Vlissingen struikelblok voor zwak Dosko: 1-0 STEEN STERKER MAAR SLUISKIL WON WEER Koewacht brengt Clinge in zetel Voor Zld Sport staat degradatie bijna vast Eerste nederlaag Hoofdplaat feit (I Havelange wil aanblijven RESERVES VV Domburg hield receptie MAANDAG 5 APRIL 1982 door Koen Mijnheer i BERGEN OP ZOOM - De top in de tweede klas van het zondagvoetbal is erg glibberig. Een moment van onachtzaamheid kan vaak fataal zijn. Koploper Dosko ondervond dat gisteren tegen Vlissingen. Op eigen veld ging de Brabantse formatie onderuit als een kind dat voor het eerst op de schaats staat. Vlissingen had duidelijk minder moeite óm overeind te blijven. De ploeg van Jo de Waal speelde niet alleen verdienstelijk, maar kon het chaotisch spelend Dosko gemakkelijk opvangen. Want de ploeg uit Bergen op Zoom kan op deze manier de titelaspiraties gemakkelijk verspelen. Zeker na het 0-1-verlies tegen Vlissingen. Vlissingen maakte maar al te gretig ge bruik van de gelegenheid om tegen de koploper als struikelblok te fungeren. Dat gebeurde niet altijd met even goed voetbal, maar wel met een flinke dosis inzet. Bovendien zocht de Walcherse ploeg herhaaldelijk de aanval en werd pas ver op eigen helft teruggedrongen op het moment dat bij Dosko (dat op jacht was naar de gelijkmaker) alle stoppen doorsloegen. Maar Dosko had al het kruit al 'misgeschoten' toen de nood aan de man kwam. Dosko ging ver voor tijd al in de fout. De equipe uit Bergen op Zoom draaide erg stroef en kon nauwelijks voor gevaar zorgen. Toch stortte de ploeg zich mas- saai in het offensief met alle gevolgen van dien. Op de overbezette Vlissingse helft trachtte Dosko wanhopig de goe de combinatie te vinden zonder de ge volgen van een tegenstoot te overzien. Zo was Jean Pierre Zutterman een kwartier na rust erg dicht bij een treffer een razendsnelle Vlissingse uitval. De snelle Belg schoot alleen voor doel man Frank BruEel echter naast. Maar MIDDELBURG - De eerste nederlaag van de trotse koploper Hoofdplaat in de eerste klas van het zondagafdelings- voetbal is een feit. Philippine eiste met 1-0 die eer voor zich op. De spanning moet echter onderin gezocht worden. Graauw en Corn Boys pakten een punt tegen elkaar (1-1), terwijl Lewedorpse Boys verraste met een forse 6-1-winst op Zcelandia. Renesse verloor thuis met 4-3 van Sluis en Volharding ging met 2-0 de boot in bij SDO. Oostburg blijft middenmoter na een gelukkige 1-0-zege op Hulsterloo. vijf minuten daarna was het toch raak voor Vlissingen. Uit een razendsnel ge nomen vrije trap pikte Rob Baljeu (in het veld gekomen voor Johnny Livra- mento) de bal op rechts op en diens strakke voorzet belandde voor de voe ten van Rene Moens: 0-1. Uitgekiend Een verdiende voorsprong, want Vlis singen speelde veel uitgekiender dan het blindelings spelende Dosko. In het centrum van de defensie kwamen Wim de Waal en Ab Kats nauwelijks in moei- CONCURRENTIE VAN DOSKO PROFITEERT NIET VAN MISSTAP MIDDELBURG - De concurrenten van Dosko hebben nauwelijks geprofiteerd van de Vlissingse prestatie in de twee de klas. Leider Dosko moet wel een angstcomplex van de Zeeuwen krij gen, want de derde nederlaag werd toe gebracht door een Zeeuwse ploeg (2 x Vlissingen en lx Middelburg). Onderaan hebben VOAB en Madese Boys kennelijk het heilige vuur gekre gen en kwamen alweer tot winst. Uitsla gen: VOAB-Veerse Boys 3-0; Berkdijk- Halsteren 1-0: Middelburg-Alliance 3- 2; Internos-NOAD 2-2; Dosko-Vlissin- gen 0-1Madese Boys-Virtus 2-1. 17 12 18 8 18 8 18 8 Oostburg Hulsterloo Lewed. Boys Com Boys Renesse Graauw Domburg Volharding 4 1 28 24- 7 5 5 21 29-22 5 5 21 24-21 3 7 19 23-30 4 6 18 32-22 4 7 18 21-21 5 8 17 19-22 4 7 16 25-23 6 7 16 29-27 2 9 14 29-36 6 9 14 25-35 3 8 13 23-27 5 7 13 10-20 Dosko Internos Halsteren NO AD Vlissingen Middelburg Berkdijk Alliance Virtus Veerse Boys Madese Boys VOAB 17 7 17 9 5 3 23 22-13 3 21 28-15 4 21 21-17 4 19 22-15 5 19 19-13 6 17 21-27 4 6 16 12-18 4 7 16 24-27 5 7 15 22-19 5 7 15 18-20 6 8 12 17-26 2 12 8 20-36 lijkheden, terwijl Ron van Dam en Ro nald Aarnoutse weinig Dosko-mensen doorlieten. Het middenveld bij Vlissin gen zit meer in de problemenhoek. Rob de Nooijer en Rob van Splunder kwa men nogal eens als verliezer uit de duels, terwijl Huib Balthazar snelheid te kort komt. Vooral Zutterman. die erg veel werk verrichtte, moest nogal eens corrigerend optreden. Vlissingen kwam in Bergen op Zoom aanvallend uit de startblokken. Al na vijf minuten moest Dosko-doelman Frank Brugel redding brengen op een kopbal van René Moens. terwijl diezelf de Moens tien minuten later opnieuw goed doorbrak na een een-twee met Rob de Nooijer. Opnieuw bracht Brugel echter redding. Vlak daarna kon de op rukkende Zutterman slechts door een overtreding worden afgestopt. Dosko kon in die beginfase slechts een keer gevaarlijk worden via Hans Vaders, die rakelings voorlangs kopte. SAO PAULO - Joao Havelange peinst er nog niet over het voorzitterschap van de Fifa (voetbalwereldfederatie) op te geven. In Sao Paulo gaf de Braziliaan te kennen, dat hij zich opnieuw kandidaat stelt. Havelange bekleedt het ambt al acht jaar. Om de vier jaar, tijdens het congres dat samenvalt met de eindron de van het wereldkampioenschap, komt de opvolging aan de orde. Havelange volgde in 1974 de Brit sir Stanley Rous op en werd daarna in Ar gentinië herkozen. In Madrid wil hij zijn derde térmijn als voorzitter ingaan. De kans daarop moet hoog aangeslagen worden. Zeker nu er nog geen tegenkan didaten bij de Fifa zijn gemeld. De slui tingsdatum daarvoor is 9 mei. Na rust viel er nauwelijks meer van enig goed voetbal te genieten. Vlissin gen werd ver teruggedrongen in de verdediging, terwijl Dosko vrolijk doorstuntelde. Het Vlissingse gevaar moest voornamelijk van lange trappen naar de voorlinie komen, maar die pas ses misten vaak elke richting. Zeker na de openingstreffer zakte het duel naar een bedenkelijk peil. De Walcherse ploeg verdedigde de voorsprong tegen een massaal aanvallend Dosko met succes. Slechts een minuut of tien voor tijd kreeg Dosko nog een kans, maar Ron van Dam redde uitstekend op een inzet van John Schuurbiers. Een paar minuten voor het einde kreeg Vlissin gen nog een mogelijkheid via een cor ner, maar die kans bleef onbenut. MIDDELBURG - Geen schokkende za ken in de reserve tweede klas van het landelijk zaterdagvoetbal, waarin de voorsprong van SSC 2 nu al voldoende lijkt. NEO 2 - Good Luck 2 3-1, Yerseke 2 - JPS 2 2-0, Arnemuiden 2 - Nieuwdorp 2 1-1, Zwaluwe 2 - SSC 2 1-3, Altena 2 - GDC 2 4-0. SSC 2 Altena 2 Yerseke 2 Zwaluwe 2 Good Luck 2 Tern Boys 2 Amemuiden 2 Nieuwdorp 2 NEO 2 GDC 2 JPS 2 In de reserve 3e klas wel sensatie, want WHS 2 kreeg in eigen huis de eerste ne derlaag van dit seizoen te slikken: AZW 2 won met 2-0 en komt naast de Sint Annalanders aan de leiding, op een punt gevolgd door Tholense Boys 2 (als die de inhaalwedstrijd winnen!), dat met 5-1 won bij het gedegradeerde The Gunners 2. Dinteloord 2 - Meeuwen 2 0-1Kloetinge 2 - Smerdiek 2 4-3. Zaam- slag 2 - Wemeldinge 2 0-1. WHS 2 AZW 2 Wemeldinge 2 Tholense Boys 2 Meeuwen 2 Zaamslag 2- Smerdiek 2 Dinteloord 2 Kloetinge 2 Serooskerke 2 The Gunners 2 tlliat PHILIPPINE-HOOFDPLAAT Doelman Dooms van Philippine heeft se ft zijn ploeg in de eerste helft voor een in achterstand behoedt. Hoofdplaat speelde in die periode goed en kreeg de e beste kansen. Na de rust echter had mpei Philippine de wind mee en kreeg meer en betere kansen. Johan Wieme met na me had pech met schoten naast en op de lat. Drie minuten voor tijd viel dan toch de verrassende winnende treffer. Hans Lauret stond bij de tweede paal, legde de bal terug op Antony Ploegaert, MIDDELBURG - Met een ruime 5-1 overwinning op Clinge heeft Koe wacht leider Ria in de vierde klas H goed geholpen. Zelf wonnen de leiders op het nippertje met 3-2 van Hontenis- se. Biervliet verloor met 3-1 bij Patrij zen en staat wel onderaan, maar Noor mannen staat er gezien het aantal wed strijden na de 2-0 nederlaag in Axel nog slechter voor. HVV werkte zich via een 2-1 zege op Aardenburg weer wat in de midden moot en Vogelwaarde laat na een 1-0 zege IJzendijke nog in de zorgen. 16 10 4 2 24 43-17 °bsa die scoorde: 1-0. De winst was binnen, iet LEWEDORPSE BOYS-ZEELANDIA sloot gen keihard werkend Lewedorpse Boys stond dank zij Alex Verdonk en Ad i elks Menheere met de rust al met 2-0 voor. De tweede helft was iets minder, maar Zeelandia werd toch naar een regelma- uute tige 5-0-achterstand gespeeld door Al- ebref! bert Boonman, Verdonk en weer Boon- chuiil man. Toen pas kon een mak Zeelandia la" via Ebert tegenscoren: 5-1. Vlak voor in's tijd bracht Roel Raas de zege op een lantó dikverdiende 6-1. edstfi SDO-VOLHARDING 16 8 17 6 Ria W Clinge Koewacht Axel Vogelwaarde HW IJzendijke 17 4 Aardenburg 16 6 Patrijzen 16 5 Hontenisse 15 5 Noormannen 11 3 Biervliet 14 3 KOEWACHT - CLINGE Pas in de tweede helft kon Koewacht het karwei afmaken. Clinge speelde zelfs in de eerste helft beter voetbal, maar kwam na twintig minuten met 1-0 achter, toen laatste man Paul de Gronckel naar voren kwam. Vlak daar- 2 21 20-17 4 20 26-13 6 19 30-20 5 19 18-17 7 16 20-24 7 14 13-18 9 13 19-24 8 13 19-31 8 12 14-19 8 12 16-30 6 11 10-18 t, Na een sterk eerste kwartier van Vol- op maakte Boudewijn van Craenen- h^rHinrr nam CHO Tiot initiotiof miar an harding nam SDO het initiatief over en dat resulteerde vijf minuten voor rust in een 1-0-voorsprong door Mark Heij ens. lukte De tweede helft telde weinig kansen. De IKK stnjcl ging gelijk op, maar Volharding Topi kon de kansen niet benutten, waardoor het bij een uitval vijf minuten voor tijd Asp S' nog 2-0 werd door Heijens. Toch wel Swift1, een verdiende winst, in een sportief AsrIJ duel, uitstekend gefloten door scheids- °"*5| rechter Maranus. OOSTBURG-HULSTERLOO opis! De zenuwen speelden een hoofdrol. De mvo$! wedstrijd was van een erg mager gehal- Togo: te en alleen dank zij Oostburg-doelman Pup.li Johnny Moerman bleef de stand op 0-0. go Djj Oostburg zelf maakte er aanvallend he- RwMu 'emaai mets van en mag van gelijk spre- U S ken'dat twee m'nuten voor tiJd invaller 0_j p. Jan Verploeg zijn ploeg aan de onver- anislt; waahte 1-0-winst hielp. CORN BOYS-GRAAUW ïi Beide ploegen hebben keihard gewerkt IV -1 in een spannende wedstrijd. Rust 0-0. im0 Een kwartier na rust werkte Hans Roe- gters met het hoofd een hoekschop van Hemelsoet in het doel (1-0), maar tien - -| minuten voor tijd werd de eindstand verdiend op 1-1 gebracht door een af- J standsschot van Eric de Bock. De strijd j bleef spannend, maar verdiend op 1-1. -j RENESSE-SLUIS 1-Rao Twee gelijkwaardige ploegen en een ge- 81 jjd 'ukkige winst voor de Zeeuws-Vlamin- Tövat gen' ^enesse had de meeste moeite met emoK Sluls-spits Cor Lensen. Al na twee mi nuten stond het 1-0 door Leen Radema- j ker, in de 10e minuut werd het 1-1toen 1 doelman Dick Fierens de bal miste en I Cor Lensen in een leeg doel kon scoren. Even later scoorde dezelfde speler weer: mm» 1-2. Acht minuten voor rust maakte 1 Ho: sJaak Vasseur gelijk, maar opnieuw :opusJ Lensen scoorde op slag van rust: 2-3. ers te' Renesse kreeg na rust de beste kansen. or ^een Rademaker maakte gelijk (3-3), maar Renesse werd door een omstre- Buo'i den ^afschop gevloerd. Lensen werd imp-F geblokkeerd en Michel Boerjan benutte IharM de Penalty: 3-4. De gelukkigste ploeg 52, "int. broeck gelijk (1-1), maar met de rust kwam de stand geflatteerd op 2-1 dank zij Karei Broekman. Clinge deed er na rust alles aan, maar via weer een uit braak van De Gronkel had Broekman maar voor het intikken: 3-1. Toen was het gebeurd. Koewacht benutte de kan sen en in de slotfase werd het via Broek man en een lob van Jo de Block nog 5-1 Verdiend, maar geflatteerd. RIA - HONTENISSE Een erg aanvallend Ria werd steeds verrast door de snelle counters van Hontenisse en zo kon het gebeuren, dat het na 25 minuten tegen de verhouding in 0-1 werd door De Nijs. Ria had een groot overwicht, maar pas tegen de wind werd het een kwartier na rust ge lijk. Bauwens werd gevloerd en Egbert Audenaerd benutte de strafschop: 1-1. Sensatie, want nog in dezelfde minuut werd Bauwens weer gevloerd. Net bui ten de 16-meter, maar Audenaerd ver zilverde ook die vrije schop: 2-1. Ria ging nu rustiger spelen. Tien minuten voor tijd scoorde Audenaerd 3-1 en toen was de zaak beslist. Dat een minuut voor tijd Jan van Joolle nog fortuinlijk 3-2 kon scoren telde al niet meer mee. HW - AARDENBURG Wat een slechte wedstrijd. De ploegen hadden kennelijk last van de warmte en de minst slechte ploeg won dan vijf mi nuten voor tijd nog. Al na vijf minuten werd J ans Boes neer gelegd en Jos van de Walle benutte de strafschop: 1-0. In de eerste helft schoot Theo de Croock nog een Aardenburg- vrije trap via de lat over, maar kort na de hervatting werd het toch 1-1 door Ronald Buzeijn. HW kreeg iets meer kansen. Een vrije trap van Boes ging via de lat over en vijf minuten voor tijd brak Boes opnieuw door. Hij werd neer gelegd, maar arbiter Broekhoven gaf de HW-actie voordeel en Peter van Eeke- len scoorde toen 2-1. VOGELWAARDE - IJZENDIJKE De thuisclub speelde het meest aanval lend. IJzendijke was volstrekt onge vaarlijk, maar de ploegen konden vrede hebben met 0-0. Vogelwaarde had pech. 16 12 4 0 28 44-12 16 11 2 3 24 36-18 16 8 3 5 19 27-20 18 6 5 7 17 22-34 15 5 6 4 16 29-19 16 6 4 6 16 22-19 18 5 6 7 16 18-23 14 5 4 5 14 17-20 16 3 8 5 14 14-17 13 1 3 9 5 8-32 16 1 3 12 5 9-32 Spectaculaire voetbal tijdens Sluiskil-Steen: voor het doel van de bezoekende vloea 8 1 22 36-16 4 3 22 35-15 6 5 20 19-29 7 2 19 24-12 4 4 18 22-16 5 6 17 26-27 4 6 16 32-29 4 6 14 18-13 3 6 13 23-20 7 7 11 13-22 0 16 4 14-63 Ronald Bun bleef na rust geblesseerd m de kleedkamer, er werd gewisseld en toen Van de Veeken na een kwartier ge blesseerd werd moest hij de wedstrijd hinkend uitspelen. In feite speelde Vo gelwaarde dus met tien man en IJzen dijke leek op een verdiende 0-0 af te ste venen. Ook wel een juiste afspeigeling, totdat een minuut voor tijd er hands werd gemaakt. De jeugdige Werner Crombeen plaatste de vrije trap in de doelmond en omdat ook doelman Ver donk zich volledig verkeek dwarrelde de bal tot ieders verbazing zo in het doel: 1-0. AXEL- NOORMANNEN De wedstrijd speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Axel had de strijd al na een kwartier beslist. Na vijf minu ten maakte Edy Witte er 1-0 van en tien minuten later drong Dick de Pooter flink aan en toen plaatste laatste man J an Huibregtse de bal in eigen doel2-0. Axel behield ook daama wel de beste kansen, maar kon niet meer scoren. Noormannen bleek helemaal ongevaar lijk en daarom ook is de winst verdiend. PATRIJZEN - BIERVLIET Een hardwerkend Patrijzen kwam bin nen het kwartier op een 2-0 voorsprong. Albert de Jonge en Gerard Nagelkerke waren daarvoor verantwoordelijk. Toen verslapte de thuisclub en kon Biervliet iets terugdoen. In een romme lige situatie scoorde Erwin Duijsse- rinck 2-1. Patrijzen overspeelde na rust de Zeeuws Vlamingen. Er kwamen veel kansen, maar er werd er maar een be nut, een kwartier voor tijd, door Hans Wesdorp, waardoor het zeer verdiend 3-1 werd. SLUISKIL - De geschiedenis herhaal de zich zondagmiddag in Sluiskil tij dens de voetbalwedstrijd tussen de lei ders in de derde klas van het zondag voetbal en streekgenoot Steen. Even als enkele weken geleden in het thui- streffen tegen Terneuzen kon Sluiskil ook nu niet de toon aangeven. Integen deel zelfs: Steen had de meeste inzet en was ook veelvuldig aan de bal, maar het was tenslotte toch weer Sluiskil dat de winst in eigen huis hield en ook daarbij was er een parallel te trekken met de confrontatie tegen Terneuzen. Lang was de stand 1-1, maar ruim een kwartier voor tijd nam Sluiskil de lei ding om uiteindelijk (weer) op 3-1 te finishen. Steen was duidelijk naar Sluiskil geko men om het de formatie van Han van der Hooft zo moeilijk mogelijk te ma ken. Het nam zelf het initiatiefin plaats van Sluiskil te laten voetballen. In de beginfase van de wedstrijd kon de thuisclub dan ook nimmer vat op de wedstrijd krijgen. Daarbij kon Van der Hooft wel als excuus aanvoeren dat Leo Koch op het middenveld nog steeds af wezig was wegens een schorsing en dat Peter Zwart nog steeds niet volledig is genezen na zijn blessure. Invaller Peter van Kouteren kon die Zwart ook zon- dagnimmer doen vergeten. DOMBURG - De receptie ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan van de voetbalvereniging Domburg werd zaterdagmiddag luidruchtig ver stoord: door een vliegtuig, een recla mevliegtuig van een Domburgse hore cagelegenheid met de tekst: hartelijk gefeliciteerd Domburg. Het was in feite het hoogtepunt van de receptie. Een matig bezochte receptie bovendien, die werd geopend door voorzitter Vader met als eerste spreker afdelingsvoorzitter Jan Schaalje. De KNVB-praesus-wees op soms kritische opstelling van de Domburgse vereni ging. Hij wenste de vereniging veel suc ces in het spannende competitieslot en bood de KNVB-wimpel aan en van de afdeling de jubileum tegel. Wethouder van sportzaken Wattel overhandigde een Domburgse gemeen- tevlag. Namens de supportersclub De Zand- vreters bracht mevrouw Brand de felici taties over, geheel in rijmvorm en bood de vereniging diverse kantinespelen aan, waarna tot slot Tonny van Iersel namens alle spelende leden sprak en de vereniging doelnetten aanbood. Na tuurlijk waren er meer cadeaus, zoals ballen, een vat bier, een foto van het terrein. Steen speelde met een versterkt mid denveld en daardoor konden de bezoe kers verschillende aanvallen op zetten, waarbij doelman Patrick Wouters ette lijke malen behoorlijk op de proef werd gesteld maar het ontbrak de Steenaan vallers aan de nodige overtuiging om tot een treffer te komen. Feit was wel dat er zodra er ook maar een toe aanwe zig was, er geschoten werd, waarbij met name Jo van Remortel en Eric Nagel kerke zich erg actief toonden. Sluiskil daarentegen probeerde met voorzichtig, echter wel technisch beter verzorgd voetbal, het felle spel van Steen te ontrafelen. Het speelde veel di recter ook zodra het aan de bal was, waarbij ook de lange pass regelmatig gehanteerd werd, maar juist op de vleu gels lag zondag niet het sterkste deel van de Sluiskilploeg. Ondanks het veldoverwicht gedurende de gehele eerste helft van Steen was het toch Sluiskil dat de leiding nam toen Paul van der Hooft halverwege het eer ste deel een strafschop benutte nadat Edwin Franckaert volkomen onnodig hands had gemaakt. Machteloos Steen bleef echter het initiatief behou den maar het bleef totaal machteloos. Dat illustreerde zich nadrukkelijk bij de gelijkmaker, zo'n vijf minuten na de hervatting. Een vrije trap van Mark Triest werd door doelman Patrick Wouters gemist, waarna Sluiskilaan voerder Johnny Schelfhout de bal in eigen doel werkte (1-1). Wie anders dan Paul van der Hooft zou uiteindelijk de wedstrijd in het voor deel van Sluiskil beslissen. Nadat hij eerst tegen een boeking was aangelo pen wegens aanmerkingen op de lei ding, bezorgde hij met een werkelijk magnifiek doelpunt Sluiskil een voor sprong. Een voorzet van Jan de Block werkte hij met een schitterende omhaal vanaf de zestienmeterlijn achter Theo de Bot (2-1en alsof het nog niet genoeg was bepaalde hij een tiental minuten voor affluiten de stand op 3-1 nadat Ed dy van der Hooft zich op rechts geheel vrij kon spelen, de voorzet van hem door Paul van Kouteren met een lob op de lat werd geplaatst, waarna uiteinde lijk Paul van der Hooft de terug sprin gende bal andermaal tegen het nylon aan schoot. Drie treffers dus weer van de blonde Sluiskilspits en dat allemaal op belangrijke momenten in de wed strijd. MIDDELBURG - Kan er voor Sluiskil bijna niets meer fout gaan in de derde klas D (Divo verspeelde weer een punt) voor het Vlissingse Zeeland Sport staat de degradatie nu zo goed als vast. De strijd om de tweede degradatie- plaats te ontlopen is nu pas goed losge barsten. Uitslagen: RCS-Terneuzen 1-1, Goes- Zierikzee 3-0, Zeeland Sport-BSC 1-2, Breskens-Dïvo 0-0, Steenbergen-Jong Ambon 5-3, Sluiskil-Steen 3-1. Sluiskil DIVO Steenbergen RCS Goes Zlerikzee Steen Jong Ambon BSC Breskens Terneuzen Zld. Sport 1 23 31-10 17 7 8 2 22 25-14 15 6 6 3 18 23-18 16 6 6 4 18 26-22 16 7 4 5 18 27-23 17 7 4 6 18 31-20 16 3 10 3 16 19-22 15 4 6 5 14 18-20 15 4 6 5 14 15-21 16 2 9 5 13 16-22 17 4 5 8 13 18-31 17 0 5 12 5 8-34 RCS-Terneuzen Beide ploegen kunnen dik tevreden zijn met de 1-1 eindstand, Het was een ui terst saaie partij voetbal, met veel heen en weer getrap en nauwelijks kansen. Terneuzen speelde nog het meest aan vallend, zeker in de eerste helft en kwam onverdiend op achterstand, toen Aanvoerder Rime Houtepen Ooit tenueprobeert via een sliding de bal voor de voelen van Zierikzee-spits Jan leen Boot (donker shirt) weg te schieten, GOES- Onder het motto van 'wij kunnen dit jaar toch geen kampioen meer worden', is trainer Bas de Zeeuw van Zie- rikzee al volop bezig een sterk elftal voor volgend seizoen te formeren. Zijn beleid is gericht op het inpassen van de aanstormende jeugd. Tegen Goes kregen de jongelingen Ri- nie Stoutjesdijk, Rini Verwest en Theo Wittenberg (deze laatste twee mochten invallen) een kans. Het effect bleef uit- Goes won namelijk geflatteerd met 3-0-, maar de A- junioren lieten in de tweede helft soms perfecte staaltjes van voetbaltechniek zien. Aanvoerder Kees Verkaart riep na afloop in een optimisti sche bui, ondanks de 3-0 nederlaag, nu al uit, dat Zierikzee volgend jaar de nieuwe kampioen wordt in de derde klas. Ocfenmccster Nico Krijger van Goes was na afloop toch ook wel onder de indruk van het spel van Zierikzee.Zierikzee speelt soms geweldig voetbal. Het is leuk om te zien en ik verwacht, dat het volgend seizoen met deze ploeg een heel eind komt". Dat het inpassen van jonge talentvolle spelers niet direct het gewenste resultaal oplevert, is begrijpelijk. Zoiets duurt en kele weken Daarom ging het tegen Goes zondag ook mis „Toen we in de tweede helft met 1-0 achter kwamen, merkje goed dat de ploeg nog te jong is. Ze missen dan de ervaring Ze zijn met in staat om zo'n tegenslag mentaal op te vangen", zei Kees Verkaart na afloop. De mentaliteit moet dus nog verbeterd worden, maar ook zal de ploeg van Bas de Zeeuw nog enkele lessen 'doelpun ten maken' moeten volgen. Want Zierikzee heeft op sommi ge momenten de grootst mogelijke moeite om de bal tussen de palen te schieten of te koppen. „We maken in sommige wedstrijden wel vijf doelpunten, maar al te vaak maken we er ook geen", meende Bas de Zeeuw. Hierdoor is Zierikzee ook uitgeschakeld voor de titel in de derde klas. In een erg matige eerste helft had Zierikzee volledig het initiatief. Goes speelde zonder enige agressie en was niet in -staat om maar voor enig gevaar te zorgen voor het doel van Zierikzee. De Schouwse ploeg was vooral gevaarlijk via de technische Rinie Stoutjesdijk. Hij was in de 40e minuut ook dicht bij een doelpunt. Zijn kopbal werd echter door Rene van der Vliet met een goede reflex over het doel getikt. In de tweede helft kwam Goes al vrij snel op gelukkige wijze op voorsprong. Marcel de Ntjs ging het strafschopgebied binnen en werd enigszins aangetikt door invaler Rlni Verwest. Scheidsrechter Van Meel wees naar de stip. Voor Gé Wolters een koud kunstje om Goes op voorsprong 1-0 te zetten. Zie rikzee hield hierna ook nog het beste van het spel en creërde volop kansen. Verwest, Stoutjesdijk (hij schoot van drie me ter afstand nog over) en Jan Leen Boot faalden echter. Het geloof in eigen kunnen verdween en Goes profiteerde hier dankbaar van. Jan de Grip zorgde voor 2-0 en 3-0. na een kwartier Jan Kolijn weifelde, Jan Bil hem de bal ontfutselde en langs de uitlopende doelman Wim Verpoorte scoorde: 1-0. Terneuzen kwam nadien nog agressie ver terug en dikverdiend werd het vlak voor rust gelijk, toen de bal uit het doel werd geslagen en Frank Boogaard be nutte de strafschop: 1-1. De tweede helft was er weinig meer te beleven. Zelden was er sprake van een uitgespeelde aanval en de enige beroe ring ontstond nog toen Mohammed Ehlroes binnenkopte, maar de scheids rechter een vrije trap voor Terneuzen besliste. Het bleef zeer terecht 1-1. Zeeland Sport-BSC De 2-1 nederlaag lijkt de fatale klap voor de Vlissingers, die zich overigens al bij een degradatie lijken te hebben neergelegd. Zeeland Sport begon erg goed en kwam ook verdiend op een 1-0 voorsprong door Jan Fliers. Twee mi nuten voor de rust een foutje van Adri van Huizen en Rini Hoksbergen kon de stand in evenwicht brengen: l-lSchle mielig voor de Vlissingsrs, maar gezien de tweede helft toch alleszins verdiend, want van de slechte ploegen (duidelijk degradatïevoetbal) waren de Braban ders nog het minst slecht en eigenlijk nog verdiend ook maakte Hoksbergen er nog 1-2 van. Steenbergen-Jong Ambon Aan spektakel geen gebrek. Beide ploe gen speelden erg aanvallend en de thuisclub benutte de kansen het beste. Al in de eerste minuut werd het 1-0 door Jos Bolders en het leek een afgang voor de Zeeuwen te worden, toen Wim de Koek en Kommer Verwijs de voor sprong zelfs in ruim 20 minuten opvoer den tot 3-0. Toen sneed Max Patty door de verdediging (3-1) en even later werd een strafschop door Bert Pentury be nut: 3-2. Vlak voor rust werd het weer 4-2 door Wim de Koek. Vijf minuten na rust opnieuw spanning. Weer scoorde Max Patty op snelheid: 4-3. Zo bleef het uitermate spannend en pas toen Bert de Ron na 28 minuten een strafschop benutte (5-3) gaven de Middelburgers zich gewonnen. Breskens-Divo Een tamelijk matte vertoning, waarin Breskens beide helften goed begon. Steeds in de beginfase kregen de Bres- siaanders de beste kansen, maar stond doelman Van de Weegen steeds op de goede plaats. Na de rust had Henk Ot- tens zelfs nog meer pech, want hij schoot via Van de Weegen en de paal naast. Kennelijk speelt Willem van de Broeke toch een erg belangrijke rol in de Breskens-ploeg. want hij werd geen enkele, keer in stelling gebracht en daarom is de 0-0 ook wel een verdiende eindstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 11