VVV Middelburg op rand afgrond door slecht bestuur Mogelijkheden voor milieubeleid beperkt „...dat blijf je proeven! CONCLUSIE ACCOUNTANTSRAPPORTEN: Raad Zierikzee stelt plan Heuvelsweg vast Groen licht voor bouw Theo Thijssenschoo! Nieuw huurcontract jachthaven WISSEL SCHOUWEN MET ALGEMENE STEMMEN Recreatievolleybal in Zierikzee GEDEPUTEERDE W. DON: DINSDAG 20 APRIL 1982 PZC/ provincie ADVERTENTIE MIDDELBURG - Mede door 'laakbare handelingen' door het bestuur wordt de plaatselijke VW in Middelburg bedreigd door een faillissement ingeval zich slechts kleine tegenvallers voordoen. Dit blijkt uit een onderzoek dat de gemeentelijke accountantsdienst heeft verricht naar het financiële beleid van de vereniging in de jaren 1975 tot en met 1981. De dienst heeft een uitvoerig rapport samengesteld waaruit blijkt dat met name secretaris de heer L. J. van der Lugt er een manier van boekhouden op nahield, die vaak van bedenkelijk ni veau is geweest. In het rapport wordt daarbij opgemerkt dat de overige be stuursleden, met name voorzitter mr A. d'Angrémont en penningmeester K. Scherphuis, de heer Van der Lugt te veel de vrije hand hebben gelaten. In het rapport staan opmerkingen als 'onontwarbare kluwen' (over boekhou ding van Stichting Verlichting, Folklo ristische Commissie en VW zelf die door elkaar loopt) en over een boek houdkundige verslaglegging 'die te wensen overlaat'. Het bestuur wordt verder een 'minder goed financieel be leid' verweten. Uitvoerig wordt ingegaan op de onkos- tendeclaraties van de secretaris. Deze beliepen sinds 1977 meer dan zestigdui zend gulden. Voor de daaronder vallen de posten als kilometervergoeding, lunchkosten en telefoon- en portokos ten kon men bij het onderzoek vrijwel geen enkel bewijsstuk vinden- Voor de aankoop en verbouwing van het huidige pand aan de Lammeren- steeg was een bedrag van bijna 320.000 gulden nodig. Hiervan was ruim 120.000 gulden bestemd voor de verbouw. Uit het onderzoek van de accountants dienst is gebleken dat hiervoor geen be stek te vinden was, evenmin trouwens als een aannemingscontract. Om de za ken te kunnen bekostigen werd beslo ten 172.000 gulden te gebruiken aan geld dat aanwezig was van uitstaande VW-geschenkenbonnen (bonnen in omloop waarvoor later aan mensen die ze kwamen verzilveren geld terugbe taald moest worden). Niet gedekt Geen statenleden in overleggroep emancipatie MIDDELBURG - „Wèg met het po litieke gehakketak": met dat ver langen als uitgangspunt heeft de provinciale emancipatiecommis sie zich maandagmiddag bezigge houden met een nieuwe opzet voor een provinciaal overlegplatform rond emancipatie. Daarbij spraken met name de poli tiek afgevaardigde leden van de commissie - na een suggestie van voorzitter J. P. Boersma - zich uit voor een door de staten in te stellen werkgroep, waarin géén statenle den zitting hebben. De politiek - zo was de opvatting - komt in een vol gende ronde, als de adviezen van -deze groep in de bestuurscommis sie welzijn of de staten aan de orde kunnen komen. Vrijwel algemeen was de opvatting, dat de provinciale emancipatie commissie de afgelopen drie jaar teleurstellend heeft gefungeerd. „Er is in die tijd erg veel politiek gehakketakt, meer dan mij als be stuurder en meer dan in het belang van de emancipatie lief was," zei gedeputeerde J. P. Boersma. Die mening werd gedeeld door de heren J. G. van Zwieten (wd), A. Dek (cda) en W. P. Rentier (sgp): „Ik heb aan dat gehakketak ook meege daan," zei onder meer de heer Dek, „maar ik wens op die manier niet meer door te gaan". Ook mevrouw J. Boogerd-Quaak (D'66) sprak zich uit voor een vorm van overleg, waarbij de deskundigheid op het terrein van emancipatiewerk en de mogelijkheden om de problema tiek op dat terrein zo zuiver moge lijk te krijgen, voorop staan. Op de vraag vanuit het emancipatieveld zelf naar het klankbord voor de knel- en speerpunten op het eman cipatorisch terrein in de politiek, betoogde de heer Boersma, dat in stellingen en groepen zich altijd tot de politieke vertegenwoordigers en de partijen zélf kunnen wenden om zaken extra te bepleiten. Als mogelijkheden voor toekom stig emancipatie-overleg duidde mr. Boersma aan. dat een gs-lid met emancipatie in de portefeuille zélf een werkgroepje uit het veld zou kunnen formeren ter advise ring; maar hij meende, dat zo'n club meer body heeft als die door de staten wordt ingesteld. Hoewel met name mevrouw G. de Vries-Hom- mes (pvda) de inbreng van de poli tiek in zo'n groep niet zonder meer wilde uitsluiten, stelde ook zij zich achter de suggestie. Die zal nader worden uitgewerkt in het beleids- puntenprogTamma. omdat elke vorm van bewijs ontbreekt. Zo werd er in 1979 driemaal geld opge nomen met een totaalbedrag van onge veer 6800 gulden. Waarheen is niet meer te bewijzen. De secretaris deelde desge vraagd mee van dit bedrag een deel in contanten aan stratenmakers te heb ben uitbetaald voor verrichte werk zaamheden. Niet aan vaardbaar Ten aanzien van de declaraties van de secretaris wordt in het deelverslag over 1979 opgemerkt dat gehandeld is op een wijze die uit controle-oogpunt 'niet aanvaardbaar' is. De accountants konden, zo blijkt uit het rapport, een uitgaaf van ruim twintigduizend gul den niet terugvinden in het grootboek. Na veel zoeken kwam er een kaart te voorschijn die duidelijkheid bracht. De kaart lag in een doos met spullen die mets met boekhoudkundige activitei ten te maken hadden. De secretaris ver klaarde desgevraagd dat de kaart (voor het grootste deel gegevens bevattend over uitbetalingen aan hemzelf) door hem een keer gecontroleerd was en dat hij ze daarna in de betreffende doos had opgeborgen. De accountantsdienst concludeert ten slotte dat ai secretaris persoonlijk op moet draaien voor fiscale verplichtin gen die uit zijn declaraties voort kun nen vloeien. Verder wordt door de dienst geadviseerd om van de heer Van der Lugt een bedrag van bijna negen honderd gulden terug te vorderen in verband met ten onrechte opgevoerde kosten als lidmaatschap ANWB en on- derhouds- en reparatiekosten privé- auto. De accountants wijzen op posten (vele tienduizenden guldens belopend) die niet door bewijzen gedekt worden. De betalingen die met bewijzen gestaafd kunnen worden komen in het jaar 1979 duidelijk voor in de boekhouding. De posten waarvoor geen bewijzen voor handen zijn blijken alle terug te vin den zijn in een speciaal boekje dat de secretaris in dat jaar bijhield. In 1979 en andere jaren is er verder spra ke van geldopnamen bij de bank zonder dat er in het kasboek boekingen werden gemaakt. „Dit vertroebelt ten zeerste een verantwoorde wijze van boeken" al dus het rapport. Vele transacties wor den genoemd waarvan achteraf met meer gecontroleerd kon worden of ze werkelijk zo plaats gevonden hadden ZIERIKZEE - De raad van Zierikzee heeft maandagavond het bestem mingsplan Heuvelsweg vastgesteld met algemene stemmen. En dat bete kende dat eindelijk weer voortgang kan worden gemaakt met de plannen voor de aanleg van een fietspad in aan sluiting op het reeds grotendeels ge realiseerde fietspad op grondgebied van de gemeente Middenschouwen. CDA, PvdA en WD bekrachtigden de vaststelling van het plan Heuvelsweg met een volmondig ja. Maar het Refor matorische raadslid W. F. Sprengel- mejjer kostte het grote moeite aan de uiteindelijke voleindiging van het fiets pad zijn zegen mee te geven. Want hij Afdeklaag op terrein gasfabriek Zierikzee ZIERIKZEE - Een gedeelte van het ter rein van de voormalige Zierikzeese gasfabriek is dezer dagen van gemeen tewege voorzien van een afdeklaag. De maatregel is getroffen uit voorzorg en vooruitlopend op een nog dit jaar in te stellen zogeheten oriënterend onder zoek naar de aanwezigheid van giftige afvalstoffen. Als het oriënterend on derzoek daartoe aanleiding geeft, volgt een nader onderzoek. Wethouder P. de Rijke, openbare werken, heeft dit maandagavond naar voren gebracht in de raadsvergadering. Hij beantwoordde met zijn mededelin gen met name schriftelijke vragen van de Zierikzeese PvdA-ffactievoorzitter J. Groen, die met nadruk wilde weten welke gevaren het terrein van de vroe gere gasfabriek oplevert. De wethouder ontkende echter dat er momenteel van enig gevaar sprake zou zijn. Het huidige fabrieksterrein aan de Grachtweg is geheel afgesloten en on bereikbaar voor spelende kinderen. De afdeklaag werd onlangs aangebracht op advies van het provinciaal bestuur. Dat gebeurde op grond van een gehou den verkennend onderzoek, waarbij in enige mate zogeheten ijzer-aarde ge vonden zou zijn, verklaarde wethouder De Ryke. Desgevraagd door Groen schatte hij de kosten voor het komende oriënterende onderzoek op 13.000 gul den. De kosten voor een eventueel na der onderzoek liggen rond de 40.000 gul den. Openingstoe rnooi tennisclub TOV OUD-VOSSEMEER - De Oudvosse- meerse tennisvereniging TOV opende zaterdagmiddag in sportpark De Vos- senberg het seizoen met een toernooi. De harde wind speelde de deelnemers danig parten. De resultaten: Heren 1 H de Bles 23 games; 2 C. Timmer mans S.zn. 20 games; 31 Petappel 14 games; 4 P. Bijleveld 11 games; 5 Jack den Hollander 10 games; 6 Cor Diet vorst 8 games 7 Bram Douw 5 games: 8 Colin Havermans 4 games en 9 Jan van Meer 3 games. Bij de dames was het een spannende strijd om de eerste plaats tussen Miranda Hmmel en Helma van Bavel die uiteindelijk in het voordeel van Miranda werd beslist met 21 games tegenover Helma 20.3. Ltan Douw 16 games; 4 Emestien Bijle veld en Leny van Meer 11 games; 6 Maljerien Aamoudse 8 games: 7 Joan Denissen 7 ga mes; 8 Ans van Loenhout 5 games. maakte met nadruk kenbaar uitslui tend met het collegevoostel mee te kun nen gaan omdat het 'bestuurlijk onver antwoord' zou zijn om het nog ontbre kende Zierikzeese deel niet aan te leg gen. „De toekomst zal moeten leren oi de noodzaak van dit plan wel aanwezig is geweest. Ik vrees dat het plan achter haald zal worden", zo maakte Sprengel- meijer zijn verontrusting duidelijk. Zyn opmerkingen oogstten echter geen enkele bijval. Woordvoerders van ande re fracties maakten namelijk duidelijk dat b en w en de raad er nu wel alles aan hebben gedaan om het plan rond te krij gen en met name de bekende bezwaren van een vijftal Heuvelsweg-bewoners uit de wereld te helpen. Zo bewerkstel ligde het college onlangs nog een dis cussieronde met de betrokkenen die echter geen nieuwe gezichtspunten op leverde. CDA, WD en PvdA vonden het dan ook welletjes. En ook wethou der P. de Rijke van openbare werken. „Want ik ben langzamerhand hees van die Heuvelsweg", verklaarde hij. PvdA Zierikzee houdt vergadering ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de Partij van de Arbeid vergadert vanavond, dinsdag, in cafetaria Marktzicht. Tijdens deze bijeenkomst brengt de campagnecommissie verslag uit van de plajinen voor de komende raadsverkie zingen. Het bestuur heeft laten weten de wat van de partij vervreemde leden weer wat meer bij het werk te willen betrekken. De vergadering begint om 20.00 uur. Raadsleden denken aan justitieel onderzoek WV MIDDELBURG - Raadsleden van PPR en WD in Middelburg heb ben maandag de mogelijkheid van een justitieel onderzoek naar de handelwijze van de heer L. J. van der Lugt als secretaris van het VW-bestuur geopperd. Het PPR- raadslid A. Kamermans opperde dat eventueel ook andere leden van bet dagelijks bestuur bij zo'n onderzoek betrokken zouden kun nen worden. Dit gebeurde maandag tijdens de extra commissievergadering finan ciën die aan de problematiek rond de plaatselijke WV was gewijd. Aan wethouder A. Bergshoeff (fi nanciën) werd de vraag gesteld eens te bekijken in hoeverre de ge meente een rol zou kunnen spelen bij het starten van een onderzoek. De wethouder kon staande de ver gadering op deze vraag nog geen antwoord geven. Hij benadrukte evenwel dat de tijdens de vergade ring bekritiseerde secretaris ook veel goed werk voor de plaatselijke WV heeft gedaan. ZIERIKZEE - De bouwvergunning voor een nieuwe openbare Theo Thijs senschooi is er en het bestek is gereed. Als de plannen verder naar wens verlo pen, zal de aan de Calandweg te Zierik zee de school volgend jaar augustus in gebruik kunnen worden genomen. Onderwijswethouder C. Bij de Vaate meldde dit maandagavond tijdens een door het PvdA-fractielid D. van de Wek ken in gang gezette vragenronde ter af sluiting van de raadsvergadering. De wethouder deelde verder raadslid drs R. Saijers (pvda) mee, dat 7 mei in het Zierikzeese stadhuis de eindronde plaats vindt van de lopende besprekin gen met het ministerie over de Zierik zeese leerlingenprognoses. Naar aanleiding van vragen van H. As- ma (eveneens pvda) kondigde Bij de Vaate overleg aan met de schoolhoof den. de schoolraad en de onderwijscom missie over de instelling van medezeg genschapsraden. Op aandringen van hetzelfde raadslid zegde de wethouder nog toe de onderwijscommissie te zul len betrekken bij de door het college aangekondigde 'nadere bezinning' over Damclub DSVF hield een regiotoernooi SINT-PHILIPSLAND - Damclub DSVF hield in 'De Wimpel' een regio- toernooi met als inzet de titel 'Sneldam- mer Noord-Zeeland'. Er waren 43 deel nemers. Burgemeester T. A. Vogel deed omstreeks tien uur de openingszet en in de morgenuren werden de voorrondes afgewerkt. Het toernooi verliep op spor tieve wijze. Om 16.00 uur volgde de prijsuitreiking. Voor de eersten van el ke groep waren er standaards en burge meester T. A. Vogel feliciteerde tijdens de afsluiting iedereen met de behaalde resultaten. Junioren: groep 3 - 1 Johan Rombouts (Zie rikzee); groep 2 - Johan Theuns (Zierikzee); groep 1 1 Jan Moerland (St.-Annaland); 2 Henk Ounter (St.-Annalandi en Ronnie Gun- ter (St-Annaland); senioren: groep 1 J. Jop- pe (8t -Philipsland): groep 2 -1 J. A. v. Akke ren (St.-Maartensdijk); groep 1 - 1 P. Nieu- wenhuyze (Tholen): 2 A Saman (Zierikzee) en 3 P. Bomgaars (Dinteloord). AKKOORD VERENIGING EN B EN W bijstelling van de omvang van het vak onderwijs. PvdA-fractielid D. van de Wekken ge waagde met leedwezen van de sluiting van de enige winkelvoorziening in de wijk Malta. Zoals gemeld wil de woning bouwvereniging Beter Wonen de vrijge komen winkel gaan gebruiken voor uit breiding van het aan het pand grenzen de kantoor. Burgemeester T. H. de Meester stelde dat Beter Wonen als eigenaar van het pand al het mogelijke heeft gedaan om de winkelvoorziening voor Malta te behouden. Hij was het er met de PvdA- woordvoerder over eens, dat de slui ting van de winkel - zoals gemeld met name een gevolg van het faillissement van VéGé-grootgrossier Maljers - voor de bewoners van Malta intussen een groot ongerief betekent. Maar als de bewoners wat meer gebruik van de winkel hadden gemaakt, was het wel licht niet zover gekomen, aldus De Meester. Hij gaf overigens Van de Wek ken nog enige hoop voor de eventuele vestiging van een kleinschalige win kel via de weg van een artikel 19 proce dure. ZIERIKZEE - Het college van burge meester en wethouders van Zierikzee en het bestuur van de watersportver eniging Zierikzee hebben overeen stemming bereikt over een nieuwe huurovereenkomst voor de jachtha- Beide partijen ondertekenden vorige week een contract voor de periode van één jaar. De overeenkomst is aange gaan onder nadere voorwaarden met betrekking tot de regeling van de over dracht aan de gemeente van door leden van de watersportvereniging in de ha ven gemaakte steigers en palen. Om hiervoor een voor de watersport en ge meente aanvaardbare oplossing te be werkstelligen is een commissie van goe de diensten in het leven geroepen, die er naar streeft de kwestie voor 1 augustus af te ronden. Hengelwedstrijd SINT-MAARTENSDIJK - Visclub 'De Makreel' hield een wedstrijd met 22 deelnemers aan de 'Hollaire'-polder. De vangsten was redelijk en de resultaten: senioren: 1 M. J. den Brabeer, 270 pun ten; 2 R. Geuze 210; 3 J. P. Kaashoek 210; 4 K. v.d. Berg. 190; 4 C. v. Moort 190; jeugd: Tonny Verwijs 210 punten. Thoolse burgemeester onthult visperk THOLEN - De Thoolse burgemeester E. Baerends onthult op koninginnedag, 30 april, het zogenaamde visperk te Tholen. Dit visperk is de plaats waar vroeger de gevangen vis van de Thoolse vissers verkocht werd aan de handelaren en waar de mijnmeester de verkoping hield. Het visperk bestaat uit acht his torische palen aan elkaar verbonden met ijzeren stangen. Een deel van de kosten van de restauratie zijn gedragen door het bedrijfsleven. De onthulling is om 14.30 uur bij het visperk dat staat op de hoek Visstraat-Kaay. Zoals gemeld eiste de gemeente Zierik zee begin deze maand het beheer van de jachthaven op wegens het ontbreken van een overeenkomst met de water sportvereniging. Havenmeesters van Zangavond St.-Philipsland SINT-PHILIPSLAND - In dorpshuis 'De Wimpel' wordt vrijdag 23 april een zangavond gehouden met medewer king van het jeugdkoor 'Knop tot Bloem' en het Philiplands Mannen koor. De avond begint om 19.45 uur. de gemeente namen de dienst enigeds- gen over. Maar op grond van de nieuw overeenkomst hebben ze momenteel weer plaats gemaakt voor de functiona ris van de watersportvereniging. Maandagavond betuigden woordvoe ders van CDA en WD hun ins tenure? met het door b en w ten opzichte vandt watersportvereniging en de jachthavea gevoerde beleid. Burgemeester T.Ei Meester liet weten hoop te hebben 09 het totstandkomen van een bevredi gende regeling. Intussen heeft grootste moeite gekost de huidige nies- (we situatie te bewerkstelligen, zei bg „Ik vind het dan ook niet wenselijk te nog nader op in te gaan". ZIERIKZEE - De recreatievolleybal- competitie te Zierikzee is bijna afgelo pen. Er zijn nog twee wedstrijdavon den, namelijk vrijdag 23 april en vrij dag 7 mei. In poule A zijn de kaarten nog niet definitief geschud. Mevo II versloeg Mevo I met 2-1. Koploper Wik I had een vrije avond, maar staat nu 6 punten boven Mevo II. Wik I heeft daardoor aan één gewonnen set vol doende om kampioen te worden. Havenpark won weliswaar met 2-1 van Hekkesluiter Kwiek, doch is door deze overwinning nog niet uit de degradatie- zorgen, daar er 2 teams moeten degra deren. B.B. Wansink, dat eveneens in degradatienood verkeerde en op gelijke hoogte stond als Havenpark, deed het beter door De Putters met 3-0 te ver slaan en daardoor ook 3 wedstrijdpun- ten veroverde. In poule B won kam pioen Zweedse Rode Kruisziekenhuis I met 3-0 van Wik II. Chr. Scholen Ge meenschap, ook al zeker van promotie naar poule A, won met 2-1 van degrda- tieteam Luctor. Tenslotte won Onder dak met 3-0 van CPJ. In poule C werd Renesse I defenitief kampioen door een 3-0 overwinning op Brogum. Overige uitslagen: Zeeuw Rode-Kruisziekenhuis II - ZWNMe Reisb. Van Oeveren n - PJZ n 2-1. Uitslagen damesteams. Cluzona D Wil Et 3-0; DFSI - DFSII3-0; PJZ m - Kwiek D li Zweedse R -Kruisziekenhuis IV - Brouvi l Uitslagen poule E: Fiscus I - ZeelandlaüR Fiscus n - Wik IV 2-1. Het staat al vast dat Fiscus I en Wik IT promoveren, maar het kampoioe schap gaat zo goed als zeker naar Fis cus I, daar Fiscus I zelf met 3-0 wist 't winnen en door het feit dat Fiscus n, 4 mede kampioenskandidaat een nede; laag toe bracht. De promoverend! teams hebben elk 39 punten doch Fit cus I heeft één wedstrijd minder je speeld. YProgramma voor 23 april: 19.00 uur SAZ - Fiscus I; Zeelandia I - Frisol;Me vo DI - Brouw; Brogum - Zw. R.-Kruis- ziekenhuis n. 19.50 uur: B.B. Wansini Mevo II; VC V - Wik IV; Zw. R.-Kr.ae .kenhuis III - Wik DI; Rabobank-Clu» na.20.45uur: Havenpark-BigS;WikH - Luctor; Wik D II - PJZ III; Reisb. Van Oev. II - Willibrordes. 21.40 uur: Reisb Van Oev. I - Wik I; Onderdak - Zw.R- Kr.zlekenhuis I; Renesse III - DFS II; Fiscus II - Renesse II. MIDDELBURG - De mogelijkheden om als provinciaal bestuur een milieube leid te voeren zijn beperkt, maar het milieubeleid vormt zeker niet de sluit post van de begroting. Dat zei gedepu teerde W. Don maandagmiddag tijdens een vergadering van de provinciale raad voor het milieu. Daar kwam in bespreking het actiepun tenplan milieu 1982. De heer Don duid de aan. dat het er niet naar uitziet, dat veel nieuwe taken kunnen worden aan gepakt en hij zei. dat men nu eenmaal te maken heeft met een aantal wettelijke taken, dat uitgevoerd moet worden. Daardoor is het niet eenvoudig ver schuivingen in het milieubeleid aan te brengen. De heer J. M. Bannink van de Vereni ging Milieuhygiéne Zeeland liet weten, dat het actiepuntenplan bij hem een 'gevoel van ontevredenheid' had ge wekt. omdat veel niet mogelijk blijkt. De heer Don in een reactie daarop: „Wat we vier jaar geleden als beleids punten hebben opgenomen, is niet uit gevoerd. Het is niet mogelijk gebleken een milieubeleidsplan op te stellen. We zijn daarover te optimistisch geweest. Maar het milieubeleid vormt geen sluitr post". De heer J. W. F. Houthoff van de Zeeuw se milieu-inspectie meende, dat de pro vincie kan kijken naar verbetering van de efficiency Hij vond overigens, dat het milieubeleid in de afgelopen vier jaar niet onbevredigend is geweest. De heer Don betwijfelde sterk of nog doel treffender gewerkt kan worden dan nu gebeurt. Hij zei, dat de provincie nu eenmaal met een aantal vaste taken zit en dat daarbovenop zaken komen als de problematiek rond de vuilstort plaatsen en de bodemverontreiniging. De milieuraad verwierp maandag in grote meerderheid de suggestie van L. Q. Phernambucq. dat een lid van gede puteerde staten geen voorzitter van de milieuraad moet zijn. De heer Pher nambucq betoogde, dat de voorzitter in feite zichzelf adviseert, 'want hij heeft grote invloed op de adviezen zoals die vanuit de raad naar het provinciaal be stuur gaan' Alleen de heer Th. Vette van staatsbosbeheer was het op princi piële gronden met die stelling eens. De overige leden van de milieuraad stelden de directe band met het college van ge deputeerde staten juist op prijs. Ze meenden, dat milieuraad de eigen voor zitter wel kan corrigeren als dat nodig zou zijn. Overigens werd van verschil lende zijden gesteld, dat gedeputeerde Don goed werk heeft gedaan als voorzit ter van de milieuraad. De heer Don zei bij de bespreking van de zaak terloops: „Het is bepaald nog niet gezegd, dat ik van het nieuwe college van gs deel zal uitmaken, laat staan, dat ik de milieu- portefeuille weer zal beheren, hoewel 4 dat wel ambieer". De heer Bannink kreeg tijdens deronil- vraag van ambtelijke zijde de verwe ring, dat - als Dow en TNO opdeM» selbanken bij Terneuzen proeven (U> doen met explosies met LPG-relsfni« zal worden gehouden met de aanwenf heid van vogels daar. De heer Banni»1 merkte op, dat de proeven beter bh' bij hoog water kunnen worden fed»" omdat dan veel vogels rusten enfonn- geren op de Mosselbanken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24