Raad van Middelburg behandelt nieuw elektriciteitscontract Bijna 1000 deelnemers Rode-Kruisloop Tholen PZC/streek GEMEENTE DOMBURG INLIJSTEN sport? VALKENISSE MAANDAG 19 APRIL 1982 VERVANGT 'WURGOVEREENKOMST' MET DE PZEM MIDDELBURG - B en w van Middel burg stellen de gemeenteraad voor om in de vergadering van maandag 26 april (aanvang 14 uur) akkoord te gaan met het nieuwe elektriciteitscontract dat het college in februari in principe is aangegaan met een delegatie van de PZEM. Dit nieuwe contract (met terug werkende kracht ingaand per 1980) verlost Middelburg van de vorige overeenkomst die als een 'wurgcon tract' werd ervaren en de gemeente meer dan zeven miljoen gulden heeft gekost. De gemeenteraad wordt verder ge vraagd akkoord te gaan met verdere onderhandelingen die de volledige overdracht van de Middelburgse Nuts bedrijven aan de PZEM tot doel heb ben. Hierbij staat, zo kondigde wethou der G. B. Schoenmakers eerder aan. voorop dat aan de werkgelegenheid van de betrokken werknemers niet wordt getornd. B en w willen dat ook een per soneelsvertegenwoordiging aanwezig is by de besprekingen. Middelburg en de PZEM gaan ervan uit dat de over drachtsonderhandelingen uiterlijk 31 december volgend jaar tot resultaat hebben geleid. Aan de orde komt ook de milieunota die wethouder Schoenmakers vorig jaar november het licht deed zien. In dit voornamelijk inventariserende en Kandidaten RPF Mariekerke voor raadsverkiezingen MARIEKERKE - Voor de RPF zijn voor de gemeenteraadsverkiezingen op 2 juni in Mariekerke de volgende party leden kandidaat gesteld 1 A. W. Maris te Grijpskerke. 2 H. Rol te Melis- kerke. 3 L. Francke te Grijpskerke, 4 C. P. de Schipper te Grijpskerke. oriënterende stuk wordt met name in gegaan op maatregelen die geluid soverlast door het verkeer beperken. In de nota wordt gestreefd naar een ver- Vlissings wijkcomité 'Papegaaienburg' houdt vergadering VLISSINGEN - Het wijkcomité Pape gaaienburg in Vlissingen houdt een openbare vergadering op dinsdag 20 april om 20.00 uur. De vergadering is in de Vaste Burgh, Flamingoweg 53. De agenda voor deze vergadering vermeldt onder meer: bespreking van brieven van de gemeente Vlissingen over onder' meer: plaatsing van een reclamezuil met wijkplattegrond in de wijk en groen- en speelvoorzieningen Voorts behandelt men een brief van de culture le raad over de plaatsing van kunstob jecten in Papegaaienburg. Oudervereniging Vlissingen kreeg opbrengst zegels VLISSINGEN - De opbrengst van de verkoop van zomerpostzegels '81 in Vlissingen is gegaan naar de vereni ging 'Ouders van het geestelijk gehan dicapte kind'. Het gaat om een bedrag van achthonderdvijftig gulden. Zaterdagmiddag ontving de vereniging een cheque van mevrouw R. Coppoolse- Bal. medewerkerster van het Vlissingse zomerzegel-comite. Dat gebeurde in het voormalige schoolgebouw aan de Van Raaltestraat, het onderkomen van de vereniging 'Ouders van het geeste lijk gehandicapte kind'. Het geld zal be nut worden voor de aanschaf van een ijskast en een stofzuiger. dere concentratie van de verkeersstro men als middel om de geluidsoverlast te beperken. De problemen doen zich onder andere voor aan de Kaaienroute, de uitvalswegen (zoals Statenlaan, Veerseweg en Koudekerkseweg), de Noordweg en de rijksweg in de omge ving van Nieuw en Sint-Joosland. In de nota worden verder metingen be pleit die inzicht moeten geven in de ma te van luchtverontreiniging die door het verkeer wordt veroorzaakt, Onder de vele andere aanbevelingen is ook het bevorderen van natuur- en milieu-edu catie aan zowel school- als niet-school- gaanden. Zoals gezegd heeft de nota vooral een oriënterend karakter. De raad wordt gevraagd het stuk goed te keuren. Na vaststelling wordt er dan la ter gepraat over de financiële conse quenties en het opstellen van een prio riteitenlijst. Voor de aanschaf van een nieuwe 'com puter-figuratie' wordt een krediet van 663.819 gulden gevraagd. Dit apparaat is volgens het college nodig om het mo gelijk te maken binnen het gemeente lijk automatiseringscentrum zelf de geautomatiseerde bevolkingsadmini stratie en die van de onroerend-goedbe- De kwestie rond de benoeming van het oud-GPV-statenlid Meijering in het Gasthuisbestuur komt ook aan de orde. Zoals bekend heeft het bestuur zich eer der in een brief verontwaardigd uitgela ten over de gang van zaken rond deze benoeming. De raad week namelijk af van de namen die op de aanbeveling van het Gasthuisbestuur voorkwamen zonder dat er naar de kant van het be stuur van enige informatie hieromtrent sprake was. B en w stellen voor dat nu voortaan slechts afgeweken zou kun nen worden van de aanbeveling nadat het bestuur geraadpleegd is door b en w. Zoals bekend wees de commissie volksgezondheid en milieuhygiëne de ze constructie vorige week af omdat ze als te betuttelend werd ervaren. Wel vond de commissie het begrijpelijk dat de gang van zaken rond de benoeming van de heer Meijering wrevel had ge wekt. De commissie vond echter dat het recht van aanbeveling niet omgezet moest worden in een voordracht en pleit ervoor dat het Gasthuisbestuur in de toekomst wel wordt geïnformeerd wanneer er wijzigingen op handen zijn. Voor vernieuwing van de luchtverwar- mer in de sporthal De Voorborch wordt lastingen ter hand te nemen. Naast dit een kredietn 30.300 gulden gevraagd. forse bedrag wordt er ook nog zestien duizend gulden gevraagd voor de bevei liging van de apparatuur in de compu terkamer. Bibliotheek De raad wordt verder gevraagd ak koord te gaan met de gemeenschappe lijke regeling 'Bibliotheekcombinatie' tussen gemeente, provincie en het be stuur van de Stichting Openbare Bi bliotheek Middelburg. Deze heeft be trekking op het gezamenlijk huisves ten van provinciale en gemeentelijke bibliotheek in een nieuw gebouw aan de Kousteensedijk. Zoals bekend zal nog dit jaar met de bouw worden be gonnen. Voor het plaatsen van een witmarme ren beeldengroep in het park Tooren- vliedt een krediet van 41.171 gulden. Openbare commissievergadering met spreekrecht De bestuurscommissie culturele zaken vergadert donderdag 22 april om 15.30 uur in de b.- en w.- kamer van het stadhuis. In het openbaar worden (onder meer) behandeld: - brieven van de commissie specifiek welzyn over planningsnota 1982-1986 van stichting podium kunsten Middelburg en over subsidiëring festi val nieuwe muziek: - brief van de werkgroep Middelburg van Amnes ty International; - besluit van b. en w. over dodenherdenking: - gesprek met het bestuur van stichting podium kunsten Middelburg; - verzoek om subsidie in de organisatie van een tentoonstelling door het studiecentrum voor anthroposophie Zeeland. Wanneer u tijdens de vergadering over een of meerdere van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt geven, kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor eerst een afspraak met de secretaris van de commissie, de heer J. Vuijk bij de gem. culturele dienst, tel. 25156. Bfj deze secretaris en het bureau voorlichting van de gemeente ligt de volledige agenda met bijbeho rende stukken voor u om in te zien. Kennisgeving en bekendmaking ontwerp-beschikkingen hinderwet Burgemeester en wethouders van Domburg ma ken conform art. 24 van de WABM bekend dat zij voornemens zyn positief te beschikken, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op de aanvragen van: a. Dhr. J. J. J. Hogeweg te Oostkapellè. voor het oprichten en in werking houden van een op slagruimte voor en verkoop van vuurwerk in een detailhandelsbedrijf voor huishoudelijke artikelen, speelgoed en textiel, op het perceel Dorpsstr. 21 te Oostkapeïle. b. Dhr. P. Huibregtse te Westkapelle, voor het oprichten en in werking houden van een visca- fetaria, op het perceel Dorpss tr. 46 te Oostka peïle. c. Dhr. J. L. Labrujère te Domburg, voor het uit breiden of wijzigen van een lunchroom/koffie shop. op het perceel Markt 6 te Domburg. d. Dhr. A. J. P. Westra te Domburg, voor het op richten en in werking houden van een pension- restaurant, op het perceel Badstr. 4 te Dom burg. e. Dhr. C. Koppejan te Domburg, voor het uitbrei den of wijzigen van een garagebedrijCauto- brandstoffenverkoopstation met een diesel pomp, op het perceel Domburgseweg 18 te Domburg De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van deze aan vragen en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot en met 3 mei 1982 gemotiveerde bezwaren bij ons indienen (schriftelijk) naar aanleiding van de ont werp-beschikkingen. Degenen, die een bezwaarschrift indienen, kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet be kend te maken. De ontwerp-beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen op de secretarie. Markt 1 te Dom burg ter inzage en wel vanaf 19 april 1982 tot en met 3 mei 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur (openingstijden kantoor) en 's middags op telefonisch verzoek van 13.00 uur tot 16.00 uur. Tevens elke donderdagavond van 19.00 uur tot 22.00 uur in het gemeenschapshuis 'De Halve Maan', Torenstr. 33 te Oostkapeïle en in het ge meenschapshuis 'Schuttershof, Kanonweistr. 30 te Domburg. Domburg, 15 april 1982 Burgemeester en wethouders van Domburg De burgemeester wnd., A. Wisse De secretaris wnd., W. Bernard Voorheen Visser O.A. BORDUUR WERKEN, FOTO'S, POSTERS ENZ. HOUT-EN ALUM. LIJSTEN P. Baars Klein Vlaanderen 99 Middelburg Tel. 01180-11570 Maandagmiddag gesloten f, A de krant helpt u op weg Gemeente HINDERWET Burgemeester en wethouders van Valkenisse brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 24 van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne ter openbare kennis dat het in het voornemen ligt om onder voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving positief te beschikken op de aanvragen van: 1. de heer L. Dekker. Sivertstraat 12 te Melisker- ke, voor het oprichten en in werking hebben van een viswinkel etc. annex visbakkerij gele gen aan de Langstraat 31 te Zoutelande, kada straal bekend gemeente Valkenisse, sectie D, nr. 79; 2. bouwmarkt Flipse b.v. i.o., Badhuisstraat 8a te Koudekerke voor het uitbreiden van een hout bewerkingsinrichting met een bouwmarkt ge legen aan de Badhuisstraat 8a te Koudekerke, kadastraal bekend gemeente Valkenisse, sec tie H, nr. 834; 3. de heer C. J. de Looff. Biggekerksestraat 19 te Koudekerke, voor het uitbreiden van een kas- senbedrijf met een verwerkingsruimte annex koelcel gelegen aan de Ter Poorteweg te Kou dekerke, kadastraal bekend gemeente Valke nisse, sectie K, nr. 325; 4. de heer J. Simonse. Duinstraat 18 te Koudeker ke, voor het oprichten en in werking hebben van een veehouderij ten behoeve van een vee- handelbedrijf gelegen aan de Duinstraat 18 te Koudekerke. kadastraal bekend gemeente Valkenisse. sectie K. nr. 831; 5. de heer W. Verhage. Braamweg 12 te Koudeker ke. voor het oprichten en in werking hebben van een rundveehouderij met opslag van enige landbouwprodukten gelegen aan de Braam- weg 12 te Koudekerke, kadastraal bekend ge meente Valkenisse, sectie K, nr. 44; 6. transport- en containerbedrijfWielemaker b.v., Braamweg 10a te Koudekerke, voor het op richten, in werking brengen en in werking hou den van een transportbedrijf gelegen aan de Braamweg 10a te Koudekerke, kadastraal be kend gemeente Valkenisse, sectie K, nr. 1645. De ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en an dere terzake zijnde stukken liggen met ingang van 20 april tot 4 mei 1982 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage en wel elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur alsmede elke dinsdag van 18.30-21.30 uur. Degenen die de stukken in de avonduren wensen in te zien dienen daarvan vooraf (tel. 01185-1555, tst. 27) mededeling te doen. Tijdens genoemde periode kunnen de aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, gemotiveerde schriftelij ke bezwaren tegen de ontwerp-beschikking bij ons college indienen. Degene die een bezwaarschrift indient kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Koudekerke, 19 april 1982 Burgemeester en wethouders voornoemd. de burgemeester, S. Francke de secretaris, A. Meijers Bijeenkomst van NCVB afdeling Domburg DOMBURG - D» NCVB afdeling Dom burg houdt woensdagavond een bij eenkomst in het Schuttershof in Dom burg. De heer J. Kasse uit Oost-Souburg ver telt dan het één en ander over de stich ting Tearfund-Nederland. Dit wordt toegelicht met dia's. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. NCVB Serooskerke SEROOSKERKE - De afdeling Seroos kerke (W) van de NCVB houdt woens dag 21 april de maandelijkse bijeen komst in het dorpshuis 'De Zandput'. Als spreker is ds Borgers uit Middel burg aanwezig. Hij behandelt het the ma 'Het Gebed'. Aanvang 19.45 uur. SSVW houdt zesde zaalvoetbaltoernooi SOUBURG - Zaterdag 24 april houdt Spoorweg Sport Vereniging Walche ren (SSVW) het zesde zaalvoetbaltoer nooi in sporthal Souburg in Oost-Sou burg. Naast twee teams van de organiserende vereniging doen aan dit toernooi de vol gende verenigingen mee: PSV Vlissingen. PZEM Vlissingen.AM- GAS Middelburg, SVSW '72 Middel burg. Draadkrabbers Middelburg (wis selbekerhouder) en NS Rotterdam. Het toernooi begint om 9 uur en omstreeks 17.00 uur is de prijsuitreiking in de kan tine van de sporthal NCVB Middelburg-Zuid MIDDELBURG - De afdeling Middel burg-Zuid van de NCVB houdt woens dag 21 april een vergadering in gebouw 'De Hoeksteen' in Middelburg. Het echtpaar Goozen uit Ritthem zal spre ken over zendingswerk in Indonesië en daarbij dia's en films vertonen. Aan vang 19.45 uur. Inbraken en diefstal auto in Vlissingen VLISSINGEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in een winkel en een kantoorpand aan de Paspoortstraat in Oost-Souburg inbraken gepleegd. De buit was vrijwel nihil. De eigenaar van de winkel mist een geldbedrag van der tig gulden. In het kantoor wordt niets vermist. In beide gevallen wisten de da ders via de achterzijde binnen te komen door een deur en een raam te forceren. In diezelfde nacht werd aan de Hendrik Vroomlaan te Vlissingen een personen auto (een blauwe Simca 1100. kenteken 55-44-SN) gestolen. Suzette Wijkhuys won fiets op snuffelmarkt MIDDELBURG - De 9-jarige Suzette Wijkhuys uit Vrouwenpolder heeft de hoofdprijs - een fiets - gewonnen van de kleurwedstrijd op de derde snuffel markt in Middelburg die was uitge schreven door het organisatie- en eve- nementenburo Zuid-West-Nederland. Ruim driehonderd kinderen namen deel aan de kleurwedstrijd. De snuffelmarkt trok zaterdag zo'n drieduizend belangstellenden en vooral het optreden van de zanger Henk Wijn gaard trok veel publiek. Toch is de markt minder druk bezocht dan de vo rige keer. Waarschijnlijk komt dit door dat ook elders in de regio rommelmark ten werden gehouden. Informatie over kantklossen in Middelburg MIDDELBURG - Op 21 april wordt in De Schakel te Middelburg een infor matiemiddag gehouden over kantklos sen, zowel voor beginners als gevor derden, volgens de methode die in Brugge op de kantklosschool wordt ge volgd. Mevrouw J. van Paraelen uit Groede zal dan een inleiding houden over het lot van de kantschool in Sluis, die tijdens de tweede wereldoorlog door bombar dementen werd vernield maar sinds september 1980 weer is heropgericht. Er zullen volledige leergangen voor begin ners en gevorderden worden getoond en voorts werkstukken van ingewikkel der kantsoorten. De bijeenkomst be gint 14 uur. Genootschap van landmeters houdt congres in Goes GOES - De regio Zuid-West-Nederland van het Nederlands genootschap voor landmeetkunde houdt woensdag in de Prins van Oranje in Goes een congres, aanvang 10.00 uur. Er worden verschillende lezingen ge houden. na de opening door D. van de Steenhoven. H. Quee, chef sector geo desie, reprografie en technische docu mentatie van de nv Nederlandse Spoor wegen praat over de organisatie en acti viteiten van de landmeetkundige dienst van de NS. R. R. Boerjan, assis tent rayonchef in Zeeland van de meet kundige dienst van rijkswaterstaat be licht de landmeetkundige activiteiten bij de pijlerdam die in de monding van de Oosterschelde wordt gebouwd. Opvanggroep verkrachte vrouwen Middelburg MIDDELBURG - De werkgroep van het vrouwencafé Trui in Middelburg wil naar aanleiding van de gehouden the ma-avonden over "Vrouwen en Ver krachting' een opvanggroep voor ver krachte vrouwen oprichten. Deze groep zal zich tevens bezighouden met het verstrekken van informatie aan bij voorbeeld scholen. Hiervoor zoekt de werkgroep van Trui nog een aantal vrouwen. Belangstellenden kunnen zich elke vrijdagavond vanaf half negen in verbinding stellen met vrouwen uit de werkgroep die dan bijeenkomen in het Pand aan de Kerksteeg 5 te Middel burg. KO VAN DER GRIEK WON 15 KM THOLEN - De derde Rode Kruis-Ioop, die de afdeling Tholen van deze organi satie zaterdagmiddag hield in: Tholen, is op de 15 kilometer gewonnen door Ko van der Griek. De tien kilometer werd een overwinning voor A. Cool- bergen. Nadat burgemeester E. Bae- rends van Tholen het startschot voor de 520 trimmers op de 1 en 2 kilometer bad gelost vertrokken de lopers voor de 3 en 6 kilometer, 'afgevuurd' door Rode Krnis-coördinator L. M. Nie- mantsverdriet. In totaal waen er 960 lopers op de been voor deze officiële KNAU-loop. Allen kregen een prestatiediploma en vaantjes als herinnering. Muziekvereni ging 'Concordia' zorgde voor de muzi kale aanmoediging. Speaker was Willy MoL Medewerkers van atletiekvereni ging Spado uit Bergen op Zoom .ver leenden assistentie verleenden. De uitslagen waren: Trimmers 1 km: 1 Nancy Roovers. 2 Herman Steurs. De groepsprijs ging voor de derde achtereenvolgende maal naar de Oosterscheldeschool uit Scherpenis- se. die met een team van 46 lopers de wissel trofee van de Eendrachtbode mee naar school konden nemen. De tweede groepsprijs ging naar de Halsterse atletiekvereniging Olympia. de derde naar de Thoolse lagere school 'De Regenboog'-. 3 km: 1 B. Boogaar- d.Olympia Halsteren; 2 M. de Beer, Thor Roo sendaal; 3 E. de Haan Olympia; 6 km: 1 P. Wevers. Diomedon Steenbergen; 2 A. Fran ken. Spado Bergen op Zoom; 3 H. Schoonen, Diomedon. 10 km- A. Coolbergen Atletiek vereniging Flakkee Middelbands. 2 A. Ku- zee, AV '56 Goes; 3 J. Guiljam. AV '56.15 km: 1K. van der Griek. Marathon Vlissingen; 2 R. NCVB Veere VEERE - De afdeling Veere van de NCVB hield haar paasvergadering on der leiding van de presidente mevrouw PruiksmaSturm. Op het programma stond onder andere een paasliturgie en de dames keken naar dia's over Israël. De volgende huishoudelijke vergade ring houdt de NCVB op 24 mei. Jeroense, OLympia Halsteren; 3 Ch Haast, Spado Bergen op Zoom Dames 15 km: 1 Ka rin Frijters; Veteranen: 1 Jan van Oirschot. JUBILEUMAANBIEDINGEN: A.S. DINSDAG: 1 kilo ribkarbonades10,00 100 gram boterhamworst30 cent A.S. WOENSDAG: 4 rolladeschijven4,00 100gram jubileumsalade30 cent A.S. DONDERDAG: 500 gr. magere runderlappen 8,00 100 gram gekookte Gelderse 30cent jtr Bij besteding van elke 25,00 een leuke verrassing, it A.s. woensdag grabbelton voor de kinderen it Let op de advertentie van a.s. donderdag 4peciaUteiteHAlac?er'\j j.de visser *zn Oud* Koudekerkseweg 2b, Middelburg Tel. (01180) 13021 'Stuiverconcert' van Vlijt en Volharding in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - Zaterdag 24 april om 20.00 uur geeft de muziekvereniging 'Vlijt en Volharding" in de Zwaan aan de Kromwegesingel te Oost-Souburg een stuiverconcert, genoemd naar de sym bolische entreeprijs van 1 stuiver. Na afloop van het jaarlijks terugkerende concert is er bal, met medewerking van The Combinations. Aan het stuivercon cert werken mee: de fanfare onder lei ding van Peter de Rooij, het jeugd- korps, eveneens onder leiding van Pe ter de Rooij, tamboers en trompetters onder leiding van Jan Rijnhart en een' trombone-kwartet. Ouderenbond Vlissingen houdt ledenvergadering VLISSINGEN - De protestants christe lijke ouderen bond in Vlissingen houdt donderdag 22 april haar ledenvergade ring. Op het programma staat onder meer een declamatie in de Zeeuwse taal door mevrouw Walraven-Kindervielle. Verder zal er een film over Noorwegen worden vertoond. De aanvang is half- drie in het jeugdgebouw bij de Petrus- kerk aan de Dr. Ottestraat in Vlissin gen. Bingo-avond Welzijn voor ouderen in Vlissingen VLISSINGEN - De Stichting Weizijn voor Ouderen in Vlissingen houdt dins dag 20 april een bingo-avond in het dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen. De aanvanq is halfacht. Vrouwen in de VVD Walcheren bijeen MIDDELBURG - De regio Walcheren van de Organisatie Vrouwen in de WD komt donderdag 22 april byeen in de stationsrestauratie van Middelburg. De bijeenkomst heeft als thema 'Her verdeling van werk'. Een inleiding wordt verzorgd door mevrouw J. van Dijk-Sturm en er is gelegenheid tot dis cussie. Aanvang 20.00 uur. Vlissings wijkcomité Paauwenburg vergadert over speel-o-theek VLISSINGEN - Het wijkcomité 'Paau- wenburg' houdt woensdag 21 april om 19.30 uur een bijeenkomst in de openba re kleuterschool 'De Zonnebloem', De Beaufortstraat 6, om te praten over de Stichting Speel-o-theek Paauwenburg. Op deze vergadering wordt onder meer een materiaallijst opgesteld. Voorts wordt gesproken met vrijwilligers die zich reeds hebben aangemeld voor de speel-o-theek en worden de verdere plannen met betrekking tot de speel-o- theek aan de orde gesteld Vlucht vanuit Doornik had een matig verloop MIDDELBURG - De tweede vintin van dit seizoen werd gevlogen vanaii Doornik. Waren de weersomstandijlx, den vorige week ideaal, nu was het heel wat minder. Men had te kamptg met een gure noordwestenwind en zwaar bewolkte lucht. Er diende ge wacht te worden met de winterjas ut, vandaar dat enkele 'kanonnen' beslo- ten hadden hun favorieten niettelalet deelnemen. Er werden nu maar tog duiven meegegeven. In Souburg ging de overwinning naarl Neumann en zn. De grote man was eek ter C. Verhoeven, die met vier duiven Ij enkele minuten goed was voor de prt. zen twee, drie, vier en vijf. In Vlissingen in de top dezelfde namen als vorige week. zij het in een wat andere volgor de. De zege ging nu naar P. de Nooijer, die tevens de vierde prijs won. P. Soetfr meijer moest nu genoegen nemen met een tweede plaats, maar de vijfde prijs was eveneens voor hem. Een nieuwe naam, L. Buijs, komen we tegen op de derde plaats. H. Wzietek eindigde opde zesde, zevende en achtste plaats. De snelste duif in Middelburg was van J de Waard. Een tweede plaats ging naar A. v. Riel en zn. In het najaar besloot hl] te stoppen, maar er bleven nog enkele vo. gels. Met één ervan werd H. Hooftmaa nu derde. Chr. de Graaf Is met drie dui ven in de top vertegenwoordigd. Hf] pakte vijf. zes en tien. L. van Eenne- naam is nog maar pas liefhebber, van daar dat een zevende en achtste plaau voor hem een resultaat was dat er wa zen mag Komend weekeinde breekt de grote strijd los. Er wordt dan gevlogen vanuit Beaumetz. Dit is de eerste vlucht die telt voor de punten. De uitslagen zjjn: PV de Posthoorn, deeln, me 75 duiven, snelheid eerste 1072 m, laat» 918 m. 1-4 P. de Nootjer, 2-5 P. Soetemeij» 1 L. Buys. 6-7-8 H. Wzietek, 9 v. d. Dood-Mot man. 10 F. Lacor. PV de Luchtbode, deelname 203 duiven,ad- held eerste 1079 m. laatste 932 m. 1 L. Neu mann en zn.. 2-3-4-5 C. Verhoeven. 6 J Wsr. jon. 7 J Rottier. 8 B. v.d. Stel. 9 J. Bosschaat 10 P. Lobbezoo. PV Zeelandia. deelname 103 duiven. sneBwto eerste 1090 m. laatste 923 m. 1J. de Waard. 2 A. v. Rlel en zn.. 3 H. Hooftman, 4 P. Bakker, 5-8-10 Chr. DE Graaf, 7-8 L. v. EennenaamJ J. Roodenburg. Concoursclub Walcheren, deelname400dut ven. 1 J. de Waard. 2 F. Neumann en zn„ jp de Nooyer, 4 A v Riel en zn.. 5 H. Hooftmaa, 6-8-10-11C. Verhoeven. 7 P Bakker, S Chr de Graaf. Kampioen Middelburgs bedrijfsvolleybal nog niet bekend MIDDELBURG - In de eerste klasse heren van de Middelburgse bedrijfs- volleybalcompetitie laat de kampioen op zich wachten tot de laatste wed strijd. Hoechst heeft met één punt voorsprong op ZPM nog steeds de bes te papieren. In de eerste klas dames pakte Astrowin de voorlaatste wedstrijd al de titel. Se rooskerke eindigde met één punt ver schil op de tweede plaats. Dit tweetal heeft respectievelijk 8 en 7 punten voor sprong op de volgers. De overige kam pioenen zijn, 2e klas Total 1,3e klas Se rooskerke 1, 4e klas Mask, 5e klas De Ruyterschool en bij de 2e klas dames eindigde Buromat 1 met 5 punten voor sprong op Scheldemond, dat als tweede eindigde. Bij de dames is tevens de eindstand vermeld. De heren spelen dinsdag de laatste wedstrijden. De uitslagen zyn. heren le klas: Hoechst 1- Zonneveld 3-0; Astrow 1-PGV 10-3; Welling? 1-Provincie 1 1-2; 2e klas: MPSO 1-Snuufc Streekschool 1-1; RWS 1-VPS 13-0; Hoechs 2-Mammoeters 2-2; 3e klas: Serooskerke 1-8V Duo 3-0; LW-Dauwendaele 1-3; PGV 2-Pfr dac 0-3; PZC -Amor 2 3-0; 4e klas: Welling? 2-Premier Walcheren 0-3; Blauw Wit 2-Se- rooskerke 2 0-3. VPS 2 't Zand 2 0-3; Mast Brandweer 3-0; 5e klas: Waayenburgh-Oosv kapelle 2 3-0; Tamse-Delta Bouw 2 2-1. Di mes le klas: Provincie-Zonneveld 2-1, Jong Ambon 1-OZ 3-1. Serooskerke l-Vrouwenpd der 3-0; 2e klas: Scheldmond- Buromat 2 2-2; Dauwendaele-Welling 2 3-0, Pedac-Jong Am- bon 11 3-1. De stand Is. heren le klas. Hoechst 119-31 ZPM 19-31; Young Boys 19-29, 'tZand 119-29. Blauw wit 119-25. Zonneveld 19-17, Welling? 1 20-13. Provincie 1 19-11, Gemeente Middel burg I 19-10, PGV 1 19-8, Astrow 1 19-4; 2e klas: Total 1 19-38. Middelburg Zuid 19-24. Delta Bouw 1 19-26. MPSO 1 19-24. Macol 19-23. Smash Streekschool 19 20. Amor 119 17. VPS 1 19-13. RWS 1 19-12, Hoechst 2 20-7, Mammoeters 19-0:3e klas: Serooskerke 114 34. PZC 20-30. LW19-26. Dauwendaele 19-25, Pedac 19-20, VC Leynse 19-18, Gemeend Middelburg 2 19-16, SV Duo 19-15, PGV 219 12. MPSO 2 19-9, Amor 2 19-4. 4e klas: Mast 19-36, Premier Walcheren 19-34, 't Zand 214 29. Delta Dienst 19-23. Blauw Wit 219-21. Mi- co 219-21. Serooskerke 2 19-14. WBVM19-13, Wellinge 2 19-11, VPS 2 20-7. Brandweer 199; 5e klas: De Ruyterschool 18-35. Jong Ambon 19-31, Waayenburgh 19-27. Oostkapeïle 114 24. Total 2 19-17, Delta Bouw 2 19-17. Provin cie 219-16, Wellinge 3 20-15, Tamse 20-12, Ba- renbeek 19-11, Oostkapeïle 2 19-4. Dames le klas: Astrow 20-37, Serooskerke 1 20-36, Mid delburg Zuid 20-29, Provincie 20-23, Zonne veld 20-20, 't Zand 20-18. Jong Ambon 20-1', PZEM 20-14, Waayenburgh 20-10. Vrouwen polder 20-8. Gezinskontakt Zeev. 20-6; 2e klas: Buromat 1 20-39. Scheldemond 20-31, LW 20-27, SV Duo 20-27, Serooskerke 2 20-24, Dauwendaele 2020, Jong Ambon 2 20-16, Bil- romat2 20-13, MPSO 20-12, Wellinge 20 7, Pe dac 20-1 Het wedstrydprogramma voor dinsdag avond is: 19.00 uur: VCLeynse-SV Duo, Oost kapeïle 2-Total 2, Blauw Wit 1-PGV 1, Middel burg Zuid-RWS 1, Pedac-LW, Mask-Wellln- ge 11; 20.00 uur: Delta Bouw 1-Maco 1, Oost kapeïle 1-Ruyterschool, Premier Walcheren- Maco 2, Serooskerke 1-PGV 2; Blauw Wlt2- Brandweer, Provincie 1-Gemeente Middel burg 1; 21.00 uur: 't Zand 1-ZPM, WBVM-&- rooskerke 2, Dauwendaele-MPSO 2,Mam- moe ters-Total 1, Provincie 2-Klarenbeet Delta Bouw 2-Waayenburgh; 22 00 uur Zoo- neveld-Young Boys, Smash streekschool Amor 1, Amor2 -Gemeente Middelburgs.' Zand 2-Delta Dienst. Astrow l-Hoechstl, VPS 1-MPSO 1. Werkgroep Gravestraat en omgeving bijeen VLISSINGEN - De Vlissingse werk groep Gravestraat en omgeving komt woensdag bijeen in het gebouw van* speeltuinvereniging 'De Oude Stad Deze vergadering begint om 19.30 uur Op de agenda staan ondermeer ets tweetal brieven aan het college vanbK w en aan de PTT over de opensteM van het nieuwe postkantoor 8U0& beer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 4