Damclub Middelburg begraaft VOETBALBESTUUR ZEELAND DREIGDE OP TE STAPPEN Karei van Goethem boekt tweede zege bij amateurs VERDIENSTELIJKE ZEGE VAN MYTILUS OP HULST 'Eendencross' RillaniLBath trekt veel toeschouwers PZC/sport Clubs betalen voor 'leden die geen lid zijn' Remise Timman Bommengooier voor rechter Wereldtijd op marathon Duels WK'82 DINSDAG 20 APRIL 1982 11 MIDDELBURG - De damclub Middelburg zal geen verdere actie ondernemen legen de beslissing van de Koninklijke Nederlandse Dambond het tweede team van 's Gravenpolder te laten promoveren naar de landelijke tweede klas. Daar mee lijkt een voorlopig einde gekomen aan een al weken lang slepend conflict tussen het bestuur van de Zeeuwse dambond en de damclub Middelburg. „Maar het «al wel consequenties hebben voor onze gedragslijn ten opzichte van de pZDB". liet Middelburg-secretaris Arie Kammeraat gisteravond weten. Zeals bekend werd Aagtekerke kampioen in de Zeeuwse hoofdklas, maar de ploeg weigerde - net als de drie daarop volgende teams - promotie naar de landelijke tweede klas. Het op de vijfde plaats geëindigde Middelburg II leek daarna in eerste instantie in aanmerking te komen voor promotie. Maar de Zeeuwse dambond besloot anders. Aangezien het eerste team van 's Gravenpolder was gedegradeerd uit de landelijke tweede klas, zou promotie van 's Gravenpolder II dat als zevende eindigde in de Zeeuwse hoofdklas) inhouden dat de beste spelers van die club op landelijke niveau konden blijven acteren. Immers, daar zou een 'team-wisseling' borg voor staan. Daarom droeg het bestuur van de Zeeuwse dambond 's Graven polder II voor en niet Middelburg n, dat gezien de eindklassering daar het meeste recht op zou hebben. De wedstrijdcommissie van de landelijke dambond ging accoord met dat voorstel. Gisteravond vergaderde Middelburg over eventuele tegenmaatregelen „Het heeft niet zoveel zin om andere wegen te bewandelen", verwoordde Arie Kamme raat de conclusie van dat overleg. „De wedstrijdcommissie van de dambond heeft gesteld: 'Wanneer Aagtekerke reglementair van promotie afziet, geven wij de provinciale bond het recht om iemand aan te wijzen' De volstrekte willekeur waarmee nu gehandeld is laat ze ijskoud. Het is trouwens niet zo verwonderlijk dat 's Gravenpolder II nu promoveert, want in het Zeeuwse hoofdbestuur zitten vier leden van 's Gravenpolder" Het bestuur van de damclub Middelburg overwoog in de kwestie rond de promo tie naar de landelijke tweede klas nu zelfs een kort geding aan te spannen. Tijdens de vergadering van gisteren werd daar echter vanaf gezien. „Een rechter zegt natuurlijk: „Hoor eens, jullie hebben eigen rechtsorganen". Daar schieten we niets mee op", stelde Arie Kammeraat. Hoewel Middelburg nu de strijdbijl weer heeft begraven zit de zaak nog niet helemaal lekker. „Er heerst nog wat wrevel. We wachten af wat de volgende kool is, die ze ons gaan stoven". AXEL - Met dreigende taal heeft voorzitter Jan Schaalje van de afdeling Zeeland van de KNVB gisteravond Piet de Blaeij van de voetbalvereni ging Hoek min of meer ge dwongen een voorstel in te trekken over contributie van leden, die inmiddels voor hun club bedankt hebben. Het gebeurde tijdens de vergadering van de regio Zeeuwsch-Vlaanderen van de afdeling Zeeland in De Halle te Axel. Vorigjaar al was Piet de Blaeij met een discussiestuk over dit onderwerp geko men en ditmaal lanceerde hij een voor stel. Voor deze regio-gemachtigde is het een steen des aanstoots, dat de clubs in feite contributie moeten betalen voor leden, die al lang geen lid meer zijn. Piet deBlaeij en (gezien de enorme bijval die hij gisteravond kreeg) velen met hem willen die misstand zo snel mogelijk de wereld uit. Omstandig en om beurten legden voorzitter Jan Schaalje en pen ningmeester Johan Quaars van de afde ling echter uit, dat voorlopig aan de si tuatie niets veranderd kan worden. Al lerminst in bedekte termen dreigde voorzitter Schaalje tenslotte dat het be stuur tijdens de afdelingsvergadering op 8 mei in Kapelle zal aftreden als daar het voorstel aangenomen wordt. Maar een 'kabinetscrisis' was het Piet de Blaeij niet waard en daarom trok hij zijn voorstel maar in. In de huidige situatie is het onvermijde lijk, dat voetbalclubs ook moeten beta len voor leden, die vlak voor een nieuw seizoen bedanken. De clubs krijgen na melijk al in juni een zogenaamde 'klad- iedeniijst' toegezonden en krijgen dan tot 15 juli de tijd om daarop wijzigingen aan te brengen. De praktijk is echter dat juist in de maanden augustus en (begin) september de leden, die er een streep onder willen zetten, laten weten dat ze bedanken. Maar de clubs moeten dan wel een jaar lang de afdrachten voor die leden aan afdeling en KNVB betalen. Alleen al in de afdeling Zee land is daarmee een bedrag van 10.000 gulden gemoeid. Aangenomen mag worden dat het landelijk om een bedrag van ongeveer een half miljoen gaat. Volgens de reglementen moet iedereen voor 1 juli zijn lidmaatschap opzeggen (alshij wil bedanken). Gebeurt dat niet dan is hij verplicht een heel jaar te be talen. Maar in de praktijk komt daar bij vrijwel geen enkele club iets van terecht. Wie bijvoorbeeld in de loop van augustus bedankt staakt onmid dellijk zijn betaling aan de club. Om dat de meeste bedankjes vlak voor het nieuwe seizoen binnenkomen wil Piet de Blaeij de definitieve opgave aan de KNVB enkele maanden opschuiven of de gelegenheid krijgen tot oktober wij zigingen op de ledenlijsten aan te bren gen. Het belangrijkste argument om de hui dige situatie te handhaven is het liqui diteitsprobleem dat bij wijziging voor de KNVB geschapen wordt. Als de con tributienota's naar oktober verschoven zouden worden, zou de voetbalbond pas 2 a 3 maanden later de contributie (ongeveer 2,5 miljoen gulden) ontvan gen, Daardoor zou de bond in ernstige financiële problemen komen. Piet de Blaeij zag een makkelijke oplossing voor dit probleem: laat de clubs dan in juli al bijvoorbeeld 95 procent van het contributiebedrag storten en trek de zaak in oktober recht. Penningmeester Johan Quaars wees er opdat het onmogelijk is tussentijds le den via de computer af te voeren. Stem uit de vergadering: bijvoegen gaat ze ker wel. Quaars moest het toegeven: de computer kan wel optellen, maar niet aftrekken (als het om ledenaantallen tussentijds gaat). In de computer is na melijk geprogrammeerd dat wie op 1 juli lid is nog een heel jaar lid blijft. Piet de Blaeij hield echter voet bij stuk: „Het is best op te lossen met een beetje goede wil". Voorzitter Jan Schaalje wilde daarna LONDEN - In de vierde ronde van het internationale schaaktoernooi te Lon den heeft Jan Timman remise gespeeld met Efim Geiler uit de Sovjet Unie. Andersson (Zwe)-Karpov (Sov 0,5-0.5, Seira- wan (VSt>-Christiansen (VSt) 1-0; Nunn (Gbr)-8peelman (GBr) 0,5-0,5. Geiler (Sov>- Timman 0,5-0.5; Miles (GBri-Spasskl (Sov) afgebroken, Ljubojevic (JSl>-Mestel (GBr) af gebroken. Portisch CyonVShort (GBr) 1-0 wel eens weten welke verenigingen in deze regiovergadering Zeeuwseh- Vlaanderen Piet de Blaeij steunden. Onmiddellijk ging een woud van armen omhoog: de overgrote meerderheid was er voor om deze misstand uit de wereld te helpen. Jan Schaalje liet weten, dat het voorstel in de amateurvergadering in Zeist geen schijn van kans zou heb- Savok en EVVC spelen volgend seizoen landelijk VLISSINGEN - Het eerste dames team en de heren van EWC zijn door het district Zeeland van de Nederlandse Volleybalbond opge geven als vertegenwoordigers van de Zeeuwse afdeling in de beide derde divisies F van het landelijke volleybal. De dames en heren van Mytilus 1 uit Goes zullen meedoen aan de opvullingswedstrijden om een eventueel extra vrijkomende plaats in een van deze divisies. Hoewel de strijd om het kampioen schap in de Zeeuwse promotieklas dames nog niet beslist is, Savok uit Sas van Gent en de regerend kam pioen Morres 2 hebben met nog één wedstrijddag voor de boeg even veel verliespunten, is Savok toch al zeker van een heroptreden in het landelijke volleybal. Twee seizoe nen geleden mochten de pupillen van Gerard Gillissen al eens ruiken aan volleybal op nationaal niveau en nu Morres te kennen gaf bij een eventueel nieuw kampioenschap weer niet te zullen promoveren, mag evenals vorig jaar de nummer twee van dit recht profiteren. Aan gezien de Sasse meisjes door num mer drie, Mytilus 1, niet meer in te halen zijn, heeft het bestuur van Savok besloten de gok opnieuw te wagen. Bij de heren van EWC zal het stui vertje-wisselen worden tussen het eerste team, dat gedegradeerd is uit de derde divisie F, en de reser ves, die voor de tweede achtereen volgende keer kampioen van Zee land werden. Vorig jaar was deze wisseltruc niet nodig, aangezien het eerste team zich handhaafde in 3F, nu is men gedwongen het spel wel zo te spelen, wil er nog een E WC-team in het nationale volley bal aanwezig blijven. Op zaterdag 8 mei zullen in 's-Gra- venpolder wedstrijden gespeeld worden tussen de nummers twee van de districten Zeeland, West- en Midden-Brabant. De winnaar van de dames- en de herenpoule mag als extra promovendus fungeren wanneer zich onverhoopt een team uit het landelijke volleybal zou te rugtrekken, Voor Zeeland zullen de beide Mytilusploegen aan dit toer nooi deelnemen. Beide teams zijn als derde in hun klas beëindigd, ben en dat het bestuur van de afdeling Zeeland er niets voor voelde om een voorstel dat gedoemd was om in Zeist te worden weggestemd toch door te spelen. Bovendien wees hij er nog eens op dat in de toekomst (als de automati sering helemaal is doorgevoerd) het misschien wel mogelijk is de ledenlij sten ook na 1 juli nog bij te sturen. Democratie Met klem wees hij er echter op dat het voorstel straks tijdens de jaarvergade ring van de afdeling Zeeland in Kapel le niet aangenomen mag worden. „Als de vergadering dit voorstel in Kappel toch aanneemt, zullen we het niet uit voeren. De vergadering moet de conse quentie dan maar aanvaarden", aldus Jan Schaalje. Met andere woorden: het bestuur van de afdeling was bereid om naar aanleiding van dit voorstel op te stappen. Piet de Blaeij: „Waar zijn we nu mee bezig. Is dat de democratie in de KNVB?". Marquinie van Corn Boys uit Sas van Gent („dit is zo ondemocra tisch als het maar zijn kan") had ook weinig goede woorden over voor het dreigement van het afdelingsbestuur, maar deed toch nog een poging een compromis te bereiken: „Pak de goede elementen uit het voorstel De Blaeij en pas die eventueel later toe". Schaalje stelde echter dat het compromis al be sloten is in het pre-advies van het afde lingsbestuur. Hij bleef derhalve met de portefeuilles rammelen. Dat werd Piet de Blaeij te veel: Jk wil van mijn leven dit bestuur niet weg. Die prijs is mij te hoog. Ik trek mijn voorstel in. Laten we maar gezellig een pilsje gaan drinken". Dat nieuwe voorstel werd met applaus begroet en de drei ging (opstappen van het bestuur in de vergadering in Kapelle) was onmiddel lijk afgewend, Na de vergadering liet Jan Schaalje weten dat hij dit onder werp tijdens de regiovergaderingen in Serooskerke (vanavond) en in Zierikzee (donderdag) wel aan de orde zal stellen, „Maar alleen als discussie-onderwerp, niet meer als voorstel". - RILLAND-BATH- De eerste race van de zogenaamde 'standaard Eenden zondag op bet Scheldecircuit nabij Rilland-Batb is voor de Autosport Eve nementen West-Brabant Reimerswaal (AEWBR) een groot succes gewor den. Op de spectaculaire races kwamen in totaal zo'n 700 toeschouwers af. Een aantal dat vorig seizoen pas over alle wedstrijden werd bereikt. Vorigjaar echter had de AEWBR de weersomstandigheden tegen. Bij geen enkel evenement scheen toen de zon, alle wedstrijden moesten in de stromende regen worden afge werkt. .Dat was voor de crossers wel leuk, maar voor ons niet. Het publiek bleef toen in grote getale weg", ver klaarde publicrelationsman Joop Millenaar van de AEWBR. Zondag waren de weergoden eindelijk eens op de hand van de AEWBR. De vele toeschouwers kregen waar voor hun geld. De 'Eendencross', die meetelde voor het Nederlands kam pioenschap in de 2cv-cross, zorgde voor veel spanning en de nodige hila riteit. Niets was de circa vijfentwintig deelnemers teveel. Met een gemid delde snelheid van 70 a 80 kilometer per uur scheurden de verschillende 'Eenden' over het bochtige en stoffi ge parcours. Na vier manches en de finale werd George Hezemans uit Eindhoven eerste. Bob Commu en Henk Oudhof (hij ging in de derde manche een keer over de kop) werden respectievelijk tweede en derde. Enigszins teleurstellend voor het pu bliek was, dat er aan de Eendencross, geen Zeeuwen deelnamen. Vong jaar was Leen Mol uit Zierikzee nog wel van de partij, maar hij is ermee ge stopt. Joop Millenaar heeft de indruk dat de Zeeuwen het crossen met de Deux-Chevaux's nog niet goed ken nen. „Vorig jaar organiseerde de AEWBR zo'n Eendencross pas voor het eerst. Het moet nog groeien in Zeeland". Standaardklasse Tussen de manches van de Eenden cross kwam ook de standaardklasse in actie. Een standaardklasse, die in het leven is geroepen om nieuwe le den warm te maken voor het rally crossen. De bestuurder van zo'n stan daardwagen hoeft geen licentie te hebben. „Dit om het een beetje be taalbaar te houden. Zo'n licentie kost toch al gauw 70 a 80 gulden", zegt Millenaar. Bij deze standaard wagens, die niet meer dan 1300 cc aan motorinhoud mogen hebben, waren wel Zeeuwse deelnemers van de par tij. Zij bepaalden de strijd en wisten ook in het bezit te komen van de hoofdprijzen. Dick Krijger uit Goes won uiteindelijk na een hevige strijd met Kees Hoebeke uit Rilland-Bath. De uitslagen luiden als volgt: Stan- daardklasse' 1. Dick Krijger, Goes (Re nault); 2. Kees Hoebeke. RiUand-Bath (Mazda); 3. Jef Eisackers, Berendrecht (Belgie) (toyota); 4. Frans Wijffels, Eindho ven (VW); 5. Piet Luiks, Ossendrecht (Toyota), 6. Cor Schuilenberg, Boekei (Morris). Eendencross 1. George Heze mans. Eindhoven2. Bob Commu, Hilver sum; 3. Henk Oudhof, Maarsenbroek; 4. Mare Willekens, Eindhoven; 5. Theo Men nen, Eindhoven; 6. Bert van de Boom, Veldhoven; 7 Wim Hartog, Ede; 8 Nico Commu, Uden ALKMAAR - De 2I-jarige J. G. B. uit Delft zal vrijdag in Alkmaar voor de rechter moeten verschijnen. Door de officier van justitie is tegen B. een aanklacht ingediend wegens het gooien van een bom tijdens de voetbal wedstrijd AZ'67-Feyenoord. De wed strijd werd een kwartier onderbroken De verdachte werd na de wedstrijd door getuigen aangewezen en bij het Alk- maarse station gearresteerd. B., die door een versnelde procedure vrijdag al voor de rechter komt, wordt beschul digd van overtreding van artikel 3. de vuurwapenwet. Tafeltenniszege BOEDAPEST - De Nederlandse heren- ploeg heeft maandag tijdens de Euro pese titelstrijd in Boedapest de lan- denwedstrijd tegen belangrijkste con current Italië met 5-4 gewonnen. Door dat resultaat is de ploeg van bonds coach Milan Stencel vrijwel zeker van de eindoverwinning in groep a van de tweede categorie. De laatste wedstrijd tegen het zwakke Luxemburg werd daarna gemakkelijk gewonnen: 5-0. Daardoor eindigde de herenploeg als eerste in poule a van de tweede catego rie. Dinsdag volgt het duel tegen de nummer twee uit de B-poule. Noorwe gen. met als inzet een plaats in de hoog ste divisie. BOSTON - De Amerikaan Antonio Sa- lazar heeft maandag de 86e editie van de marathon van Boston gewonnen. Hij liep de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur en 8 minuten en 48 seconden. Sa- lazar is sedert 26 oktober 1981 houder van bet officieuze wereldrecord op de marathon met een tijd van 2.08.13. De Amerikaan Dick Beardsley werd twee de en zijn landgenoot John Lodwick derde. Bill Rodgers (VSt), die de Bos ton-marathon vier maal op zijn naam bracht, eindigde als vierde. De 32-jarige Westduitse Charlotte Tes- ke won de wedstrijd bij de dames in 2 uur 29 minuten en 33 seconden. Het was de beste tijd ooit door een dame in Bos ton gelopen. De Noorse Grete Waitz, die als de grote favoriete was gestart, staakte in de slotfase de strijd met rugklachten. VLISSINGEN - In de strijd om het Wal- chers voetbalkampioenschap worden vanavond, dinsdag weer enkele duels gespeeld. Op het programma staan: Oostkapelle-Walcheren, Amemuiden- Domburg, RCS-Meeuwen, Jong Am- bon-Nieuwland, Veere-Middelburg, Zeeland Sport-GPC, Serooskerke-Vlis- singen en VCK-Zeelandia. Voor don derdag staat Vlissingen-VCK nog ge pland. De wedstrijden beginnen om 18.45 uur. BOKSER OVERLEDEN NA COMA VAN DERTIEN MAANDEN YOUNGSTOWN (OHIO) - Zonder ooit weer bij kennis geweest te zijn is deze maand de 25-jarige Amerikaanse bok ser Fred Bowman overleden. Bowman heeft ruim dertien maanden in coma verkeerd, aldus een mededeling van de medische staf van het ziekenhuis van Youngs town. Bowman raakte bewuste loos op 28 februari 1981 in de zesde ron de van het gevecht tegen landgenoot Gino Perez. Boekingen In Axel was dit onderwerp overigens het enige punt dat opwinding veroor zaakte. De agendapunten over sponso ring (shirtreclame), boekingen en scheidsrechterstekort passeerden vlot de revue. Enkele verenigingen (Hoek, Philippine, Hontenisse, Schooudijke en IJzendijke) waren er tegen om de zogenaamde B-scheidsrechters (voor het jeugdvoetbal) af te schaffen. Spui, Hontenisse, Breskens, Biervliet, Schoondijke, Clinge en Hoofdplaat voelden er niets voor het boekingssys teem (straf na drie boekingen) ook voor de afdeling toe te passen. Men vreesde dat vooral in het lagere voetbal spelers zouden weglopen als ze na drie boekin gen voor een groot aantal wedstrijden worden geschorst. Bovendien vreest men dat veel spelers aan het eind van het seizoen tegelijk zullen zijn ge schorst omdat de straffen na drie boe kingen veelal pas tegen het in de twee de helft van de competitie worden op gelegd. ZAAMSLAG - Amateurwielrenner Karei van Goethem uit Kloosterzande bewees het afgelopen weekeinde in het Belgi sche Herzele-Woubrechtegem dat zijn zege van vorige week tijdens de gezamenlijke strijd om de clubtitels van de Zeeuwse wielerverenigingen geen toevalstreffer was. Hij behaalde in België zijn tweede zege bij de amateurs, de categorie waarin hij dit jaar voor het eerst uitkomt. Cor Vervaet uit Walsoorden was in dezelfde wedstrijd, waar 61 deelnemers waren, overigens een uitstekende derde. Naast die wedstrijd kwam Van Goe- nu was dat het geval in Reet, waar een them ook nog aan het vertrek in Asse en ongekend aantal van 214 man een rug nummer af kwam halen. De gebrilde Thoolse coureur eindigde er als vierde, terwijl de Belg Peter Lemaire winnaar werd. Ook Wemer Wieme uit IJzendijke had een goed weekend bij wedstrijden in daar eindigde hij van de in totaal 138 deelnemers als dertiende. Thijs Fase uit Oud-Vossemeer blijkt zich uitste kend thuis te voelen zodra er een enorm aantal renners aan de startlijn staat. Reeds eerder dit seizoen bewees hij dat; België. In Izenberge eindigde hij op een fraaie derde plaats, terwijl hij in Rud- dervoorde als achtste de aankomstlijn overschreed. De bloemen werden door respectievelijk de Belgen Danny van Baelen en Pieter Verhaeghe opgeëist. VLISSINGEN - In de Zeeuwse volley balafdeling is het spel in de hoogste herenklas al gespeeld. Bij de dames worden nog wat restjes afgewerkt. Zo versloeg Marathon thuis Ardito en klopte Mytilus het bezoekende SC Morres met 3-1. Voorwaarts had het thuis niet echt moeilijk tegen Even Kijken (3-1), terwijl Morres 2 de kandi datuur voor het kampioenschap wat nadrukkelijker stelde door Schelde- sport van het veld te vegen. Bij Voorwaarts kan men met een tevre den gevoel terugzien op een eerste op treden in de Zeeuwse promotieklas. In de eerste competitiehelft ging het zelfs erg goed. daarna kregen de Axelse da mes een onverklaarbare inzinking, maar de laatste wedstrijden gaat het weer uitstekend. Via 11-15,15-2,15-13 en 15-13 werd op die manier afgelopen zaterdag afgerekend met het bezoeken de Even Kijken, dat na een sterke eer ste competitiehelft juist helemaal is weggevallen. De Axelse aanval draaide weer lekker en problemen ontstonden eigenlijk alleen wanneer Even Kijken, dat weliswaar sterk serveerde maar erg moeizaam stopte, haar toevlucht ging nemen bij tactische ballen. Onoverko melijk waren die problemen ook weer niet, te meer daar het zelfvertrouwen bij de gasten bijzonder broos bleek. Opval lend zwak was zaterdagmiddag ook het Zuidzandse blok. Mede daardoor kon er in de thuis-aanval weer eens lustig op los worden geslagen. Mytilus kan gezien het eindresultaat tevreden zijn over de ontmoeting met SC Morres, gezien de verdere gebeurte nissen kan dit treffen voor de Goese dames alleen maar rampzalig ge noemd worden. Immers, trainer Klaas Sijp had tot aan zaterdag nog zeven dames tot zijn beschikking, maar in de eerste set ging bij een 9-3-stand de pas herstelde Carolien Belser opnieuw zo danig door haar enkel, dat ze naar het ziekenhuis vervoerd moest worden, waar deze week bekeken zal worden of ze opnieuw in het gips moet. Hoewel SC Morres die 9-3-achterstand nog omboog in een 9-10-voorsprong, konden de gastvrouwen die openings set wel met 15-12 winnen. In de tweede set zette Sijp zijn hele tweede in het veld. „Die zullen volgend jaar ook in de promotieklas moeten uitkomen, dus laat ze alvast maar eens wennen." oor deelde Sijp hierover. Zenuwen zorgden er echter voor dat een 6-4-voorsprong via 10-10 toch nog uit handen gegeven moest worden, zodat het via 10-15 ge lijk werd: 1-1 Het surplus aan kwaliteit stond er verder borg voor dat er geen echte verrassingen genoteerd konden worden, want twee achtereenvolgende Mytilus-setzeges (15-12 en 15-4) waren genoeg voor de uiteindelijke 3-1-over winning „Ik vraag me alleen af of we nu in staat zullen zijn verder nog wat te stunten," vroeg Sijp zich later af. „Vol gende week bekeren tegen Savok, de week daarop voor de competitie tegen Morres 2. ik zou in een van die wedstrij den toch graag nog wat laten zien Het, restant van de volleybaluitslagen luidt Eerste klas damesVerdegem-Athanatos 2 3- 0: Ardito-Dynamo 0-3, Kikkers-IJVC 3-1 Marathon 3-Bok 1-3 2B heren: Voorwaarts- Athan 2 3-1, Even Kljken-At.tack 1 3-2. Slu- voc-Kikkers 2 3-0; Verdegem 2-De Sterre 3 0-3.2Aheren Ardito 1-Sgravo 3-13A dames Marathon 6-ELVC 4 1-3. Marathon 7-Bok 2 Opvallend is momenteel wel dat met name de jonge amateurs zich goed voorin laten zien, want ook Adrie de Maesschalck uit Axel kwam uitste kend voor de dag door een keurige vierde plaats in Affligem-Hekelgem. De eerste renner, die zich bij de Finish meldde, was de Belg Johnny de Dobbe- laer. Rob Bi jvank uit Sas van Gent ein digde als vijftiende in Merendree, waar de Belg Jean-Marie de Roos won. Mano Rammeloo uit Philippine was de enige Zeeuwse junior, die zich het afge lopen weekend in de kijker kon rijden. Hij behaalde een vierde plaats in Sers- kamp Eric Vlaeminck, een Belg, schreef de wedstrijd op zijn naam. Nieu weling Wilfried de Krijger uit Biervliet kende eveneens een goed weekeinde, want zijn twee optredens in Moorsel- Aalst en Ninove leverden hem twee vijf de plaatsen op. Winnaars waren respec tievelijk de Belgen Jan van de Velde en Frank van der Haeghen. Evert Verplan- ke uit Tcrneuzen behaalde eveneens een vijfde plaats in Sint-Lievens-Hou- tem en daar ging de zege naar de Belg Gino d'Hondt. Verder was er nog een zesde plaats voor Mario de Vreeze uit Aardenburg in Sint-Gilles-Waas (win naar de Belg Guy Rooms) en een tiende klassering was er weggelegd voor Jos van Baal uit Schoondijke in Woumen en daar won de Belg Peter Huyghe. Belgische Ronse. Naast de jeugdren- nertjes maakte ook nog een vijftal nieu welingen de reis mee. Zaterdag streden deze nieuwelingen in een wedstrijd in Herzele. waar vpertig deelnemers wa ren. Van de Zeeuws-Vlamingen was Frank Geensen uit Temeuzen met een twaalfde plaats de best geklasseerde. De winnaar was de Belg André Tumrae- leer, terwijl Charles de Caluwé uit Ter- neuzen als tweede eindigde. De overige klasseringen van de Zeeuws-Vlamin gen, 17 Tonnie van Ham, Temeuzen; 22 Perry Pijpelink, Temeuzen; 24 Alexan der Mast, Kloosterzande; 27 Arnold van Goethem, Kloosterzande. Zondag werd er niet aan een wedstrijd deelgenomen, maar werd er gezamen lijk op uitgetrokken- Daarbij werden onder meer de Koppenberg en de Oude Kwaremont beklommen. Middelkamp Op het parkoers bij de Piet reden jeugd- licentiehouders van de wielervereni ging 'Theo Middelkamp'. Zaterdagmor gen een tijdrit, 's middags werd er een criterium verreden. Deze wedstrijden telden mee voor het clubkampioen schap. De uitslagen: 8 jaar l Patrick Ridderbos; 2 Aart van Mourik. 10 jaar: l David de Leeuw; 2 Richard Stere- veld; 3 Edwin HiUebrand; 4 Randy v. Gils, 5 Alwin Rennen. 11 jaar: 1 Frank Zoetewei; 2 Ewald Provoost; 3 Wilko v. Mourik; 4 Ronald Klaase; 5 Conny de Jonge; 6 Kees Dalebout. 12 jaar 1 Arjan de Ridder; 2 Wilfred Geljs; 3 Frank HiUebrand. 4 Marcel v. Klooster; 5 Wi- no v Iersel; 6 Henk Tolleman. 13 jaar 1 Ma rietta Zoetewei, 2 Wilfried v. d. Vrede; 3 Leon de Jonge.4LeoGoeree,5WimdeKunder. 14 jaar; 1 Johan van Schalk, 2 Hans Vis; 3 Alfons Wijdeveld; 4 Marcel Remijn; 5 Rinl de Bruine; 6 Johnny Kaaysteker. Jeugd De jeugdafdeling van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een trainingsweekend doorgebracht in het In navolging van de wedstrijd Ajax- PSV zal ook het duel Ajax-AZ'67 in hei olympisch stadion te Amsterdam wor den gespeeldAjax-AZ'67 wordt op za terdag 15 mei afgewerkt en begint om 19.30 uur. Het is de voorlaatste competi tiespeeldag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13