Knap debuut Jo Korstanje amateurvoetbal-parlement Lange vlucht De Nooijer niet met winst bekroond Hinault precies op tijd in vorm ZEEUWS STANDPUNT PLOEGSPONSORING AANVAARD PZC/sport WILBORTS VERLIEST IN FINALE CEES VLEUGEL WINNAAR IN WEMELDINGE MAANDAG 17 MEI 1982 14 (Door Peter Verhaget ZEIST - Een grandiozer entree in het Nederlandse voetbalparlement heeft Middelburger Jo Korstanje nauwelijks kunnen maken. Deze Zeeuwse afgevaardigde naar de algemene vergade ring van het amateurvoetbal in Zeist verdedigde zaterdag het standpunt van de KNVB-Zeeland over de invoering van de shirtreclame (per 1 juli a.s.) zo overtuigend, dat hij het overgrote deel van de Nederlandse afdelingsafgevaardigden achter zich kreeg in zijn streven de kleinere, platte landsclubjes, aan sponsors te helpen. Want in tegenstelling tot het voorstel van het amateurvoet- bal-bestuur (dat wenste, dat één en dezelfde sponsornaam op de shirtjes van alle teams van één club zou prijken) wilde Zeeland het mogelijk maken, dat kleine clubs meer dan één sponsor konden aantrekken: dus per elftal een sponsor. In de aan de algemene vergadering voorafgaande dagen leken de andere af delingen niet zo bijster veel voor het Zeeuwse standpunt te voelen. Maar in korte tijd slaagde Zeeland er in meerde re afgevaardigden aan zijn kant te krij gen en vrijdag tijdens de voorvergade ring van het nationale voetbalparle ment (waarin de afgevaardigden van de afdelingen zitting hebben) kregen de Zeeuwen (naast Jo Korstanje ook Izaak Ovaa uit Zoutelande) zoveel instem ming. dat Korstanje een dag later met een gerust hart aan de verdediging van het amendement kon beginnen. Hij beklemtoonde in zijn eerste betoog voor het amateurvoetbalffont. dat de mogelijkheden om financieel voordeel uit de sponsormogelijkheid te halen verschillend zijn voor clubs uit hogere en lagere regionen, clubs op het platte land en in dichtbevolkte streken en clubs uit een agrarisch gebied of indus triecentra. Niet iedere club in een agra rische regio als Zeeland is volgens Kor stanje een gewild object voor grote be drijven. zodat het voor die meeste klei nere clubs mogelijk moet zijn meerdere kleine sponsors aan te trekken. Zelf rompslomp Het bestuur bleek er niet zoveel voor te voelen om het reglement aan te passen (temeer omdat het niet verboden is meer sponsors aan te trekken, als er maar één reclame voor de hele vereni- JEUGD VAN BEVEREN TEGEN GROOT HULST SINT-JANSTEEN- Dinsdagavond (om 19.15 uur) geeft scheidsrechter Zaman uit Hulst het beginsignaal voor een oe fenwedstrijd tussen de jeugd van Beve- ren (tot 21 jaar) en een selectie uit groot Hulst. Bij Beveren spelen Paul Dobbe laar van Steen en de jeugdige belofte Piraar, terwijl uit de basis van de Belgi sche eerste klasser de Duitser Dietrich Weirauch aan zal treden. Voor Groot Hulst zijn de volgende spelers geselec teerd: Peter Thuyn, Peter van Eekelen en Lucas van de Voorde allen HW'24, Bruno Everaert, Luc Mangnus en Peter Vercauteren allen Clinge, Lex Drumont en Hans Picavet van Hulsterloo Tonnie Leeraert van Grauw en Adrie en Theo de Bot. Jo van Remortel. Albert Mortier en Frank de rechter. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Steen. BRUSSEL - Eric Wilborts heeft zich zaterdag in Brussel geplaatst voor de eindstrijd van het vierde tennistoer nooi van het Belgische Stallietcircuit. Wilborts zegevierde in de halve finales met 7-6, 6-3 over de Fransman Patrice Kuchna. In de finale was Wilborts echter niet op gewassen tegen de Belgische nummer een Bernard Boileau. Deze stelde met een overwinning van 6-4,6-1 zijn zege in het hele circuit veilig, terwijl het eind- toemooi nog moet worden gespeeld. Wilborts staat tweede, een punt voor op de Australiër Broderick Dyke en 2 pun ten voor op de Mexicaan Gonzales. ging wordt gebruikt) maar Korstanje meende, dat de zaak niet gereglemen teerd hoeft te worden. „Als dc clubs de rompslomp niet aandurven moeten ze niet meer dan één sponsor aantrekken, willen ze wel meer dan één sponsor dan moeten ze ook de rompslomp van de kleine contracten voor lief nemen", maakte de Zeeuwse afgevaardigde duidelijk. Hoewel met name afgevaardigde Bal ten van de overwegend agrarische afde ling Drente totaal niets voor het Zeeuw se standpunt voelde („het wordt organi satorisch een grote chaos") ging ten slotte tweederde deel van de afgevaar digden met Zeeland in zee Dat bleek duidelijk uit de stemming: 1464 stem men werden vóór het Zeeuwse amende ment uitgebracht. 754 stemmen waren tegen. Direct na Jo Korstanjes succesvolle op treden huldigde amateurvoetbalvoor- zitter Marten Kas termans de even naar het KNVB-centrum in Zeist gekomen (demissionaire) staatssecretaris Hans Kombrink voor de wijze, waarop hij de zaak betreffende de vennootschapsbe lasting voor kantines in gunstige zin voor de sportclubs heeft opgelost. Kombrink (zelf KNVB-lid, want hij speelt in het tiende team van de vereni ging Nado uit Rotterdamkreeg een bal met de namen van het amateurbestuur er op. Vlak daarop moest Jo Korstanje een minimal nederlaag incasseren toen hy namens Zeeland ageerde tegen het feit. dat afgevaardigden naar de vergade ring amateurvoetbal hun stem kunnen meegeven aan een gemachtigde „De AMATEURVOETBAL AKKOORD MET KANTINEREGELING ZEIST - De strijd tussen het geor ganiseerde voetbal en de horeca over het oneigenlijk gebruik van de verenigingskantines en -club huizen is geëindigd. Zaterdag ging de algemene jaarvergadering amateurvoetbal, die ruim zes en een half uur vergde, zonder wezen lijk verzet akkoord met de richtlij nen uit de overeenkomst die de sectie heeft bereikt met het bc- drijfsschap horeca. Belangrijke punten zijn een gelimi teerde openingstijd, die gekoppeld is aan de eigen activiteiten van de vereniging, geen verhuur aan ande ren (bruiloften en partijen) en geen commerciële exploitatie. Door zich aan deze lijn te houden blijven de clubs ook verschoond van de ver plichting tot betaling van van ven nootschapsbelasting. algemene vergadering is toch te belang rijk om een gemachtigde te sturen, die niet voldoende op de hoogte is van het belang van de discussie", oordeelde de Zeeuwse afgevaardigde. Bij niemand van de andere afdelingsaf gevaardigden vond Korstarye echter steun voor zijn standpunt. Jeugdvoetbal Jo Korstanje kwam nog één keer aan het woord tijdens de bespreking van het meerjarenplan, waarvoor het be stuur een interim rapportage had uit gebracht. De Zeeuwse afgevaardigde vroeg daarbij aandacht voor het jeugd voetbal. Volgens Korstanje zou er reeds in 1981 een nota over het jeugd voetbal verschenen moeten zijn. „Wil de KNVB meespreken in het kader van het jeugdvoetbal, dan moet de bond heel alert zijn", oordeelde Korstanje, die voorts opmerkte, dat het potentieel aan jeugd dreigt terug te lopen, terwijl het imago ven het voetbal er niet beter op wordt. Bovendien nemen andere sporten in aantrekkingskracht toe. Korstanje pleitte dan ook voor een bin nen korte tijd te maken uitvoerige ana lyse. Die toezegging kreeg de Zeeuwse afgevaardigde van voorzitter Karster- mans niet. wel zal er van zijn opmer kingen goede nota worden genomen. Voor geen cent Veel tijd vergde het voorstel de contri butie met een gulden per lid te verho gen om het begrotingstekort van een miljoen te dekken. Vooral omdat de af gevaardigden het nu eindelijk eens tijd vonden, dat penningmeester Joop Janssens met een sluitende begroting op tafel kwam, wilde het parlement aanvankelijk de gulden niet geven. La ter tijdens de discussie probeerde woordvoerder Herman Kaspers (als voorzitter van de cntrale beraadska- mer) een contributieverhoging van 50 cent er door te krijgen, maar na schor singen bleek niemand bereid om het be stuur voor een cent per week te laten vallen, waar men overigens aanvanke- lyk bang voor was teweest. Penning meester Janssens kreeg dus zijn gulden van de pupillen echter slechts 50 cent. In de rondvraag sprong de Zeeuwse af gevaardigde Ovaa nogmaals op de bres voor de samenstelling van de derde klassen zaterdagvoetbal in district Zuid I. Hij veronderstelde, dat na een competitie met 23 cluns voor de A- en B-klas in de nieuwe competitie met 22 clubs moet worden gespeeld. „Het wordt noodzakelijk, dat het bestuur daar werkelijk aandacht aan besteed", oordeelde Ovaa, die van bestuurszijde kreeg te horen, dat er in het nieuwe seizoen, als is het nog niet definitief, twee keer twaalf clubs in de betreffen de klassen ingedeeld zullen worden. In de eindspurt wint Cees Vleugel met vele lengtes voorsprong op Kees de Nootjet WEMELDINGE - Nog maar nauwelijks is Cees de Nooijer uit Aagtekerke toege treden tot de rangen der amateurs of in de wielerkoersen doet zich een nieuw verschijnsel voor: de lange ontsnapping. Het wordt voor de amateurs weer zaak om vanaf de eerste kilokometer oplettend te zijn, want als de Nooijer zich met een vlucht gaat bemoeien kun je er bijna zeker van zijn dat zo'n ontsnapping definitief is. Hij deed het tijdens zijn debuut tijdens de Ronde van Yerseke veertien dagen geleden en zaterdag in Wemeldinge lukte het weer. Toen was er trouwens nog een overeenkomst met de Ronde van Yerseke. De Nooijer won namelijk opnieuw niet. De zege was voor plaatselijk favoriet Cees Vleugel, die net als De Nooijer rijdt voor de wielervereniging Theo Middelkamp. Voor Vleugel was het zijn tweede ama teur-zege. De eerste boekte hij in Bres- kens... drie jaar geleden. Als beginnend amateur gold hij als een talent, vanwe- ASSISI - Bernard Hinault lijkt toch precies op tijd in vorm te zijn gekomen voor zijn doel: de 'dubbel' Giro-Tour. Zondag stelde de Breton, die een tegenvallend voorzeizoen doormaakte, zijn kandidatuur voor de eindzege in de ronde van Italië. Tussen Perugia en Assisi won Hinault de eerste individuele tijdrit over 37 kilometer. Op het zeer bochtige parcours was hij, onder haast ondraaglijke hitte, elf seconden sneller dan de Zweed Tommi Prim, vorig jaar tweede in het eind klassement. De Italiaanse kanshebbers Contini en Saronni raakten meer dan een minuut achter bij Hinault. Zij moesten hun landgenoot Francesco Moser nog voor laten gaan. De Franse specialist Bernard Hinault was zondag de snelste in de tijdrit. Hij werd daardoor leider in het klassement van de Ronde van Italié. Hinault nam de leiding in het algemeen klassement over van zijn ploeggenoot Laurent Fignon. De volgende indivi duele tijdrit wordt pas op de laatste dag, over drie weken verreden. Intussen moet Hinault zijn rose leiderstrui ver dedigen in de bergetappes. Hij was er nooit een liefhebber van zo lang de last van een wedstrijd op de schouders te dragen. Meer dan eens, zoals twee jaar geleden in de door hem gewonnen ron de van Italië, stond hij de eerste plaats vrijwillig af om voor enkele dagen bond genoten in de verdediging van de posi ties te hebben. Het is de vraag wat Hi nault dit keer zal doen. Een nare bij komstigheid voor hem is dat er voor de winnaars van de etappes dagelijks der tig seconden tijdvergoeding wordt uit gekeerd. Met name de snelle sprinter Saronni kan daarvan profiteren om zijn in de tijdrit van zondag verloren gegane terrein goed te maken. De volslagen onbekende Australische neo-prof Michaël Wilson won zaterdag de tweede Giro-etappe voor Hinaults ploeggenoot Fignon. die als beloning voor het knechtenwerk net als zaterdag Patrick Bonnet, een dag de rose trui mocht dragen.De uitslag van de tweede etappe Is: 1 Michaël Wilson (Aus) 218 km in 6 uur. 3 min. 19 sec. (met tijdvergoeding 6.02.49 gemiddelde snelheid 38.478 km per uur), 2 Laurent Fignon <Fra> z.t. (6.02,59); 3 Alflo Vandi (Ita.z.t. (6.03,09); 4 Tommi Prim (Zwe.) op 2 sec. (6.03,16); 5 Mario Beccia (Ita) z.L; 6 Giuseppe Saronni (Ita) op 6 sec.; 7 Francesco Moser (Itat z.t; 8 Bernard Hinault (Fra) op 8 sec.. Silvano Contini (Ita) z.L; 10 Vittorio Al- geri (Ita) z.t De uitslag van de derde etappe, een Indivi duele tijdrit is: 1 Bernard Hinault (Frai 37 km in 47 min. 25 sec.; 2 Tommi Prim (Zwe) op 11 sec.; 3 Francesco Moser (Ita) op 39 sec.; 4 Sil vano Contini (Ita) op 1.07,5 Giuseppe Saron ni (Ita) op 1.10; 6 Lciën van Impe (Bel) op 1.45; 7 Mario Beccia (Ita) op 1.54; 8 Michaël Wilson (Aus) op 1.57; 9 Robert Dill-Bundi (Zwi) op 1.58; 10 Czeslaw Lang (Pol) op 2.07. Algemeen klassement na drie etappes: 1 Hi nault 11.22.56; 2 Prim op 26 sec.; 3 Moser op 39 sec.Saronni op 1.08; 5Contini op 1.33; Wilson op 156; 7 Laurent Fignon Fraop 1.578 Ma rio Beccia (Ita) op 2.05; 9 Van Impe op 2.31; 10 Lang op 2.36. ge zijn doorzettingsvermogen- Maar hij was niet altijd even gelukkig. In de ron de van Wemeldinge bijvoorbeeld ging hij nogal eens onderuit. Zaterdag ging het dan wel goed, al was zijn zege toch verrassend. De Nooijer namelijk maak te het Henk de Jong in de eindsprint knap lastig, maar eindigde nu op een lengte achterstand. Vleugel had op weg naar de laatste bocht afstand genomen en kwam met tien meter voorsprong het laatste rechte eind op. Voor de ren ner uit Aagtekerke en ook voor Jaap Coutin (verrassend mee in de frontline) was dat te veel. Stempel Toch zal De Nooijer binnenkort onge twijfeld een zege gaan boeken. Hij fietst zo indrukwekkend dat er nu al drie sponsorformaties naar hem heb ben geïnformeerd. Voorlopig echter wil hij nog voor Middelkamp blijven fietsen. Maar in welk shirt hij ook koerst, met zo'n enorme kracht zal hij waarschijnlijk regelmatig een flinke stepel op het gebeuren blijven druk ken. Zaterdag in Wemeldinge ontstond er al snel een kopgroep van vier ren ners: De Nooijer, Vleugel, Courtin en Huib Kools. De laatste kreeg pech en werd teruggeslagen op het moment dat het kwartet al een flinke voorsprong had. „Toen Kools er af was werd het voor ons een stuk lastiger", stelde Vleugel na afloop. Desondanks bleven ze ook gedrieën (waarbij in volgorde van belangrijkheid De Nooijer, Vleu gel en Courtin werk verrichtten) voor uit. Achter hen werd het veld uiteengesla gen. De hitte eiste haar tol. Dat bleek wel uit de uitslag. Slechts zeventien van de 52 vertrekkers reden de 100 kilome ter lange wedstrijd uit en het tijdsver schil tussen winnaar Cees Vleugel en nummer 17 Rini Roks bedroeg vijf mi nuten. Het nieuwe, drie kilometer lange parkoers, werd dus passend ingewijd. Pas laat in de koers (zo'n 10 kilometer voor het slot) ontstond er achter de dne vluchters een jachtgroep met Theo Ap peldoorn, Thijs Fase, Wim de Waal, Zeeuws kampioen Jan Poley en de pro vinciale titelhouder van 1981 Joop Brooijmans. Maar ook zij redden het niet. De formatie spatte uiteen. Fase» Appeldoorn bleven samen, De Waal (duidelijk kampend met een conditio nele achterstand) klampte nog het langst aan en Brooijmans en Poley ver loren helemaal het contact. Voor de amateurs kreeg Patrick Tol- hoek uit Yerseke de kans zijn kracht b(| de nieuwelingen te demonstreren Zo imponerend als hij in 's-Gravenpolder de Zeeuwse titel greep, zo heerste hjj zaterdagmiddag weer in Wemeldinge. Hij klopte in de eindsprint Johnny de Bruine uit Rilland Bath en Conno van der Zande uit IJzendijke. De zege van Tolhoek vormde een bewijs voor zijn kracht, en de samenstelling van de kop groep onderstreepte dat Zeeland in de ze categorie een belangrijke rol speelt Enige minpuntje was zaterdag wel dat microfonist Kerremans uit Ouden bosch duidelijk te weinig Zeeuwen kent om al een goed verslag te doen van het wedstrijdgebeuren hier. Het geringe aantal speakers van dit moment maakt het noodzakelijk dat de KNWU buiten de provinciegrenzen wielercommenta- toren zoekt. „Kerremans kent nog niet veel Zeeuwse renners, maar ik ben er van overtuigd dat hij na een wedstrijd of vijf helemaal ingevoerd is", stelde ju rylid Wim Timmermans. De uitslagen van de Ronde van Wemeldinge luiden; AMATEURS l Cees Vleugel, Wemel dinge 100 km in 2.28.40; 2 Kees De Nooijer, Aagtekerke; 3 Jaap Courtin. Heinkenszand.i op 55 sec. Theo Appeldoorn, Roosendaal; 5 Thys Fase. Oud-Vossemeer. 6 op i 2i Wim de Waal. Axel; 7 op 1.30 Joop Brooijmans, Kui taart. 8 Jan Poley, Kruiningen. 9 2 15 Piet Jaspers, Sint Willebrord; 10 Leen Poortvliet; 11 op 3.22 Robbie Meyer, Kruiningen; 12 Ko Blok. Wemeldinge; 13 op 3 47 Dirk Uyl. Poort vliet; 14 op 4.25 Wim Lugtenburg, Goederee; 15 op 4.55 Huib Kools. Baarle Nassau, 16 Erk Amperse, Goes; 17 Rini Roks. Slnt-WUle- brord. NIEUWELINGEN; 1 Patrick Tolhoek. Yerse ke; 2 Johnny de Bruyne, RUland-Bath, 3 Con no van der Zande, IJzendijke; 4 Johan vsn Dijke, Tholen; 5 Jan Goedendorp. Ouden hoorn; 6 Jos van de Plas. Oss; 7 Theo Akker mans, Nleuw-Vossemeer; 8 Rik van Dongea Dongen; 9 R. Nuyens. Zoetermeer: 10 Bud Schellekens, Schijndel; 11 Jan Mobach, Sluiskil, 12 Jan Jansen. 's-Gravenpolder 1) Gerard van Antwerpen, Driewegen. 14 Mar cel Herreygers, Etten-Leur. 15 Stefan Kooie, 's-Heerenhoek; 16 Rini de Jong. Goes. 17 Ton nie van Ham, Temeuzen. 18 Adrie Vermui, Kapelle; 19 Peter Mol, 's-Gravenpolder, 10 Christian Mannier, Putte, SAS VAN GENT - Het Zeeuwse zaal voetbalteam speelt vanavond (maan dag) een wedstrijd tegen een selectie uit Sas van Gent. De wedstrijd wordt ge speeld in de Vlaanderenhal in Sas van Gent en begint om 7.45 uur. LONDEN - Liverpool is zaterdag voor de dertiende maal in zijn geschiedenis en voor de vijfde keer in de laatste zeven jaar kampioen van Engeland geworden. De titel werd veilig gesteld door een overwinning in de thuiswedstrijd legen Tot tenham Hotspur. Tocb moest Liverpool eerst een achterstand van 0-1 wegwer ken. voordat Lawrenson, Dalgish en Wtaelan voor de eindstand van 3-1 zorgden. Liverpool raakte tegen de Spurs in de 26e minuut op achterstand toen inter national Glen Hoddle met een af standsschot scoorde. Bij de Spurs ging de hoop toen gloren voor het eerst se dert maart 1912 op Anfield Road van Liverpool te kunnen winnen. Want di rect na de rust brachten Lawrenson en Dalglish Liverpool binnen drie minuten op 2-1. Whelan maakte twee minuten aan alle onzekerheid een eind door voor 3-1 te zorgen. Ipswich Town, de runner-up achter As ton Villa in het afgelopen seizoen, zag zijn laatste kans op de titel vervliegen door een nederlaag van 1-3 op eigen ter rein tegen Nottingham Forest. De grote man bij de bezoekers was de negentien jarige Peter Davenport, die de drie goals maakte. De treffer van Ipswich kwam op naam van Brazil. Liverpool, dat de laatste vijftien wed strijden van het seizoen niet meer ver loor. heeft nu 86 punten uit 41 wedstrij den en is niet meer in te halen. Ipswich Town staat op een totaal van 80 punten eveneens 41 ontmoetingen. Manchester United, dat met 42 wedstrijd is uitge speeld. bezet de derde plaats.De uitsla gen van de eerste divisie van de Engelse lea gue zijn Arsenal-Southampton 4-1. Aston VUla-Ever- ton 1-2. Coventry-Birmingham 0-1. Ipswich Town-Nottingham F. 1-3. Leeds U -Brighton 2-1. Liverpool-Tottenham Hotsp. 3-1. Man chester U.-Stoke City 2-0. Notts County-West Bromwich 1-2, Sunderland-Manchester City 1-0, Swansea-Middlesbrough 1-2, Wolver hampton W -West Ham 2-1 De stand is nu 1 Liverpool 41 gesp. 86 pnt. 2 Ipswich 41-80. 3 Manchest.. U 42-78. 4 Tottenham H 41-71, 5 Arsenal 42-71. 6 Swansea 41-69. 7 Southamp ton 42-66, 8 Everton 42-64. 9 West Ham 42-58, 10 Manchester C. 42-58.11 Nottingham F 42- 57,12 Aston Villa 41-54,13 Birghton 42-52, 14 Coventry 42-50.15 Notts County 42-47.16 Bir mingham 42-44, 17 Sunderland 42-44. 18 Leeds U 41-42. 19 West Bromwich 40-41, 20 Stoke City 41-41.21 Wolverhampton 42-40,22 Middlesbrough 41-38. Bundesliga Door een overwinning met 5-0 op Wer- der Bremen is Hamburger SV dicht bij het Westduitse voetbalkampioen schap gekomen. Bayern München ver loor met 3-0 bij Borussia Mon- chengladbach. Daardoor zag de titelverdediger de ach terstand tot vijf punten groeien. Bayemdat nog drie wedstrijden te spe len heeft tegenover de rest nog twee, werd daarmee praktisch uitgescha keld. Köln bleef een theoretische kans behouden door een overwinning, met 2-0, op Karlsruher SC. Horst Hrubesch die vorige woensdag nog faalde als spits van het nationale elftal tegen Noorwegen, was de grote man van Hamburger SV. Hij maakte drie doelpunten tegen Bremen. De ove rige twee waren van Magath en Ba- strup. Er waren ruim 50.000 toeschou wers. Bayern München werd volkomen weg gespeeld door Borussia Mönchenglad- bach, dat de laatste tijd zo slecht speel de. maar twee dagen voor het einde van de competitie weer uitzicht kreeg op een plaats in het UEFA-bekertoernooi Bayern wist zich geen enkele kans te creeren, zeker niet na het uitvallen van Breitner in de 22e minuut. De interna tional nam niet eens op de tribune plaats om het restant van de wedstrijd te zien. Borussia zegevierde voor 35.000 toeschouwers verdiend met 3-0 door doelpunten van Hannes. Mohren en Wuttke. Borussia trof ook nog drie keer de lat. zijn VFB Suttgart -Bayern Leverkusen 4-2, MSV Duisberg-SV Darmstadt 0-2,1 FCNurnberg- Eintracht Braunschweig 4-0, Emtracht Franklurt - Fortuna Dusseldorf 4-0, Hambur ger SV -Werder Bremen 5-0.1 FC Koln - Karls ruher SC 2-0, VFL Bochum - Arminia Biele feld l -1Borussia Mönchengladbach - Bayem München 3-0 De stand ln de Bundesliga is 1 Hamburger SV 32-46. 2 1 FC Kóln 32-44, 3 Bayern Mün chen 31-41. 4 Bor Dortmund 32-39. 5 1 FC Katserslautern 32-38, 6 Bor Monchenbladb 32-37. 7 Werder Bremen 31-36, 8 Elntracht Frankfurt 32-34, 9 VFB Stuttgart. 32-34, 10 Eint Braunschweig 32-31, 11 VFL Bochum 32-30. 12 Arminia Bielefeld 32-30. 13 1 FC Nurnberg 32-&. 14 Karlsruher SC 32-25, 15 Fort Dusseldorf 32-24, 16 Bayer Leverkusen 32-22. 17 Darmstadt '98 32-20. 18 MSV Duis burg 32-17. Frankrijk Saint-Etienne is dit seizoen zowel het Franse voetbalkampioenschap als de Franse beker misgelopen. Zaterdag avond moest de ploeg van Johnny Rep na een dramatische finalewedstrijd de beker laten aan Paris St.-Germain. In het Pare des Princes-stadion te Parijs moesten strafschoppen de beslissing brengen, nadat na normale speeltijd en verlenging de stand gelijk was gebleven (1-1. 2-2). Paris St.-Germain won het schieten van de elf meter-stip met 6-5. De tuim 46.000 toeschouwers kregen waar voor hun geld. In een gelijkop- gaande wedstrijd zette Toko Paris St.- Germaln op voorsprong, maar sterspe ler Michel Platini bracht St.-Etienne in de 76e minuut langszij1 -1Nadat Plati ni in de verlenging zijn tweede treffer had gemaakt, leek er niets meer aan de hand voor St.-Etienne. Rocheteau zorg de evenwel na 118 minuten voor de ge lijkmaker. In het strafschoppen nemen was Paris St.-Germain beter. Rep was overigens één van de vijf spelers, die de strafschop voor St.-Etienne wel benut te. Titel Celtic Celtic is zaterdag Schots voetbalkam pioen geworden. Patrick Thistle en Air- drieonians zijn gedegradeerd. De uit slagen van de zaterdag gespeelde wed strijden in de eredivisie van de Schotse competitie zyn: Aberdeen - Glasgow Rangers 4-0. Celtic - St- Mirren 3-0. Dundee - Airdneonians 1-0, Mor ton -Hibernian 0-0. Patrick Thistle - Dundee United 1-2. De eindstand is 1 CelUc 36-55, 2 Aberdeen 36-53, 3 Rangers 36-43. 4 Dundee United 36-40, 5 St Mirren 36-37. 6 Hibernian 36-36, 7 Morton 36-30. 8 Dundee 36-26. 9 Patrick Thistle 36-22, 10 Air- drieonlans 36-18. Portugal De Portugese kampioen, Sporting Lis sabon, heeft op de voorlaatste dag van de competitie in de eerste divisie nog eens vernietigend toeslagen. Midden moter Rio Ave werd met een nederlaag van 1-7 naar huis gestuurd Leiria ont liep de degradatie niet door verlies te gen Setubal; 0-2. De uitslagen zijn: Boavista - porto 1-6. Esptn- ho - Benfica 1-2; Penafiel - Portimonese 0-1, Setubal - Leiria 2-0, Braga - Gulmares 2-0; Vlseu - Amora 0-0: Belenenses - Estorll 2-1; Sporting - Rio Ave 7-1; De stand na 29 wed strijden is 1 Sporting 46 punten, 2 Benflca 42 punten, 3 Porto 41 punten, 4 Guimaraes 36 Italië Juventus is zondag voor de twintigste maal in zijn bestaan voetbalkampioen van Italië geworden. De Turijnse club verzekerde zich van de titel door op de dertigste en laatste speeldag de uitwed strijd tegen Catanzaro met 1-0 te win nen. Het enige doelpunt kwam in de 75e minuut op naam van de Ier Liam Bra dy, toen hij een strafschop benutte. Juventus, dat de laatste zes jaar vier maal de titel greep, eindigde met een punt voorsprong op Fiorentina: 46-45 Uit de hoogste afdeling degraderen drie clubsHet ?jn de voormalige Europese bekerwinnaar Ac Milan, Bologna en Co- De uitslagen van de laatste speeldag zijn; As- coll - Bologna 2-1; Cagliari - Fiorentina 0-0; Catanzaro - Juventus 0-1Cesena - Ac MUan 2-3; Inter - Avellino 2-0; Napoll - Genua 2-2; Torino - Como 0-0. Udine - Roma 0-1 De eindstand na 30 wedstrijdenis. 1 Juventui 46 pnt: 2 Fiorentina 45; 3 Roma 38,4 Napoll 35 <31-21); 5 Inter 35 (39-34); 6 Ascoli 32; Catanza ro 28,8 Avellino 27 (22-26); 9 Torino 27 (25-30); 10 Cesena 27 (34-41); 11 Udine 26; Cagllail25 (33-36); 13 Genua 25 (24-29); 14 Ac Milan» Bologna 23; 16 Como 17.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 14