José Clemminck: 'Zwemmen in Zeeland steeds meer achterop' s 2 5 wellicht voor km-loop test marathonrace Toppers vooraf SPORT Swift favoriet in derby Angstige voorgevoelens Beslissingswedstrijd vanlOuursocMcndsiollOuursavonds pzc/sport gestopt als secretaris zwemcommissie voor het eerst grote sponsor vlieg ers uil naar de 'meubel-in in waalwijk piet kierkx p1toi }IL jj. ynuoAG 16 APRIL 1982 IïRNEUZEN - José Clemminck heeft zijn voor- en achtertuin meteen flink overhoop gehaald, ^etlijkt wel een maanlandschap", zegt mevrouw Rosa Clemminck bijna verontschuldigend. Tot mioehad de 50-jarige Terneuzense gemeente-ambtenaar (op de afdeling planologie van openbare ïfrken) nauwelijks tijd voor zijn tuin, maar nu hij kort geleden gestopt is als secretaris van de jffemcommissie (een soort technische commissie) van de KNZB-Zeeland (zwembond) heeft hij de ipa weer ter hand genomen. In de Zeeuwse zwemkring gaat Jose Clemminck door voor een rrafiekcnspecialist. Hijgeeft de resultaten van de Zeeuwse zwemjeugd in cijfers en lijnen weer en ;ekt er dan zijn conclusies uit. 15 te voor we zitten komt Clemminck al actieve zwemperiode tot de besten van 'knaller' voor de dag. Hij is niet Zeeland behoorden. Zwemmen is een „leuk voor het hardzwemmende deel sport, die welig tiert bij de gratie van us de Zeeuwen. ..Elk jaar merk je. dat ouders, die in hun auto's met de zwem- Zeeuwse zwemjeugd harder gaat", jeugd van hot naar her rijden om aan Clemminck nog een beetje opti- wedstrijden mee te doen. Clemminck toch wordt de achter- herinnert zich: ..In m'n Eend, die niet harder gaat dan 80 per uur, heb ik ooit Tonnie Veerman naar Leeuwarden ge reden. Daar mocht hij meedoen aan de Nederlandse kampioenschappen. Hij bracht het niet verder, zoals verwacht, dan de series. Na een minuut en vijftien seconden zwemmen gingen we weer naar huis. Vier uur 's morgens weg, 's avonds heel laat thuis". sand met de rest van het land steeds poter, omdat die rest nóg harder voor- -4U Clemminck komt ook met voorbeelden rjnhetZeeuwse achterblijven. Arlette Snoester (Zuidwester). Arjan Verheij Schelde), Nicole van Haelst en Inge- irg Schauwvliege (beiden Bruinvis) -ngen vorig jaar door tot de beste ^nvandeSpeedo-jaargangjeugd. Ar- gte Knoester staat nu op de 16e üats. terwijl ze dit seizoen toch sneller rom, voor Nicole van Haelst geldt het- dfde. Alleen Schauwvliege en Verheij indhaafden zich bij de beste tien. EHnmlnck kijkt triest naar de cijfers jp de staatjes. Vanaf het begin van de ten zeventig heeft hijsamen met Wlm üis uit Souburg Lenie Klompe uit oes en Heieen de Vries uit Sas van C«t ln de Zeepwse zwemcommissie, als trainer van zyn eigen club de ttelde, keihard gewerkt om het ver- ciilmet de rest van 'Holland' te over igen. Hij weet nog de kreeg van vroe- tr „Als we in Zeeland maar eenmaal verdekte zwembaden hebben, dan ha- m we de achterstand wel in". Het is let gebeurd. een motivatie e oorzaken zijn soms simpel aan te ijzen. „Zelfs al wil je vaak trainen in kan het niet, omdat er geen water schikbaar is in de overbezette ba- en', bedenkt Clemminck. „Maar als el water wel beschikbaar is ont- reekt meestal de motivatie om hard tlrainen. Na een poosje als trainer bij ttelde gestopt te zijn heb ik kort gele- n mijn diensten weer aangeboden at bij de training te helpen. En als je in die gasten ziet is het net of ze onder rang het zwembad moeten inplaats dat ze het graag willen". I; vervolgt: „Hoe willen ze de top dan alen. In dat geval moet er veel veran- eren, kwa mentaliteit, zowel bij de jon as en meisjes als bij de ouders. Het is vraag of ze dat op kunnen brengen, lisje weet hoeveel moeite het kost om man te vinden voor het kringbe- ur dan vrees ik het ergste. Ik vind, er maar een paar gemotiveerd zijn dat zajn de trainers. Slechts een en- ie zwemmer wil nog wel eens wat ex- i's doen, zoals de groep van Sas van tot. Die gaat een week naar het 50 «terzwembad van Antwerpen om er trainen". berigens is Clemminck verre van een nbitterd man. die zich teleurgesteld tondde van de zwemcommissie. „Ik tó tijdig gemeld, ruim twee jaar van tevoren, dat ik er op m'n vijftigste uit instappen. Ik heb er slechts een jaar- tje aan vastgeplakt omdat Wim Bujjser wrigjaar mee stopte". Clemminck be- Bdiukt herhaaldelijk, dat hij tot nu toe «n fijne tijd heeft gehad bij de Schelde «indezwemcommissie. Hij rolde er bij Schelde tn zoals zoveel ouders, via zijn Ünderen Ronnie en Karin, die in hun Zonder enige achtergrond (in zijn jeugd wandelde hij z'n voeten tot bloe dens toe) meldde Clemminck zich aan om de Scheldejeugd te trainen. Hij had het geluk een heleboel op te kunnen steken van Zian-Vitessetrainer Mar- tijn Wulfers, die voor zijn hts-studie vier maanden stage bij DOW kwam lo pen. „Hij heeft me fraaie schema's ge geven, waar ik jaren mee gewerkt heb", weet José Clemminck, die bij Schelde ook functies in het bestuur be kleedde. Ruzie met zijn vrouw Rosa heeft José Clemminck nooit gehad als hij weer een weekeindje of om een avond vergade ring voor de zwemmerij op stap moest. Want het hele gezin was bij het zwem men betrokken, en toen de kinderen er mee gestopt waren bleef mevr. Clem minck haar man overal heen vergezel len, zelfs naar de Jaarvergaderingen van de bond als José daar namens Zeeland naar afgevaardigd werd. Mevr. Clemminck: „We zijn, omdat we al die weekeinden weg waren, wel al onze vrienden van vroeger kwijt ge raakt. Want we waren nooit thuis en we kwamen evenmin ooit bij hen. Maar we hebben dankzij de zwemme rij erg veel vrienden er voor in de plaats gekregen". Erelid Voor zijn vele verdiensten voor de Zeeuwse zwemsport (hij was het con tact voor de bond met de clubs, hij stel de de jaarlijkse zwemagenda samen, de recordlijsten. de plaatsingen voor de Zeeuwse zwemkampioenschappen. om maar een paar zaken te noemen) be noemde de kring hem onlangsevenals JOSE CLEMMINCK: Het lijkt of de jeugd onder dwang naar zwembad moet' de scheidende kringpenningmeester Ype Kuipers, tot lid van verdienste van de kring Zeeland. Van zijn eigen club Schelde kreeg hij het erelidmaatschap, „Daar ben ik blijer mee als met een lin tje voor veertig jaar trouwe dienst op m'n werk", bekent Clemminck. die ove rigens als official (jury) nog nauw bij het Zeeuwse zwemmen betrokken blijft. MIDDELBURG - De trimmers, die de Zeeuwse afdeling van dc KNAU (de atle- tiekunie) verwijten, dat er niet genoeg superlange-afstandswedstrijden op touw worden gezet, kunnen zaterdag hun hart ophalen. Op een parkoers tussen Mid delburg en Veere en terug houdt de Middelburgse atletiekvereniging Dynamo '70 voor de derde maal in successie een wegwedstrijd over 25 kilometer. Niet alleen voor de wedstrijdatleten geldt die afstand van 25 km. maar ook voor die trim mers. die het zware werk prefereren. Mak na de wedstrijdatleten, die om exact 14.00 starten, vertrekken de trimmers een minuut later van af de Kloveniersdoe len, in de onmiddellijke nabijheid van het warenhuis Trefcenter, dat voor de eerste maal als sponsor optreedt voor de Middelburgse atletiekclub, en waar na afloop ook (in het restaurant) de prijzen uitgereikt worden. De atletiek-trimmers zijn de laatste tijd nog al in het nieuws, met name als deel nemers van enkele grote lopen, die de Graauwse organisator Remy Mangnus opgezet heeft. En hoewel Koos Oggel uit Kapelle, de secretaris van de techni sche commissie van de KNAU-afdeling MERKWAARDIGE PECH VAN DER ENT HENGELO - Een ongeluk, waar de Gotse motorcoureur Mark van der Ent litis aan kon doen, is er oorzaak van worden, dat hij tijdens een race in togelo slechts 13e is geworden. Omdat Frans van der Kamp de maat silde nemen van een regenband van de Goese renner, bood Van der Ent die band even in bruikleen aan. Kort daar- :tp brandde de bus van Van der Kamp «bter uit, met de band van de Zeeuwse Ktueur er bij. Daardoor kon hij tijdens knge regenval met een band voor brogweer niet doorstoten naar de kop positie. Van der Ent viel, maar slaagde «ln van de 23e naar de 13e positie terug te komen. Hugo van Duyse: kan sterke marathon lopen. Zeeland, met grote stelligheid beweert, dat de 'atletiekkalender' elke week een 'voor-elk-wat-wils'-programma te bie den heeft, vindt bijvoorbeeld Dynamo bestuurslid Ella Zoutewelle mét de 'su perafstand-trimmers'. dat er voor pres tatielopen over bijvoorbeeld 25 km een gat in de 'markt' is. Ze verzekert: „Er schijnt bij de trimmers een ontzettende behoefte te bestaan aan dergelijke af standen en daarom hebben we de 25 km-loop ook voor hen op het program ma gezet". Damestrio Ella Zoutewelle (die in het bestuur wedstrijdsecretariaatszaken voor haar rekening neemt) heeft in het orga nisatie-comité voor de 25-km-loop sa men met Ineke Guequiere (die het wed strijdsecretariaat voor alle lopen in en builen Middelburg beheert) en Elly Vuijk een belangrijk aandeel. Daar mee zal het 1 duidelijk zijn, dat de da mes in de Dynamo-leiding een voor aanstaande plaats innemen. Het ge noemde trio heeft voor zaterdag de prestatielopen (behalve 25 km ook af standen van 2,5 cn 10 km) onder zijn hoede. Het wedstrijdgebeuren staat onder lei ding van de heren in het organisatieco mité: Cor Peute, Joop Scheijbeler en Jan Vermeule, vice-voorzitter van Dy namo en de man voor 'algemene zaken'. De vorige twee wedstrijden over 25 kilo meter bekostige Dynamo zelf. ditmaal vond de club een sponsor bereid de wedstrijd te steunen. Het had overigens nog al wat voeten in de aarde, voordat de KNAU haar flat aan de loop gaf. Aan- vankelij k stond het atletiekgebeuren in Middelburg voor volgende week zater dag op het programma, maar plotseling schrapte de atletiekunie vorig jaar zon der overleg met de club de wedstrijd voor die dag uit de kalender, omdat er een te druk loopprogramma op die za terdag was... Geen damesselectie Ella Zoutewelle verklaart: „Het be stuur van Dynamo stond perplex. Maar pas toen we een protestbrief naar de unie hadden gestuurd zonden ze ons hun excuses en kregen we een andere datum, die van zaterdag". Het verzet ten van de datum had tot gevolg, dat de damesselectie voor de lange afstand (o.a. de marathon) nu niet naar Middel burg kan komen. Aanvankelijk waren de dames wel ingeschreven, onder hen Zeeuwse Sparta-loopster Brigit de Nijs en Trijnie Smeenge van Dynamo maar voor zaterdag is een training ge pland. Het was voor de dames en voor Dynamo dubbel jammer, omdat deze wedstrijd over 25 km voor de komende marathon wedstrijden in Nederland en andere landen erg gunstig ligt. Ineke Guequie re maakt duidelijk. „Er komen onder meer nog marathonwedstrijden in Frankfort, Amsterdam, Rotterdam. Zwolle en Londen. Voor degenen, die nog niet aan de al gelopen marathons in Apeldoorn, Utrecht en Maassluis heb ben meegedaan geldt de Middelburgse tijd als maatstaf voor deelneming aan die marathonwedstrijden. Daartoe moet men in deze 25 km-loop een tijd van 1 uur en 50 minuten neerzetten". Ella Zoutwelle maakt duidelijk, dat de organiserende club deze wedstrijd, voor het eerst dus op een nieuwe basis met een grote sponsor, als een test ziet voor een volgende wellicht groter eve nement. „Mogelijk kan deze wedstrijd, als de organisatie goed in elkaar zit, een uitgangspunt zijn voor de organi satie van bijvoor beeld een marathon", bedenkt ze. Er hebben zich voor de 25 kilometer van Dynamo reeds 130 wedstrijdatleten voor-ingeschreven. Een fors aantal, te meer omdat de wedstrijd vorig jaar nog geen honderd deelnemers telde... Op de dag zelf melden zich altijd veel deelne mers, zo is de ervaring. Dynano rekent nog op een aantal Belgen (Staf Spaepe, de Europese en Belgische veteranen- kampioen, heeft zich al aangemeld) maar niet op Nederlandse toplopers. El- la Zoutewelle: „Misschien komt natio naal kampioen Cor Vriend, maar zeker is dat beslist niet. We hebben er nog aan gedacht om enkele toplopers aan te trekken, maar de startgelden waren toch te hoog". Grote kanshebber voor de snelste tijd is nu Rob Strik, die voor de eerste maal in Zeeland aan de start komt. Van Zeeuw se kant memen aan de race deel Hugo van Duyse van RKHAV Hulst, die ook een sterke Marathonrace kan lopen, Henk Nieuwdorp (AV). Huib Dalebout (AV) Frank Kooman (Dynamo) en de veteranen Cees Westrate (Mar), Lauw Dingemanse (Zeeland Sp) en Ron Abuijs (Dyn). Wim Kaljouw is niet als loper van de partij: hij neemt een jaar rust en hij maakt zich nu verdienstelijk als jurylid. Thor-veteraan Rom Jansen zal dus zijn vaste tegenstander missen Prijzen Voor diverse winnaars zijn er bekers (een wisselbeker voor de snelste loper) en voor iedereen een speciale herinne ringsmedaille. De prijzentafel is goed gevuld en men herkent er een vrouwe- ninbreng in. De prijzen in natura zijn namelijk afgestemd op het zomersei zoen. Dus geen vijfde onverkoopbaar televisietoestel voor de winnaar, maar een tot luieren nodende tuinstoel met parasol. Voor de prestatielopen rekent Dynamo op circa 500 deelnemers. De deelnemers aan de 25 km volgen de route van de wedstrijdlopers: vanaf de Kloveniers doelen via Herengracht, Molenwater. Noordsingel, Nadorst naar de B-wegen richting Veere en terug naar de finish in de Nadorstweg. De deelnemers aan de 5 km lopen een kleinere route via B-we gen, de 10 km-lopers nemen die lus tweemaal, de jeugd, die twee kilometer voor de boeg heef. heeft een route in de stad. Elke loper kan direct na aan komst zijn tijd zien: als eerste club in Zeeland heeft Dynamo een elektroni sche klok aangeschaft, een enorme chronometer, die op het dak van een auto gemonteerd wordt Bij de start wordt deze 'chrono' ingedrukt, aan de finish kan ieder zijn eigen tijd er op afle- MIDDELBURG/ST LAURENS - Zaterdag wordt op het Middelburgse sportcomplex De Voorborch de veldkorfbalwedstrijd Swift-ONDO ge speeld. In afwijking met het programma komen de beiden teams om 14.00 uur binnen de lijnen. Hoewel coach Adrie Geelhoedt de kansen van Swift hoger inschat dan die van de tegenstander houdt hij toch een slag om de arm: „ONDO draait de laatste weken dan wel niet, streekduels zijn vaak goed voor meer dan verwachte tegenstand. We zullen de gasten dan ook zeker niet onderschatten"." realiseert zich tevens dat Switt in eigen huis een moeilijk te pakken tegenstander is. „Nu Swift erg ster ke aanspraken kan maken op het kampioenschap zal het voor ons bijzonder moeilijk worden om de ploeg af te stoppen", bedenkt hij. Waar geen van beide woordvoer ders melding van maakt is dat ON DO in de spelersgroep bepaald niet staat te springen om het zijn oppo nent moeilijk te maken. Met die in stelling geconfronteerd zegt Geel hoedt: „Eenmaal in het veld speelt dat echter geen rol meer. dan pro beer je gewoon te winnen". Geelhoedt is er overigens wel van overtuigd dat bij een normaal op treden zijn team twee punten aan het totaal toe moet kunnen voegen. Ook zonder een geblesseerde Joost Looise die zeker niet speelt. De aan wezige titelkansen, die Swift in de ze fase van de competitie heeft, doen de ploeg overigens met van het normale patroon afwijken. Geelhoedt: „We leven van wed strijd naar wedstrijd, waar we ten slotte uitkomen zien we wel". Trainer Kees Kallemein geeft de geteisterde ONDO-formatie niet veel kans op een goed resultaat. „Natuurlijk zullen we onze sportie ve plicht vervullen. Het damesblok komt echter erg verzwakt in het veld nu we daar erg veel mensen in de ziekenboeg hebben". Kallemein VLISSINGEN - „Als de jeugd dit seizoen doorbreekt, moeten we dit jaar bovenin kunnen eindigen". Zo schatte Marathon-trainer Ad Goudzwaard voor het begin van de nu bijna afgesloten competitie de kansen in van zijn eerste damesteam. Twintig wedstrijden later bekijkt hij opnieuw de kan sen van zijn pupillen, maar nu gaat het om de wedstrijd tegen De Zebra's, voor Marathon de cruciale wedstrijd van het seizoen '81''82. Verliest de Goudzwaard-equipe, dan kan de Zee uwse afdeling zich alvast gaan opma ken voor de terugkeer van E WC én van Marathon. Punten moéten er zaterdag in elk geval gescoord worden, anders is de kans groot dat Theresia, Terra Nova of Intermezzo de Vlissingse dames over twee weken het gat van respectievelijk een en twee punten overbrugd hebben en dat het zo trotse Marathon degradeert naar het Zeeuwse district. Gezien de er varingen met een Marathon-onder druk uit het verleden (de promotle- degradatiecompetities bijvoor beeld) hebben Goudzwaard en de zijnen echter weinig om moed uit te putten. „Spelen om per sé te win nen gaat ons inderdaad altijd moei lijk af. en toch zeker tegen teams die te pakken zijn. Daarom had ik bij wijze van spreken liever tegen een kampioenskandidaat als Sarto 2 gespeeld dan tegen De Zebra's". Toch kan Ad Goudzwaard het zich eigenlijk niet voorstellen dat zijn team zou degraderen. „We hebben het materiaal voor de derde divisie, alleen heeft dat zich in de achterlig gende competitie maar twee keer laten zien. Ik hoop alleen dat we zaterdag een scheidsrechter heb- Volleybal ben die kan fluiten. En dan heb ik het vooral over zijn tolerantie ten aanzien van technische fouten. Als die man fluit zoals het moet, ben ik al voor een flink deel tevreden". De wedstrijd tussen Marathon en De Zebra's, die morgen gespeeld wordt in sporthal Baskenburg in Vlissingen, begint om 14.00 uur. KAPELLE - „Als je een simpel rekensommetje maakt liggen onze kansen op het kampioenschap wel wat beter". Dat zegt Jan Jansma, coach van het dames basketbalteam van Marathon uit Vlissingen. Morgenavond (zater dag, aanvang 20.00 uur) speelt die formatie in de sporthal te Kapelle een beslissingwedstrijd tegen Jumping Crabs uit Bergen op Zoom. De inzet is de eerste plaats in het district en het recht op deelname aan de promotie wedstrijd voor een plaats in de rayonhoofdklas. rollen is het nog maar de vraag of de ploeg inderdaad in de rayon hoofd klas zal gaan spelen. Voor heel wat speelsters vormen verre uitwed strijden (het rayon omvat naast Zeeland ook Brabant en Limburg) grote problemen. Jansma: „Wij „We hebben allebei drie wedstrij den verloren. Wy wonnen van Jum ping Crabs thuis en zij bij hun van ons. Dat houdt elkaar dus in even wicht, maar de twee bekerwedstrij den die we nog tegen elkaar hebben gespeeld zijn in steeds in winst voor ons geéindigd". Overwinningen die Jansma wel kan verklaren. „Qua lengte moeten we ze kunnen kloppen en ook con ditioneel zijn we wel sterker. Alleen hebben we ons in die ene verlies- partij, die de beslissingswedstrijd noodzakelijk heeft gemaakt, de zaak iets te gemakkelijk opgevat. Daarom ben ik er van overtuigd dat de kansen voor ons op een overwin ning ongeveer 65-35 procent zyn". Mocht Marathon de titel halen en ook door de promotiewedstrijden Basketbal hebben samen met BV Souburg een voorstel ingediend om tussen de rayon hoofdklas en de eerste klas van de afdeling een nieuwe klas te maken, waardoor de verste reis maar tot ongeveer Tilburg zou zijn. Dat maakt het voor ons dan aantrekkelijker". Dat voorstel wordt zaterdag 15 mei besproken op de rayonvergadering in Tilburg. (ADVERTENTIE) Vandaag, vnjdag 16 april, een meubelshow die helemaal in het teken van hei voorjaar staat, met een verrassing voor U en voor Uw kinderen. En de reiskosten vergoed Bij aankoop van t 2500.- of meer zijn de reis- of benzine- kosten vooronze rekening. jt Klerkx/Woonwereld/Capitol. Zanddonk Waalwijk. Gelegen aan 1 de weg Waalwijk-Tilburg. AGENDA VOOR itËr WEEKEND EREDIVISIE: MW - NEC (za). Feyenoord - Haarlem; Willem II - «fl; PEC Zwolle - Roda JC (za), FC Twente - FC Utrecht (za); walschap - ga Eagles (za); Ajax - PSV (Ol. S.); Den Haag - NAC «l. Groningen - Sparta. EERSTE DIVISIE: Eindhoven - Veendam; SW - FC VW; Hel hond 8p. - Amsterdam (za); Den Bosch - Cambuur (za); Heeren- WM?agenlngen (za): Volendam - Amersfoort; Telstar - DS '79 1 'Wtuna s - Excelsior (za); Vitesse - Heracles Arnemuiden z - i ern. Boys 2. Altena 2 - Nieuwdorp 2, res. 3e klas A: WHS 2 - Serooskerke 2. Dinteloord 2 - AZW 2. Kloetinge 2 - Meeuwen 2. Zaamslag 2 - Tholense Boys 2. Wemeldinge 2 - Smerdiek 2; le klas afdeling Zeeland: Veere - Krulningen. WIK - Colpl Boys, ZSC - Rillandia, Heinkenszand - SVD, 's-H Arends- kerke - VCK. GPC - Duiveland. Alle wedstrijden beginnen om 14 30 uur. Het programme van het zondagamateurvoetbal luidt' KNVB Zuid-I tweede klasse B: VOAB Berkdijk, Middelburg - Veerse B.; Internos - Halsteren. DOSKO - Alliance. Madese B - NOAD. Virtus - Vlissingen. Derde klasse D' RCS - Goes. Zeeland Sp - Temeuzen, Breskens - Zierikzee; Steenb - BSC. Sluiskil DIVO, Steen - Jong Ambon Vierde Klasse H. Koewacht - HW '24. Rla W - Clinge. Vogelw. - Aardenburg. Patrijzen - Hontenisse. Axel - IJzendijke: Noormannen - Biervliet Res. 2e klas B: RBC n - VOAB 13, Baronie II - Madese Boys n. Internos H - Axel II. RKTWII - Roosendaal II; Veerse Boys II - Vlissingen II; Temeuzen n - Middelburg II Res. 3e klas D. HW II - Steen H; Vlissingen m - Sluiskil II, Middelburg III - Clinge II; Aardenburg II - MOCII; Zeeland Sport II - Vogelwaarde II; Goes II - RCS n. Eerste klas afdeling Zeeland Com Bovs-Domburg: Lewed. Boys-SDO. Oostburg-Sluis, Hoofdplaat-Zeelandia. Graauw- Hulsterloo. Ten2ij anders vermeld beginnen de wedstrijen om 14 30 uur. RWH - Altena, SSC - Oranje Wit. SHO - PiershU, «KjuiMam - Bruse Boys. Good Luck - WHS, AZW - Roda trtvlL Uas B: Tholense Boys - Krabbendijke 14.30, Dtn- - Zaamslag, Meeuwen - Kloetinge 14.30, Tem. Boys - "Mttapelle 14 30, Kapelle - Hoek 14.30,4e klas ANieuwdorp - T. A '«0. Smerdiek - Wemeldinge 15.00. Mevo - Wolfaartsdijk J*. 8KNWK - BWR 14 30, Nieuwland - Kogelvangers 14 30. "wo- Yerseke 14.30; res. 2e klas: Yerseke 2 - Good Luck 2, Hoofdklas A-junioren' Middelburg Al - Zierikzee Al RCS Al - Temeuzen Al, Goes Al - Steen Al. Robur Al - HW Al. B- junioren. hoofdklas B-Junioren Middelburg BI - Robur BI. HW BI - Goes BI. Aardenburg BI - Tem. Boys BI. Vlissingen Bl - Axel Bl, Temeuzen Bl - Hontenisse Bl. Zierikzee Bl - RCS Bl Alle wedstrijden 'beginnen om 14.30 uur Het programma van het damesvoetbal luidt: le klas SKNWK - Patrijzen. Veere - GDW. Zeelandia - Oostkapelle; 2e klas A: Hoek - Bevelanders. Oostkapelle 2 - Spul2e klas B. Dneschor - Wemeldinge 2e klas C. 18 apnl 1982 Kwadendamme - Biervliet. Temeuzen - Hoofdplaat Het hockeyprogramma voor zondag luidt: heren 3e klas A De Waele - Middelburg, Souburgh - Tempo 34, Barendrecht - Ca- pelle. Evergreen- Krimpen. 3e klas E: Etten Leur- EerselOlym- pia - Cadetten, aanvang 14 45 uur. Pelikaan - DVS, Rapide - Liberty, aanvang 14 45uur, BerkelEnschot-Olrschot,4e klas F Zundert - HSD. Hilvarenbeek - Teteringen. Goes - Prinsenbeek, aanvang 14 45 uur. Hercules - Made, Den Dunc - Zevenbergen. Dames. 2e klas A Tempo 34 - Oude Maas. Aeolus - Dordrecht. 3e klas E. Rosmalen - Olympia. 4e klas E: Zundert - Made. Gilze Rij en - Tetenngen. Goes - Liberty, aanvang 13.00 uur. Hercules - Pelikaan. Rapide - Zevenbergen, aanvang 13.00 uur. Het volleybalprogramma voor zaterdag luidt: 2C dames VCH3- Polaris, Morres- PSV 17.00 uu. Brevok- Oikos. Rooy - Torpedo, VCT - Doeluxe 3F dames Theresia - Terra Nova. Sarto 2 - Intermezzo. Brevok 2 - DVO. Archiplan - AKS. Ekespalvo - EWC. Marathon - Zebra's 14.00.3F heren. Ericsson - Minenco. Morres - De Sterre 17 00 Blauw Wil - Set Up. VCH - Voko Ekspalvo - EWC Promotieklas dames Marathon 2 - Ardito 14.00. Voorwaarts - Even Kijken 16 30, Morres 2 - Scheldesport 17.00, Mylllus - SC Morres 14.00. Virtus - Krulskamp. Dames hoofdklas Erp'70 - Valkenlsse (17- 4), Valkenlsse - Erp (16-4 vrijdag). Heren hoofdklas: Souburg - Raak Meubelen, le klas dames Zeeland: beslissingswedstrijd TENNIS Het tennlsprogramma voor zondag ziet er als volgt uit. over gangsklas B. De Schelde I - CC I, DDH 2 - Breda 1, 2e klas: Middelburg 2 - SBOZ 1. DIS 1 - Smash 1, Warande 3 - Middel burg 1SBOZ 2 - Etten 13e klas. SBOZ 3 - Animo 1Roosendaal 1 - Axel 1TSI1 - Domburg 1Huybergen 1 - Ludo et Emergo 1 4e klas Animo 3 - Middelburg 4, Ludo 2 - DOS 2, Schelde 3 - Noord-Beveland 1, Ludo 3 - H. Ambacht 2, Kapelle 1 - Middel burg 3. H. Ambacht 1 - Drive 1Middelburg 5 - Animo 2. Axel 2 - Schelde 2. SBOZ 4 - Steenbergen 1De Meet. 1 - Zierikzee 1 Herencompetitie overgangsklas: Middelburg 1 - Heer Jan 1, 2e klas Westrak 1 - De Schelde i. Zierikzee 1 - Sluis 1; 3e klas Animo 1 - Kruimngen 1. Kapelle 1 - Halve Maantje 1. 4e klas Domburg 1 - Drive. Vogelvlucht 1 - H. Ambacht 1Middelburg 2 - SBOZ 2. Kapelle 2 - De Meet. Het wedstrijdprogramma veldkorfbal luidt. Promotieklasse-D Pemlx - MIK; Tjoba - HKC ('s-H H.klnderen, aanvang 16.00 uur), VEO - Excelsior, De Vinken - VES. District-2 Zuid West. le klas A. GKV - ADO, Rozenburg - Animo; KOAG - Vriendenschaar, TOP iSi - Albatros, 2e klas C Vitesse - Kwiek (R). Meervogels - RWR, DES - Kinderdijk; Swift-Ondo (Voorborch. aanvang 16.00 uuri; 2e klas D: Ons Eiland - Merwede; Stormvogels - Snel iWest- kapelle. aanvang 16.00 uur); Oranje-Wit - DVS'69; TOP (Ai - IJsselvogels (Arnemuiden. aanvang 16 00 uur). Res le klas A GKV 2 - ADO 2. Tjoba 2 - HKC 2 i's-H.H -Kinderen, aanvang 14 00 uuri; Pams 3 - PKC 4. TOP iSi 2 - Excelsior 2. Res 3e klas A Pemix 2 - VEO 3. Meervogels 2 - Snel 2. DES 2 PKC Swilt 2 - GKV 3 (Voorborch, aanvang 14.00 uur). Junioren B Fortuna Trekvogels (18 4). PKC - Swift, De bermen - Deetos (18 4), Ons Eibernest - KVS Afdeling Zuid-West; sen. 1 A. Zuidwesters 1 - Luctor 1 (Souburg, aanvang 16,00 uur): Seolto 1 - Animo 2 (Vlis singen, aanvang 16 00 uur). Togo 1 -Tjoba 3 iGoes, aanvang 1600 uuri, Olympia l - All Ready 1 iWühelminadorp. aanvang 16.00 Dit weekeinde beginnen in Goes en Kwadendamme de finales van de eerste klas bandstoten van het district WaichereuDe Bevelanden. In De Kroon in Kwadendamme komen ln actie- K. Dellebeke VEG/ABV; C. Westdorp. De Toekomst; W van Gent. BVW; A. Consemulder, Dampoort; P Traas. OHGL; J Lahr. Dampoort, J. Bliek. Dampoort en S. Nanuruw. 't Raedthuys. In clublokaal Baarends in Goes zijn de volgende Analisten: L. Scheffers, BVW; B. Bos, OBK; P. Scheffers, BVW; C. Raas. De Toekomst. P Hoek, DOS Middelburg; J. Marijs, Dampoort, C. van de Stee, LBV en J. van de Berg, HBC. Als reserves voor belde groepen hebben de volgende spelers zich weten te plaatsen: J Huige. LBV; J. van de Guchte, HBC en L, Timmerman. Dam poort, In St-Jansteen wordt met ingang van zaterdag de eindstrijd hoofdklasse bandstoten gehouden Daarvoor hebben de volgen de spelers zich geplaatst Eddy Nachtegael (Ouden Arend): Ro bert Claeyssens (KOT Sas van Genu Theo en Cor Vertinde i Ed Horemans); Remy Dumez (KOT Sas van Gent). Koos Zwanlnk (Concordia); Piet Cornells (OBV) en Raf Vonck (HBC). Volgend weekeinde worden de laatste partijen gespeeld. De AEWBR (Autosport Evenementen West-Brabant Relmers- waal) houdt zondag op het Scheldecircuit bU Rllland-Bath wed strijden voor standaard 2cv's (zogenaamde Eendencross), die meetellen voor het Nederlands kampioenschap in deze catego rie Er worden drie manches gereden, daarna twee finales. De training begint om 11 00 uur. de weds tri! d om 12 00 uur. Op het rugbyveld aan de Nadorstweg te Middelburg spelen de vier jeugd teams van Oemoemenoe morgen (zaterdag) tegen The Dukes uit Den Bosch Aanvang der ontmoetingen 12.00 en 13.00 uur De senioren van Oemoemenoe nemen zondag ln Uden deel aan de voorronden van het 7-a-side-toernooi om het kampioen schap van Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 15