Van Eenennaam verlaat NAC wellicht aan einde seizoen Blamage voor Zeeuwse voetbal-tc Jeugd streepje voor bij basketbalclub Marathon Judoclub Kiai haalt na Geesink Ruska binnen Motorcrosszege van Peter Hoendervanger E HET IS BETER DAT IK WEGGA' Timman remise LENDL GAAT 'GEWOON' DOOR ZATERDAG DEMONSTRATIE MET DE MOOR KESSLER BIJ CLUB BRUGGE VAN MARLE IN UEFA-BESTUUR DONDERDAG 29 APRIL 1982 BREDA- Als er iemand de laatste maanden heeft ondervonden hoe hard het bestaan van een betaald voetballer soms kan zijn, is het Ton van Eenennaam wel. Deze 25-jarige doelman van NAC vertolkte, evenals zijn ploeggenoten, in de eerste competitiehelft vaak een uitblinkende rol. Hij was zelfs even de minst gepasseerde keeper van de eredivisie. Op grond van zijn goede prestaties werd hij in november 1981 geselecteerd voor het Nederlandse B-elftal. Als wissel mocht hij op de reservebank in de wedstrijd tegen Frankrijk B wat sfeer en ervaring opdoen. Nu, eind april, zit Van Eenennaam nog steeds op die zetel langs de kant. De reserve-bank van NAC dan wel te verstaan.De oud-Vlissinger is niet langer meer de vaste keus van NAC I. Inmiddels heeft dit geleid tot wat wrijvingen tussen Van Eenennaam en NAC en het ziet er naar uit dat beiden aan het eind van dit seizoen uit elkaar gaan. „Ik heb nog wel een contract voor een jaar, maar het lijkt me beter dat ik weg- Er is geen goede basis tussen NAC en mij om nog samen te werken", stelt Van Eenennaam. Op dit moment zyn de onderhandelingen met andere clubs al volop aan de gang. „Ik kan daar nu nog weinig over zeggen. Er is een aantal gegadigden. Ik hoorde dat het Belgi sche Sint Niklaas (de ploeg van de Zeeuws-Vlaming Patrick Verhoosel en dit seizoen gepromoveerd naar de twee de klas) belangstelling voor mij had. Ze zijn de afgelopen week in de wedstrijd met het tweede elftal tegen Willem n naar me wezen kijken", zegt Van Een ennaam. Een eventuele transfer zou voor Van Eenennaam de afsluiting zijn van een uiterst grillig seizoen. „Tijdens de eer ste competitiehelft ging het uitstekend. Ik keepte leuke wedstrijden. Gronin gen uit en FC den Haag thuis om maar eens een paar voorbeelden te noemen. Toen werd ik ook geselecteerd voor Ne derland B. Dat was toch een blijk van waardering voor mijn capaciteiten. speelden zich in het verleden ook al eens af. De NAC-doelman is echter niet geneigd om zelfs maar een tipje van de sluier over deze moeilijkheden op te lichten. „Daar koop ik niets voor. Ze ker nu niet. Ik wil voor de eventuele belangstellende clubs positief over ko men. Niet als een kerel, die altijd maar kritiek heeft. Dan loop ik namelijk de kans dat zo'n club zegt van die jongen moeten wij niet", aldus de Oud-Vlis- singer. Toch hebben de problemen een derge lijke omvang aangenomen, dat van Eenennaam wellicht gaat vertrekken bij NAC. Het einde van zijn zesjarige carrière bij de Bredase ploeg is dus in zicht. Ondanks de problemen ziet de oud-Vlissingendoelman niet in wrok om. Integendeel: „Ik heb er nooit spijt van gehad, dat ik naar NAC ben ge gaan. Ik heb er een geweldige tijd ge had. In het eerste jaar was het even wennen, maar toen ik een keertje het 'Avondje NAC' meemaakte, voelde ik me thuis. Het is een fijne club. fijn pu bliek en er is een fijne entourage. Ik heb onder Bob Maaskant. Hans Doijee en Frans Vermeulen mogen werken Alle maal hele fijne mensen en daar heb ik veel van geleerd die eerste jaren. loofd zijn medewerking te verlenen bij een eventuele transfer. „Het is voor zo wel NAC als mij geen prettige zaak. We zijn dus allebei gebaat bij een eventue le overgang naar een andere vereni ging. Ik wacht nu maar rustig af, al zal ik blij zijn als alles afgelopen is. Men taal ben ik door die hele zaak nogal aangeslagen", verklaart de reserve doelman van NAC. Van Eenennaam, die het in deze tijd nog steeds een voorrecht vindt dat hij betaald voetbal speelt, wil die profcar- riere nog niet verruilen voor het rusti ge leventje in de rijen van de amateurs. „Dat zou wel het laatste dat ik zou doen", besluit Van Eenennaam. De ka mpioensploeg van Marathon Staand vlnr. Jacques Joziassse, Rob Verrijzer. Joost Boerma, Emiel de Vis en coach Joop Elderkamp. Zittend vlnr GielJoziasse, Guido Sampon. Arjen Joziasse en Niek Bruggeman Etalage Zweepslag Kort voor de winterstop kreeg ik een zweepslag in de kuit. Ik miste één wed strijd". Na de winterstop ging het min der met de NAC-doelman. „Ik keepte in het bekertreffen met Sparta een onge lukkige wedstrijd. De week daarop verspeelden we door een persoonlijke fout van mij in de laatste minuut een kostbaar punt tegen Roda JC", ver klaart Van Eenennaam. Tegen AZ'67 thuis (0-1) en Haarlem uit (4-2) was Van Eenennaam nog vaste keus, maar daar na was het afgelopen. Hij vervolgt: „Ik voelde het na dat duel tegen Roda JC al aankomen. Ik kreeg opeens geen keeperstraining meer en na het verlies tegen Haarlem kwam Fritz Von Seydlitz Kurzbach tussen de palen te staan. Ik moest notabene uit de krant vernemen, dat ik niet was op gesteld. Er was met mij niet over ge sproken door de technische staf (trainer Jo Jansen, red)", meldt Van Eenen naam. En hij vervolgt: „Het was een van de vele grote teleurstellingen in mijn loopbaan (in het verleden werd hij al eens vaker gepasseerd), maar dat is het kenmerk van het betaald voetbal". Problemen Ondertussen ontstonden er ook weer problemen tussen Jo Jansen en Van Eenennaam. Soortgelijke conflicten Ton van Eenennaam irechts Jansen. betere tijden bij NAC. samen met trainer Jo Nog vier competitiewedstrijden moe ten er gespeeld worden. Of NAC Van Eenennaam die resterende duels nog in de etalage zal zetten, weet de NAC-doel man zelf niet. „Fritz Von Seydlitz Kurz bach heeft de laatste wedstrijd tegen Groningen thuis niet zo sterk gespeeld. Misschien krijg ik nog een kans. Toch hoef ik niet kost wat kost aan de bak te komen. Ik vind dat je als keeper best wel wat extra krediet mag krijgen. Je bent een éénling. Als je een fout maakt, is het een doelpunt", stelt Van Eenen naam. Een uitspraak, die aangeeft dat hij niet op voet van oorlog leeft met zijn concur rent. „Von Seydlitz Kurzbach en ik heb ben een goede samenwerking. We steu nen elkaar. Als hij erin staat, zal ik hem nadien nooit afkraken. Als we met 4-0 verliezen en Von Seydlitz heeft gekeept, vind ik dat verschrikkelijk rot voor hem en zo is het andersom ook. Toekomst Hoe de toekomst eruit gaat zien voor Van Eenennaam is op dit moment nog niet duidelijk. Wel heeft de club be- JUNIORENPLOEG SPEELT VOOR PROMOTIE NAAR RAYON VLISSINGEN - Het Zeeuwse jeugd- basketbal blinkt niet uit door kwali teit en kwantiteit. Voor Zeeuwse ploe gen is het moeilijk om op te tornen te gen Brabantse en Limburgse kam pioensteams. die pas na een erg zware schifting de titel in hun regio hebben bemachtigd. Voor Zeeland vormt de juniorenploeg van Marathon mis schien een lichtpuntje. De Vlissingse formatie werd met overmacht (onge slagen) Zeeuws kampioen en speelt nu voor promotie naar het rayon. Inmid dels werd al verloren van de Limburg se titelhouder Brunssum Eagles. Ver der staat er nog een ontmoeting tegen de Brabantse kampioen Hertog Bal- LONDEN - In de elfde ronde van het internationale schaaktoernooi in Lon den heeft wereldkampioen Anatoli Karpov uit de Sovjet-Unie een neder laag geleden tegen Yasser Seirawan uit de Verenigde Staten. Seirawan dwong Karpov in dertig zetten tot op- gaVe. Karpov verspeelde met deze ne derlaag zijn (gedeelde) leidende posi tie. De Zweed Andersson en de Hongaar Portisch bleven bovenaan. Jan Tim man kwam in de elfde ronde remise overeen met oud-wereldkampioen Spasski. Daardoor werd hij vrijwel uit geschakeld voor de eindzege in hetLon- dense toernooi. De uitslagen uit de elfde ronde zijn: Seirawan (V.St.)-Karpov (Sovj 1-0; Andersson (Zwe.)- Speelman (Eng.) 0,5-0,5; Portisch (Hon. i - Lju- bojevic (Joe l 0.5-0,5; Christansen (V.St I - MesteKEng.) afgebroken; MilesiEng.i - Nunn (Eng.) 1-0; Spasski (Sov- Timman (Ned 0.5- 0.5; Gelier (V.St.) - Short (Eng.) 0,5-0,5. De stand na elf ronden: 1 Andersson en Portisch 7 punten; 3 Karpov en Spasski 6,5, 5 Speel man en Miles 6,7 Timman 5.5; 8 Ljubojevlc en Seirawan 5 plus 1 afgebroken partij, 10 Geiler 5. 11 Mestel 4,5 plus 1; 12 Nunn 4,5: 13 Short 3,5; 14 Christansen 3 plus 1 MADRID - Ivan Lendl gaat gewoon door met winnen. Anderhalve dag na zijn overwinning in het WCT-eindtoer- nooi van Dallas tegen John McEnroe, stond de Tsjechoslowaakse speler al weer in Madrid op de baan in een po ging ook dit 200.000-dollartoernooi op zijn naam te brengen. Hij begon daar mee overtuigend en onaangedaan, zo als men dat van hem kent. De Span jaard Juan Aguilera kwam in de derde ronde niet verder dan vier games: 6-1, 6-3. SOUBURG - Een dominerend figuur in de judo wereld (letterlijk en figuurlijk) is zaterdag de gast van de Souburgse judovereniging Kiai. Zijn naam: Wim Ruska, de veelvoudig olympisch, we reld en Europees judokampioen, die deze dag in de plaatselijke Van Duyvenvoordesportaccom- modatie een bijna 2,5 uur durende demonstratie geeft, samen met de jeugd van Kiai. Daarmee timmert de Souburgse judoclub voor de tweede maal in enkele jaren aan de weg door een toonaangevende judoleraar uit te nodigen, die te vens in de afgelopen jaren triomfen behaalde Want eerder was judoreus Anton Geesink in de afgeslagen Middelburgse PZEM-sportzaal (een grotere zaal kon Kiai niet te pakken krijgen) om daar (en een dag later ook in Goes) demonstraties te geven. Waarom opnieuw zo'n gigant binnengehaald15 Vlissinger Kees Priester, vice-voorzitter en p.z.- man van de Souburgse vereniging, laat weten, dat de club in eerste instantie een opvallend evene ment op touw wilde zetten ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan. ..Bovendien", verzekert Priester, „zijn we al jaren bezig om het judo te promoten, om het judo in een zodanig daglicht te stellen als de voetbalsport, al zijn we ons als bestuur er van overtuigd, dat zoiets nauwelijks kan lukken. Maar we willen het wel zoveel mogelijk benaderen. Per slot van rekening adviseren toch sportartsen re gelmatig, dat judo de beste sport is voor jongeren, die een beetje bang zijn voor de buitenwereld". Topjudo Bovendien is het volgens Kees Priester altijd be langrijk om de leden kennis te laten maken met topjudo. Wim Ruska zal dat samen met Terneuze- naar Staf de Moor, supervisor van de Souburgse vereniging, demonstreren. Kiai-voorzitter Paul Kramer vult aan: „De gewone leden blijven meestal verstoken van het zien van topjudo. Dat willen we graag veranderen, want technisch ju do. zoals de topjudoka's dat uitvoeren, is erg mooi om te zien en misschien", vervolgt Kramer, „kunnen we er in een later stadium nieuwe leden door aantrekken. Momenteel is dat nog niet mo gelijk, omdat we geen ruimte hebben om de hui dige club boven de 300 leden uit te breiden, maar we zijn hard bezig plannen te maken voor de bouw van een nieuwe dojo". Ruska's demonstratie begint zaterdagmiddag om half twee en ze duurt tot omstreeks vier uur. Daarna houdt het bestuur van Kiai een receptie. Dojo De dojo van Kiai is gesitueerd tussen de sporthal en de Beltscholen. De club is er al drie jaar mee bezig, maar momenteel zijn de financiën voor 99 procent rond, zo verzekert Kees Priester. De Vlis- Een juichende Wim Ruska uit 1972. singse welstandscommissie moet nog haar fiat ge ven aan het 25 bij 15 meter lange gebouw. Aanvan kelijk was er een groter opgezet plan, waaraan ook andere Souburgse sportclubs zouden meedoen, maar die 'anderen' schrokken uiteindelijk terug voor de financiële consequenties. Met een dras tisch vereenvoudigd plan, alleen geschikt voor ju do, is Kiai toen verder gegaan. Kiai hoopt, dat het nieuwe onderkomen nog dit jaar in gebruik kan worden genomen Priester: „We hadden zelfs gehoopt, dat we bij het 15-jarig bestaan de eerste steen zouden kunnen metselen, maar dat is niet gelukt Ellende voorbij Voor Kiai komt nu het eind in zicht van telkens verhuizen naai-weer te kleine zalen, jaarlijks voor afgegaan door het 'beroemde' gevecht om de zaal verdeling. Voorzitter Paul Kramer: „Met de bouw van de nieuwe dojo helpen we ook de andere Vlis singse sportclubs, want er komt nu voor hen meer ruimte beschikbaar". Ook op het terrein van de eigen kaderopleiding is Kiai altijd druk in de weer geweest. Priester laat weten, dat de club voor circa een halve ton in de opleiding van trainers (twee van hen hebben een diploma assistent-leraar en ze willen doorgaan voor leraar) en andere kaderleden heeft gesto ken. Iers op het programma. De kansen van de Marathon-jeugd zijn na het verlies tegen de Limburgers verminderd, maar omdat Brunssum Eagles heeft la ten weten niets voor promotie te voe len, bestaat er een mogelijkheid dat Zeeland weer een 'landelijke' jeugd- ploeg krijgt. Marathon heeft de afgelopen jaren let terlijk het 'schoolvoorbeeld' geleverd van hoe de opbouw bij de jeugd aange pakt moet worden. Joop Elderkamp, coach van de juniorenploeg en speler van het eerste team van Marathon, ver duidelijkt dat: „Toen ik vier jaar gele den naar Marathon kwam hadden we een juniorenploeg en een kadetten- team. Nu zijn er al zes jeugdploegen" Het resultaat van verschillende activi teiten aan het jeugdfront. Basketbalin- stuiven en trainingen op lagere scholen. „Er is flink wat aan gedaan en dat kan je niet van alie clubs zeggen", zegt Elder kamp Bij Marathon waren veranderin gen ook hard nodig. De eerste heren- ploeg degradeerde uit de rayon hoofd klas en zakte vervolgens ook uit de rayon eerste klas. „Waterverf', noemt Elderkamp het. De jeugdactiviteiten resulteerden erin dat Marathon inmid dels de grootse Zeeuwse vereniging is (grootste aantal teams in competitie). „Over een paar jaar moeten we daar bij de senioren van gaan profiteren. Ik moet er voor zorgen dat dat ook gaat gebeuren. Dat de ouwe hap door de jeugd wordt verdrongen. Die jonge gas ten zijn helemaal leip van basketbaL Die gaan in de zomer naar basketbal kampen. Dat is goed, want het is toch belachelijk dat Vlissingen geen junio renteam in de hoofdklas heeft. Het is belachelijk dat Zeeland geen junioren ploeg in de hoofdklas heeft", vindt El derkamp. Medio mei, dc datum is nog niet defini tief, speelt Marathon tegen de Bra bantse titelhouder Hertog Ballers. „Normaal gesproken zijn die Braban ders sterker. Ze hebben daar bijvoor beeld al zes juniorenklassen. Maar we gaan wel naar Den Bosch om te win nen", besluit Elderkamp. SINT LAUKEINS - Middelburger Pe ter Hoendervangers was de enige Zeeuw, die een eerste plaats behaalde tijdens de motorcross van de BLB in het Belgische Sint Laureins. Bij de de butanten 259 verrichtte hij die presta tie. Er waren overigens nog wel ver schillende ereplaatsen te noteren, waarbij met name Leo Stroo uit Vlis singen en Johnny Fynaut uit Oostburg goede zaken deden bij de debutanten 125. Zij eindigden daar respectievelijk tweede en derde en dat betekende dat zij heel wat punten scoorden in de strijd om de BLB-titel, waarvoor deze wedstrijd meetelde. Naast de derde plaats van Johnny Fy naut waren er nog van dergelijke klas seringen weggelegd voor Robert Beijer bij de junioren 500 en Bram van de Vel de bij de Nationale 500. Beiden eindig den ook als derde. Pechvogel van de dag was ongetwijfeld Edward van de Klooster bij de B-inter- nationalen, die na een vijftal overwin ningen op rij onklopbaar leek in deze categorie. In beide manches kwam hij reeds bij de start te val, waardoor hij telkens als één der allerlaatste moest vertrekken. Op het erg smalle parkoers kon hij zich uiteindelijk toch nog op werken naar een zevende plaats in de eindklassering. De uitslagen debutanten 125: 1. Luc Goffin <B>; 2 Leo Stroo, Vlissingen, 3 Johnny Fy naut. Oostburg; 7. Herman de Kaijzer. Axel; 20 Ronald Doens. Biervliet: 22. Jacky de Pae- pe, Breskens. 50. Ronald de Paepe. Oostburg. Debutanten 250: 1. Peter Hoendervangers. Middelburg; 15. Marti en Jansen, Sluiskil; 16. Cor Goossen, Axel. 20. Sam Jansen. Sluiskil; 32 Evert Leeraert Ossenisse, 42. Herman van den Bos. Koewacht. Junioren 250:1Dirk van de Geuchte (B); 5. Pascal van der Kelen, Axel, 6. Niek Weemaes, Absdale. Junioren 500:1. Peter Dhanis, Belgiè; 3. Robert Beijer, Schoondijke. 13. Jos Overbeeke. Temeuzen; 18 Robbie Antheunis, Axel; 22. Chris de Pooter. Axel. Nationalen 125: 1 Dieudonné Stouvenaeckers. Belgiè; 7. Johan Schelle- man. Axel, 20. Ko Walhout. Sluiskil. Nationa len 250: 1 Giovanni de Meij. Belgiè; 9 Hans Kolijn. Temeuzen, 11. Adwin Cortvnendt, Axel, 14.Noèl Weemaes, Absdale. Nationalen 500:1 Danny Gabriel. Belgie, 3 Bram van de Velde, Breskens, 4. Jacky Lensen, Philippine; 25. Jan Verhage, Cadzand. Internationalen B: 1Mare Desplenter, Belgiè; 7. Edward van de Klooster. Internationalen A: 1. Martin de Winne, Belgie, 7. Frans Lensen. JOHAN CRUIJFF BIJ KR0-TELEVISIE HILVERSUM - Johan Cruijff gaat inhetnieuwe seizoen voorde KRO- televisie werken. Het is de bedoe ling dat rond de voetbalster een se rie korte sport-programma's wordt gemaakt. Over de inhoud van het programma, de naam en de uit zendfrequentie zei de KRO-pers- dienst vanmiddag nog geen mede delingen te kunnen doen. Hierover zouden nog onderhandelingen met Cruijff worden gevoerd, NOG VOOR het Zeeuws voetbalelftal dit seizoen officieel in actie is gekomen, moet er al melding worden gemaakt van een blamerende nederlaag. Die blamage komt zeker niet op rekening van de spelers, maar moet volledig wor den toegeschreven aan de technische commissie van de afdeling Zeeland. De ze commissie is verantwoordelijk voor de selectie van de voetballers. Tot stom me verbazing van alle voetbalkenners in Zeeland selecteerden de keuzeheren ditmaal echter niet. middenvelder Stof fel Schipper van Oostkapelle. Opmer kelijk genoeg zijn alle commissieleden het roerend eens over de onmiskenbare talenten van Stoffel Schipper, die niet alleen als 'dirigerende middenvelder vaak zijn stempel op een wedstrijd drukt, maar die bovendien als 'aanval lende middenvelder' ook gemakkelijk kan scoren. Commissielid Kees Blomaard uit Goes bijvoorbeeld zegt „Qua capaciteiten kun je Stoffel Schipper in dit Zeeuws elftal niet missen". Hier wordt dus let terlijk gezegd: Stoffel Schipper is on misbaar voor het provinciale team! En toch werd de speler van Oostkapelle met gekozen. Waarom niet? Omdat tij dens een discussie m de technische commissie het gezonde verstand een blamerende nederlaag leed Enkele keuzeheren waren namelijk nog altijd in hun wiek geschoten, omdat Stoffel Schipper twee jaar geleden 'i beledi gend was uitgevaren'legen enkele com missieleden. Nu hebben de commissie leden in een ver en grijs verleden ook zelf nog gevoetbald. De meesten konden zich dan ook nog herinneren dat een voetballer in zijn emotie wel eens uit spraken wil doen, waarvan hij later spijt heeft. Een groot deel van de commissie wilde dan ook die emotionele uitbarsting van de Oostkapelle-speler met al te zwaar laten wegen en hem op grond van zijn onmiskenbare capaciteiten wis en waarachtig wel m de selectie verkiezen. Enkele commissieleden hielden echter rancuneus voet bij stuk en zowaar he ten de anderen zich ompraten. Een schoolvoorbeeld van een nederlaag van het gezonde verstand. Trainer Jaap van Maris van Arnemui- den teen van de leden van de techni sche commissieheeft ai laten weten, dat Stoffel Schipper in het Zeeuws elftal behoort te spelen. Met die uitspraak heeft hij de woede opgewekt van zijn mede-tc-lid Kees Blomaard: „We had den tenslotte afgesproken, dat het een unanieme beslissing ivas en al is het dan een verkeerde unanieme beslissing toch moet je dan achter de tc blijven staan" Nu er toch uit de school geklapt is. wil ook Kees Blomaard wel iets kwijt Op merkelijk genoeg blijkt uit zijn woorden dat een deel van de technische commis sie het wel eens is met de argumenten die voor Stoffel Schipper aanleiding waren voor een emotionele uitbarsting. Terecht had Schipper er twee jaar gele den namelijk bezivaar tegen om tijdens die wedstrijd tegen België negentig mi nuten op de bank te blijven zitten terwijl enkele spelers volledig aan het eind van hun lalijn warenKees Blomaard wil nu wel bekennen: „Ik was het er ook niet mee eens dat er geen reserves in het veld kwamen, tenvijl vier spelers van Zeeland op hun wenkbrauwen liepen. De Belgen gebruikten wel al hun spe lers. Waarom deed Jo de Waal dat niet?" iiiirriNiiEMi De technische commissie - althans en kele leden - treft nu wel de blaam twee jaar na dato wat al te rancuneus een speler nog eens even te willen pakken. „De commissie heeft besloten dat hij ge zien zijn opstelling in het verleden niet in aanmerking komt voor selectie", zei tc-voorzitter Wim Broekhoven. Volko men terecht heeft Sluiskil-trainer Han van der Hooft dat 'een flutreden, bela chelijk en schandalig' genoemd De commissie bestaat uit vier deskundi gen <de trainers Van Maris, Bennie Pauwels. Piet de Winde en Jo de Waai en verder uit de heren Wim Broekho ven. Kees Blomaard. Joop de Wit. Maarten Klouwer. Lou Traas en Wim Jagt ide laatste als administrateur van de afdeling alleen ambtshalve i. Het is onbegrijpelijk dat met name de trainers in de commissie het been niet stijf hiel den en Stoffel Schipper er absoluut bij wilden hebben Hoewel. Is het zo onbegrijpelijk? Tc-lid en trainer/coach Jo de Waal bijvoor beeld kon niet verbloemen, dat hij on voldoende op de hoogte is van de moge lijke kandidaten voor het Zeeuws elftal. Velen dachten dat er aanvankelijk ten minste zes 'zekeren' waren voor de se lectie: Gerard en Stoffel Schipper van Oostkapelle. Kees Verkaart van Zienk- zee, Tonny van den Berge van Bruse Boys, Johnny Spaans van AZVV en Paul van der Hooft van Sluiskil. Nota bene: drie van die spelers bereikten de selectie niet eens. Stoffel Schipper is al genoemd. Coach Jo de Waal dacht van Verkaart dat hij „al in de dertig was ide speler van Zierikzee is zevenentwin tigi. Voorts meende dc trainer coach dat Ton van den Berge geselecteerd was voor het afdelingselftal. Dit soort onwetendheid maakt een trai- ner'coaeh - en daarmee de hele techni sche commissie - natuurlijk ongeloof waardig. Duidelijk is daarmee ook aan getoond. dal een trainer van een Zeeuwse itopiclub geen coach kan zijn van het Zeeuws elftal. Dc Waal is als interim-trainer bij Vlissingen binnenge haald en de druk om met dit clubteam te presteren hield hem vanzelfsprekend zo bezig dat hij nauwelijks tijd beschik baar had om voldoende kandidaten voor hel Zeeuws elftal te kunnen vol gen.Zolang het bestuur van de afdeling Zeeland en de technische commissiei het toestaat dat een druk bezette club trainer het Zeeuws elftal er even bij doet, kan die trainer natuurlijk niet al te veel verwijten worden gemaakt. Ver wijten zijn daarentegen wel te richten op tc-leden die hem van informatie moesten voorzien. Het gekrakeel rond het Zeeuws elftal blijft een treurige zaak. Vooral ook voor een man als Kees Blomaard, die er keer op keer in slaagt om hooggekwalifi ceerde tegenstanders voor het provin ciale team aan le trekken. Dankzij de bemiddeling van Blomaard komt het nationale team van België opnieuw naar Zeeland Tijdens een receptie na de interlandwedstrijd Nederland-Bel- giè zei Blomaard tegen een groepje Ne derlandse trainers ,He Hollandse clubs willen toch niet voor een oester- maaltijd naar Zeeland komen". Han Berger raakte in gesprek met Blo maard, nam de uitdaging aan en uus speelt ook FC Utrecht tegen Zeeland. Kortom Blomaard doet wel iets om het voetbal voor het Zeeuws elftal aantrek kelijk te maken. Daarom heeft Blo maard het moeilijk met al hel gekra keel rond de selectie. Maar als tc-lid kan hij er natuurlijk ook voor zorgen dat inderdaad het sterkste Zeeuws elf tal binnen de lijnen komt. JOOP VAN DEN BERG BRUSSEL - Georg Kessler wordt vrij wel zeker met ingang van het komende seizoen de nieuwe trainer van Club Brugge. Hoewel het bestuur van Club weigert in te gaan op de geruchten, wordt verwacht dat het nieuws offi cieel bekend zal worden gemaakt als Club Brugge zich gehandhaafd heeft in de hoogste afdeling van de Belgische voetbalbond. Ook Georg Kessler zou tijdens de be sprekingen als eis hebben gesteld, dat hij het overeengekomen contract pas als bindend beschouwd, indien Club in de hoogste divisie blijft. Afgelopen zon dag werd Kessler gesignaleerd bij de competitiewedstrijd van Club tegen Winterslag. Club Brugge won, dankzij een weer van een blessure volledig ge nezen excellerende Jan Ceulemans met 4-0. DRESDEN - Tijdens het driedaagse congres in Dresden is Jo van Marle, de voorzitter van de KNVB, gekozen in het bestuur van de Europese voetbal unie (UEFA). Van de acht kandidaten voor vijf plaat sen in het bestuur kreeg Van Marle de meeste stemmen: namelijk 30 van de 32. De andere vier nieuwe bestuursle den zijn; Schramm (IJsland). Yunger (Schotland). Schneider (Oost-Duits- land) en Ryasentsjev (Sovejt-Unie). Van Marle is de derde Nederlander in het UEFA-bestuur na Lo Brunt (1960- 1966) en Jos Coler (1967-1977).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13