op de oude voet verder, maar het geheel wordt veel kleiner op gezet", zegt hij. Over het bestemmings plan wil hij kwijt dat hij indertijd bij de gemeente Arnemuiden heeft aange klopt met de vraag of hij het tuincen trum op dezelfde manier kon voortzet ten als de vorige eigenaar, waartegen de gemeente geen bezwar bleek te hebben. Over de 'dumpprijzen' vertelt hij dat spullen die de hele winter buiten heb ben gelegen nu eenmaal niet voor de oorspronkelijke prijs kunnen worden verkocht, maar dat de nieuwe voorra den tegen gebruikelijke prijzen van de hand zullen gaan. Op de vraag wat hij zich voorstelt van het gesprek met de burgemeester over vaststelling van het assortiment, deelt de heer Poortvliet mee dat hij van plan is om alles te ver kopen wat met de tuin te maken heeft, al geeft hij toe 'dat die lijn moeilijk te trekken is'. Verhuur WALCHERSE ZATERDAGVLIEGERS Wel verzekert hij dat hij niet van plan is om doe-het-zelf artikelen te verkopen. Een van de twee kassen op het terrein zal worden gebruikt voor de kweek en eventueel voor verhuur; de andere voor de verkoop van planten: Het stukken grond die hij niet gebruikt voor zijn be drijf, worden verhuurd als volkstuin tjes. De vraag of uit de familierelatie kan worden afgeleid dat De Groenmarkt na het opruimen van de oude voorra den weer wordt gesloten, doet hij af met een kort maar krachtig: „Flauwe kul..." (Van een medewerker COLIJNSPLAAT - De eerste midfond- vlucht werd zaterdag vervlogen van uit Epernay. In tegenstelling tot vorige week, toen er niet gelost kon worden vanwege het bar slechts weer in de be treffende streek, werden de duiven nu reeds om 6.50 uur bij stralend weer in vrijheid gesteld. Het mooie en warme weer van de voorafgaande dagen had er toe geleid dat verschillende duiven bij de lossing in topvorm verkeerden, zodat sommigen met zeer hoge snel heid huiswaarts keerden. Opvallend is echter, dat men soms lang moest wach ten eer de tweede duif zich aanmeldde. Verschillende liefhebbers constateer den dat de duiven nit alle richtingen aankwamen. Men kon daar geen ver klaring voor geven. Het werd echter een mooie vlucht met weinig verlie zen. Dc vijfjarige duif van J. Toutenhoofd uit Westkapelle zal zeer zeker het snel ste geweest zijn van heel Zeeland met 1484 meter per minuut. In Zeeuwsch- Vlaanderen kwam de vogel van D. Duerwaarder uit Temeuzen tot 1437 Prestatietocht bij Dynamo Domburg DOMBURG - De atletiekverenigingDy- namo '70 houdt vanavond (vrijdag) een prestatieloop in Domburg. Het par cours voert de deelnemers gedeeltelijk over de duinen en door het natuurge bied van Westhove en Hoogduin. De te lopen afstand kan men tijdens de tocht zelf bepalen. De deelnemers kunnen kiezen uit vier. acht of negen kilometer. Het startsein wordt om zeven uur gegeven bij het strandpaviljoen aan het eind van de Badweg in Domburg, waar belangstel lenden zich vanaf zes uur kunnen in schrijven. De organisatie van de presta tietocht is mede in handen van de VW van Domburg. meter per n-u.uut, op de Beveianaeii werd voor een duif van A. Abrahamse uit Wissenkerke 1397 meter per minuut genoteerd en in Noord-Zeeland was een duif van L. de Hooge uit Zierikzee het snelste met 1331 meter per minuut. De postduivenvereniging 'De Zwaluw' te Westkapelle in concours 506 duiven, afstand ongeveer 278 kilometer. Aankomst eerste duif 09.57 uur, snelheid 1484 meter per mi nuut Laatste prijsduif 10.28 uur. snelheid 1278 meter per minuut De eerste tien prijs winnende duiven waren van: 1 J. Touten- Plattelandsvrouwen Koudekerke bijeen KOUDEKERKE - De afdeling Koude kerke van de plattelandsvrouwen hield een bijeenkomst in hotel "Wal cheren', samen met de internationale commissie en de plattelandsvrouwen uit het Duitse Eschwege. Tijdens deze bijeenkomst werden kle- 9 K. Roelse Zld.; 5 Kees en Ko; 7 A. Stroo; 8 J. Melis en Zoon. De besten van de week: K. Roelse te Zoutelande met 5 van de 8, W Min- derhoud met 4 van de 8 en L. Heijt met 3 van de 6 duiven prijs. De postduivenvereniging "De Telegraaf te Middelburg. Inconcours 449 duiven, afstand ongeveer 275 kilometer. Aankomst eerste duif 10 09 uur, snelheid 1402 meter per mi nuut- Laatste prijsduif 10.30 uur. snelheid 1245 meter per minuut De eerste tien prijs winnende duiven waren van 1 A J Sturm; 2 W. Hamersma: 3 C. Hoek en Zoon. 4 F Koop man. 5 W. M. Walraven; 6 C L Daane; 7 Chr. Beeke, 8 A. J. Abee; 9 D. van Iwaarden. 10 W. de Vries. Uitblinker op deze vlucht was A. Abee met 15 van de 18 duiven prijs. De postduivenvereniging 'De Voorwaarts' te Arnemuiden. In concours619duiven, afstand ongeveer 273 kilometer. Aankomst eerste duif 10 07 uur. snelheid 1389 meter per mi nuut Laatste prijsduif 10.28 uur. snelheid 1251 meter per minuut. De eerste tien prijs winnende duiven waren van. 1M. van Belzen 2 en 7 Ko Schroevers; 3 C A. de Ridder; 4 J. Schroevers; 5 L de Nooijer, 6 Joh. Ventevo- gel; 8 Cor de Ridder, 9 P. Schroevers; 10 Joh. van Belzen en Zoon. Goede resultaten be haalden Ko Schroevers met 6 van de 8; Joh. Ventevogel met 5 van de 8: L Meerman met 5 van de 8 en P. Tramper met 4 van de 6 duiven priis. De postduivenvereniging 'De Scheldevlie- gers' te Vlissingen: in concours 317 duiven, afstand ongeveer 270 kilometer. Aankomst eerste duif 10.02 uur. snelheid 1397 meter per minuut Laatste prijsduif 10.29 uur. snelheid 1233 meter per minuut. De eerste tien prijs winnende duiven waren van- 1 L. Lievense, 2 en 5 J Lens; 3 en 9 F Borremans, 4 en 10 A. Kerkhove; 6 D. Huiszoon en Zoon, 7 G. van Boven; 8 K Pleijte Uitblinkers op deze vlucht waren Lievense met 9 van de 14. Lens met 7 van de 12 en Broeksma met 4 van de 6 duiven prijs. Deltaband op internationaal Frans festival VLISSINGEN - De Deltaband van de koninklijke harmonie 'Ons Genoegen' heeft zondag op uitnodiging van het gemeentebestuur van de Franse stad Gravelines meegewerkt aan een inter nationaal muziekfestival, waarvoor 16 muziekkorpsen uit Frankrijk, België, Engeland en Nederland waren uitge nodigd. Na een ontvangst door de burgemees ter en een kjeine mars in de ochtendu ren werd 's middags meegewerkt aan een mars door de stad met alle korpsen. Na afloop van deze mars, waarvoor erg veel publieke belangstelling was, was er op het marktplein, dat was omgebouwd tot een soort stadion, een finale, waar aan ongeveer 1000 muzikanten deelna men. De Deltaband kreeg ter herinnne- ring aan deze deelname een tinnen wandbord van de stad Gravelines. Aan staande zaterdag werkt de Deltaband mee aan een show in de vijf-mei-hallen te Leiden, samen met de Fourty Four Degrees. De Drumguards uit Delft en de drumfanfare Excelsior uit Rotter dam. De HTS'ers demonstreren het luchtkussenvoertuig VLISSINGEN - Vier studenten aan de HTS in Vlissingen hebben als afstu deerproject een zogenaamd 'luchtkussenvoertuig' ontworpen. Zij demon streerden het eenpersoons voertuig woensdagavond voor een enthousiast publiek, op het terrein voor het schoolgebouw aan de Edisonweg. Het is nog niet uitgeprobeerd op het water, omdat er geen drijvers onder zitten. De vier studenten willen deze nog wel aanbrengen, om proefvaarten te kunnen maken op het Veerse meer. Het luchtkussenvoertuig heeft twee motoren, die elk een propellor aan drijven. Een is horizontaal gericht en zorgt voor de voortstuwing. De ande re is verticaal gericht en zorgt voor het 'luchtkussen', dat het gevaarte ongeveer 25 centimeter boven het aardoppervlak houdt. Een 'schort' van stevige kunststof zorgt er voor, dat de lucht niet al te snel onder het voertuig ontsnapt, waardoor het weer op de grond zou zakken. Het bijzondere van hun ontwerp is vol gens de vier studenten, dat zij aan de onderkant profielen hebben aange bracht, die de lucht gelijk verdelen. Het voertuig blijft daardoor nog be ter in evenwicht, dan de al bestaande modellen. Het ontwerp is van N. A. M. Clarijs (22). S. H. Teirlinck (23) beiden uit Vlissingen, W. van Dalen (24) uit Goes en P. Slabbekoom (24) uit Krui- ningen. Tijdens de demonstratie van Clarijs bleken verschillende behen- digheidsmanouvres wel uitvoerbaar, maar toch problematisch. Soms kon niet worden voorkomen dat het voer tuig in de struiken belandde en weer met mankracht daaruit moest wor den getild. Met een fietsstuur zijn twee stuurroeren te bedienen. Daar naast kan enigszins worden bijge stuurd met de hand. Het voertuig heeft volgens de studenten bij expe rimenten een snelheid behaald van veertig kilometer per uur, maar zou maximaal 55 kilometer kunnen ha len op een geschikt terrein. Brancards Luchtkussenvoertuigen bestaan al in de praktijk, zoals de hovercraft, die vaart tussen Dover en Oostende, maar ook bij grasmaaimachines en als luchtkussenbrancards. Daar naast zien de studenten ook wel praktisch nut voor de landbouw. Op natte akkers zou dan toch nog geoogst kannen worden, terwijl nu alle voertuigen in de modder blijven steken. Maar voor het eigen ontwerp zien zij met name praktische toepas singen in de sport. „Er bestaan al wedstrijden, zoals in België en Duitsland. Daarvoor zou het model zeer geschikt zyn". aldus Clarijs. Wie de eigenaar wordt van het model, dat 142 kilo weegt moet nog worden beslist. De vier studen ten hebben over het ontwerp een uit voerig rapport geschreven, dat ook verschijnt in de Technische Biblio theek Zeeland. „Iemand uit Zuid-Afrika heeft er al naar geïnformeerd. Hij heeft ook de demonstratie gezien en toen was zijn belangstelling alleen maar ge groeid", aldus een van de tevreden studenten na afloop. KANTONRECHTER MIDDELBURG hoofd; 2 Th. van Alphen: 3 en 6 P Hengst; 4 en derdrachten geshowd onder leiding van - mevrouw Van Liere. De afdeling Kou dekerke maakt dinsdag 25 mei het vooijaarsreisje naar de Floriade. MIDDELBURG - P. J. W. uit Grijpskerke bouwde een invalidenwagen met een bromfietsmotor tot een soort motorvoertuig om en begaf ze zich daarmee in zijn woonplaats op de weg. Omdat het volgens de letter van de wet een bromfiets was geworden had het eerst goedgekeurd moeten worden, maar dal was niet gebeurd en dat was de reden dat het in beslag genomen werd. Bovendien had W. ook geen verzekering voor het apparaat en ook daarvoor had hij zich voor de kantonrech ter te verantwoorden. Verkeersschout mr J. C. P. M. Boogers kwam hem op 150 gulden boete te eiste verbeurdverklaring van het voer- staan, tuig en een boete van 110 gulden voor jr. het onverzekerd rijden. Kantonrechter A ICipDCinCL mr W. F. van Solinge vond het best jam mer voor W. dat hij zijn karretje kwij traakte, maar kon daar toch niet onder uit. „Was u maar ergens anders dan op de openbare weg gaan rijden", vond hij. Omdat W. al behoorlijk gedupeerd was door de verbeurdverklaring verminder de hij de boete voor het onverzekerd rijden tot 75 gulden. P. H. van V. uit Oost-Souburg was in maart van het vorig jaar op de Vlis- singsestraat in zijn woonplaats frontaal in aanrijding gekomen met een tegen ligger. Er hadden voor hem aan de rech terkant van de weg veel geparkeerde auto's gestaan, zodat er nog maar een betrekkelijk smal stuk weg voor het verkeer van beide zijden overbleef. Van V. verklaarde uiterst rechts langs de ge parkeerde auto's gehouden te hebben. De tegemoetkomende auto bleef vol gens hem tegen de stippellijn aan rij den. Remmen op het laatste moment kon een aanrijding niet meer voorko men. Volgens de verkeersschout had den beide wagens daar langs elkaar heen gekund als ze alle twee uiterst rechts gehouden hadden. Omdat het naar zijn inzicht niet vaststond dat Van V. dat niet gedaan had vroeg hij vrij spraak en daarbij sloot de kantonrech ter zich aan. P. P M. de H. uit Koudekerke verleende in oktober vorig jaar op de kruising Zuidbeekseweg-Weijevlietweg geen voorrang. Hij was wel gestopt voor de voorrangsweg maar was weer opgetrok ken zonder een naderende auto te zien. waarna een aanrijding volgde. Dat de R. nit Arnemuiden was ervan overtuigd dat een klapband er de oor zaak van was dat hij 29 juli van het vorig jaar met zijn auto van de Mui weg af raakte en tegen een lantarenpaal tot stilstand kwam. Zijn wagen raakte daarbij total loss. De technische dienst van de Rijkspoli tie is van oordeel dat de beschadigin gen aan de band het gevolg van de aan rijding zijn. Omdat er verder geen spra ke was van mankementen aan de auto was de verkeersschout van mening dat het ongeluk door onoplettendheid of te hoge snelheid moest zijn veroorzaakt. Hij eiste 150 gulden boete. Mr Van So linge hield de zaak aan om de band eerst nog door een andere instantie te laten onderzoeken „Meneer heeft daar recht op", vond hft. De Vlissinger J. A. H. had zijn auto op een nogal slordige wijze achtergelaten toen hij op 1 juni van het vorig jaar te gen het bord dat de afslag Souburg van Rijksweg 58 markeert, was aangereden. De achterkant van de wagen stond op de vluchtstrook en zonder dat hij ver lichting of een gevarendriehoek had aangebracht, was H. zomaar naar huis gegaan. Toen de politie naderhand bü hem aan de deur kwam wilde hij die niet te woord staan, omdat hij juist een flin ke borrel voor de schrik aan het inne men was. „U mag nog blij zijn dat de politie geen aanrijdingsprocesverbaal heeft opgemaakt", vond mr Boogers, die 45 gulden voor het staan op de vluchtstrook eiste. Het vonnis luidde conform. „Het is hier geen grabbelton", merkte mr Van Solinge op tegen C. F. B. uit Arnemuiden, die nogal ontstemd was over de 150 gulden boete, die hij kreeg voor een kopstaartbotsing op de Kle- verskerkseweg, die door hem veroor zaakt was. „De hoogte van de boete is in overeenstemming met de ernst van de fout en in mijn skala van tarieven is 150 gulden echt niet hoog", kreeg hij van de kantonrechter te horen. WA L CHERSE ZON DA G VLIEGERS VLISSINGEN - Het Vlissingse diere nasiel aan de Langeleenweg houdt zaterdagmiddag 'open dag'. Het pu bliek kan dan kennis maken met een aantal honden, waarvoor volgens beheerster W. van Reine absoluut een gezin moet worden gevonden. Daaronder bevinden zich verschil lende 'probleemgevallen'. Sommige verblijven ai erg lang op het asiel. Het zomerseizoen lijkt voor het asiel namelijk erg vroeg ingezet, want het is volgens de beheerster even 'vol', als tijdens de vakantie- en feest maanden. Het asiel herbergt momenteel 21 honden. „Vorig jaar was allergie een reden voor veel mensen, om hun hond hier af te geven. Nu is dat over spannenheid gewordenvertelt W. van Reine Met de katten valt het vol gens haar nog wel mee. Het asiel zoekt al enige tijd een nieuw tehuis voor een bastaard reu met dne poten „Wij noemen het lieve beest ons 'softenon-hondje', omdat het vierde pootje slechts een stompje is Het is een 'misgeboorte', maar de vroegere eigenaar heeft het laten le ven, zonder goed te beseffen hoeveel aandacht en verzorging zo'n hondje nodig heeft. De nieuwe eigenaar zal daar heel goed rekening mee moeten houden", vertelt de beheerster. In het asiel verblijven ook twee whip pets. die zo sterk aan elkaar gehecht zijn. dat zij niet afzonderlijk kunnen worden geplaatst- Hetzelfde geldt voor twee Afghaanse windhonden. Daarnaast zijn er nog herders, bou viers en vele andere honden, waar van sommige zelfs met een stam boom- De animo van mensen om zich over een hond te ontfermen wordt volgens beheerster W. van Reine wellicht minder, als gevolg van de economi sche recessie „Bovendien zijn ze duurder geworden in de aanschaf De nieuw verplichte tatoeëring en de inentingen kosten veel geld", aldus mevrouw Van Reine De open dag in het asiel duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Dan worden ook enkele Vlissingse kinderen in het 'zonnetje' gezet, voor het vele geld dat zij voor het asiel hebben ingeza meld. Door het verkopen van twee dehands spullen, die de kinderen langs de huizen ophaalden, konden zij 500 gulden bijeen brengen. „Een dergelijke inzet voor het dierenasiel maak je niet veel mee", aldus me vrouw Van Reine. MIDDELBURG - De tweede vlucht die het afgelopen weekeinde op het pro gramma stond kwam vanuit Compièg- ne, ondanks de 'concurrentie' van Or leans waren er voor deze vlucht toch nog 698 duiven ingemand. Gelost werd er om zeven uur. Er lag toen een klein slecht weer-gebied om en nabij Brug ge, maar gezien de vlotte aankomst van de duiven zullen zij hiervan slechts geringe hinder hebben onder vonden. De prijzen waren in een kleine twintig minuten verdiend. In Vlissin gen zien we L. de Ruijter en zonen we derom op de eerste plaats. Daarbij bleef het niet, want zij werden ook nog zevende. Twee liefhebbers die nog geen opzien barende prestaties geleverd hebben in dit seizoen vinden we nu voorin. J. Ren ders werd twee en J. Leijnse eindigde als derde. P. de Nooijer het weer van zich spreken. Zijn zes meegegeven vo gels had hij binnen een kwartier alle maal in de klok Hij begon met een vier de plaats gevolgd door de tiende. In Souburg was Ch de Poorter dit week end ongenaakbaar. Deze keer wist hij naast de eerste prijs tevens de vijfde en de zevende te winnen. De strijdt om de tweede en derde plaats werd beslist in centimeters. Uiteindelijk werd A. v. Merrienboer met 1240 65 m twee voor P Borremans met 1240.28 m. In Middel burg was A. Hooftman de onbetwiste uitblinker. We vinden hem met maar liefst vier duiven terug in de top tien. Hij bezette de een, vier, acht en tien. Tweede met een zeer kleine achter stand werd L. v.dKetterij. Spijtig voor Jac Poortvliet en zn. kwam hun duif niet onmiddellijk naar binnen anders had er meer ingezeten dan de derde Prijs. De uitslagen P V de Posthoorn, deelname 205 duiven, snelheid eerste dutf: 1.272 meter. 1-7 L de Ruijter en zn., 2 J. Rljnders. 3 J. Leijn se, 4-10 P. de Nooijer, 1-7 L. de Ruijter en zn.,2 J Renders, 3 J. Leijnse. 4-10 P de Nooijer. 5 P. Theune en zn. 6 J v. Peenen en zn_, 8 C. v. Gemert. 9 Gebr Post. P.V. dc Luchtbode, deelname 271 duiven, snelheid eerste duif 1 243 meter 1-5-7 Ch. de Poorter. 2 A. v. Memenboer. 3 P Borremans. 4 L v. Wallenburg. 6 Cor de Poorter. 8 j. Wan- jon. 9 J. Marijs, 10 A Schenkel P.V Zeelandla. deelname 222 duiven, snel heid eerste duif 1213 meter 1-4-8-10 A Hooftman2L. v Ketterij3 Jac. Poortvliet en zn.. 5 J. Hietbrtnk, 6 P. Bakker, 7 J. de Bel, 9 Chr. de Graaf. Concoursclub Walcheren deelname 698 dui ven. 1-10 L. de Ruijter en zn.. 2 J Renders. 3 J. Leijnse. 4 Ch de Poorter. 5 A v. Memenboer, 6 P Borremans, 7 P. de Nooijer, 8 P. Theune en zn9 J v. Peenen en zn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 7