Noordgouwe heeft een eigen gemeenschapshuis Nomen Nescio ook in ziekenhuis Zierikzee WISSEL SCHOUWEN MULTIFUNCTIONEEL GEBOUW IN KLEINE KERN Lange Kerkstraat 46, Goes tel: 16 737 MAANDAG 26 APRIL 1982 PZC/ streek Bromfietser gewond bij ongeval nabij Noordwelle NOORDGOUWE - Als laatste in de rij van vier kernen binnen de gemeente Brouwershaven heeft nu ook Noord- gouwe een eigen dorpshuis. Zaterdag middag werd het nieuwe gebouw offi cieel geopend. In het bijzijn van een groot aantal genodigden en belangstel lenden overhandigde burgemeester C. Slabbekoorn van de gemeente Brou wershaven de sleutel van de gloed nieuwe accommodatie aan wethouder mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-De Kanter. Zij nam de sleutel in ont vangst in haar functie als voorzitter van de beheerscommissie dorpshuizen Brouwershaven. De nieuwe voorziening in het Schouwse Noordgouwe moet in de toekomst on derdak bieden voor een uiteenlopend scala van activiteiten. Burgemeester Slabbekoorn noemde de accommoda tie in zijn toespraak dan ook een multi functioneel gebouw. Hij wees op de mo gelijkheid om in het gebouw onder meer muziekuitvoeringen, sport en be jaardenactiviteiten te laten houden. Naast een grote zaal waar ongeveer tweehonderd bezoekers in terecht kun nen, is er ook nog een foyer en een ruim te voor handenarbeid. Van dit lokaal zal ook de openbare lagere school ge bruik maken. Het Noordgouwse multi-functionele centrum is tegen de school aange bouwd. Vorig jaar maart is met de bouw begonnen. De gemeenteraad van Brou wershaven had echter al veel eerder het benodigde krediet op tafel gelegd. Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (CRM) is ook met een forse bijdrage over de brug ge komen om de bouw mogelijk te maken In totaal heeft het realiseren van het nieuwe dorpshuis één miljoen gulden gekost. De gemeente Brouwershaven betaalde daarvan 150.000 gulden. Burgemeester Slabbekoorn wees in zijn openingstoespraak op het belang van een eigen gemeenschapsruimte voor een dorp. „Naast de school en de winkel zeker een voorziening die een noodza kelijke bijdrage levert aan de leefbaar heid in een kleine kern", aldus Slabbe koorn In de oorspronkelijke plannen van de meuwbouw was ook nog een kleuter school opgenomen. Het ministerie van onderwijs liet het echter in financieel opzicht afweten, zodat het bij de multi functionele ruimte bleef. In de voorge schiedenis om tot de bouw te komen heeft ook de Stichting Samenlevings opbouw Schouwen-Duiveland en het kleine kernen-project nog een rol ge speeld. Deze organiseerden namelijk een enquête onder de Noordgouwse be volking om de wensen en verlangens in de bouwplannen op te nemen. Overi gens heeft ook de openbare lagere school een opknapbeurt gekregen tij dens de bouwwerkzaamheden. De school is onder meer geïsoleerd. NOORDWELLE - Bij een ongeval nabij Noordwelle is de 17-jarige bromfietser C. C. J. W. van G. uit Zierikzee gewond geraakt. Hij reed op het fietspad rich ting Serooskerke en raakte daar door onbekende oorzaak naast. Daardoor kwam hij tegen een paal terecht. De jongeman moest met een gebroken arm naar het Zweedse Rode Kruis-zieken- huis in Zierikzee worden gebracht. De brommer werd helemaal vernield. Inbraak in garage in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in het kantoor van garage Slager in Brou wershaven. De inbrekers kwamen het pand binnen door een stuk uit een gla zen deur te snijden. Er werd ongeveer 900 gulden aan kasgeld meegenomen. Lezing over TM in Zierikzee ZIERIKZEE - Drs W. Brugmans uit Rotterdam houdt morgen (dinsdag) in het Huls van Nassau aan de Lange No- belstraat ln Zierikzee een introductiele- rrüri me<*itatie Burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven opent de voordeur van het SSrt SfeS. °m flaednieuwe gemeenschapshuis in Noordgouwe. Christelijk Nationale scholen in Tholen hielden ledenvergadering THOLEN - De christelijke nationale scholen 'De Merel', 'De Klimroos' en 'De Regenboog' in Tholen hielden een gezamenlijke ledenvergadering. Aan de ode waren enkele bestuurswisselingen en een discusiie naar aanleiding van een film 'Agenda' van de Unie School en Evangelie. De heren W. Mol en P. Snoep werden in het bestuur gekozen in de plaats van J. van Gorsel en B. Bayense. Intern zullen naderhand de functies worden ver deeld. De heer J. Bos was herkiesbaar en bleef zitten. De heer J. Fondse dank te als schoolleider de scheidende voor zitter B. Bayense voor zijn inzet. Hem werden enkele afscheidsgeschenken overhandigd. Ook J. van Gorsel kreeg een dankwoord en bloemen. Hogere eis in hoger beroep voor jonge Haamstedenaars wegens mishandeling DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof was van oordeel dat de 21-jarige N. van de S. en de 20-jarige J. T.beiden uit Haamste de er bij de politierechter in Middel burg te goed waren afgekomen in hun straf. Drie weken gevangenisstraf waarvan een week voorwaardelijk was hen opgelegd wegens mishande ling. De procureur-generaal kwam na met een eis van vier weken onvoor waardelijke gevangenisstraf voor ie der van de verdachten. In Zierikzee was het tweetal na cafébe zoek in gevecht geraakt omdat het met de bestelling van bier niet naar wens verliep. Het slachtoffer hield er een bloedneus aan over en zou ook zijn ge schopt. Het lag voor de hand dat het bier in de gebeurtenissen een rol speel de want, zoals de procureur-generaal constateerde, was er in feite geen reden voor mishandeling. „Er is tegenwoordig weinig aanleiding voor nodig om ie mand zomaar in elkaar te slaan en daar tegen moet krachtig worden opgetre den". aldus de procureur-generaal die daarom een hogere straf eiste dan was opgelegd. De verdediger gaf toe dat het geweld al gauw losbarst en dat dat moet worden tegengegaan, maar verdachten hebben later voor hun slachtoffer wel belang stelling getoond, hetgeen de verdediger als een pluspunt beschouwde en als een reden voor een lichtere straf. Arrest over veertien dagen. NCVB Tholen THOLEN - De NCVB afdeling Tholen zag woensdagavond tijdens haar maan delijkse bijeenkomst in het hervormd verenigingsgebouw 'De Wingerd' een serie van honderd dia's over het verle den en heden van de stad Tholen. Presidente mevrouw S. Tichem-Zacha- riasse heette stadsarchivaris J. Zuur deeg van Tholen welkom die bij de dia's toelichting gaf over historie, bouwstij len, wapens enzovoorts. De volgende vergadering zal worden gehouden op 19 mei. Dan worden lichtbeelden vertoond over het koninklijk huis. De vooijaars- reis zal dit jaar gaan naar Sint-Jansteen op 3 juni. ZIERIKZEE - Met een druk bezochte 'open dag' is de stichting 'Radio No men Nescio' zaterdag officieel de zieke nomroepuitzendingen op Schouwen- Duiveland begonnen. Burgemeester T. H. de Meester van Zierikzee zorgde voor de opening van de radio-uitzen dingen. Hij haalde een groot formaat handel over, waardoor de klanken van de Nomen Nescio-tune te horen waren via de koptelefoons van de patiënten. Voorzitter A. Schraven van 'Radio No men Nescio' stelde vast dat de zieken omroep van lokaal (Bevelanden) nu in terlokaal (Bevelanden en Schouwen- Duiveland) is geworden. Hij vond dat een historisch moment voor een vrijwil ligersorganisatie (met zo'n tachtig me dewerkenden), die in 1982 ook nog het tienjarig bestaan viert. Schraven herin nerde eraan dat een PZC-actie voldoen de geld opleverde voor de aanschaf van de voor Schouwen-Duiveland benodig de apparatuur. Hij prees met name de inzet van Harrie van Rooyen, één van de oprichters van 'Radio Nomen Nes cio', die zich andermaal inzette voor de vorming van een ziekenomroep-afde ling. Voorzitter Schraven kon maar liefst vijf van de zes Schouwse burgemeesters verwelkomen. Hij wees erop dat mede werking van de gemeenten voor de zie kenomroep onmisbaar is. Op de Beve landen verlenen de gemeenten momen teel een subsidie van tien cent per inwo ner per jaar. Wanneer de gemeenten op Schouwen-Duiveland dat voorbeeld volgen, zijn de uitzendingen van 'Radio Nomen Nescio' op het voormalige eland veilig gesteld, zo bleek uit de woorden van Schraven. Naast de voorzitter en burgemeester De Meester waren er nog andere sprekers die het heuglijke moment luister bijzet ten. Ter gelegenheid van de opening en de 'open dag" was er een uitgebreid pro gramma opgezet, waarbij patiënten, medewerkers van het ziekenhuis en be zoekers volop hun deel kregen. Op woensdag 28 april a.s. vergadert de werkgroep emancipatie Goes. De belangrijkste agendapunten van deze avond zijn de behandeling van enkele subsidieverzoeken en de nota herstructu rering functionele raden. Deze vergadering is openbaar en zal worden gehouden in de bur gemeesterskamer van het stad huis te Goes. Aanvang 20.00 uur. GEMEENTE GOES G=ai-i KNUIT SERVICE CENTRUM is een elektrotechnisch reparatiebedrijf speciaal voor het repareren van uw wasautomaat, vaat wasser, wasdroger, stofzuiger, etc. Ongeacht welk merk of waar gekocht. Alsook het plaatsen of repareren van uw t.v-antenne. Ruim 90% van alle reparaties wordt binnen een tijdsbestek van 1-5 werkdagen voor een redelijke prijs verhol pen. KNUIT SERVICE CENTRUM Werrilaan 31, 4453 CA 's-Heerenhoek, tel. 01105-1690 of 1270. bij Witteveen JD lOjAAR Gk jubileumvermssing 2 jubileumvermssing 1 aterdag trekkelijke IOl Vanaf maandag 26 april tlm zaterdag 8 mei a.s. ontvangt u een aantrekkelijke korting v op al uw aankopen. Dat is nog eens een echte attraktie. Witteveen nu in feeststemming! Zolang de voorraad strekt krijgt u een leuk kadootje. Zomaar omdat wij jarig zijn. Onze damesmodezaak bestaat nu al weer 10 jaar in Goes. Dit is een heuglijk feit en dat willen wij vieren. Maar dan wel graag met u. Vanaf maandag 26 april tlm zaterdag 8 mei a.s. ontvangt u tevens nog 'n aantrekkelijke jubileumcheque 10.- 15.- afhankelijk van de grootte van uw aankoop. Deze waardevolle jubileumcheques kunt u vanaf 16 augustus t/m 11 september 1982 bij ons in de zaak voor nieuwe najaarsmode besteden. SPAAR DIE CHEQUES WANT ZE ZIJN GELD WAARD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 22