B en w Middelburg willen forse rerhoging van parkeertarieven Warmte bezorgde organisatoren Mars rond Walcheren problemen Pechiney II winnaar Tan provinciale brandweerwedstrijd Toerbeurt Noord-Zuid besluit tot boycot Antwerpse bevrachter Goed concert Vlissingse Oratoriumvereniging pDELBURG - Het district Zeeland iia Werkende jongeren-CNV houdt ut dit jaar weer een school verlaters- aopagne. De bedoeling van deze cam- is schoolverlaters informatie te over wat ze te wachten staat als .rail werken. jconederdeel van deze campagne is «inrichten van stadnds in openbare üüotheken. Van dinsdag 18 mei tot en Kt vrijdag 21 mei staan diverse stands fcdebibliotheken in Goes en Oost-Sou- targ, van maandag 24 mei tot en met «rdag 29 mei in Vllssingen en van &dag 25 mei tot en met zaterdag 29 n si in de bibliotheek in Middelburg. In JxOtCl VVClllOS lilt stands liggen onder meer folders «t vakantiewerkers, minimunyeugd- sa'ooekjes en verder worden tips ge pen over solliciteren. MAANDAG 0DIET BOUW PARKEERKELDER GEVRAAGD «DDELBURG - De parkeertarieven viddelburg gaan met ingang van 1 giiri volgend jaar drastisch om- ^foorstellen hiertoe worden al- tijdens de raadsvergadering van jyndag 24 mei (aanvang 14 uur) be- Mdeld. De tariefsverhoging wordt ^veroorzaakt door de bouw van de «rkeerkelder in het Geeregebied. De pd wordt gevraagd een krediet te «denen voor dit 8,25 miljoen gulden etende project. .deraad akkoord met de tariefs- 2óguigen van het betaald parkeren awordt alleen het 'ultrakort' parke- B (hoogstens een half uur) buiten jjot gelaten. Het tarief hiervoor blijft ps kwartjes. Dit betreft overigens al- jfiideparkeermeters. Voor het overige drie gulden. Ook de tarieven van de par keerautomaten gaan stijgen. Op de Markt zal. wanneer de raad akkoord gaat. voor maximaal een uur parkeren drie kwartjes betaald moeten worden Commissie sociale zaken Vlissingen over 'orgelfiasco' VLISSINGEN - De commissie van ad vies en bijstand voor de sociale aange legenheden in Vlissingen buigt zich dinsdag 18 mei tijdens een vergadering in het stadhuis over een ontwerpraads- voorstel met betrekking tot de finan ciële situatie rond het orgelproject van •Hen tariefsverhogingen van vijftig de Werkplaatsen Walcheren. De verga- t riprinp hptrint nm IQ 30 uur rocent. parkeren gaat bij meters 75 kosten, twee uur 1,50 en drie uur Onnpagne CNV nor schoolverlaters dering begint om 19.: Het college van b en w van Vlissingen vraagt in het voorstel om goedkeuring van reeds genomen besluiten met be trekking tot de afwikkeling van het or gelproject. dat, zoals gemeld uitliep op een fiasco. Zo is onder meer besloten het verificatiebureau van de VNG op te dragen een rapport op te stellen over de financiële gevolgen. Een eerder verzoek aan de deelnemende gemeenten tot snelle betaling van de bijdrage in het tekort, is inmiddels weer ingetrokken. Vlissingen zou, uitgaande van een ma ximaal verlies van 2.1 miljoen gulden, ruim 780.000 gulden moeten betalen. Afrekening zal nu pas plaats vinden na definitieve vaststelling van de hoogte van het verlies. Het voorstel van b en w komt eveneens ter sprake in de vergadering van de commissie financiën die vandaag, maandag, vanaf 16.00 uur wordt gehou den in het stadhuis. "prtdag Zeeuwse itgverblijven Zierikzee HER1KZEE - Zeeuwse dagverblijven Inden woensdag 19 mei een sportieve Zierikzee. Op het programma sun onder meer activiteiten in het rrembad 'Onderdak'. De dag wordt prganiseerd door Brugzicht (stich ting dagverblijven Schouwen-Duive- lind). Aan het gebeuren nemen deel de dag- vablljven 'Windroos'. Middelburg; Oostburg; 'Dagboog', Temeu- *n;en 'Eeckenstein', SintrJansteen. 6t sportdagprogramma vermeldt ook rngsteken in de gymzaal van het sport complex 'Onderdak', estafette, touw- tekken en hindernisbaan. De dag begint om 09.00 uur en wordt om 1045 officieel geopend. Tussen 16.30 en 17.15 uur worden de prijzen uitgereikt. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 1530-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- do. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uitzending Rawa. OOSTKAPELLE - 16.15 uur: voorstel ling circus Renz. VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- Dekenhuis. 20-21.30 uur: uitzending Ra ti filmvoorstellingen BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: Deathwish, 16 jr. 20 uur: Pruimenbloesem, 18 jr. Cinem' Actueel I, 20 uur: Stripes, a.l. Cinem' Actueel II, 20 uur: Montenegro, IB Jr. Cinem'Actueel III, 20 uur: Das Boot, 12 GOES-Grand. 20 uur: Das Boot. 12 jr. HULST - De Koning van Engeland, 1430uur: Schatjes in New York, 18 jr.; JO uur: Das Boot. 12 jr.; 20 uur: Death hsh,16jr.; 20.15 uur: Marathonman. 16 "15 uur. Op de snelweg breekt de 'nel los, al MIDDELBURG - City, 20 uur: EvU un der the sun, 12 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Blondjes in hun blootje, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Das 12 jr.; 20 uur: Op de snelweg keekt de hel los, a.l. filSSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Cedeer hunter, 12 jr. Hhambra n, 20 uur: Montenegro, 12 jr. tentoonstellingen BRUINISSE - Hal stadhuis, 8-12.15 en 13.15-17 uur: klederdrachtpoppen. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. KAPELLE - Bibliotheek, 14-17 uur: *?rken van mevrouw J. van der Hoe- rai-Paris. MIDDELBURG - Muziekbibliotheek, f-17.30 uur: 'Door de nacht klinkt een IWltón 29/5). VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: 'Zes exposities'. fiJSSINGEN - Museum, 10-12.30 en ■17 uur: 'Vllssingen gezien door de ngerDitmar'. WATERLANDKERKJE - 'In den Ko- tog'. 11-21 uur: grafisch werk van Hilde Benelux bekeken Schelde-Rijnkanaal BERGEN OP ZOOM - Rotaryclubs uit Nederland, België en Luxemburg kwa men zaterdag in Bergen op Zoom bij een voor een zogeheten 'Beneluxdag'. Deze bijeenkomsten worden eenmaal in de vier jaar gehouden en dit keer was Nederland aan de beurt. Op deze dag stond het Schelde-Rijnkanaal cen traal. De bijeenkomst werd georgani seerd door de Rotaryclub uit Goes. Bergen op Zoom was als plaats van sa menkomst gekozen, omdat vandaar uit de weg naar het kanaal het kortst is. Ruim 300 Rotary-leden kwamen zater- dagochten om 10.00 uur bijeen in motel 'De Wouwse Tol'. In een van de zalen had rijkswaterstaat een kleine exposi tie ingericht over het onderwerp van de dag. Ex-minister ir D. S. Tuijnman was door de Rotary uitgenodigd een inlei ding te houden over het kanaal. Na een algemeen praatje over vervoer en ver keer, schetste hij de lange geschiedenis die aan de aanleg.van het kanaal vooraf is gegaan en hij wees in zijn speech op de vlucht, die het scheepvaartverkeer heeft genomen op deze waterweg. Ook wees hij op de unieke samenwerking tussen België en Nederland bij de tot standkoming van dit waterwerk. De inleiding van Tuijnman, was aanzet tot het feitelijke doel van de dag: be zichtiging van het kanaal en de werken die daarmee verband houden. In twee groepen, één per bus, de andere per boot vanuit de Bergse haven, werden onder meer de Kreekraksluizen be zocht. Later op de middag kreeg het tal rijke gezelschap een excursie op het werkeiland van de Philipsdam. Veroorzaker ongeluk met gewonde in Vlissingen reed door VLISSINGEN - Mevrouw C. M. de V. uit Vlissingen is zaterdagmiddag bij een aanrijding zodanig gewond geraakt dat zij moest worden overgebracht naar het Bethesda-Sint-Josephzieken- huis in Vlissingen. De veroorzaker van de aanrijding, A. T. W'. uit Vlissingen, reed weliswaar na het gebeurde door, maar kon later worden aangehouden. Het ongeluk gebeurde omstreeks vier uur op de Hoge Weg in Vlissingen. W. wilde uit parkeerstand wegrijden, maar botste daarbij op de voor hem gepar keerd staande auto van B. A. uit Vlis singen. Die schoof door en bolste op zijn beurt tegen de ervoor staande perso nenauto. Ook die werd vooruitgescho ven en kwam in aanraking met me vrouw De V. die wilde oversteken. Door de klap viel zij op de auto. waarbij zij gewond raakte. De politie kon zondag geen mededelingen doen omtrent de aard van haar verwondingen. en voor elk volgend half uur hetzelfde. Op het Damplein en de Bodenplaats gaat het eerste uur eveneens drie kwar tjes kosten. Voor elk volgend heel uur moet hetzelfde worden betaald. De vertegenwoordigers van PvdA, CDA, WD en SGP/RPF gingen vorige week tijdens een gecombineerde verga dering van de commissies financiën en gemeentewerken in eerste instantie ak koord met de bouw van de kelder. Ai- leen PPR en D'66 toonden zich tegen stander. In het voorstel wordt de kop peling met een autovrije Markt voorlo pig in het midden gelaten. Gezegd wordt nu dat in overleg met de betrok kenen later bekeken zal worden of de Markt gefaseerd autovrij zou kunnen worden -gemaakt. De gemeenteraad buigt zich ook over de ontwerp-inspraakverordening. Hieraan is reeds een jaar gesleuteld. B en w joegen maart dit jaar de commis sie bestuur-bestuurden tegen zich in het harnas door een voorstel om een groot deel van de inspraakmogelijkhe den maar te schrappen. Hierbij ging het met name om kleine zaken die dicht bij de burger staan; busroutes, geluidwerende voorzieningen, par keervoorzieningen voor meer dan twintig auto's en recreatieve voorzie ningen. De commissie bestuur-be stuurden liet weten het inspraaklijstje ongeschonden te willen laten In het voorstel dat nu aan de raad wordt gedaan laten b en w nu ook alle onder werpen overeind. Dit met de kantteke ning: „Wij willen u overigens dit voor stel niet doen zonder uitdrukkelijk te wijzen op de consequenties van daad werkelijke invoering. Men zal zich moe ten realiseren dat er met name gevol gen op personeelsgebied en op het ter rein van de financiën zullen zijn". B en w verwachten dat het onverkort opne men van de lijst inspraakonderwerpen Plattelandsvrouwen Westkapelle op reis WESTKAPELLE - Het jaarlijks reisje van de Plattelandsvrouwen uit Westka pelle ging ditmaal naar de modeltuineri van Rob Herwig in Lunteren. Daarnei werden het creatief centrum van een wolfabriek in Veenendaal en Kasteel Amerongen met de nog complete antie ke inboedel bezichtigd. Tot slot werd in Wiessen de warme maaltijd gebruikt. De volgende bijeenkomst is op maan dag 14 juni. een verhoging van de kosten met zich meebrengt en bovendien een vertra ging in de besluitvorming. De vrij korte raadsagenda vermeldt verder een notitie over het al dan niet in particuliere handen overgeven van het ophalen van huisvuil. De WD heeft vo rig jaar november tijdens de begro tingsbehandeling suggesties in die rich ting gedaan. B en w schrijven het ge wenst te achten alle onderdelen van de gemeentelijke reinigingstaak in eigen huis te houden. Geld ontvreemd uit restaurant vliegveld Midden-Zeeland ARNEMUIDEN - De groep Veere van de rijkspolitie is sinds vrijdag op zoek naar een tweetal mannen die ervan verdacht worden in het restaurant van het vliegveld Midden-Zeeland een geldbedrag van 1400 gulden te hebben ontvreemd. Tussen half twee en twee uur brachten twee in blauwe stofi assen geklede onbe kenden een bezoek aan het restaurant. Eén hunner ging naar buiten en hield het aanwezige personeel aan de praat. De tweede bleef binnen om een bestelde uitsmijter te consumeren. Nadat beide mannen vertrokken waren bleek uit een tasje het geldbedrag ontvreemd te zijn. Het was eigendom van het restau rant. Het bedrag bestond uit driedui zend Belgische francs en briefjes van 10, 25 en 100 gulden. De groep Veere van de rijkspolitie (gevestigd in Serooskerke op Walcheren) verzoekt iedereen die in lichtingen kan verstrekken om contact op te nemen. Beide mannen waren om streeks dertig jaar oud. De ene had blond glad haar, een normaal postuur en was 1 meter 80 lang. De tweede man bezat, donker, 'warrelig' zittend haar, een dik gezicht en een stevig postuur. Deze man zou ongeveer 1.75 meter lang zijn geweest. Vermoedelijk is het twee tal per auto vertrokken. NCVB Middelburg-zuid MIDDELBURG De afdeling Middel burg-zuid van de NCVB houdt woens dag 19 mei de vijftiende jaarvergade ring in De Hoeksteen De avond wordt gevuld met declamatie, spel en samen zang. De kopgroep van de wandelaars op de Vlissingse Prins Hendrikweg. DEELNEMERS DRONKEN RUIM 500 LITER VLISSINGEN - De onverwacht hoge temperatuur heeft de organistoren van de twaalfde Mars rond Walcheren voor onvoorziene, zij het niet onoplosbare, problemen gesteld. De 72 deelnemers aan dit door de wandelsportvereni ging Willen is Kunnen uit Vlissingen georganiseerde evenement verbruik ten zaterdag tijdens de 65-kilometer lange tocht meer dan vijfhonderd liter water, vruchtensappen, thee en koffie. Dat was meer dan waarop men had ge rekend en in allerijl moesten nog de nodige pakken vruchtensap worden ingeslagen. Zaterdagmorgen omstreeks negen uur vertrokken de deelnemers, onder aan voering van A. Leeuwenburg, ontwer per van de tocht, voor de wandeling rond Walcheren. Ongeveer tien uur en 65 kilometer later arriveerde de kop groep opmerkelijk fris bij het clubge bouw van WIK in de Willem Ill-kazerne in Vlissingen. Het zou nog zeker twee uur duren voor de laatste wandelaar binnenkwam. De tocht voerde de wan delaars van Vlissingen naar Zoutelan- de, vervolgens gingen zij via Westkapel le naar Domburg waar de eerste rust- ZEVENTIEN KORPSEN IN OOSTKAPELLE ACTIEF OOSTKAPELLE - Het tweede korps van de bedrijfsbrandweer van Pechi ney is winnaar geworden van de pro vinciale brandweeroefenwedstrijden, die zaterdag in Oostkapelle werden ge houden. Pechiney II behaalde met 617,5 punten de hoogste score en sleep te daarmee de eerste prijs in de wacht. Aan de provinciale oefening, georgani seerd door de vereniging van bevel voerenden van gemeente en bedrijfs- brandweren op Walcheren samen met het algemeen brandweerwedstrijdco- mité van de Nederlandse vereniging van brandweercommandanten, na men 17 groepen deel. Goes werd met 607 punten tweede, Ar- nemuiden komt op de derde plaats met 601 punten en Wemeldinge behaalde 600 punten, goed vooreen vierde plaats. Deze vier bestgeklasseerde korpsen mogen de provincie Zeeland vertegen woordigen bij de gewestelijke oefen- Jeu de boules- toernooi Middelburg MIDDELBURG - Het door de Club jeu de boules (Pétanque)-Middelburg voor de tweede maal georganiseerde Charles van Damme-toemooi werd wederom door het doublette Marcel Schoene- wald/Denis Pradere gewonnen. De tweede plaats werd behaald door Adri en Flip van Dalen, terwijl de derde plaats was voor het doublette Alex Namrit/Tony Crater. Het toernooi werd onder bijzonder goe de weersomstandigheden gespeeld en was met deelname van 18 doublettes een succes. Mevrouw C. L. van Damme, die zelf ook meespeelde, reikte om 16.00 uur de prij zen uit. wedstrijden, die op 19 juni aanstaande in Amstelveen gehouden worden. Aan het eind van dp wedstrijden wer den in het Ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle de prijzen uitgereikt nadat de deelnemers - m to taal zo'n 170 man - een koffiemaaltijd hadden gebruikt. Burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst van Domburg reikte de prijzen uit. Hij wees op de belangrij ke en verantwoordelijke taak die de brandweer in de gemeenschap heeft. „En die taak wordt straks nog belang rijker als de BB in de toekomst gaat verdwijnen", zo zei de burgemeester. „De wedstrijden zijn bij warm en goed weer gehouden en dat hoort ook bij een recreatiegemeente", hield de heer Diep enhorst de aanwezigen schertsend voor. Ing J. M. W. Beenhakker, voorzitter van de regionale brandweerkring Noord- en Midden-Zeeland en tevens lid van de jury gaf een uiteenzetting over het wed strijdverloop. Hij constateerde dat er hard en goed was gewerkt, maar moest toch enkele kritische kanttekeningen plaatsen. Er waren nogal wat mankementen ge constateerd aan de persluchtappara- tuur en ook maakten enkele korpsen zich schuldig aan het blokkeren van de inrit, waardoor de mogelijkheden voor assisterende ploegen om het terrein op te komen in geval van escalatie werd afgesneden. Beenhakker wees er voorts op dat de bevelvoerders meer de tijd moeten nemen om de situatie op te nemen en daarbij de veiligheid van de eigen mensen moeten laten prevale ren. De heer Beenhakker bracht woorden van dank aan het gemeentebestuur van Domburg voor de hartelijke en sponta ne ontvangst. Aannemingsbedrijf Job- se werd bedankt voor het beschikbaar- stellen van een bedrijfsloods - aan de Duinweg - als oefenterrein en Robert Maranus. lid van de Middelburgse jeugdbrandweer kreeg een applaus van de aanwezigen voor zijn inbreng als slachtoffer. De gehele dag is er door alle deelnemende korpsen met het slachtof fer gesold. Verondersteld werd dat er in een loods, waarin een laskar stond, brand was uit gebroken. Het slachtoffer lag op de zol der van de loods in een hevige rookont wikkeling. De brandweerlieden moes ten met de eerste straal de brandhaard rond de laskar doven, voordat er verder in het gebouw kon worden doorgedron gen. Hiermee werden toch nog veelvul dig fouten gemaakt. De uitslag is. 1 Pechiney n 617,5 punten: 2 Goes 607; 3 Amemuiden 60!: 4 Wemeldinge 600; 5 Heinkenszand 599; 6 Wissenkerke 598; 7 Krabbendijke 597,5. 8 Kruiningen 595: 9 Schelde 593.5; 10 PZEMBorsse!e593:11 Ove- zande 582.5; 12 Middelburg 567,5; 13 Pechiney 1 566: 14 Baarland 551. 15 Yerseke 549; 16 Kapelle 548; 17 Vlissingen 511 punten. Galerie 'Borsboom'; i van Henk Stapper en Ineke r. HULPCENTRA en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- '4444(ook voor milieuklachten) «tuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer uiloO-12200 (brandweer en ambulance), "«fonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- jwl, dag en nacht bereikbaar u». hulpdienst Zeeland voor mensen in **>4 tel. 01180-36251. van 10 00-24 00 uur - *w«ends van 20 00-24.00 uur. Süehting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. '1H-14645, dag en nacht bereikbaar. TERNEl'ZEN - De Vereniging 'Toer beurt Noord-Zuid' heeft besloten het Antwerpse hevrachtingskantoor Maas en co voorlopig te boycotten. Die maat regel is genomen na de problemen, die zich vorige week in Terneuzen voorde den bij het verladen van een partij ko len met bestemming La Louvière. Maas bood 4300 ton van die partij aan via 'Noord-Zuid', maar hield 3300 ton achter voor eigen schepen. Boze Neder landse schippers kwamen daartegen opstand. Ook een maand geleden deden zich in Terneuzen al problemen voor bij het verladen van kolen voor La Louvière. Het bestuur van de Vereniging 'Toer beurt Noord-Zuid' vindt dat Maas Al z'n werk via de beurs moet aanbieden en geen vrachten moet achterhouden voor eigen schepen. In een telex aan de Antwerpse bevrach ter schrijft 'Noord-Zuid': ,.U zult begrij pen dat het niet geaccepteerd kan wor den dat er schepen van een transport naar believen buiten of over de toer beurt worden bevracht. Het is een door alle partijen aanvaard principe dat ie mand. die via de toerbeurt werkt, dit dan ook voor 100 procent moet doen en niet naar beüeven op- en afstapt alsof het een tram is". 'Noord-Zuid' weet zich, wat dat betreft, gesterkt door een recente uitspraak van de Rotterdamse rechtbank in een kort geding De telex aan Maas ..Wij zien ons dan ook genoodzaakt vanaf heden Maas en co voor bevrachtingen geen tussen komst c.q goedkeuring meer te verle nen. Dit geldt uiteraard voor alle ver schepingen vanaf Nederland". 'Noord-Zuid' wijst er terloops op dat, wanneer er vanuit Terneuzen naar bij voorbeeld La Louviere tóch ladingen worden verscheept, Aug. de Meijer en Overslagbednjf Terneuzen (O VET) daarvoor verantwoordelijk worden ge steld. „En dat zal leiden tot verdergaan de maatregelen De Meijer fungeert bij de transporten als tussenpersoon; de kolen worden door OVET vanuit bulk carriers in binnenschepen overgeladen. De maatregel tegen Maas wordt pas in getrokken op het moment dat de Ant werpse bevrachter schriftelijk ver klaard dat hij voortaan al z'n transpor ten via Toerbeurt Noord-Zuid' afwik kelt. pauze werd gehouden. Daarna wandel den zij naar Veere waar ze de richting van Arnemuiden insloegen. In verband met de warmte werd de rustpauze van een kwartier daar uitgebreid tot een half uur, waarna de lange-aftandslopers weer op weg gingen, via Oost-Souburg, naar Vlissingen. Ondanks de zomerse omstandigheden waren er slechts vier uitvallers, de eer ste al na slechts enkele uren wandelen. Deze deelnemer uit Friesland had dui delijk niet gerekend op de hoge tempe ratuur en was zo warm gekleed dat hij moest afhaken. VOC Vlissingen nam afscheid van drie bestuursleden VLISSINGEN - Donderdag namen in de vergadering van de Vlissingse On dernemers Centrale voor drie be stuursleden afscheid van de centrale de heer Karstanje die 15 jaar lang als voorzitter heeft gefungeerd gaf de lei ding van de vergadering over aan de nieuwe voorzitter de heer J. Lust met de wogorden: „Ik ga van de brug af en wens jou een goede vaart". De vice- voorzitter de heer W. Jansen die het langst met de heer Karstanje had sa mengewerkt sprak hem toe en memo reerde in zijn betoog dat deze voorzit ter een open oog had voor de kleine midden stander en daarvoor altijd op de bres heeft gestaan met wegcijfering van eigen belangen. Met de woorden: „De VOC is u veel dank verschuldigd" boodt hij namens de vereniging het eerste deel 'De Encyclopedie van Zee land' aan. Hierna kreeg de oud-voorzitter het woord en richte zich tot de heren Geel kerken en Jansen die ook beiden heti dagelijks bestuur gingen verlaten. De heer Karstanje memoreerde in zijn af scheidswoorden dat deze twee be stuursleden zich met grote inzet heb ben gegeven voor het wel en wee van de totale middenstand in Vllssingen. Veel tijd werd door deze bestuursleden be steed aan grote projecten zoals Lamme- renburg, Spuikom, winkelcentra bin nenstad enz. enz. Namens bestuur en vereniging boodt hij hen een cadeau bon aan. De oud-voorzitter bedankte allen voor hun goede woorden en de ontvangen attenties en richtte zich ten slotte tot de heer Adan die hij dank zei voor zijn medewerking namens de ge meente De avond werd verder besloten met een lezing door kandidaat-notaris mr. A. J. Sauer over erfopvolging. Tot besluit werd een dia-serie met geluid over de gemeente Vlissingen vertoond. deelnemers, onder wie enkelen uit Bel gië en Friesland, werden onderweg ver zorgd door leden van de Rode Kruisko- lonnes van Souburg en Vlissingen en door de heer H. J. Teyn, die optrad als masseur en na afloop van de tocht de nazorg voor de wandelaars op zich nam. Dat bleek geen overbodige luxe, één van de deelnemers, die overigens zeer fit het eindpunt bereikte, wilde door zijn hoofd onder de kraan te houden wat afkoeling bewerkstelligen. Dat ging op die manier echter te snel, zodat de bloedsomloop stagneerde en hij last kreeg van duizelingen. Door de hulp van de heer Teyn was hij er echter weer snel bovenop. Strafverzwaring in hoger beroep wegens autodiefstal DEN' HAAG - Het Haagse gerechtshof heeft de 40-jarige R. O. uit Vlissingen veroordeeld tot zes weken onvoor waardelijke gevangenisstraf wegens autodiefstal. Verdachte was eerder door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot negen weken, waar van zes voorwaardelijk, tegen welk vonnis hij in hoger beroep ging. De procureur-generaal vond de opge legde straf te licht en had twee maan den onvoorwaardelijke gevangenis straf geëist. Verdachte had een auto weggenomen, die met niet afgesloten portier en de contactsleutel erin, gepar keerd stond. Deze auto had hij verwis-' seld voor een duurder type. dat in een garage stond, waarna hij de kenteken platen eveneens omruilde. O. was reeds eerder voor dergelijke feiten veroor deeld. Politie bekeurde 'illegale' slapers VROUWENPOLDER - De~ri]kspolitie van de groep Veere heeft de afgelopen dagen een tiental mensen bekeurd die langs de openbare weg in personenau to's of campers de nacht doorbrachten. Dit gebeurde onder meer aan de Veerse Gatdam waar verblijf tussen zonson- deren opgang verboden is en op diver se parkeerterreinen bij Vrouwenpol der, Oostkapelle en Domburg. Volgens een woordvoerder van de groep Veere van de rijkspolitie is ook het sla pen in een camper langs de openbare weg uitdrukkelyk verboden. De bekeu ringen werden in de nachten van vrij dag op zaterdag en van zaterdag op zon dag uitgedeeld. Winkelruit vernield in Middelburg MIDDELBURG - Meteen fietspadtegtl is zondagmorgen vroeg, omstreeks vier uur. de 2.60 meter brede spiegelruit van de fiets- en sporthandel Van den D in de Zusterstraat in Middelburg vernield. Volgens de eigenaar, die boven de zaak woont en gewekt werd door hel glasge rinkel, is er in ieder geval ook een paar sportschoenen uit de etalage weggeno men. Hij schat de aangerichte schade op enkele duizenden guldens. Cruson Breskens wil via Raad van State sluiting voorkomen BRESKENS - Gebroeders Cruson bv in Breskens heeft de Raad van State ingeschakeld om te voorkomen dat uit voering wordt gegeven aan het besluit van b en w van Oostburg om een deel van het omstreden bedrijf in de kom van Breskens te sluiten. Het gaat om de Galvano-afdeling, die bij onderzoek zoveel mankementen bleek te verto nen, dat b en w het openhouden van die afdeling onverantwoord vonden. De Raad van State behandelt de zaak vrij dag. De gemeente, de milieuinspectie en de arbeidsinspectie namen Cruson gron dig onder de loupe na de ontploffing op 24 maart, die aan een van de werkne mers het leven kostte. Toen de deskun digen vaststelden dat de apparatuur enorme gebreken vertoonde, besloten b en w direct maatregelen te nemen. Cru son kreeg tot 28 april de tijd alle chemi sche vloeistoffen uit de omstreden afde ling te verwijderen. Toen dat niet ge beurd bleek, schakelde de gemeente een particulier bedrijf in dat momen teel onderzoekt hoe het karwei het best kan worden geklaard. SINT-JACOBSKERK, VLISSINGEN Concert door de 'Vlissingse Oratoriumver- eniging'. het 'Bevelands Kamerkoor', het 'Nijmeegs Strijkersensemble'. Stoffel Gunst, orgel, en Toos Severens. sopraan Algehele leiding Henk Harinck. Kret concert van zaterdagavond in «.de Vlissingse St.Jacobskerk werd geopend met 'Confitebor' van Monte verdi. Vele werken van deze vroege 17- de eeuwer staan nog wekelijks op het programma van vele zangverenigin gen en dat is terecht. De opmaat van dit concert kwam voor rekening van Toos Severens, die blijk gaf de parti tuur te beheersen en op rustige wijze gestalte gaf aan de vele meiismen, die deze compositie kenmerkt voor de so liste. Toos Severens heeft een zuivere, heldere en verdragende stem. Het koor sloot zich hierbij uitstekend aan en aangezien Henk Harinck een uiterst betrouwbare groep musici om zich heen had weten te verzamelen, werd er, mede door zijn toedoen, in beide ge ledingen goed gemusiceerd. Wat het programmablaadje betreft zou het wenselijk zijn, wanneer naast de La tijnse tekst ook een Hollandse verkla ring kwam te staan en het Latijn was op deze avond veruit favoriet in de gezon gen werken. In Buxtehude's 'Alles, was ihr tut' en Pachelbel's 'Was Gott tut. das ist wohl- getan' had Henk Harinck voor een goe de inlas gezorgd, door de korte solisti sche trekjes door het 'Bevelands Ka merkoor' te laten zingen. Trouwens de ze samenwerking was van dien aard, dat zij zeker zal worden voortgezet. Er werd over het algemeen uitstekend ge zongen en aangezien Henk Harinck mets aan het toeval overlaat (hij geeft alles keurig aan en kent zfjn partituur terdege) ontstond er een wisselwerking die naar ieders tevredenheid verliep. Toos Severens kwam nog tweemaal so listisch naar voren. Voor de pauze was dat in een werk van Handel (scène 3 uit Julius Ceasari en daarna met de 'Kan- tate voor sopraan en strijkers' van Per- golesi en niet van Battista zoals ver meld stond, want dat is de voornaam van genoemde componist Vooral in het tweede werk gaf de soliste er blijk van uit het goede, muzikale hout te zijn ge sneden en hier kwam de voordracht ook beter tot zijn recht. Blijmoedig, haast verlegen, nam zij het langdurige ap plaus. dat de aanwezigen haar toedach ten, in ontvangst Voor de beide koren waren er nog drie composities te zingen, namelijk 'Magni- ficat'van Buxtehude, 'Auf. lobet den Herrn, alle Heiden' van Telemann en Te Deum' van Mozart. Qua muziek was het laatste wel het be langrijkste. Mozart heeft ontegenzegge lijk net wat meer klasse dan de beide andere heren, want het gaat niet altijd om ingewikkelde situaties te creëren, maar meer om in het eenvoudige zoveel te leggen, dat het toch nog knap lastig is om uit te voeren Er was door de 'VO V en het 'Bevelands Kamerkoor' goed aan deze avond ge werkt, waarbij de instrumentale onder steuning van het Nijmeegs strijkersen semble niveau had en organist Stoffel Gunst op zijn vakkundige wijze muzi kale impulsen gaf. Zodoende werd het een geslaagde uit voering met aan het slot een langdurig applaus voor alle medewerkenden. a.l.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 5