Fractieleiders voor nieuwe verkiezingen as JR|M ■omngnnrw pORTk$ Van Agt streefde volgens Van Thijn naar een breuk NAAIMACHINES 199,- LTS-er/MTS-er elektronika 3Ë Kinderhandel in Peru Commando-actie verrast de Argentijnen Lm _L MAANDAG 17 MEM familie berichten Goedemorgen OPA FAASSE Boekhoutstraat 6. Westkapelle Namens de kinderen, j g klein- en achterklein- kinderen van harte ge- f g fellciteerdmetuwlOl- ste verjaardag. „Zo ver het oosten is van het westen, zo ver doet Hij onze overtredingen van ons". Ps. 10312 Heden nam de Here tot Zich na een geduldig gedragen lijden onze lieve moeder en oma CHRISTINA VOS weduwe van Anthonie Gast op de leeftijd van 68 jaar. Westkapelle: C. A. Verhulst-Gast W. Verhulst Marcel Alexander Esther Middelburg, 14 mei 1982 Nederstraat 1 G Correspondentieadres: 4361 BW Westkapelle, Molenweg 34 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur dagelijks tussen 17.30-18.30 urn- De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 19 mei a.s. om plm. 12.30 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor familie en belangstellenden in de au la op de begraafplaats die aanvangt om 12.00 uur en geleid wordt door ds. W. M. de Bakker. Na de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoléanceruimte van de aula Geen bezoek aan huis Zij die de overledene de laatste eer willen bewij zen worden verzocht om 11.50 uur aanwezig te zijn in de wachthal van de begraafplaats aan de Oude Westelijke Havendijk. Dankbaar datzeuithaar lijden is verlost,is op 14 mei overleden onze lieve vriendin, mevrouw C. GAST-VOS Wij zullen haar vriendschap en opgewektheid erg missen. Mevr. C. Cevaal Mevr. M. Westdorp Mevr. C. Kollaard Mevr. M. Catshoek Mevr. A. v. Gorsel JA aar nu, zo zegt de Here, uw Schep per, o Jakob, en uw Formeerder, o Is raël: Vrees niet, want Ik héb u verlost, Ik héb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn." Jes. 431 Op 73-jarige leeftijd is in het Bethesda/St-Jo- sephzlekenhuls te Vlissingen, na een ernstig, te langdurig gerekt lijden overleden onze lieve, dierbare moeder, schoonmoeder en oma WILLEMIJNTJE DE HAAN VAN DEN BRINK weduwe van Gerardus Berend Roelof de Haan Allen die haar hebben gekend, zullen begrijpen hoezeer wij haar missen. H. J. Stegink-de Haan J. J. C. Stegink Carina Marcel Vlissingen, 15 mei 1982 Paxil Krugerstraat 70-620 Correspondentieadres: Bachlaan 38, 4384 LS Vlissingen Mamma is opgebaard in het rouwcentrum Over toom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissin gen. Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag a.s. van 19.00-19.30 uur. De crematie zal plaatshebben woensdag 19 mei 1982 om 13.00 uur in het crematorium aan de Nieuwlandseweg te Middelburg. Heden overleed onze beste broer en zwager HENDRIK CORNELIS DE BRUIJNE op de leeftijd van 75 jaar. M. de Bnifjne-Blok J. de Bruijne M. de Bruijne-Donze Vlissingen, 14 mei 1982 Met ontsteltenis vernamen wij dat geheel onver wachts is weggenomen, onze lieve vriendin MARIA SARA DE JAGER-WILLEMSEN Mogen haar man en kinderen de kracht ontvan gen om dit grote verlies te dragen. L. van Haveren L. van Haveren-Joosse Breeweg 28, Middelburg Na een geduldig gedragen lijden is tot onze diepe droefheid van ons heengegaan mijn geliefde man, onze vader, schoonvader, groot- en over grootvader HENDRIK CORNELIS DE BRUIJNE op de leeftijd van 75 jaar. C. de Bruijne-Peijcker R. de Bruijne M. de Bruijne-Naerebout A. Th. M. de Bruijne-Boerbooms R. A. C. van der Meulen-de Bruijne J. van der Meulen A. R, Telman-de Bruijne T. Telman F. H. de Bruijne A. Deij Klein- en achterkleinkinderen 4382 TC Vlissingen, 14 mei 1982 Mesdaglaan 16 De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen maandag 17 mei van 18.30-19.00 uur. De crematie zal plaatshebben dinsdag 18 mei 1982 om 12.00 uur in het crematorium aan de Nieuwlandseweg te Middelburg. Vertrek van voornoemd rouwcentrum om 11.30 uur. Liever geen bezoek aan huis Enige en algemene kennisgeving Op 15 mei 1982 hebben wij afscheid moeten ne men op de leeftijd van 81 jaar, van onze vader, behuwdvader, grootvader, broer, behuwdbroer, oom en neef ANTONIUS HARMS weduwnaar van Maria Christina Constance Heye Temeuzen: Joop en Rose-Marie Harms-de Koster Terneuzen: Albert en Regina Harms-van der Klooster en kinderen Terneuzen: Anton en Ineke Harms-Kuyk en kinderen De familie Harms De familie Heye Correspondentieadres: 4532 ER Terneuzen, Erasmusstraat 83 De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 19 mei a.s. om 10.00 uur in de Trini- teitskerk te Terneuzen, waarna de begrafenis op de Zuiderbegraafplaats te Temeuzen. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Jullanaziekenhuis te Temeuzen. Bezoekdag dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur. Met diepe droefheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden van onze vader, opa, broer, zwager en oom JOHANNIS ALBRECHT VAN DE SANDE sinds 1961 weduwnaar van Neeltje Dina Leenhouts in de ouderdom van 89 jaar. Namens de familie: J. A. van de Sande C. M. van de Sande Breskens, 13 mei 1982 Ringlaan 4 De crematie zal plaatshebben dinsdag 18 mei a.s. om 10.00 uur in het crematorium te Middel burg. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. Heden ontvingen wij de tijding van het overlij den van AN VAN DEN BERG-KOENS Vele jaren heeft zij haar vrijwilligerswerk met grote toewijding verricht. Wij zullen haar erg missen. Stichting U.V.V. afd. Vlissingen Wegens het niet doorgaan van een bestelling moet met spoed worden verkocht een partij volautomatische zigzagnaaimachines, geheel compleet met opbergkofter, fabrieksnieuw, met 5 jaar garantie op alle onderdelen. Adviesverkoopprijs ƒ498,- Geschikt voor rechtstikken, zigzaggen, knopen aanzetten, knoopsgaten maken, ritssluitingen inzetten, blindzomen en afwerken. Voor een vrijblijvende demonstratie bij u aan huis bel: Naaimachinebedrijf Baronie Grootkleinhandel - import- export Baliëndijk 40 - Breda - telefoon 076-813088. Na 5 uuravonds 01619-1865. Geen voorrijkosten. Wettig ged. handelsmerk. Kwaliteitsmeubels tegen lage prijzen: Dat kwaliteit niet duur moet zijn bewijst Van Donge weer met dit robuuste massief eiken bankstel. Degelijke kuipkussens uit 100% vol rundle der. 'n Waarborg voor 'n uitgerust zitgenot van kop tot teen, hoge rug. Normaal betaalt u voor dit bankstel 3990,- Kwaliteit moet voor iedereen betaalbaar blij ven, daarom: (zoals afgebeeld) VANDONGE-PRIJS3295,- Franco thuis geleverd voor geheel Zeeland en West-Bra- TZL. 01186-2330 3000 m2 woninginrichting vrfjdjg Dorpsplein 36, Koudsksrks raletdsg Gevraagd met spoed: liefst met ervaring in het werken met schakelkasten. Voor langere tijd in Middelburg. Belangstelling voor deze functie? Neem dan contact op met ir randstad uitzendbureau Middelburg, Varkensmarkt 4-6,01180 - 2 37 55 Wij maken uw oude deuren en deur kozijnen weer als nieuw. Door de PORTAS-kunststof-ommanteling in vele houtdessins en effen kleuren.Vakkundig, - voordelig en in één dag gereed. 01196-13163/12647 P0ft1AS-otj.-e"-v»3eiHT»ed 01155 - 1683/4176 n vne Europese landen AFWEZIG van 20/5 t/m 6/6 F. A. v. d. BERG L. C. C. v. d. BERG- DE LANGE hulsartsen Waarneming: A t/m K: dr. R. M. Thia- dens, tel. 64633; L t/m Z: dr. D. C. Bom, tel. 12233. J. de la Hayze huisarts van 19 mei t/m 11 juni GEEN PRAKTIJK Waarneming de doktoren Berghauser, Pont en De Doelder. Tel. 01180-26659 (Slot van pagina 1) compromis-voorstel van CDA-fractie- leider Lubbers over te nemen, toen CDA en D'66 de plannen bleven afwij zen. Na zijn terugkeer uit de Verenigde Staten zette premier Van Agt een streep door deze afspraak. Van Thijn achtte om deze redenen de kans ook niet groot dat er opnieuw PvdA-ministers in een kabinet met Van Agt zitting zouden nemen. „Mijn nei ging is zeer geminimaliseerd," zei hij. De bewindsman vond overigens dat de PvdA opnieuw moest streven naar re geringsverantwoordelijkheid, omdat een oppositierol niets oplost. Ook voor de Interne problemen biedt de opposi tie geen uitweg. In dat verband vindt Van Thijn dat de PvdA niet opnieuw een blokkade moet opwerpen voor een coalitie met de WD. Als uitgangspunt moet dienen de mogelijkheden om een herkenbare poli tiek te voeren. Het gaat erom samen te werken met die partijen, die bereid zijn de PvdA te accepteren zoals deze is. Van Thijn was overigens teleurgesteld in de opstelling van D'66, die de PvdA op het beslissende moment heeft laten vallen. Reactie Terlouw D'66-voorman Terlouw reageerde zon dag bij de AVRO schamper op deze uit latingen. Er was volgens hem geen sprake van dat de PvdA het mes op de keel was gezet, zoals Van Thijn had be weerd. Integendeel, de PvdA-minis ters stapten uit het kabinet omdat zij geen verantwoordelijkheid konden dragen voor het kabinetsbesluit. „Het js typisch PvdA, altijd de schuld bij iemand anders zoeken," aldus Ter louw. Hij zei dat premier Van Agt waarschijn lijk meer met Den Uyl had overlegd, dan met hem. Dat deze gesprekken ge houden werden, hing samen met de on mogelijkheid om binnen de minister raad tot eenstemmigheid te komen. De verschillende partijen herhaalden voortdurend him standpunt, zei Ter louw. Vandaar dat Van Agt de beslis^, gen „voor wilde kauwen" met de voor. mannen van PvdA en D'66. Terlouw wees verder de beschuldiging van de hand dat de brugfunctie van D'66 in het kabinet mislukt zou „Als Van Thijn dat zegt, dan is hy be wust blind. Wij zijn voortdurend loyaal geweest. Het is zelfs aan ons te danken dat de PvdA in de regering kwam". Uit de woorden van Van Thijn maakt Ter- louw op dat de PvdA niet ln staat Is zichzelf te redden. Wat Terlouw betreft hoeft de breuk overigens niet definitief te zijn, hoewel deze niet bevorderlijk is voor de sa. menwerking. Als de breuk niet blij. vend moet zijn, dan is het volgens hen wel nodig dat de partijen elkaar in it. der geval vriendelijker toespreken, dan nu gebeurt. LIMA (DPA) - Een goed georganiseer de bende heeft volgens de politie in Li ma 630 kinderen voor de prijs van elk drie miljoen sol (15.000 gulden) uit Pe ru naar West-Europa verkocht. De kin deren zouden onder meer naar welge stelde paren in West-Duitsland, Zwit serland, Noorwegen, Frankrijk en Ita lië zijn gegaan. De politie deelde mee dat de hande laars de kinderen in de armste wijken van de hoofdstad en in de provincies gezocht hadden. Zij hadden de ouders verzekerd dat zij de kinderen zouden meenemen om hen een betere toekomst te bieden. De verkoop aan buitenlandse geïnteresseerden zou in luxueuze ho-, tels zijn afgewikkeld. Tevoren zouden de papieren van de kinderen vervalst zijn teneinde hen uit het land te kunnen krijgen. Er is najaren van moeizaam onder handelen een principe-akkoord bereikt tussen de vakbondsjongerenorganisa ties KWJ en NVV Jongerencontact om samen te gaan in een FNV Jongerenor ganisatie. Zaterdag stemde zowel de kadervergadering van de KWJ als die van het FNV Jongerencontact in met compromisvoorstellen op de drie be langrijkste knelpunten die de twee jon gerenorganisaties scheidden. (Slot van pagina mevrouw Thatcher. Vrijwel zeker heb ben de gesprekken zich geconcentreerd rond de vraag in hoeverre de bemidde lingspoging van de Verenigde Naties nog levensvatbaar is. Secretaris-generaal Perez de Cuellar van de Verenigde Naties vroeg vrijdaf om een definitief antwoord van Britse en Argentijnse zijde ophetpakketvoor- stellen dat hij heeft gedaan. Vandaag zal over deze reacties verder worden ge praat. De Argentijnse president generaal Gal- tieri heeft dit weekeinde gezegd dateni- ge concessies aan de Britten onvermij delijk kunnen zijn, maar heeft daaraan toegevoegd dat Argentinië bereid is voor de Falkland Eilanden te vechten. Officiële Argentijnse cijfers stellen dat nu zeker 400 Argentijnen bij de verschil lende schermutselingen met de Britten het leven hebben verloren. Galtieri heeft gezegd juist daarom door te willen vechten, ook als dat 4000 of 40.000 Ar gentijnen het leven zou kosten. In Engeland is de hoop op een vreedza me regeling voor het conflict vanaf vn)- dag snel afgenomen. De opmerkingen van Nott dat er niet veel tijd meer over is, en die van mevrouw Thatcher die vrijdag zei dat vrede 'onhaalbaar' kan blijken te zijn, hebben hieraan ten zeer ste bijgedragen. EG-sancties De ministers van buitenlandse zaken van de Europese Gemeenschap hebben zondagavond wederom een poging on dernomen om de dreigende breuk in de Gemeenschap met Groot-Brittanniète voorkomen. Die breuk dreigt op twee punten: de verlenging van de Europese sancties tegen Argentinië en de verla ging van de Britse bijdrage aan de Eu ropese begroting. Ten aanzien van de sancties bleek za terdag in ambtelijk vooroverleg dat de meerderheid van de Europese lidsta ten daar wei vóór zijn. Zij willen hm steun aan Groot-Brittanniê niet in trekken op het moment dat deze in pre caire onderhandelingen met Argenti nië zijn aangeland Italië, Denemarken en Ierland echter hebben reserves, Op aandrang van Duitsland en Frankrijk werd de discussie over de sancties zon dagavond in Luxemburg uitgesteldtol vanavond. Zo hebben de lidstaten meer tijd om onderling overleg te ple gen en de meningsverschillen glad te strijken. (Slot van pagina 1) ders PvdA, VVD en D'66 in een radio discussie duidelijk dat nieuwe verkie zingen op korte termijn onvermijde lijk zijn geworden. Bij het debat voor de VARA-radio lieten Meijer, Nijpels (WD) en Brinkhorst ook weten dat een reconstructie van het kabinet een on begonnen zaak is. Zowel PvdA als WD verzetten zich tegen deze mogelijk heid. Ook een volwaardig kabinet van CDA, WD en D'66 lijkt zonder nieuwe verkiezingen uitgesloten, omdat D'66 deze mogelijkheid afwijst. De drie fractieleiders waren het erover eens dat de verkiezingen dit najaar ge houden moeten worden. Meijer en Nij pels vonden dat het demissionaire ka binet in dat geval de Voorjaarsnota niet uit dient te voeren. Alleen Brinkhorst vond dat een interim- of rompkabinet dat wel zou mogen doen. Een coalitie van deze drie partijen (dus zonder CDA) vonden de fractievoorzit ters nog erg moeilijk te verwezenlijken. Volgens Meijer bestaan er nog te grote verschillen op defensiegebied (kernwa pens) en sociaal-economisch terrein (ontkoppeling) tussen PvdA en WD. Nijpels liet weten dat de WD de PvdA niet uit wenst te sluiten. D'66-voorman Terlouw wil niet uitslui ten dat na de verkiezingen CDA, PvdA en D'66 opnieuw tot samenwerking be sluiten. Daarvoor is echter wel nodig dat bij de socialisten het realisme toon aangevend wordt op sociaal-econo misch terrein. Als oplossing voor de huidige problemen ziet Terlouw een kort en bondig regeerakkoord, zonder wolligheid. Rampzalig Inmiddels verklaarde minister Van der Stee (financiën) dat de besluiten uit de Voorjaarsnota dienen te worden doorgevoerd. Gebeurt dat niet, dan zou dat rampzalig zijn voor de economie. Hij zei dit zondag bij zijn terugkeer op Schiphol uit Helsinki. Hij hoopt dat ondanks de crisis de afspraken over de noodzakelijke bezuinigingen toch blij ven bestaan. De vakbeweging lijkt zich overigens eensgezind op te stellen tegenover dit standpunt van minister Van der Stee. Zowel CNV- als FNV-woordvoerders wezen zaterdag de voorgestelde bezui nigingen van de hand. Volgens dt FNVer Frans Drabbe hebben de PvdA- ministers er zelfs goed aangedaan hel kabinet te verlaten. Uitvoering van de kabinetsplannen betekent dat er tien duizenden werklozen bij zullen komen, aldus Drabbe. Volgens Harm van der Meulen (CNV) kon het niet anders. Hij vindt dat Steenkamp ook na zal moeten gaan o! de kabinetsbesluiten wel verstandig zijn met het oog op de verhouding®" de vakbeweging. Van der Meulennoem- de het een aantrekkelijke gedachte als er een kabinet zou komen zonder CDA Maar Drabbe was van mening dat het CDA bij de komende verkiezingen te weinig zal verliezen om dat mogelijk te maken. Hij acht het veel belangrijker dat het CDA ministers aantrekt, die de vakbondsstandpunten huldigen. Breuk De PPR, die zich al heeft uitgesproken voor nieuwe verkiezingen op zo kort mogelijke termijn, beschouwt de va! van het kabinet als een uiting van een breuk in de samenleving. Fractieleid ster mevrouw Beckers zei op het voor jaarscongres van haar partij dat het wantrouwen in de samenleving hier en daar zo groot is, dat de progressieve partijen dit waarschijnlijk voor de ver kiezingen niet kunnen wegwerken Toch moet dat gebeuren, want een rechts kabinet op dit moment zal het land .jaren achterop brengen. Ook voor de vredesbeweging, voor vrouwengroe pen en vakbonden, voor de milieu- en antikemenergiebeweging, voor talloze actiegroepen is het bij de komende ver kiezingen erop of eronder," waarschuw de mevrouw Beckers. Partijvoorzitter De Boer zei in zij11 de dat D'66 definitief door de mand was gevallen, nu die partij zicb onoffl- wonden had aangesloten bij het CDA en had ingestemd met uitbreiding van de defensie-begroting. D'66 heeft vol gens hem de macht geroken en is voor bezweken. „De progressief <M- kende mensen in ons land hoeven van deze club niets meer te verwachten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 18