Agrimarkt alles bij elkaar Tholersaren kunnen ook naar deFloriade! corns KARBONADE 3951 3chouoek\ 750 Vraagtekens ondernemingsraad sociaal centrum rond nieuwbouw 465 g'ft I 890 515|jma« 1990 Al wijst brilmode wel een eigen richting aan WISSEL SCHOUWEN PZC/ streek bouteh^N DINSDAG 27 APRIL 1982 'VOORRANG VOOR ARBEIDSPLAATSEN' GOES - De ondernemingsraad van dc stichting voor maatschappelijke dienstverlening op Zuid- en Noord-Be veland (Sociaal Centrum) heeft vraag tekens geplaatst bij de nieuwbouw- plannen van de stichting. Het gaat vol gens de OR niet aan om in een tijd van bezuinigingen een duur nieuw gebouw neer te zetten en in te richten. De raad meent dat een goedkopere oplossing mogelijk is door het huidige onderko- Rioolinstallatie St-Maartensdijk mag blijven (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De rioolzuiveringsinstal latie aan de Provincialeweg bij Sint- Maartensdijk mag daar van de Raad van State blijven staan. De verklaring van geen bezwaar die GS van Zeeland voor die installatie hadden afgegeven aan het waterschap op Tholen, heeft de zegen van de Raad meegekregen, on danks de bezwaren van A. Beeke uit Scherpenisse. Beeke wilde op z'n land, vlak bij de in stallatie, onder meer een vee- en berg- schuur én een woning neerzetten. Dat kan hij nu niet meer, en bovendien is de waarde van de grond gedaald. De Raad van State is daar niet gevoelig voor, Hij stelt dat de installatie planologisch aanvaardbaar en uit milieu-oogpunt gewenst is. Beeke's bezwaren zijn dan ook verworpen. Herbestrating van Provincialeweg in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - Het doorgaande verkeer bij Oud-Vossemeer moet op het gedeelte van de Provincialeweg dat in de rand van het dorp Ligt deze week rekening houden met enige vertraging omdat de bestaande klinkerbestrating wordt verwijderd en van een nieuwe wegdek zal worden voorzien. Met stop lichten wordt het verkeer geregeld. men van het Sociaal Centrum in het voormalige Manhuis aan de Zuster straat in Goes uit te breiden met de vleugel die de afscheiding vormt tus sen Manhuistuin en het plein van het museumcomplex. Deze vleugel zal bin nenkort worden gerestaureerd. De nieuwbouw- het bestuur van het So ciaal Centrum heeft daarvoor een loca tie aan de westkant van de Frans de Hollanderlaan op het oog - zal groten deels worden gesubsidieerd door het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Om het over blijvende gat te overbruggen heeft het Sociaal Centrum de Bevelandse ge meenten gevraagd om een jaarlijkse ex tra subsidie van 50 cent per inwoner op tafel te leggen. Dat moet ongeveer 40.000 gulden per jaar opleveren. Alleen Goes heeft daarover nog geen beslis sing genomen. De andere gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland hebben de ge vraagde bijdrage toegezegd. De ondernemings-aad van de stichting vreest dat het Sociaal Centrum niette min ook nog zelf met kosten te maken zal krijgen. Gedacht wordt daarbij bij voorbeeld aan extra meubilair, hogere kosten voor de huishoudelijke dienst en meer energiekosten. „Wij vinden dat absoluut voorrang gegeven moet wor den aan de arbeidsplaatsen", lichtte OR-voorzitter mevrouw R. van Buren maandag toe. „Dat is, ondanks dat de huisvesting nu erg slecht is, toch nog steeds het belangrijkste". Geen goedkeuring In een brief aan het bestuur heeft de ondernemingsraad, die sinds oktober vorig jaar in functie is, de voorkeur uitgesproken voor de goedkopere mo gelijkheid de vleugel tussen Manhuis en museum bij de werkruimten van het Sociaal Centrum te trekken. Direc teur P. P. J. den Boer verklaarde daar over dat deze oplossing met CRM is besproken. Het ministerie heeft er evenwel geen goedkeuring aan ver leend. In de ogen van de ambtenaren die de situatie kwamen bekijken, zou het niet mogelijk zijn van het huidige gebouw en de vleugel een doelmatig kantoor te maken. Den Boer wees erop dat het Sociaal Gelukkig zijn er vrij veel uit eenlopende variaties, om aan smaak en kleur ogengezicht en karakter de persoon lijke onderstreping te gevendie er precies die persoonlijke bril vóór U van kan maken DE OPTICIEN DIE MEER DOET DAN MOET' Centrum een van de laatste instellin gen is geweest waarvan CRM bereid is bij te dragen in de kosten van nieuw bouw. De afdelingen gezins verzorging en algemeen maatschappelijk werk die het Sociaal Centrum onder zijn hoede heeft, moeten het momenteel doen met werkruimten die in totaal 360 vierkante meter beslaan. Volgens de normen heeft de stichting recht op 500 vierkan te meter. Ds. B. Baks nam afscheid van Serooskerke (Sch) SEROOSKERKE (SCH) - Na ruim vijf jaar bijstand in het pastoraat Seroos kerke, nam ds. B. Baks, zondagmorgen, op zijn zeventigste verjaardag, af scheid van de Nederlands Hervormde gemeente van Serooskerke. Aan de afscheidsdienst werd medewer king verleend door de alt Map Baks die een drietal liederen zong. Voor de dienst was veel belangstelling. Ds. Baks las in zijn preek uit openbaring 3 vers 7 tot 11Als tekst voor de prediking koos hij een gedeelte uit vers 11: „Houdt vast wat gij hebt, opdat nie mand uw kroon neme". Na afloop van de prediking, werd de scheidende predi kant namens de hervormde gemeente van Serooskerke dank gebracht door de ouderling-kerkvoogd J. Hanse. Na afloop van de kerkdienst werd de fami lie Baks, door de kerkvoogdij, een re ceptie aangeboden in het Dorpshuis. Hier werd namens de burgerlijke ge meente de scheldende predikant dank gebracht door de burgemeester van Westerschouwen mevrouw J. N ie mandsver driet-Leenh eer. Velen kwa men in het dorpshuis afscheid nemen van de predikant. Feestprogramma koninginnedag in Scherpenisse SCHERPENISSE - Het bestuur van oranjevereniging 'Prins Willem Ale xander' in Scherpenisse heeft voor 30 april een feestprogramma georgani seerd. Om 9.00 uur wordt de officiële opening verricht door wethouder J. Versluijs op, de Hoge Markt met aan sluitend het oplaten van balonnen door kinderen. Vanaf 9.30 uur zijn er kinderspelen op de Hoge Markt. Te vens is er een door de peuterspeelzaal 'Scarpejaantjes* te houden Open Huis in het Honk aan de Schoolstraat. In de middag is er vanaf 14.00 uur een wie lerronde voor trimmers over een af stand van 34,5 km. Op het parcours Mo lenweg - Lente en Platteweg. De prijs uitreiking van dit evenement is om 16.00 uur in café 'Zeelands Welvaren'. Om 16.00 uur is er een spellencircuit op de Hoge Markt met paplepelen - ton netje steken - schoofgooien - zaklopen en skippybalrace. Verder is er nog een zeeppaal. 's Avonds is er op het Pluim- pottenterrein touwtrekken. Dit begint om 18.30 uur met prijsuitreiking in het 'Holland Huis'. Vanaf de Oude School aan de School straat start om 20.00 uur een lampion optocht met medewerking van een re gionaal muziekgezelschap. Om 21.30 uur wordt een oranjebal met muziek van jeugdvereniging 'Scarpenesse' in het 'Holland Huis' gehouden. Extra vergadering raad Westerschouwen HAAMSTEDE - De gemeenteraad van Westerschouwen komt woensdag 28 april bijeen in een extra vergadering. Op de agenda staan twee onderwerpen met betrekking tot de tennisvereni ging Scelveringhe. Deze betreffen voorstellen van b en w aangaande subsidiëring in het bouw rijp maken van een terrein voor de aan leg van tennisbanen en uitgifte van de grond in erfpacht. De raad vergadert vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis in Haamstede. Bevrijdingstrimlopen in Scharendijke SCHARENDIJKE - De werkgroep eve nementen Scharendijke-Ellemeet houdt op 5 mei bevrijdingstrimlopen over 2,5, 5, 7,5 en 10 kilometer. In sa menwerking met de atletiekvereni ging Deltasport worden gevarieerde parcoursen uitgezet in het Grevelin- gengebied, onder meer langs de jacht haven en over het strand. Burgemees ter W. den Boer van Middenschouwen geeft om 19.00 uur in de Dorpsstraat te Scharendijke het startschot. Vanaf 18.00 uur kan worden ingeschreven in dorpshuis 'De Putmeet'. Alle deelnemende trimmers en trim- sters ontvangen ter herinnering aan dit sportieve gebeuren een oranje erelint met gouden opdruk. Verder kunnen ze na afloop in 'De Putmeet' deelnemen aan een verloting. Koninginnedag in Stavenisse STAVENISSE - In Stavenisse is er de 30-ste april een programma voor de kin deren. Om 9.00 uur zijn er kinderspelen in de gymnastiekzaal en de kleuter school. Van 16.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur zijn er voorstellingen van poppentheater 'Otto van der Mie den' hetgeen zich ook in de gymzaal en de kleuterschool afspelen. Een geplan de lampionoptocht kan geen doorgang vinden omdat de muziekgezelschappen in buurtgemeenten verplichtingen heb ben. Koninginnedag in Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Koninginnedag - vrijdag - wordt in Nieuwerkerk gevierd met tal van activiteiten. Het oranje feest begint met spelletjes voor de kleu ters. Daarna wordt een zeskamp gehou den. Om twee uur is er een optocht van versierde fietsen en wagens. Ook de mu ziekverenigingen 'Oefening en Uitspan ning' en 'In met Hope'. Om 20.00 uur wordt in 'Ons Dorpshuis' een oranjebal gehouden, samen met een verloting en de prijsuitreiking door burgemeester J. van Bommel. Koor Con Amore uit Oud-Vossemeer zingt voor zieken in België OUD-VOSSEMEER - Het jongenkoor van de Oud-Vossemeerse Sint-Willi- brordusparochle, 'Con Amore', zal za terdag lmei tweemaal optreden in het bedevaartsoord Banneux in België. Daar is op dat moment een Nederland se groep zieken aanwezig. Men zal er zingen onder leiding van Leo Hermans tijdens een eucharistieviering en ook 's avonds tijdens een gezellig samenzijn. J. de Waard nieuw directeur Rabo-bank Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - De heer J. de Waard wordt de nieuwe directeur van Rabobank 'Sint-Maartensdijk' met bijkantoren in Scherpenisse en Stave nisse. Hij wordt de opvolger van B. S. Tack. De Waard is 28 jaar en woont in Middelburg maar zal zich tezijnertijd in het Thoolse gaan vestigen. Momenteel is hij plaatsvervangend hoofd commerciële afdeling van de Ra bobank Vlissingen en daarvoor een pe riode van twee jaar bij de Rabobank Nederland. Vanaf 1 juli wordt de Waard aktief voor zijn nieuwe werkgever en tot die tijd zal waarnemend directeur Van Wijst de zaken afhandelen in Sint- Maartensdijk. Raadsvergadering gemeente Brouwershaven BROUWERSHAVEN - De gemeente raad van Brouwershaven vergadert maandag 3 mei vanaf 19.30 uur in het stadhuis. Aan de orde komt onder meer de aankoop van percelen grond, gele gen in het bestemmingsplan Zuidwal in Brouwershaven. Geslaagd SCHERPENISSE - Anneke Duine (26 jaar) slaagde voor het doctoraal-exa- men orthopedagogiek aan de universi teit van Nijmegen, in welke stad de oud inwoonster van Scherpenisse de oplei ding met succes afsloot. Eendrachtsruiters uit Tholen scoorden in Klundei te' ST1 ie» De PZC organiseert in samenwerking met het Reisburo van Van Fraassen Zonen, kantoor Bergen op Zoom. op 5 mei een trip naar de Floriade in Amsterdam. Het vertrekschema ziet er als volgt uit:^ 07.00 uur Oud Vossemeer. bushalte 07.10 uur St. Annaland, bushalte 07.20 uur Stavenisse, bushalte 07.30 uur St. Maartensdijk, bushalte 07.35 uur Scherpenisse, bushalte 07.40 uur Poortvliet, bushalte 07.50 uur Tholen, markt/dorpsplein U kunt uw boeking maken bij: Holland International Reisburo Van Fraassen Antwerpsestraat S, 4611 AA Bergen op Zoom Telefoon 01640-37943 Een Geweldig Dagie Uit voor 59'A Gulden Reis Mee met de PZC THOLEN - De ruiters en amazones val de ponyclub Eendrachtruiters uit Tl« len namen deel aan het eerste krin| concours van het nieuwe seizoen. I Niervaaretruiters uit Klundert tekei den voor de organisatie. Mary Zeeman pakte met haar pony E ka de le prijs bij het springen voor b ginnelingen weg met 3 fout en goed vo de wijze van rijden. Richard van de Wa op Johnny kwam met 4 fout en een got voor stijl op de 5e plaats terecht. Bij hiv 'Klavertje Drie', is het de bedoeling dl eendrietal pony's wat betreft kleu grootte en uitmonstering een zo grot mogelijke EENHEID vormen. Dej eenheid moet blijven in stap, draf c; galop. In de ogen van de jury vertooi den Heieen Zuidweg, Jeroen Vroege e H Tonny van de Werf met hun schimme BPC pony's deze eenheid en kregen de IOP* prijs. Voor de combinaties die niet dee namen aan het springen werd een stot id lendans gehouden. De moeilijkheid I lel dat de ruiter bij het stoppen van de mi ziek af moet stijgen en de pony aan d d hand naar de stoel moet leiden. Eigen ,T' lijk is het een test voor de gehoorzaam held en de gewilligheid van deponj Henny Bevelander en Colette Petra d n v Boer behaalden een 2e en 3e plaats, tei Pro wijl Janine Wisse met haar pony Natasndf ja 6e werd. Bekerwedstrijd van visclub De Zeebaars uit Scherpenisse SCHERPENISSE - Visclub 'De Zei baars' uit Scherpenisse hield met 3 J*£ deelnemers een bekerwedstrijd aan lc catie 'Hollairepolder' nabij Sint-Anns pi land. Cl In 'De Gouden Leeuw' in Scherpeniss werden de prijzen uitgereikt. De uil slag: 1. L. v. Vossen, 2. L. Hage, 3. F c Meynders, 4. J. Geuze, 5. P. J. Hage, 6.J E Bijl, 7. J. de Rijke. 8. M. Bijl, 9. C. Zwagef" maker en 10. M. Anemaat. Op het programma staat voor zaterda lle 22 mei een wedstrijd voor de zomercomf j petitie van 13.00 tot 16.00 uur. M tot nsd: aïEZE WEEK.} IAMPI NAJ höomugi idii 500 GRA M PER KI LO Veuz KIPPE- CKA KONINGINNEDAG zijn wij de gehele dag GESLOTEN! Woensdag 5 mei normaal geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24