Vragen bij onderzoek van bodem bouwterreinen Arsenaal Vlissingen uitstekend geschikt als cultureel centrum Schorsing komst hobbyzaak Goes Transportbedrijf Poortvliet mag vijftien dagen niet rijden Nieuwe burgemeester Veere had er al lang moeten zijn WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PEILBUIZEN VERMOEDELIJK BESMET Nieuw fietspad Kerkwerve in gebruik KROONUITSPRAAK WEGENS NIET-NALEVEN CAO Caravans weggehaald: kort geding tegen beheerder camping VVD in Goes wil ondernemerscentrale HAAGS ARCHITECTENBUREAU NA ONDERZOEK: DINSDAG 18 MEI 1982 PZC/provincie GOES - De kans bestaat dat het meevalt met de vondst van giftige stoffen in de bodem van het uitbreidingsplan 's-Heer Arendskerke-Zuid. De Grontmij, die ter plekke monsters van het grond water heeft genomen, onderzoekt momenteel of de resultaten van de analyse van die monsters uiet zijn beïnvloed door de gebruikte materialen. Zo is het niet onmogelijk dat de peilbuizen of de lijm waarmee deze buizen aan elkaar bevestigd waren giftige stoffen hebben bevat. Zoals gemeld heeft het dagelijks be- De Grontmij bleek zelf nogal verrast te er kan worden vastgesteld dat we in ons zijn over de hoge concentraties tolueen en Methylethylketon die in de bodem, op de plaats waar veertien woningwet woningen zyn gepland, werden aange troffen. De onderzoekers hebben daar om op eigen initiatief nieuwe monsters genomen om na te gaan of de onder zoeksresultaten wel juist zijn. De analy se van die nieuwe monsters is nog niet bekend. Wethouder ing. J. de Graag (ge meentewerken) verklaarde maandag: „We moeten dat maar afwachten. Laten we onszelf nu niet blij maken met een dode mus. Als er fouten zijn gemaakt en stuur van de gemeente Goes naar aan leiding van de voorlopige resultaten van het bodemonderzoek besloten de bouwactiviteiten in het uitbreidings plan in ieder geval voorlopig uit te stel len. Het wachten is nu op de definitieve conclusies van het zogenaamde oriën terend onderzoek, dat in opdracht van de provincie wordt uitgevoerd. Naar a shielding van die conclusies zal even tueel worden besloten een diepgaander onderzoek in te stellen. (Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - De Raad van State ziet voorlopig niets in de komst van de hob by- en doe-het-zelf-winkel van J.B.A. Adriaanssen in het noordelijk deel van bet Goese centrum. Het besluit waar mee b en w van Goes die vestiging aan de Zaagmolenstraat mogelijk maak ten, is door de voorzitter van de afde ling rechtspraak van de Raad van Sta te geschorst. FJ. Waverijn uit Rei- merswaal, A. Jansen uit Goes en de Schrijver Bouwmarkt Goes BV, alle benauwd voor de concurrentie van Adriaanssens nieuwe winkel, hadden om die schorsing gevraagd. De doe-het-zelf-winkel mag eigenlijk, wanneer de bepalingen uit het ter plaatse geldende bestemmingsplan let terlijk worden genomen, niet in Goes- Noord gevestigd worden. B en w van Goes hebben echter de mogelijkheid om van dit soort bepalingen vrijstelling te verlenen. Dat hebben ze ook gedaan, stellend dat Adriaanssen's winkel niet ongewenst is. Zij wezen bovendien op de zaak van Hollestelle, die in 't zelfde pand heeft gezeten en voor een deel de zelfde spullen verkocht Dat laatste argument gaat volgens de Raad van State niet op: Hollestelle mocht blijven waar-ie was op grond van de overgangsgregeling. die het moge- lijkt maakt dat bedrijven die in feite in strijd met het bestemmingsplan ergens zitten, daar mogen blijven omdat zij er al eerder waren dan dat bestemmings plan. Zoiets geldt echter niet voor Adriaanssen. Volgens de Raad van State hebben b en w van Goes onvoldoende gemotiveerd waarom het pand, dat de bestemming „bedrijfsterrein met bebouwing" heeft, niet meer in overeenstemming daar mee maar voor detailhandel gebruikt ging worden. Aangezien Goes die argu menten niet in haar besluit verschaft, is het besluit geschorst, zeker gezien de concurrentie die de genoemde drie be drijven van de nieuwe zaak ondervin den. De in maart verleende bouwver gunning is overigens niet geschorst. Vorige weck maandag nog sprak de Middelburgse rechtbank-president in een kort geding uit. dat de vestiging van Formido niet in strijd was met het bestemmingsplan en geen ernstige concurrentie voor de andere Goese doe-het-zelf-zaken betekende. Kostenbeheersing voor stortplaats Midden-Zeeland HEINKENSZAND - De commissie van de gemeenschappelijke regeling vuil nisstortplaats Midden-Zeeland zal proberen de niet-personele kosten in 1983 met niet meer dan 5 procent te laten stijgen. Daarmee wordt afgewe ken van de gebruikelijke lijn van de laatste jaren, waarbij die kosten steeds met 7,5 procent stegen. De voor zitter van de commissie, de Borselse burgemsster drs G. C. G. van den Heu vel, deelde dat maandagmorgen - voor uitlopend op het uitkomen van de be groting voor 1983 - mee in een vergade ring van de commissie in Heinkens- zand. Hij merkte dit op naar aanleiding van brieven van de gemeenten Vllssingen en Middelburg die de commissie vroe gen met welk beleid rekening gehouden moet worden bij het opstellen van de gemeentebegrotingen. Tevens stonden in de brieven de - ook voor de gemeen ten - steeds schaarser wordende finan ciële mogelijkheden centraal. Van de zijde van de gemeente Middel burg werd maandagmorgen ook de sug gestie gedaan om uit te gaan van een stijging van 0 procent voor de niet-per sonele kosten en eventuele tegenvallers op te vangen met begrotingswijzigin gen. Dat leek Van den Heuvel niet wen selijk, temeer daat de stortplaats mo menteel nog draait met een tekort, dat pas over een aantal jaren omgezet kan worden in een batig saldo. Ook de Goese vertegenwoordiger, ing J. de Graag, zag liever dat de kosten van de stortplaats wat minder worden be perkt. omdat de gemeenten steeds geld moesten vastleggen voor mogelijke te genvallers. Hij vond dat in zo'n beleid te veel onduidelijkheid zit. Een suggestie van de Kapelse verte genwoordiger M. Zuidwegt om de par ticuliere gebruikers van de stortplaats meer te laten betalen vond geen weerklank in de vergadering. bestemmingsplan veilig hulzen kunnen bouwen, dan zal dat een hele geruststel ling zijn". Maar het kan nog wel even duren voordat het zo ver is. Het is niet uitgesloten dat toch nog nieuwe borin gen moeten worden verricht. Het uitbreidingsplan 's-Heer Arends- kerke-Zuid ligt nabij de voormalige vuilstortplaats van het dorp. Deze stortplaats komt voor op de lijst van de provincie met objecten waar een oriën terend onderzoek naar bodemveront reiniging dient te worden verricht. Bij een eerste reeks boringen in de onmid dellijke omgeving van de stortplaats zijn ook giftige stoffen gevonden. Wet houder De Graag: ..We weten nu nog niet in hoeverre de bodemverontreini ging daar nog problemen voor de wo ningbouw kan opleveren. Laten we ho pen dat het met een sisser afloopt". Op tenminste drie andere bouwterrei nen zijn monsters van het grondwater genomen met de peilbuizen, die met de lijm aan elkaar bevestigd zijn. Volgens het hoofd van de onderafdeling bodem en afvalstoffen van Provinciale Water staat G. Aderaa bestaat er 'een vermoe den', dat 'bepaalde componenten' van de lijm giftige stoffen bevatten, die daardoor in het grondwater zijn te recht gekomen. Dat wordt nu nader on derzocht. De terreinen die op deze ma nier zijn onderzocht zijn twee terrei nen in Goes-Noord en in de Vlissingse wijk Papegaaienburg. Scholieren heden het hek weg, waardoor het fietspad tussen het Schutje en de gemeentegrens van Middenschouwen en Zierikzee werd geopend. KERKWERVE - De tocht van en naar school voor een groot aantal Schouwse scholieren zal voortaan heel wat veiliger verlopen. De Middenschouwse burgemees ter W. den Boer opende namelijk maandag een fietspad tussen het zogenaamde Schutje en de grens tussen de gemeenten Middenschouwen en Zierikzee. Hij deed dat samen met twee scholieren van de openbare lagere school te Kerkwerve en twee scholieren van de christelijke nationale school in Kerkwerve. Voor die ge legenheid was burgemeester Den Boer gezeten op een antieke flets. De nieuwe voorziening zal vooral gebruikt gaan worden door scholieren uit de aanliggende dorpen, die per fiets van en naar de onderwijsvoorzieningen in Zierikzee zul len gaan. DEN HA AG - Het transportbedrijf Ste- ketee uit het Thoolse Poortvliet mag vijftien dagen lang géén gebruik ma ken van haar vergunning voor het uit voeren van ongeregeld vervoer. Die straf heeft de Commissie Vervoerver- gunningen het bedrijf opgelegd, we gens het niet op alle punten naleven van de cao. De Raad van State heeft het verzoek van het bedrijf om de toepas sing van die sanctie achterwege te la ten afgewezen, ook al erkende de raad in deze schorsingsprocedure dat het nadeel voor het bedrijf onmiskenbaar aanwezig is. De niet juiste toepassing van de cao werd al meer dan een jaar geleden ge constateerd. Toen al legde de commis sie de 'vijftien-dagen-straf op, met één voorbehoud: zou het bedrijf een jaar lang alle regels toepassen, dan zou de sanctie niet ten uitvoer worden ge bracht. Een onderzoek van de Loon- POORTVLIET - De coöperatieve vereniging tot behoud van camping 'De Striene' nabij Poortvliet heeft een kort geding aangespannen legen dc exploitant van de camping, A. Duijm. Twee zaken staan bij dat kort geding centraal. Zo wil de coöperatie in de eerste plaats dat Duijm zijn mondelinge toezeggingen over het opknappen van de camping nakomt. Duijm heeft die toezeggingen verwoord in het bijzijn van leden van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen en van een vertegenwoordiger van de Recron. Een andere eis die de coöperatie met het kort geding hard wil maken, is het weer op zijn plaats zetten van de caravans van de voorzitter, de secretaris en de penningmeester van de coöperatie. Duijm had die drie caravans ruim een week geleden van het terrein verwijderd, omdat volgens hem nog niet betaald was voor het nieuwe seizoen. drag van 140.000 gulden en daar nog eens twee jaar loonderving bo venop. wat resulteert in een bedrag van 250.000 gulden. Dat vindt de coöperatie veel te veel, zodat de twee partijen geen zaken met el kaar kunnen doen. Toen ook nog eens de caravans van het dagelijks bestuur van de coöpe ratie werden weggesleept stonden de twee partijen verder van elkaar dan ooit. Dat heeft dan ook geresul teerd in het aanspannen van een kort geding tegen de expolitant. Om niet in moeilijkheden te ko men hebben leden van de coöpera tie een aparte rekening geopend waarop ze hun staangeld storten. Dat geld komt op die manier niet direct terecht bij Duijm, maar de leden kan niet het verwijt worden gemaakt dat ze niet hebben be taald. Duijm verklaart echter daar niets mee te maken te hebben. Als reactie daarop heeft hij dan ook de caravans weggesleept en dreigt dat met nog meer caravans te gaan doen. Volgens Koiijn heeft dat dreigement inderdaad verschil lende kampeerders bang gemaakt waarop enkelen Duijm toch geld hebben gegeven als hun caravan kon blijven staan. Ondanks dat blijft er volgens Kolijn maar één alternatief: er moet iets verbeterd worden op de camping anders gaat 'De Striene' dicht. In de dagvaarding wordt geëist dat de caravans weer op hun plaats ko men binnen twee dagen op straffe van een dwangsom van 1000 gulden per dagdeel. Het kort geding dient waarschijnlijk dinsdag 8 juni om 11.00 uur voor de president van de rechtbank in Breda. De coöperatie vindt dat evenwel te laat en pro beert in overleg met de rechtbank een andere datum te vinden. Deze alternatieve datum zou. zo liet de heer Kolijn weten, 24 mei kunnen zijn. Het opknappen van 'De Striene' houdt in dat campingterrein wordt voorzien van waterleiding en ande re zaken die dringend nodig zijn Duijm zegt geen geld te hebben voor het opknappen, wat ongeveer 900.000 gulden zal moeten kosten. Is er het volgend seizoen nog niets aan de camping gedaan dan zal het gemeentebestuur van Tholen de camping sluiten. Het terrein ligt namelijk in een gebied met een agrarische bestemming. B en w wil len die bestemming best omzetten in een recreatieve, maar dan moet er wel wat gebeuren, zo heeft burge meester Baerends laten weten. De coöperatieve vereniging heeft de exploitant ook al aangeboden de camping over te willen nemen tegen de taxatiewaarde. Die ligt volgens de secretaris van de coöpe ratie A. J. Kolijn. rond de 50.000 gulden. Duijm wil echter een oe- technische Dienst heeft echter uitgewe zen dat dat niet het geval was. Het be drijf zelf spreekt overigens over margi nale afwijkingen, en stelt bovendien dat er inmiddels verbeteringen zijn aangebracht. De Raad van State erkent dat dat zo is. maar kan toch ook niet heen om het onderzoek van de Loontechnlsche Dienst. De raad neemt daarbij in aan merking dat het bedrijf eerder verbete ringen had kunnen aantreffen, zeker ge zien 't feit dat al in december "79 de eer ste rapporten werden uitgebracht. Er waren onder meer problemen met het niet aftrekken van pauze- en schafttij den van de totale diensttijd, de uitbeta ling van de onregelmatigheidstoeslag en de juiste uitbetaling van reis- en ver blijfskosten. Volgens het bedrijf zijn al die proble men inmiddels de wereld uit en is om die reden de sanctie veel te zwaar. De Raad van State zegt dat de straf inder daad niet licht is, maar voegt daar aan toe dat het belang van het handhaven van de zuiverheid van de verhoudin gen binnen de bedrijfstak de straf rechtvaardigt. GOES - De WD in Goes wil zich sterk maken voor de stichting van een ondernemerscentrale. Dat is een gebouw, waarin beginnende onder nemers ruimte kunnen huren en ge bruik kunnen maken van admini stratieve voorzieningen in de vorm van personeel en apparatuur. Lijst trekker mevrouw L. J. Mol-de Jager deed deze suggestie maandagavond tijdens een inleidng over werkgele- genie op een bijeenkomst van de WD. Ze vond dat ondernemers moe ten kunnen reken opeen doorzichtig en overzichtelijk beleid van de ge meente. waarbij snel gehandeld wordt en overdraven voorschriften achterwege blijven. W F den Herder (nummer 3 op de liberale kandidatenlijst) opperde de mogelijkheid om op de hoek Oostsin gel'Jochimikade een parkeergarage te bouwen als daar geen nieuwe stadskantoor komt te staan. Hij vond het onjuist om de particuliere bouwers in een bestemmingsplan ex tra te laten betalen voor de grond om de sociale woningbouw mogelijk te maken. Die sociale woningbouw moet naar zijn mening haalbaar wor den gemaakt door goedkopere 'plan nen. POLITIEKE PARTIJEN EENSGEZIND: VEERE - Over één ding zijn de vijf partijen die in Veere meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen het unaniem eens: er had al lang een nieuwe burgemeester benoemd moeten zijn. De lijsttrekkers spreken in dit verband van „onbehoorlijk bestuur door degenen die daar verantwoordelijk voor zijn, verbazingwekkende toestand, bewijs van besluiteloosheid provinciale en landelijke bestuurders, slechte situatie in een kleine gemeente waar een burgemeester zoveel bestuurlijke taken beeft en vooral een bijzonder zware belasting voor de twee wethouders die nota bene op parttime basis werken, en de Veerse touwtjes nu al bijna een half jaar noodgedwongen in handen hebben". Wat de partijprogramma's betreft lo pen de gestelde prioriteiten nogal -teen. Het samenwerkingsverband PvdA/PPR dat voor de eerste maal in Veere deelneemt aan de verkiezin gen, vindt dat grote aandacht moet worden geschonken aan verbetering van openbaar vervoer en fietsver- keer. Lijsttrekker Joost van Nieuwenhui- zen: „We vestigen vooral de aan dacht op een fietsverbinding tussen Vrouwenpolder en Veere en tussen Veere-Gapinge-Serooskerke. Verder moet de mogelijkheid van buurt- en belbussen worden onderzocht. Er is ZPJK houdt 'confrontaties' vijf MIDDELBURG - Het Zeeuws Poli tiek Jongeren Kontakt (ZPJK) houdt vijf confrontatie-avonden over de gemeentepolitiek. De plaatselijke politici worden daar geconfron teerd met vragen van jongeren. Alle avonden beginnen om 20 uur. In Tholen is de eerste op vrijdag 21 mei in De Meulvliet aan de Zoekweg. Ver volgens maandag 24 mei de tweede in het gemeentehuis van Oostburg. Woensdag 26 mei is Temeuzen aan de beurt (in de Kousepael), de dag daarop Middelburg (jongerencen trum Midgard) en op vrijdag 28 mei sluit Goes de rij met een bijeenkomst in 't Beest. Alle aan de raadsverkie zingen deelnemende partijen in de betrokken gemeenten zijn uitgeno digd mee te doen aan de bijeenkom sten. nu weliswaar een éénuursbusdienst, maar die loopt lang niet altijd vol gens schema". De gecombineerde lijst Gemeente Belang/D'66 maakt zich sterk voor een goede verkeersafwikkeling, met name in Serooskerke. Lijsttrekker Cees Mol: „Maar de andere kemen hebben ook dergelijke problemen. Wij vinden echter niet dat dit meteen moet leiden tot de aanleg van nieuwe wegen". In dat verband is deze partij ook tegen ruilverkaveling op Walche ren. Mol: „Wij hebben best wel oog voor de agrarische belangen. Daar om zouden wellicht diverse land- bouwwegen doodlopend gemaakt kunnen worden, waarbij dan wel het fietsverkeer doorgang moet hebben. Dat geeft ook meer rust aan het land schap". De PvdATPR wijst ruilverkaveling eveneens van de hand en geeft de voorkeur aan een herinrichting van Walcheren. De partijen SGP, RPF en GPV ko men ook uit met een gecombineerde lijst. Het huidige raadslid en lijst trekker C. de Visser zou graag zien dat het gemeentelijk beleid wordt ge baseerd op de Bijbelse maatstaven. Dat houdt in: geen naaktrecreatie, geen subsidie voor zondagssport. het bevorderen van de zondagsrust, een principieel welzij nsbele id en geen subsidie voor culturele activiteiten die in strijd zijn met de Bijbel. De christelijke combinatie wil verder een zorgvuldige begeleiding van de recreatie. De Visser. „Wij zien liever geen uitbreidingen maar wel verbe- Vandaag, 18 mei MIDDELBURG - Getuigeniskerk, 20 uur: Reformatorisch Politieke Fede ratie met de heer J. J. Frinsel over 'De christen in de maatschappij'. Het G and-Kerks teeg. 14 uur: Studiemid dag Rooie Vrouwen met 'Vrouwen en de gemeentepolitiek'. OOST-SOUBURG - De Zwaan, 20 uur Verkiezingsbijeenkomst met PvdA, CDA, WD, Progressief Vlis- singen en D'66 o.l.v. gespreksleider D. Zwitser. WILHELMINADORP - Wilhelmina- huis, 20 uur: CDA-bijeenkomst over komend beleid. VLISSINGEN - Open Hof, 20 uur: CDA-verkiezingsbijeenkomst met als sprekers mevr. J. Punt-van Osna- brugge over 'recreatie', G. J. A. M. Adan over 'werkgelegenheid' en A. Hoefkcns over 'milieubeleid'. TERNEUZEN - Hotel Rotterdam. 20 uur: verkiezingsprogramma PvdA met als spreker staatssecr. Jaap van der Doef over 'Scheepvaart'. teringen van de bestaande voorzie ningen want we willen niet over spoeld worden door toeristen". De partij wil verder graag dat er meer openbaar groen in de gemeente komt. CDA en WD vinden elkaar wel in de voor deze partijen belangrijkste zaak en dat is het zorgvuldiger stellen van prioriteiten op financieel gebied. WD-lijsttrekker J. van der Sllkke: „We willen af van het korte-termijn- werk en moeten meerjarenplannen opstellen waardoor je de zaken beter kunt overzien. We moeten als ge meenteraad actiever inspelen op de financiële middelen die ons worden beloofd. Als je gelaten gaat zitten af wachten, vrezen wij dat je daar mee bereikt dat de belastingen worden verhoogd". „We moeten niet aankomen met mooie beloftes en leuke dingen voor de mensen, dat gaat gewoon niet meer. De prioriteiten van ons zijn, zijn wonen en werken en het verblijf in deze gemeente voor de eigen be volking zo plezierig mogelijk ma ken". Zelfwerkzaamheid De lijsttrekker van het CDA, W. San- derse. voorziet eveneens een kleine financiële ruimte in de komende ja ren. „De afgelopen acht jaar kenden we in Veere weinig financiële proble men en er werden grote investerin gen gedaan, denk maar aan de twee sportparken en de komende aanleg van de tennisbanen. De vier jaar die nu volgen zitten we dan wel met de kapitaalslasten die gefinancierd moeten worden" Verder staat, zeker met betrekking tot de decentralisatie van het wel zijnsbeleid. de zelfwerkzaamheid bij het CDA hoog genoteerd. Sander- se: „Nu de rijksoverheid steeds meer bevoegdheden overdraagt aan pro vincie en gemeente - en dat kost de lagere overheden meer geld - zal er een goed samenspel dienen te komen tussen het vrijwilligerswerk en de subsidiegever. Verder moet er veel aandacht worden besteed aan het jeugdwerk, de bejaarden- en de ge zondheidszorg". Wat de woningbouw betreft zijn de mss meeste partijen het erover eens dat de sociale woningbouw de voor keur verdient. PvdA/PPR: „Voldoen de huurwoningen in verschillende prijsklassen". SGP/RPF/GPV: „sti muleren van zowel bouw huurwonin gen als eigen woningbezit". Gem- BeL/D'66: „Vooral in de kem Veerede gaten opvullem met sociale woning bouw". CDA: „Bouw huur- en pre miewoningen veilig stellen en gelij kelijk over de kernen verdelen". WD: „Bouw huurwoningen staat bij ons niet voorop, wel betaalbare wo ningbouw. Zoals bekend wijzen wij particulier woningbezit zeker niet af'. VLISSINGEN - „Vlissingen heeft met deze accommodatie zo dicht bij het centrum, op zo'n markante plaats, in zo'n speciaal gebouw, een unieke kans om een sociaal-cultureel centrum te ontwikkelen met een geheel eigen ka rakter". Dit staat te lezen in het ver slag van Atelier PRO uit Den Haag, dat een eerste onderzoek heeft gedaan naar de mogelijkheden voor de bouw van een multi-functionee! centrum in het Arsenaal in Vlissingen. Op basis van dit globale onderzoek heeft het Vlissingse gemeentebestuur het archi tectenbureau opdracht gegeven een definitief schetsontwerp en een over zicht van de kosten te maken. Wethou der D. J. P. Bruinooge van onder meer cultuur, zei te verwachten dat dit ont werp in augustus klaar zal zijn. De totstandkoming van een multl-func- tionele ruimte in het Arsenaal is van twee factoren afhankelijk, zo verduide lijkt wethouder Bruinooge „Ten eerste moet het plan waarmee PRO uiteinde lijk komt financieel haalbaar blijken en ten tweede moet de gemeente Vlissin-' gen nog overeenstemming bereiken met het ministerie van defensie over de overname van het gebouw". Wat dat laatste betreft zijn de onderhandelin gen met defensie op ambtelijk niveau afgerond, aldus de wethouder. Het wachten is nu op de goedkeuring van de minister. „In principe zijn we overeen gekomen dat de gemeente een nieuw gebouw levert ter vervanging van het Arsenaal. Daarbij zijn natuurlijk een aantal randvoorwaarden te stellen, want we ruilen dan een oud gebouw voor een nieuw. Dat verschil moet in de uiteindelyke overeenkomst terug te vinden zijn". Theater Volgens het ontwerp van Atelier PRO (dat ook het Hot-theater van de Haagse Comcdie in een kerk, en het Appel- theater, in een manege, ontwierp) wordt vrijwel de gehele bovenverdie ping en een deel van de eerste verdie ping van het gebouw in beslag geno men door een theaterruimte, die ook geschikt moet zijn voor andere doel einden. Door delen van de zaal, bijvoorbeeld met behulp van gordijnen, af te schei den kan men het aantal zitplaatsen la ten varieren van 300 tot 450 Dat biedt de mogelijkheid ook kleinere evene menten in het theater te laten plaats vinden, zonder dat de sfeer door de enorme ruimte nadelig wordt beïn vloed Die flexibiliteit wil Atelier PRO ook toepassen bij het podium. Door de ze voorzieningen denkt men een ruimte te creeren waarin naast toneel en caba ret ook plaats is voor ballet, concerten van verschillende aard en filmvoorstel lingen, maar ook voor lezingen, verga deringen en congressen. Op de begane grond, onder het toneel, willen de ont werpers een kleedruimte en berging in richten. Doordat die berging onder het toneel ligt, is het mogelijk de decors en requisieten via een luik rechtstreeks op het toneel te brengen. Daardoor kan men afzien van de bouw van een toneel toren. Atelier PRO heeft in de voorlopige schets ook al invulling gegeven aan het resterende deel van het gebouw. „Dat zijn echt niet meer dan gedachten", al dus de wethouder, „Uitgangspunt is dat dat deel gebruikt wordt voor 'be drijfsmatig recreatieve' activiteiten die het gehele jaar door plaatsvinden. Een bowlingbaan, zoals PRO op de begane grond heeft geprojecteerd, en een res taurant op de eerste verdieping zouden heel goed mogelijk zijn, maar dat kun nen we pas invullen na overleg met de uiteindelijke exploitant". Uitgangs punt is in ieder geval dat de theater ruimte zich wat de exploitatie betreft zelf moet kunnen bedruipen en dat de rest van het gebouw tegen een dusdani ge prijs wordt verhuurd dat financiële dekking van het plan mogelijk is. In de financiële meerjarenplanning van de gemeente is een bedrag van twee mil joen gulden opgenomen voor een multi functionele ruimte. Het college ege van b en w werkt momenteel aan een nieu we meerjarenplanning, die in juni wordt aangeboden aan de raad, zodat niet uitgesloten is dat dit bedrag nog wordt aangepast. Boulevard Wethouder Bruinooge acht het Arse naal van groot belang voor de ontwik keling van de binnenstad: „Een derge lijk gebouw past volledig in het beleid. Het past in het kader van de stadsver nieuwing, het recreatiebeleid en het is goed voor de werkgelegenheid. Boven dien vormt het, als het plan wordt ge realiseerd, een goede aansluiting op de ontwikkeling van de Koopmans- en Vissershaven en op de vernieuwde boulevards. Wat de boulevard betreft deelde de wet houder mee in vergevorderd overleg te zijn met enkele horeca-ondememers- hover de inname van drie standplaat sen aan de zeezijde. „Bij het Wooldhuis, het Badstrand en bij de Coosje Busken- straat willen we graag terrassen. We zullen met de ondernemers bindende afspraken maken met betrekking tot de prijzen die zij voor de consumpties mo gen rekenen. Daar staan dan wel lang durige pachtcontracten tegenover".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 39