Conflict over rol huurders van woningen in Borsele Geen vermenging taken gezondheidsdiensten Nieuwkomers PSP en D'66 kritiseren raad Tholen Aanval Progressief Middelburg op banenplan van PvdA-afdeüng PZC/provincie OVERLEG LOOPT VAST OP KWESTIE BEWONERSRAAD Behoud van oude kerken ter discussie Casema wacht nog op uitnodiging Terneuzen Bezwaren hobbyzaken tegen ongemoeid laten Formido 'BESLOTEN KENNISSENKRING' „IJPAG 21 MEI 1982 9 HEINKENSZAND - De woningstichting Borsele en de huurdersvereniging Borsele hebben een meningsverschil over de deelname van huurders in het volkshuisvestingsgebeuren in Borsele. Een gesprek dat maandagavond over die bewonersparticipatie tussen de woningstichting en de huurdersvereniging werd gehouden, moest worden afgebroken omdat de twee partijen niet tot overeenstemming komen komen. Volgens een onpartijdig voorzitter van jet gesprek, het gemeenteraadslid drs. p j vollaard (pvda/ppr) was het breek punt de eis van de huurdersvereniging, dat de leden van een nieuw te vormen bewonersraad afkomstig moeten zijn uit de kringen van de huurdersvereni ging. Daar waren de vertegenwoordi gers van de woningstichting het niet mee eens. Van die zijde werd maandag avond gesteld dat voor zo'n bewoners raad alle huurders in aanmerking moe ien kunnen komen en niet alleen zij die tot de buurdersvereniging Borsele be- ooren. Voorzitter Vollaard: „Op een ze iler moment werd gesteld: de huurders- vereniging is de bewonersraad. Daar ns de woningstichting het niet mee eens. zodat het gesprek niet kon wor den voortgezet". In een persverklaring die de huurders vereniging na afloop van het gesprek beeft meegedeeld wordt overigens die darde eis al weer wat teruggeschroefd. In de verklaring staat dat de huurders- MIDDELBURG - Het behoud van voldoende predikantsplaatsen en de restauratie en het onderhoud van de kerkgebouwen vormen punt van discussie bij de provin ciale kerkvergadering van de Ne derlands hervormde kerk die maandag 24 mei tussen 15 en 21.30 uur wordt gehouden in De Vroone aan de Vereekestraat in Kapcllc. De zorg om zowel predikantsplaat sen als onderhoud van kerkgebou wen is blijkens het jaarverslag over 1981, hetgeen maandag besproken wordt, ingegeven door de steeds slechter wordende economisch-fi- nanciêle situatie in Nederland waarbij de kerk wordt meegetrok ken. Door bezuinigingsmaatrege len van de overheid is het nauwe lijks meer mogelijk om daar een be roep om financiële steun te doen ingeval van restauraties van kerk gebouwen. De vraag wordt gesteld of men wel tot het bittere einde moet door gaan: „Mag en kan van een kerke lijke gemeente worden verwacht dat zij monumenten van cultuur historische en beeldbepalende be tekenis in stand houdt, vooral wan neer dit ten koste gaat van pastora le arbeid (ingeval er een predi kantsplaats opgeheven moet wor den)?" Geconstateerd wordt verder dat het ideaalbeeld van een predikant voor iedere gemeente steeds verder van de praktijk af komt te staan. Door schaalvergroting (samenvoe ging gemeenten of één predikant voor meerdere gemeenten) dreigt het gevaar dat het contact met de gemeenteleden verloren gaat. In dit verband wordt het in het ver slag betreurd dat men vaak voor ad-hoc-situaties komt te staan. Ge pleit wordt voor meer plannings middelen en moeglijkheden om sa menwerking tussen de gemeenten meer systematisch voor te berei den en tebevorderen De vergadering houdt zich naast deze punten bezig met een groot aantal benoemingen. De jaarver slagen van de provinciale diakona- le commissie en van de provinciale kerkvoogdij worden besproken ter wijl ook de jaarrekening 1981 van het stichting hervormd kerkcen trum Zeeland wordt behandeld Tenslotte ligt er een voorstel aan de kerkvergadering om de 'DDR- werkgroep Zeeland' onder de hoe de te nemen. Deze is opgericht op initiatief van de Provinciale Her vormde Jeugdraad (PJHR)cn heeft als doel contacten tussen kerkelij ke gemeenten in Zeeland en in de DDR te bevorderen. verenging Borsele 'bereid is alle huur ders look niet leden) in de gelegenheid te stellen een bewonersraad te kiezen". Wel wordt in de verklaring nog opge merkt dat de huurdersvereniging zich op het standpunt stelt dat zij de eerst aangewezene is om namens en door de huurders een eventuele bewonersraad voor alle huurders te organiseren. Stichtingsvorm In de verklaring wordt ook duidelijk gemaakt dat de huurdersvereniging niet zo gelukkig is met de stichtings vorm van de Borselse woningcorpera- tie. Een verenigingsvorm zou beter zijn, zo luidt de conclusie. Toch hoeft dat. wat de huurdersvereniging be treft, niet meteen te veranderen als in het stichtingsbestuur een bredere ver tegenwoordiging vanuit de huurders wordt benoemd. De huurdersvereni ging denkt aan 6 leden van de stich ting, 6 leden vanuit de huurders en 1 gemeentelijk vertegenwoordiger. Volgens de mededeling van de huur dersvereniging wil de woningstichting naast die vereniging nog een orgaan in Rij-instructies caravan-bezitters bij ANWB-Kapelle KAPELLE - De ANWB is dit voorjaar begonnen met de caravan-rij-instruc- tieln het wegenwachtstation te Kapel- Ie. Manoeuvreren met een caravan- combinatie lijkt weliswaar moeilijker dis het is, toch is er een aantal prakti sche zaken, die men gewoon moet we ten een liefst onder leiding van een er varen carvanner moet oefenen. De ANWB heeft daarin voorzien door he t organiseren van caravaninstructies. Deze Instructies worden meestal vanuit één van de wegenwachtstations gege ven en duren drie uur. Onder leiding van een deskundig instructeur leert men omgan met z'n caravancombina- oe. Hoewel er een theoretisch gedeelte n zo'n instructieochtend of -middag is opgenomen, wordt vooral de nadruk ge legd op de praktijk van het caravanrij den. De cursisten leren onder MEER met de caravan-combinatie recht achteruitrijden, achteruitrijden in bochten, parkeren, keren en er wordt aandacht besteed aan het aan- en af koppelen van de aanhangwagen. De rureus wordt gegeven in de eigen auto met de eigen caravan erachter. Vooraf ontvangen de deelnemers het ANWB- boekje 'Caravaninstructie', waarin het geen wordt geïnstrueerd uitgebreid wordt toegelicht. TERNEUZEN - De firma Casema, belangrijkste exploitant van kabel-tv in Nederland, wacht al enige tijd met smart op een uitnodiging van de ge meente Terneuzen om te komen praten over de aanleg van een kabelnet. Casema streeft, in nauwe samenwerking met de PZEM, naar een Zeeuws kabelnet. In Terneuzen is de belangrijkste concurrent Siemens, die al geruime tijd contacten onderhoudt met de woningbouwvereniging 'Ter neuzen'. Woensdagavond troffen vertegenwoordigers van Casema en Siemens elkaar tijdens een verkiezingsbijeenkomst van D'66, die helemaal was gewijd aan 'de kabel'. Casema-vertegenwoordiger Voerman maakte duidelijk dat zijn firma de gemeente Terneuzen al maanden geleden heeft aangeboden te onderzoeken welke mogelijkheden zich op het kabelgebied in die gemeente voordoen en welke kosten ermee gemoeid zijn. Tot nu toe liet de gemeente niets van zich horen. En dat bevreemdt D'66 zeer. Raadskandidaat Henk Vlijm: „Wat klopt er dan van de praatjes van wethouder Barbé. die zegt dat hij nog niet met die kabelnota kan komen, omdat het wachten is op een gesprek met PZEM/Casema? Vreemd hoor". De gegevens van Siemens heeft de gemeente al enige tijd in huis. Casema is nog altijd bereid om na een technisch-financieel onderzoek, dat weinig tijd in beslag neemt, een offerte uit te brengen het leven roepen dat moet dienen als adviserende instantie vanuit de huur ders Een dergeljjk orgaan ziet de huur dersvereniging, zo blijkt uit de verkla ring, als een poging van de woningstich ting om de rol van de huurdersvereni ging Borsele terug te dringen. „Door af wijzen van de huurdersverenging Bor sele als bewonersraad door de woning stichting. acht de huurdersvereniging een verdere voortgang van het gesprek over het deelnemen van huurders aan het beleid met zinvol meer", zo staat in de verklaring van de huurdersvereni ging. Om polarisatie te voorkomen acht de huurdersvereniging het wenselijk dat door een derde, genoemd wordt de bur gemeester van Borsele, het gesprek weer op gang kan komen. Bij zo'n ver- volg-gesprek zou eventueel ook een vertegenwoordiger van het ministerie van volkshuisvesting aanwezig moe ten zijn, aldus de verklaring. De woningstichting beraadt zich over een reactie op de verklaring van de huurdersvereniging, zo werd van die zijde meegedeeld. GOES - De eigenaars van het Timmerhuis, het Hobbyhuis en Schrijver Bouw markt hebben bezwaar gemaakt tegen het feit dat het college van burgemeester en wethouders van Goes geen stappen hebben ondernomen om de pas geopende Formido Bouwmarkt in de Ganzestad te sluiten. Dat vertelde burgemeester mr. W. Blanken woensdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering. Zoals gemeld zijn over de vestiging van de Formido Bouwmarkt tegenstrijdige uitspraken gedaan. De voorzitter van de afdeling rechtspraak van de raad van state vond de bouwmarkt in strijd met de bepalingen van het bestem mingsplan en meende dat een aan de vorige eigenaar van het bedrijfspand af gegeven ontheffing voor detailhandels activiteiten niet zomaar overdraagbaar is. De president van de rechtbank in Middelburg bleek echter een tegen overgestelde visie te huldigen. Burge meester Blanken stelde dan ook vast dat het een 'heel interssante geschiede nis' is, waarbij Goes naar hij verwachtte nog wel geciteerd zal worden in de vak bladen. De raad was het eens met de zienswijze van b. en w. dat de Formido Bouw markt uitstekend past in de ideeén van het gemeentebestuur over de ontwik keling van dit deel van de binnenstad. Voor alle duidelijkheid werd daarom besloten een herziening van het be stemmingsplan voor te bereiden, zodat de bouwmarkt ook planologisch inge past kan worden. De raad wees een beroep van Paauwe's Woninginrichting B.V. van de hand te gen een besluit van b. en w. om geen vergunning te geven voor een verkoop van meubelen en woningtextiel in de veilinghallen aan de Fruitlaan gedu rende de maand juni. Het bestem mingsplan voor dit gebied staat dat niet toe. De raad drong er bij het college op aan om wel medewerking te verlenen aan een meubelshow, waarij - officeel al thans - het verkoopaspect niet op de eerste plaats komt. Poolse pastoor bedankt Terneuzen voor hulp TERNEUZEN - De bevolking van de Poolse stad Piotrkow-Trybunalski heeft op dit moment grote behoefte aan voedselhulp. Dit schrijft de pastoor van de parochie van Sint Jacobus R. Czeslaw, in een bedankbrief aan de Stichting 'Terneuzen Helpt Polen', die de Poolse stad enkele maanden gele den een grote hoeveelheid voedsel, kle ding en medicamenten stuurde. Het is de bedoeling om deze actie komend na jaar te herhalen. Pastoor Czeslaw schrijft, dat dé eerste zending is verdeeld onder vie parochies en de mensen, die hulp het meeste no dig hebben. Religieuzen, pastoors, ka pelaans en leden van de kerkbesturen hebben zich met die taak belast. Czes law bedankt het Terneuzense comité 'met grote dank in mijn hart' voor het feit dat Piotrkov-Trybunalski heeft geadopteerd, voor zolang de stad hulp nodig heeft. Er za, nog een special kerk dienst worden gehouden om dit feit te gedenken. Het comité 'Terneuzen Helpt Polen', dat de actie indertijd op touw zette, is inmiddels omgezet in een stichting. Om het nieuwe transport van voedsel en medicamenten te financieren zal er een aantal activiteiten worden ontplooid. Zo Is de stichting vertegenwoordigd op de beurs Familie '82 en staan er een kooravond, een bevrijdingsconcert en mogelijk een huis-aan-huiscollecte op het programma. Open dag weefcontact Zuid-Nederland MIDDELBURG - "De Kunstkring' aan de Stationsstraat in het Brabantse Oi- sterwijk vormt zondag 23 mei het on derkomen het weefcontact 'Brabant- Zeeland-Limburg'. dat van tien tot vijf uur een open dag houdt. Naast een overzicht van verschillende weefwer ken krijgen de bezoekers ook Inzicht in de bijscholingscursussen die de laatste twee jaar zijn gehouden. Deze zijn ge- touwweven, experimenteel weven op hangende schenng. vorm en kleur en' kleur in het weefsel. VOORZITTER BEDRIJFSGEZONDHEIDSDIENST: GOES - De bedrijfsgezondheidszorg kan en mag niet worden vermengd met districtsgezondheidszorg, ook al kan dit financieel aantrekkelijk zijn. Tot die conclusie kwam woensdagmiddag de voorzitter van het bestuur van de stichting bedrijfsgezondheidsdienst 'Zeeland', M. J. Leenhouts. Hij bracht dit naar voren bij de opening van het nieuwe gebouw van de dienst, in Klein Frankrijk te Goes. Leenhouts wees er op dat de bedrijfsgezondheidszorg een zo goed en zo voordelig mogelijke dienst probeert op te bouwen. Hij waarschuwde er in dat verband dan Boertien onthult de naam voor het ge bouw van de bedrijfsgeneeskundige dienst 'Zeeland' te Goes ook voor dat de districtsgezondheids zorg zich - zoals het zich aan laat zien - bezig gaat houden met taken van de bedrijfsgezondheidszorg. Daar moet eerst onderzoek voor ge pleegd worden om na te gaan of er ande re mogelijkheden zijn. om de openbare gezondheidszorg te waarborgen, zo stelde Leenhouts In de toespraak die hij ter gelegenheid van de opening hield ging de vooratter van de bedrijfsgezondheidsdienst ook in op het belang van dergelijk werk voor het bedrijfsleven. Hij stelde dat het niet alleen uit sociaal oogpunt belangrijk is maar ook uit het oogpunt van preventie en controle achteraf Daarnaast is het ook economisch noodzakelijk dat de gezondheid van de werknemers wordt bewaakt, zo gaf Leenhouts aan Hij ging tevens m op de verschillende soorten bedrijfsgezondheidsdiensten die in Zeeland actief zijn. Daarbij maak te Leenhouts verschil tussen diensten die alleen voor één bepaald bedrijf werken en diensten die - weliswaar een gesloten karakter hebben - maar toch ook werken voor anderen Hij pleitte vooral voor de meer open vorm van be drijfsgezondheidsdiensten die in Zee land actief zijn Daarbij maakte Leen houts verschil tussen diensten die al leen voor één bepaald bedrijf werken en diensten die - weliswaar een gesloten karakter hebben - maar toch ook werken voor anderen. Hij pleitte vooral voor de meer open vorm van bedrijfsge- zondsdiensten In ieder geval zou er voor de totale be drijfsgezondheidszorg in Zeeland een bepaalde vorm van nauw overleg moe ten komen Dergelijke initiatieven zal het bestuur waarvan Leenhouts voor zitter is positief tegemoet treden, zo kondigde hij aan. Momenteel zijn 4 bedrijfsartsen, 4 be- drijfsverpleegkundigen, 2 doktersassis tentes, 3 huishoudelijke hygiénistes, 2 administratieve krachten er. 1 secreta resse in dienst van de bedrijfsgezond heidsdienst 'Zeeland Een vijfde be drijfsarts zal binnenkort worden be noemd Deze mensen houden zich bezig met in totaal 13.000 werknemers van de bij de bedrijfsgeneeskundige dienst aangesloten bedrijven. De commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. opende woensdagmiddag het nieuwe gebouw. Hij deed dat door het onthullen van een naambord voor het pand. Na een felicitatie aan het adres van de dienst, kreeg Boertien van Leenhouts een geldbedrag dat is bestemd voorde Uni- cef-actie 'Een kans voor een kind'. SINT-MAARTENSDIJK - De jaren dat Tholen als een geïsoleerd rechts- confessioneel georiënteerd agratisch eiland te boek stond lijken definitief voorbij. Dat valt onder meer af te leiden uit de deelname van de 'linkse' partijen als D'66 en de PSP aan de komende gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. Weliswaar dient zich ook de RPF-GPV als nieuwe partij aan, maar dat lijkt meer te maken te hebben met ontwikkelingen in de landelijke politiek. Als het aan een van de nieuwlingen, de PSP, ligt zal er ook binnen het Thoolse gemeentebestuur nog heel wat veranderen. Zo if de lijsttrekker van die partij. B. van den Aarssen, van mening dat de samenwerking tussen de fracties in de huidige gemeenteraad goed is: „Té goed zelfs. Wij beschouwen de Thoolse gemeenteraad als een kliek je deskundigen die elkaar in stand houden. Wij beschouwen in onze eer ste contacten de Thoolse gemeente raad als een besloten kennissenkring die zich verheven acht boven het ge wone volk." Over inspraak en medezeggenschap wordt in Tholen verschillend ge dacht Zo is de WD-lijsttrekker G. van Damme van mening dat op dat gebied al verbeteringen zijn doorge voerd. Zijn D'66 collega M. Geuze staat daar met zijn opvatting lijn recht tegenover. Deze is juist van me ning dat er meer openheid moet ko men in de besluitvorming (ook een eis van de PSP) en dat de burgers meer bij het gemeentelijke bestuur betrokken moeten worden. Of deze kritische geluiden over het bestuur lijk functioneren van de Thoolse raad ook van invloed zullen zijn op de be sluitvorming valt evenwel te betwij felen. Zo zijn de discussies binnen de gemeenteraad nogal eens langdradig Verkiezingsavond Pv dA en PPRVeere VEERE - PvdA en PPR, die m Veere gezamenlijk aan de gemeenteraads verkiezingen van 2 juni deelnemen, presenteren hun kandidaten en hun plannen maandag 24 mei tijdens een verkiezingsbijeenkomst in De Zand- put in Serooskerke (W). De Zeeuwse troubadour Engel Reinhoudt ver leent muzikale medewerking aan de bijeenkomt, die 's avonds om acht uur begint en niet altijd even zakelijk. Wat dat betreft voldoet het instituut raads commissie ook in Tholen niet Im mers. in die commissievergadering behoren de onderwerpen al te wor den voorgekauwd, zodat ze later in de gemeenteraad zakelijk kunnen worden behandeld. De Thoolse raadsleden deinzen er echter niet voor terug ook in de gemeenteraad nog eens uitgebreid in herhaling te vervallen. Overigens zijn de zittende raads fracties niet ontevreden over de sa menwerking binnen het gemeente bestuur. Eensgezind zijn ze ook in hun oordeel over de belangrijkste ontwikkelingen op Tholen van de laatste 4 jaar. Zowel CDA, WD en zelfs de SGP noemen bet realiseren van grote materiële zaken als een sporthal, een gemeenschapscen- IKV vraagt Veere AGENDA en Arnemuiden om kernwapenstandpunt MIDDELBURG - De kerngroep Vee re van het Interkerkelijk Vredesbe raad heeft aan alle politieke partij en van de gemeenten Veere en Arne muiden een brief gestuurd met de vraag of de partijen zich willen uit spreken over plaatsing van kernwa pens in Nederland en over een even tuele plaatsing van deze wapens op hun eigen grondgebied. De vredesgroep is van mening, dat ook lagere overheden verantwoorde lijk zijn voor de toekomst van haar burgers en hun nageslacht. Deze op roep aan de politieke partijen is ge daan om de kiezers duidelijkheid te verschaffen over de standpunten bij de komende gemeenteraadsverkie zingen. ARNEMUIDEN - Ontmoetingsruim te Geref. Kerk, 19 45 uur: CDA-bij- eenkomst met als spreker drs. H. Eversdijk, lid tweede kamer CDA. OOSTKAPELLE - De Halve Maan, 20 uur politiek forum. POORTVLIET - 't Ouwe Raed'uus, 19.30 uur: SGP-verkiezingsbijeen- komst met als inleiding dhr H. G. Barendrecht en wethouder L. J. Koopman. SINT-PHILIPSLAND - De Wimpel, 20 uur: verkiezingsbijeenkomst PVAB THOLEN - Meulvliet, 20 uur: politie ke avond jongeren met presentatie diverse verkiezingsprogramma's. VLISSINGEN - Marnix, 20 uur: bij eenkomst D'66 met als inleider H. Schaap NIEUWERKERK - Rehoboth. 20 uur bijeenkomst RPF met inleiding van de heer Ten Hove. trum en de nieuwbouw van het ge meentehuis in dat verband. Natuurlijk staat ook op Tholen het toverwoord 'werkgelegenheid' cen traal bU de komende gemeenteraads verkiezingen. Feitelijk komen echter alleen de WD en de PSP met concre te suggesties op dat gebied. Zo wil de WD goede contacten met het be drijfsleven en een goed opgezet be leid voor het werven van bedrijven die zich op Tholen kunnen vestigen. De PSP noemt in dat kader de werk- lozenbelangengroep die meer aan dacht verdient Een belangrijke rol ook binnen de po litiek speelt op Tholen het omstre den champignon bedrijf CNC. Vol gens D'66 en PSP moet dat bedrijf gezien worden als een aanslag op het milieu, maar het CDA noemt het be drijf juist als een goede voorziening in het kader van de werkgelegenheid. Tegenover de komst van allerlei nieuwe politieke partijen op Tholen en andere zich aandienende verande ringen staat de mening van de SGP. De lijsttrekker van die partij, L. J. Koopman, maakt duidelijk dat er geen verdere uitbreiding van cam pings en jachthavens op Tholen moet komen. Volgens Koopman is dat niet alleen een principiële ge dachte, maar ligt daaraan ook het be houd van de rust die er nog op Tholen te vinden is ten grondslag. Bijeenkomst RPCU in Vlissingen VLISSINGEN - De Rechts Protes tants Christelijke Unie (RPCU) uit Vlissingen houdt dinsdag 25 mei een verkiezingsbijeenkomst in de Mar- nixkerk in West-Souburg. De bijeen komst begint om halfacht. Sprekers zijn de heer Goud uit Waarde, over werkgelegenheid, en raadskandi daat Van der Weele over 'onze ge meentepolitiek'. PvdA Vlissingen fietst langs de stadsdelen die aandacht verdienen VLISSINGEN - De afdeling Vlissin gen van de PvdA houdt morgen, za terdag, een fietstocht door de ge meente. Aan deze fietstocht, die om half elf begint bij de Bonedijkezaal, nemen behalve bestuur en raads^ kandidaten ook nog andere leden van de PvdA deel. De route van de tocht is zo gekozen, dat met name stadsgedeelten wor den bezocht waar komende jaren het gemeentebeleid zich op moet rich ten. Hierbij denkt de PvdA met name aan stadsvernieuwing, welzijnsvoor zieningen en verkeersmaatregelen. Vanaf twee uur 's middags is er een programma in de Bonedijkezaal. On derdeel hiervan is de presentatie van de PvdA-kandidaten. De PvdA-lijst- aanvoerder D. J. P. Bruinoge zal hier na een inleiding houden over een aantal zaken betreffende de strijd te gen de werkloosheid in het bijzonder. 'AANSTOOTGEVEND, ERGERLIJK EN REGENTESK' MIDDELBURG - „Het getuigt van een zéér aanstootge vende manier van denken als de Partij van de Arbeid, cq de heer Gillissen, een aantal taken opsomt, welke ge schikt zouden zijn om uitgevoerd te gaan worden door werklozen die bij het project 'Mensen zonder baan' be trokken zijn. Het is namelijk onbegrijpelijk dat de PvdA zaken als boodschappendiensten, warme-maaltijdvoor- zieningen etcetera niet aanduidt als 'maatschappelijk noodzakelijke voorzieningen', die gegarandeerd moeten worden. De PvdA moet op de bres gaan staan om daar van normale banen te maken: banen die zowel de werk lozen als de gebruikers van dergelijke projecten norma le rechtszekerheid verschaffen." Dit is de mening van het samenwerkingsverband Progressief Middelburg, die in een donderdag gepubliceerde open brief fel van leer trekt tegen het gemeenschapstakenplan van de af deling Middelburg van de PvdA. Aanleiding voor de open brief is een artikel in de PZC van afgelopen zaterdag, waarin de PvdA-wethouder en lijst trekker H Gillissen een en ander zei als vervolg op het gemeenschapstakenplan van demissionair minister A van der Louw. „Daar, waar de minister nog spreekt van een discussienota, is er kennelijk voor de PvdA Middel burg géén discussie meer nodig, en vooral niet met de betrokkenen In de voetsporen van uw partijgenoot weet ook u kennelijk wat goed is voor werklozen'aldus Pro gressief Middelburg tot de heer Gillissen Progressief Middelburg gaat verder: „Het plan om de Ge meentelijke Sociale Dienst (GSD) in te schakelen bij het inventariseren van gemeenschapstaken, getuigt van het nodige onbegrip voor de positie van werklozen. Er wordt volstrekt voorbijgegaan aan de maatschappelijke oorzaken van werkloosheid, dat wordt benaderd alsof het om een natuurramp zou gaan. Op geen enkele wijze wordt een relatie gelegd met de economische oorzaken en de daarmee samenhangende machtsstrijd, waarvan met na me de jeugdige werklozen de dupe worden, of dreigen te worden. In onze ogen is het plan een bij voorbaat tot mislukken gedoemde poging de ware aard van de crisis te verhullen", staat verder in de open brief te lezen. De rol die de heer Gillissen op, wat Progressief Middelburg noemt 'typisch regenteske wijze', aan de sociale dienst heeft toebedeeld', vergroot de afhankelijk van de werklo zen'. „Wat ons zéér ergerlijk voorkomt, is dat de PvdA niet verder komt dan plannen die al in de jaren dertig op eveneens regenteske manier zijn bedacht door de rege- ring-Colijn" Tenslotte wijst Progressief Middelburg op de nota 'Plaat selijke Werkgemeenschappen', die de PPR die de PPR in het verleden heeft ingediend. „De PvdA-visie (of moeten we spreken over de visie van de heer Gillissen?zou op een groot aantal punten verbeterd kunnen zijn als de PvdA van die nota notie had genomen", stelt Progressief Mid delburg, die eraan toevoegt dat zij momenteel werkt aan de actualisering van dat stuk, om 'verantwoord beleids uitgangspunten te kunnen formuleren om een politieke, progressieve keuze te kunnen maken' Dat voorkomt dat individuen, met verkiezingen in het vooruitzicht, slecht(s) voor de dag kunnen komen door het lossen van schoten voor de boeg." Progressief Mid delburg besluit het schrijven met de mededeling dat zij altijd bereid is om over deze zaken met de PvdA mee te denken en te praten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 11