Veel activiteiten onder dak in West-Zeeuwsch- Vlaanderen Veel publiek op koninginnedag in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Slecht weer geen domper op feesten in Terneuzen Koninginnedag in Zandstraat in teken van nieuwe bolbaan Wissel Zeeuws-Vlsêttderen PZC/streek VOLOP ACTIVITEITEN WIJKEN EN KERNEN 19| ZATERDAG 1 MEI 1982 FEEST IN TEKEN VAN DE JEUGD HULST - De organisatoren van de fes tiviteiten ter gelegenheid van konin ginnedag in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren kunnen tevreden zijn. Vrijwel overal was de belangstelling van zo wel publick als deelnemers redelijk tot zeer goed. ondanks het niet zo aan gename weer. Het feest stond - zoals gebruikelijk - in het teken van de jeugd. In Axel was sprake van een uit bundige viering met zeer veel publiek, in Hulst trok een atletiekwedstrijd r dan 300 deelnemers, maar bij het feestcomité in Clinge heerste teleur stelling. Een vrij grote fietsrally voor de jeugd van tien tot zeventien jaar trok slechts 23 deelnemers. In Sint-Jansteen begon koninginnedag met een lawaai-optocht. met dertig kleuters en de muziekvereniging Sint Jan. De hoofdmoot van de viering in Sint-Jansteen was een volksspelmid dag Daar kwamen zo'n 250 meisjes en jongens naar toe Ook waren er behen digheidswedstrijden voor fietsers en bromfietsers, een schieting en een druk bezochte disco-avond met radio "Nova". In Graauw waren er wandeltochten er de jaarlijkse volksspelen, waarvoor veel belangstelling was. Een feestelijk beeld gaf de optocht van versierde fietsen te zien Er waren 25 deelnemers. De mu ziekvereniging 'Nooit Gedacht' luister de het geheel op. Veel belangstelling in Nieuw-Namen voor de volksspelen. Zo'n 75 jongens en meisjes haalden alles uit de 'kast' op onder meer de nummers zaklopen. hin dernislopen. koekhappen. touwtrek ken en flessengooien Na de middag was er een wandeling en voor de wat oude ren een speurtocht door de bossen van Clinge. Ook lieten velen zich inschrij ven voor een fietsrally, waarvoor de gro te belangstelling van de zijde van be jaarden opvallend was. De muziekvereniging Vrijheid Een dracht en de kapel de Lamsoren in Lamswaarde draaiden overuren. Zij be geleidden de kinderen naar het sport veld waar volksspelen werden gehou den. Ook was er een fietsenrally, een oranjeschieting en een feestelijke avond met 'De Lamsoren' Clinge In Clinge waren er uitsluitend activi teiten voor de jeugd. Voor de fietsrally was weinig belangstelling, 's Middags waren er op de sportvelden spelen -materballet tijdens zeskamp in Vogelwaarde GOES - De Villa. 20.30 uur: Film en Ek- speriment Berlijn/Amsterdam 1920/ 1940. HULST - St-Liduinaziekenhuls, 13- 16.30 en 20-21 uur: uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG - Schouwburg, 14.30 !uur: muziektheatergroep Ter Plekke met kindervoorstelling 'Oom komt wat later'. IV. m.-gebouw Sterrenwacht. 14-17 uur: jprojekt, van Jeroen Snijders. Gasthuis, 20-21.30 uur; uitzending Rawa. OOSTBURG - St-Antoniusziekenhuis en verpleeghuis De Stelle. 9.30-11'.30 |uur: uitzending radio Delta. .'VLISSINGEN - MTS, 19.30 uur: con- jcert rockgroepen. I Vestzaktheater. 20 uur: De Zeeuwse 'Komedie met 'De Trein'. jBethesda-St-Josephziekenhuis. 10-12 uur: uitzending Rawa. ZONDAG 'HULST - Den Dullaert, 12 uur: koffie concert door Carla Meijers (fluit) en .Anette Rogers (piano). ISt-Luidinaziekenhuis. 15.05 -17 uur: uit zending radio Nightingale. iKLOETINGE - Geerteskerk, 19 uur concert brassband 'Excelsior'. MIDDELBURG - Concertzaal. 1130 juur: koffieconcert door Frank Mol (pia no). RILLAND-BATH - Crossterrein, 13 uur Rallycross. SOUBURG - De Zwaan. 20 uur: Film huis met 'Scorpio'. TERHOLE - Dorpshuis, 11.15 uur kof fieconcert door fanfare 'Excelsior'. TERNEUZEN - Zuilandtheater, 21 uur: optreden Jo Lemaire Flouze (Belgi sche new wave/popgroep). VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis. 9.30-11.45 en 15.30-17.30 uur uitzending Rawa FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I. zat. 14. 18.45 en 21.15. zon. 14, 16.15. 18.45 en 21.15 uur: The cannonball run. a l.: zat. 23.30 uur: Het grote verlangen, 18 jr. Roxy II. zat. 14. 18.30. 21 en 23.15. zon. 14.16 15.18.30 en 21 uur: Pruimenbloe- sem. 18 jr. Cinem'Actueel I. zat. 14. zon. 14 en 16.30 uur Frank en Frey. a.l.; zat. en zon. 19 en 2*1.30 uur: Stripes, a.l Cinem'Actueel II. zat 14. 19 en 21.30 zon. 14,16.30.19 en 21.30 uur: De duivel hale je. a.l. Cinem'Actueel III, zat. 14. 19 en 21 30. zon. 14,16.30.19 en 21.30 uur An Ameri can werewolf in London. a.l. GOES - Grand. zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Cannonball run. a.l.: zon. 14 uur: Cartoon festival, a.l. HULST - De Koning van Engeland, zat 19.30 en 21.45. zon. 13 45.16.18.45 en 21 uur: Op de snelweg breekt de hel los. a.l.. zat. 19.30 en 21.30. zon. 18.45 en 21 15 uur: Montenegro. 16 jr: zat. 19.30 en 21.45. zon. 16.15 en 21 uur 15 en 21 uur Zes Zweedse meisjes op Iziba. 16 jr; zat. 21.30. zon. 16 en 20 uur: Spartacus. a.l zat. 19 30 en 23.30, zon. 14.30.16.15 en 19 uur: Flying sex. 18 jr.: zon. 13.45 uur: Walt Disneytekenfilms, a.l. MIDDELBURG-City. zat. en zon 19 en 21.30 uur: Die bleierne Zeit. 12 jr. zon. 14 uur: Dik Trom en het circus, a.l. OOSTBURG-Ledel. zat. 19.15 zon 14 en 20 uur: An American werewolf in London. 16 jr. zat. 21.30. zon. 16.30 uur De hete nachten van Josefine Mutzen- bacher. 18 jr. voor de schoolgaande jeugd, die in twee groepen per klas was verdeeld. Er waren vijftien verschillende onderde len, zoals mummiewikkelen, water- dragen, slagwip en kruip-door. Het oranjecomité in Hulst had in sa menwerking met verschillende buurt verenigingen en scholen een zeer uitge breid programma samengesteld: een sport-dnekamp. autorally. zwemwed strijden in 'De Driehoek', filmvoorstel lingen en optredens van muziekgezel schappen. Dit alles werd omlijst met ve le schietingen en kaartingen. De atle tiekwedstrijden in Hulst trokken ruim 300 deelnemers en naar een demonstra tie met skelters - ofwel kartings - kwa men veel mensen kijken. De belangstel ling verminderde wat toen het begon te regenen. Onder de coureurs waren en kelen uit de nationale top. Fietstochten, waarbij onderweg spel letjes gedaan moesten worden, wandel tochten en schietmgen stonden ook in Kloosterzande op het programma. Iets bijzonders waren het défilé en het springconcours van de ruitervereniging De Honteruiters. Daaraan namen 265 ruiters deel Zeer veel mensen kwamen daar een kijkje nemen Een toertocht over vijftig kilometer ver trok vanaf het voetbalveld en 'De Bata vieren' hield een schieting bij A. Raes. Een bingo-avond en een oranjebal met de groep 'Video' besloot de feestdag in Kloosterzande. Vogelwaarde Ook Vogelwaarde vierde op uitgebrei de wijze koninginnedag. Ongeveer 150 kinderen deden mee aan volksspelen, 's Middags was er een zeskamp. Vele mensen bekeken daar onder meer het autoduwen en het waterballet. Het op treden van de volksdansgroep Hava Naguila zou oorspronkelijk in de open lucht zijn geweest. De organisatoren gingen toch maar naar het dorpscen trum in verband met het koude weer. Een discobal, een country-and-wes- ternavond besloten de festiviteiten Daarvoor werd het dorpscentrum om getoverd in een immense 'paardestai'. In Hengstdijk was gisteren een fietsral ly op touw gezet Uitbundig De gemeente Axel vierde koninginne dag op uitbundige wijze. Klokgelui vlaghijsen. puzzel- fiets- en optochten vormden daar de hoofdbestanddelen van de feestdag In Koewacht en Zuid dorpe waren er kinderspelen en verder in vrijwel alle dorpen van de gemeente Axel filmvoorstellingen. In Koewacht en Zuiddorpe waren er bovendien schietingen op zowel de staande als de liggende wip. Voor alle evenementen was de belangstelling groot, van zowel de zijde van de deelnemers als van het publiek Vooral de taptoe m Axel trok veel kijkers en luisteraars. Daar stond onder meer de showband Axel op. Dit orkest presenteerde vrijdagavond te vens de nieuwe uniformen Défilé van kleuters in Hoek Programma van Hulster katholiek vrouwengilde HULST - Het katholiek vrouwengilde in Hulst heeft voor de maand mei di verse activiteiten op haar programma staan. Allereerst wordt donderdag 6 en 13 mei een tocht naar Schouwen-Dui- veland gemaakt waarbij het werkei- land Neeltje Jans bezocht wordt. Na een rondleiding over het eiland en het bekijken van een film en een exposi tie in het informatiecentrum van Neel tje Jans vertrekken de vrouwen naar Burght waar gepauzeerd wordt Vervol gens staat een bezoek aan de bos- wachtenj 'Westerschouwen op het pro gramma waar broedplaatsen van meeuwen bezocht worden Tot slot volgt een koffiemaaltijd in 'De Blauwe Keet' Woensdag 12 mei staat een fietstocht naar Kloosterzande op het programma waar dominee Hartog een uiteenzetting zal geven over de geschiedenis van Kloosterzandes protestants kerkje ge volgd door een bezichtiging van het kerkje. In het gemeenschapscentrum "Den Dullaert' in Hulst wordt maandag 17 mei een handwerkmiddag gehouden Plattelandsvrouwen in Zuidzande ZUIDZANDE - Op een bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen, die deze week in Zuidzande werd gehouden, gaf mevrouw Van Kampen een lezing over de Werkgroep Kind en Ziekenhuis. Zij vertelde iets over de doelstellingen en het werk van de werkgroep, daarna ging men daar door middel van vragen dieper op in. De Werkgroep Kind en Ziekenhuis houdt meestal lezingen voor kleuter- en basisscholen. Op deze avond van de Plattelandsvrouwen bleek echter dat niet alleen ouders maar ook grootou ders in deze zaak een belangrijke rol kunnen spelen. De werkgroep houdt zich daarom aanbevolen om ook voor andere vrouwengroepen een dergelijke lezing te houden. TERNEUZEN - Koninginnedag in Ter- neuzen begon 's morgens met droog maar koud weer en eindigde 's avonds met regen. Toch bijna overal tevreden gezichten. Na klokgelui en reveille gin gen kinderoptochten, vergezeld van de harmonie 'De Vliegende Hollander' en de 'Showband Irene' naar de markt. Tevens was er in de binnenstad een op tocht met verklede kinderen. Amusementsgezelschap 'De Toverspie gel' gaf rond halfelf een voorstelling op de Markt met muzikale clowns en goo- chelacts. Dit gezelschap trad later ook TERNEUZEN - Luxor, zat. 14,19.30 en 21.45. zon. 13.45, 16, 18.45 en 21.15 uur: Op de snelweg breekt de hel los, a.l.; zat. 14 en 19.30, zon. 13 45. 16 en 18.45 uur: Southers Comfort. 16 jr.; zat. 21.45, zon. 21.15 uur: Bruisende brunettes. 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra I. zat. 19 en 21.30, zon. 14,19 en 21.30 uur: Das Boot. 12 jr. Alhambra II. zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Dr. No, 12 jr, zon. 14 uur: Robin Hood jr., a.l. TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNA TER MUIDEN - Oud Ge meentehuis, zat. en zon.: werken vijf kunstenaars. AXEL - Streekmuseum, zat. 13.30-17 uur: Unicef-projekt in Egypte (t/m 1 mei). BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, zat. 11-17, zon. 14-17 uur: 'Colf-kolf-golf (t'm 2 mei) BRESKENS - Galerie 'Raiffeisen', zat. en zon. 14-17 uur: werken C Riemslag en R. Fonteyn en werken leden kunst kring Breskens. GOES - Museum, zat. 10-12 en 13.30-17 uur: werken Gust Dierikx (t/m 29/5) en aanwinsten museum over 1981 (t'm 30/ 9). HEILLE - Landbouwmuseum, zat 10- 12 en 13-17. zon. 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. KATTENDIJKE - Galerie Ilona Schmit, zat. en zon 14-18 uur: werken Ans Wortel en Geert J an van Meurs t m 31/5). MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, zat. 9-13.30 en 14-16 uur tekeningen van Gerard Menken (t/m 6' 5). Wandelkerk. zat. en zon. 14-17 uur: in stallatie van Marinus Boezem Vleeshal, zat. 13-17. zon. 14-17 uur: in stallatie van 'Icarus' van Marinus Boe zem (t'm 9/5). Galerie Roelant, zat. en zon 13.30-17.30 uur: werken diverse kunstenaars it m 10/5). St.-Jansstraat 41. zat. 14-17 uur: touw- plastieken van Anneke Ruimschotel. TERNEUZEN - Artikof. zat. 9-18 uur: werken Roald v. d. Peppel ipastels) en Karei C. Korfker (aquarellen) (tm 14 51. VEERE - Grote kerk. zat. 10-17 zon. 14-17 uur: diverse exposities (t'm 30'9i. VLISSINGEN - Galerie Marquis, zat 13.30-17.30, zon. 14-17 uur: werken Eric de Nie (t'm 16/5) Museum, zat. 13.30-17 uur- 'Vlissingen gezien door de Vlissinger Ditmar' (tm 27 5). WATERLANDKERKJE - In den Ko ning. zat. en zon 11-21 uur: Grafisch werk van Hilde Barbier (tm mei) WESTDORPE - Museum, zat 15-17 uur: oudheidkundige voorwerpen IJZENDIJKE - Museum, zat, en zon. 14- 17 uur: 'G. A. Vorsterman van Oijen en J H. van Dale', (t/m medio mei). ZIERIKZEE - Galerie Borsboom, zat en zon werken Henk Stapper en Ineke Bakker it6m 6'6). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland-Goes, tel. 03100- 14444 (ook voor milieuklachtem. Zceuwseh-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251, van 10.00-24 00 uur - weekends van 20.00-24.00 uut Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar SAS VAN GENT - De optocht met ver sierde steppen en fietsen door de stra ten van Sas van Gent trok op koningin nedag honderden kinderen. Onder be geleiding van de harmonie 'De Ver- eenigde Vrienden' en het majoretten- peloton 'De Arno's' trok de stoet naar het Keizer Karelplein. Daar konden de kinderen meedoen aan een aantal be hendigheidsspelletjes. Voor de oudere jeugd waren door de Sasse midden stand spelletjes georganiseerd in de promenade. Verder werden diverse fiets- en autorally's gehouden. De oran jeviering voor de jeugd werd 's avonds afgesloten met de traditionele lam- pionnenoptocht. Ook hier zorgde 'De Vereenigde Vrienden' voor de muzika le begeleiding. In Wcstdorpe werd de koninginnedag viering geopend met een eucharistie viering. Daarna kregen de peuters en kleuters een tractatie terwijl de lagere schooljeugd zich op het schoolplein kon amuseren met kinderspelen. De West- dorpse bejaarden konden in 'Concor dia' terecht voor gezelschapsspelen. Ook de FNV liet zich niet onbetuigd. In 'Het Oude Raedhuys' hield de vakbond een gaaibolling, waaraan 99 personen deelnamen. De optocht met versierde fietsen, die 's avonds werd gehouden trok ongeveer 200 kinderen. De festivi teiten in Westdorpe werden afgesloten met het koninginnebal in 'Het Oude Raedhuus'. De opbrengst van dit bal gaat dit jaar naar de carnavalsvereni ging 'De Melkmuilen'. In Philippine speelde het ochtenpro- gramma zich af op het plaatselijke voet balveld. Daar werd een sportmorgen gehouden voor de kinderen van de kleu ter- en lagere scholen. Na afloop van deze sportieve ochtend reikte de jubile rende voorzitter A. Hamerlinck van het oranjecomité de prijzen uit. De voorzit ter deed dit voor de 25e keer. Voor de bejaarden was een dansmiddag georga niseerd terwijl voor de middelbare schooljeugd een disco-avond op het programma stond Bolbaan In Zandstraat kreeg de koninginne dagviering een extra feestelijk tintje door de ingebruikname van de nieuwe bolbaan bij het buurthuis 'Straeten'. Na een openingstoespraak van Jo de Rijk, voorzitter van het wijkcomité 'De Straeten' in Zandstraat' deed één van de 'voorvechtsters' van de bolbaan, Oc- taf Obrie, de eerste worp. Aan de bollingwedstrijd die daarop volgde deed een groot aantal inwoners van Zandstraat mee. Op het program ma voor de koninginnedagviering stond verder een zeskamp, een voet- balw edstrijd en een filmvertoning. De ze activiteiten voor de jeugd werden ge houden in het buurthuis 'Straeten'. Ook in Zandstraat werd de oranjevie ring afgesloten met een lampionnenop- tocht gevolgd door een oranjebal. In Zandstraat werd op Koninginnedag de nieuwe bolbaan bij buurthuis 'Strae ten' in gebruik genomen. Octaf Obrie deed de eerste worp. op bij de Vlaamse Kermis in de Rossini- straat, bij de speeltuin 'Het Oranje- kwartier' en bij de sportvelden van de voetbalvereniging Terneuzense Boys. Op het Molenplein nabij de Terneuzen se markt was een rommelmarkt ten ba te van de CJV De fietsers onder de feestgangers kon den meedoen aan een fïets-trimtocht. Na de middag waren er in de Terneu zense binnenstad activiteiten op en rond 'Het Java'. De vrijwillige brand weer van Terneuzen gaf er enkele de monstraties met brandende auto's en er waren een demonstratie met radio grafisch bestuurbare boten en een feestmarkt van instellingen en vereni gingen. Ook was er een zeskamp, die werd gewonnen door Sportploeg Ste- denspel. 's Middags waren er muzikale rondgan gen door de wijken van Terneuzen door 'Showband Irene' en 'Showkorps de harmonie'. 'De Vliegende Hollander' en door het christelijk showkorps "Jubal' uit Dordrecht. De taptoe op de Markt, die werd bijge woond door burgemeester C. Ockeloen en enkele wethouders, werd geopend met het loslaten van de ongeveer 2000 ballons, die de kinderen van de Terneu zense scholen in optocht naar de Markt hadden gebracht. Aan de taptoe werd meegewerkt door 'De Vliegende Hol lander'. 'Irene', 'Jubal' en de 'Flushing Girls' uit Vlissingen. Voor de jeugd tus sen twaalf en zestien was er een disco bal in de opslagloods Oost-West nabij het Schuttershof. In de bomen- en bloemenbuurt werd een spellenmiddag gehouden. In Ter- neuzen-Zuid nabij de Rossinistraat was een Vlaamse Kermis opgezet. Ook werd volop aan spelletjes meegedaan, speel tuin 'Het Oranjekwartier' hield een speelmiddag die door veel kinderen be zocht werd. Biervliet In Biervliet begon de dag met een rondgang met versierde voertuigen be geleid door de harmonie uit Biervliet. Er waren volley- en voetbalwedstrij den voor leerlingen van het voortgezet onderwijs en er was poppenkast voor de kleuters. Voor de grotere kinderen was er 's middags een oriéntatietocht en 's avonds trad de plaatselijke har monie op in de muziektent op de Markt. De dag in Biervliet werd beslo ten met een lampion-optocht en een oranjebal in café 't Oude Raedthuys', met medewerking van het orkest El Celino. In Spui begon de dag met een lawaaiop- tocht door de kinderen, die allemaal een ballon de lucht in lieten gaan. Op het feestterrein kon men aan allerlei spelletjes meedoen. Er waren optre dens van de chr drumfanfare Hosanna uit Axel en 'De Vliegende Hollander' uit Terneuzen. In Sluiskil ging 's morgens de plaatse lijke fanfare op een versierde aanhang wagen achter een tractor, het dorp rond De kinderen konden zich uitleven met spelen, poppenkast of een duur- loop. 's Middags was er een fietsgezel- ligheidsrit. Om zeven uur begon de lampionop tocht met medewerking van de drum band 'De Zwaluw' uit Sluiskil en de dag werd besloten met een oranjebal in het Gildehuis. In Zaamslag begonnen de festiviteiten met een tocht voor de kinderen met ver sierde fietsen en steppen, begeleid door 'De Volharding'. Er waren diverse acti viteiten in 'De Poort', zoals kaarten, pieken en biljarten, 's Middags was er een groot dorpsspel waar acht vereni gingen en buurten aan meededen. De eerste prijs was voor de korfbalvereni ging, 's Avonds was er een concert in de muziektent door 'De Volharding', met aansluitend een lampionnenoptocht. Ook hier als afsluiting een oranjebal, in 'De Rank', met muziek van 'De Volhar ding. Hoek Nadat de Hoekse kinderen de inwoners door middel van een lawaaioptocht wakker hadden geschud, werden de feestelijkheden officieel geopend door burgemeester Ockeloen vanaf de gale rij van de molen 'De Windlust', die hij vervolgens liet draaien. Op het Molenplein werden kinderspe len en een Vlaamse kermis gehouden. Een honderdentachtig kinderen deden mee aan de puzzelwandeltocht, 's Mid dags boogschieten en een fietscross. De volksdansgroep 'De Grutmoole' uit Sas van Gent trad tweemaal op. Er was een trapauto-wedstrijd en de drumband 'Irene' uit Terneuzen trad op. Een groot oranjebal met medewerking van het or kest Bluesette en Saskia en Serge be sloot deze dag in Hoek. Vandaag zijn er in Hoek verschillende festiviteiten, zoals een braderie, een veetentoonstelling een rommelmarkt, een rally en een straatmuziekfestival op de Markt en op het Molenplein. Van avond is er voor de jeugd een drive-in show in het buurthuis. SLUISKIL - De stichting sociaal-cultu reel werk in Sluiskil hield een schaak toernooi voor de jeugd in het Gildehuis. Prijswinnaars in de groep tot 10 jaar z(jnJacco Faas en Robbie de Kerf. Ale xander en Marco Scheele wonnen in de leeftijdscatergorie 10 to 13 jaar en Mare de Waal, Eric Scheele, Judith Perdaan en Freek Rauwit in de groep 13- tot 16- jarigen. De uitslag bij de jongeren van 17 jaar en ouder J" Dubbeldam. R. Meloen en J Faas. OOSTBURG - Koud. somber, winderig weer met hier en daar een regenbui, zorgde ervoor dat nogal wat activitei ten ter gelegenheid van Koninginne dag in West-Zeeuwsch-Vlaanderen binnen afgewerkt moesten worden. In Oostburg begon men het oranjefeest met een gekostumeerde optocht. De be langstelling viel een beetje tegen. Wel veel belangstelling was er voor de prestaticloop. Er waren ongeveer 150 deelnemers. Voor de drie hoogste klassen van de la gere school was er 's middags een puz- zeltocht. waaraan zo'n honderd kinde ren meededen. Het poppentheater 'Op gepast' uit Axel gaf twee voor stellingen in de sporthal, die goed werden be zocht. Het feest werd afgesloten met een disco-avond voor kinderen vanaf twaalf jaar. Aardenburg had wat minder activitei ten dan vorig jaar 's Middags waren er kinderspelen, het vrij handboogschie- ten en bollen, 's Avonds gaf de Konink lijke Aardenburgse Muzieksocieteit een concert. Een lampionoptocht was het laatste onderdeel van de dag. Ook in Sluis kwamen vele kinderen in actie. Fietsenrally, straattekenen, een vossenjacht en zeepkistrace en touw trekwedstrijden zorgden voor veel ver tier Aan het eind van de middag speel de stadsbeiaardier R, de Clerck op het carillon tien bekende wijsjes, die door het publiek geraden moesten worden, Ook in Sluis werd de dag besloten met een disco-avond voor de iets oudere jeugd. In Breskens ging het er sportief aan toe de Breskense trimclub had een trtm- tocht van 20 kilometer uitgezet, waar aan door jong en oud werd deelgeno men. De turnvereniging Bio gaf een de monstratie in het gymlokaal, waar veel publiek naar kwam kijken. De kam- pioensploeg van 1981 van de VV Bres kens versloeg de kampioen van 1968 met 8-2. Tennisvereniging 'De Bos- kreck' speelde ook wedstrijden. Het zeskampspektakel om de grote pnjs van Breskens ging vanwege het slechte weer niet door teranen verloren met 5-2 van de vv Groede De belangstelling voor de kin derspelen was redelijk Verder werd een aantal films over Zeeland vertoond. Het traditionele oranjebal m 'De Drie Ko ningen' was het laatste evenement. Nieuwvliet kende een gelijksoortig pro gramma. Ongeveer vijftig kinderen de den mee aan de kinderspelen, zoals mastklimmen en een tekenwedstrijd. Om kwart voor tien werd in Hoofdplaat de dag begonnen met het lossen van IJzendijke In IJzendijke was er voor dc jeugd een vossenjacht een pannekoekoptocht en een optreden van het poppentheater 'Parcival'. De muziekvereniging 'Ge duld Overwint' zorgde samen met dc drumband 'Jeugdbelang' voor de muzi kale noot. Met een disco-avond werd het geheel afgesloten. In Groede werd ook gevoetbald De ve- duiven Kinderspelen en volksspelen voor de 13-18-jarigen vormden de hoofdmoot van het feestgebeuren. De voetbalveteranen gaven een show weg door met 4-1 van Hoofdplaat 3 te win nen. De jaarlijks terugkerende rommel markt in Zuidzande werd ook vrijdag weer druk bezocht. Een oriéntatierit op de fiets werd 's middags verreden. In Cadzand ging de zeskamp wel door Als eerste kwam de 'Knokkert' uit de bus. Kinderspelen en een fietsenrally completeerden de dag. In Waterlandkerkje begon men met een piratenoptocht. 's Middags was er een fietsoriéntatierit voor gezinnen. Tot slot was er een oranjebalwaaraan werd meegewerkt door de Terneuzense pop groepen 'Mistook' en Torture' Schoondijke kende een oriéntatierit met 138 deelnemers. Op het voetbal veld werd stokbrood gebakken en in de ]andbouwpraktijkschool was een Vlaamse kermis. Het gehucht Slijk- plaat tenslotte gonste van de activitei ten kinderspelen, bingo en een bolwed- strijd. Tot slot was er een oranjebal. Door Groede trok onder meer een op tocht van verklede kinderen met ver sierde fietsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 29