:elle discussie raad Borsele iver woningbouwproblemen Raad Borsele stelt welzijnsprogram vast Veel lof voor Goese ambtenaar Kranendonk OLLAARD (PVDA): FALEND BELEID WISSEL BEVELANDEN WISSEL SPHDHWEtl EIGEN PODIUMBELEID MET GELD VAN 'UIT' Echtpaar Wege vierde 60-jarig huwelijksfeest OP HOORZITTING Bezwaren herinrichting plein Wolphaartsdijk BIJ 40- JARIG JUBILEUM &ektdehellos' aJ HUIDIG BESTUUR STAPT OP Dorpshuis Wolphaartsdijk krijgt andere beheersvorm BRIEF AAN MINISTER Oostburg wil soepel beleid jachtvergunning EEN DUBBELE PRIJSGARANTIE IN DE KAMPIOEN VAN MEI. IENSDAG 12 MEI 1982 l«rtnhoek - De verwijten vlogen Lelijks bestuur van de gemeente Mie dinsdagavond om de oren. Te njebouwrijpe grond voor woning- Iffoningen in voorraad, een star idprijsbcleid en een zig-zag koers *1 gebied van de volkshuisvesting. Deze beschuldigingen richtte drs. P. J. Vollaard (PvdA) tijdens de gemeente raadsvergadering in 's-Heerenhoek aan het adres van het college van bur gemeester en wethouders. Burgemees ter drs. G. C. G. van den Heuvel cn wet houder A. M. Jansen (CDA), volkshuis vesting) ontkenden dat in Borsele van een falend woningbouwbeleid kan worden gesproken, maar ze konden Vollaards kritiek niet op alle punten weerleggen. Aanleiding voor de discussie, die tussen Vollaard en Jansen bij vlagen ouder wets fel was, was een brief van de wo ningstichting Borsele aan het gemeen tebestuur over de woningbouw 1982. De stichting verweet het gemeentebestuur dat in geen enkel dorp bouwgrond nog beschikbaar is. En dat terwijl vóór 1 juli de volledige bouwplannen moeten zijn ingediend door de stichting bij de direc tie volkshuisvesting in Middelburg. ..Wat heb je aan prognoses zonder daar iets mee te doen,1' vroeg Vollaard zich af. ,,Dat is slechts papier vullen Plan ning om de mensen zoet te houden." Het raadslid meende dat de plannen van de woningstichting goed zijn. Hij wees daarbij op de goedkeuring van de plannen door volkshuisvesting. Boven dien schept de uitvoering van de plan nen werkgelegenheid, stelde Vollaard. Ook raadslid M de Witte (SGPi vond dat de nieuwe woningen uit het oog punt van leefbaarheid nodig zijn. Wel vroeg hij zich af of alle woningaanvra- gen in Borsele ook werkelijk het aantal woningzoekenden vertegenwoordigen. De CDA-fractie sloot zich bij monde van G. de Lange grotendeels bij de PvdA-fractie aan. Belemmeringen moeten zo snel mogelijk uit de weg wor den geholpen om de woningzoekenden aan een woning te helpen, zei De Lange. Misschien - stelde hij - dat de plannen enigszins versoberd moeten worden om de bouw mogelijk te maken Burgemeester Van den Heuvel stelde voor dat het gemeentebestuur zo snel mogelijk rond de tafel gaat zitten met de woningstichting en volkshuisves ting, in samenspraak met de planologi sche dienst. Van den Heuvel: „De plan nen moeten zijn aangepast aan haalba re prijzen". Hij verklaarde dat het col lege zoveel mogelijk wil inhaken op de plannen. Wethouder Jansen toonde zich duidelijk ontevreden met de kri tiek van de PvdA. Vollaard loopt met oogkleppen op en schiet losse flod ders", beweerde hij. Vollaards stelde evenwel vast dat Jansen op geen enke le wijze zijn verwijten waar kon ma ken. meester Van den Heuvel evelandse stichting oudt zomerkampen ARLAND-Leerlingen van de vler- lijfde en zesde klassen van de lage- Kholen in de gemeente Borsele kun- iTtnafó juli weer mee met de jaar- se kampen van de stichting op- iw West-Zuid-Beveland. De kam- worden gehouden door de werk- ïtp 'kampen' van de stichting in de sen van het instituut St. Marie in jbergen. leiding van de kampen bestaat uit eren vrijwilligers. Voor informatie lopde verschillende scholen folders lereikt en geïnteresseerden kunnen tilt bij de stichting in Baarland. De ste week loopt van 5 tot en met 10 ,de tweede week van 12 toten met 17 ,de derde week van 19 tot en met 24 en de vierde week van 26 tot en met uil. hieting Kwadedamme ADENDAMME - De handboogso- eil 'A.DL.M.' hield een schieting op staande wippen, waaraan door 41 utters werd deelgenomen Uitslag Bewip: eerste hoofd vogel Jac. Doe- Vlctoria Kwadendamme. tweede fdvogel bij loting H. Koens, Spes stra Ovezande, eerste zijvogel Jac. ene, Victoria Kwadendamme, twee- Sjvogel C. v. d. Dries, Eensgezind- d's-Heerenhoek, derde zij vogel Jac. tschorre. Zorgvliet Ellewoutsdijk, rdezijvogel M. J, Verdonk, Doel naar Wolphaartsdijk. eerste kal Jac. us. Eensgezindheid 's-Heerenhoek, etde kal J. v. d. Dries. Eensgezind- d. derde kal L. de Jonge. A.D.L.M. itdendamme, vierde kal P. Repkens, ttona Kwadendamme. De extra vo- meteen liter jonge jenever geschon- iwas voor P. Crucq, Soranus Hein- nszand. Meeste kleine vogels Jac. de ir, Willem Teil Ovezande, vier stuks. Itslag tweede wip: eerste hoofdvogel lentmeester, Willem Teil Ovezande, *de hoofdvogel Jac. Traas. Eensge- Kfceid, 's-Heerenhoek, eerste zijvogel de Jonge, A.D.L.M. Kwadendamme, iRdezijvogelC. van de Dries. Eensge- Kfiieid 's-Hcerenhoek, derde zijvogel Voet, Soranus Heinkenszand. deze ham ook de vierde bij loting, eerste J. de Jonge, Willem Teil Ovezande, wede kal G. Voet, Soranus Heinkens- id, derde kal H. Koens, Spes Nostra rezande. vierde kal P. Repkens Victo- l Kwadendamme. Meeste kleine vo ls Job. Koens Victoria Kwadendam- t vier stuks. 's-HEERENHOEK - De gemeenteraad van Borsele heeft dinsdagavond het jaarprogramma 1982 specifiek welzijn vastgesteld. Dit overzicht van alle ver enigingen, clubs en instellingen die dit jaar subsidie van de gemeente Borsele krijgen, is aan de late kant. Wethouder P. L. Peeters (cda, welzijn) vertelde dat momenteel hard wordt gewerkt om het jaarprogramma voor 1983 wel op tijd klaar te krijgen. Ideaal zou het vol gens de wethouder zijn wanneer de raad er een maand voor de begrotings behandeling al over kan praten, zodat het programma in de begroting kan worden verwerkt. De raad ging vlot akkoord met het jaar programma. Veel nieuws stond er dan ook niet in. Voor het welzijnsbeleid is 1982 immers een overgangsjaar. Dat wil zeggen dat het tot dusver gevoerde be leid in grote trekken wordt voortgezet. Mevrouw J. J. Nieuwenhuyse-De Schip per (cda) sprak haar bezorgdheid uit over de bezuinigingen in de gezinszorg. J. Traas (pvda/ppr) vond dat er bij de opstelling van het jaarprogramma voor 1983 van moet worden uitgegaan dat de zwakkere groepen bij bezuinigingen worden ontzien. Ook liet hij weten dat zijn fractie in beginsel kinderdagver blijf Dreutelhonk in Goes wil subsidië ren in verband met de regionale functie ervan G. Moerdijk (sgp) kantte zich te gen subsidies voor emanciaptiewerk en verenigingen die hun activiteiten ook op zondag ontplooien. Uit in Zeeland De Stichting Cultuurspreiding Zee land/Uit in Zeeland werd door de raad van Borsele uitgeluid. Zoals bekend wordt de stichting opgedoekt. Op de steun van de gemeente Borsele had ze toch niet hoeven rekenen. Het voorstel Bejaardenkoor Kapelle wint concours Beekbergen KAPELLE - Het bejaardenkoor 'Zin gen is leven' uit Kapelle heelt opnieuw beslag gelegd op de wisselbeker tij dens het zangconcours voor bejaarden in Beekbergen. Het koor behaalde deze beker in de af deling A. Vorig jaar won het koor even eens in deze afdeling. Het koor werd ge dirigeerd door mevTouw J. Enter-De Bruijne. het dagelijks bestuur van de ge meente om niet mee te doen aan de re geling voor de instandhouding van de SCZ, kreeg als mosterd na de maaltijd de instemming van de raad. Het be drag dat vrijkomt door de stopzetting van de subsidie aan de SCZ, ruim 13.500 gulden, wil de gemeente gebrui ken voor een eigen podiumbeleid, waarbij wethouder Peeters vooral aan amateuristische kunstbeoefening bleek te denken. Moerdijk was kort maar krachtig: „Wij zeggen ja tegen het duidelijke nee van b en w". Hij vond dat voor het vrijkomen de geld beter een andere bestemming kan worden gezocht dan in de sector van de cultuur. Traas had zijn twijfels over de mogelijkheden van kleine ge meenten om zonder de hulp van de SCZ een goed cultuurbeleid op te bouwen. Hij vroeg zich af of Borsele met ruim 13.000 gulden ver zal komen. Brandweerwedstrijden in Nieuwdorp NIEUWDORP - Tien Zeeuwse brand weerkorpsen nemen zaterdag 22 mei deel aan de traditionele brandweer wedstrijden. De wedstrijden worden dit keer gehouden in Nieuwdorp. 's Morgens om 9 uur gaan de eerste korp sen van start vanaf het peuterspeel- zaaltje in het verenigingsgebouw. Dat zijn de korpsen van Wolphaartsdijk, koninklijke maatschappij 'De Schel de', 's-Heer Arendskerke. PZEM-Bors- sele en Heinkenszand. Deze wedstrijd is om 11.05 uur afgelo pen. Daarna volgt om 11.15 uur de ont vangst van de jury en de andere geno digden door burgemeester en wethou ders van Borsele. Om 14.00 uur begint de wedstrijd voor de middagploegen te weten: Vlissingen, Arnemuiden, Kam perland. Ovezande en Krabbendijke. Om 16.30 uur eindigt de middagwed strijd. Daarna gaan de korpsen geza menlijk aan de koffietafel zitten, waar ook de prijzen worden uitgereikt. Dit gebeurt in het verenigingsgebouw in Nieuwdorp. Burgerlijke stand WESTERSCHOUWEN Geboren: Martine B G U. van der Cin- gel: Renske A Boerkoel: Femke Q. Sa- man; Arthur Stoel; Reijntje-Johanna van Aken. Overleden: J. de Kok. 92 jr.: W. G. Jon ker, 74 jr.; C. Quist, 84 jr.; J. C. Peute, 89 jr.; F. J. van Schie, 75 jr. RILLAND - Het echtpaar A. Wege en A. W'ege-Wisse heeft dinsdag in zijn woning in Rilland het 60-jarig huwelijksfeest gevierd. Het dia manten bruidspaar trad 11 mei 1922 in het huwelijk in de voorma lige gemeente Rilland-Bath. Uit het huwelijk werd één zoon gebo ren. De heer Wege. die werkzaam is ge weest bij de rijksbelastingdienst, werd geboren 25 februari 1895 in Rilland-Bath. Mevrouw Wege-Wis- se is eveneens in Rilland-Bath ge boren, op 13 april 1896. Burgemees ter H. Boer van Reimerswaal en zijn vrouw boden het echtpaar na mens de gemeente een bloemen mand en een oorkonde aan. Daar naast ontving het bruidspaar ge lukstelegrammen van koningin Beatrix en de commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boer- tien. situatie gewoon weer aan de slag", zei Kranendonk. De jubilerende gemeente-ambtenaar begon bij de gemeente Goes op de afde ling burgerzaken. Een functie die hij ook by zijn vorige werkkringen had ver vuld. Kranendonk voltrok m zijn loop baan in totaal 725 huwelijken. Dat ge beurde in 23 jaar van zijn veertigjarige loopbaan. In 1981 stopte de jubilaris als ambtenaar van de burgerlijke stand. De laatste vier jaar is Kranendonk werkzaam geweest op de afdeling admi nistratieve-, juridische- en financiële zaken van de gemeente Goes. De mede werkers van deze afdeling waren dins dag aanwezig bij de officiële viering van het ambtsjubileum. Na afloop van dit gedeelte kreeg de heer Kranendonk een receptie aangeboden van het college van burgemeester en wethouders. [ILIJNSPLAAT - Bejaardenhuis Btoord, 8.30-10 uur: Uitzending No- HiNesclo. ÜLST - St.-Liduinaziekenhuis. 20-22 ir Uitzending radio Nightingale. IDDELBURG - Poppentheater Par- ital. 14.30 uur: 'Dat zul je wel zien', apenspel door Saartje Joppe. Joncertzaal, 20 uur: Concert door Kon. Tatoriumver. en Gewestelijk Orkest. piVOORSTELLINGEN ERGEN OP ZOOM - Roxv I. 20 uur: WsBoot, 12 jr.; Roxy II. 20 uur: Prui- «Dloesem, 18 jr.; ^-m'Actaeel I. 14 00 uur: Frank en a-'20 uur: Stripes, a 1Cine- «Actueei n. 14.00 en 20.00 uur: Can- "MaU lun. al; Cinem'Actueel III, 20 rncc 6 confessions. 12 jr.; «0ES - Grand, 20 uur. In de ban van de nng ai; MIDDELBURG - City. 20 uur: La ban- go*, al. un samenw. met ZVU); «KNEUZEN - Luxor. 20 uur: Op de (USSINGEN - Alhambra I. 20 uur: al: Alhambra II. 20 uur: Das Boot, 12 jr.; 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen; KAPELLE - Bibliotheek 10-12 en 14-17 uur: werken van mevrouw J. van der Hoeven-Paris; MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-12 en 14-17.30 uur: Landschappen van Herman Bisschop (tot 28 mei). Muziekbibliotheek, 9-17.30 uur: 'Door de nacht klinkt een lied' (tot en met 29 mei); TERNEUZEN - Artikof, 9-18 uur: werken van Ronald van der Peppel (pastels) en Karei C. Korfker (aquarel len) tot en met 14 mei; VEERE - Grote Kerk. 10-17 uur 'Zes exposities', VLISSINGEN - Galerie Marquis, 13.30- 17.30 uur: werken van Ene de Nie: Museum. 10 12 30 en 13.30-17 uur: 'Vlis singen gezien door de Vlissinger Dit- mar' (tot en met 27 mei); WATERLANDKERKJE - 'In den Ko ning', 11-21 uur: grafisch werk van Hilde Barbier, IJZENDIJKE -Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur: 'G. A. Vorsterman van Oijen en J H van Dale' (tot en met 15 mei); ZIERIKZEE - Galerie 'Borsboom': werken van Henk Stapper en Ineke Bakker; HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 (ook voor mllieuklachteni Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance! Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10 00-24 00 uur - weekends van 20 00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijr Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. WOLPHAARTSDIJK - De voornemens van de gemeente Goes om het Wolferts- plein in Wolphaartsdijk iets anders 'aan te kleden', stuit op problemen bij een deel van de bevolking. Het college van b en w van Goes lanceerde dinsdag het plan om acht bejaardenwoningen te bouwen aan één kant van dit plein. Tijdens een hoorzitting in het dorps huis bleken echter veel bezwaren te gen deze plannen te bestaan. De bouw van de woningen zal, volgens een aan tal aanwezigen, ten koste gaan van de functie die het Wolfertsplein nu ver vult. De Goese wethouder van ruimtelijke ordening, L H. de Leeuw, liet weten dat het nog maar om voorlopige voorne mens gaat. Hy stelde dat de bouw van de bejaardenwomngen gezien moet worden in het licht van de opvulling van lege plekken in het dorp Volgens De Leeuw past de bouw van de bejaar denwoningen in het dorpsbeeld. Hij voegde daar echter aan toe dat nog uit voerig met onder meer de bevolking over de plannen gesproken moet wor den. De aanwezigen lieten de wethouder we ten geen behoefte te hebben aan een andere inrichting van het plein. De ker mis. muziektent, groenvoorziening, parkeermogelijkheden en spelactivitei ten werden genoemd als functies van het Wolfertsplein. De bezwaren tegen de voornemens van de gemeente richt ten zich vooral tegen de afbreuk die aan ueze nineties wordt gedaan. Volgens wethouder De Leeuw is het nu nog te vroeg om met een uitspraak te komen. Hij stelde dat pas over een jaar meer over het plan bekend zal zijn Tijdens de hoorzitting maakt wethou der De Leeuw ook bekend dat de rond weg bij Wolphaartsdijk ten westen van het dorp komt. Hij wees daarbij op een besluit van de provinciale staten. De gemeente Goes had. na verschillende hoorzittingen gekozen voor een ooste lijk tracé. Wethouder J. L. Roose, zelf ook statenlid, voegde daaraan toe dat het nog wel tien j aar kan duren voordat de rondweg gerealiseerd wordt. GOES - „Een man die de gemeente re presenteerde". Deze aanduiding kreeg de Goese gemeente-ambtenaar P. W. A. Kranendonk tijdens de viering van zijn veertigjarig ambtsjubileum. De heer Kranendonk werd dinsdag afge schilderd als een ambtenaar die zich inzet om de gang van zaken bij een ge meente draaiende te houden. Zowel wethouder drs J. Dijkgraaf van de ge meente Goes als gemeentesecretaris J. A. Hoste prezen de jubilaris voor zijn bijdrage aan het functioneren van het ambtelijk apparaat. Ze onderstreep ten hun waardering voor de Goese ambtenaar met het overhandigen van enkele geschenken. De heer Kranendonk begon zijn ambte lijke loopbaan in de tweede wereldoor log. Tot 1946 werkte hij achtereenvol gens als volontair en tweede ambtenaar by de gemeente Goudzwaard. Daarna vertrok hij naar de gemeente Klaas waal In 1947 kwam Kranendonk in dienst van de voormalige gemeente Kattendijke. Hij werkte daar als eerste ambtenaar tot de gemeentelijke herin deling in 1970. Tijdens het officiële gedeelte van de ju bileumviering liet Kranendonk zelf we ten de voorkeur te geven aan een kleine gemeente. ..Je hebt veel meer contact met de bevolking. Er zijn bijvoorbeeld geen hoorzittingen nodig om te weten welke wensen er bij de burgers leven", stelde de jubilaris in een korte toe spraak. Hij voegde daaraan toe dat de overstap naar Goes in 1970 in het begin wat problemen opleverde. „Maar je went er snel aan en gaat met de nieuwe WOLPHAARTSDIJK - Het dorpshuis van Wolphaartsdijk krijgt een andere beheersvorm. Bovendien wil het colle ge van burgemeester en wethouders van de gemeente Goes dat voor 60.000 gulden aan het dorpshuis wordt opge knapt. Eén en ander bleek dinsdag avond uit de woorden van de Goese wethouder J. H. Roose tijdens een hoorzitting in Wolphaartsdijk. Het OOSTBURG - De gemeente Oostburg vindt dat het ministerie van landbouw en visserij soepel moet blijven optre den bij het uitgeven van jachtvergun ningen voor boeren. Nu hebben nog on geveer 500 Zeeuwse boeren een specia le art. 53-vergunning voor het afschie ten van schadelijk wild op en bij het erf. Het ministerie wil van die regeling af. Op advies van de Dienst Faunabe heer hebben deze vergunninghouders nog een verlenging gekregen tot 1 april 1985. Daarna wordt de art. 53-vergun- ning opgeheven. De West-Zeeuws-Vlaamse landbouwor ganisaties zyn het daar niet mee eens. Ze vinden dat de boeren de gelegenheid moeten houden, om schadelijk wild te schieten, als dat vlakbij de boerderijen wordt opgemerkt. Alleen een vergun ning voor de 'echte' jagers is volgens hen niet altijd voldoende om het scha delijk wild - houtduiven en konijnen - onder de duim te kunnen houden. Daar over hadden de landbouworganisaties een gesprek met burgemeester Ch Spij kerboer van Oostburg Die was het met hen eens In een brief aan minister De Koning wordt aangedrongen op versoe peling van het beleid. Oostburg heeft er nog geen antwoord op gekregen. Het ministerie wil af van de speciale vergunningen voor boeren, omdat die zouden leiden tot ongecon troleerd wapenbezit. Bovendien vindt het rijk dat die vergunningen dubbel op zijn met de normale uitgifte van jachtacten. Met een artikel 53-vergunning kan een landbouwer bij de gemeente aanklop pen voor een machtiging om een vuur wapen te kopen. De gemeente kan ook bijzondere machtigingen uitgeven, waarvoor geen art, 53 vergunning van het njk nodig is. ..Maar", zegt burge meester Ch. Spijkerboer, „het zou een ..«.iiuu zijn om een machtiging voor een vuurwapen uit te geven, ter wijl we weten dat het wapen wettelijk niet gebruikt zou mogen worden". Een pluspuntje is nog, dat de gemeente lijke administratie van het jachtver- gunningenbeleid in Oostburg erg se cuur is bijgewerkt. Ondoorzichtigheid van het Oostburgse vergunningenstel sel kan dus voor de minister alvast geen reden zijn, om de art 53-afgiften te sa neren' Het ministerie kan daarom ge makkelijk een besluit nemen over ons verzoek", zei de burgemeester. huidige stichtingsbestuur van het dorpshuis heeft te kennen gegeven niet langer te willen doorgaan met het be heer. Een reden van deze beslissing ligt onder meer in het toenemen van een exploitatie-tekort van het YVolphaarts- dijkse dorpshuis. Van de, ongeveer veertig aanwezigen kwamen klachten over de disco-avond en die in het dorpshuis worden gehou den. Vooral het aantal decibels dat te gen de gevels van de omliggende huizen aandreunt leverde voor enkele aanwe zigen wat problemen. Wethouder Roose stelde dat de disco avonden dienen om het exploitatie-te kort van het dorpshuis op te heffen. Hij voegde daaraan toe dat voor sommige omwonenden het geluid van disco-mu- ziek duidelijk meer hinder oplevert dan het lawaai die andere activiteiten met zich meebrengen. De beheerder van het dorpshuis voerde aan dat de disco-avonden iedere maand zo'n tweehonderd jongeren naar het ge meenschapscentrum trekken ,,Ook met die groep moet je rekening hou den". zo stelde hij. Wethouder Rosse liet nog weten dat het isoleren van het gebouw de gemeente teveel geld zal kosten. „We zullen moeten bekijken welke mogelijkheden de nieuwe be heersvorm gaat bieden Daarbij moe ten wel alle groepen binnen de Wol- phaartsdijkse gemeenschap aan bod kunnen komen", meende wethouder Roose. Schieting Ellewoutsdijk OVEZANDE - De handboogvereniging 'Ons Genoegen' in Ellewoutsdijk hield een schieting op de staande wippen, er waren 46 schutters. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel C. Remijn. Spes Nostra. Ovezande: twee de hoofdvogel J. Platschorre, Zorgvliet, Ellewoutsdijk. eerste zijvogel A Dek ker. tweede zijvogel A. van Loo beiden Doel naar Hoger. Wolphaartsdijk; der de zijvogel bij loting A. Voet Soranus Heinkenszand; vierde zij vogel bij loting A. Geense. Zorgvliet, Ellewoutsdijk, eerste kal M Koens, Spes Nostra. Ove zande, tweede kal Jac. Smallegange, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; derde kal G. Voet, Soranus, Heinkenszand; vierde kal Jac Doene Victoria. Kwadendam me bij loting; meeste kleine vogels tien stuks: A. de Jonge. Soranus, Heinkens zand. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel mejuffrouw W. van Peenen, Soranus, Heinkenszand; tweede hoofdvogel P. Stouthamer, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; eerste zij vogel H. van de Dries. Concor dia; tweede zijvogel C. van de Guchte, Spes Nostra. Ovezande: derde zijvogel E. Voet. Soranus. Heinkenszand. vierde zijvogel A. van Loo. Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk; eerste kal P. Vette Concordia 's-Heerenhoek; tweede kal N Schouwenaar, Juliana Oudelande; Concordia, 's-Heerenhoek. Meeste klei ne vogels L. de Jonge, Concordia, zeven stuks. Verkeersproef leerlingen lagere school Krabbendijke KRABBENDIJKE - De oudercommis sie en de leerkrachten van de Hinkelin- geschool in Krabbendijke houden dinsdag 18 mei een verkeersdag. De verkeersdag, die samen met de rijkspo litie en Veilig Verkeer Nederland is georganiseerd, wordt begonnen met de vertoning van een dia-serie van de ge vaarlijke verkeerspunten in Krabben dijke en van de route Krabbendijke- Goes. De dag is bedoeld voor de zesde klas- sers in verband met hun fietstochten binnenkort naar het voortgezet onder wijs. Daarna worden de fietsen van de leerlingen gecontroleerd. Tot slot kun nen ze hun kennis in de praktijk toetsen tydens een verkeersproef m Krabben dijke. Aan het begin van de verkeers dag worden theoretische proeven ge houden. VEEMARKT LEIDEN Lelden - Aanvoer: totaal 5447. weekaanvoer 6602. slachtrunderen 100. gebnilksvee 131. graskalveren 80. nuchtere kalveren 2555, var kens 626, biggen 28. schapen en lammeren 627. gelten 100. Prijzen in gulden per kg stieren le kwal 8.60- 9 10,2e kwal. 8.00-8.50, vaarzen le kwal. 8.25- 9.25. 2e kwal. 7.75-8 30. koeien ie kwal 8 35- 9.25. 2e kwal 8 00-8.30. 3e kwal. 7 45-7 95. worstkoeien 6 40-7 70. dikbillen extra kwal. 9.50-13 75. nuchtere slachtkalveren 1 25-2.00. slachtzeugen. in gulden per stuk melk en kalfkoelen 2325p 3125. vare koeien 1900-2600. plneken 1200-1700. graskalveren 800-1300. nuchtere kalveren voorfok- en mestert) rood bont 275-510. zwartbont 175-390. biggen 120- 125. schapen 200-240. zuiglammeren 175-200, weidelammeren 160-200, geiten 20-120, fok schapen met 1 lam 400-500, met 2 lammeren 300-375. Overzicht, resp aanvoer, handel en prijzen: slachtrunderen redelyk - redelijk - stabiel, kalf- en melkkoeien idem. vare koeien idem. vaarzen en pinken idem. graskalveren idem. nuchtere kalveren idem. varkens redelijk - redelijk - lager, lopers en biggen maUg - rede lijk - iets hoger, schapen en lammeren matig- redelijk - stabiel, geiten redelijk - rustig - sta biel Beursber. markt Goes 11 mei Granen, zaden en peulvruchten: alle prijzen boerenschoon en franko leveringsplaat Per 100 kg tarwe bas. 16% op opslag handel en coop. 51,50 52.50; tarwe bas. 16uit eigen opslag 54; zomergerst 16% 54.50 55,50. voer- gerst bas. 16% 49.50 50; have bas. 16% 48,50; erwten kleine groene 77 80: kwarwij boeren schoon 235 250; karwij prima doorsneekwaL 272,50, excL btw. aardapp. per 100 kg: bintje, veldgewas, directe levering, op auto geleverd 53 56; 0 mm opw binnenlandse kwaliteitsei sen 54 57; notering Rotterdamse beurs dd 10 mei 1982 bintje 35-50 mm 51 54. 50 mm opw. 67.50 69; excl. btw, uien per kg: zaaluien, di recte levering, op auto geleverd tot 41 cent per kg; hooi en stroo. per 1000 kg weldehool 245 270: dijkhooi 180 190. roodzwenk 130; veldbeemd 160. rietzwenk 100 120; raalgras- sen 150: gerstestro 135, tarwesto 115 120: schokkerstro 100 125. erwtenstro 110 130; bruine bonenstro 120. Op auto geleverd en excl. btw Centr. luib.veil. Zeeland, Krabbendijke, 11 mei. conference: voorverkoop 20 ton: II65 267; n 55 266. m 445182, aanvoer ton; 176 278; I 55 275; II 65 275-281. II 55 275-278, II 45 189- 191, golden del. I 80 212-217; 170 208-210.165 190-192; I 65 190-193; I 60 176-179) II 80 183- 207. II 70 189-204; II 65 180-190. II 60'70 177- 178; II 60 170-172; II 55 112-133.73 ton: Winst on: I 70 225. H 65 221:1 60 187, I 55 141. II 75 223; n 70 242. II65 233: II60 206. II55152-158. 10 ton; ind.appels 60.-. Tot. aanvoer 11.326 co Ul Groenteveiling Barendrecht, 11 mei 1982 Aardappelen bintje 61-70, eigenheimers 49- 50. Irene 30-45. vroege aardappelen groot 3.50- 4.00, poters 4.10. kriel 4.50. asperges 3,30- 16.30. bospeen 1.60-2.20. courgettes 1.01-1,08, Chinese kool 1.46-2.66. knolselderij 35-1,27, kasbloemkool van al 6 stuks per bak 2.50-3.50. 2.10-3 00. 1.70-2.30. 90-1.50. 70 1.00. winter bloemkool vanaf 6 stuks per bak 1.60-2.80, 1.00-2^0. 70-1.80. 40-1,10, 38-80. koolrabi 910 67-69. 8 9 59-61,7 8 57.10 en op 84-90. bos kro ten 40-1.07. peterselie 33-76, postelein 1.20- 2.10. peulen 18.50-20,60. prei 27-78. raapstelen 18-46. rabarber 21-45. selderij 22-77, sjalotten 21-30. glassla 21/22 25-35.25 28 30-62. 29 en op 41-59. natuur sla 16-67. snijbonen 6.10-7.60, spinazie 20-55, spitskool 2,30-3.00. uien bon ken 47-82, grof 42-69. middel 41-67, drieling 14-45. plkler 10-21. bosuien 31-50, winterpeen grof 31-39, middel 35-41witlof in klelnverpak- king 5.60. kort 12,60-4.30. lang 12.10-3.80. kort 11 2.00-3.80. lang n 1,30-3.20. klasse III 70-2.60. ijsbergsla 1.13-1.37. aardbeien per doosje 1.20- 1.50. Fruitveiling Barendrecht. llmei 1982. Appelen Golden Delicious vanaf 80 op 1.87- 2.14.1 70-2,18,1,61-2.10.1.51-1.89.1.27-1.73.55/ 60 90-1,23. aanvoer 77 ton Lombald Caville 10 mm maten vanaf 80/90 2.49. 2,68-2.82. 6070 2,33, aanvoer 2 ton. Winston vanaf 75/80 1.79- 2,46, 2.48-2.55. 2,13-2.31. 1,90-2,01, 55/60 1,34- 1.52. aanvoer 14 ton Peren Conference 10 mm maten vanaf 65/75 2.89. 55/65 2.82-2,95, 45'55 2.17. aanvoer 5 ton Martbericht centr. tuinb.veil. Zeeland te Goes, 11 mei radijs bos kl 10.25-0.38: uien kg kl 10.10-0.11; app. lnd. 0.60; golden del. kl 18090 2.09-2.18; 7580 2,06.70801.64-2.15; 65701.84-1.94.60 65 1.73; kl 2 80/90 2.04-2.08; 80/85 2.00; 70/80 1.60- 2,10, 65701,83-1,88. 60 70 1,82,6065 1,62-1.74; 5565 1.02-1,34; 55'60 1,02-1.32, monster gol. del. kl 2 80/90 1.94. 70/80 1,97, 65/70 1,83; 60/65 1,63; conference kl 2 65/75 2,05; 55'65 2.00; aardbeien glas ds x 200 gr. kl 11,19-1,34; kl 2 1.42. tot. aant. coUi 7208. Veiling Sint-Annaland Dinsdag 11 mei Uien maat 40 en opwaarts klasse II NL ƒ46.10 per 100 kilogram. Aan voer 16 ton. Vismijn Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - in de week van 2 tot en met 8 mei was de aanvoer aan de vismijn te Colijnsplaat: exportgamalen 6.772 kg: gem. prijs: 6,95 (prijs per kg); Tong 13.132. 10,86; Schol 5.995; ƒ2,51. Schar 3512,35. Bot 371; ƒ0.65; Tarbot 169; 16,10; Griet 396; 11,13; Kabeljauw 3.155. ƒ4.68; Wijting 350; ƒ3.28; Zeebaars 215; ƒ23.49. Harder 57; ƒ4,34. Pa ling 34; 16.79; Zalm-Forel 7: 10.50; Krab 109. 3.63, Steenbolk 34; 1.79, Poon 384; 2.10. Inktvis 92; 2.79; diversen 495. Studie-bijeenkomst winterbloemkool GOES - Ruim vijftig leden van de 'Zeeuwse Groententelers Organisatie' bezochten de studiebijeenkomst over de teelt van winterbloemkool. De heer J. Wals nït Nieuwerkerk, bedrijfsvoor- lichter voor de vollegrondsgroente- teelt bij het consulentschap voor de tuinbouw 'Zuid-W'est-Nederland' gaf voorlichting over de resultaten met de teelt van winterbloemkool in het lo pende seizoen. Het vriezend weer in de afgelopen win ter gaf in dc diverse percelen die be zocht werden, uiteenlopende resulta ten te zien. Het bleek dat goed doorla tende zavelige kleigrond het beste ge schikt is voor deze teelt. Ook kwam in de teelt van 1981'82 een duidelijk verschil tot uiting bij de diver se uitgeplante rassen winterbloemkool. Een relatief goed vroeg ras bleek Arma- do April van Royal Sluis. Voor middel- vroege oogst voldeed ZGO, selectie A goed Het beste ras, waarvan momen teel geoogst wordt, blijkt ZGO, selectie C te zijn. Voor alle rassen geldt dat de beste resultaten bereikt wordt met een goed uitgegroeide stevige plant. ADVERTENTIEi in de Kampioen van mei een artikel over autoverzekenngen. Daarin leest u o.a. dat we onze tarieven in 1983 niet zullen verhogen. En over de grote kortingen als u schadevrij rijdt Kijk daarom in de Kampioen. ANWB KAMPIOEN. U HEBT'MAL IN HUIS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 23