Raad Middelburg regelt contact Gasthuisbestuur Vraagtekens ondernemingsraad sociaal centrum rond nieuwbouw Raad Middelburg uit lof over overeenkomst PZEM mileunota PZC/streek Raad Middelburg vraagt stappen tegen beunhazen Oudercommissie verbaasd over voordracht voor schoolhoofd in Hulst DINSDAG 27 APRIL 1982 NA CONTROVERSE OVER BENOEMING MIDDELBURG-De gemeenteraad van Middelburg ging maandagavond una niem akkoord met een vanuit eigen midden ingediend voorstel over de toe komstige contacten met het bestuur van de Godshuizen (Gasthuis). Dit na dat begin dit jaar het ziekenhuisbe stuur ongenoegen had geuit omdat de raad bij het benoemen van een kandi daat van de aanbeveling was afgewe ken. De raad besliste maandag dat het bestuur voortaan (drie weken voor de vergadering waarin over benoemin gen wordt gesproken) door een lid van b en w over voorstellen die afwijken van de voordracht op de hoogte wordt gebracht. Verschillende raadsleden herhaalden zaken die zy eerder in de commissie volksgezondheid naar voren hadden gebracht. Op geïrriteerde toon deed burgemeester Wolters toen het beroep om het in verband met het onderwerp (Godshuizen) 'in Gods naam kort te houden'. De heer A. van der Toorn (SGP/RPF) verklaarde daarop deze uit spraak te betreuren waarop de heer Wolters repliceerde 'dit wel verwacht te hebben' De controverse ontstond nadat de raad december vorig jaar besloot om het oud-GPV-statenlid M. Meijering in het bestuur te benoemen. Deze kandidaat kwam niet voor op de aanbeveling van het bestuur Dit leidde tot een felle reac tie van het bestuur. Gesteld werd dat men niet op de hoogte was gebracht van de wijziging (op initiatief van de SGP-fractie), niet op de hoogte was van de kwaliteiten van de kandidaat terwijl bovendien niet eerder afgeweken was van de aanbeveling zodat het gedrag van de raad wel ongebruikelijk was B en w kwamen daarom met het voor- Twee personenauto's beschadigd bij aanrijding Hulst HULST - Bij een kop-staartbotsing op de kruising van de Gro te Kreekweg met rijksweg 60 bij Hulst zijn maan dagmiddag twee auto's beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de automo bilist E B uit Heikant, die op de Grote Kreekweg reed. remde voor het ver keerslicht. dat juist op oranje sprong De achter hem rijdende Belg P. P uit Kruibeke zag dit te laat en botste tegen de achterzij de" van de auto van B. stel dat afwijking van de aanbeveling pas mogelijk was nadat het college overleg had gepleegd met het bestuur De raad vond echter unaniem dat dit te ver ging en te betuttelend was. Wel wa ren de meeste woordvoerders het er over eens dat de gang van zaken begrij pelijk 'wTevel' had opgewekt bij het be stuur. Men vond echter niet dat het Gasthuisbestuur rechten mocht ontle nen aan het feit dat nooit van de aanbe ling was afgeweken. Omzetting van het recht van aanbeveling in een recht van voordracht werd afgewezen Na uitvoerige discussie ging de raad achter het eigen voorstel staan Dit houdt in dat het bestuur zo vroeg moge lijk kenbaar maakt dat er een vacature is. Vervolgens wordt er een profiel schets opgesteld Daarna wordt door het bestuur een aanbeveling van twee personen ingediend. Wanneer raadsle den hieraan namen willen toevoegen zal het bestuur hiervan tijdig (minstens drie weken voor behandeling in de raad) op de hoogte gesteld Kritiek De woordvoerders van CDA, VVD, PPR en SGP hadden kritiek op het feit dat wethouder G. B. Schoenmakers, in zijn positie als vertegenwoordiger van de raad, het Gasthuisbestuur niet op de hoogte had gebracht van de afwijking van de voordracht die later slof deed opwaaien. De wethouder verklaarde dat dit helemaal niet zo geregeld was. Bovendien vond hij dat de raad het be stuur maar op de hoogte had moeten stellen omdat uit haar midden de wij ziging was voortgekomen. Verschillende raadsleden uitten zich kritisch over het feit dat de heer Meije ring voorzover bekend nog niets van het bestuur had vernomen terwijl een ander op 15 december aangewezen be stuurslid wel mee vergadert. De heer J. Zoek (WD) was het niet eens met de redenering dat de heer Meijering zelf zijn introductie bij het bestuur zou moeten regelen. ..B en w moeten bevor deren dat aan deze situatie een einde komt en ervoor zorgen dat hij binnen de kring van het bestuur wordt opgeno men". aldus de VVD'er. Hetzelfde vond de SGP'er Van der Toom terwijl mr J A. R. M. Douwes zei de houding van het bestuur ten opzichte van de heer Meije ring 'te betreuren'. Raad Middelburg toch geld voor tuin school 'Oosterburch' MIDDELBURG - Tegen de uitdrukke lijke wens van vier van de vijf college leden. ging de gemeenteraad van Mid delburg maandagavond in grote meer derheid akkoord met een voorstel om acht mille beschikbaar te stellen voor de aanleg van een tuin om de openbare basisschool 'De Oosterburch' in Mid delburg. Het voorstel was namens de onderwijscommissie ingediend door mevrouw C. de Dreu-Koster (WD). Achtergrond tot het indienen ervan -kort voor middernacht- was het feit. van een destijds door de raad verstrekt krediet nog een bedrag van 46.000 gul den resteerde, zo staat in het voorstel. Leerlingen van de vakschool voor ho veniers in Kapelle zouden het plan uit voeren als de gemeente Middelburg de benodigde materialen zou leveren, die tien mille zouden kosten. In het verle- NCVB Vrouwenpolder VROUWENPOLDER - De NCVB afde ling Vrouwenpolder hield de maande lijkse vergadering onder leiding van mevrouw E. SchaferTaets van Ameron- gen. Er werden twee nieuwe bestuursle den geïnstalleerd, de dames C. Dekker- Schout als vice-president en F. Schout- Osté als penningmeester. Spreekster was mevrouw J. Dingemanse, die sprak over het welfare-werk van het Rode Kruis. De volgende vergadering wordt gehouden op 12 mei. De heer D. van Maldegem houdt dan een praatje over het 'TearFund-werk'. Vergadering CPB Walcheren MIDDELBURG - De Christelijke Plat- telandsvrouwenbond, afdeling Walche ren houdt donderdag 29 april een verga dering in de Getuigeniskerk te Middel burg Spreekster is mevrouw J. Nie- mantsverdriet-Leenheer, burgemees ter van Westerschouwen. Het onder werp is 'Wat is de inbreng van de vrouw in de gemeente en hoe kan zij er bij be trokken worden'. De bijeenkomst be gint om half acht 's avonds. Ouderenbond in Middelburg bijeen MIDDELBURG - De Protestants Christelijke Ouderen Bond afdeling Middelburg houdt woensdag 28 april de maandelijkse ledenvergadering in ge bouw De Schakel te Middelburg. Na het huishoudelijk gedeelte, dat om twee uur begmt, houdt de heer H. Wagenaar een praatje over het zelf produceren van wijn Douaneloods in Terneuzen doelwit van vernielingen TERNEUZEN - Onbekenden hebben afgelopen weekeinde voor duizenden guldens vernield in een douaneloods van het Terneuzcnse havenbedrijf Au gust de Meijer aan de Beneluxweg. Ze staken van twee vorkheftrucks de ach terband lek en beschadigden van een derde de slangrol. Ook werden er zeven pallets onbruikbaar gemaakt. De da ders kwamen het gebouw binnen door een van de roldeuren uit de rails te lichten. De inbraak is gepleegd tussen zaterdag- en maandagmorgen. VOORRANG VOOR ARBEIDSPLAA TSEN' r> ry den was voor het aanpassen van de tfljeeïlKOnlST reeuwse tuin al 2500 gulden uitgetrokken, zodat VU-vereniging Grootste ijsje ter wereld in Middelburg MIDDELBURG - In het onlangs geopende restaurant van het Tref- center in Middelburg, zal een ijs beer woensdag 28 april het grootste softijsje ter wereld tappen dat ooit is geproduceerd. De beer landt om twee uur per heteluchtballon bij het warenhuis. De gebeurtenis vindt plaats vanwege de installatie van de vijfhonderdste softijsmachi ne van een firma die deze appara ten vervaardigdt. Omstreeks drie uur vertrekken beer en ballon weer. GOES - De ondernemingsraad van de stichting voor maatschappelijke dienstverlening op Zuid- en Noord-Be veland (Sociaal Centrum) heeft vraag tekens geplaatst bij de nieuwbouw- plannen van de stichting. Het gaat vol gens de OR niet aan om in een tijd van bezuinigingen een duur nieuw gebouw neer te zetten en in te richten. De raad meent dat een goedkopere oplossing mogelijk is door het huidige onderko- NCVB Meliskerke MELISKERKE - De afdeling Melisker ke van de NCVB hield haar maandelij- ke vergadering m het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk. Na het ope ningswoord van de presidente me vrouw L. Lauwerse-Adriaanse sprak de heer Stutterheim. arts, over de verhou ding tussen huisarts en patiënt, waarna hy vragen uit de zaal beantwoordde Mevrouw Simonse-De Graaf sloot de bijeenkomst af Wijkverenigingen en belangengroeperingen Middelburg bijeen MIDDELBURG - Vertegenwoordigers van Middelburgse wijkverenigingen en belangengroepen hielden een bij eenkomst in het gebouw van de Stich ting Opbouwwerk Middelburg aan de I)am in Middelburg. Zij bespraken on der meer de verordening openbaar heid van bestuur, de inspraakverorde ning en het spreekrecht bij gemeente lijke commissies. Omdat de aanwezi gen wat meer inzicht willen hebben in het voorlichtingsbeleid van de ge meente Middelburg, besloten zij het hoofd van de afdeling voorlichting van Middelburg uit te nodigen voor een ko mende bespreking. Vervolgens discussieerden de vertegen woordigers van de wijkverenigingen en belangengroeperingen over hun positie in het bestuur van de Stichting Op- mT. j bouwwerk. Besloten werd. dat zowel de Nieuwe gemeenteglQS stichting als de wijkverenigingen en be langengroeperingen met structuur- voorstellen zouden komen. Bij de bespreking van de verschillende te houden zomeractiviteiten, werd posi tief gereageerd op het voorstel om alle wijkverenigingen een open dag te laten houden, met spelletjes voor de kinde ren. Tenslotte vroegen verschillende bewoners- van de wijk Griffioen advie zen voor het opzetten van een wijkorga- nisatie. Granaten gevonden in Breskens BRESKENS - Personeel van rijkswa terstaat vond bij werkzaamheden aan de Westhavendam te Breskens maan dag twee 7,5 mm granaten. De explosie venopruimingsdienst is in kennis ge steld. Bij een zoekactie in 'De Veste' te Breskens werd maandag een 7.3 cm gra naat gevonden. MIDDELBURG - Het bestuur van het Regionaal Verband Zeeland van de VU (Vrije Universiteit)-Vereniging houdt donderdag 29 april een bijeenkomst in de Getuigeniskerk te Middelburg. Spreker is professor dr A. Wessels, hoogleraar in de zendingswetenschap en evangelistiek aan de Vrije Universi teit te Amsterdam. Hij zal praten over het onderwerp 'Goed nieuws voor de ar men: Slecht nieuws voor de rijken?'. De bijeenkomst begint 's avonds om kwart voor acht. Collecte NIEUWDORP - Vrijwilligers hebben in Nieuwdorp een collecte ten bate van de Nederlandse hartstichting gehouden. Zy wisten ruim 518 gulden op te halen. Rioolinstallatie St-Maartensdijk mag blijven tVan onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De rioolzuiveringsinstal latie aan de Provincialeweg bij Sint- Maartensdijk mag daar van de Raad van State blijven staan. De verklaring van geen bezwaar die GS van Zeeland voor die installatie hadden afgegeven aan het waterschap op Tholen, heeft de zegen van de Raad meegekregen, on danks de bezwaren van A. Beeke uit Scherpenisse. Beeke wilde op z'n land, vlak bij de in stallatie, onder meer een vee- en berg- schuur én een woning neerzetten. Dat kan hij nu niet meer. en bovendien is de waarde van de grond gedaald. De Raad van State is daar niet gevoelig voor. Hij stelt dat de installatie planologisch aanvaardbaar en uit milieu oogpunt gewenst is. Beeke's bezwaren zijn dan ook verworpen. Bijeenkomst Zandstroomkontakt MIDDELBURG - Het Zandstroomkon takt houdt woensdag 28 april een con tactmorgen in gebouw 'De Vergulde Baars' m Middelburg. Op het program ma staat een voorlichtingspraatje over Amnesty International. De bijeen komst begint om half tien 's morgens. Kortsluiting was oorzaak brand in platenzaak Hulst HULST - De brand in de grammofoon platenwinkel 'Grammophonehouse' aan de Gentsestraat in Hulst is veroor zaakt door kortsluiting. Dat heeft de technische recherche van de rijkspoli tie maandagmiddag vastgesteld. De kortsluiting is vermoedelijk ontstaan in de geluidsapparatuur achter in de winkel op de begane grond. De brand, die zondagavond omstreeks zes uur uitbrak, verwoestte de gehele benedenverdieping. De bovenverdie ping liep rook- en waterschade op. Over de omvang van de schade was maandag bij de politie en brandweer niets be kend. De eigenaar van de grammofoon platenzaak. R. Taalman uit Hulst, was niet voor commentaar bereikbaar er acht mille overblijft. Wethouder A. Bergshoeff zei namens de rest van het college, met uitzondering van wethouder Schoenmakers, te vin den dat de meevallers, zo die zich voor doen, niet meteen in iets anders moeten worden gestoken, maar moeten worden bewaard. De begrotingspositie van de gemeente zou dat volgens hem noodza kelijk maken. Een grote meerderheid van de raad was een andere mening toe gedaan en steunde mevrouw De Dreu in haar voorstel. Hengelvereniging Westkapelle hield viswedstrijd WESTKAPELLE - Zondag HIELD de hengelsportvereniging 'Westkapelle' haar vijfde viswedstrijd van het seizoen bij de 'Trommelweg". Er waren 73 deel nemers. De uitslag 1L. Denisse; 2 Linda van Keulen; 3 R. Remrhev; 4L de Nooij- er; 5 Jo Houmes. De volgende wedstrijd Hulst vandaag 'uit' HULST - De nieuwe gemeentegids voor '82 - '83 van de gemeente Hulst wordt vandaag (dinsdag) aangeboden aan het college van b en w van Hulst. Het boekwerkje, waarin informatie staat over allerlei voorzieningen, in stellingen, verenigingen en diensten in de gemeente Hulst, wordt de komende week huis aan huis in de gemeente ver spreid. Een medewerkster van Publi- Media, die de gemeentegids uitgeeft, overhandigt vanmiddag om 14.00 uur in het stadhuis het eerste exemplaar aan burgemeester P. Molthoff. Het is voor het eerst dat de gemeente Hulst de uitgave zelf ter hand neemt. Tot nu toe deed de stichting Gemeen- schapswerk in Hulst dat. Het Gemeen- schapswerk heeft de gids vier keer uit gegeven. De nieuwe gids krijgt een vierkleuren is op zaterdag 22 mei van 8.00 tot 11.00 omslag met het wapen van Hulst. Alle uur bij 'Haga' te Zoutelande. TEGEN WENS VAN COLLEGE MIDDELBURG - Hoewel het college van b en w had laten weten er afwij zend tegenover te staan, drongen vijf tien van de 24 Middelburgse raadsle den er maandagavond toch op aan om een bouwregistratieverordening in de gemeente vast te stellen. Daarmee kwamen alle fracties, met uitzonde ring van die van SGP/RPF, tegemoet aan het verzoek van een Middelburgs bouwbedrijf, dat op deze manier de beunhazerij bestreden wilde zien. De WD vond dat door een dergelijke registratie zowel financieel als sociaal misbruik kan worden tegengegaan. De PvdA'er T. Verduin sloot zich alleen bij dat eerste argument aan. Ook de heer J Douwes (CDA) was een dergelijke me ning toegedaan. D'66-er B. Vleugel speet het, dat het verzoek niet in een commissie ter sprake was geweest en informeerde naar het advies dat de Ver eniging Nederlandse Gemeenten hier over heeft uitgebracht. Wethouder W. P. J. Baars overlegde de raadsleden een artikel, waarin de Ka mer van Koophandel Midden-Brabant de bouwregistratieverordening afwijst, maar dat mocht niet baten. Behalve de vier wethouders en de SGP'RPF-frac- tie stemden slechts drie CDA-lede© voor het collegevoorstel. De heer L. A. Kodde (SGP'RPFi liet nog weten wel tegen beunhazerij te zijn, maar de be strijding daarvan geen gemeentelijke taak te vinden. Geslaagd SCHERPENISSE - Anneke Duine (26 jaar) slaagde voor het doctoraal-exa- men orthopedagogiek aan de universi teit van Nijmegen, in welke stad de oud- inwoonster van Scherpenisse de oplei ding met succes afsloot Dezelfde spreker vroeg bij de behande ling van het voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van Reijershove of er op bouwkosten bezuinigd kan worden door 'recht toe recht aan'-bouw. Hij plaatste zijn opmerking naar aanlei ding van het b en w-voorstel om de wo ningen in dat gebied hoger te maken dan aanvankelijk de bedoeling was Na dat wethouder W. P. J. Baars de verze kering had gegeven dat er beslist geen fiats zullen worden gebouwd, maar 'meergezinswoningen', stemde de raad zonder veel discussie met het voorbe reidingsbesluit in. De woningen zullen maximaal negen meter hoog worden en uit drie bouwlagen bestaan. Dit geldt overigens slechts voor 21 van de 87 wo ningen, die de Woningbouwvereniging Middelburg op die plaats wil laten ver rijzen. informatie in de gids is voor de gehele gemeente alfabetisch gerangschikt. In de uitgaven zoals die door het Gemeen- schapswerk werden samengesteld was de informatie per kern gerangschikt. De gemeente Hulst besloot vorig jaar de gids zelf samen te stellen, omdat zij een uitgever had gevonden die de gids gratis wilde drukken. „Het kost ons nu geen cent", zegt gemeentevoorlichter D. M. Hollaardt. De laatste uitgegeven gids heeft ruim 15.000 gulden gekost. Het 'weghalen' van het gidsje by het Gemeenschapswerk is volgens de stich ting zeer plotseling en zonder overleg gebeurd. Dat is de stichting in het ver keerde keelgat geschoten. Het Ge meenschapswerk stelt ook dat het ma ken van de gids op haar manier nooit gratis kan zijn. Men is het er helemaal niet mee eens dat het onderbrengen van de informatie per kern door de ge meente wordt losgelaten. Het Gemeen schapswerk vindt dat haar opzet ge handhaafd moet blijven om zo een over zicht van de activiteiten per kern te hebben en 'omwille van een herkenbaar kernenbeleid', liet de stichting de ge meente vorig jaar weten. Het Gemeen schapswerk zegt benieuwd te zijn of het kostenloos zijn van de uitgave de ko mende vijf jaar inderdaad mogelijk zal blijken. WAARDERING VOOR WETHOUDER SCHOENMAKERS Auto vernield HULST - De Hulstenaar A. van H. reed maandagmorgen omstreeks vijf uur met zijn auto tegen een boom in de Wit te Burgstraat in Hulst. Zijn voertuig werd daarbij onherstelbaar bescha digd. H. bleef ongedeerd. Wat de oor zaak van de botsing is geweest is bij de politie niet bekend. Van H. was onderweg naar zijn werkge ver De B in Kieldrecht om deze te ver tellen dat uit zijn vrachtauto, eigendom van De B.. de accu's waren gestolen. De vrachtauto waarmee Van Hweg moest stond bij Den Dullaert geparkeerd. D-' waarde van de accu's bedraagt ruim ',o0 gulden MIDDELBURG - Van de vijf collegele den was wethouder G. B. Schoenma kers maandagavond degene die de meeste lof kreeg toegezwaaid. Veel lo vende woorden en waardering oogst ten vooral de overeenkomst met de PZEM over de aan Middelburg te leve ren energie en de Middelburgse milieu nota. Aan beide resultaten leverde wethouder Schoenmakers een belang rijk aandeel. Maar hoewel de woord voerders van de zes raadsfracties bei de resultaten toejuichten, wilden zij niet nalaten er een aantal kanttekenin gen bij te plaatsen. Bij het PZEM-con- tract werd vooral aangedrongen op het veilig stellen van de belangen van het personeel van Gemeentebedrijven Middelburg, een dienst die. zoals ge meld, eventueel door de PZEM zal wor den overgenomen. Bij behandeling van de milieunota hadden de opmer kingen met name betrekking op het vrijblijvende karakter van het stuk Vooral het ontbreken van de prioritei tenstelling en van de financiële onder bouwing riep bij verschillende raads leden vragen op. De heer M L. Almekinders iCDA) was 'content' over het principe-akkoord, dat b en w van Middelburg en een on derhandelingsdelegatie van de PZEM hebben gesloten over een nieuw electi- citeitsinkoopcontract voor de Middel burgse nutsbedrijven. Het voorgestelde contract, dat door de raad werd goedge keurd, maakt een eind aaneen overeen komst die als een 'wurgcontract' werd ervaren, en die de gemeente Middel burg tot nu toe zeker zeven miljoen gul den heeft gekost. De CDA'er pleitte voor het opstellen van een sociaal sta tuut. dat bij een overdracht van de Mid delburgse bedrijven aan de PZEM, de belangen van de werknemers zou ga randeren. De onderhandelingen over de overdracht moeten eind '83 voltooid zijn en duren voorlopig dus nog voort. Nadat hem veel lof was toebedeeld, meende de heer Schoenmakers aan de raad te kunnen vragen hoe er nu verder onderhandeld moet worden. Daarmee ging hij in de ogen van burgemeester drs P A Wolters veel te ver. De raads voorzitter vond het onverstandig om de onderhandelaars van te voren al in een men van het Sociaal Centrum in het voormalige Manhuis aan de Zuster straat in Goes uit tc breiden met de vleugel die de afscheiding vormt tus sen Manhuistuin en het plein van het museumcomplcx. Deze vleugel zal bin nenkort worden gerestaureerd. De nieuwbouw- het bestuur van het So ciaal Centrum heeft daarvoor een loca tie aan de westkant van de Frans de Hollanderlaan op het oog - zal groten deels worden gesubsidieerd door het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Om het over blijvende gat te overbruggen heeft het Sociaal Centrum de Bevelandse ge meenten gevraagd om een jaarlijkse ex tra subsidie van 50 cent per inwoner op tafel te leggen. Dat moet ongeveer 40.000 gulden per jaar opleveren. Alleen Goes heeft daarover nog geen beslis sing genomen. De andere gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland hebben de ge vraagde bijdrage toegezegd. De ondernemings-aad van de stichting vreest dat het Sociaal Centrum niette min ook nog zelf met kosten te maken zal krijgen. Gedacht wordt daarbij bij voorbeeld aan extra meubilair, hogere kosten voor de huishoudelijke dienst en meer energiekosten. „Wij vinden dat absoluut voorrang gegeven moet wor den aan de arbeidsplaatsen", lichtte OR-voorzitter mevrouw R. van Buren maandag toe. „Dat is, ondanks dat de huisvesting nu erg slecht is, toch nog steeds het belangrijkste". Geen goedkeuring In een brief aan het bestuur heeft de ondernemingsraad, die sinds oktober vorig jaar in functie is, de voorkeur uitgesproken voor de goedkopere mo gelijkheid de vleugel lussen Manbuis en museum bij de werkruimten van het Sociaal Centrum te trekken. Direc teur P. P. J. den Boer verklaarde daar over dat deze oplossing met CRM is besproken. Het ministerie heeft er evenwel geen goedkeuring aan ver leend. In de ogen van de ambtenaren die de situatie kwamen bekijken, zou het niet mogelijk zijn van het huidige gebouw en de vleugel een doelmatig kantoor te maken. Den Boer wees erop dat het Sociaal Centrum een van de laatste instellin gen is geweest waarvan CRM bereid is bij te dragen in de kosten van nieuw bouw. De afdelingen gezins verzorging en algemeen maatschappelijk werk die het Sociaal Centrum onder zijn hoede heeft, moeten het momenteel doen met werkruimten die in totaal 360 vierkante meter beslaan. Volgens de normen heeft de stichting recht op 500 vierkan te meter Medicijnen gestolen in Middelburg MIDDELBURG - Voor apotheek Hum- melen aan de Markt in Middelburg is maandagmorgen een rijwiel ont vreemd. In de bijbehorende fietstas be vond zich een flink aantal tabletten die bij innemen gevaarlijk kunnen zijn. Vermist worden vijftig tabletten van het middel Digoxine, een middel tegen hartkwalen. Voor niet-hartpatiénten kan dit gevaarlijk zijn. Verder verdwe nen er 200 Sintrom-Mitistabletten. Hierbij gaat het om een bloedverdun- nend middel dat bij innemen 'zeer ge vaarlijk' kan zijn. Tenslotte werden er ook 25 tabletten Dyta-Urese (een 'pias- middel') ontvreemd. Volgens de politie van Middelburg kan dit middel, vooral voor kinderen, een gevaarlijke uitwer king hebben. Degene die de middelen in bezit heeft wordt verzocht ze bij de apo theek te bezorgen of bij het bureau van de Middelburgse gemeentepolitie. Demonstratie zeefdrukken in Midgard MIDDELBURG - In Jongerencentrum Midgard te Middelburg wordt zaterdag 1 mei een demonstratie zeefdrukken ge geven, waarbij getoond wordt hoe de jongeren hun eigen affiches drukken en waaraan een tentoonstelling is verbon den van de fraaiste exemplaren. De de monstratie is van twee tot zes uur en 's avonds van acht tot tien uur. Vijftiende Zandmars in Middelburg MIDDELBURG - Wandelsportvereni- ging 't Zand te Middelburg houdt zater dag 1 mei haar vijftiende Zandmars over vijf afstanden. De starttijden zijn: veertig kilometer om tien uur, 25 kilo meter om 12 uur. 15,10 en 5 kilometer tussen half twee en twee uur. De start schoten worden gelost bij wijkgebouw 'De Vergulde Baars'. Visclub Zoutelande hield viswedstrijd ZOUTELANDE - De visclub 'De Kno- raene' te Zoutelande hield de 5e viswed strijd op het Zuiderstrand. De 43 deel nemers vingen 62 boven en 50 onder maatse vissen. Uitslag: l.L Dingemanse. 2 H Kruit, 3. M v. Sluys, 4. H Koppejan. 5. K Verhage, 6. A Janse Wz.; 7. A. Janse Cz8. D. Huibregtse, 9. J. de Rijke. De laatste wedstrijd voor de zomer is op zondag 23 mei van 8.00-11.00 uur op het Zuiderstrand. Optreden dichter en muziekgroep in Midgard MIDDELBURG - De Vlissingse forma tie Perla Wanan en de Haagse dichter Bart Chabot treden vrijdag 30 apnl op in Jongerencentrum Midgard in Mid delburg. Chabot draagt voor uit eigen werk, dat te vergelijken is met dat van Johnnie van Doorn en Ton Lebbink. Perla Wanan brengt Molukse volkslie deren, die wat de stijl betreft zijn ver pakt in eigentijdse muziek. De avond begint om half negen. HULST - De oudercommissie van de openbare lagere school die in augustus in Hulst van start moet gaan, is ver baasd over de voordracht van het col lege van b en w voor de benoeming van een schoolhoofd. In een voorstel aan de gemeenteraad laat het college van b en w weten een voorkeur te hebben voor de heer E. van den Bergen uit Spijke- nisse, terwijl de voorlopige oudercom- missic liever L. Huijsman uit Etten- Leur als schoolhoofd had gezien. Huijs man staat als tweede op de voordracht van b en w. Mevrouw M. Goessens van de voorlopi- VANDAAG GESPREK WETHOUDER ge oudercommissie zei daar niet op te hebben gerekend, want het college van b en w had geen rangschikking bij de voordracht opgegeven, terwijl de ou dercommissie dit wel had gedaan In eerste instantie was de boosheid bij de oudercommissie na het bekend worden van de voorkeur van b en w dan ook groot. Mevrouw Goessens zwakte dit maandag echter af. „Ik geef toe dat wij de kandidaten onderwijstechnisch met kunnen beoordelen. Dat is trouwens onze competentie niet. Wij hebben hen beoordeeld op organisatorische talen ten en persoonlijke ideologie ten aan zien van het onderwijs. Zo is de volgor de bij ons ontstaan. Wij hebben onze eigen beoordeling en die zullen we toch moeten staven aan die van b en w", zegt mevrouw Goessens. Wel vindt zij dat b en w de oudercommissie laat over de voorkeur heeft ingelicht. „We kunnen nu zo weinig meer doen", zei zy. Met betrekking tot de voorkeur van de ou dercommissie zei mevrouw Goessens verder: „Wij moeten onze eigen beper kingen onder ogen zien. Misschien ver- galloperen we ons". Vanmiddag (dinsdag), is er een gesprek over de benoeming tussen de ouder- commissic en de 'onderwijswethouder" B. de Keijzer van Hulst. De wethouder zei dat de volgorde van de voordracht is vastgesteld in samenwerking met de ïn- spectrice van het kleuter- en lager on derwijs. Dit is gebeurd nadat de inspec- trice en ambtenaren van de gemeente Hulst enkele proeflessen van de kandi daten hadden bijgewoond. De ouder commissie is beslist van plan haar standpunten met betrekking tot de volgorde van de voordracht naar voren te brengen tijdens het gebrek vanmid dag".// vanmiddag. Het voorstel over de benoeming van een schoolhoofd wordt donderdag in de vergadering van de gemeenteraad be handeld. De school, die in augustus van dit jaar moet starten, komt te staan aan de Sportlaan in Hulst. Het is de eerste openbare school in Hulst. namelijk alleen over gas en electriciteit gesproken. De fractie van de PPR ging bij monde van de heer A. Kamermans het verst: Hij zou pas met een over dracht akkoord willen gaan wanneer de PZEM geen nv meer is. maar een pro vinciale dienst. Bovendien vond hij het niet zo prettig dat de PZEM zich be dient van kernenergie. Nadat het colle ge had toegezegd dat het personeel en de raad van de onderhandelingsvorde ringen op de hoogte zou houden ging de raad. na enige discussie, met de gang van zaken akkoord De milieunota, die maandag in de raad werd behandeld, stamt al uit oktober van het vorig jaar en is inmiddels vier keer in een commissievergadering ter sprake geweest. De meeste fractie woordvoerders beperkten zich dan ook tot het houden van een algemene be schouwing over het stuk. Van verschil lende kanten werd erop aangedrongen om het niet bij deze, orienterende f Koninginnedag Serooskerke (W) SEROOSKERKE (W) - Het programma voor de viering van koninginnedag in Serooskerke, dat is samengesteld door de Oranjevereniging 'Beatrix' ziet er als volgt uit: om acht uur wordt de klok geluid en klinkt er bazuingeschal vanaf de plaatselijke kerktoren. Van 10.30 tot 11.15 uur treedt in het dorps huis 'de Zandput' een goochelaar op voor de kinderen van het kleuter- en lageronderwijs. Om kwart over een maakt het muziek korps EMM een rondwandeling door het dorp, waama er vanaf twee uur bij gebouw De Zandput in een feesttent een kermis wordt gehouden met onder meer een schiettent, spijkerbalk, ballen gooien, poortspel en een grabbelton. Er is verder een kinderknutselhoek en er wordt een racefietswedstrijd gehouden op de rollenbank. Vanaf half negen wordt in De Zandput een Oranjebal gehouden met muzikale medewerking van 'The Combinations' Burgerlijke stand ARNEMUIDEN Geboren: Cornells P. zv D. G. van Dijke en K. de Ridder, Jeroen, zv L. J. Scheele en M. P. van Waarde; Isabella D. dv D. Marijs en K. H. van Belzen; Maatje A. C. dv K, van Belzen en G. van Belzen; Roel G. zv G M. Snelting en J. A. van Nieu- wenhuijzen: Geertruida J. dv K. van Dalen en J. Meulmeester; Maatje J. dv A. Meerman en G. T. HaaijAarnoudt J. zv H. Poortvliet en A. G. Jeras; Gerrit H. zv H. H. Aalberts en C. J. Poostvliet; Albert J. L. zv J. L. de Troije en G. C. den Hartog, Jannetje W dv P. de Ridder en MIDDELBURG - Tijdens een sportdag Goese Dien Westrate wint tafeltennis tijdens sportdag voor gehandicapten G. T. Schipper; Annemieke, dv M. Pley- te en W. Sierveld. .oor gehandicapten die in Het Bra bantse Dongen werd gehouden, be- keurslijf te persen. De heer T Klaver te laten, maar de nota te vertalen in (PvdA) sloot zich aan bij de heer Alme kinders en de heren J. Griep (VVD) en A. van der Toorn (SGP'RPFi vroegen zich af wat er met de 'waterpoot' in Mid - delburg moet gebeuren In de over drachtsonderhandelingen is tot nu toe beleidsmaatregelen. Ook werd gepleit voor een fianciele onderbouwing. Ver der werd de wens geuit om het stuk aan te vullen met de vragen en opmerkin gen die in eerdere stadia over de milieu nota zijn gemaakt. Ondertrouwd* W. Geldof. 34 jr. en J. M. haalde Dien Westrate in het onderdeel van de Gruiter, 25 jr.. J. Meerman, 22 jr. tafeltennis de overwinning in de vier en J. W. van Belzen. 17 jr.; P. C. van door haar gespeelde partijen. Belzen, 22 jr. en K. Schroevers, 22 jr; A. zij is lid van de Stichting Gehandicap- L van de Ketterij en C. Th. Grootjans, ten Bevelanden uit Goes. De tweede 26 jr A. W. Vuik, 25 jr. en P de Ridder. Zeeuwse deelnemer was 'De Vrienden- 20 jr.; J. van Belzen, 37 jr. en J. A. Wit kamp, 39 jr.; J. Bezooyen, 25 jr. en C. M. Edel, 21 jr Getrouwd: A. C. F Ooms, 59 jr. enM. B. Chr. Stitzinger, 41 jr.; A, de Meulmees ter, 25 jr en G. Leenhouts, 23 jr.; J Meerman. 22 jr. en J. W. van Belzen, 17 jr.; W. Geldof, 34 jr. en J. M. van de Grui ter. 25 jr H M. de Troije, 25 jr. en J. Mesu, 23 jr.. J. C. Joossen. 24 jr. en J. G. Siereveld, 23 jr A L. van de Ketterij, 21 jr en C. Th. Grootjans. 26 jr.; J. van Belzen, 37 jr. en J. A Witkamp, 39 jr.; P. C. van Belzen. 22 jr. en K. Schroevers, 22 Overleden: M. van Belzen, 58jr ev C de Ridder kring* uit Vlissingen, die meedeed aan het rolstoelbasketbal. Van de vijf ge speelde partijen werd er een gewonnen, een eindigde in een gelijkspel en de rest werd verloren. Vrouwencontact Arnemuiden bijeen ARNEMUIDEN - De vrouwencontact groep Arnemuiden houdt woensdag 28 april een koffie-Qontactmorgen in ver enigingsgebouw 'De Arne' te Arnemui den. Puck Hartman en Bas Kamphuis houden een inleiding over het onder werp 'Emancipatie'. De bijeenkomst begint om half tien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 6