Protest Anderlecht afgewezen Goes wint afgebroken topstrijd met 5-3 Kwiek schreeuwt om een goede zaalaccommodatie Promotie kwam als een opluchting voor Mevo '80 Priem en Zijlaard: onverwachte attractie Platini naarJuventus PZC/sport 11 SLUISKIL MIST PAUL VAN DER HOOFT ERG Bloemen van winnaar voor wielerspeaker Wim Hendriks Nieuwe leider in ronde Spanje Volharding kind van de rekening Zeeland Sport: f 500,-voorPolen ZURICH - De tuchtcommissic van dc UEFA (Europese voet balunie) heeft vrijdag het protest, dat Anderlecht had inge diend tegen Aston Villa, afgewezen. Anderlecht had de UEFA gevraagd Aston Villa te diskwalificeren of de tweede wed strijd van de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen te laten overspelen omdat sup porters van de Engelse club voor ongeregeldheden in Brussel hadden gezorgd. De wedstrijd Anderlecht - Aston Villa werd woensdag 21 april in Brussel voor zes minuten gestaakt omdat een supporter van Aston Villa het speelveld had betreden De tuchlcommissie van de UEFA legde naar aanleiding van het gebeurde in Brussel Aston Villa wel een boete van 50.000 Zwitserse francs (77.500 gulden) op. Naast de boete van 50.000 Zwitserse francs kreeg Aston Villa nog een tweede straf opgelegd. De Engelse club moet zijn eerstkomende thuiswedstrijd voor een van de drie Europese bekertoernooien zonder publiek spelen. De tuchtcoramissie legde bovendien Anderlecht een boete van 15.000 Zwitserse francs op omdat de ordedienst in het stadion niet naar beho ren functioneerde en verder omdat vuurwerk werd afgesto ken. Beide clubs kunnen tot 3 mei tegen de straffen in beroep gaan. De KNVB kreeg een boete van 1000 Zwitserse francs (2400 gulden) opgelegd omdat tijdens de op 30 maart m IJmuiden gespeelde wedstrijd Nederland - Wales voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor spelers tot 21 jaar toiletrol- len op het veld werden gegooid. De Italiaanse bond kreeg een boete van 2000 francs opgelegd voor het onsportieve gedrag van jong-Italié in de wedstrijd tegen Schotland op 24 maart. Vier spelers werden geschorst De Italiaan Bergomi en de Schot Stewart werden voor drie wedstrijden uitgesloten, de Engelsman Hately moet twee wedstrijden voor Jong Engeland missen en de Italiaan Massaro is voor een duel uitgesloten. Standard Luik kreeg twee boetes opgelegd tot een totaal van 5000 Zwitserse francs. Drieduizend francs omdat toeschou wers na de wedstrijd tegen Dinamo Tiblissi het speelveld betraden en 2000 francs voor het te laat beginnen van de wedstrijd tegen Dinamo Tiblissi. Dinamo kreeg voor die overtreding eveneens een boete van 2000 francs opgelegd. J82 IATERDAG 1 MEI 1982 TURIJN - Juventus heeft vrijdag op de laatste dag van de Italiaanse transferperiode Michel Platini ge contracteerd. De Franse midden velder van Saint Etienne zal bij de Italiaanse club de plaats van Liam Brady overnemen. De Ierse speler is overbodig geworden door de Tu- ri jnse aankoop van de Pool Boniek en Platini. In Italië zijn per club twee buitenlandse spelers toege staan. Details over de transfer van Platini werden niet bekendge maakt. Fiorenüna trok Daniel Passarella aan. De aanvoerder van het Argen tijnse elftal zal na de wk in Spanje zijn opwachting by de Italiaanse club maken. Fiorentina zal voor de verdediger ruim drie miljoen gul den moeten overmaken naar River Plate. Het damesteam van Kwiek Bruinisse. BRUINISSE - Vollevbalscheidsrechters met hoogtevrees hebben de afgelopen jaren in Bruinisse hachelijke middagen doorgemaakt. Ruimtegebrek noopte de arbiters ertoe een plaats in het wandrek in te nemen om vanuit die weinig comfortabele positie het duel beneden in goede banen te leiden. Het ziet er niet naar uit dat scheidsrechters en spelers binnenkort meer ruimte zullen krijgen in Bruinisse. Het plan voor een goede overdekte accommodatie is weliswaar nog niet van de baan, maar is allerminst zeker. Bijderealiseringvandatprojectkande De afgelopen jaren speelde Kwiek met gemeente Bruinisse beschikken over dispensatie van de bond in de (te) kleine driehonderdduizend gulden aan reste rende Telebingo-gelden. Voorwaarde is echter dat dat geld ook daadwerkelijk aan sportaccommodatie wordt be steed. „Dat is de dwingende eis", zegt wethouder van sportzaken W. Vonk. De heer Vonk stelt nadrukkelijk dat de ge meente Bruinisse de bouw van een ac commodatie niet voor haar rekening kan nemen. Daarom wordt er gezocht naar bedrijven en andere instellingen om het benodigde geld bij elkaar te brengen. „En verder hangt het er ook vanaf wat er verder op het eiland ge beurt". stelt wethouder Vonk. „We zul len toch op korte termijn moeten beslis sen Ik verwacht binnen twee maan den". Voor Kwiek is de bouw van een nieuwe hal essentieel. De volleybalvereniging is uit haar jasje gebarsten Het dames team van de Bruse club is de afgelopen drie jaar telkens gepromoveerd. Ko mend seizoen speelt Kwiek in de eerste klas van het district 17 (het gebied on der Rotterdam) en daarmee is voor de Nederlandse volleybalbond de kous af. zaal in Bruinisse. Maar op dit niveau wenst de Nevobo geen uitzonderingen meer te maken. Dat betekent dat Kwiek volgend seizoen moet uitwijken naar Middelharnis of Zierikzee. Mocht dat niet lukken, dan kunnen de Kwiek- dames weer van voor af aan beginnen in de vierde klas omdat de ploeg inmid dels al heeft laten weten volgend sei zoen in de eerste klas te willen uitko men. Vier velden „Het zou natuurlijk stik vervelend zyn als het niet lukt", zegt Sopja Krijgs man, aanvoerster van het damesteam. Zonder een geschikte zaalruimte speelt Kwiek in de komende competitie ech ter geen eerste klas. „Dat zou natuurlijk belachelijk zijn als je net kampioen ge worden bent", laat ze weten. Voorzitter Kees van den Berge van Kwiek verdui delijkt nog: „Als het in Middelharnis niet lukt. dan moeten we uitwy ken naar Zierikzee. Maar dan zijn we verplicht om vier velden tegeiyk te huren op za terdagavond om half negen en dat is ook niet ideaal". Vooralsnog is het nog niet duidelijk waar Kwiek volgend jaar haar thuiswedstrijden speelt Nog een jaar dispensatie behoort tot de onmo gelijkheden en voorts moet in Zierikzee en Middelharnis nog nader bekeken worden In hoeverre er zaalruimte be schikbaar is voor Kwiek „En ik vrees met grote vreze dat het plan voor een zaal in Bruinisse er niet doorkomt", ver wacht Sonja Krijgsman, die overigens wel van mening Is dat de zaal in Bruinis se inderdaad niet geschikt is. Kwiek heeft overigens bewust gekozen voor het spelen in district 17. Het Zeeuwse district is vanuit Bruinisse immers 'ver" weg. „Voor ons is het in dit district gunstiger. Zeeuwscb- Vlaanderen is een heel eind weg hier vandaan", oordeelt Sonja Krijgsman, die niet al te veel problemen voorziet in de eerste klas, mits de juiste zaal- ruimte beschikbaar is. „We gaan nog steeds vooruit. In de voorronde om de beker hebben we een eerste klasser met 3-0 verslagen. Ik denk dat het wel moet lukken". DUISBURG - Jan Arnouts heeft vrij dag In Duisburg zyn derde party in het toernooi om de wereldtitel biljarten an ker-kader 47-1 gewonnen. Hij versloeg de Oostenrijker Kurt Mastny met 300- 63. Amouts reikte in deze party tot zyn hoogste serie tot nu toe: 220. Met de Duitser Wildforster had hy de leiding. dat Goes van de zes kansen er drie be nutte en Sluiskil uit eenzelfde aantal doelpuntmogeUjkheden slechts twee. ondanks het feit. dat Goesdoelman Re- né van Vliet een uiterst onzekere indruk maakte. Het ontbreken van de gebles seerde spitsspeler Paul van der Hooft betekende een bijzonder gevoelig ver lies voor Sluiskil. Paul van der Hooft, wel aanwezig in Goes, verwacht, dat hy dankzij dageiykse fysiotherapeutische behandeling over een week weer kan meespelen. Nadat Goesdoelman Van Vliet na 9 mi nuten slechts met veel geluk en moeite een afstandsschot van Eddy van der Hooft bad weten te keren, nam Goes in de 14e min een 3-1 voorsprong, toen Sluiskildoelman Patrick Wouters de bal bij een hoekschop niet onder con trole kon krijgen. Peter Verburg scoor de. Drie minuten later verkleinde Sluiskil de achterstand tot 3-2 via Ed dy van der Hooft, die een voorzet van de naar de spits geschoven laatste man Johnny Schelfbout inkopte. In de 32e minuut lobde Frans Schouw bekeken over doelman Wouters heen en gelegenheidslibero Fons de Brouwer stompte de bal met de hand uit het doel. Voor Ge Wolthers was het toen een gemakkeiyke opgave om Goes dankzij de strafschop naar 4-2 uit te la ten lopen, vyf minuten voor tyd stelde Peter Verburg met een beheerste schui ver in de hoek de Goese zege veilig: 5-2. Sluiskil, dat met de aan de lies gebles seerde invaller Peter Zwart nog een aanvaller extra in het veld stuurde, kon drie minuten voor tyd via de uitstekend spelende Jan de Block die Baarends op snelheid versloeg, tot 5-3 terugko men. Sluiskil leidt nu de derde klas met 27 punten uit 19 partijen, Goes, Steenber gen en Divo volgen op de tweede plaats met 24 punten uit evenveel partijen. BREDA - De overwinningsbloe- nien van Nout Westerbeke waren gisteren na de wielerkoers voor liefhebbers in Breda voor de Zeeuwse wielerspeaker Wim Hen driks. Die verblijft momenteel in het Bredase Ignatius-ziekenhuis, waar hij een longoperatie heeft on dergaan. Een aantal Zeeuwse renners be sloot na de overwinning van West- kappelaar Westerbeke spontaan een bezoek te brengen en de bloe men te overhandigen. Behalve de winnaar waren dat Willy de Feber uit Sluiskil, lid van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen waar van Hendriks voorzitter is, Sam Broersma uit Zoutelande en Ruben de Wit uit Koudekerke. De Feber werd in Breda 4e, Broersma 5e. De Wit 6e en Ko Tolhoek uit Yerseke 7e. By de nieuwelingenwedstrijd in Breda was er voor Patrick Tolhoek uit Yerseke een achtste plaats. Driehonderd meter voor de finish werd hij ingelopen door het pelo ton. Tonnie Akkermans toonde zich nu de snelste van de 90 vertrek kers. In Bergen op Zoom won Nico van de Klundert een koers voor junio ren. Er waren 60 deelnemers en de wedstrijd ging over 60 kilometer. Marcel Gunst werd zesde, Pierre Raas zevende. WEMELDINGE - Geschrokken deins de het oude vrouwtje terug. Een fietser achter een wonderlijk uitziende man op een snorrende motorfiets... „Ik wist glad nie dat ze op koniginnedag zukke dingen doé", stamelde ze en snel nam ze nog een slok oranjebitter uit de veldfles. Voor de schrik. „Je wordt on derweg inderdaad bekeken als een soort attractie", vertelt profwielren ner Cees Priem. Gisteren trainde hij voor de eerste keer achter gangmaker Joop Zijlaard, als voorbereiding op de wielerklassieker Bordeaux-Parijs die zaterdag 22 mei wordt gehouden. Drie uur lang toerde hy vanuit zyn woonplaats Wemeldinge door Zuid-Be veland en langs de kust van Walcheren en „ze keken nogal. Maar ja, die zy laard is ook net zo'n maanmannetje als ie op die dernie zit",- weet de renner uit de Raleigh-ploeg van Peter Post. Eén au- SAN QUIRZE DEL VALLES - De Zweed Sven-Aake Nilsson heeft vrij dag de tiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Nilsson legde de 181 kilometer van Puigcerda naar San Quirzedel Valles afin 4 uur 27 minuten en 52 seconden. De uitslag van de tiende etappe is: 1 Sven- Aake Nilsson (Zwe.); 2 Angel Arroyo (Spa.) op 1 sec.3 Pierre-Raymond Villemiane (Fra.) op 1.37: 4 Stefan Mutter (Zwi.) z.t.; 5 Jose-Luis Laguia (Spa.) z.t. Het algemeen klassement luidt: 1 Angel Arroyo (Spa.) 55 45.26: 2 Sven- Aake Nilsson (Zwe.) op 57 sec 3 Claude Cri-, quielion (Bel.) op 1.08; 4 Enrique Martinez Heredia (Spa.) op 1.19: 5 Alberto Fernandez (Spa.) op 1 24: 11 Michel Pollentier (Bel.) op 2.20; 25 Jo Maas (Ned.) op 8.09, 29 Johnny Broers (Ned op 22.18,38 Roy Schuiten (Ned.) op 31.13: 66 Heddie Nieuwdorp (Ned.) op 1.01,41. tomobilist wist zijn voertuig maar ter nauwernood onbeschadigd te houden toen hy zo langdurig keek dat hy byna van de weg raakte. Het is niet de enige manier waarop Priem de laatste tyd opzien heeft ge baard. Zo wordt hy 's morgens om acht uur al trainend gesignaleerd in de pol der. „Je moet wel zo vroeg gaan rijden, als je op één dag flinke afstanden wil maken", legt hy uit. Bordeaux-Parijs is voor Priem dus een serieuze zaak. De monsterklassieker over 594,5 kilometer (waarvan bijna 400 kilometer, vanaf Poitiers bij het ki lometerbordje 218 achter dernies) staat al jaren op zijn verlanglijstje. „Maar met Herman van Springel erbij, die zeven keer heeft gewonnen, was het zinloos om mee te doen. Nu hij is ge stopt zijn er kansen voor anderen", zegt Priem. Met hem denken er nog 24 renners zo over, Onder hen Priems ploegmaat Ludo Peeters („Maar we rij den allebei voor onze eigen kansen"), de Belg Ferdi van den Haute (vorig jaar tweede) en de Fransman Gilbert Duclos Lassale (vorig jaar zevende). Sinds de overwinning van Jo de Roo in 1962 is Priem de derde Zeeuw die aan de klassieker deelneemt. In 1963 werd Piet Rentmeester tweede achter Tom Simp son en twee jaar geleden, in 1980, legde Peter Gódde beslag op een zevende plaats. Jan Janssen was in 1966 de laat ste Nederlandse winnaar van Bor deaux-Parijs. SAS VAN GENT - Corn Boys heeft gis teren in het vierpuntenduel tegen Vol harding een goede slag geslagen. Door een 2-1 zege hebben de Sassenaren het behoud van het eersteklasserschap in eigen hand, omdat er een kleine kloof geslagen is met de staartploegen. Henk van Oosten scoorde uit een van die kansen de openingstreffer na een corner. De weggewerkte bal belandde voor de voeten van de linkerspits, die simpel deze kans benutte. (1-0). Kort daarop werd de voorsprong uitge bouwd. Een schitterende aanval tussen Henk van Oosten en Frank de Meijer vormde de inleiding. De goed geplaat ste voorzet van Frank de Meijer bereik te de geheel vrijstaande Hans Roegiers, die maar voor het inknikken had (2-0). Volharding kwam in het laatste kwar tier van de eerste helft terug door een doelpunt van Jan Priem (2-1). In Renesse won de ploeg van die naam met 3-1 van Lewedorpse Boys en dat betekende, dat het voor Volharding een zwarte dag werd. Ad Menheere gaf de Bevelandse ploeg de leiding, maar uit een strafschop maakte Rick de Haas gelyk. Na de hervatting zorgden Leen Rademakers en een solerende Sjaak Vasseur voor de verdiende Renesseze- ge. ZIERIKZEE - Jaren achtereen tracht te het herenteam van de volleybalver eniging Mevo '80 uit Zierikzee te pro moveren. De Schouwse ploeg, uitko mend in het district 17 (het gebied on der Rotterdam), stuitte jaar in jaar uit echter op onzichtbare krachten. Dit seizoen lukte het wel. Mevo werd kam pioen in de derde klas en promoveert daardoor automatisch naar de tweede klas. „Een opluchting", zegt Piet Zoon, secretaris van Mevo en speler van het eerste, herenteam. „Het zou een hoop frustraties gegeven hebben als we dit jaar niet gepromoveerd waren". Mevo speelt bewust niet in het district Zeeland- Zeeland Is te kleinschalig. Trainer-coach Marco Reedy k: „Ik hoor de van een jongen van Dynamo dat ze in een seizoen zes keer tegen Mytilus speelden". En Piet Zoon „In ons dis trict is de concurrentiestrijd beter en dat leidt ook tot betere prestaties". In vergelijking met Zeeland zou Mevo. vol gens Reedijk en Zoon een goede eerste klasser zyn Maar aansluiting bij Zee land is er toch niet bij. „We hebben dat eens onderzocht. Voor de lagere teams zou dat waarschynlyk iets goedkoper zyn, maar voor ons niet. Je zit dan toch met verre reizen", verklaart Piet Zoon. Het afgelopen seizoen bewees Mevo de overmacht in de derde klas. Er werd maar liefst achttien maal met 3-0 ge wonnen en zelfs van tegenstanders kreeg de Schouwse formatie al te horen dat het tyd werd voor de ploeg om te promoveren. Marco Reedijk realiseert zich voorts dat „het moeilijker is om in de tweede klas te komen, dan je daarin te handhaven'Piet Zoon: „Handha ven doen we ons in ieder geval" Meer zit er vooralsnog niet in. Marco Reedijk: „In de tweede klas blyven, dat zal wel lukken met de jeugd die er aankomt, VLIEGEN ZONDER VLIEGBREVET maar ik denk niet dat het met deze jeugd lukt om nog een klasse hoger te komen". Het afgelopen jaar had Mevo al een erg talentvolle jeugdspeler in het eerste se niorenteam. De pas achttienjarige Ger- rit van Splunder ontpopte zich in het eerste team als een talent. „Het is zonde voor zo'n jongen dat we hier in Zeeland zitten. Hij kan beslist hogerop", meent Marco Reedyk. Maar er staat nog meer jeugd te dringen. „En dat is goed voor de ploeg, want iedereen zal moeten werken om zyn plaats vast te houden", zegt Piet Zoon. Kliek „Onze kracht ligt In de groepsvorming. Een soort kliek in de positieve zin van het woord", oordeelt Piet Zoon. „Zon der zo'n band hadden we zeker drie of vier verliespunten meer gehad", is Marco Reedijk van mening. Het herenteam van Mevo Zierikzee. JOES - De zenuwen gierden loor de keel tijdens het ver- tolg van de voetbalwedstrijd ioes-Sluiskil, op tweede paas- jag na de eerste helft gestaakt loor scheidsrechter Jan Gijs in het voordeel van Goes, dat daardoor zijn minimale kansen op de titel in de derde klas behoudt. Want na de uiterst belangrijke wedstrijden van zondag a.s. (Goes-Steenbergen, terwyl Steenber gen gelijk staat met Goes, en Sluiskil- Zierikzee) alsmede de slotwedstrijd van de competitie tussen Sluiskil en Goes is er toch nog van alles mogeUj k in de slot fase. Gevoelig verlies Het verschil ln het halve treffen was. Iers uit Drunen bij de stand 2-1 roor Goes omdat de arbiter jch bedreigd voelde. Bijna 400 oeschouwers zorgden vrijdag roor een anti-Sluiskilstem- ning, maar het waren juist wee Goesenaren, die zich in de terveuze slotfase niet konden leheersen en wegens ruw en onbeheerst spel een boeking Ipgelegd kregen van de voor- ireffelijk leidende scheids rechter Grispen uit Etten- Leur. pe Goese spelers, die tegen de lamp lie- jen waren Gé Wolthers en Piet Baar- •nds. Het waren in feite domme overtre- Jingen van de thuisspelers, die nota be te met 5-3 voorstonden en wonnen. Het ipectakel van die ene uit te spelen helft leverde maar liefst vyf treffers op. drie Landen en opstijgen op een veld of terrein bij u in de omgeving. Dat is mogelijk met onze nieuwste éénpersoons lichtgewicht vliegtuigen. Nu voor het eerst in Nederland verkrijgbaar in allerlei variërende modellen compleet met motor. Alle types wegen minder dan 100 kg en zi|n gemakkelijk te vervoeren op elke auto-imperial of aanhanger. Prijzen variëren vanaf 7000,- compleet met motor. Voor iedereen die nu met deze fascinerende sport wil kennismaken, en voor juni een toestel bestelt, hebben wij 4 gratis vlieguren op een motorvliegtuig bij een Nederlandse vliegschool. Ook is er voor ieder een een gemakkelijke betalingsregeling. Voor meer informatie en het verkrijgen van onze zeer uitgebreide en interessante catalogus waarin tientallen variaties en modellen worden geïllustreerd, dient u geld, of een bank- of girocheque ter waarde van 15,- in een gesloten enveloppe bij te sluiten en te zenden naar TLISSINGEN - Tydens de oraryeloop jan Zeeland Sport werd geld byeenge- Oracht voor de actie voor Polen. Zee- fand Sport kon 500 gulden afdragen. FA. WESTLAND 5348 AD Heesch Telefoon 04125-4087. Rijksweg 123

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 11