CDA Directe televisie-uitzending van Walcherse ziekenomroep VERKIEZINGSBIJEENKOMST PZC/streek BURGEMEESTER VLISSINGEN EREGAST J. van Belzen en zn won wedvlucht Saint-Quentin M. Hibels winnaar van vlucht vanuit Compiègne Juwelier de Vos 1 OPENING V.C.V. KLEDING 6 MEI WAT WIL HET CDA. Middenstand en binnenstad: Twee in één! U komt toch ook!! Juwelier De Vos ECHT WAAR! HYunoni pony 14.935.- PZC '0 dijk van een krant -....sM autoschade HOOGERHEIJDE WERKPLAATSEN WALCHEREN ZATERDAG 1 MEI 1982 4 VLISSINGEN - De ziekenomroep RA- WA (Radio Walcheren) heeft vrijdag middag voor het eerst een directe tele visie-uitzending verzorgd vanuit de polikliniek van het Vlissingse Bethes- da-St Josephziekenhuis Dat gebeurde ter gelegenheid van Koninginnedag. Het programma duurde van 15.00 tot 17.00 uur en werd gecombineerd met radio-uitzendingen, die ook in het Gasthuis in Middelburg waren te be luisteren. Het is de bedoeling van de RAWA om in de toekomst maandelijks een video-programma uit te zenden. Uit financiële overwegingen moet dat voorlopig nog in zwart-wit, maar men wil later ook in kleur uitzenden. Het programma dat op verschillende plaatsen in het ziekenhuis was te vol gen, gaf ondenneer informatie over fes tiviteiten die nog in Vlissingen worden gehouden, maar bood ook muziek, zo als van het Vlissingse trio Har. Ere-gast was burgemeester drs Th. J. Wester hout van Vlissingen. Interviewer Alex Dronkers vroeg hem naar de plannen van de gemeente, na de vernieuwing van de Vlissingse boulevards. Ook wil de hij de mening van de burgemeester weten over het nieuwe uiterlijk van de boulevard J5e boulevard wordt met de dag mooier en krijgt een heel nieuw ge zicht. Ik heb alleen nog maar positieve reacties gehoord over de wijze, waarop de boulevard in de toekomst er uit komt te zien", aldus burgemeester Wes terhout. Hij sprak verder de hoop uit, dat aansluitend op de boulevardwer- ken als volgend project de vernieuwing van de Koopmans- en Vissershaven kan worden aangepakt, met inbegrip van een verbouwing van het arsenaal voor verschillende activiteiten. Secre taris C. W. Louwerse van het Vlissings Activiteiten Fonds vertelde in hetzelf de vraaggesprek, welke festiviteiten dit jaar nog worden gehouden in het kader van de herdenking van de geboortedag van Michiel de Ruyter, 375jaar geleden, zoals een vlootschouw en maritieme ex positie, met ondermeer een éénman- storpedoboot, die wordt geplaatst voor het gebouw van het Maritiem Instituut De Ruyter aan de boulevard. Nieuwe gids VVV Middelburg MIDDELBURG - De VW Middelburg heeft de Accommodatie- en recreatie- gids '82 uitgegeven. Het boekwerkje verschijnt in een oplage van tiendui zend exemplaren en is te verkrijgen op het VW-kantoor aan de Lammeren- steeg in Middelburg. De gids biedt een overzicht van logies- accommodaties, bezienswaardighe den, eetgelegenheden, ontspannings- en excursiemogelijkheden in Middel burg. Verder vermeldt de gids fietsrou tes door Zeeland en een molenroute over Walcheren. Het boekje is in vier talen uitgegeven. Een beeld van de tv-opnamen van de Rawa in het Bethesda/Sint-Joseph-zie- kenhuis. Alex Dronkers <l) interviewt de heer W. Jansen van de recreatie- raad. Dronkers interviewde tijdens deze uit zending ook de heer W. Jansen van de Recreatieraad Vlissingen, de secretaris van de Showband Juliana uit Middel burg en trainer Cas Huibregtse van de voetbalvereniging 'De Meeuwen'. Het televisieprogramma werd gepresen teerd door John Cevaal en Addie Velt- horst. A. Wisse lijsttrekker Chr. Groepering in Domburg DOMBURG - De Christelijke Groepe ring in Domburg, een samenvoeging van SGP en RPF, heeft als lijsttrekker voor de komende gemeenteraadsver kiezingen de huidige wethouder A. Wis se uit Domburg aangewezen. De fractie voorzitter van de Christelijke Groepe ring, de heer L. Wondergem, komt niet meer op de lijst voor omdat hij zich, gezien zijn leeftijd heeft teruggetrok ken na veertien jaar raadslidmaat schap. De rest van de kandidatenlijst ziet er als volgt uit: 2 J. C. Paardekooper, Oostkapelle; 3 T. Elzin- ga, Oostkapelle; 4 J. Dekker, Oostkapelle; 5J. Janse, Oostkapelle; 6J. Zwemer, Oostkapel le; 7 L. de Visser, Domburg; 8 A J. Murre, Oostkapelle; 9 Jac. de Visser, Oostkapelle; 10 R. R. Augustijn, Oostkapelle; 11 L. Minder- houd, Domburg; 12 H. Bimmel, Domburg; 13 C. L. Overbeeke, Oostkapelle; 14 J. J. Ovaa, Domburg; 15 J. Elzinga, Oostkapelle; 16 A. J. de Muynck, Domburg; 17 M. Janse, Dom burg; 18 C. W. Bulten, Domburg; 19 Joh. Wis se, Domburg; 20 A Wisse jr, Domburg; 21 J. de Visser, Domburg; 22 Chr. Wisse, Oostka pelle en 23 J. Dekker, Domburg. In totaal hebben 18 vrijwilligers mee gewerkt, onder wie verschillende ca meramensen en geluidstechnici, maar ook velen die de verantwoordelijkheid hadden voor een goede organisatie en vlot verloop van het programma. De Rawa wil ook een directe televisie uitzending verzorgen tijdens de Franse week, die deze zomer wordt gehouden in Vlissingen. Maar de televisie-uitzen dingen zullen volgens de Rawa zeker niet ten koste gaan van de radio-uitzen dingen. Er bestaan zelfs plannen om de ze nog uit te breiden. Daarbij denkt men aan meer sport, maar ook geestelij ke muziek en nieuws uit de kerken. De directe televisie-uitzending heeft ruim vier weken voorbereiding gekost. Jansenius Hulst winnaar van hockeytoernooi Zeeuwse scholen HULST - Het scholieren-hockeytoer- nooi voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs in Zeeland dat donderdag op het sportpark van HMC Rapide in Hulst werd gespeeld, is een volledige Hulster aangelegenheid geworden. Zo wel bij de jongens als bij de meisjes ging de overwinning naar het eerste team van de Jansenius Scholenge meenschap. Bij de jongens ging de finale tussen het team van Middel, burg en het Hulster team. Deze flnalestrijd eindigde in een 1-0 overwinning voor het team van de Jansenius Scholengemeenschap. Bij de dames drong naast het team van de Jansenius Scholengemeenschap ook het damesteam uit Zierikzee tot de fina le door. Deze wedstrijd werd een 2-1 overwinning voor het Hulster meisjes team. De meisjes van Jansenius begon nen bijzonder sterk aan de poulewed- strijden. In het eerste duel werd het team van Petrus Hondius I uit Terneu- zen met 3-0 verslagen. Zierikzee pakte de eerste twee punten door Vlissingen n met 1 0 te verslaan. Een topper in de poulewedstrijd werd Jansenius I tegen Zierikzee. Een poulewedstrijd die Zie rikzee in een 1-0 overwinning wist om te zetten. Bij de jongens wan Jansenius de eerste poulewedstrijd tegen Middel burgmet 1-0. Middelburg boekte de eer ste overwinning (2-1) tegen Petrus Hon dius uit Terneuzen. Vlissingen was niet opgewassen tegen Jansenius: 2-0. Ook Middelburg versloeg Vlissingen met 2- 0. Na afloop werden in de kantine van HMC Rapide de prijzen uitgereikt. Eindstanden, jongens: lJanseniusI (Hulst); 2 Middelburg; 3 Zierikzee; 4 Goes; 5 Vlissingen; 6 Petrus Hondius I (Terneuzen); 7 MTS (Ter- neuzen); 8 Petrus Hondius II9 Jansenius II. Meisjes: 1 Jansenius I; 2 Zierikzee; 3 Goes; 4 Jansenius H; 5 Vlissingen; 6 Petrus Hondius I; 7 Zierikzee n; 8 Zierikzee. Gevonden voorwerpen VLISSINGEN - In de periode van 14 tot 27 april 1982 twee bankbiljetten, kinderbril, herenbril bruin montuur, herenbril vierkant montuur, wandelstok, speelgoed beer, zilverkleurige pen, linker bruine skai handschoen, dames handschoen. bruine handschoen, rechter zwarte motorhandschoen, dameshorloge met leren bandje, kinderhorloge, blouse, zwembroek en handdoek, rode leren porte- monne, zwarte portemonnee, zilveren ring, losse sleutel, 3 sleutels (lagen bij handschoe nen), 3 sleutels in zwart etui, leren bood schappentas met sleutels, wieldop. Aangege ven dieren: bij particulier- wit dwergkonijn, albino. In asiel' cypers met witte volw. poes, cypers met rode volw. poes, donker cyperse poes. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12 00 uur, 14.00-16.00 uur. In dezelfde periode werden bij de gemeente politie te Oost-Souburg aangegeven: paar rood/blauwe handschoenen, blauw penetui, 6 sleutels in bruin etui, zilverkleurig ovalen da meshorloge. ZATERDAGVLIEGERS WALCHEREN Collecte BIGGEKERKE - De collecte voor het Nederlands Astmafonds heeft in Bigge- kerke 290,- opgebracht. COLIJNSPLA AT- De duiven die zater dag vanuit Saint-Quentin, waar ze om 09.00 uur in vrijheid werden gesteld de kampioenspunten moesten verdienen, kregen te maken met een koude en har de noorden wind, dus de wind pal op de kop. Vandaar ook dat de duiven laag boven de grond bleven en maar een tiental duiven een snelheid wist te be halen van boven de duizend meter per minuut. Evenals vorige week waren de duiven die de kortste afstand moesten overbruggen in het voordeel. Hoewel de tijd waarin de prijzen verdiend kon den worden ook nu weer te lang was, kende het concours een goed verloop en zullen maar weinig duiven verloren zijn gegaan. De snelste duiven in de verschillende ZONDAGVLIEGERS WALCHEREN VLISSINGEN - compienge was zondag een lossingsplaats voor zondagsvliegers, een af stand van ongeveer 235 kilometer. Er kon vrij vroeg gelost worden, namelijk om tien voor half negen. De vrij krachtige noorden wind was er debet aan, dat het toch weereen werkvlucht is geworden. De eerste duiven verschenen pas rond twaalf uur op de hok ken. Ze vielen ook nog niet zo heel hard, want na ongeveer vijf-en-twintig minuten waren de prijzen verdiend. Dit houdt in dat er dan 25 procent van het totaal aantal mee gegeven duiven terug is. In Souburg is de overwinning voor M. Hibels, waarvan bekend is dat hij geweldig sterk kan starten. Een fantastische uitslag komt op naam van Ch. de Poorter. Hij zit twee, drie, tien. Velen vonden het al vreemd dat Gedeelte Veerseweg Middelburg afgesloten MIDDELBURG - Vanaf maandag zal gedurende zeven weken het smalle ge deelte van de Veerseweg in Middelburg tussen nummer 36 en de Veersesingel worden afgesloten voor het verkeer, we gens herbestratingswerkzaamheden. Het verkeer zal gedurende die periode worden omgeleid via Nassaulaan, Sportlaan en Noordsingel. hij er nog niet eerder dit seizoen bij was. In A V ONTWTF.R D A A (rS K vlissingen gaat de zege naar naar de man die /V V V/i.N.L' V IGlXLtrVrtVJkirj daar tot nu toe het regelmatigst presteert na melijk P. de Nooijer. P. Theune en zn. is daar echter flink in opmars, deze week met vier duiven in de top van klassement: twee, drie, vijf en zeven. L. de Ruijter en zn. is goed voor acht en tien. In Middelburg is de snelste duif van A. Braam en zn. Met een nauwelijks waarneembare achterstand wordt M. Jaspers geklopt, doch dit compenseert hij door te vens acht en negen te pakken. Vanuit het niets komt H. Nijsen plotseling op een derde plaats. Komend weekend staan er twee vluchten op het programma. Voor de liefheb bers van de snelheid is er in Doornik en dege ne die er voorkeur aan geven om iets verder te VOOR FIETSERS VLISSINGEN VLISSINGEN - Op 10,11,12 en 13 mei houdt de Toer Club Vlissingen een fiets- avondvierdaagse. Op 14 mei is er een inhaalavond. De afstanden zijn 25 en 50 kilometer. De start is steeds bij de Rij wielcentrale aan de Koudekerkseweg in Vlissingen tussen zes en zeven uur. De tochten eindigen steeds om uiterlijk halftien bij het clubhuis van Marathon. spelen daarvoor is er Dourdan, de eerste mid- fond vlucht. De uitslagen: P. V. de Posthoorn deelname 308 duiven snel heid eerste duif 1011 m. 1P. de Nooijer2-3-5-7 P. Theune en zn.; 4 F. Wagenaar; 6 J. v. Pee- nen en zn.8-10 L. de Ruijter en zn.9 F. Lacor. P. V. de Luchtbode deelname 360 duiven snel heid eerste duif 1050 m. 1 M. Hibels; 2-3-4-10 Ch. de Poorter: 5 A. van Merriënboer; 6 P. Borremans; 7 J. Marijs, 8 A. Schenkel; 9 J. Broeke en zn. P. V. Zeelandia deelname 279 duiven snelheid eerste duif 1015 m. 1A. Braam em zn.; 2-8-9 M. Jaspers; 3 H. Nijsen; 4 A. Hooftman; 5 L. v. d. Ketterij; 6 J. de Waard; 7 J. Damman; 10 A Schipper. Concoursclub Walcheren deelname 947 dui ven. 1 M. Hibels, 2-3-4 Ch. de Poorter; 5 A v. Merriënboer; 6 A. Braam en zn.; 7 M. Jaspers; 8 P. Borremans; 9 P. de Nooijer 10 P. Theune Bijeenkomst NCVB DOMBURG - De afdeling Domburg van de NCVB hield de maandelijkse vergadering in Het Schuttershof. De heer Joh. Kasse uit Oost-Souburg hield een inleiding over het Internationaal Evangelisch Hulpfonds Tear Fund. Daarbij werd een diaserie vertoond. Op de volgende vergadering, 19 mei. spreekt ds H. S. Buunk uit Goes. regio's waren in Zeeuwsch-Vlaanderen van D. Deurwaarder te Terneuzen mei 1020 meter per minuut, op de Bevelan den van J. van de Vrede Dzn. te Krab bendijke met 1010 meter per minuut. Iï Walcheren was dat Joh. van Belzen t< Arnemuiden met bijna 1002 per minuui en in Noord-Zeeland waren het J. det Hengst te Zierikzee en W. Theunisse er zoon uit Tholen beide met 970 meter pei I' minuut. Uit deze regio behaalde niei h één duif een snelheid van 1000 metei per minuut. d De postduivenvereniging 'Voorwaarts' te Ar r< nemuiden: in concours: 754 duiven. Aan d komst eerste duif 12.06 uur, snelheid 1001,91 g meter per minuut. Laatste prijsduif 12 29 uur snelheid 889 meter per minuut. De eerste tier prijswinnende duiven waren van1,2, Joh v Belzen en zoon; 3 L. van Belzen; 4 A. Mar teljn; 5 Jos Schroevers; 7 B. de Ruiter; 8 H Baas en zoon; 9 gebr. Grootjans; 10 L. v d Ketterij. Uitblinkers op deze vlucht waren Joh. van Belzen met 6 van de 10; M. de Meul meester met 5 van de 6; B. de Ruiter met 5 van de 9 en M. Schroevers met 7 van de 12, De postduivenvereniging 'De Zwaluw' t< Westkapelle: in concours 520 duiven, afstand! ongeveer 188 kilometer. Aankomst eerste duif 12.06 uur, snelheid 995 meter per minuut Laatste prijsduif 12.27 uur, snelheid 891 me ter per minuut. De eerste tien prijswinnende] duiven waren van: 1 L. Dingemanse; 2,4 en J. Melis en zoon; 3 J. Toutenhoofd; 5 Kees e: Ko; 6 L. Lous; 7 W. Minderhoud, 8 Flipse- de! Witte; 10 K. Roelse. Weer maar eens knal uit slag voor Jo Melis namelijk 20 prijzen van de 24 duiven. Verder pakten goed J. Touten hoofd met 8 van de 16; Kees en Ko met 8 van de 14. Ook vele 'nieten' in het spel, maar die krijgen volgende week weer een kans, wan neer we naar Noyon gaan. De postduivenvereniging 'De Telegraaf te Middelburg: in concours 620 duiven, afstand ongeveer 186 kilometer. Aankomst eerste duif 12.12 uur, snelheid 975 meter per minuut. Laatste prijsduif 12.32 uur. snelheid 880 me ter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van:l A. J. Sturm; 2 Chr. Beeke; 3 A. den Boer; 4 K. Schout; 5 J. 't Gilde; 6 A. A Abee; 7 Hoek en zn. 8 W. Hamersma; 9W.M Walraven; 10 H. de Vries. Uitblinkers waren A Sturm met 9 van de 12 en A. den Boer met 7 van de 12. De postduivenvereniging 'De Scheldevlie- gers' te Vlissingen: in concours 377 duiven, afstand ongeveer 180 kilometer. Aankomst eerste duif 12.06 uur, snelheid 969 meter per minuut. Laatste prijsduif om 12.29 uur, snel heid 881 meter per minuut. De eerste tien prijswinnende duiven waren van: 1 en 2 J. Castel; 3,5 en 8 P. Alebregtse; 4 J. Lens; 6,7,9 en 10 F. Borremans. Een goede prestatie le verden J. Onderdijk met 3 van de 6; L. van Schouwen met 4 van de 8; B. Lens met 3 v: de 6; J. Lens met 3 duiven prijs en 6 duiven DE KORTSTE WEG - motor - automaat-auto -vrachtwagen - theoriecursus - chauffeursopl. - vervoer gev. stotf. NIEUWE VLISSINGSEWEG 366, TEL. 01180-13387, MIDDELBURG. y H. Tavenier, 01184-14183; P. J. Schipper, 01180-16208; W. Molegraaf, 01180-28685, Hans Haarbosch, 01180-14679. 14 krt. gouden slavenarmband normale prijsJA20^ moederdagprijs 298,- Kanaalstraat 13 4388 B J Oost-Souburg j||llllllllll[|!lllllllllllllllllllll!llllllllllffllllll!lllllll|[|[[||||||||||||[||||||||||||j{[l (Vereniging voor conditieverbetering) M Simpelhuisstraat 1 Middelburg. Conditie- en krachttraining, bodybuilding. Gelegenheid voor inschrijven M vanaf 10.00 uur. Illllllllllllllllllllll 2 co co 20.00 uur Jeugdgebouw Petruskerk Dr. Ottestraat Vlissingen Sprekers: A. HOEFKENS: G. J. A. M. Adan: Na de pauze: gedachtenwisseling met bezoekers. 14 krt. gouden closed for ever armband, normale prijs L35ë^ moederdagprijs 198,-. Kanaalstraat 13, 4388 BJ Oost-Souburg Type 1400 T. - 3 drs. AUTOMATIEK Nu voor: incl. BTW. incl. ML-tectyl. Klaar op de weg. M. de Dreu en Co B.V. Zusterstraat 34 Middelburg - Tel. 12972 en onze met mobilofoon uitge ruste glaswagen staat 20 bij uil GLASHANDEL ROEGIERS B.V. Brakstraat 18 - 22 - Middelburg Taxatie en herstellen van autoschade Uitdeuken - Spuiten - Moffelen Leenauto beschikbaar TELEFOON 01184-18940 4382 KK VLISSINGEN - CRUQUIUSSTRAAT 35 U kunt ons vinden: Hoek Bonedijkestraat/Pr. Rooseveltlaan. Grevelingenstraat 16 (01180-28040) 4335 XG MIDDELBURG Uw huis is waarschijnlijk uw meest waardevolle bezit. Dus is het dubbel en dwars regelmatig onderhoud waard. Natuurlijk, schilderen kosj^ geld. Maar repareren is stukken duurder. Stel daarom samen met ons een onderhoudsv plan voor uw huis op. Laat de schilder het beschermen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 4