Oranjefeesten op Tholen gevarieerd en druk bezocht Historisch visperk in Tholen onthuld Schouwen-Duiveland vierde uitgebreid koninginnefeest WISSEL SCHOUWEN kerkdiensten medische diensten ZATERDAG 1 MEI 1982 DOOR DE BURGEMEESTER Peuters van 'De Fabéltuin' maken vreugdedansje in spprthal 'Meulvliet'. VOORAL JEUGD AMUSEERDE ZICH GOED THOLEN - De viering van de Oranje feesten op Tholen trok vrijdag on danks regen en kou veel publieke be langstelling. Vooral de jeugd wist zich uitstekend te amuseren met spelen en wedstrijden, puzzeltochten muziek. Nadat de lagere schooljeugd achter de koninklijke muziekvereniging 'Con cordia' naar de markt in Tholen was gekomen, bracht het korps een aubade en sprak mevrouw G. van Loon als voorzitster van de stichting Thoolse stadsactiviteiten een welkomstwoord, waarna burgemeester E. Barends de feestelijkheden voor geopend ver klaarde. Vervolgens was er van alles te doen voor de jeugd. Zo'n 60 peuters van speelzaal 'De Fabéltuin' vermaakten zich in sporthal 'Meulvliet' met spel letjes en kregen daarna een feestmaal met frietjes. Een aantal van 275 kleu ters en eerste klassers keken naar een voorstelling van het Middelburgse pop pentheater 'Parcival'. De tweede klas sers amuseerden zich, zittend op de koude straatstenen van Kerkstraat. Stoofstraat en Hoogstraat, met straat- tekenwedstryden en klassen 3 en 4 gin gen op vossejacht. De verklede figuren, die als vos fungeerden, wekten soms grote hilariteit bij het publiek. Leerlin gen van vijfde en zesde klassen en van het voortgezet onderwijs kondn, evene- las andere belangstellenden meedoen aan een puzzeltocht. s Middags kon men onder leiding van leden van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond spelletjes doen in de tuin van 'Ten Anker'. Het volksdansen, dat hier plaats zou vinden, moest in ver band met het slechte weer worden afge- last.De bandparodist Leo Troost debu teerde voor het Thoolse publiek, dat zijn stadsgenoot met veel waardering zag optreden. De wandeling van 'Huis en Heem' trok ondanks de regen 125 belangstellen den. die de opdrachten, het herkennen van deuren in de straten van Tholen, met veel inzet uitvoerden. Nadat op de Markt de prijzen voor de verschillende wedstrijden waren uitgereikt, werd het feest voor wat betreft de stichting Stadsactiviteiten afgesloten. In Tholen was ook nog een discoshow op bezoek, de Thoolse Wandelunie hield haar 22ste koninginnetocht, waaraan 467 wande laars deelnamen en om zes uur 's avonds startten 82 auto's voor een oriëntatierit van Tholense Boys. Scherpenisse Nadat wethouder J. Versluijs op de trappen van het gerestaureerde stad huis de verzamelde kinderschaar had GOES - De Villa, 20.30 uur: Film en Ek- speriment Berlijn/Amsterdam 1920/ 1940. HULST - St-Liduinaziekenhuis, 13- 16.30 en 20-21 uur: uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG - Schouwburg, 14.30 uur: muziektheatergroep Ter Plekke met kindervoorstelling 'Oom komt wat later'. V. m.-gebouw Sterrenwacht, 14-17 uur: projekt van Jeroen Snijders. Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa. OOSTBURG - St-Antoniusziekenhuis en verpleeghuis De Stelle, 9.30-11.30 uur: uitzending radio Delta. VLISSINGEN - MTS, 19.30 uur: con cert rockgroepen. Vestzaktheater, 20 uur: De Zeeuwse Komedie met 'De Trein'. Bethesda-St.-Josephziekenhuis, 10-12 uur: uitzending Rawa. ZONDAG HULST - Den Dullaert, 12 uur: koffie concert door Carla Meijers (fluit) en Anette Rogers (piano). St-Luidinaziekenhuis, 15.05 -17 uur: uit zending radio Nightingale. KLOETINGE - Geerteskerk. 19 uur: concert brassband 'Excelsior'. MIDDELBURG - Concertzaal. 11.30 uur: koffieconcert door Frank Mol (pia no). RILLAND-BATH - Crossterrein, 13 uur: Rallycross. SOUBURG - De Zwaan, 20 uur: Film huis met 'Scorpio'. TERHOLE - Dorpshuis, 11.15 uur: kof fieconcert door fanfare 'Excelsior'. TERNEUZEN - Zuilandtheater. 21 uur: optreden Jo Lemaire Flouze (Belgi sche new wave popgroep). VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis, 9.30-11.45 en 15.30-17.30 uur: uitzending Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I. zat. 14. 18 45 en 21.15, zon. 14. 16.15, 18.45 en 21.15 uur. The cannonball run, a.I.zat. 23.30 uur: Het grote verlangen. 18 jr. Roxy n. zat. 14. 18.30. 21 en 23.15. zon. 14,16.15,18.30 en 21 uur: Pruimenbloe- sem, 18 jr. Cinem'Actueel I, zat. 14. zon. 14 en 16.30 uur: Frank en Frey. a l.: zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Stripes. a.I. Cinem'Actueel II, zat 14. 19 en 21.30 zon. 14,16.30,19 en 21.30 uur: De duivel hale je, a.I. Cinem'Actueel III, zat, 14, 19 en 21.30. zon. 14.16.30.19 en 21.30 uur: An Ameri can werewolf in London, a.I. GOES - Grand. zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Cannonball run, a.I.: zon. 14 uur: Cartoon festival. a.l. HULST - De Koning van Engeland, zat. 19.30 en 21.45, zon. 13.45.16.18 45 en 21 uur: Op de snelweg breekt de hel los, a.l.: zat. 19.30 en 21.30, zon. 18.45 en 21.15 uur: Montenegro. 16 jr. zat. 19.30 en 21.45, zon. 16.15 en 21 uur.15 en 21 uur: Zes Zweedse meisjes op Iziba, 16 jr; zat. 21.30, zon. 16 en 20 uur: Spartacus, a.l.; zat. 19,30 en 23.30. zon. 14.30, 16.15 en 19 uur: Flying sex, 18 jr.; zon. 13.45 uur: Walt Disneytekenfüms. a.l. MIDDELBURG - City. zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Die bleierne Zeit, 12 jr; zon. 14 uur: Dik Trom en het circus, a.l. OOSTBURG - Ledel, zat. 19.15 zon. 14 en 20 uur An American werewolf in London, 16 jr; zat, 21,30. zon. 16.30 uur: De hete nachten van Josefine Mutzen- bacher, 18 jr. toegesproken gingen de meegebrachte ballonnen de lucht in, waarna de kin deren zich konden amuseren met spe len in twee daarvoor afgezette straten. Er was een hindernisbaan, een wieier- cross, puzzels en balspelen, 's Middags werd een wielerronde voor trimmers gehouden, waaraan 20 rijders deelna men. Vrevolgens werden op de Hoge Markt spelen voor ouderen gehouden. Men vermaakte zich met tonnetje ste ken, zaklopen en skippybal. De deelna me was gezien het slechte weer rede lijk. Nadat tien ploegen een wedstrijd touwtrekken hadden gehouden, maak te men een muzikale rondgang achter muziekvereniging 'Euterpe' uit Sint Maartensdijk. De festiviteiten werden besloten met een oranjebal van jeugd vereniging 'Scarpenesse' in het Hol land Huis. In Stavenisse. Poortvliet en Sint-Anna- land werd een breed scala van kinder spelen afgewerkt en waren er tal van andere activiteiten, zoals een rommel markt en poppenspel. Sint Maartens dijk had een speciaal programma ver zorgd voor de bewoners van de 'Sint Maartenshof. De bejaarden konden medoen aan zang, volksdansen en een bazar bezoeken, waarvan gretig ge bruik werd gemaakt. TERNEUZEN - Luxor, zat. 14,19.30 en 21.45, zon. 13.45, 16. 18.45 en 21,15 uur: Op de snelweg breekt de hel los, a.l.; zat. 14 en 19.30, zon. 13.45, 16 en 18.45 uur: Southern Comfort, 16 jr.; zat. 21.45, zon. 21.15 uur: Bruisende brunettes, 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra I, zat. 19 en 21.30, zon. 14,19 en 21.30 uur; Das Boot, 12 jr. Alhambra n, zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Dr. No, 12 jr, zon. 14 uur: Robin Hood jr., a.l. TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNA TER MUIDEN - Oud Ge meentehuis, zat. en zon,: werken vijf kunstenaars. AXEL - Streekmuseum, zat. 13.30-17 uur: Unicef-projekt in Egypte (fm 1 mei). BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, zat. 11-17, zon. 14-17 uur: 'Colf-kolf-golf. (t/m 2 mei). BRESKENS - Galerie 'Raiffeisen', zat. en zon. 14-17 uur: werken C. Riemslag en R. Fonteyn en werken leden kunst kring Breskcns. GOES - Museum, zat. 10-12 en 13.30-17 uur: werken Gust Dierikx (t/m 29/5) en aanwinsten museum over 1981 (bm 30/ 9). HEILLE - Landbouwmuseum, zat. 10- 12 en 13-17, zon. 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. KATTENDIJKE - Galerie Ilona Schmit, zat. en zon. 14-18 uur: werken Ans Wortel en Geert Jan van Meurs bm 31/5). MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum. zat. 9-13.30 en 14-16 uur: tekeningen van Gerard Menken (bm 6/ 5). Wandelkerk, zat. en zon 14-17 uur: in stallatie van Mannus Boezem. Vleeshal, zat. 13-17. zon. 14-17 uur: in stallatie van 'Icarus' van Marinus Boe zem (t'm 9/5). Galerie Roelant, zat. en zon. 13.30-17.30 uur: werken diverse kunstenaars (bm 10/5). St.-Jansstraat 41. zat. 14-17 uur: touw- plastieken van Anneke Ruimschotel. TERNEUZEN - Artikof. zat. 9-18 uur: werken Roald v. d. Peppel (pastels) en Karei C. Korfker (aquarellen) bm 14/5). VEERE - Grote kerk. zat. 10-17 zon. 14-17 uur: diverse exposities (bm 30/9). VLISSINGEN - Galerie Marquis, zat. 13.30-17.30. zon 14-17 uur: werken Eric de Nie (bm 16/5). Museum, zat. 13.30-17 uur: 'Vlissingen gezien door de Vlissinger Ditmar' itm 27/5). WATERLANDKERKJE - In den Ko ning. zat. en zon. 11-21 uur: Grafisch werk van Hilde Barbier (t'm mei). WESTDORPE - Museum, zat. 15-17 uur: oudheidkundige voorwerpen. IJZENDIJKE - Museum, zat. en zon. 14- 17 uur: 'G. A. Vorsterman van Oijen en J. H. van Dale", (bm medio mei). ZIERIKZEE - Galerie Borsboom. zat. en zon.: werken Henk Stapper en Ineke Bakker it6m 6'6). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes. tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachteni. Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10 00-24.00 uur- weekends van 20 00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Thema-avond over genetische manipulatie Goese Lyceum GOES - De leerlingenvereniging 'Vlam' van het Goese lyceum houdt binnenkort een informatie- en discus siebijeenkomst over 'genetische-mani- puiatie'. Vrijdagavond 7 mei wordt dit onderwerp in het gebouw van het Goe se lyceum aan de Van Dusseldorp- straat nader onder de oloep genomen. Een film, inleiding en forumdiscussie staan voor die avond op het program ma. De bijeenkomst begint 's avonds om acht uur. Tijdens de thema-avond moeten de voor- en nadelen van de genetische-ma- nipulatie (het veranderen van het erfelijk deel van de cellen) aan de orde komen. Dr. M. Westrate zal hierover een inleiding houden. Het gaat daarbij vooral over de toepassing van deze me dische techniek voor afvalverwerking, produktbereiding, ziektebestrijding en biologische oorlogvoering. In het forum zitten naast dr. Westrate (gepromo veerd op een proefschrift over dit onder werp) mevrouw M. van der Vooren (kinderarts), ds. L. A. de Graaf (predi kant) en mevrouw drs. N. Tromp-Blom (lerares biologie). KMTP in Goes sluit vergaderseizoen af GOES - Tijdens een drukbezochte ver gadering onder leiding van voorzitter J. v. d. Velde besloot de afdeling Goes van de 'Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde' het verga derseizoen 1981/'82. De voorzitter deelde bij de behandeling van de huishoudelijke zaken mcc dat de voorzitter en secretaris P. Boudeling de regionale vergadering Zuid-West-Ne- derland bezochten. Deze werd gehou den in Zierikzee. Op het programma van de komende zo mer staan een excursie naar Zeeuwsch- Vlaanderen. een avond-excursie met nog nader vast te stellen bestemming, en een bezoek aan de Floriade '82. De weekreis zal naar het Sauerland ge maakt worden. In augustus wordt weer begonnen met het geven van een bloemschikcursus onder leiding van mevrouw Hardlooper uit Hansweert. Verder werden de voor zitter en de secretaris afgevaardigd naar de landelijke algemene vergade ring van de Maatschappij (KMTPi in Ede. De door de leden ingezonden Pe largonium voor de geranium-wedstrijd werden beoordeeld door de juryleden J. den Haan en J. P Walrave uit Goes De uitslagen waren: groep geraniums. Ie prijs D. Wiskerke. Colijnsplaat. 2e prijs A. Korstanje. Goes. 3e prijs me vrouw A. Hoebeke-Bos. Nisse. apart rood le prijs: mevrouw M Meeuwse-de Braai. Kloetinge. apart rose le prjjs: mevrouw A. Kooman. Yerseke Na de pauze werden films en dia's van de in 1981 door Nederland gemaakte weekreis getoond door de heren C v. d. Boomgaard uit Kattendjjke en J. L. de Glopper uit Goes. Rommelmarkt Kapelle KAPELLE - De rommelmarkt 'Bam boes' die vrijdagmorgen in Kapelle werd gehouden trok veel belangstel ling. De opbrengst van deze markt, die voor de vijftiende keer werd gehou den. bedroeg 8000 gulden THOLEN' - Burgemeester E. Baerends van Tholen heeft vrijdagmiddag op de hoek van de Kaaij en de Visstraat in het stadje het historisch visperk (in nieuwe gedaante) onthuld, dat vervol gens door 'Huis en Heem', welke instel ling voor het eerherstel zorg had ge dragen. aan de gemeente werd overge dragen. Geheel in historische stijl had dorpsomroeper G. de Moed uit Stave nisse voordien, nadat hij met zijn bel de aandacht op zich had gevestigd, het officiële gebeuren bij de Tholenaren bekend gemaakt en hen geadviseerd een emmertje mee te nemen, omdat er vis geveild zou worden. Voorzitter W. Heijbroek van 'Huis en Heem', de vereniging die zich inzet voor het behoud van historische kernen en het landschap van Tholen. zei in zijn welkomstwoord tot de vele genodigden en belangstellenden onder meer. dat uit de archieven is gebleken, dat er reeds in 1462 sprake was van een vismarkt in Tholen. In de vijftiende eeuw wordt ook de Visstraat genoemd, waar het vis perk, de plaats waar vroeger de vis van de Thoolse vissers werd verhandeld, is gelegen. Hij memoreerde verder proble men die er in het verleden waren met vissers uit Bergen op Zoom. In de jaren dertig werd er nog wel eens vis geveild in het visperk, maar na de oorlog ston den er slechts wat ijzeren paaltjes. Het achthoekige terreintje wordt nu gemar keerd door hardstenen palen, die door ijzers met elkaar verbonden zijn. Nadat het visperk aan de burgemeester was overgedragen, gepaard gaande met een echte oorkonde, zei de heer Bae rends büj te zjjn, dat er weer een stuk geschiedenis in ere was hersteld. Lo vende woorden had hij voor de vereni ging 'Huis en Heem'. Tot slot van de Bevrijdingsconcert 'Excelsior' en 'Kunst en Eer'in Yerseke YERSEKE - De gemengde zangvereni ging 'Excelsior' uit Yerseke geeft woensdag 5 mei een bevrijdingsconcert in de hervormde kerk te Yerseke. Deze keer in samenwerking met de koninklij ke harmonie 'Kunst en Eer' uit Zierik zee. Het geheel staat onder leiding van Richard van Soest, die ook zal optreden als hoornsolist samen met pianist An- dré Korstanje. Het concert begint om 20.00 uur. Padvinders en ouders Kapelle hielden een ouderkamp in Veere KAPELLE - De padvinders van de Rid der v.d. Maelstede uit Kapelle zijn met een aantal ouders een weekeinde op ou derkamp in Veere geweest, 's Zaterdagsmiddags werd onder meer met een postenspel en 's avonds met een kampvuur getracht om de ouders wat meer inzicht te geven in het spel van verkennen, dat elke zaterdag ge speeld wordt door de kinderen, 's Zondags werd een groots opgezet marktspel gespeeld, waarbij een ieder naar keus aan diverse activiteiten kon meedoen. bijeenkomst werd vijftien kilo vis ge veild. waarbij secretaris P. Boot van 'Huis en Heem' als afslager optrad Er werd kabeljauw, schol, schar en wijting verkocht. Voor de genodigden was er na afloop van het officiële gedeelte nog een bijeenkomst in café Van Zanten. Buurtwerk Goes-Zuid houdt vergadering GOES - Het activiteitenprogramma voor het komende seizoen van de stich ting buurtwerk Goes-Zuid. Dit is een van de agendapunten van een vergade ring van het algemeen bestuur van de stichting op donderdag 6 mei om 20.00 uur. Het bestuur verwacht dat de be spreking van het programma veel dis cussie oproept, omdat de vraag naar ac tiviteiten in en om het buurthuis De Pit zodanig is toegenomen dat de beschik bare ruimte ontoereikend is. Boven dien is het bestuur van mening dat zon der uitbreiding van het aantal beroeps krachten van een goede begeleiding geen sprake is. Jansenius Hulst winnaar van hockeytoernooi Zeeuwse scholen HULST - Het scholieren-hockeytoer- nooi voor leerlingen uil het voortgezet onderwijs in Zeeland dat donderdag op het sportpark van HMC Rapide in Hulst werd gespeeld, is een volledige Hulster aangelegenheid geworden. Zo wel bij de jongens als bij de meisjes ging de overwinning naar het eerste team van de Jansenius Scholenge meenschap. Bij de jongens ging de finale tussen het team van Middel burg en het Hulster team. Deze finalestrijd eindigde in een 1-0 overwinning voor het team van de Jansenius Scholengemeenschap. Bij de dames drong naast het team van de Jansenius Scholengemeenschap ook het damesteam uit Zierikzee tot de fina le door. Deze wedstrijd werd een 2-1 overwinning voor het Hulster meisjes team. De meisjes van Jansenius begon nen bijzonder sterk aan de poulewed strijden. In het eerste duel werd het team van Petrus Hondius I uit Terneu- zen met 3-0 verslagen. Zierikzee pakte de eerste twee punten door Vlissingen II met 1 0 te verslaan. Een topper in de poulewedstrijd werd Jansenius I tegen Zierikzee. Een poulewedstrijd die Zie rikzee in een 1-0 overwinning wist om te zetten. Bij de jongens wan Jansenius de eerste poulewedstrijd tegen Middel burg met 1-0. Middelburg boekte de eer ste overwinning (2-1) tegen Petrus Hon dius uit Terneuzen. Vlissingen was niet opgewassen tegen Jansenius: 2-0. Ook Middelburg versloeg Vlissingen met 2- 0. Na afloop werden in de kantine van HMC Rapide de prijzen uitgereikt. Eindstanden, jongens: lJansenius I (Hulst); 2 Middelburg, 3 Zierikzee; 4 Goes, 5 Vlissingen; 6 Petrus Hondius I (Terneuzen); 7 MTS (Ter- neuzen). 8 Petrus Hondius II9 Jansenius II. Meisjes 1 Jansenius I. 2 Zierikzee; 3 Goes; 4 Jansenius II; 5 Vlissingen. 6 Petrus Hondius I; 7 Zierikzee II; 8 Zierikzee. Huisvrouwen Goes maakten excursies GOES - De afdeling Goes van de Neder landse vereniging voor huisvrouwen heeft onlangs een bijeenkomst gehou den in de slagersvakschool in Goes. A. Burghout, directeur van de school, hield een lezing over de opleiding tot gediplomeerd slager. Daarna was er ge legenheid tot vragen stellen Na een pauze demonstreerde Burghout de mo gelijkheden van en met gehakt. Na af loop mochten de huisvrouwen de be werkte producten meenemen naar huis. De Goese afdeling maakte on langs ook een excursie naar Mane-Cecil Moerdijk in Leende en de middelbare hotelschool in Tilburg. De volgende bij eenkomst is op 13 mei m De Landbouw school in Goes. M. van Neer-Braam houdt dan een lezing over 'de vrouw tussen recht en aanrecht'. Raad Borsele praat over subsidies HEINKENSZAND - Het dagelijks be stuur van de gemeente Borsele stelt de raad voor het ontwerp-jaarprogram- ma 1982 voor het specifiek welzijn vast te stellen, met uitzondering van de subsidie-aanvragen van de stichting Opbouw West-Zuid-Beveland en van het kinderdagverblijf Dreutelhonk in Goes. Meegedeeld wordt, dat met bei de instellingen nog wordt onderhan deld. Het is in ieder geval de bedoeling dat over de stichting Opbouw in juni een aparte nototie in de raad wordt bespro ken. Verder staat op de raadsagenda onder meer nog een isolatieplan voor school- en verenigingsgebouwen in de gemeente. B en w willen daar jaarlijks bijna 80.000 gulden voor uittrekken. De gemeenteraad komt dinsdag 11 mei om 19.00 uur bijeen in 's-Heerenhoek. Het college stelt de raad verder voor, de subsidiering van de Stichting Cultuur spreiding Zeeland met ingang van vol gend jaar stop te zetten. Het geld dat daarmee jaarlijks beschikbaar komt. willen b en w uittrekken voor een ge meentelijk podiumkunsten-beleid. Hoe dat moet worden ingevuld, zal nog na der worden bekekenOp die manier kan aan eigen podiumkunsten in de ge meente ruim 13.000 worden besteed. Nu de SCZ (donderdagavond) besloten heeft, zichzelf op te heffen, zal de raad weinig moeite met het voorstel kunnen hebben. Bejaarden Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - Een groep bewoners van het bejaardencentrum in Colijns plaat heeft onlangs een uitstapje ge maakt naar Zuid-Beveland en Walche ren. In Gapmge bezocht de groep een pareloesterkwekerij. Na een korte thee stop. daarna, werd de tocht langs de Walcherse kust vervolgd. In de omge ving van Vlissingen haalden enkele deelnemers herinneringen op uit de tweede wereldoorlog. De reis ging ver der door Zuid-Beveland en in de Oran jeplaat in Arnemuiden nuttigden de rei zigers een koffie-maaltijd. Daarna keer de de groep weer huiswaarts. Afscheid ds Fox Sint Laurens SINT LAURENS - In de Nederlands Hervormde Kerk in Sint Laurnes wordt zondag om half drie een afscheidsdienst gehouden voor ds A. Fox die naar Am sterdam vertrekt. Ds Fox werkte zeven jaar in Sint Laurens. Na de dienst is er een afscheidsreceptie in het wijkcen trum. ZIERIKZEE - Verspreide buien, wei nig feestelijke tempe raturen en wind kracht 6 hebben nauwelijks storend gewerkt op het verloop van de Schou- wen-Duivelandse koninginnefeesten. Alleen in Brouwershaven verkozen de organisatoren voor zeskampwedstrij den een loods boven de frisse open lucht. Maar in Zierikzee was de be langstelling voor het buitengebeuren zelfs boven verwachting van de oran jevereniging. Voorzitter D. Dool: ..Het is ons dik meegevallen". Daartegenover meldde een Schouwse waarnemer een in de middag wat ver minderde belangstelling voor de festivi teiten in Burgh-Haamstede. Overigens bood de feestelijke Beaxtrixwelde al daar een toch wel welkom alternatief: een grote feesttent. Tn de meeste plaatsen gmg al vroeg in de morgen de nationale driekleur in top. In Zierikzee werd deze traditionele ceremonie verricht op het Havenplein door padvinders van de Mr Bakker- groep. Zeer gehinderd door een uiterst slecht werkende geluidsinstallatie moest vervolgens burgemeester T H. de Meester zijn inleidende toespraak beperken tot een enkele lovende op merking ten aanzien van koningin en vorstenhuis. In Burgh-Haamstede en ook in Renesse stond een deel van de festiviteiten uit gebreid in het teken van de acties voor inrichting van de dorpshuizen Voor het goede doel hadden de verenigingen spe ciale feestmarkten ingericht. Als feest terrein fungeerde in Haamstede de Bea- trixweide. Maar het traditionele rings teken te paard speelde zich af op de Sloüaan Verder werd in Haamstede een etalagewedstrijd gehouden terwijl de bejaarden een rondrit aangeboden kregen langs de versierde straten. Klapstuk van koninginnedag was een zeskamp. Kermis In de Schouwse Westhoek bracht ko ninginnedag vooral vee! drukte te weeg in Renesse, met als grote trek pleister aan oranje-kermis. Verder pre senteerde de oranjevereniging Juliana een optocht onder het motto 'Oude kin derliedjes'. ringsteekwedstrijden en een zeskamp. Dit laatste nummer was ook al een top per in Zierikzee en Nieuwerkerk. In de centrumgemeente namen zo'n 250 kin deren deel aan kinderspelen op het Ha venpark en minstens zoveel aan 'sport en spel' op het sportpark Bannmk Ook waren er filmvoorstellingen voor de jeugd in de Concertzaal en een optocht, die voorzitter Dool van de oranjevereni ging aanmerkte als een grandioze ver toning. Showband 'Rust Roest' en ko ninklijke harmonie 'Kunst en Eer' le verden als altijd zeer gewaardeerde bij dragen aan de Zierikzeese koninginne dag. die 's avonds werd afgesloten met een grote oranjemarkt op het Haven- plem en een popconcert van 'Doe maar' in de Brogumboerderij. In Oosterland werden onder andere een fietspuzzeltocht en een wielerronde ver reden. Ook in Bruinisse stond konin ginnedag 1982 voor een flink deel in het teken \fon de sport. Tot in de avonduren zelfs, waarin als sportvrouw van het jaar Erna van der Spek gekozen werd: de Bruse derde landkampioene turnen. Zondag 2 mei 1982 Nederlands-Hervormde Kerk: SCHOUWEN-DUIVELAND: Brou wershaven 9.30 ds. Plante; Bruinisse 10 en 17 ds. Teekens; Burgh 10 ds. Baas; Dreischor 11 ds. Geers; Eikerzee (Scha- rendijke) 9.30 ds. Duk. Haamstede 10 kand. Wegerif (jeugdd.) en 19 ds. Bam- hoom; Kerkwerve 11 ds. Duk: Nieuwer kerk 9.30 ds. v. d. Ban. Noordgouwe 9.30 ds. Geers; Noordwelle II dhr. Sinke. Oosterland 10 ds. v. d. Waal en en 18 ds. Roodsand; Ouwerkerk 10 ds. Meyer; Serooskerke 14.30 ds. Fahner en ds. Bo- leijn; Sirjansland 10 kand. De Koeyer en 18.30 ds. Budding; Zierikzee: Gast- huiskerk 9.30 drs. De Blank en 11 EN 19 ds. De Rooy: Zonnemaire 11 ds. Plante. THOLEN: Oud-Vossemeer 10 ds. Jan sen en 18,30 ds. v. d Heyden: SintrAn- naland 10 en 18 ds. Geuze; Rehoboth 10 (jeugddienst) ds. Roodsant en 19 ds. Plante; Immanuel 10 ds. v d. Meer. Gereformeerde Kerk: SCHOUWEN- DUIVELAND: Brouwershaven 10 ds. Stutvoeten 18.30 drs. Eikelboom; Brui nisse 10 ds. Meijer en 17 kand. Voet. Haamstede 10 ds. Eikelboom en 19 ds. Blokland; Nieuwerkerk en Oosterland 10 kand. Voeten 17 ds. Meijer; Scharen- dijke 10 en 19 ds. Den Boer. Zierikzee 10 ds. Blokland en 18.30 ds. Stutvoet. THOLEN: Oud-Vossemeer 10 en 15 ds. Verweij; Poortvliet 10 en 14.30 ds. Olde- mans: Tholen 10 en 17 ds. Boer. Gereformeerde Gemeente: SCHOU WEN-DUIVELAND: Haamstede 10 leesdienst en 19 ds. Van Gelder; Nieu werkerk 9.30 en 15.30 (HD) ds. Van Gel der; Oosterland 10, 14.30 en 18.30 lees dienst. THOLEN: Poortvliet 10, 14.30 en 18.30 stud. Burggraaf; Scherpenisse 9.30, 14 en 18.30 leesdienst; 5>'519.30 ds. Koster Sint-Annaland 9.30, 14, 18 leesdienst; Sint-Philipsland 9.30 en 18 leesdienst; Tholen 10 en 18.30 ds. Mouw en 14.30 leesdienst Oud-Gereformeerde Gemeente: SCHOUWEN-DUIVELAND Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14.30 en 18.30 leesdienst. THOLEN: Sint-Maartensdijk 9.30. 14 en 18 leesdienst: Sint-Philipsland 9.30, 14.30 en 18 leesdienst; Stavenisse 9,30. 14 en 18 leesdienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk: SCHOUWEN-DUIVELAND: Haamste de 10 ds. Oosterbroek en 17 ds. De Graaf; Kerkwerve 10 ds. v. d. Sluijs en 18 ds. Oosterbroek; Zierikee 10 ds. De Graaf en 18 ds. v. d. Sluijs. THOLEN: Oud-Vossemeer 10 en 18.30 leesdienst en 14.30 ds. Roos: Tholen 10 en 18.30 ds. Roos. Gereformeerde Gemeente in Neder land: SCHOUWEN-DUIVELAND: Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Nieuwer kerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee (in Ger. Kerk) 11 45 en 16.30 leesdienst. THOLEN: Oud-Vossemeer 10, 14 30 en 18.30 leesdienst; Sint-Annaland 9.45, 14.15 en 18.15 leesdienst: Sint-Maar tensdijk 9.30, 14 en 18 leesdienst. Leger des Heils: Zierikzee 10 en 19 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk: Haamstede 10; Oud-Vossemeer zat. 19, zon. 10; Tho len zat. 19. zon. 8 en 10; Zierikzee zat. 19 en zon. 10; Renesse zat. 19. Pinkstergemeente: SCHOUWEN-DUI VELAND; Zierikzee (Meelstraat) 10; woensdag 20 samenkomst. Optocht in Kerkwerve Alarmnummers: Sch.-Duiveland 01100-14444 Tholen en St.-Philipsland 0011 Artsen Zierikzee: v.a. vr. 19 00 uur tot ma. 8.00 uur: W. Bontkes, Zierikzee, tel. 01110- 2280. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse. tel. 01116- 1280. Spreekuur voor spoedgevallen 11.30-12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer kerk: v.a. vrijdag 18.00 uur tot ma. 7.30 uur: H. Speelman, Oosterland, tel. 01 lA-1280. Stavenisse, St.-Maartensdijk, St.-An- naland, Scherpenisse: (patiënten dok ter v. d. Bel): J M v. d. Bel, St.-Maar tensdijk, tel. 01666-2400. St.-Philipsland en Nw.-Vossemeer: C H. M. de Groot. Nw.-Vossemeer, tel. 01676-2545 Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: (patiënten dokter Padti: R H. Padt. Schoolstr. 33. Poortvliet, tel 01662-2400. Dierenarts Haamstede: M. K. Buth, tel. 01115-2254, v.a. zat, 9.00 uur. St.-Maartensdijk: A Rinses, tel 01666- 2596. Spreekuur vrijdag 18.30-19.00 en zat. 9.00-9.30 uur. Tandarts H. A. Boom-de Keizer. Westerenban- weg 14, Burgh-Haamstede. tel. 01115- 3103. Spreekuur voor spoedgevallen zat, en zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek Apotheek 'Zierikzee', Dam 18. tel. 01110-2906. Geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. zondag 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Tholen cn St.-Philipsland: zr J. Schot, Tholen. tel 01660-3727 Bruinisse en Duiveland: zr. A. Padmos. Molenweg 20. Bruinisse, tel. 01113-1203. Schouwen: zr. R. Adriaanse, Gaander- seweg 1. Dreischor. tel. 01112-1341. Zierikzee: zr. J. Poley, Vloedstr. 1, Kerkwerve, tel. 01110-2309. Bingo Vlissingen VLISSINGEN - In het kader van de vol wassenenactiviteiten houdt club en buurthuis Het Buut' aan de Beatrix- laan 2 te Vlissingen maandag 3 mei een bingo-avond De avond, waar personen tot 16 jaar onder begeleiding dienen te komen, begint om 19.30 uur, en duurt tot 22.00 uur. Voorts wordt op deze avond een loterij gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 33