Directe televisie-uitzending van Walcherse ziekenomroep C Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/streek medische diensten St.-Willibrordusschool Hulst DUBBELGLAS ZATERDAG 1 MEI 1982 BURGEMEESTER VLISSINGEN EREGAST VLISSINGEN - De ziekenomroep RA- WA (Radio Walcheren) heeft vrijdag middag voor het eerst een directe tele visie-uitzending verzorgd vanuit de polikliniek van het Vlissingse Bethes- da-St. Josephziekenhuis Dat gebeurde ter gelegenheid van Koninginnedag. Het programma duurde van 15.00 tot 17.00 uur en werd gecombineerd met radio-uitzendingen, die ook in het Gasthuis in Middelburg waren te be luisteren. Het is de bedoeling van de RA WA om in de toekomst maandelijks een video-programma uit te zenden. Uit financiële overwegingen moet dat voorlopig nog in zwart-wit, maar men wil later ook in kleur uitzenden. Het programma dat op verschillende plaatsen in het ziekenhuis was te vol gen, gaf ondermeer informatie over fes tiviteiten die nog in Vlissingen worden gehouden, maar bood ook muziek, zo als van het Vlissingse trio Har. Ere-gast was burgemeester drs Th. J. Wester hout van Vlissingen. Interviewer Alex Dronkers vroeg hem naar de plannen van de gemeente, na de vernieuwing van de Vlissingse boulevards. Ook wil de hij de mening van de burgemeester weten over het nieuwe uiterlijk van de boulevard. .^De boulevard wordt met de dag mooier en krijgt een heel nieuw ge zicht. Ik heb alleen nog maar positieve reacties gehoord over de wijze, waarop de boulevard in de toekomst er uit komt te zien", aldus burgemeester Wes terhout. Hij sprak verder de hoop uit, dat aansluitend op de boulevardwer- ken als volgend project de vernieuwing van de Koopmans- en Vissershaven kan worden aangepakt, met inbegrip van een verbouwing van het arsenaal voor verschillende activiteiten. Secre taris C. W. Louwerse van het Vlissings Activiteiten Fonds vertelde in hetzelf- Jeugd-EHBO'ers uit Sint-Jansteen in de prijzen in Gemert SINT-JANSTEEN - Negen jeugdploe- gen van de EHBO in Sint-Jansteen de den mee aan de landelijke wedstrijd in Gemert, en wonnen 7 eerste prijzen en twee 2de prijzen. Er werd gewerkt op A-niveau. De jeugd werd opgeleid door: de senioren behaalden een eerste en een tweede prijs. Concours-hippique 'De Honteruiters' in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Op koninginne dag werd in Kloosterzande door 'De Honteruiters' het traditionele kring- concours hippique gehouden op het terrein bij de hervormde kerk. Er werden door de organisatie niet minder dan 250 combinaties ontvan gen, waarvan het gros uitkwam in de dressuurringen. Een aanzienlijk klei ner aantal combinaties nam deel aan de springrubrieken. De uitslagen, ring 1 B-dressuur pony's: 1 J. WIJna 158 punten (de Kleppertjes); 2 A Mun ter 143 (Noord-Beveland); 3 V. Dullinga 134 (de Kleppertjes). Ring 2 B-dressuur pony's: 1 Wilby Lion 124 (Luctor et Emergo); 2 Jan Noordhoek 121 (N oord-Beveland); 3 Petra Provoost 120 (Zwinruiters). Ring 3. 1 Wilco Vinke 127; 2 Erika de Gucht 125 (Luctor et Emergo): 3 Nico Wijnakker 124 (Haringrui- ters). Ring 4 L-dressuur pony's: 1 J. den Ha mer 132 (de Kleppertjes); 2 W. Steijaart 131 (Zwinruiters): 3 C. de Kouijer 123 (Luctor et Emergo) Ring 5 L2-dressuur pony's: 1 V. Berth 132 (Zwinruiters); 2 J. Noordhoek 126 (Noord-Beveland); 3 C. Fassaert 126 (Vosse- reijersi. Ring 6 L-dressuur pony's-1L de Fey- ter 121 (de Kleppertjes); 2 W. Grootaert 120 (de Kleppertjes); 3 E. de Feyter 116 iLuctor et Emergoi. L2-dressuur paarden: 1 M. Verdan- schot 127 (Vossereijers); 2 A. Surat 120 (Zwin ruiters). 3 D. Messagie 115(Zwinruiters) Ring 7 B-dressuur paarden: 1 D. Biezenaar 135 (Graaf Jan); 2 C. Dees 130 (Harlngruiters); 3 T. Dekker 129 (Hanngrulters). Ring 8 Ll-dres- suur paarden: 1 S. Malcops 126 (Zwinruiters). 2 H. Picavet 124 (Luctor ct Emergo); 3 J. Mur- rc 124 (Oranjeruiters). Ring 9 Ll-dressuur paarden: 1 J. de Feijter 130 (Luctor et Emer go), 2 W. Huis 126 (Luctor et Emergo); 3 M. van 't Westeinde 117 (Harlngruiters). Ring 10 M-dressuur pony's: 1C. Haak 132 (Harlngrui ters); 2 M. Haak 120 (Luctor et Emergo); 3 E. de Bliek 118 (Luctor et Emergo). Z-dressuur pony's. 1 J. Cijsouw 126 (de Kleppertjes). 2 C, Haak 125 (Haringruiters): 3 R Mahu 116 (Honteruiters i.Z-dressuur paarden: 1 D Bie zenaar 121 (Graaf Jan); 2 A. van der Peljl 116 (Zwinruiters); B-dressuur paarden 1M. van WiUigenburg 124 (Noord-Beveland), 2 C.Ba- rat 123 (Zwinruiters). 3 H Dooms 121 (Luctor et Emergo). Ring 11 M-dressuur paarden 1 M. van 't Westelnde 124 (Haringruiters); 2 I. Beens 120 (Vossereijers), 3 mevrouw Pluym 120 (Zwinruiters). B-dressuur paarden. 1 M. Dleleman 132 (Luctor et Emergo); 2 P. van HiJfte 123 (Haringruiters); 3 H. Tazelaar 120 (Zwinruiters), de vraaggesprek, welke festiviteiten dit jaar nog worden gehouden in het kader van de herdenking van de geboortedag van Michiel de Ruyter, 375jaar geleden, zoals een vlootschouw en maritieme ex positie, met ondermeer een éénman- storpedoboot, die wordt geplaatst voor het gebouw van het Maritiem Instituut De Ruyter aan de boulevard. Dronkers interviewde tijdens deze uit zending ook de heer W. Jansen van de Recreatieraad Vlissingen. de secretaris van de Showband Juliana uit Middel burg en trainer Cas Huibregtse van de voetbalvereniging "De Meeuwen'. Het televisieprogramma werd gepresen- Lid van ouderenbond Sint-Jansteen eist het aftreden van drie bestuursleden SINT-JANSTEEN - Eén van de leden van de afdeling Sint-Jansteen van de Katholieke Bond van Ouderen heeft het aftreden geëist van drie bestuurs leden. Het lid C. van Aert vindt dat er sprake is van een 'onderonsje' en dat van het merendeel van de leden de belangen niet worden behartigd. Van Aert verlangt het aftreden van voorzitter F. Mortier, tweede voorzitter Ch. Schout en penningmeester me vrouw M. de Maat-Zaman. Met dansen, kaarten, schieten en wat reizen wordt hoogstens van een vijfde van de ruim vijfhonderd leden tellende afdeling de belangen behartigd. De anderen komen niet aan bod," vindt hij. Ook heeft hij bezwaar tegen de wijze waarop de pen ningmeesteres de boeken bijhoudt. Vol gens Van Aert waren haar rekening en verantwoording over het afgelopen jaar niet voorzien van kwitanties en een toe lichting. Van Aert wil zijn grieven don derdag toelichten op de jaarvergade ring van de ouderenbond. Voorzitter F. Mortier wijst alle beschul digingen resoluut van de hand. Hij wijst erop dat de activiteiten de laatste jaren nadat Van Aert niet meer als voorzitter in het bestuur zat, juist zijn uitgebreid met zang, volksdansen, gym, biljarten en fietsen. „Die activiteiten zijn voor ie dereen toegankelijk, lk kan het ook niet helpen dat niet alle leden de evenemen ten bezoeken," zegt Mortier. Op de beschuldiging aan het adres van de penningmeesteres zei Mortier: „De boeken worden ieder jaar gecontro leerd door een onafhankelijke kascon trolecommissie, zoals het hoort. We hebben nog nooit problemen met de boekhouding gehad." De jaarvergadering die in 'De Warande' in Sint-Jansteen wordt gehouden be gint om 13.30 uur. Kieurwedstrijd Hulst promotion HULST - Meer dan vijfhonderd kinde ren van alle basisscholen uit de ge meente Hulst hebben deelgenomen aan een kieurwedstrijd die was uitge schreven door Hulst Promotion in het kader van het Oranje-weekend. Een ju ry, onder het voorzitterschap van Ron- ny d'Hondt van Hulst Promotion, heeft daaruit de beste 35 tekeningen gekozen die de komende week in de etalages van de winkels in Hulst worden ten toongesteld. Voor de winnaars van de tekenwedstrijd volgt een uitstapje naar het jeugdtheater in Antwerpen. De winnaars zijn, Sint-Willlbrordusschool: Angela Elzas. Wai yee to. Anne-Marie, Davy de Koek, Wilbert Boénne. Mireille de Vriend. Idotelijne Duerinck, Yin Nugcheung. Moer- schansschool: Conny Maasmans, Jeroen Schuts, Dick van de Waart, Mario de Keivs- maeker, Joyce Boussen. Charlotte Stolte, Murièlle Reunis. Nadia Blommaert, Joyce Raats, Wendy de Bakker, Petra Weemaas en Wendy Smits. Nobelhorstschool Jollen Pol let. Mirella van Eetvelt. Angelo Urgent. Mi chelle Brugeja. Annemiek van Cauteren, Dennis van Veenendaal, Christine van Gies- sen. Marsha Verhulst. Eddy Rentmeester en Marcia Visser. De winnaars van de school 'De Ark' worden volgende week bekend ge maakt Ouderavond ZAAMSLAG - De Stichting peuter speelzaal 'T Overstapje in Zaamslag houdt donderdag 6 mei een ouder avond De ouders krijgen informatie over het beleid in het voorbije jaar en daarna geven twee dames van de ver eniging 'Kind en Ziekenhuis' een lezing over de behandeling van jonge patiën ten in de Ziekenhuizen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Een beeld van de tv-opnamen van de Rawa in het Bethesda/Sint-Joseph-zie- kenhuis. Alex Dronkers (l) interviewt de heer W. Jansen van de recreatie- raad. teerd door John Cevaal en Addie Velt- horst Vrijwilligers In totaal hebben 18 vrijwilligers mee gewerkt, onder wie verschillende ca meramensen en geluidstechnici, maar ook velen die de verantwoordelijkheid hadden voor een goede organisatie en vlot verloop van het programma. De Rawa wil ook een directe televisie uitzending verzorgen tijdens de Franse week, die deze zomer wordt gehouden in Vlissingen. Maar de televisie-uitzen dingen zullen volgens de Rawa zeker niet ten koste gaan van de radio-uitzen dingen. Er bestaan zelfs plannen om de ze nog uit te breiden. Daarbij denkt men aan meer sport, maar ook geestelij ke muziek en nieuws uit de kerken. De directe televisie-uitzending heeft ruim vier weken voorbereiding gekost. Bridge-uitslagen Hulst HULST - De bridgeclub Hulst speelde in het kader van het tweede gedeelte van de wintercompetitie de dertiende wedstrijd in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. In de A-groep werd gespeeld met een howell acht met acht paren. De uitslag: 1 De heer Snuyverink-de heer Burggra- ve; 2 De heer Biesbroeck-de heer Beu- zenberg; 3 Mevrouw Snuyverinck-me- vrouw Bcuzcnbcrg; 4 Mevrouw Aron- son-mevrouw Vroome; 5 De heer en me vrouw Sandrini. In de B-groep werd gespeeld met een howell acht met acht paren. De uitslag: 1 De heer Wendels-de heer Radema kers: 2 Mevrouw Stolte-mevrouw Van Esbroeck; 3 Mevrouw Van Water schoot-mevrouw Van de Wiele: 4 Me vrouw De Boer-mevrouw Smulders; 5 De heer De Feyter-de heer Melchers. In de C-groep werd gespeeld met een howell tien met twaalf paren. De uit slag: 1 Mevrouw Van der Heyden-de heer Van Leeuwen; 2 Mevrouw De Kort- de heer Atkins; 3 Mevrouw De Booy- mevrouw Wendels; 4 Mevrouw Beaart- mevrouw Van der Linden; 5 Mevrouw Hillige-mevrouw Van de Velde en me vrouw Stallaert-de heer De Nijs. Bridge Lamswaarde LAMSWAARDE - De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van een voorjaarscompetitie de dertiende wedstrijd in zaal 'De Vier Jaargetijden' in Lamswaarde. Er werd gespeeld met een howell twaalf met elf paren. De uitslag: 1 Mevrouw Biesbroeck-de heer Rademakers: 2 Mevrouw Goossen- mevrouw Kint; 3 Mevrouw Van Es- broeck-mevrouw Van de Wielen; 4 Me vrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver; 5 Mevrouw Joossen-de heer Van Waterschoot. VV Clinge ver teruggevallen in rollendriedaagse CLINGE - In een bomvolle zaal van het gemeenschapscentrum 'Malpartuus' in Clinge is de tweede dag van de Clingse rollendriedaagse uitgegroeid tot een ware happening. De wielren ners van de VV Clinge moesten hun eerste plaats afstaan aan de buurtver eniging 'De Opkloppers'. VV Clinge zakte zelfs naar een zesde plaats. Fan fare 'Weldoen door Vermaak' klimt ge leidelijk op en bezet nu een tweede plaats. De stichting Kinderboerderij moest een gevoelig verlies incasseren en zakte van een vijfde plaats naar een achtste plaats. In de onderste regionen geven de ver schillende verenigingen elkaar weinig toe. zodat de positiewisselingen daar slechts zeer gering zijn. Naast het spor tieve gedeelte op de rollen was er nu ook weer van alles te doen. Tussen de wed strijden door werden Gerard de Schep per, scheidsrechter in het betaalde voetbal en zijn broer Edy de Schepper, de aanvallende middenvelder van het Bredase NAC, beide uit Vogelwaarde geïnterviewd. Verder was de volledige disco-show van Radio Spoetnik aanwe zig in de grote zaal van Malpertuus. Het optreden van de rock-en-rollzanger Ricky Travers oogstte vooral bij de jeugdige aanwezigen veel enthousias me. Ook de Fancy Sisters, het dansen de en zingende duo viel in de smaak bij de talrijke aanwezigen. Tussendoor trad de fanfare Weldoen door Vermaak enkele malen op. De stand na twee da gen fietsen op de rollen is als volgt: 1 De Opkloppers. 2 Weldoen door Vermaak, 3 Judover4 Camavalsver. De Knekputters, 5 Clingse Volleybal Combinatie. 6 VV Clinge, 7 Clingse Hengelaarsver.. 8 Stichting Kinder boerderij, 9 Biljartver De Trosvnenden. 10 EHBO, 11 Carnavalsver. De Bemhardklin- kers, 12 Carnavalsver. 't Turp, 13 De Snelle Duif, 14 Het Zeegat, 15 De Nieuwe Steen, 16 Het Feestcomité. Expositie in Hulst over koninklijk huis HULST - In de burgerzaal van het stadhuis in Hulst is sinds vrijdag een expositie over het koninklijk huis te zien. Het gaat om penningen, postze gels en foto's. De tentoonstelling is georganiseerd door Hulst Promotion, het oranjecomité en de gemeente Hulst. De penningen - het zy n er ongeveer zes tig - zijn geleend van het Stedelijk mu seum in Vlissingen. Verder liggen er fo to's van koninklijke bezoeken aan Hulst en is een flinke collectie postze gels te zien. Deze zijn beschikbaar ge steld door de Hulstenaar W. Bauwens. De foto's komen uit het gemeente-ar chief. By de opening waren het college van b en w, het oranjecomité en leden van Hulst Promotion aanwezig. In zijn toe spraak zei burgemeester P. J. G. Molt- hoff verheugd te zijn een goede samen werking te kunnen constateren tussen Hulst Promotion en het oraiyecomité. Daarna werd op de expositie een 'oran jebittertje' geheven. De tentoonstelling wordt gehouden mede in het kader van het Oranjeweek- einde dat door Hulst Promotion is geor ganiseerd. Volgens R. d'Hondt van Hulst Promotion moet de expositie worden gezien als achtergrond voor dit evenement. De expositie is geopend tot en met zondag 9 mei, op werkdagen tij dens kantooruren en bevrijdingsdag en zaterdag en zondag van 15.00 tot 17.00 Hengelen CADZAND - G. Vandale heeft - met een gewicht aan vissen van 484 gram - de derde hengelwedstnjd van de zee- hengelvereniging 'De Wielingen' in Cadzand gewonnen. Er waren 49 deel nemers van wie er 32 succes hadden. De verdere uitslag is: 2 mevrouw Van Houte 436 gram. 3 Iz. Dierkx 418 gram. 4 A. Vasseur. 406 gram. 5 Iz. Bertou 386 gram, de stand in het klassement: 1 Iz. Dierkx 295 piinten, 2 J. v. d. Broeke. 282 punten, 3 Fr. de Rue, 280 punten, 4 C. Riemens 272 punten, 5 N. Bogers 270 punten. Winkeliers Oostburg houden forumavond OOSTBURG - De winkeliersvereni ging Oostburg houdt maandagavond in 'De Eenhoorn' in Oostburg een fo rumavond. Daarvoor zijn vertegen woordigers van de PvdA. CDA. WD, D'66 en de lijst Dorpsbelangen en Toe risme uitgenodigd. De discussie wordt geleid door het tweede-kamerlid voor de WD. drs. D. Dees. Er zal worden gesproken over ac tuele politieke zaken, die raakvlakken vertonen met het midden- en kleinbe drijf. De forumavond begint om 20.00 Jaarvergadering bond van ouderen Koewacht KOEWACHT - De afdeling Koewacht van dc rooms-katholieke bond van ou deren hield de algemene jaarvergade ring in het gemeenschapscentrum 'De Vlaschaard' in Koewacht. De bijeen komst begon met een eucharistievie ring in de parochiekerk in Koewacht die werd opgedragen door pastoor Van Wezel. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het bejaardenkoor uit Koewacht. Na de eucharistieviering volgde een ge zamenlijke koffietafel in het gemeen schapscentrum. In zijn openingswoord liet voorzitter H. Suy van de afdeling Koewacht het voorbije Jaar de revue passeren, waarna de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester aan de orde kwamen. De periodiek aftredende bestuursleden G. Poppe en H. Suy werden herkozen. Mevrouw A Gijssel-Schalkens stelde zich niet meer herkiesbaar. Zij wordt opgevolgd door de heer R. Geerards. Het voorstel van het bestuur om de con tributie te verhogen met ingang van 1 januari 1983 kreeg voldoende steun van de vergadering. Tot slot hield de heer F. Impens, kringadviseur van het gecoör dineerd bejaardenwerk. een lezing over de werkzaamheden van het hoofdbe stuur en de samenwerking met de ver schillende afdelingen. Na afloop van de vergadering volgde een gezellig samen zijn. Werkgroep voor de welzijnsplanning werd opgeheven AARDENBURG - Woensdagavond kwam de werkgroep welzijnsplanning West-Zeeuwsch-VIaandercn voor de laatste keer bij elkaar. Deze laatste vergadering werd gehouden in het Van Eeghcnhuis te Aardenburg. In haar 2,5 jarig bestaan heeft de welzijnswerk- groep onder andere een sociale kaart, een vierjarenplan voor het sociaal-cul tureel werk en een algemene subsidie verordening het licht doen zien. Deze rapporten liggen nu bij de gemeente, die ze zal uitvoeren. De werkgroep bestond uit tien burgers, drie wethouders en enkele ambtenaren. Mevrouw N. Verhage vervulde de func tie van 'democratisch planner'. Zij was door de drie West-Zeeuws-Vlaamse ge meenten ingehuurd van het vormings centrum Van Eeghenhuis. Sinds janua ri is mevrouw Verhage weer werkzaam bij het vormingscentrum als coördina tor. De voorzitter van de werkgroep, me vrouw G. van Hoeve-Kooyman, sprak de hoop uit dat een deel van de werk groep op zal gaan in de nieuw op te rich ten werkgroep maatschappelijke dienstverlening. Of dit inderdaad ge beurt hangt af van de beslissing van de drie gemeenten. De avond werd beslo ten met een gezellig samenzijn. Tentoonstelling van handwerkvereniging uit Lamswaarde LAMSWAARDE - De handwerkclub van de afdeling Lamswaarde van de rooms-katholieke bond van ouderen houdt morgen, zondag, de jaarlijkse handwerktentoonstelling in het ge meenschapscentrum 'Dc Luifel' in Lamswaarde. In het afgelopen jaar zijn door de hand werkclub enkele honderden werkstuk jes vervaardigd. Naast de tentoonstel ling wordt een fancy-fair gehouden. Daar kunnen belangstellenden sjoelen, pieken en bussen gooien. De opbrengst van de fancy-fair wordt gebruikt voor de aankoop van nieuwe materialen voor de handwerkclub. De openingsu ren zijn van 11.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 21.00 uur. Volkszangavond in Terneuzens Zuidlandtheater TERNEUZEN - Ruim 300 belangstel lenden woonden donderdagavond de, zo langzamerhand traditionele, volks zangavond in het Zuidlandtheater in Tcrneuzen bij. De zangavond wordt jaarlijks de avond voor koninginnedag gehouden en is een initiatief van de Stichting Evenemen tencommissie. De muzikale leiding was andermaal in handen van Janneke Ve ling. Aan de zangavond werd meege werkt door het bejaardenkoor. 'De Lof- stem', 'Shaloom', het kinderkoor Zaam slag, het koperkwartet en de Bejaar dendansgroep. Als solist trad Ad Meeuwsen op. Weekenddiensten Zeeuwsch-Vlaanderen 1 en 2 mei Centraal alarmnummer: 01150-12200. Weekenddienst voor eerste hulp zie kenhuizen kanaalzone: don. 16.30-ma. 8.00 uur: Elisabethziekenhuis te Sluis kil. Artsen: Terneuzen: zat. 8.00-zo. 8.00 uur: C. Ephraim. Mich, de Ruytersingel 1, tel. 94000. Zon. 8.00-ma. 8.00 uur: R. Sloot weg. Van Kinsbergenlaan 2, tel. 13256. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat. en zo. 11.30-17 uur. Oostburg en Aardenburg: vrij. 19.00- ma. 8 uur: W. C. Jongsma, Oudekerk straat 2. Aardenburg, tel. 01177-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: zat. en zon.: H. Bom, Cad zand. tel. 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Chr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-1345. Zondag 2 mei 1982 Nederlands-Hervormde Kerk. Terneu zen Goede Herderkerk 17.30 ds. Hoo- gendoorn. Gereformeerde Kerk. Aardenburg 9.30 ds. Paksy; Axel 10 en 17 ds. Lunshof; Breskens 9.30 dhr. v. d. Berg, 17 ds. Blokland. Hoek 10, 15 ds. Vogel: Oost burg 10.45 ds Paksy; Terneuzen (Noord- straat) 10.30 dhr. De Best; Opstan- dingskerk 9 en 17 dhr. De Best; Zaam slag 10 en 15 ds. Verhoog. Gereformeerde Gemeente. Axel 10, 15 leesdienst; Terneuzen 10,16 leesdienst; Oostburg (in Ger. kerk) 14, 19 lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Oost burg 9.30, 14.30 leesdienst; Terneuzen 10,17 ds. De Reuver. Vrije Evangelische Gemeente. Bres kens 9 ds. De Bliek; Cadzand 9 br. Schoenmaker; Nieuwvliet 10.30 ds. De Bliek; Retranchement 10.30 br. Schoenmaker. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Zaamslag 10,15 ds. v. d. Meij. Leger des Heils. Terneuzen 10, 17 sa menkomst. Evangelische Gemeente. Terneuzen (gebouw Pro Rege) 10 dhr Zwaanswijk. Gereformeerde Gemeente in Neder land. Terneuzen 9.30,14,18 leesdienst; Oostburg 10, 15 leesdienst; Hoek 9.30, 14 leesdienst. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg 10 (buitendag) ds. Postema. Rooms-Katholieke Kerk. Aardenburg 8, 10, zat. 19; Axel 11. zat. 19; Biervliet 10, zat. 19; Boschkapelle 10.30, zat. 17; Breskens 10, zat. 17: Clinge 8.30,10, zat. 19; Graauw 9, zat. 19; Groede 9.30, zat. 19; Groenendijk 7.30,9,10.30, zat. 18.30; Hengstdyk 9, zat. 19; Heikant 9, zat. 19; Hoek 10. zat. 19; Hoofdplaat 9, zat. 17; Hulst 8.30, 10, 11.30, zat. 19; Klooster zande 7.30,9,10.30, zat. 18.30; Koewacht 8.30,10, zat. 19; Lamswaarde 10, zat. 19; Nieuw-Namen 10.30, zat. 17; Oostburg 10.30, zat. 19; Ossenisse 10, zat. 17; Phi lippine 9.30, zat. 17; Sas van Gent 9.30, 11, zat. 19.15; Sasput9, zat. 19.15; Sint- Jansteen 8, 10, zat. 19; Schoondijke 9.45; Sluis 8, 10, 19, zat. 19; Sluiskil 11, zat. 19: St.-Elisabethziekenhuis zat. 17.30; Slijkplaat zat. 17; Stoppeldijk 8, 10, zat. 19; Terhole 8,10, zat. 19; Terneu zen 11.45,; Triniteitskerk 9.15. 10.30, zat. 19; Opstandingskerk 9.30, 11. zat. 19; Westdorpe 8, 10. zat. 19; IJzendyke 10.30, zat. 19; Zandstraat 10; Zuiddorpe 9.45, zat. 17. Pinkstergemeente. Terneuzen (gebouw Bethel) 10 dienst, 20 bidstond. Evangelisatiecentrum Oase. Terneu zen 19.30 dhr. Pieper. EHBO-examens te Zaamslag ZAAMSLAG - In Zaamslag zijn EHBO- examens gehouden. Geslaagden: J. Verpoorte. C. Hamelink. ir. L. M. van Doorn, J. P. Roose, P. F. Riemens, A. Haak, mevrouw S. van der Ende-de Zeeuws, mevrouw Tissink-Schinkel, mevrouw van der Staal van Kerkvoort, mejuffrouw H. K. Hamelink, mejuf frouw Lindenhovius, mejuffrouw Slab- bekoorn, mejuffrouw C. David, meju. M. de Vos, mevr. Van de Bosch Dutree, mevr. Jansen-Clauwaert, een kandi daat werd afgewezen. De cursus werd verzorgd door mevrouw A Wisse-de Pooter, en dokter W. L. Fraarye. De arts-examinator was dok ter Hoefinan uit Axel. Breskens en Groede: zat en zon R J„ Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2. Bres^ kens, tel. 01172-1956. P Axel: don. 17.30-ma. 8.00 uur: E C. J Frank, Noordstraat 8, tel. 01155-1666i Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.3IÈ! uur. L| Sas van Gent en omstreken: vrij. 18.0W ma. 8 uur: F. Puylaert, Oostkade 19, Sas^ van Gent, tel. 1366. Spreekuur zat. 10.3(r uur op Bolwerk Oranje 2. g Hulst: don. 18.00-zon. 24.00 uur: W. Gie- len, Grote Markt 11. Hulst, tel. 01140- 12969. J. G. A. M. Niesten, Grote Bagijnestraai 18, Hulst, tel. 01140-13373. Spreekuur zat. 9.30-10 en 17.30-18 uur en zon. 12.30^ 13 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: zat. en zon: J. Neeteson, J. Hobeinstraat8. Phi lippine, tel. 01159-769. Spreekuur voorj spoedgevallen zat. en zon. om 11.30 uur]| Kloosterzande en Hontenisse: vrij! 18.00-ma. 8.00 uur: R. G. Buwalda Cloosterstraat 72, tel. 01148-1277. Zaamslag: zat. en zon.: W. L. Fraanje Plein 42, tel. 01153-1244. Clinge, St.-Jansteen en Koewacht: don 18.00-vrij. 8 uur: L. Adriaansens, Hoofd straat34, St.-Jansteen, tel. 01140-12929 Vrij. 8.00-ma. 8.00 uur: R. van Berkel Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-fl: 327. Apotheken: Terneuzen: zat. 8.30-17.30 en zon. 11.3% 12.30 en 17.00-18.00 uur: vrij. A. F. J. Ha— mann, tel. 12060. Oostelijk Bolwerk 12a Zat. en zon. A. J. Klaassen, winkelcen trum Zuidpolder, tel. 12090. Axel: zat. 10-11 eh 16-17 uur: Apotheee* Axel. Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst: zat. 11-12 en 15-17 en zon. 15.30- 16.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01140-14255 (spoedrecepten tele-: fonisch). Dierenartsen: Zaamslag cn Hulst: zat. en zon. E. F. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, teL 01140-13004. Terneuzen en Axel: zat. en zon.: M. P. A Schaub en J. J. L. M. Kop; zat. Terneu-I zen, W. de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-, 14.00 uur. tel. 01150-95017. Axel Die-k renkliniek, van 11.00-12.00 uur, teL 01155-1488. Zondag volgens afspraak teL 01150-95017. IJzendijke: zat. en zon.: K. G. M. v. d.r Vijver, tel. 01176-1388, b.g.g. 01174-424 Weekendspreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek te IJzendijke. S Terneuzen: zat. en zon.: J. P. de Vos Snelliusstraat 14, tel. 01150-19628 B Spreekuur zat. van 8.30-9.30 en 13.00 t( 14.00 uur. a Sluis, Oostburg en Aardenburg: zat. er zon.: A. L. J. van Bruinessen, Roman H laan 28, Aardenburg, tel. 01177-2398 fc Weekendspreekuren zat. en zon. 13.00 rt uur. ]g, Tandartsen: West-Zeeuwsch-VIaanderen: zat. 10 10.30 en 18-18.30 en zon. 12-12.30 uur: J Willemsen, Emmausstraat 5. IJzendij ke, tel. 01176-1756. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. 10 10.30 en 18-18.30 en zon. 12-12.30 uur: G de Meij en T. Dusarduijn, Tivoliweg 49 Hulst, tel. 01140-14075. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: tele foonnr. 01173-1367, u krijgt hierop hel telefoonnummer van de dienstdoend! verpleegkundige. Terneuzen: telefoonnr. 13360. U krijg hierop het telefoonnummer van di dienstdoende verpleegkundige. Hoek, Sluiskil, Philippine, Westdorpt en Sas van Gent: telefoonnr. 01159-3 U krijgt hierop het telefoonnummer van de dienstdoende verpleegkundige Hulst en Hontenisse: telefoonnr. 01140- 12191. U krijgt hierop het telefoonnum mer van de dienstdoende verpleegkun de. Groot-Axel, Zaamslag, Koewacht Overslag en Zuiddorpe: telefoonnr. 01155-1885. U krijgt hierop het telefoon' nummer van de dienstdoende verpleeg kundige. tfÜLtf- Langs deze weg willen we de meer dan 1300 be langstellenden bedanken, die onze school, tijdens de Open Dagen op 17 en 18 april jl. een bezoek brachten. Een Gedenkboek, waarin de geschiedenis van de school staat beschreven en is uitgegeven in het kader van het 75-jarig bestaan, is nog op de school verkrijgbaar a 5,- per stuk. Bestuur, Oudercomité en Leerkrachten St. - Willibrordusschool 10 jaar fabrieksgarantie t concurerende prijs t rijkssubsidie Vraag vrijblijvende informatie bij WILHELM Zaamslag. Bedrijvenstraat 1, tel. 01153 1692-1571 Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten. In plaats van kaarten Voor het medeleven welke wij ondervonden hebben tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder en lieve oma JANNA GEERTRUIDA DE FEIJTER betuigen wij u onze oprechte dank. J W. van der Hooft W. H. van der Hooft A J. van der Hooft-Goeseije Jac en Ria Mei, 1982 Otheensedreef 14, Terneuzen Op vrijdag D.V. 7 mei hoopt onze lieve vader, groot- en overgrootvader, de heer M. SCHEELE zijn 90e verjaardag te berei ken. Gelegenheid tot feliciteren is er op 8 mei van 3 tot 5 uur in gebouw 'De Rank' te Zaamslag. De kinderen, klein- en achterkleinkinderen Zaamslag, Molenhof k. 310 gemeente 7 Hierbij maken wij bekend dat van de heer J. Len- sen, Jan van Galenstraat 13 te Terneuzen een ver zoek is ingekomen om een vergunning tot het ver groten van een winkel op het perceel Noordstraat 19, alhier, kadastraal bekend gemeente Terneu zen, sectie L, nummer 2122. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse gel- dende bestemmingsplan 'Binnenstad 1946'. Op 25 juni 1981 heeft de raad van deze gemeente een herziening van het voormelde bestemmings plan in voorbereiding verklaard. Het bouwplan is hiermede wel in overeenstemming. Aangezien wij tegen de uitvoering van het bouw plan geen bezwaren hebben en uitstel ervan tot na het onherroepelijk worden van de herziening van het bestemmingsplan 'Binnenstad 1946' on gewenst geacht wordt, zijn wij voornemens reeds nu een bouwvergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen wij een ieder in de gelegenheid met ingang van maandag 3 mei 1982 gedurende veertien dagen ter gemeentese cretarie (afdeling algemene zaken) van het bouw plan kennis te nemen en uw eventuele bezwaren daartegen gedurende de voormelde periode schriftelijk by ons college kenbaar te maken. Terneuzen, 1 mei 1982 C. Ockeloen, burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris. V

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 38