Personeelsuitbreiding Betho Goes noodzakelijk A mateurkunstenaars eigen onderkomen in betrekken Zierikzee Verzorgde prestatie Oratoriumvereniging WISSEL BEVELANDEN inkader reorganisatie Opnieuw country-muziek in Heer-Hendrikhuis nONDERDAG 13 MEI 1982 GOES - Het productie-, toeleverings- M hoveniersbedrijf De Betho in Goes heelt een forse uitbreiding van het per soneelsbestand nodig. Dat zal dan be tekenen dat de deelnemende gemeen ten aan deze sociale werkplaats voor de Bevelanden en Tholen tussen de 20 000 en 40.000 gulden extra op tafel moeten leggen. Eén en ander bleek woensdag uit de woorden van Betho- iirecteur P. W, de Bakker tijdens een algemene bestuursvergadering van het bedrijf. De heer De Bakker gaf een toelichting op een nieuw organisatie schema van de sociale werkplaats. Hij stelde dat de meeste aanvullingen moeten konten in de administratieve sector en bij personeelszaken. Het algemeen bestuur van De Betho vergadert in juni over de reorganisatie plannen. Dan komen ook de financiële gevolgen aan bod die een verbeterde or ganisatie met zich mee brengen. De di recteur liet weten dat het dagelijks be stuur van de sociale werkplaats een be rekening wil maken voor de komende neeen jaar. Hij stelde de bestuursleden een verhoging van 25.000 tot 40.000 gul den in het vooruitzicht voor het eerste jaar. De Bakker zei dat met het aantrekken van nieuwe krachten achterstanden weggewerkt kunnen worden. De direc teur noemde vooral de afdeling perso neelszaken als een knelpunt. „Met de huidige bezetting zijn de zaken daar niet voldoende af te handelen. Boven dien blijkt er nog een hoeveelheid werk Concert Zeeuws Jeugdorkest in Middelburg MIDDELBURG - Het Zeeuws Jeugdor kest geeft vrijdagavond een concert in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg. Onder leiding van dirigent Han Beekman verzorgt dit uit ruim veertig jonge musici bestaande symphonie-or- kest een uitvoering van werken van Brahms, Beethoven, Schubert en Ba- dlngs. Een fluitsolo wordt gegeven door Martha van den Heuvel en Maurice Heugen. Het optreden begint om half acht. Een herhaling van dit concert wordt ge houden op vrijdag 18 junu in zaal Mon- dragon in Zierikzee en op zaterdag 26 juni in de Technische School te Hulst. Gs: geen wijziging stortvoorwaarden voor Dekkerspolder MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben het college van b en w van Sas van Gent laten weten niet te zuilen meewerken aan het wijzigen van de voorwaarden voor het storten van afval in de Dekkerspolder. Gs wij zen hierbij op het provinciaal afval- stoffcnplan, dat inmiddels koninklijke goedkeuring heeft gekregen. Verder schrijven gs dat na een lange voorgeschiedenis uiteindelijk is meege werkt aan de totstandkoming van een stortplaats in de Dekkerspolder onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat niet hoger mag worden gestort dan ander halve meter Een grote rol hierbij speel de de mededeling van de kant van de gemeente Sas van Gent dat strikt zou worden toegezien op de naleving van deze bepaling. Ook deelde de gemeente mee dat niet werd gedacht aan een gro tere hoogte dan 1,50 meter. De indertijd aangeduide bezwaren te gen een hogere storthoogte gelden nog steeds; het provinciaal afvalstoffenplan is er bijgekomen. Tegen dit plan heeft decentrale vuilverwerkende industrie (CVD. die de stortplaats in de Dekker spolder exploiteert, geen bezwaren in gediend, aldus het college. Tenslotte wijzen gs op de stortplaats in de Koegorspolder in Terneuzen waar alle mogelijkheden om een goede stort plaats voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen tot stand te brengen voorhanden zijn. Gszjjn bereid om de kwestie met b en w van Sas van Gent nog eens te bespre- te liggen waar men niet aan toe komt", aldus De Bakker. In grote lijnen stelden de leden van het algemeen bestuur woensdag ook een profielschets samen voor het functione ren van de bestuursleden. „Een soort richtlijn voor de mensen die namens de deelnemende gemeenten worden af- Poëzie, muziek en beeldverhaal in 'De Villa' Goes GOES - Poèzie, muziek en beeldverha len staan het komende weekeinde cen traal in liet Goese cultureel centrum 'De Villa'. Vier jonge kunstenaars be lichten zaterdagavond vanaf half ne gen op een persoonlijke manier de the ma's 'kanker' en 'kernenergie*. Uit gangspunt voor deze avond vormt de dichtbundel 'de zwerftocht van carci noom' van Jan J. Pieterse. Deze dichter zal één en ander uit zijn werk voordra gen. Ruud Temminck, Annet de Jong en Jeroen Kee zorgen voor de omlij sting van het programma. Dia's, piano muziek en andere kunstvormen vor men daarbij enkele ingrediënten. Het programma in 'De Villa' bestaat uit twee onderdelen. Het eerste gedeelte zal voornamelijk gevuld worden met de gedichten van Pieterse. Hij geeft daarin een persoonlijke visie op de ontwikke ling rond het voortschrijden van kan ker bij een bekende. Met muziek wor den de beelden die hij wil oproepen ver sterkt. Na de pauze worden de gevaren van een kern-oorlog verder uitgediept. De vier kunstenaar zullen via een beeld verhaal hun eigen ideeën over deze ge varen belichten. Vooral de dreiging van een kern-oorlog willen de medewerkers aan het programma kenbaar maken. Jan J. Pieterse heeft een tijd in Goes gewoond. Later verhuisde hij naar Haarlem. Met dit programma probeert hij een vorm te vinden om zijn gedich ten en voordrachten voor het publiek aanspreekbaar temaken. Meteen geva rieerd programma reist hij samen met de drie medewerkers door het land. Na afloop van het programma geeft de Goese popgroep Beaux Trytus een con cert. Open dag Hertog van Beijerengroep Goes GOES - De Hertog van Beijerengroep uit Goes houdt zaterdag weer een 'open dag' op de Hollandse Hoeve in Goes. Op deze 'open dag' is iedereen welkom, maar de spelen en activiteiten zijn vooral afgestemd op kinderen van 7 tot 15 jaar. De activiteiten beginnen om 11 uur en eindigen om 17 uur. Vanaf dat moment bestaat de mogelijkheid om een speur tocht te maken, door de boomgaarden bij de Hollandse Hoeve, die momenteel volop in bloei staan. Verder is er ieder heel uur een dia-serie over de Hertog van Beijerengroep en eveneens vanaf 11.00 uur. is ook het in formatiecentrum bemand. In de boomgaard kunnen de jongeren terecht by de kabelbaan, de zeephelling en tal van andere activiteiten, terwijl in de speelvijver bij de Hollandse Hoeve gevaren kan worden op zelfgemaakte vlotten of in een kano. 's Middags kan men zelf een stokbroodje of een panne- koek bakken op een houtvuurtje. Elpee Pihama-kwartet 'elpee van de week' op NCRV-radio TERNEUZEN - De eerste elpee van het Terneuzense Pihama-kwartet en zan geres Maria Harp is door de NCRV-ra- dio gekozen tot 'elpee van de week'. Za terdagavond tussen zeven en acht urn- zijn grote stukken van de elpee 'Jazz between us' te beluisteren op Hilver sum 3. 'Jazz between us' werd een maand gelegen ten doop gehouden tij dens een speciale bijeenkomst in 'Por- gy and Bess' in Terneuzen. Van de elpee zyn er inmiddels ruim 500 verkocht; er zijn er 1000 geperst. Inmiddels is ook de cassette van 'Jazz between us' in de handel verkrijgbaar. MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21.30 uur: uitzending Rawa; OOST-SOUBURG - Sporthal, 20 uur: popconcert door John Watts in het voorprogramma The Managers; TERNEUZEN - Julianaziekenhuis, 20- 15-2215 uur; uitzending radio Juliana; VL1SS1NGEN - Bethesda-St.-Joseph- aekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- ftlmvoorstellingen bergen op ZOOM - Roxy i, 20 uur: Death wish, 16 jr.; Roxy li, 20 uur: Pruimenbloesem. 18jr.; Cinem'Actueel I. 20 uur' Stripes, a.l.; Cinem'Actueel II, 20 uur: Montenegro. 16 jr.; Cinem'Actueel III. 20 uur: Das Boot. 12 jr.; GOES-Grand, 20 uur: Arthur. 12 jr.; HULST - De Koning van Engeland. 20 "iff Das Boot, 12 jr.; 20 uur. Death wish 2.16_jr„ 20.15 uur: Marathon man, 16 jr.; 20.15uur: Schatjes in New York, 18 jr.. MIDDELBURG - City. 20 uur. Excali- bur, 12 jr.; TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Das Hoot, 20 uur: Levend opgegeten door de "riiibalen, 16 jr.; VUSSINGEN - Alhambra I. 20 uur. ^eer hunter, 12 jr.; Alhambra II. 20 uur: Montenegro, 12 ir.: tentoonstellingen - Streekmuseum. 13.30-17 uur: elwerken van Annette Fraai-Arzo- GOES-Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: ^winsten museum over 1981 w«sen van Gust Dlenkx; gevaardigd". verklaarde voorzitter P. Duinkerke. Hij zag deze richtlijn als een vingerwijzing voor de toekomstige be stuursleden van De Betho. Enkele be stuursleden vroegen zich echter af of daar wel zo'n grote behoefte aan is. Be stuurslid W. Remijn (raadslid van de ge meente Borsele): „Moetje wel een pro fielschets maken voor een vrijwilliger? Het gaat er tenslotte voornamelijk om dat ze een sociale bewogenheid aan de dag kunnen leggen. Andere eisen kun je nauwelijks stellen". Na een lange discussie bleken de be stuursleden m meerderheid toch bereid met de profielschets in zee te gaan School in Lewedorp sloot project af LEWEDORP - In Lewedorp is de pro- jectweek op de protestants- christelijke basis- en kleuterschool afgesloten met een avondgebeuren, waarbij ook alle ouders welkom waren. Het thema van de projectweek was 'Spreek je moers tael' wat inhield dat er grote nadruk is gelegd op de 'Zeeuwse taele' en vooral ook op de Zeeuwse gebruiken en de kle derdracht. Kortom alles wat specifiek te maken heeft met Zeeland. Ruime aandacht is ook besteed aan Suriname en het Surinaamse en het maleis, om dat voor een aantal kinderen deze talen de 'moerstalen' zijn. Op de manifestatie kwam een deel van de resultaten van een week werken naar buiten; de koenkelpotten waren te zien en te horen, gedemonstreerd werd de klederdracht, er werden babbelaars en bolussen gebakken en er waren Suri naamse hapjes. Alle jaargroepen van de school traden met zang. dans en toneel op voor het Werkgroep: niets te maken met kladacties tegen kernenergie Hulst HULST - De werkgroep kernenergie Zceuwsch-Vlaanderen vindt het vol komen onterecht dat er een automa tisch verband wordt gelegd tussen verfacties in Hulst en omstreken en de werkgroep. „Zelfs al zouden de teksten op dezelfde doelen wijzen als die de werkgroep zich heeft gesteld". Dat schrijft de werkgroep aan het college van b en w van Hulst, nadat b en w hadden gevraagd wat de werkgroep nu van de kladderacties vindt. In die brief oppert het college namelijk voorzichtig dat - gelet op de inhoud van de verfteksten - men zou kunnen aflei den dat er een verband bestaat tussen de door de werkgroep gepropageerde standpunten en het bekladden van ge bouwen en verkeersborden De werkgroep kernenergie Zeeuwsch- Vlaanderen vindt echter dat het met aan haar is om een oordeel te vellen over de manier waarop andere groepen hun mening aan de bevolking proberen kenbaar te maken. In de blief wijzen b en w erop dat het aanvaardbaar is dat groeperingen afwijkende standpunten innemen. „Wie tegen kernenergie is heeft het volste recht daarvan te doen blijken". Het gaat b en w van Hulst echter te ver dat het uitdragen van die standpunten gepaard gaat met aantasting van per soonlijke en publieke eigendommen. Inbrekers in woning Kapelle op heterdaad betrapt door buren KAPELLE - Twee onbekenden die pro beerden in te breken in de woning van de familie M. aan de Gistellisstraat in Kapel le zijn op heterdaad betrapt door de buurvrouw P. R. van N. Het tweetal probeerde in de nacht van dinsdag op woensdag om kwart voor één de woning binnen te komen. De publiek. De volksdansgroep Scaldis uit buurvrouw sloeg daarop alarm, waarna Hansweert droeg met verschillende dansen op het schoolplein een steentje bij aan dit 'vooral' Zeeuwse gebeuren. de daders het hazenpad kozen. Er werd niets ontvreemd. De bewoners waren niet aanwezig NA SUCCES EERSTE CONCERT 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Binnenkort staat er weer een muziek avond op het programma van het Heer Hendrikhuis iu 's-Hcer Hendrikskin deren. Anneke Pantus uit dit Zuidbe- velandse dorp haalt op zaterdag 29 mei voor de tweede keer country-muziek naar Zeeland. Een initiatief dat uit louter belangstelling voor die muziek stijl werd geboren. „Dit jaar is het nog wat uitproberen. Voorlopig denk ik aan vier concerten. Daarna kan dat uit gebouwd worden tot zes of meer goede country-avonden in een jaar", legt An neke Pantus uit. De bedoeling van het initiatief is om in Zeeland wat meer aandacht te vestigen op haar favoriete muziek-soort. Het eerste concert, enkele maanden ge leden, bleek goed aan te slaan „Er zit ten nogal wat liefhebbers van country- muziek in deze provincie. Het moet dus mogelijk zyn om een vaste klanten kring op te bouwen. Tot nu toe zijn die aanhangers van deze muzieksoort ge noodzaakt om buiten Zeeland concer ten te bezoeken", vertelt Anneke Pan tus. Zelf trekt ze overigens regelmatig naar country-gebeurtenissen in de ver schillende delen van het land. Contacten met enkele country-clubs in Brabant hebben haar op een idee ge bracht. Ze vatte het plan op om arties ten die elders optraden ook te vragen naar Zeeland te komen. „Het blijkt dat de muzikanten daar graag aan willen meewerken Bovendien maakt het perssonlijke contact dat ik in de loop der jaren met verschillende artiesten heb gekregen het er ook wat gemakke lijker op". Voor zaterdag 29 mei staat de Engelse country-zanger Kelvin Henderson op het programma. Henderson loopt al zo'n vijftien jaar in die muziekwereld mee en maakte al acht langspeelpla ten. In 's-Heer Hendrikskinderen bege leidt de zanger zich op een acoustische gitaar. Ook voor augustus heeft Anneke Pan tus al wat plannen klaar liggen. Ze hoopt dat de Amerikaanse Bailes Bro thers dan een concert geven in het Heer Hendrikhuis De Bailes Brothers bren gen een bue-grass programma. In deze country-stijl hebben de twee muzikan ten hun sporen al verdiend. Het Heer Hendrikhuis voldoet volgens de organisatrice prima aan de eisen voor een concert. Er is plaats voor ruim honderd bezoekers en de soort muziek veroorzaakt nauwelijks of geen geluids hinder voor de omwonenden. Als het aan Anneke ligt wordt 's-Heer Hen drikskinderen het bolwerk voor de country-muziek in Zeeland. Bij het tweede concert met Kelvin Hen derson treedt ook het Nederlandse duo A. G. and Kate op. CONCERTZAAL. MIDDELBURG Concert door het Gewestelijk orkest voor Zuid-Holland en de Koninklijke Oratorturn vereniging Tol oefening en uitspanning' Het concert van woensdagavond in de concertzaal te Middelburg was in zoverre in tweeèn gesplitst, dat voor de pauze het Gewestelijke Orkest met de 'Zesde Symphonie' van Franz Schu bert acte de presence gaf en na de pau ze de Oratoriumvereniging (met bege leiding van bovengenoemd orkest) in werken van Vivaldi en Andriessen te beluisteren viel. Van de negen s.vmpho- niecn die Franz Schubert indertijd schreef, koos het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland woensdagavond de zesde uit. Onder direktie van Joop van Zon werd deze compositie uit 1817 uit gevoerd. Hoewel je nog moet spreken van een jeugdwerk (de componist was 21 jaar toen hij dit werk schreef), kan men be ter zeggen dat heel zijn grote oeuvre uit jeugdwerken bestond, want Schubert werd slechts 31 jaar oud. Deze zesde van Schubert, ook wel de 'kleine' C groot-Symphonie genoemd, om verwarring met Schubert's laatste Symphonie in dezelfde toonsoort te voorkomen, kreeg onder Joop van Zon een voortreffelijke uitvoering in alle vier de delen. Van Zon, die zijn parti tuur terdege kende, wist het orkest te inspireren, ondanks, dat het voor deze instrumentale groep, gesneden koek was. Al mag deze Symphonie niet steeds volledig boeiend van melodische gegevens zijn, de componist is er in ie der geval in geslaagd een wervelend 'Scherzo' neer te zetten, dat door het orkest meer dan correct werd uitge voerd. Goede blazers en een homogene strijkersgroep, waarbij de direktie tot in de puntjes werd uitgemeten, zorgden voor een uitstekend programma-onder- deel voor de pauze. Joop van Zon cs oogstten veel applaus met deze zesde Symphonie. Na de pauze zong de Oratoriumvereni ging eerst het bekende 'Gloria' van Vi valdi. De componist is er niet op uit om ingewikkelde strukturen neer te zetten en houdt het in zekere zin eenvoudig. Ritmische problemen zijn er dan ook praktisch niet. Het 'Gloria', geladen ge- Kantonrechter: boete voor rijden zonder licht in de mist MIDDELBURG - „Ik heb geen bood schap aan al die mensen die overtre dingen begaan en die hier niet zijn. Da gelijks gaan er velen vrijuit en ande ren lopen tegen de lamp", zei kanton rechter mr B. J. R. P. Verhoeven tegen L. K. uit 's Heerenhoek, die zich erover beklaagde dat hij op 29 maart in dichte mist was aangehouden omdat hij zon der licht reed en een ander zonder be keuring mocht doorrijden. Hij schatte zelf het zicht op dat moment op meer dan 300 meter, maar volgens het proces-verbaal was het hoogstens 200 meter. Dat komt hem op een boete van 70 gulden te staan. Mevrouw C. H. W. uit Kortgene had bij controle geen vergunning kunnen to nen voor twee speelautomaten die in haar zaak stonden. Zij verklaarde dat het door allerlei omstandigheden aan haar aandacht was ontsnapt om de ver gunning tijdig aan te vragen. Dat ac cepteerde de officier van justitie mr R. D. E. Daverschot echter niet als excuus en hij eiste een boete van 250 gulden waarvan 150 voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Het vonnis was conform. zongen, kende zijn tegenhanger in het devote 'Et in terra pax hominibus'. waar het koor vooral dynamisch een goede prestatie neerzette. Er werd ont spannen. maar toch nauwlettend ge zongen en dat was één van de facetten op deze gedeelde avond. Jorine Samson en Jeanette de Caluwé waren de solisten in dit 'Gloria'. De eer ste een lichte, wat veel vibrerende, doch zuivere stem, de tweede een wat donker getinte, doch goed geschoolde stem. Hun inbreng was niet zo groot, maar wat men deed was van goede kwaliteit. Jammer dat Jeanette de Caluwé één keer in het 'Miserere nobis" een maat te laat inzette, gelukkig zonder vervelen de gevolgen, want na acht maten kwam er weer een aantal maten rust. Eigenlijk heb ik van de slotwerken (tweemaal Hendrik Andriessen), muzi kaal meer genoten. De componist zet in het eerste werk 'Che Debbo Far) zowel instrumentaal als vokaal een composi tie neer. die veel uitvoeringen verdient. Het Oratoriumkoor zong het voortreffe lijk. De uitsmijter van de avond was het geestig getoonzette 'Evviva Bacco', dat gebisseerd werd. Jo Ivens dirigeerde zoals men van hem gewend is; geen overbodige franje, maar recht op het doel af. A L Burgerlijke stand REIMERSWAAL Geboren: D. J. dv J. C. Oostdijk en A. Boom: Erwin D. N. zv P. C. van den Berghe en A. Schot horst; Michiel W. zv I J. Weeber en D. T. Walrecht; Theo- door A. zv A. van 't Leven en J. J. Wisse; Maatje G. dv Th. Boeder en J. van der Maas; Holand N. dv S. A. Gijzel en W. A. J. Meijs; Natasja C. dv A. M. R. Comelis- se en E. J. M. van der Borgt; Hilda, dv A. E. Kon en M. M. J. Hendriks: Jeroen, zv C. J. Vermeulen en C. J. Arnold; Hu- brecht M. zv J. Weststrate en J. H Oost- dijk; Alex, zv C. van Ast en G. J. M. van Pul; Florence C. B. dv E. H. M. Barbé en C. C. de Regt; Pieter A. zv J Beekman, en J. W. Meeuwsen; Annemarie, dv C. J. Saman en M. K. Fraanje; Eliza, zv H. P. Meeuwsen en M. A. C. Nieuwenhuijse; Dingena Chr. dv J. Sinke en M. L. Duve- kot; Dina J. dv A. J. Keurhorst en A. Nijsse; Alberdina M. dv W. Stnke en A. van den Adel; Marinus G. L. zv H. C. M. Koelen en A. F. Wattel; Wilhelmina, dv M. J. van den Berge en J. Verschuure; Michel A. zv M. A. Rijnhout en P. Th. de Fouw. Ondertrouwd: A. J. van den Durpel, 23 jr en A. Schiffer, 18 jr.; J. A. Wabeke, 25 jr. en W. M. Zuijdwegt, 20 jr.; P. Kruijsse, 23 jr. en P. de Goffau, 23 jr.; D. Tuinier. 34 jr. enT. WWiegersma, 19 jr.: P.M. van Immerseel. 22 jr. en W. A. van der Sar. 21 jr.; J. A. Provoost, 24 jr. en J. J. van Stee. 27 jr. Gegrouwd: A. C Kik, 23 jr. en A. Jans- sen, 21 jr.; A. Booister, 21 jr. en H. M. Wagenaar. 21 jr.; C. J. van Iwaarden, 23 jr. en D. de Jonge, 21 jr.; A. J. P. Mulvi- hill, 29 jr. en B. M. Meyer, 28 jr.; A. M. van den Berge, 28 jr. en J. Willeboer, 19 jr.; J. W. Schrijver. 24 jr. en C. E. J. K. Boone. 18 jr.; L. J. Meeuwsen. 21jr. en J. A. Houtekamer, 19 jr.; J. J. Otte, 26 jr. en N M. Hoekman. 26jr.; J. Braam,40jr.en C. J. Berman. 41 jr.; P. M. van Immer seel, 23 jr en W. A- van der Sar. 21jr.; M. J. Stroosny der. 22 jr. en L. van der Hey- de. 22 jr. Overleden J. Fortuin, 86 jr. wv S. de Fouw; B. Vermast, 6 jr.; I. Philipse, 82 jr. wv D. J. Sinke; J. van de Vrie, 68 jr. ev J. J. Mol; Chr. Zuijdweg, 68 jr.; J. Boste- laar, 79 jr.; A. A. de Klerk. 86 jr. wv E. R. Steur; A E. Mast, 73 jr. ev J. Bal; N. F Dees. 82 jr. wv J. C Verwys.; J. C. van Strien, 92 jr. ev C. N. Commee. VANAVOND OPENING DOOR BURGEMEESTER HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur; Oude landbouwwerktuigen; KATTENDIJKE - Galerie Ilona Schmit. 14-19 uur: werken van Ans Wor tel en Geert Jan van Meurs; MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-12 en 14-17.30 uur: landschappen van Herman Bisschop; Muziekbibliotheek, 9-17.30 uur: 'door de nacht klinkt een lied' (t/m 29/5); St.-Janstraat 41, 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel; TERNEUZEN - Artikof. 9-18 uur: werken van Ronald van der Peppel (pastels) en Karei C. Korfker (aquarel len) t/m 14/5; VEERE - Grote Kerk. 10-17 uur: 'Zes exposities'. VLISSINGEN-Galerie Marquis. 13.30- 17.30 uur: werken van Eric de Nie; Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Vlis- sïngen gezien door de Vlissinger Dit- mar'; IJZENDIJKE - museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: 'G. A. Vorsterman van Oijen en J. H van Dale'; ZIERIKZEE - Galerie 'Borsboom': werken van Henk Stapper en Ineke Bakker; HULPCENTRA Noord-en Midden-Zeeland-Goes, tel. 01100- 14444 look voor milieuklachteni Zceuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. 'el 01180-36251. van 10 00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m n lijf Zeeland, tel. 0U84-14645, dag en nacht bereikbaar. ZIERIKZEE - Vandaag, donderdag is het een grote dag voor een twintigtal Schouwen-Duivelandse - meest Zierik- zeese - tekenaars en schilders. Deze kunstenaars, die zich met enige na druk als amateurs wensen te presente ren, betrekken namelijk een eigen on derkomen in de vooral op zomerse da gen zeer druk bevolkte Visstraat, har tje centrum van de Zierikzeese binnen stad. Daar hebben zij door bemidde ling van een lid van hun teken- en schildersclub de beschikking gekre gen over een zeer geschikt eeuwenoud en monumentaal pand, waarin tot voor kort een kunstnijverheidzaak ge vestigd is geweest. Het nieuwe centrum voor diverse crea tieve activiteiten te Zierikzee gaat offi cieel van start onder de benaming 'lus sen de havens' (teken- en schildertech nieken voor amateurkunstenaars). Vanavond (19.00 uur) verricht burge meester T. H. de Meester de opening. Dit gebeuren voltrekt zich in eigen kring. Maar na de opening wordt vanaf 20.00 tot 22.00 uur open huis gehouden. Belangstellenden kunnen 'Tussen de havens' ook vrijdag nog gaan bezïchti- Twe-e van de initiatiefnemers tot de realisering van een eigen atelier- en expositieruimte voor amateurkunstenaars in Zierikzee: Cocky Bruynzeel en Bert Zondag gen (tussen 14.00 en 17.00 uur) en boven dien zaterdag (van 10.00 tot 17.00 uur). Bij gelegenheid van de ingebruikne ming hebben de leden van het teken- en schildergezelschap een tentoonstelling van eigen werk ingericht. Deze bestaat uit zo'n 36 schilderijen en tekeningen. Het is overigens de bedoeling de ko mende tijd in eigen omgeving regelma tig overzichten te geven van de resulta ten van de artistieke inspanningen. De ruimte op de begane grond fungeert als geschikte en royale expositiezaal. De ateliers zijn ingericht op de verdieping. En nog een trapje hoger is er een keu ken met een koffiehoekje. De doelstellingen van de teken- en schilderclub omvatten het bevorderen van geëigende creatieve activiteiten op Schouwen-Duiveland, het organiseren van exposities, samenwerken met an dere teken- en schilderclubs in de regio, het organiseren van excursies naar ga leries. tentoonstellingen en musea en het houden van schilder- en tekencur sussen. De leden van de club kunnen In 'Tussen de havens' voor hun artistieke werk zaamheden terecht op vaste tijden Het initiatief voor een en ander namen Bert Zondag, Cocky Bruynzeel. Marjan Ge- rards en Henk de Muynck Zierikzeeè- naar Bert Zondag - voorzitter - verze kert dat het de bedoeling is om 'Tussen de havens' uit te bouwen ten behoeve van de gemeenschap. „Daar hebben we immers volop ruimte en tijd voor gekre gen" Overigerts zijn ook professionele kunstenaars welkom voor het houden van exposities in 'Tussen de havens'. Deze zullen dan wel zelf voor het nodige toezicht moeten zorgdragen, aldus Zon- Bintje laten- april 31.80; November 26 30;mel 14 aanzeggingen 60.80; bieden april 31 20: no vember 26.00;met: 60.70; 50 mm opw. slot: 31.80; 26.00; 60.80. openstaande posities- april: plus 9 is gewor den 331, november: plus 4 is geworden 191; mei: plus 6 ls geworden 265. Omzet mei 164. hoogste prijs 65.00. laagste 59.70; laatste zaken 6x60.80. nov. 11x26.00; april 30, hoogste prijs 31.80. laagste 31.40; laatste zaak 1x31.80. VEEMARKT DEN BOSCH AANVOER totaal 7920. runderen 2756, gras- kalveren 585. vette kalveren 38. nuchtere kal veren 2102. schapen 1016. lammeren 592. gei ten 39, slachtvarkens 792, slachtrundercn 1176. PRIJZEN: (in gulden) melk- en kalf- koeien, per stuk 2400-3350, gulste koelen, per stuk 1700-2400, kalfvaarzen. per stuk rood bont 2450-3250, zwartbont 2150-2800. klam- vaarzen, per stuk 1800-2450, guiste vaarzen, per stuk 1700-2400. pinken per stuk 1000- 1800. graskalveren, per stuk 750-1450. nuchte re kalveren fokmestenj. per stuk roodbont 230-505, zwartbont 180-380. weideschapen. per stuk 95-185, lammeren, per stuk 75-175. stieren le kwal. per kg geslacht 8.55-9.00, 2e kwal. 7.90-8.55. vaarzen le kwal. per kg ge slacht 8.20-9.05. 2e kwal. 7.60-8.20, koeien le kwal. per kg geslacht 8.20-9.00,2e kwal, 7.60- 8.20, 3e kwal. 7.10-7.50. worstkoeien per kg geslacht 5.75-7.15, vette kalveren le kwal. per kg lev. 6 35-6.50 2e kwal. 6.20-6.35, 3e kwal. 6.00-6.20, slachteeugen le kwaL per kg lev. 3.15-3.25.2e kwal 3.05-3.15.3e kwal. 2.55-3.05 vette schapen, per stuk 195-270. zuiglamme- ren, per stuk 120-205. dikblllen extra kwal. per kg geslacht 9.60-14.00. overhouders. per stuk 245-355. OVERZICHT, iresp. aanvoer, handel en prljzeni: melk- en kalfkoeien: klei ner. vlot. gelijk. Guiste koeien: kleiner, vlot. gelijk. Graskalveren: kleiner, matig, gelijk. Vette kalveren: kleiner, normaal, gelijk. Nuchtere kalveren: groter, normaal, iets ho ger. Schapen en lammeren: groter, matig, la ger. Slachtvee: kleiner, vlot, gelijk. Slacht- zeugen: groter, matig, hoger. Coöperatieve Tuinbouwveiling 'Walcheren' B.A. te Middelburg Marktbericht van woensdag 12 mei 1982. Aardappelen Bintjes BO 71; DR 18-26: Pipo GR 60. Eerstelingen GR 357-362: DR 210-300: KR 251-257. appelen Golden Delicious U: 80 90 228:70,80 222. 60' 70 198; 65'70 139; 50 60 125; tomaten: A I 279- 293: B I 279-284; C 1250-252; Glasaardbeien 187-199; Paprika ?452-467; Bloemen Nime- sia 13; Salvia 21-23; Groenten Andijvie 60-71. Spinazie 44-54. Kassrujbonen 797-821; krom 657; sla natuur 43. Rode kool A 70: B 46. Prei A 22-28. B 22-28; postelein 167-183: breekpeen 29-74; bospeen 150-182; spitskool 138; rabar ber 21-29. boskroten 159-176; radijs 22-63; uien BO 69; GR 29-71. DR 25; bosuien 32-33; bosselderij 12-32; bosrammenas 37; peterse lie kg 190-217. komkommers 36 4! 162; 41 511 74-75; 51/6183-87; 61/76 80-90.769188;5T61 II 51; 61/76 H 63; 76/91 U 76; krom 65-66, stek 66-70; witlof A n 338-353; ABII252; afw. 202- 203; stek 176; winterbloemkool 41192-268; 61 207-264; 8 I 196-256; 10 I 129-181; 15 I 80; 3 II 216; 4 II 191-282. 6 U 99-257, 8 II 88-248; 10 H 43-180; 12 n 30-103; 15 H 22-45. 4 IU 146; 6 III 32-189; 8 UI 37-149.10IH 26-75 12 lü 17-71; 15 m 16-51; 18 m 33. Aanvoer 4.581 kisten is 35.553 stuks. Eerste glasaardbeien aange voerd door A. Melse uit Vrouwenpolder, eer ste koper F C. Bruinooge uit Vlissingen. Veiling Bergen op Zoom Woensdag 12 mei. Aardbeien glas per doosje 89-1,24: Golden Delicious 1.61-2.15. vroege aardappelen 2.90-3.50; late aardappelen 36- 62; bloemkool 40-2,80; spitskool 1,90-2,10; wit- lof50-3,50; rabarber 19-39; spinazie 20-29; bos peen 1.00-2,09; knolselder per kilo 27; bos kro ten 76-77; kas-srüjbonen 5,00-6,90: kas-prin- cesse bonen 12.50. peulen per kilo 17,20-20,10; prei 28-65; sla 15-28; natuur-sla 43-44; kokom- merper stuk 43-1.13; komkommerper kilo"3. tomaten 9,30-16.70; bosuien 27-46. uien31-67. radijs 43-63; asperges 3.50-10.80 per kilo; bos selder 24-26; raapstelen 24-25. Groentenveiling Barendrecht. 12 mei 1982. Aardappelen, bintje 62-74, Irene 47-53. asper ges 5.40-15.40, bladsla 61-79. kasbloemkool vanaf 6 st p bak 2.80-3.70. 2.20-3.50, 1.70-2.70. 80-1.80,15 38-1.20. winterbloemkool vanaf 6 st 2 40-2- 70. 1 70-2 30, 1.00-1.90. 70-1.30.15 38-70. bospeen 1 50-210, Chinese kool 1.53-2.68. knolselderij 68-1.29. koolrabi lOop 86.9'10 64- 91. 8 9 59. 7/8 59. bos kroten 44-97. peterselie 23-65. postelein 1 50-3.30, pepers 10.80-11 50. peulen 19.80-21.20. prei 22-76. raapstelen 20- 35. rabarber 17-42. radijs witpunt 25-41. in zakjes 16-21. selderij 45-1 14. glassla 1920 22- 33.21/22 26-11.2324 36-47.25-28 46-6129en op 42-66, natuursla 26-61. snijbonen 7.30-7.60. spinazie 20-49. spitskool 1.70-2.80, vleestoma ten BBB 13.90-14.40, BB 13.80-15.00. B 13.60- 14.20, uien bonken 56-85, grof 46-70, middel 44-63. drieling 19-26, bos uien 30-64. winter peen grof 29-39. middel 27-32, witlof in klem- verpakking 4 30-4.60. kort 1 2.80-1.20. lang 1 2.70-4 00. kort 2 1.30-3.40. lang 2 1.00-2.40. 3 80-2.20, ijsbergsla 88-121. aardbeien p doosje '.40-160 Tweede transport vanuit Hulst naar Polen op 19 mei HULST - Na donderdag 17 december 1981, toen het eerste voedseltransport vanuit Hulst richting Polen vertrok, hebben vier leden van de vrijwillige brandweer uit Hulst nu een tweede transport op touw gezet. Dit initiatief gaat vooral uit van Benny Neve en Halter Biesbroeck, twee korpsleden die bij het eerste transport van de Poolse ambassade te horen kregen, sa men met burgemeester P. J. G. Molt- hoff, niet meer in Polen te zullen wor den toegelaten. Voor Neve en Bies broeck betekende dat een grote teleur stelling. Nu de grenzen voor Polen weer open zijn was dat voor het twee tal het moment om een tweede trans port op touw te zetten. Het vertrek is bepaald op woensdag 19 mei om 14.00 uur. Het transport wordt nu niet gemaakt met een vrachtauto omdat het merendeel bestaat uit medi cijnen. De reis wordt daarom gemaakt met twee personenauto's met een aan hangwagen. Samen met Walter Bies broeck en Benny Neve gaan verder Jo Wentzeler en Leon Polfliet mee. Laatst genoemde was samen met Gerard van de Walle chauffeur tijdens het eerste voedseltransport. De plaats van be stemming is opnieuw het stadje Kad- lub in het zuiden van Polen, waar de Hulster brandweer al verschillende ja ren vriendschapsbanden mee onder houdt. Walter Biesbroeck is vooral bff) dat Leon Polfliet weer meegaat ..Op de eerste plaats is hij al eens een keer daar geweest zodat hij ook de weg weet. Daarnaast weet hij ook hoe daar straks aan de grens gehandeld moet worden en dat is toch wel heel belangrijk", al dus Biesbroeck. De medicijnen voor het tweede transport zijn voor het grootste deel beschikbaar gesteld door doktoren uit Hulst, het ziekenhuis en het Rode Kruis. Collecte HEINKENSZAND - De collecte voor de Epilepsiebestrijding heeft in Helnkens- zand een bedrag van 1017,75 opgele verd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 31